Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Bastuś tez mi sie nie chce z tobą dyskutowac bo ty za dużo wiesz, za mądry jestes i za pyskaty, też cie wypunktuje w swoim czasie ;]

ale wyjaśnie jak juz tak bardzo chcesz.

 

Wilkinsa se wziąłem bo:

a) to wielki gracz

B) poszli przed nim kolesie którzy nie mieli prawa pójść i uznałem że to strasznie głupie

c) pewnie ktoś sie na niego czaił wiec chcialem mu popsuć plany

d)jak nie wygram tej zabawy to chce miec chociaż 6thman awards właśnie za niego , tak planuje go posadzić na ławce, jak wy porezygnujecie ze swoich wież i posadzicie jednego z C na ławie, wtedy ja go wypuszcze do biegania z paytonem i birdem ( tak jendras młody bird biegał do kontr ;] ), cieżko znalesc kogoś kto lepiej niz wilkins biegał na drugą strone parkietu. Przyda mi sie tak ogólnie. Mecz czy seria to długa ciężka zabawa.

Wilkins był świetnym koszykarzem szczególnie w swoim prime, niedocenianym jak to powiedział lorak, miał słabiutki team i prawie ograł wielki boston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol jest między innymi jednym z najlepszych PFów w lidze ponieważ potrafi wracać szybko do obrony i biega do kontry a ma wzrost centra ,szybkość pfa

nigdzie nie napisałem ,że jest szybszy.

 

zarzuc sobie jakis mecz, jawna bzdura. Robinson w kontrach byl jak ryba w wodzie.

z 91-92 niestety nie mam żadnego meczu Davida ponieważ nie grał w PO :) a akurat większość meczów z tamtych okresów mam właśnie z PO. muszę Ci wierzyć na słowo

 

w ogóle zobacz na statsy Cummingsa w PO pod nieobecność Davida.

26/11 TS% 52

nigdy nie miał takich statsów w RS ,ogólnie jak się patrzy na jego karierę PO to robi masakrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzec

 

-moje zdanie o Nique to mniej wiecej to co Chytruz myslal o przepustowosci Melo w LA

-Hawks mieli slabiutki team ? ...

-a 6th mana lepszego ma Chytry ;] (tylko troche kloci sie to z jego zdaniem o Melo, ale uzasadnienie rozumiem)

 

koelner

 

ale napisales ze Gasol jest jednym z najlepszych PFow bo sie wraca do obrony i biega do kontr. to po co to napisales ? nie zeby zasugerowac ze Hakeem i Rob tego nie potrafia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie czaje jaki jest sens wybierania tzw szerokopojetych PG typu Deron czy Billups ktorzy maja byc zeby byc ,

takie zapchanie miejsca na rosterze w lidze hoFamerow , jak juz kogos brac do takiej ligi to alb gosia ktory zajebiscie penetruje, albo zajebiscie rzuca zza 3 albo umie cos nadzwyczajnie czego ktos w historii ligi nie robil albo bylo takich 2/3

w rzedzie najlepszych PG NBA na przestrzeni lat jakby postawic Derona i Billupsa to by ich nikt nigdy nie wybral - mowie serio to jak stracone miejsce dla mnie, goscie ktorzy nie umieja niczego nadzwyczajnie w nadzwyczajnej lidze gentalmanow to jakis zart i popelina

to juz lepiej bylo wziac SG bo prawda jest taka ze klasyczni PGs nigdy nie wygrali mistrza jako liderzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napisales ze Gasol jest jednym z najlepszych PFow bo sie wraca do obrony i biega do kontr. to po co to napisales ? nie zeby zasugerowac ze Hakeem i Rob tego nie potrafia ?

zobacz Bastillion.

pace z 91/92 czyli wtedy co David miał biegać wynosi 96.6

pace z 94/95 92.9

2010/2011 92.2

 

trójka gra mniej więcej tyle samo minut.

 

Hakeema do kontry sobie nie przypominam zapierdalającego i tego mi nie wmówisz ,szczególnie w tym sezonie o którym mówimy ,że grał.

 

jeśli David faktycznie wtedy więcej biegał to był ogólnie taki trend ligowy gdzie się więcej biegało,liga była szybsza.

tym bardziej Lakers są sporo poniżej średniej ligowej ,Spurs mniej więcej a Houston Olajuwona powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko znalesc kogoś kto lepiej niz wilkins biegał na drugą strone parkietu.

Wystarczy luknąć na mój skład, Clyde Drexler i Bernard King ;]

 

jakby postawic Derona i Billupsa to by ich nikt nigdy nie wybral - mowie serio to jak stracone miejsce dla mnie, goscie ktorzy nie umieja niczego nadzwyczajnie w nadzwyczajnej lidze gentalmanow to jakis zart i popelina

Trójka Billupsa to akurat jest coś nadzwyczajnego. Może lepiej powiedz mi kogo miałem dać w jego miejsce, słucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-a 6th mana lepszego ma Chytry ;] (tylko troche kloci sie to z jego zdaniem o Melo, ale uzasadnienie rozumiem)

 

To czy w takim razie wszyscy nie kłócimy się z moim zdaniem o Carmelo? Bierzemy do supporting cast zawodników, którzy normalnie grają 1-2 skrzypce. Mam w takim razie do Kareema dorzucić Hinricha, Hamiltona i Carla Landry'ego, po to, żeby nie marnował się w takim zespole potencjał ludzi pokroju Kinga i Drexlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak ja ci od razu mowie nic zlosliwego z mojej strony jesli twoj plan bedzie rownie dobry jak plan przeciwnika i na odwrot a kwestia bedzie goto guy czy ostatnia akcja to ja tego nie widze bym skusil sie na zaglosowanie na DRoba Ewinga i Nasha

 

ja wiem ze ta dyskusja sluzy by kogos z lobbowac dac sie polubic badz nie , staram sie byc obiektywny jak juz przyjdze co do czego i bedzie liczyl sie moj glos ale uwazam i tak ze ta gra czy glosowanie ostatecznie to bedzie glownie gra uprzedzen - jezeli Koelner ma obraz jakiegos zawodnika i mysli A a ty napiszesz w swoim gameplanie ze zamiast A on zagra B bo B on zawsze robil to uwazam ze przykladowy Koelner nie odda na Ciebie glosu i tym tez musisz sie kierowac podczas wybierania zawodnikow

 

Bast ja ogladam Derona od 2004 ja wiem co on gra i mi nie potrzeba rankingu ofensyw ,ja widzialem jego heroics przeciwko Spurs i Lakers w PO a tu bedzie liga samych Lakers i Spurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a role bedzie mial tez taka sama ? tam mial przede wszystkim kreowac gre off the dribble, liderowac i zdobywac pts jako gtg. tu ma prowadzic kontry, obsluzyc wysokich i rzucac spot up trojki. nie widzisz roznicy ? Deron zawsze bardzo dobrze prowadzil ofensywe jako 1st pass PG.

 

moj atak mniej wiecej - 1 opcja to Olajuwon, 2 opcja to McGrady, Gilmore w zasadzie nie jest opcja, ma zbierac i dobijac, lapac loby w pomaowane i je konczyc. a Deron ma po prostu rozgrywac, czyli to co umie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner, nie rozumiem. co chcesz powiedziec ? o co chodzilo z tym Gasolem ? czego nie ma Hakeem co ma Gasol ? tzn. oprocz pizdy miedzy nogami.

wyróżnia się na tle ligowym ,liga która jest wolniejsza. tym bardziej na tle Lakers.

 

jeśli nawet Robinson i Hakeem biegali (co mam wątpliwości) to grając na dzisiejszych zasadach biegaliby tak samo i straciliby na czymś innym lub na odwrót. ogólnie jeśli biegali to biegali tak jak liga wtedy tego wymagała. nic nadzwyczajnego.

to jest bilans między siłą a szybkością. Robinson i Hakeem traciliby więcej siły to mnie by biegali i na odwrót. to jest coś jak Amare w Suns.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegali jak pojebani, ale jak sie biega to sie nie traci sil. sily tracisz na obronie i pchaniu sie z 120 kilowymi klockami. Hakeem myslisz nie wyroznial sie na tle ligi atletyzmem ? pamietasz go pewnie z '95 jak mial 32 lata i troche stracil, ale te 4 bloki na mecz przy 6'10.5 wzrostu sie nie braly z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam. chodziło mi o siły w sensie energię. niestety dzisiaj potocznie myli się często te dwa słowa:)

na pewno się wyróżniał ,dlatego był świetny.

ale rozmawiamy o facecie ,który w ataku ma dawać tyle ile czwórka i w obronie musi kryć od siebie szybsze ,sprawniejsze ,często niższe czwórki.

jeśli będzie grał przeciwko czwórkom to oczywiście będzie grał jak PF ale najrozsądniejszym sposobem jest grać jak C i wykorzystywać swoją masę i przewagę centymetrów.

ogólnie grając przeciwko sprawniejszym od siebie PF będzie musiał wykorzystywać szybkość przodem do kosza gdzie nie ma przewagi ,a jeśli będzie grał jak C i będzie się masował to nie będzie miał energii grać tak intensywnie. nie mówiąc o powrotach do obrony.

a większość kariery Hakeem match-upową się z centrami.

w 93/94 ograł Ewinga Feltona Spencera ale Malone czy Barkley ofensywnie nie zagrali słabych serii.

zresztą miał do pomocy Thorpe'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k****

o co wy się kłócicie?

niech sobie wystawiają DRoba na PF albo Hakeema na PF, mają swój pomysł na gameplan to niech go przedstawią, tam fajnie odpowiecie, przekonacie ludzi i wygraliście, proste.

 

nie ma co się spinać, lepiej patrzyć na swój niż na innych ogródek co nie zmienia faktu, że Deron jest lipny a Billups nie wiem czemu jest 08-09 skoro jego PO w stones08 które oglądałem CAŁE to było pośmiewisko i wkurwiali się na niego wszyscy.

04-05 zajebisty pick, 08-09 niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malone'a w ktoryms meczu 94 WCF zniszczyl grajac jako PF. vs Seattle praiwe zawsze bronil Kempa, bo Perkins rzucal trojki i Thorpe mogl go spokojnie kryc. to nie znaczylo ze nie niszczyl tych zespolow po drugiej stronie. nieraz bylo wlasnie tak ze Hakeem sie bawil w strazaka i gdy ktos byl zbyt goracy to gasil pozar, a pozniej wracal do swojego zawodnika z powrotem, tymczasem po drugiej stronie boiska dalej gral swoje.

 

Hakeem przeciwko kazdemu bedzie gral tak samo. pilke na midpost/low post i tylem do kosza, dream shake, bam bam, pkty. znaczna wiekszosc czasu gral jako jumpshooter. nie wiem dlaczego ma zmieniac swoj styl gry przeciwko komukolwiek skoro nikt tego nie umial powstrzymac ? Malone probowal, Spencer probowal, Robinson probowal, Ewing probowal, Oak probowal, Mason probowal, Kemp probowal. Hakeem gral przeciwko prawie kazdemu C/PF naszej ligi i nikt go nie zatrzymal. gral przeciwko Waltonowi w Bostonie, przeciwko KAJ w LA, przeciwko Mosesowi wielokrotnie, przeciwko bardziej modern bigs jak Shaq czy z drugiej strony Kemp. krylo go jakies 90% naszej ligi, wszyscy najlepsi obroncy i do kazdego sie dostosowywal.

 

a ty mowisz ze:

 

ogólnie grając przeciwko sprawniejszym od siebie PF będzie musiał wykorzystywać szybkość przodem do kosza gdzie nie ma przewagi

 

what ???

 

teraz pytam powaznie, kiedy ostatnio ogladales Olajuwona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dh masz racyje.

Nie pojmuję tej całej 'kłotni' PF czy C. Obaj zawodnicy mogli grać na PF i C [Akeem i Robbo].

Od forumowicza zależy gdzie ustawi danego zawodnika na parkiecie i jakie zadania bedzie miał.

 

Nikt na razie nie rzuca mi sie do gardła ze mam dwóch SG w składzie i sie dublują i mam przejebane.

 

 

Mam przejebane teraz bo muszę wypełnuić lukę trzech zapotrzebowań w moim składzie.

A kolejne wybory muszę dac jakie sobie zapodałem a wtedy zabraknie ważnej potrzeby w innym rejonie gdzie bym zniszczył doszczetnie każdy inny skład. Nie uda mi sie wiec zamienników trzeba szukać.

 

Ogólnie odrywam sie chyba od pobocznych tematów i skoncentruje sie na gamplanie, krótko i na temat i kończę tę 'zabawę'

 

Nie mam ani ochoty ani motywacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billups w 08 playoffs to byl kontuzjowany dlugo i dopiero przeciwko Celtics doszedl w miare do siebie. ostatnio ogladalem kawalek G5 i niszczyl Rondo.

 

a posmiewiskiem to on byl przez wiekszosc playoffs 04, z Indiana to oprocz Hamiltona kazdy mial jakies historycznie niskie % typu 35/25 itp. nawet Reggie Miller w tej serii nie trafial trojek. talk about defense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.