Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nie ma wiekszego znaczenia gdyż obie pozycje moga być wymienne i zawsze były. Tylko bardziej ograniczeni [poza strefą podkoszowa] wysocy byli 'typowymi' centrami

dokładnie tak.

 

dh,

chyba zapomniałeś, że gramy na dzisiejszych zasadach. Kemp miał problemy z faulami nawet wtedy, a Laimbeer z Rodmanem tracą sporo na wartości pozbawieni części agresywności, możliwości faulowania, nie wspominając o tym, że teraz łatwiej wkurzyć sędziów i zarobić technika a tak Rodman jak i Laimbeer byli w tym świetni nawet wtedy.

 

ps

ci co nie widzieli Gilmore'a mają okazję to naprawić, bo wczoraj wrzuciłem na sportscene trzy jego mecze, a dziś wieczorem wrzucę pewnie kolejne trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gramy Lorak na dzisiejszych zasadach, to drużyny ktore mają w składach ludzi grających w 70 i 80 latach w ogole mogą nie wychodzic na parkiet. Są zmieceni przez dzisiejszy system, są jak dzieci we mgle.

ja zakładam że biorąc gracza z tamtych czasów, mam pół roku obozu na nauczenie go dzisiejszej gry, i mam gracza ktory jest nauczony dzisiejszej gry i rozumie zasady tu panujące, bo jak nie, to on jest całkowicie bez szans na to by reprezentować grę na poziomie swojego prime, taki gracz jest nieporadny, zagubiony, niepotrzebny. Nie ma pojęcia jak dzisiaj grać, zostaje w tyle ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, tylko że dostosowanie do systemów, taktyk to jedno, a granie w ramach obowiązujących przepisów to drugie. jak np. chcesz Kempa nauczyć by mniej faulował? o ile spadnie wartość Rodmana i Laimbeera, gdy zostaną pozbawieni części swojej agresywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nauczyc by zawodnik mniej faulował.

 

to jest zabawa all time a wygląda na to że drużyna która będzie miała zawodników tylko z tej dekady ma straszny handicap.

 

no powiedz mi lorak, jak można w zabawie all time team wybrać derona, paula, duranta i k**** ginobiliego przed Wilkinsem? No jak? jak on był sam w drużynie i w swoim prime prawie pojechał Wielkich C's. Jak można wybrac t-maca przed kimś takim? Bo t-mac rzucił 200 trójek w sezonie... no k**** super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zastrzeżenie także odnośnie tych lat. tutaj dyskusje schodzą praktycznie na przebieg całych karier zawodników. a umowa była inna. rozumiem ,że trakcie obrony dobrze jest napisać ,że zawodnik x grał tak wtedy ale kiedy indziej grał tak więc całkiem możliwe ,że w innym zespole także mógłby tak grać ale to się ni kupy ni dupy nie trzyma.

biorąc pierwsze picki KG czy Yao skupiałem się przede wszystkim na poszczególnych sezonach a tutaj zabawa się wypacza. Lorak rozpisuje się na temat całych karier swoich zawodników ,Bastek w ramach obrony także się dołącza więc tak naprawdę nie wiem jak będą zawodnicy oceniani. ai3 wyskakuje ,że zawodnik musi mieć jakieś awards ,ogólnie burdel na kółkach. już nie mówiąc o tym ,że to sport drużynowy i zawodnicy muszą do siebie pasować. jak Nash może pasować do Ewinga i Robinsona? oboje nie grali fantastycznie picków ,żaden z nich nie pali trójki ,ich gra polegała na izolacjach ,wydajność Nasha spada. Nash wybrany przez Loraka miał zawodnik z nominalnymi pozycjami PF-SF-SF/SG-SG/PG-PG. jak do tego pasują dwa true C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zastrzeżenie także odnośnie tych lat. tutaj dyskusje schodzą praktycznie na przebieg całych karier zawodników. a umowa była inna. rozumiem ,że trakcie obrony dobrze jest napisać ,że zawodnik x grał tak wtedy ale kiedy indziej grał tak więc całkiem możliwe ,że w innym zespole także mógłby tak grać ale to się ni kupy ni dupy nie trzyma.

biorąc pierwsze picki KG czy Yao skupiałem się przede wszystkim na poszczególnych sezonach a tutaj zabawa się wypacza. Lorak rozpisuje się na temat całych karier swoich zawodników ,Bastek w ramach obrony także się dołącza więc tak naprawdę nie wiem jak będą zawodnicy oceniani. ai3 wyskakuje ,że zawodnik musi mieć jakieś awards ,ogólnie burdel na kółkach. już nie mówiąc o tym ,że to sport drużynowy i zawodnicy muszą do siebie pasować. jak Nash może pasować do Ewinga i Robinsona? oboje nie grali fantastycznie picków ,żaden z nich nie pali trójki ,ich gra polegała na izolacjach ,wydajność Nasha spada. Nash wybrany przez Loraka miał zawodnik z nominalnymi pozycjami PF-SF-SF/SG-SG/PG-PG. jak do tego pasują dwa true C?

No to Lorak Ci wyjaśni.

Chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nauczyc by zawodnik mniej faulował.

to tak samo będzie można powiedzieć o każdym guardzie, że można go nauczyć by rzucał za trzy.

tylko jaki to ma wtedy sens?

przecież to miało być tak, że bierzemy zawodników takimi, jakimi byli w danym momencie. ktoś rzucał wtedy słabo FT, to będzie i słabo rzucał w naszej zabawie. ktoś był podatny na faule, to będzie nadal podatny, albo nawet bardziej, bo przepisy się zaostrzyły w tym względzie. niektórych skille będą teraz bardziej przydatne niż wtedy (np. rzut Daugherty'ego czy Laimbeera), a innych mniej (Kemp, defensywa Laimbeera).

wyobrażałeś to sobie jakoś inaczej? każdemu mamy dać bonus, że "nauczyłby się"? przecież wtedy do każdego zawodnika można będzie to zastosować i każdego pozbawić wad, z każdego będzie można zrobić skrzyżowanie Jordana z Hakeemem.

 

 

to jest zabawa all time a wygląda na to że drużyna która będzie miała zawodników tylko z tej dekady ma straszny handicap.

nie zgadzam się. zresztą zobacz, sam wyżej pisałem o stealu jakim jest Moncrief, albo zachwalałem skład Buły bo ma Waltona. to tylko kwestia tego, by odpowiednio dobrać zawodników.

 

. Lorak rozpisuje się na temat całych karier swoich zawodników ,

???

 

chodzi ci o Ewinga? przecież to było w odpowiedzi na idiotyczną tezę ai, że Ewing nie był clutch.

 

Bastek w ramach obrony także się dołącza więc tak naprawdę nie wiem jak będą zawodnicy oceniani. ai3 wyskakuje ,że zawodnik musi mieć jakieś awards ,ogólnie burdel na kółkach. już nie mówiąc o tym ,że to sport drużynowy i zawodnicy muszą do siebie pasować. jak Nash może pasować do Ewinga i Robinsona? oboje nie grali fantastycznie picków ,żaden z nich nie pali trójki ,ich gra polegała na izolacjach ,wydajność Nasha spada. Nash wybrany przez Loraka miał zawodnik z nominalnymi pozycjami PF-SF-SF/SG-SG/PG-PG. jak do tego pasują dwa true C?

Robinson nie był true C, lecz PF, przynajmniej w ataku. a w obronie to czasem krył nawet SF (gdy był młodszy oczywiście).

natomiast Nash nawet staremu Shaqowi pomógł rozegrać jeden z najlepszych jego sezonów w ostatnich latach. a picki z Admirałem to będą zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to miało być tak, że bierzemy zawodników takimi, jakimi byli w danym momencie.

i ja sie tego trzymam, boje sie tylko że mój larry z 86 zostanie pożarty przez jakiegos t-maca, piercea albo duranta. bo moge sie założyć że jak trafie na ktoregoś z nich to ich właściciele zaraz mi powie że ten Bird to wcale nie jest lepszy niż ten mój sf i wcale nie masz tu marzec takich przewag. Podobnie pewnie będzie z Deronem czy Paulem w stosunku do Isiaha czy Paytona, przeciez oni tak naprawde niczym im nie ustępują... ba! może i nawet są lepsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to miało być tak, że bierzemy zawodników takimi, jakimi byli w danym momencie.

i ja sie tego trzymam, boje sie tylko że mój larry z 86 zostanie pożarty przez jakiegos t-maca, piercea albo duranta. bo moge sie założyć że jak trafie na ktoregoś z nich to ich właściciele zaraz mi powie że ten Bird to wcale nie jest lepszy niż ten mój sf i wcale nie masz tu marzec takich przewag.

no to kogoś takiego wyśmiejemy ;)

 

Bird miał takiego skilla, że pasuje do każdych czasów, każdych warunków.

jedyny problem to obrona co szybszych SF (choć twój Bird jest jeszcze młody i nieźle się ruszał), więc będziesz musiał coś z tym zrobić - tak samo było w celtics, gdzie przecież McHale często pilnował Worthy'ego czy Wilkinsa.

 

 

Podobnie pewnie będzie z Deronem czy Paulem w stosunku do Isiaha czy Paytona, przeciez oni tak naprawde niczym im nie ustępują... ba! może i nawet są lepsi...

w czym Isiah jest lepszy od CP? bo Payton to przynajmniej defensywnie ma przewagę.

co do Derona to nie wiem, dziwny pick Bastillona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.