Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

lorak naprawde myślisz że twoi wysocy ukryją nasha w obronie?

ukryć nasha w obronie można jedynie poprzez nie dawanie match-upów z przeciwnymi szybkimi PG, np w starciu z obecną oklahomą dawać do na sefoloshe.

 

ale to jest gierka all-time i nie ma sefoloshy czy tonnego allena.

wysocy tu nic nie dają, mijając pierwszą linie obrony jaką jest PG ofensywny zawodnik ma miliard opcji do wyboru, a wychodzenie i pomaganie przez wysokich może nawet wiecej popsuć niż dać dobrego, to jest gierka all-time zią :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrona nasha nie jest przeciętna, obrona nasha była jest i zawsze będzie tragiczna ;]

mnie nash nigdy nie przekona, ten koles jak nie dostanie zasłony to nie istnieje, ewing do robienia wysoko zasłon moze i pasuje ale robinson? zreszta k**** przy nashu wysoki musi wylazic w kazdej akcji na 8 metr zeby mu pomoc, w tej jego jebanej gierce, jakos tego nie widze ze pat i admirał w prime gdzies tam sie bawią wysoko na trójkach.

 

gary go weźmie na całym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak naprawde myślisz że twoi wysocy ukryją nasha w obronie?

 

nawet ktoś taki jak Gortat już trochę ukrywa starego Nasha w obronie, więc tym bardziej zrobią to Robinson z Ewingiem.

zresztą, niby jak wielka jest różnica w defensywie malutkiego Isiaha, a jednak większego o dwa cale i cięższego Nasha, który co roku np. jest w czołówce pod względem wymuszonych ofensów?

po drugie i najważniejsze, tu chodzi o ZBALANSOWANIE, a zarówno Kidd jak i Isiah dają mniej niż Nash jeśli bierze się pod uwagę obie strony parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dennis Johnson z 78/79 już jest lepszą opcją

 

nie jest, np. z powodu braku rzutu za trzy.

 

np. jest w czołówce pod względem wymuszonych ofensów?

 

już przestań pi*****ić z tymi charges. Lorak już była dyskusja na ten temat i się nie pogrążaj :mrgreen:[/quote:2lonbeoq]

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie mówię, że jest kimś, kto swoją D zmienia obraz meczu. ale charges pokazują, że Nash wie o co chodzi i jest skłonny - jak to mówi Hubie - poświęcać swoje ciało. skoro taki Isiah czy Paxson byli częścią bardzo dobrych defensyw, to również Nash mógłby być, jeśli otoczy się go dobrymi wysokimi i da trenera, który nie będzie olewał D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo Yao i KG to najlepszy zestaw jak do tej pory. KG niedoceniany w kontekście all-time, Yao z czasów kiedy był zdrowy. Yao w obrębie 3 metrów od kosza z niezłym jumperkiem i FT, KG z niesamowitym interior D i jeszcze k**** za nim ok. 225. CIężko mi sobie wyobrazić jakąś skuteczną ofensywę przeciwko nim. W ataku mają range, post moves, jest kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie mówię, że jest kimś, kto swoją D zmienia obraz meczu. ale charges pokazują, że Nash wie o co chodzi i jest skłonny - jak to mówi Hubie - poświęcać swoje ciało. skoro taki Isiah czy Paxson byli częścią bardzo dobrych defensyw, to również Nash mógłby być, jeśli otoczy się go dobrymi wysokimi i da trenera, który nie będzie olewał D.

jeśli chodzi o historię tego czy poprzedniego forum zauważyłem tendencję do skrajności ,ja próbuje szukać złotego środka. Isiah'a Thomas jest czarny i bardzo dobrze chodził nisko na nogach i był w stanie wywierać presję na piłkę. Paxon'a kojarzę w obronie ,że był mnie więcej takim Mark'iem Price'm, nieco słabszym Johnem Stocktonem ,ogólnie był białasem atletycznym.

mogę się zgodzić z Twoim team defens. odkąd Bastillion prowadzi tutaj kampanię pro Nashowską cały czas szczegółowo obserwuje Nasha. Nash ze względów fizycznych nigdy nie będzie dobry 1 vs 1, ze względów fizycznych nigdy nie będzie dobry w help defense. jedyne co nie mogę się przyczepić ,że kiedy angażuje się już w obronę to dobrze rotuje i szybko reaguje ,przez co stwarza swoją osobą nieco szerszy pachołek i psychologicznie dla każdego zawodnika stwarza większe zagrożenie niż pusta przestrzeń czy właśnie niedawno przeze mnie przytoczony pachołek.

ogólnie jak patrzyłem ostatnio na serię Dallas-Kings to była tragedia ,jak patrzyłem na Suns - Spurs to podobało mi się właśnie dobre rotowanie. ogólnie Nash nieźle broni technicznie szczególnie na pickach gdzie wiec jak się ustawić. ale tak to nie mam pojęcie gdzie mogę szukać jakiś pozytywów w jego obronie. po prostu ich nie dostrzegam.

 

 

nie jest, np. z powodu braku rzutu za trzy.

skąd wiesz? wtedy nie było trójek.:) chodzi mi o sezon mvp final

aluzja do tego jakby Nash wyglądał z trener mający pojęcie o def i mającego def teamates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

mogę się zgodzić z Twoim team defens. odkąd Bastillion prowadzi tutaj kampanię pro Nashowską cały czas szczegółowo obserwuje Nasha. Nash ze względów fizycznych nigdy nie będzie dobry 1 vs 1, ze względów fizycznych nigdy nie będzie dobry w help defense. jedyne co nie mogę się przyczepić ,że kiedy angażuje się już w obronę to dobrze rotuje i szybko reaguje ,przez co stwarza swoją osobą nieco szerszy pachołek i psychologicznie dla każdego zawodnika stwarza większe zagrożenie niż pusta przestrzeń czy właśnie niedawno przeze mnie przytoczony pachołek.

ogólnie jak patrzyłem ostatnio na serię Dallas-Kings to była tragedia ,jak patrzyłem na Suns - Spurs to podobało mi się właśnie dobre rotowanie. ogólnie Nash nieźle broni technicznie szczególnie na pickach gdzie wiec jak się ustawić. ale tak to nie mam pojęcie gdzie mogę szukać jakiś pozytywów w jego obronie. po prostu ich nie dostrzegam.

ale to rotowanie czy D na pickach to malo? ;]

zauważ, że praktycznie każdy szybki PG minie swojego obrońcę 1on1. żeby bronić przeciw takim graczom musi być pomoc i tak to zwykle wygląda - pomoc, rotacje, na tym się opiera defensywa.

do tego jeszcze gramy przecież na obecnych zasadach, więc będzie można do pewnego stopnia stosować strefę. suns w zeszłych playoffach na tym jechali i trochę pocisnęli lakers, a przecież Nash nie miał tam wysokich pokroju Robinsona i Ewinga.

 

tak jak mówiłem - biorąc pod uwagę obie strony parkietu nikt z odstępnych PG nie da więcej niż Nash. a z tych, którzy już poszli, to tylko Magic i może Stockton.

 

PS

bo nawet jak były trójki, to DJ nadal rzucał je słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kel 2000-czny post :D

 

ogolnie zgadzam sie z twoja ocena. tylko tutaj w all time PG to zdecydowanie najslabsza pozycja imo i nie ma tutaj jakichs mega scorerow. przy takim interior defense Nash sobie poradzi spokojnie.

 

wezmy takiego Paytona. wiekszosc jego pktow pochodzi z pomalowanego, a jak ma rzucac z dystansu to ogolnie juz mozna sie szykowac do zbiorki. normalnie moglby Nasha zniszczyc na post-upie ale tylko dalby pograc w siatkowke Robowi i Orangutanowi.

 

problem by byl przeciko jumperkujacemu PG grajacemu dobrze bez pilki. Stockton moglby poszalec bo Nash nie potrafi takich off the screen shooterow bronic. jednak wiekszosc tych czolowych PG nie jest wybitnymi rzucajacymi i z reguly swietnie atakuja pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzbeatka nie komentujemy w draft topicu!

 

wlasnie sobie odpalilem G7 1973 ECFs Knicks vs Celtics i gdyby nie kontuzja Havlicka (po G3 bezuzyteczny) to Cs wzieliby ta serie lekko, a finaly jeszcze latwiej by wygrali. takze Cowens ma w sumie 2 tytuly jako the man oraz jeden przegrany przez kontuzje sidekicka w ECFs. do tego ma MVP '73, a mimo to nikt go nie wzial.

 

jak ktos mysli ze Pippen byl intensywny to nie widzial Cowensa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak dlaczego nie cp3 ??? skoro i tak tylko 2 wybrane lata sie licza, paul to wlasiwie taka sama maszyna do pikow , ast% nawet ma wieksze niz nash,rzutowo nie jest duzo gorszy , jest lepszy w grze 1on1,i nikt jako kontrargument w przypadku paula nie powie o c***owosci jego obrony

 

juz sie poprawilem panie starszy moderatorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak dlaczego nie cp3 ??? skoro i tak tylko 2 wybrane lata sie licza, paul to wlasiwie taka sama maszyna do pikow , ast% nawet ma wieksze niz nash,rzutowo nie jest duzo gorszy , jest lepszy w grze 1on1,i nikt jako kontrargument w przypadku paula nie powie o c***owosci jego obrony

 

juz sie poprawilem panie starszy moderatorze :D

Rzutowo każdy PG w historii jest gorszy od Nasha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.