Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzacie, ja będę głosował na tego, kto będzie miał lepiej ułożony skład, a nie tego który ma najspektakularniejszego (jak to szło Marzec?) wykurwiacza plus 3 dziury w obronie, c***ową deskę i PG bez rzutu.

ale obawiam się Chytruz ,że raczej większość nie będzie patrzyła na składy i je oceniała jak Ty. takich powieściopisarzy na forum jest więcej . wygra dh12 bo Majkel wygrywał wszystko nawet z Cartwrightem ,ai3 napiszę referat jaki to McHale ,Gasol z jajami lub biały Garnett czy biały Yao i tyle. taka może być dyskusja.

co mi z tego ,że Yao z KG pasują jak mało kto ale i tak Yao to chińska cipa kojarzona z mixami na youtube gdzie udało się nad nim wsadzić raz KB24 ,kilka razu Shaqowi?

 

a dziwie się ,że nikt nie wziął jeszcze Robert'a Horry'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, ja będę głosował na tego, kto będzie miał lepiej ułożony skład, a nie tego który ma najspektakularniejszego (jak to szło Marzec?) wykurwiacza plus 3 dziury w obronie, c***ową deskę i PG bez rzutu.

ale obawiam się Chytruz ,że raczej większość nie będzie patrzyła na składy i je oceniała jak Ty. takich powieściopisarzy na forum jest więcej . wygra dh12 bo Majkel wygrywał wszystko nawet z Cartwrightem ,ai3 napiszę referat jaki to McHale ,Gasol z jajami lub czarny Garnett czy biały Yao i tyle. taka może być dyskusja.

co mi z tego ,że Yao z KG pasują jak mało kto ale i tak Yao to chińska cipa kojarzona z mixami na youtube gdzie udało się nad nim wsadzić raz KB24 ,kilka razu Shaqowi?

nie chcialbym grac przeciwko tobie :shock: gralibysmy mecze po 55-54 jak w latach 50-tych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno że tak, bo go wyciąga na obwód. chciałes miec hakeema na pf to masz, a jeszcze są w tej zabawie inni nie wybrani wysocy lepiej grajacy niz kg na dystansie. hakeem 95 nie nadaje sie na pf, to klasyczny center, dobry wysoki shooter jak np dirk moze ci zrobic niezłą jesien, łamiąc cały system obronny zwykłym staniem na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnett rucha Olajuwona ? hehe.

akurat miałeś drugi pick ,ja 11ty więc mi go sprzątnąłeś. o Gilmorze zapomniałem chociaż miałem jego kartę NBA. myślę ,że przewaga Olajuwona nie jest w samym skillu defensywnym czy ofensywnym. nigeryjczyk więcej osiągnął jako lider zdecydowanie i miażdżył swoich największych przeciwników czego o KG nie można napisać. ale jeśli chodzi o zespół to KG wydaje mi się wydajniejszy. więcej pomaga w obronie i w ataku ma lepszy passing skill. ogólnie dlatego mi pasuje do Yao. KG jest w stanie każdego wyciągnąć z pod deski ,w 04 jeszcze ruszał się jak większość zawodników z pozycji nr 3 w NBA ,więc Hakkem kryjący jest w foul trouble.:)

KG wyciąga a Yao rzuca te swoje haczki ale będą musiał i tak ściągnąć jakiegoś przyzwoitego centra na zmianę ponieważ Yao mało grał minut zawsze. i oczywiście przyda mi się na trójce jakiś help-defender ,najlepiej taka 3/4 ,wtedy będę miał na tyle zdominowaną półorbite w difensie ,że wystarczy jakiś gracz z dobrą tróją ,na jedynce jakiś przyzwoity zawodnik z pierwszym krokiem ,który w NBA było pełno i jestem w ogródku.:)

 

cały czas mnie jeszcze zastanawia atak ,czy oparty na pickach czy oparty na podwójnych zasłonach i izolacjach tak jak grało Detoit czy Boston czy też gra oparta na twomangame jak u Adelmana.

Yao na pickach to dno ,KG nie jest taki sławny na pickach jak Amare czy Malone ponieważ nie miał nigdzy Nasha czy Stocktona tylko Cassela lub Rondo :D

ale bez sensu będzie wchodzić w dyskusję co byłoby gdyby ,więc zostaje mi zawodnika na jedynce ,który nabija asysty w stylu Rondo i najlepiej jakby miał tróję ,ewentualnie jedynka-scorer ponieważ na pozycji 2-3 pewnie mi nie zostanie nic z hustlerów ,kobe out ,wade out ,drexler ,out więc zostaje mało do wyboru. i jeszcze gdzieś muszę umieścić 3-point shootera

 

gralibysmy mecze po 55-54 jak w latach 50-tych :D

z Lorakiem lekko pojechaliśmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno że tak, bo go wyciąga na obwód. chciałes miec hakeema na pf to masz, a jeszcze są w tej zabawie inni nie wybrani wysocy lepiej grajacy niz kg na dystansie. hakeem 95 nie nadaje sie na pf, to klasyczny center, dobry wysoki shooter jak np dirk moze ci zrobic niezłą jesien, łamiąc cały system obronny zwykłym staniem na obwodzie.

po pierwsze Hakeem 93, po drugie wez cos poogladaj bo sie kompromitujesz, widzialem w ostatnich paru latach spokojnie ponad 100 meczow Dreama z kazdego okresu. Hakeem regularnie bronil PFow w tamtym czasie, nawet Robinson to byl praktycznie PF i caly czas gral przodem do kosza. po prostu bral na siebie lepszego wysokiego i go niszczyl.

 

jak niszczyl ?

From 1990-95 these were the top 8 scoring Centers in the NBA who played more than 200 games during this span (Shaq, Robinson, Ewing, Hakeem, Alonzo, Daugherty, Seikaly, and Smits). These are some of their offensive numbers…

 

SO: 27.3 PPG, .583 FG%, 3.0 TOV, 38.2 MPG

DR: 25.7 PPG, .527 FG%, 3.0 TOV, 38.3 MPG

PE: 25.3 PPG, .515 FG%, 3.2 TOV, 37.8 MPG

HO: 24.9 PPG, .515 FG%, 3.3 TOV, 38.9 MPG

AM: 21.3 PPG, .512 FG%, 3.1 TOV, 35.4 MPG

BD: 19.9 PPG, .535 FG%, 2.5 TOV, 37.2 MPG

SE: 15.9 PPG, .490 FG%, 2.9 TOV, 33.5 MPG (Seikaly)

SM: 14.7 PPG, .514 FG%, 1.8 TOV, 26.5 MPG (Smits)

These were the NBA Centers who played big minutes and were bigtime scoring options for their teams during 1990-95. So I took a look at both Hakeem and Robinson’s h2h numbers against these players during 90-95 to see how much they limited them.

 

Vs. Admiral / Vs. Dream

SO: 25.2 PPG -- .513 FG% -- 4.0 TOV -- 38.3 MPG (6 G)

SO: 20.7 PPG -- .557 FG% -- 2.8 TOV -- 40.3 MPG (6 G)

PE: 23.0 PPG -- .456 FG% -- 3.9 TOV -- 38.1 MPG (11 G)

PE: 24.1 PPG -- .441 FG% -- 3.1 TOV -- 38.6 MPG (12 G)

AM: 18.7 PPG -- .463 FG% -- 2.7 TOV -- 34.2 MPG (6 G)

AM: 15.0 PPG -- .464 FG% -- 4.6 TOV -- 36.2 MPG (5 G)

BD: 19.2 PPG -- .566 FG% -- 3.0 TOV -- 33.5 MPG (6 G)

BD: 14.4 PPG -- .509 FG% -- 1.8 TOV -- 34.2 MPG (5 G)

SE: 17.7 PPG -- .489 FG% -- 2.3 TOV -- 33.9 MPG (10 G)

SE: 13.3 PPG -- .487 FG% -- 3.7 TOV -- 33.4 MPG (11 G)

SM: 13.5 PPG -- .493 FG% -- 1.3 TOV -- 26.0 MPG (12 G)

SM: 10.7 PPG -- .516 FG% -- 2.0 TOV -- 23.1 MPG (10 G)

 

Looking at these numbers from these opposing bigs, the one thing that does jump out at you is the PPG they averaged. Outside of Ewing, every other big scored way less against Hakeem than they did Robinson. The FG%, TOV’s, and MP are roughly identical but Hakeem seems to have definitely had a greater impact on volume scoring than Robinson did. Could this be because of better general team defense, or did Hakeem just make it harder to get good looks inside? Despite D-Rob’s cartoon-like upper body, Hakeem did have the greater base strength based on his wider body and stronger legs, maybe this allowed him to keep the deep low post position easier than Robinson. No matter what the reason was, it’s a fact that opposing volume scoring centers found it easier to score in volume against Robinson. Here are the total numbers of these guys vs. Robinson and Hakeem without taking into account the individual games played (for example Shaq’s 6 G count the same as Ewing’s 11). And the total numbers of these 6 players vs. the entire league using the same method…

 

Vs. Admiral / Vs. Dream / Vs. NBA

20.7 PPG, .525 FG%, 2.8 TOV, 34.8 MPG

19.6 PPG, .497 FG%, 2.9 TOV, 34.0 MPG

16.4 PPG .496 FG%, 3.0 TOV, 34.3 MPG

 

czyli tu masz grupe Shaq-DRob-Ewing-Zo-Seikaly-Smits i srednia przeciwko Olajuwonowi mieli porazajace 16 ppg.

 

dac ci statsy jak grali PFs przeciwko niemu ?

 

klasyczny center to jest Shaq, Hakeem mial range 18 feet, mial crossy, spiny, miniecia i byl jednym z najlepiej jumperkujacych wysokich all time. w tamtych czasach to juz wlasciwie wiekszosc czasu jumperkowal, a jego ulubionym ruchem byl przeciez baseline fadeaway.

 

juz widze jak Dirk robi mi rzeznie, ale Olajuwon na nim to juz by struglowal pewnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yao haczki na Gilmorze ? wlasnie ogladalem Wilt vs Gilmore, Lanier vs Gilmore i w izolacjach nie zdobyli na nim ani jednego kosza. straty, kroki, czapy, missed FGA. Gilmore mial 7'2 i byl dosc atletyczny, takze powodzenia z Yao na nim ogolnie :D

 

KG wprowadzi Hakeema w foul trouble ? przeciez chyba jedyna znaczna wada Garnetta jest to ze nie potrafi wymuszac osobistych i za duzo jumperkuje. Olajuwon sobie radzil z Kempem ktory atakuje kosz jak pojebany (Amare praktycznie) wiec tym bardziej da rade wybronic KG bez fauli.

 

a KG vs Hakeem tak jak wszystko zalezy od okolicznosci. zobaczymy jak bedzie z reszta zespolu, ogolnie przewaga Garnetta jest perimeter defense i passing, przewaga Olajuwona ogolnie bloki z pomocy, pelno steals (2 per game mial kilka razy) i przede wszystkim volume scoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yao haczki na Gilmorze ? wlasnie ogladalem Wilt vs Gilmore, Lanier vs Gilmore i w izolacjach nie zdobyli na nim ani jednego kosza. straty, kroki, czapy, missed FGA. Gilmore mial 7'2 i byl dosc atletyczny, takze powodzenia z Yao na nim ogolnie :D

 

Ja właśnie patrzę na gm 6 WCF '83 i Gilmore jest tutaj dziwką Kareema ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastek jak sie spotkamy face to face to ja ci pokaze co robi moj pf z hakeemem pf i gdzie na boisku jestes ze mną w plecy. nie zrozumiales chyba do końca bo nie pf twojego rywala ma wygrac spotkanie, on ma tylko wyciągnąc olajuwona spod kosza a wygrac mają jego koledzy.

na razie nie masz nic na obwodzie ciekawe jak chcesz bronic jordanów i bryanatów ktorych generalnie jebie ile siły i wzrostu jest pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dac ci statsy jak grali PFs przeciwko niemu ?

 

 

Ja poproszę

musze poszukac w moim zbiorze tematow z rGM wiec troche to zajmie, ale wezmy tego Kempa w 93.

 

playoffs 93

vs K. Malone czyli jeden z najlepszych man defenders na PF w historii

14.8 / 10 / 59% TS

 

vs Hakeem

13.6 / 10.7 / 51% TS

 

vs Suns

20.6 / 9.3 / 66% TS

 

Barkleya i K.Malone'a bronil tylko okazjonalnie ale gdy juz siadal na nich to bylo pograne. Dirk to oczywiscie co innego ale Olajuwon naprawde dobrze sobie radzil z takimi face-upujacymi... on ma 8 miejsce all time w stealach a wy mi tu gadacie o tym ze z PFami sobie nie poradzi bo za wolny ? juz c*** ze Robinson jest jedynym wysokim w naszym okresie ktory moze sie rownac z nim combo quickness/hops, na pewno od razu Chris Bosh zniszczy Hakeema bo potrafi walnac jumpera, a taki Kemp to juz nie mial rzutu :lol:

 

Yao haczki na Gilmorze ? wlasnie ogladalem Wilt vs Gilmore, Lanier vs Gilmore i w izolacjach nie zdobyli na nim ani jednego kosza. straty, kroki, czapy, missed FGA. Gilmore mial 7'2 i byl dosc atletyczny, takze powodzenia z Yao na nim ogolnie :D

 

Ja właśnie patrzę na gm 6 WCF '83 i Gilmore jest tutaj dziwką Kareema ;]

aha w takim razie Yao tez go bedzie jebal bo jak wiadomo jest rowny Kareemowi w ofensywie, jedno spojrzenie na jego resume i od razu widac te scoring titles, 1st all time scorer, tego swietnego skyhooka etc :D

 

bastek jak sie spotkamy face to face to ja ci pokaze co robi moj pf z hakeemem pf i gdzie na boisku jestes ze mną w plecy. nie zrozumiales chyba do końca bo nie pf twojego rywala ma wygrac spotkanie, on ma tylko wyciągnąc olajuwona spod kosza a wygrac mają jego koledzy.

na razie nie masz nic na obwodzie ciekawe jak chcesz bronic jordanów i bryanatów ktorych generalnie jebie ile siły i wzrostu jest pod koszem.

a myslisz ze Gilmore majacy 7'2 i 3 bpg to sie bedzie patrzyl i grzecznie przygladal ?

 

z Bryanta to Ray Allen zrobil 40% FG scorera

z Jordana Starks w 93 to samo

 

wiesz co laczylo te druzyny ?

pierwsza miala Garnetta, druga Oakleya i Ewinga

 

a pamietasz co Bryant robil Battierowi/Artestowi 2 rundy wczesniej ?

 

exactly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon, czemu tylko do '95? w pierwszym sezonie po mistrzostwie Hakeem był już tak dużo gorszy?

ciekawe by też jeszcze było rozbicie na mecze z Thorpem i bez niego.

to nie ja to robilem, wiec mnie nie pytaj. pewnie chodzilo o to ze wszyscy w jednym czasie grali. nie wiem czy Daugherty byl jeszcze np. w 96 ?

 

a w 96 Rockets mieli caly sezon zmarnowany przez kontuzje, a w playoffach o ile dobrze pamietam 3 graczy mialo operacje (W PLAYOFFACH, czyli w trakcie). Drexler mial kostke, bodaj Cassell lokiec i Elie cos tam. Drexler byl tez swiezo po operacji kolana. ogolnie banda dziadkow i wszyscy polamani. w 95 zreszta przez wiekszosc sezonu bylo to samo, dlatego tak slabo wchodzili do tych PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon, czemu tylko do '95? w pierwszym sezonie po mistrzostwie Hakeem był już tak dużo gorszy?

ciekawe by też jeszcze było rozbicie na mecze z Thorpem i bez niego.

to nie ja to robilem, wiec mnie nie pytaj. pewnie chodzilo o to ze wszyscy w jednym czasie grali. nie wiem czy Daugherty byl jeszcze np. w 96 ?

 

przecież Shaqa czy Zo nie było w np. '90, a uwzględniono ten sezon ;]

 

a w 96 Rockets mieli caly sezon zmarnowany przez kontuzje,

ale nam chodzi przecież o samego Hakeema. w kilka miesięcy od zdobycia tytułu na tyle obniżył poziom gry, żeby nie uwzględniać tego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yao haczki na Gilmorze ? wlasnie ogladalem Wilt vs Gilmore, Lanier vs Gilmore i w izolacjach nie zdobyli na nim ani jednego kosza. straty, kroki, czapy, missed FGA. Gilmore mial 7'2 i byl dosc atletyczny, takze powodzenia z Yao na nim ogolnie :D

 

Ja właśnie patrzę na gm 6 WCF '83 i Gilmore jest tutaj dziwką Kareema ;]

aha w takim razie Yao tez go bedzie jebal bo jak wiadomo jest rowny Kareemowi w ofensywie, jedno spojrzenie na jego resume i od razu widac te scoring titles, 1st all time scorer, tego swietnego skyhooka etc :D

 

bastek jak sie spotkamy face to face to ja ci pokaze co robi moj pf z hakeemem pf i gdzie na boisku jestes ze mną w plecy. nie zrozumiales chyba do końca bo nie pf twojego rywala ma wygrac spotkanie, on ma tylko wyciągnąc olajuwona spod kosza a wygrac mają jego koledzy.

na razie nie masz nic na obwodzie ciekawe jak chcesz bronic jordanów i bryanatów ktorych generalnie jebie ile siły i wzrostu jest pod koszem.

a myslisz ze Gilmore majacy 7'2 i 3 bpg to sie bedzie patrzyl i grzecznie przygladal ?

Artis nie miał nigdy 3 bpg, poza tym 3 bpg z lat 70-80 to znacznie mniej niż 3 bpg dzisiaj. Kareem niszczył go w midrange, utrzymywał pozycję w low post i albo kończył półhakiem albo oddawał na obwód. Sounds like Yao's game ;]

 

Poza tym wpisz lata A-Train, bo nie do końca wiem czy mówimy o tym z Bulls czy ze Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to powiedzial Leo DiCaprio w infiltracji kiedys po zajebistej rozkminie: so what the fuck are we talkin about here ? ze Hakeem w 96 byl duzo gorszy ? pewnie dalej ich jechal. ze lata byly zle dobrane ? to bylo tak mniej wiecej z defensive prime. jakby sie uparl to moglby dac i do 99, ale po co ?

 

pierwszy lepszy mecz

Zo 3-13 13 pktow

dalej widze Ewing 9-20 27 pktow

Shaq 10-15 22 pkty

Robinson 2-6 8 pktow

Shaq 13-24 29 pktow

 

wydaje sie normalnie

 

PO vs LA

Campbell 12 ppg 51% TS 93 ORtg

Divac 9 ppg 47% TS 95 ORtg

 

(to wlasnie wtedy Cassell mial operowany lokiec a Drexler skontuzjowal kostke przez co byl bezuzyteczny potem, Seattle takie podwojenia walilo Olajuwonowi ze np. pamietam momenty jak w G4 cala kwarte lapal pilke zza trojek i trafial pull up jumpery po crossoverach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.