Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Webber był słabym obrońcą.

tez tak kiedys myslalem, ale Sacto mialo jednak ten top5 drtg przez kilka lat z rzedu, a oprocz niego grali tam Bibby-Christie-Peja-Divac. Christie byl bardzo dobry ale to dalej typowy plaster SG, Divac re-invented flopa ale mimo wszystko to zaden filar. Webber musial cos robic dobrze.

 

poza tym 2004 Sacto spadlo do #22 DRtg, gdy Webber opuscil prawie caly rok. patrzac jeszcze na jego przejscie do Sacramento w 99 to tak:

-Wizz z #14 na #21 w DRtg po jego odejsciu

-Sacto z #22 na #18 po jego przyjsciu

 

nie wiem jak to wytlumaczyc. underrated ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że statystyka może się mylić.

 

EDIT: Albo inaczej - statystyka jest jako taka nieomylna, ale ma margines błędu(którego nasz kochany licealista nigdy nie przytacza) + określa tylko wartości empiryczne i mierzalne.

 

Dlatego jest hujowa jeśli się nią rzuca tak jak to robi Bastuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd statystyki?

statsy sie nie myla, conajwyzej mozna je zle interpretowac albo ktos je zle przytoczy. moze czegos nie wiem, ale ogolnie nie wyglada zeby Webber byl taki slaby jak sie uwaza. inteligentny czarnuch w dodatku nie-undersized to juz duzo. mial te ~1.5 steala i 1.5 bloku, w dodatku 8 zbiorek w obronie.

 

defensywa Wizz:

94 - #27

95 - #24 (52 games)

96 - #15 (15g)

97 - #13

98 - #14

99 - #21 (no Webber)

 

defensywa Sacto:

98 - #22 (no Webber)

99 - #18

00 - #10

01 - #7

02 - #6 (54g)

03 - #2 (67g)

04 - #21 (23g)

 

wyglada ok w obronie overall (to + warunki + boxscore). moze jest niedoceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bast ten ball movement to nie ma byc tylko dookoła, ale co jakiś czas do kosza tez musi byc

2 wysokich na high post z dobrymi jumperkami i legendarnym passingiem wyciagaja twoich wysokich z pomalowanego. jeden dobry cut i masz lay-upa. jedna dobra zaslona i masz open jumper. wyobraz sobie atak 08 Celtics z dwoma Garnettami. KKGG.

ja mam Szaqa. żeby jego wyciągnąć z pomalowanego potrzebujesz mieć czołg albo postawić budke z hamburgerami obok boiska. żaden amount of legendarny passing tego nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wytlumaczyc. underrated ?

akurat przed chwilą sam sprawdzałem drtg Kings. zawsze myślałem ,że to była ekipa ataku a tutaj miła niespodzianka ,nie spodziewałem się tego.

 

przywołam się na sezon 2004. pamiętam ,że Kings cały sezon grając ze Stojakoviciem na czwórce lub Bradem Millerem ,mają pod koszem w rotacji Songaile czy Massenburga mieli bardzo długo pierwszy seed na zachodzie ,a kiedy pan Webber wrócił do gry spadli na 4 miejsce ,chyba nawet przez ostatnie mecze ponieważ tam było bardzo ciasno w końcówce.

Divac już mniej grał. i grali często Millere-Stojakiem-Christiem-Jacksonem-Bibbym ,pewnie dlatego spadł im drtg.

zresztą Kings Adelmana mieli zawsze ubogą rotację szczególnie pod koszem gdzie w poprzednich sezonach jedynym zmiennikiem był Pollard ,później przyszedł Brad Miller. dlatego może obecność Webbera jest tak istotna.

 

http://www.hoopsstats.com/basketball/fa ... /04/24/353

 

masz na pewno mecze z tej serii. pamiętam jak dziś ,że było pokazane jak Kings lepiej grali cały sezon bez Webbera.

 

ale rozmawiamy o Webberze 2001/2002

http://www.hoopsstats.com/basketball/fa ... /02/24/394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta k**** co ja bede bronil pieczywo, pewnie i tak zaraz poleci jakis pachoł typu Iverson i caly mechanizm sie zmieni. Webber to mimo wszystko oprocz tego ze moze trafic midrange J i podac potrafi swietnie to do c***a sie tutaj nada. ma nieslychane 4:1 ratio FGA:FTA, jakby byl jakims Redickiem czy innym jumperkujacym bialasem.

 

no i poza tym tutaj mowimy o PO, a tam Webber ma -5 do ataku i -12 do crunch time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Koel ale tamten Webber byl po microfracture. widziales co sie z T-Makiem stalo po tym samym zabiegu ?

 

chociaz z drugiej strony przynajmniej powinni poczuc w 2004 ze stracili te jego 20/10, a gdy on odszedl na wiekszosc sezonu, Sacto sie dopiero rozkrecalo. zagadkowe troche. nie pogorszyli sie wzgledem 2003 a jesli C-Webb byl taki dobry to powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokładnie mi o to chodzi. Brad Miller ,który także ma świetny passing skill jak na wysokiego razem z Divacem czy Stojakiem na czwórce dawali radę.

oczywiście to po kontuzji nie chciałem brać pod uwagę ale co było przed.

masz gdzieś statystyki albo temat jak ten sezon wyglądał z Webbere i bez? pamięć już mi zawodzi z powodu ilości wiosen ale ja jako kibic ówczesnych Kings także byłem zdziwiony. właśnie w TNT chyba podczas właśnie konfrontacji z Minnestotą redaktorzy trąbili

 

2001/2002 61-21

bez Webbera przegrali 8 meczów ,grając za niego Pollardem i Fundercośtam ,mój ulubieniec

rozegrał 54 mecze

więc z nim mieli 41-13

bez niego 20-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokładnie mi o to chodzi. Brad Miller ,który także ma świetny passing skill jak na wysokiego razem z Divacem czy Stojakiem na czwórce dawali radę.

oczywiście to po kontuzji nie chciałem brać pod uwagę ale co było przed.

masz gdzieś statystyki albo temat jak ten sezon wyglądał z Webbere i bez? pamięć już mi zawodzi z powodu ilości wiosen ale ja jako kibic ówczesnych Kings także byłem zdziwiony. właśnie w TNT chyba podczas właśnie konfrontacji z Minnestotą redaktorzy trąbili

 

2001/2002 61-21

bez Webbera przegrali 8 meczów ,grając za niego Pollardem i Fundercośtam ,mój ulubieniec

rozegrał 54 mecze

więc z nim mieli 41-13

bez niego 20-8

http://www.basketball-reference.com/tea ... start.html

 

zgadzaloby sie mniej wiecej.

 

http://www.basketball-reference.com/tea ... start.html

 

11-5 jak dobrze licze. ale tutaj gral Clark zamiast niego. pamietam ze jak czytalem archiwa e-basket to wszyscy sie nim zachwycali i miedzy innymi dlatego wlasnie stawiano Kings jako glownych faworytow do tytulu 03 (rok wczesniej Horry ich wyruchal w G4, a Stojak walnal wide open airballa z rogu w G7 na series winnera... to sie nazywa pech).

 

http://www.basketball-reference.com/tea ... start.html

 

44-15 bez Webbera

11-12 z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi to Bastillion teraz bedzie tu ekspertem od kazdej ery bo obejrzal 3 mecze i przeczesal basketball reference wzdluz i wszerz i sprawdzil eFG TS i bedzie mi mowil kto byl jakim obronca ?

 

nie no ale to jest momentami smieszne tak jakbym mial sie wypowiedziec kto i jak gral Nate Thurmond albo ze Knicks w 73 byli naprawde fajna druzyna

jakos przeczytanie 3 artykulow i spojrzenie w basketball reference to troche dla mnie za malo by sie tym podpierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Stojak walnal wide open airballa z rogu w G7 na series winnera... to sie nazywa pech).

wtedy miał właśnie PO życia. z Dallas mieli 1-1 jak popsuł się Webber.

ogólnie Stojak miał wtedy zajebiste jak na obwodowego polegającym na rzucie TS .606,tóje prawie 50%,rzucał 23 pkt ,zbierał 7 piłek.

nawet w gm 5 z Utaha to on a nie Webber wygrał mecz.

 

ogólnie Webber był zawsze dla mnie (jako wiernego kibica Kings) kimś kto był dla Ciebie w Suns Amare ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi to Bastillion teraz bedzie tu ekspertem od kazdej ery bo obejrzal 3 mecze i przeczesal basketball reference wzdluz i wszerz i sprawdzil eFG TS i bedzie mi mowil kto byl jakim obronca ?

 

nie no ale to jest momentami smieszne tak jakbym mial sie wypowiedziec kto i jak gral Nate Thurmond albo ze Knicks w 73 byli naprawde fajna druzyna

jakos przeczytanie 3 artykulow i spojrzenie w basketball reference to troche dla mnie za malo by sie tym podpierac

a ile meczy Turkoglu musiales obejrzec zanim cie oswiecilo i stwierdziles ze jest najlepszym point forwardem od czasow Pippena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.