Skocz do zawartości

Draft A.D 2011


Speedy Gonzalez

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie porównywał Knighta do Kemby...

Ten pierwszy jest o wiele lepszym fitem dla drużyn NBA, bo nie potrzebuje piłki. Kemba może i jest lepszym basketball playerem, ale jemu trzeba w ataku dać swobode i pozwolić klepać, na co wiele drużyn w NBA nie może/nie chce sobie pozwolić, dlatego więc Brandon idzie wyżej.

Nie zgadzam się. Knight tak samo jak Walker potrzebuje piłki w rękach by być produktywny. A patrząc na Percentage of Possessions Used jednego i drugiego różnica wcale nie jest aż tak duża. 26.8% Brandona, przy 31.4% Kemba. Obaj to tacy PG nastawieni bardziej na rzucanie niż podawanie.

Tak, ale z tego co pamiętam Knight lubi sobie postać w na skrzydle czekając na podanie albo wyjsc zza zasłony i odpalić trójke. Jest lepszym spot up shooterem przede wszystkim i dlatego moim zdaniem łatwiej będzie go wykorzystać w NBA na początku niż Kembe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tego co pamiętam Knight lubi sobie postać w na skrzydle czekając na podanie albo wyjsc zza zasłony i odpalić trójke.

Nie pomyliłeś Knighta z Lambem? :)

Zobacz sobie filmik - http://www.draftexpress.com/article/Fin ... night-3696 i skuteczność akcji po koźle oraz po zasłonie. Ale ogólnie masz rację, że w tym względzie ma większe pole do popisu niż Walker.

 

z tego co pamietam na nbadraft.net jakis czas temu byl pod koniec pierwszej rundy, kolo 20-25 miejsca

Ile razy można powtarzać, że mock na nbadraft.net i to tym bardziej w trakcje trwania sezonu to nie jest nic dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtarzać, że mock na nbadraft.net i to tym bardziej w trakcje trwania sezonu to nie jest nic dobrego?

A jaki mock draft mozna zakwalifikowac jako cos dobrego?

IMHO wszystkie one [z samej nazwy!] nie maja w zalozeniach idealnie odzwierciedlac tego co sie stanie w drafcie tylko sa informacja dla fanow odnosnie prospektow, planow druzyn itp. Ot im blizej do draftu tym wiecej wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mock draft mozna zakwalifikowac jako cos dobrego?

IMHO wszystkie one [z samej nazwy!] nie maja w zalozeniach idealnie odzwierciedlac tego co sie stanie w drafcie tylko sa informacja dla fanow odnosnie prospektow, planow druzyn itp. Ot im blizej do draftu tym wiecej wiadomo.

Przecież wiadomo o co chodzi... Jak wszędzie są lepsze i gorsze źródła informacji i jeśli chodzi o mock to nbadraft.net należy do tych gorszych.

Co będzie czytać to już jednak wasza sprawa tylko później się nie dziwcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tego co pamiętam Knight lubi sobie postać w na skrzydle czekając na podanie albo wyjsc zza zasłony i odpalić trójke.

Nie pomyliłeś Knighta z Lambem? :)

Zobacz sobie filmik - http://www.draftexpress.com/article/Fin ... night-3696 i skuteczność akcji po koźle oraz po zasłonie. Ale ogólnie masz rację, że w tym względzie ma większe pole do popisu niż Walker.

 

Nie nie pomyliłem, Knight ma specyficzny wyrzut i ciężko go pomylić, szczególnie z Lambem...poprostu wydaję mi się, że jak oglądałem UK to czasami grał tak jak napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie są lepsze i gorsze źródła informacji i jeśli chodzi o mock to nbadraft.net należy do tych gorszych. [...] DX i ESPN uważam za zdecydowanie wiarygodniejsze źródło.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Albo innymi slowy w jaki sposob to oceni(a)les?

Bo to zabrzmialo jakby jedyne "ale" do nbadraft.net polegalo na tym, ze nie znasz autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę więcej z Tobą w dyskusje. Pozdro ;]

Heh, tzn co jest nie tak z pytaniem "w jaki sposob uformowales taka, a nie inna opinie"? Moglbys przestac traktowac moje posty jako atak, a zaczac jako zainteresowanie innym [i bardziej doswiadczonym!] punktem widzenia?

W tym przypadku nijak nie kwestionuje tego co napisales bo po prostu nie wiem, ale chetnie sie dowiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge czytac Macka90210 - straszny poziom - przepraszam za osobisty atak ale k**** co musialo byc powiedziane zostalo powiedziane czy tez co zostalo powiedziane musialobyc powiedziane

tragedia stary

vice versa.

Idź tam jeszcze nabazgraj w innych tematach "kemba kemba kemba". Jarasz sie jak down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z @Macikiem się często nie zgadzam ale akurat w tym temacie ma przeważnie rację, zresztą co do Knighta podobnie- on ma wyjścia po zasłonie rzut też specyficzny nie dziwota że sporo luda mówi o nim często jako przyszłym sg niż pg, już nawet nie czepiając się jego mentalności która raczej nie jest ustawiona na "podaj najpierw", chociaż sam dzieciak mówił ze trochę się stara to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "preferowanie" przez GM'ów młodszych graczy można tłumaczyć po prostu rosnącym poziomem scoutingu.

Ludzie odpowiadający za przegląd prospectów w klubach, robią coraz lepszą robotę, chociaż niektóre wybory w pełni przeczą temu twierdzeniu, na tym polu po prostu też rozwija się konkurencja w lidze. Młodsi zawodnicy stanowią większość wśród talentów w drafcie, dlatego że są potrzebni klubom NBA, a liga to dla tych młodych grajków miejsce docelowe, więc skoro mogą wcześniej kosić $ to na co czekać?

 

Wytwarza się wyścig szczurów między klubami... Zaś zawodnicy z długim stażem na uczelniach, to zazwyczaj ci w których nie zauważono specjalnego potencjału, oczywiście zdarzają się wyjątki. Mimo wszystko to drenaż uczelni przez GM sam się napędza. Dlatego kluby chcą jak najwcześniej mieć konkretnego zawodnika, a wzrost młodych zawodników w drafcie to właśnie efekt takiego wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.