Skocz do zawartości

MVP Race


RappaR

Kto wygra nagrodę MVP?  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra nagrodę MVP?



Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dobrym obrońcom...

 

Zaczynam wątpic.

 

Rose gra zajebiście w sumie zmieniłem zdanie. Mogą mu dac MVP, choc wolałbym Dirka no ale cóż :) Lebron też kręci swoje cyferki i jest niezaprzeczalnie najlepszym graczem ligi obecnie ale chyba 3 raz mu nie dadzą pod rząd. No i Durexa i Howarda bym nie skeślał. Rose najbardziej hypowany wiec pewnie dostanie. W ogóle Chicago gra jakpojebane. Aż strach pomyślec co by bylo gdyby mieli tego RIP-a Oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam z MVP dla Rose'a to jest to, że jest to dopiero jego 3 rok i pierwszy taki sezon, że można go zaliczać do najlepszych w lidze. Dodatkowo byłby najmłodszym MVP w historii biorąc pod uwagę bodajże wszystkie sporty amerykańskie, a sezon indywidualnie ma niezły, ale nie wybitny, aktualnie 24,8 ppg na 43,7% z gry, 33,5% za trzy, 4,2 rpg, 7,8 apg, 1 spg, 0,6 bpg, 3,4 to. LeBron żeby dostać trzeci raz z rzędu tą nagrodę musiałby mieć lepszy bilans, podobnie Howard, ale on jest w znacznie gorszej sytuacji pod względem bilansu. Na pewno w dyskusji jeszcze jest Kobe i Nowik, ale chyba na grę wywierają mniejszy impact niż ta dwójką przed nimi co wymieniłem. Jak dla mnie to nikt nie powinien dostać MVP z takich czy innych względów, poczekam do końca sezonu, może troszkę się wyklaruje sytuacja i wytypuję swojego faworyta. To jest oczywiście moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że to jak Rose "dominuje" ten sezon sie nijak ma do tego, jak dominował LeBron w dwóch ostatnich sezonach.

 

Szczerze, to o ile na początku sezonu myślałem, że kandydatura Rose'a na MVP i przewaga Bulls nad Magic jest tymczasowa, to teraz zaczynam sie utwierdzać, że Bulls są zespołem z pierwszej półki, choć na mistrzostwo, czy na finał mają moim zdaniem marne szanse. W trakcie sezonu zrobili naprawde spory postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Q cięzko jest graczowi z pozycji PG dominować nad innymi tak jak graczowi z 3ki, czasem 4ki, do tego napakowanemu jak hybryda.

O ile pod względem umiejetności gry na penetracji Rose dorównuje Jamesowi tak fizycznie łatwiej jest go stłamsić, choćby takiemu Jamesowi, dorównującemu mu szybkością, ale przewyższającemu siłą i masą

Dominacja James w tej chwili opiera się głównie na sile i masie, z wiekiem będzie zmuszony wyrobic lepszy rzut i grę głową nie ciałem bo skonczy podobnie jak Carter

I zeby nie było zaraz ze wrzucam na jedną półke VC i LBJa, ale ich style gry z pierwszych lat kariery (VC przed kontuzją) są bardzo podobne, z tym ze James jest o kilka leveli wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią o Rose jako mvp, a Kobe oprócz asyst (trójkąty i sg vs pg) ma wszystkie statystyki lepsze. Bilans drużyn taki sam, a Lakers grają na silniejszym zachodzie. W bezpośrednich meczach wschód zachód 257-181 dla zachodu (stan sprzed tygodnia).

 

Lepsze % z gry i 3. Więcej zbiórek, lepszy PER, więcej punktów.

 

Dlaczego Kobe nie jest wymieniany jednym tchem w walce o MVP z Rose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie czytałem go całego. Ale to nic dziwnego pół forum to fanboye LBJ, drugie pół to haterzy, więc może tak być. W każdym razie mimo, że nie lubię tego pajaca, to gość jest dla mnie MPV Heat, a co za tym idzie, musi być brany pod uwagę w MVP race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie czytałem go całego. Ale to nic dziwnego pół forum to fanboye LBJ, drugie pół to haterzy, więc może tak być. W każdym razie mimo, że nie lubię tego pajaca, to gość jest dla mnie MPV Heat, a co za tym idzie, musi być brany pod uwagę w MVP race.

Zarówno w tym temacie, jak i wszędzie indziej Kobe bierze udział w MVP race na tej samej zasadzie do Lebron. Czyli wymienia się go w nim, wątpię by któryś z nich miał dostać tą nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ostatnie dni, tygodnie zdecydowały - Rose MVP ostatecznie. Sam długo trzymałem stronę DH12 i uważałem, że to jemu należy się ta nagroda. Bo Rose ma Toma na ławce, Denga w składzie, mają mocny system D, a Howard ma ? 45+min gry w każdym spotkaniu. Oglądałem wiele spotkań Bulls przez ostatnie dni i Rose przekonał mnie, że w pełni zasługuje w tym roku na MVP. Przypieczętował to meczem z Bostonem.

 

Sądzę, że bardzo duża w postawie D-Rose zasługa gry dla reprezentacji zeszłego lata. W ogóle wszyscy medaliści MŚ grają świetne rozgrywki. Wielu wskoczyło na wyższy level. Stąd też choć to sprawa na inny temat, chciałbym by na IO znowu kilku młodszych graczy/pukających do poziomu allstar dostało swoją szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko (albo aż) statystyki. Wydaje mi się, że również Durex gra lepiej, bardziej dojrzale w tym sezonie. Poza tym nad nim jedynym z tej mistrzowskiej drużyny ciążyła wielka presja (okrzyknięty MVP już przed sezonem). Także jakiś wpływ na gorsze statystyki ma gra Russella, przez jakiś czas to on był tym liderem Thunder i nie wynikało to ze słabości Duranta, ale kapitalnej gry Westbrooka.

Jaki wpływ miały MŚ na Duranta o tym przekonamy się w PO.

 

A reszta? Rose, Gordon, Love, Odom, w/w Westbrook, Gay, AI, Chandler (to on wniósł Mavs na wyższy poziom), Curry wszyscy oni zanotowali spory progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie pod koniec Durant eksplodował do tego stopnia, że buła i ai okrzyknęli go już drugim MJem. Na MŚ był MVP drużyny, etc... etc... a gdy przyszła liga okazało się, że jakoś nie idzie. Sam Durant wspomniał, że w tym sezonie jest zapomniany. Swoją drogą warto zauważyć, że Ci, którzy na MŚ grali kupę - Chandler, Odom, Rose w tym sezonie grają chyba najlepsze sezony w karierze. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.