Skocz do zawartości

Co tam słychać w Złotym Stanie


s-s-x

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko było być fanem Golden State Warriors w ostatnim czasie, oj ciężko. Ale czyżby widział światełko w tunelu... Tak, tak jest już coraz bliżej, to Monta pędzący jak zywkle z maksymalną predkością...

 

Prawdę mówiąc z wielką ulgą przyjąłem widomość o zmianie właściciela jak i trenera. Można próbować zwalić wszystko na bakier kontuzji w zeszłym roku, ale to co wyprawiał Don Nelson w ostatnim czasie to był istny cyrk. Zawodnicy grający po 46-48 min w meczu, gracze znikąd oraz brak jakiejkolwiek rotacji czy choćby namacalnej taktyki, sprawiało że często wykrzykiwalem litanie w kierunku niebios. Keith Smart choć był asystentem Crazy Dona to jednak ruch w dobrym kierunku. Nie jest to wybór idealny, ale jestem świadom że cieżko byłoby znaleźć kogoś lepszego na to stanowisko, miało który trener chciałby pracować z zespołem który przez długie lata nie wiedział co to obrona. Choć trochę żałuję, że w lecie nie powalczono o Averego johnsona.

 

Krokiem w dobrą stronę był trade Lee. Dawno nie mieliśmy zawodnika który mógł jak równy z równym mogł powalczyć z 4-ami rywala, coś powalczyć, rzucić, dobić itp. Trzeba równierz pamiętać że był nawet obecny w głosowaniu na DPOTY. Największym problemem jest to że monata oraz Curry nie mogą grać razem. Po prostu nie mogą jeżeli ta drużyna chcę zrobić krok do przodu. Z przykrością stwierdzam, że gra GSW wygląda najlepiej jak jeden z nich siedzi na ławce.Obaj to combo-guardzi

z tą różnicą że Monta zbliża się bardziej do sg, a Curry do pg. To co robił Jason Richardson w ostatnim meczu czy Grant Hill przy tych wszystkich mismatchach to było rzeżnia. Z drugiej strony parkietu nie mieli jednak żadnej odpowiedzi na drivy Ellisa, robił co tylko chciał, zero help-defence ze strony Suns, ciężko widzę ich tegoroczny sezon, szczególnie że ciężko im będzię przejść jakąś gruntowną metamorfozę.

 

Co należy zrobić aby było lepiej ? Piszę to z ogromnym bólem serca, ale ktoś z dwójki moich ulubieńców Curry-Ellis będzie musiał odejść. Na chwilę obecną lepsze byłoby ztrejdowanie tego drugiego. Choć przy dalszym progresie jest on nawet w stanie dobić do poziomu sportowego iversona, to posiada on równierz wszystkiego jego wady zarówno boiskowe jak pozaboiskowe, a ponadto jego wartość jest obecnie tak wysoka że można by było wyciągnąć coś naprawdę dobrego. Igudala + Spencer Hawes ? Tak sobie tylko marzę. Dobrą kartą przetargową mogą być spadające kontrakty Gadzuric'a i Radmanovica.

 

P.S. Jeremy Lin jak nabierze doświadczenia będzie rezerwowym pg którego każdy będzie chciał mieć w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto jego wartość jest obecnie tak wysoka że można by było wyciągnąć coś naprawdę dobrego. Igudala + Spencer Hawes ? Tak sobie tylko marzę.

 

Oddać Ellisa za takie ścierwa??To jeden z najlepszych ofensywnie zawodników w NBA- dla mnie TOP3.

A tak spytam z ciekawości kto obok niego w top3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jeżeli Iguodala to ścierwo to Ty powinieneś opuścić to forum i nigdy nie wracać. Nikt nie zatęskni, oprócz fanów "łapu-capu".

Za tobą za to bucu będa tęsknić wszyscy.

Przesadziłem z tym ścierwem, ale dla mnie Iguodala jest średniakiem, szczególnie w ataku. Nadaje się na 3 opcje do jakiegoś teamu walczącego o misia i Monty w życiu bym za niego nie oddal, Warriors pewnie też.

 

A tak spytam z ciekawości kto obok niego w top3?

Kobe i LeBron/Wade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo taka wymiana to by było zgaszenie tego światełka na kolejne lata, można mieć jakieś pretensje co do gry Ellisa ale tak jak @Maciek zapodał, koles jest fenomenalny w ataku i można o jego grę budować solidną ekipę która załapie się do play off, a z Igim widac jak w Philli sytuacje wygladają, Hawsa to już takie dno że nie warto nawet wspominać( niesamowite że jeszcze z 2/3 lata temu myślałem że może koleś zrobi karierę coś a la B Miller :? )

 

ps. pozdro dla kolegi bo widzę ze to jego debiut na forum, tylko nie łąpie czemu akurat widzi konieczność wymiany kogoś z duetu obrońców, fakt ani Curry ani Ellis tuzami w obronie nie są no ale tak jak już napisałem w przypadku tego drugiego, mogą poprowadzić tą ekipę do jakichś sukcesów, plus teraz po wymianie trenera widac że w powietrze tez nie jest jakieś "skażone" w Oakland i też bronić tam można, może i w tej mierze obaj gracze poczynią postępy w koncu młodzi są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już jeden temat wspólny dla GSW i Clippers, chyba, że uważasz, że Warriorsi zasługują na swój osobny :wink:

Zasługują. Lakersi mają 8 tematów i się nikt nie czepia, więc k**** każdy zespół może mieć osobny temat :)

 

Ja się zgadzam, że Curry albo Ellis powinni odejść. Ellis ma aktualnie dużo większą wartość i mogliby wyciągnąć za niego coś przyzwoitego. Iguadola to ruch wstecz. Wokuł Monty w formie z tego sezonu da się zbudować ekipę i to bardzo dobrą. A Iguadola nic na lepsze nie zmieni poza obroną ale nie będzie komu zdobywać punktów. Jak można w ogóle mówić, że to dobra wymiana dla GSW? Zresztą w ogóle ewentualny trejd z udziałem Ellisa to będzie debilizm bo jak się ma takiego gracza to się go obudowuje a nie sprowadza następnych albo robi miejssce w Salary i tankuje.

 

Naprawdę w tym sezonie przyjemnie się ogląda Golden State i jakby coś zamącili w trejdach albo w lato to całkiem konkretnie mogą wyglądać w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.