Skocz do zawartości

Let's 3-Peat!!! czyli sezon 2010/11 w Jezioranach


badboys2

Zrobią 3-Peat?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zrobią 3-Peat?



Rekomendowane odpowiedzi

ciekawie sytuacja rozwija sie w Detroit, moze poleci Big Ben? moze jednak ktos z paki Wilcox T-mac Prince RiP wymusi wykupienie?

jesli Wallace by chcial do nas to mysle ze ani Mitch ani Phil nie zmarnowaliby tej okazji. chyba ze trener u nich w koncu poleci i wszystko wroci do normy

 

Big Ben i RonRon? :D

 

MoPete i Marks juz na rynku ale to nie jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie nie spojrze matek to widze Twoj post, w ktorym sprowadzasz do la coraz to nowych grajkow :lol:

Miał być już Mayo za Waltona (w pakiecie z Hasheemem jak dobrze kojarzę), teraz Big Ben, który zapowiedział już dawno, że nie rusza się z Detroit.

 

Na początku to było śmieszne ale teraz to już jest na prawdę żenada :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna szatnia w NBA nie moze sie rownac z szatnia Celtics pod wzgledem atmosfery i chemistry.

Nie wiedziałem, że byłeś w szatniach wszystkich klubów NBA.

 

Celtics nie tyle nie zaoferowali Leonowi nowego kontraktu, co nawet nie przedłożyli QA, która kosztowałaby ich niecały milion (dwa z podatkiem), zostawiając gościa z kontuzją i bez pracy.

 

Nie ma obowiązku podpisywania kontraktów z czystej lojalności. Jednak Powe miał pełne prawo się wkurzyć, dlatego trochę się dziwię, że tak chce wrócić.

 

od wielu lat weterani w lutym/marcu omijaja lakers i phila jacksona.

Jim Jackson? Ira Newble? Mbenga w sumie też przyszedł w trakcie sezonu (choć nieco wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim Jackson? Ira Newble?

i jeden i drugi prakycznie nie powachal parkietu

w owczesnym czasie do wziecia byli m.in. chris webber (poszedl do pistons), pj brown (celtics) czy kurt thomas (spurs).

generalnie jezeli podzielilibysmy FAs na 2-3 klasy/ligi, to ci, ktorzy trafiali juz do lakers, to byla 3 liga.

 

ci lepsi zwsze woleli isc do zespolu, gdzie jest jedynka i klasyczny system grania a nie trojkaty. wtedy duzo latwiej wejsc w system. i nie zmienilo sie to nawet gdy lakers zespolu na 1 runde stali sie zespolem wygrywajacym mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt Thomas poszedł do Spurs drogą transferu. Brown chciał walczyć o tytuł, zresztą my wtedy czekaliśmy na Bynuma, który pierwotnie miał wrócić właśnie jakoś w marcu, nie było zbytnio minut dla kolejnego wysokiego. Webber w sumie tylko nie przyszedł do Lakers ze względu na system, inna sprawa, że w Detroit miał lepszy zespół, poza tym wracał w rodzinne strony.

 

Jackson grał niewiele, ale my przecież nie potrzebujemy teraz gracza na 20 minut w meczu, tylko weterana, który wejdzie na te 5-10 minut i nie złapie w tym czasie 5 fauli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze pod kosz?

nie wime czy mitch wykonal przynajmniej telefon do murphy'ego i czy w ogole mamy szanse go sciagnac ale z tego co widzialem, to niewielu jest lepszych gosci od tego co mamy czyli joe'a smitha.

 

swoja droga w wakacja chcialem kurta thomasa i on byl w zasiegu lakers...

 

edit: po meczu z thunder

 

kto to chcial wymieniac bynuma? kto watpil w te druzyne?

2 wygrana w ciagu kilku dni, na terenie rywala, w stylu mistrzowskim, do jakiego nas przyzwyczaili w ostanich latach. brakowalo tego w tym sezonie ale po ASW to juz troche inna druzyna. najwieksze propsy kierowac trzeba d orona artesta ale swoje robi tez caly team defense.

 

no i bynum. 16-10, 5 blokow, +16 w +/-

nie wiem czemu to odom gral koncowke. bynum byl dzis tym czym harden/westbrook dla thunder. zlotem. zywym zlotem. oczywiscie wroci jeszcze perk... ale to ma swoje plusy i minusy... ale wiecej plusow.

 

teraz mozna spokojniej podejsc do sprawy. wcia sporo roboty do wykonania przed ta druzyna ale jestem duzo spokojniejszy w kontekscie playoffs i walki o 3peat.

 

konczymy kolejny miesiac.

w marcu gramy pierwszych 5z6 spotkan na wyjezdzie. pozniej przez 3 tygodnie tylko u siebie.

gooood

 

btw.kobe swietnie dzis ograniczony. podobnie jak durant. ale mamba ukul 2-3 razy w 4q. duran juz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem Thomasa. ktoś taki byłby teraz w sam raz.

 

 

a jeśli już mówimy o letnich ruchach, to oglądając ostatnie mecze Clippers, zastanawiałem się, jakbyśmy teraz wyglądali z Foye'm zamiast Blake'a.

 

 

Pod kosz to ja bym chciał jakiegoś bangera. Smith jest stary, nigdy nie był typem podkoszowego twardziela, mam wątpliwości, czy Phil zaufałby mu w sytuacjach, w których rok temu nie decydował się na wpuszczenie Mbengi czy Powella (g4 z Celtics, kiedy Bynum nie był już w stanie biegać, a Gasol spuchł). Triangle zawsze było jakąś przeszkodą, ale mimo wszystko lepiej mieć większe pole manewru. Niestety wyboru faktycznie zbyt wielkiego nie ma, Powe pójdzie raczej do Celtics, Murphy gdzieś, gdzie dostanie pewne minuty. Myślałem o Gadzuricu, ale jego ponoć nie wykupią. Szkoda tego Ratliffa.

 

 

btw. kolejne zwycięstwo na trudnym terenie. Kobe świetnie potrajany przez trójkę sędziowską, ale mimo tego udało się wygrać. 4-0 po all-star break, widać przede wszystkim poprawę w defensywie. W marcu przerąbana seria czterech wyjazdów pod rząd, ale potem już głównie mecze u siebie. Zdecydowanie lepiej ostatnio gra Ron, niedługo wraca Barnes, trochę martwi spadek formy Odoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna defensywa w 2 połowie... bo 1 to można przemilczeć :wink:

 

Mnie martwi nie tyle Odom co Gasola drewniane ręce i to że coraz bardziej cipkowaty się robi... chociaż za końcówkę i offensive westbrooka to mu się brawa należą :) Odom ma jeszcze trochę czasu, a wiadomo, że podczas sezonu musiał trochę przystopować - lepiej teraz niż w PO.

Na plus znowu Ron. No i to wybicie piłki z łap Duranta na koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli już mówimy o letnich ruchach, to oglądając ostatnie mecze Clippers, zastanawiałem się, jakbyśmy teraz wyglądali z Foye'm zamiast Blake'a.

 

przeciez wszyscy chcielismy wreszcie first pass pg:)

foye jako pg pewnie by tak u nas nie smigal, nie mialby tyle swobody.

 

btw. podoba mi sie nasz dzisiejszy box score - cholernie zbilansowany. kazdy cos rzucil, zebral, podal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy gdybać albo modlić się ;) Ja wierze, że Gasol zacznie grać jak facet akurat na PO, Odom wróci do formy z 1 części sezonu a Barnes zacznie miażdżyć :) No i niech Ron powoli zwiększa formę.

Zresztą są profesjonalistami, zdają sobie sprawę, że całego sezonu na topie nie przejadą - mam nadzieję, że Odom z takiego założenia wychodzi.

 

Co do wzmocnień, ja się niczego nie spodziewam.

 

PS. No nawet KB w wywiadzie zauważył to zbilansowanie drużyny (poza tym że rzucił parę niepotrzebnych piłek) ;) No i defensywa i jeszcze raz defensywa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak sie spodziewalem. lakers (wg marka steina) nawet sie nie kontaktowali z agentem murphy'ego.

ten wyladuje na wschodzie albo w heat albo c's.

 

jendras pytanie:

skad wynika taka bierna postawa w stos. do gosci z boyoutu?

czy phil nie zyczy sobie wzmocnien buyotowcami (murphy bylby super. ma trojke, zbiera, broni pasowalby do trojkatow ale z 2 strony przesiedzial prawie ten sezon) wychodzac z zalozenia, ze i tak sie nie przydadza w playoffs czy akurat w przypadku murphy'ego doszli do wniosku, ze nie pasuje im do koncepcji i beda szukali dalej?

 

tak jak pisalem wczesniej. lakers nie pierwszy rok mam wrazenie, ze odpuszczaja gosci z buyoutu i wydaje mi sie, ze to nie tylko kwestia trojkatow czy wiekszych szans na misia w innym klubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli już mówimy o letnich ruchach, to oglądając ostatnie mecze Clippers, zastanawiałem się, jakbyśmy teraz wyglądali z Foye'm zamiast Blake'a.

a ja ostatnio zastanawialem sie kogo moglibysmy podpisac dodatkowo pod kosz zamiast Blake'a w to lato gdybysmy nie oddali Toneya Douglasa do Knicks... idealny pg do trojkatow i wybrany przez nas w drafcie. Oszczednosci.

Ostatnio wybralismy tez Beverleya ktory nie zalapal sie do Heat ale podobno (takie glosy) niezle u niego z obrona, jest szybki i mysle o nim jak widze co goscie tacy jak Westbrook z nami robia. Od czasow Critta Lakers nie zaufali (chociaz na tyle zeby go podpisac) zadnemu pg z draftu. Wogole nie inwestujemy w mlodziez, zdziwilem sie ze obaj tegoroczni rookies zostali podpisani.

 

zapomnielismy ze na rynku jest Adaś "The next Larry Bird" Morrison obeznany w trojkatach przez ostatnie sezony :D

 

wazne zwyciestwo nad okc ktore pozwolilo nam odskoczyc na bezpieczna odleglosc od 4 miejsca i gra po ASW pozwala z optymizmem patrzec na nasze szanse na wyprzedzenie Mavs. Bardziej niz na gonieniu Spurs (polamal im sie ktos wczoraj chyba?) zalezy mi zeby odrobili strate do druzyn ze wschodu ktora nie jest juz duza, do pierwszego Bostonu mamy podobna strate jak do Dallas wiec sa spore szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem Perka w dresie Oklahomy, to mi serce mocniej zabiło.

 

Co do samego meczu. Uff, ufff i jeszcze raz uff. Udało się. 1 połowa to co pokazało Lakers, smiech na sali. Dal sie łatwo ogrywać, pod koniec polowy nadrobili, ale to co było na początku...nie skomentuje. Kobemu nie siedziało, troche piłek dostał BYnnum i to on moim zdaniem był w 1 połowie najlepszy. I ten kozioł westbrokka, ale oszukał KB hehe

 

2 połowa troche lepiej, OKC nie chciała puścić dalej bo zaraz by sypenli 15 pkt. i po zawodach. koncówka i zimna krew dla Lakers. Gasol świetnie w obronie, no i Kobe trafił rzut nie do trafienia. LAL idzie po mistrza, ale finał WC pokaże czy są tacy silni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SAS do Garego Neala dołączył Parker więc jest szansa, że parę porażek zaliczą. Ciekawe tylko na jak długo jest wy'out'owany Tony ;) Ale i tak nie liczę na dogonienie Spurs... szanse są marne, lepiej grać swoje, pójśc na 2 miejsce i być ready na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murphy bylby super. ma trojke, zbiera, broni pasowalby do trojkatow

Murphy akurat w obronie jest kiepski.

 

Nie wiem skąd taka postawa. Warriors ponoć postawili warunek, że Murphy musi iść na wschód. Zresztą, on chciał odejść z Nets, bo nie dostawał minut. U nas pod tym względem nie byłoby lepiej.

 

Poza nim w zasadzie jest tylko Powe, który w ostatnim czasie mało grywał i być może Lakers nie uważają go za upgrade. Może nie chcą wydawać kasy, może ciągle liczą na Ratliffa, może nie widzą potrzeby pozyskania kolejnego gracza.

 

 

A może jest tak jak mówisz. Tylko czy z powodu trójkątów Lakers pozbywaliby się szansy wzmocnienia składu? Pozycja centra jest w sumie najprostsza w triangle, taki Mbenga dostawał minuty niedługo po podpisaniu kontraktu i jakoś sobie radził.

 

a ja ostatnio zastanawialem sie kogo moglibysmy podpisac dodatkowo pod kosz zamiast Blake'a w to lato gdybysmy nie oddali Toneya Douglasa do Knicks... idealny pg do trojkatow i wybrany przez nas w drafcie. Oszczednosci.

Douglasa to trudno w ogóle nazwać pg. W obronie by się bardzo przydał, ale ofensywnie jest bardzo przeciętny, to bardziej dwójka niż pg, ma niezły rzut, ale kiepskie minięcie. Ktoś go kiedyś trafnie porównał do Sedale Threatta, który miał być defensywnym backupem dla Magica. Tak czy inaczej, na debiutanckim kontrakcie, jako zmiennik, Douglas byłby spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.