Skocz do zawartości

Tymaczasem na ligowym zadupiu... (ReEdyszyn: Era Rubika)


Lu-

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że z boku trzebaby ocenic trejd jako zły pozostaje fanom Wilkow wierzyc że to Adelman mial decydujace zdanie na ten temat. Za duzo prospectow w jednym zespole duzo nie ugra wiec moze i sluszne że wybrano cos "takiego" IMO mozna było poszperac dluzej lub nawet mimo nacisku Rakiet poczekac z wymiana do nocy draftu. Moze bylby jakis szok i ktos by się uchowal? Wtedy wymiana bylaby jeszcze korzystniejsza. A tak? IMO sluszny pomysl ale za szybko zrealizowany. Sa ekipy jak lakers czy spurs ktore taki wlasnie pick chcialy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem na ligowym... Kahn małymi kroczkami buduje ciekawy team.

Odpuścił draft wymieniając pick na Budingera. Sądzę, że zrobił to za wcześnie, ale w noc draftu nic ciekawego się nie wydarzyło.

Nastęnie Kahn nie zdecydował się na umowy z Beasleyem (SUNS, bardzo dobry kontrakt 18mln/3lata) oraz Randolphem.

 

Kolejne ruchy to:

Podpisaliśmy Roya za 10,4mln na dwa lata. Trochę sporo jak na gracza bez kolan, ale jeśli zdrowie dopisze, to... URAAAA

Liczę, że testy medyczne były solidnie przeprowadzone przez specjalistów z zewnątrz.Bo Ci z Minnesoty nie mają ostatnio dobrej passy. Co sezon bardzo poważne kontuzje w drużynie.

Jeśli do tego dojdzie Batum 45mln za 4 lata. Niby sporo, ale... twierdzi "my heart went to minneapolis". To ja Go chcę!!! Nie pamiętam, kiedy ktoś sam z siebie chciał przyjśc do Minnesoty. Sam pomysł z s'n't z Blazers może nie jest zły, ale szkoda mi Derricka Williamsa. W kilku meczach w tym sezonie pokazał swoje nieprzeciętne możliwości. Webster + Williams za Batuma to moim zdaniem za dużo, a i tak Blazers na to nie poszli. Sądzę, ze wyrównają tą oferte 45/4:apologetic:

 

Rubio / Barea / Lee

Roy / Ridnour / Budinger

Johnson / Budinegr / D.Williams + BATUM?

Love / D.Williams

Pekovic / Milicic

 

Czekamy na kolejne ruchy, bo to nie koniec. Kahn wie, że w tym sezonie musi awansować do PO. Jesli tego nie osiągną,... może spakować swoje rzeczy i opuścić fotel GM Wolves. Żeby to osiągnąć potrzebuje jeszcze, o ile Batum podpisze, wzmocnień pod kosz. Potrzebujemy tam cm, a jednocześnie solidnego obrońcy, straszącego blokiem.

Kahn spotkał się z J.Hillem i Stiemsma, ale czy to czego potrzebują Wilki pod koszem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezproduktywny obecnie Webster + Williams, czyli w praktyce Derrick za Batuma to "za dużo"? No przestań.

Roster czy z Batumem czy bez prezentuje się naprawdę fajnie. Używam tu słowa "fajnie", które samo w sobie niewiele oznacza, ale chodzi mi o to, że to dobry zespół do oglądania, dosyć kompletnie zmontowany, uzupełniający się, bo są też o wiele silniejsze rostery, o których jednak tego samego powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się działo wokół Minnesoty więc po kolei:

 

- podpisanie Roya za 10 baniek - ja wiem, że to wielce ryzykowne, ale jeżeli Roy zagra przez te 20-25 minut w meczu choćby na 50% swoich możliwości, to to jest wielki upgrade naszej pozycji SG. Jakby się przesiąść z 20 letniego rzęcha, co to krztusi się, rzęzi, nie zawsze odpala i wlecze za sobą czarną chmurę dymu, na owszem wysłużony, ale potrafiący przypi*****ić na jezdni i zostawiający za sobą młodsze roczniki, klasyk motoryzacji. Uwielbiałem Roya w Blazers, jego waleczność i serce do gry i mam nadzieję, że zdrowie pozwoli pokazać mu także klasę u nas - od dziś dochodzi modlitewna świeczka obok ołtarzyka Love i Rubio.

 

- Batum za 45 baniek - dużo, bardzo dużo, ale jak się ma zespół na zadupiu, to niestety trzeba się liczyć z przepłacaniem graczy. Mam nadziej, że mimo zapowiedzi Blazers nie wyrównają i będziemy mieli wreszcie prawdziwego SF co coś potrafi. Jeżeli nie, to pozostaje "ryży" i Williams.

 

- Budinger - opcja zapasowa na SF, zarabia tak śmieszne pieniądze jak na NBA, że aż myślałem czy mu parę złotówek na chleb, czy jakiś zużytych ubrań nie podesłać po przejściu do nas. Solidny zawodnik, faworyt Adelmana, lepszy od tego co dotychczas było u nas na SF. W dodatku pozyskany za pick, więc praktycznie darmo - jestem na tak.

 

Ogólnie nawet jeżeli nie przyjdzie do nas Batum, to zespół na papierze prezentuje się lepiej niż rok temu i myślę, że ma realne szanse na PO. Oczywiście warunkiem jest bezproblemowa rehabilitacji Rickiego, bez niego ten zespół mimo wszystko daleko nie zajedzie. Dodatkowo mam nadzieję, że Williams (jeżeli zostanie) znajdzie swoje miejsce na boisku i pokaże, że był wart swojego picku. Jak napisał theo001, zespół powinien być bardzo przyjemny do oglądania i mam nadzieję, że pójdą za tym także wyniki.

 

Z wieści gminnych, podobno jesteśmy zainteresowaniu Gregiem Stiemsmanem, jako naszym rezerwowym C. k**** naprawdę mam nadzieję, że go podpiszą i amnestują Darko, bo mimo całej mojej dla niego sympatii (twardy bałkański skurwiel), to na boisku mam już dość jego pacynkowych ruchów i nieskoordynowanych pląsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Alex Kennedy ‏@AlexKennedyNBA Brandon Roy played in the Jamal Crawford Pro-Am today. He didn't wear a brace. Those in attendance said Roy looked good. He had 32 points.

 

 

Alex Kennedy ‏@AlexKennedyNBA Jamal Crawford on Brandon Roy's 32-point Pro-Am game: "He looked really good. He moved well and got where he wanted. He looked like BRoy."

 

 

Fajowo, jeśli wróci choć w 70% do dyspozycji z prime, to Wolves ubili złoty interes. Skoro gra bez żadnych stabilizatorów to chyba powinno być z nim dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj krótki skrót z występu Roya:

 

[video=youtube;szbx3P_ORf0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=szbx3P_ORf0

 

Widać, że jest trochę wolny i nie ma takiej dynamiki, ale co cieszy to fakt, że nie widać po nim żadnego bólu czy zawahania w grze. Jednak jak na tyle czasu przerwy, wygląda naprawdę nieźle. Jaram się powrotem BRoya i mam nadzieję, że jeszcze pokaże kawał dobrej koszykówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minny w tym roku z Love, Rubio i Royem na mojej liście drużyn koniecznie do zobaczenia

 

a Roy jak będzie spoko grał to pewnie zbierze sporo głosów z głosowania all-star - ludzie kochają takie powroty zwłaszcza, że Brandon nie jest jakąś primadonną

inna sprawa, że na jego pozycjach będzie taki tłum na zachodzie, że głowa mała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się sprowadzić Batuma, Blazers wyrównali...

Z FA Wolves nie wzmocnią znacząco drużyny, w porównaniu z poprzednim sezonem.

Nawet jeśli, do już moim zdaniem zaklepanego Gregory Stiemsma (nie podoba mi się ten kontrakt 3mln za sezon, moim zdaniem nieco za dużo.),

do składu dojdą Roy (troszkę to zagadka), oraz Shved, to...

bez znaczącej wymiany skład Wolves nie ulegnie znaczącemu wzmocnieniu.

 

Gracze pozyskani:

Budinger

Gregory Siemsma

Roy (zagadka?)

Shved

Lior Eliyahu

 

Dużo większy potencjał mieli gracze, którzy odeszli:

Beasley,

Webster

Randolph

Milicic

nasz pick #18

 

Na tą chwilę Kahn osłabił Leśną drużynę w porównaniu z poprzednim sezonem!

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Oczywiście nie zaszkodziłoby Wolves skołować dodatkowo jakiegoś kompetentnego wysokiego, ale odeszli wyłącznie gracze, którzy na boisko wnosili niewiele albo nawet więcej było strat niż korzyści z ich obecności na parkiecie - gdzieś czytałem wypowiedź Love'a, że pozbyli się zawodnika, który robił kwas w szatni (pozostaje zgadywać o kogo chodzi). Budinger da trochę przyzwoitych minut na newralgicznej w tym zespole pozycji zajmowanej dotąd przez ze wszech miar tragicznego Wesa Johnsona, a Roy myślę że może spokojnie dać lepszy poziom niż Webster i Johnson, nawet jeśli pozwolonoby Wolves grać z nimi 6 na 5 (chyba, że rzeczywiście Roy się do reszty rozpadnie). Poza tym mają jeszcze chyba dość dużo kasy do rozjebania więc może kogoś niezłego załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze pozyskani:

Budinger

Gregory Siemsma

Roy (zagadka?)

Shved

Lior Eliyahu

 

Dużo większy potencjał mieli gracze, którzy odeszli:

Beasley,

Webster

Randolph

Milicic

nasz pick #18

 

Na tą chwilę Kahn osłabił Leśną drużynę w porównaniu z poprzednim sezonem!

Kolega raczy żartować? Może w tym offseason nie pozyskaliśmy jakiś boiskowych niszczycieli, ale wzmocniliśmy najbardziej newralgiczne pozycje i pozbyliśmy się paru nic nie wnoszących lub wręcz przeszkadzających zawodników. Po kolei:

 

- pożegnanie się z B-Easym: alleluja! Byłem pełen nadziei jak do nas przychodził, ale po 2 sezonach z ulgą przyjąłem decyzje o jego nieprzedłużaniu. Good luck w słonecznym Phoenix, byle jak najdalej od nas. Nie ma nawet i sky is the limit potencjał, w zespole który jest budowany wokół Love/Rubio/Pek nie ma miejsca dla "solisty" grającego pod siebie. Pozbycie się go otwiera dodatkowo drogę Williamsowi do większej ilości minut i mam nadzieję, że Derrick ogarnie się i pokaże swoją wartość. Duży +

- za Webstera przyszedł Budinger, który w poprzedni sezonie w statach jest od niego lepszy w większości elementów: więcej puntków ,lepsze procenty rzutów, więcej asyst, zbiórek, ORtg itd. Webster jest do tego podatny na kontuzje. Znów +

-Randolph pokazał pod koniec sezonu, że faktycznie coś z niego jeszcze może być, tylko potrzebuje dużo minut, aby być efektywnym. O te minuty jednak u nas ciężko: jest Love, świetnie się z nim uzupełniający Pek, Williams. Ciężka sprawa. Powiedziałbym że status quo, no w oporach leciutki minus.

-Darko, oj Darko. Gdyby nasz bałkański gwałciciel nie miał kompletnie wyjebane na grę i przejawiał chociaż cień zaangażowania, można by kręcić nosem. Zamiast niego przyszedł o połowę tańszy Stiemsma, który pokazał, że może być z niego naprawdę wartościowy backup. Znów +

 

Do tego dochodzi Roy, który jeżeli tylko momentalnie się nie połamie, to grając na jednej nodze połyka i wysrywa naszych dotychczasowych SG, nawet przy tym nie zapijając. Jeżeli zaś powróci chociaż do części dawnej formy, to mamy za sensowne pieniądze niszczyciela. Ryzyko owszem, ale na wszech miar opłacalne.

 

Shveda nie oglądałem, tylko parę kompilacji i opinii, głównie podkreśla się to że myśli na boisku i dużo widzi. Adelman ceni takich graczy, więc myślę że za takie pieniądze to zerowe ryzyko. Do tego każda minuta mniej dla Johnsona to wielki plus dla zespołu. Tak przy okazji, to może któryś z forumowiczów oglądał ruska w akcji i mógłby się coś bliżej o nim wypowiedzieć?

 

Podsumowując uważam to lato za całkiem udane, uzupełniliśmy braki, nie przepłaciliśmy nikogo i wciąż mamy spore pole do działania jeżeli chodzi o finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskani zostali:

 

Budinger kosztem... nie sposób sie nie zgodzić z theo001. Trzeba było poczekać. Mimo wszystko będzie pasował do rotacji składu.

 

Gregory Siemsma Cholera wszyscy się Nim tak zachwycają. Mając takiego mentora jak KG, takiego nauczyciela, kopalnię wiedzy i

dobrego kumpla w drużynie to stajesz się lepszym zawodnikiem. U Nas nie będzie taki dobry. Niektórzy pamiętają, że

On był już w Lesnym teamie. Od tego czasu może i sporo się nauczył, ale nie spowoduje to znaczącej różnicy.

Nie będzie lepszy od Milicica. Podkoszowi: Randolpha i Milicica > Siemsa

 

Roy (zagadka?) jak zdrowie dopisze będzie super. Nie muszę przypomnieć, ze sztab medyczny Minnesoty nie stoi na najwyższym poziemie, co sezon

dopada Wolves plaga kontuzji. Oby tak i tym razem nie było

 

Shved Niektórym zawodnikiem ciężko przedtswić się europejskiej koszykówki na NBA. Czy ma szanse mieć taki wpływ na dryżune co Rubio w swoim pierwszym sezonie?

 

 

Czy to są wzmocnienie dające realne szanse na PO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany Budingera za pick, to Adelman podobno naciskał, bo ryżego zna i ceni. Za pick można było wyrwać kogoś lepszego, można było gorszego, nie było to pewne. Poświęcono więc niewiadomą za zawodnika pewnego, bez fajerwerków, ale solidnego cenionego przez trenera. Ja akurat nie zgłaszam w tej kwestii obiekcji. Gdzieś tam czytałem, że Adelman miał także wydatny udział w pozyskaniu Shveda, to akurat cieszy gdy trener ma wpływ na decyzje kadrowe.

 

Co do Darko to pamiętać także trzeba, że robiliśmy miejsce na kontrakt Batuma, przecież to był jeden z głównych powodów amnestii Serba (oprócz tego że grał c***owo oczywiście). Portland wyrównali i nie wyszło, ale jak mawiają polscy komentatorzy "brawo za decyzję".

 

Shved Niektórym zawodnikiem ciężko przedtswić się europejskiej koszykówki na NBA. Czy ma szanse mieć taki wpływ na dryżune co Rubio w swoim pierwszym sezonie?

 

Raczej wątpię, ale gorzej niż Wes to wyglądać nie powinien.

 

Czy to są wzmocnienie dające realne szanse na PO?

 

Ja uważam, że tak. Tej drużynie jedyne co teraz potrzeba, aby walczyć o PO, to zdrowie. Przecież w tamtym sezonie, póki Ricky się nie połamał byliśmy na pograniczu PO. Do tego doszła kontuzja Pekovica i ostatecznie Love już sam tego wózka nie uciągnął. Jeżeli zarówno Rubio jak i Nikola dojdą do pełni sił, ominą ich kolejne kontuzje, to myślę że szanse są naprawdę realne. Dla mnie jesteśmy silniejsi niż przed rokiem i do tego dojdzie wreszcie normalny cykl przygotowawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły news jest taki, że swój talent na pustynię przeniósł ten gamoń Wes Johnson (jak można było odpuścić Cousinsa na rzecz tego matoła?)

 

Mniej miły jest taki, że znowu MIN oddaje kolejny pick z 1 rundy. Rozumiem jednak Kahna w tym zakresie, iż skoro oddał tegoroczną #18 za Budingera, to skoro powiedziało się "A", trzeba powiedzieć "B".

Rebuilding Minnesoty był robiony od paru dobrych lat w oparciu o tuzy pokroju Marko Jarica, Mike'a Jamesa, czy też na plecach Ala Jeffersona. Jak to wyszło, każdy widział. Chyba nadszedł czas żeby ruszyć w końcu w walce o PO z pierdolnięcia a nie pierdnięcia komara - AK to na tę chwilę topowy FA na rynku (brzmi to żenująco, ale tak jest) i absolutnie nie jest wart 9M na sezon... Trzeba mieć jednak na uwadze to, że Minny ma sporo kasy do wydania skoro nie udało się jej podpisać Batuma. Kontrakt AK jest tylko na 2 lata, więc spokojnie będzie do opchnięcia na rynku. Mimo wszystko jestem na "tak"

 

S5: Rubio, Shved, AK, Love, PEk 6th man: Budinger, a w odwodzie jeszcze Ridnour, Stiemsma i Barea - co jak co, ale czarno tego nie widzę :]

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły news jest taki, że swój talent na pustynię przeniósł ten gamoń Wes Johnson (jak można było odpuścić Cousinsa na rzecz tego matoła?)

 

Teraz po upływie czasu to każdy mądry...A jeśli mówimy tutaj o matołach, to DMC>Wes. Cousins miał red flags ze względu na zryty beret, no i w NBA już do zmiany trenera się przyczynił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5: Rubio, Shved, AK, Love, PEk 6th man: Budinger, a w odwodzie jeszcze Ridnour, Stiemsma i Barea - co jak co, ale czarno tego nie widzę :]

Dołączona grafika

 

Teraz po upływie czasu to każdy mądry...A jeśli mówimy tutaj o matołach, to DMC>Wes.

No akurat w tej kwestii, to wtedy każdy był mądry tak samo jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.