Skocz do zawartości

Tymaczasem na ligowym zadupiu... (ReEdyszyn: Era Rubika)


Lu-

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dosyć dawno nie widziałem Minnesoty odtworzyłem sobie wczorajszy mecz vs Clippers.

 

Kevin Love ponownie był Drwalem z Mroźnej Północy dominując na deskach chociaż Clips i tak ich wypunktowali 52-43. Wielka szkoda, że nie grał Pekovic, bo z nim gra w końcówce byłaby jeszcze twardsza.

 

Miłość odpaliła dziesięć trójek w tym meczu, w poprzednim osiem, jeszcze wcześniej pięć. Średnio w tym sezonie 4.6, o 1.7 więcej niż w poprzednim i 2.8 dwa lata temu. Procent poszedł też w dół, ale to raczej zrozumiałe biorąc pod uwagę ilość prób w tym sezonie.

 

Jestem tutaj od niedawna i nie wiem czy było to już przerabiane, ale Love coraz dalej ucieka od kosza, coraz więcej jego gry to jumpshoty (58%), rzuty z close to tylko 30% (38% dwa lata temu), i - chociaż w meczu z Clips nie było tego widać - jego monster game zacznie tracić. Wirtuoz w post-up z niego żaden, ale myślę, że kolejne lato powinien poświęcić właśnie na ten element gry. Mniej Love'a w okolicach pomalowanego = gorszy Love?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj od niedawna i nie wiem czy było to już przerabiane, ale Love coraz dalej ucieka od kosza, coraz więcej jego gry to jumpshoty (58%), rzuty z close to tylko 30% (38% dwa lata temu), i - chociaż w meczu z Clips nie było tego widać - jego monster game zacznie tracić. Wirtuoz w post-up z niego żaden, ale myślę, że kolejne lato powinien poświęcić właśnie na ten element gry. Mniej Love'a w okolicach pomalowanego = gorszy Love?

FGA spod obręczy ma 6,7 - dobre na 7 miejsce w lidze i 0,1 FGA od 4 miejsca, także spokojna twoja rozczochrana. Poza tym jak jest Brontosaurus Pex, który rzuca również 6,7 FGA w 1/3 krótszym czasie na parkiecie, to masz super combo podkoszowe, nie? jeden wpycha dupsko pod obręcz, a drugi napiera zza łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, ewidentnie brakuje im shotblokingu, generalnie na pickach i w penetracjach nie powinno być za ciekawie, za to Pek nadspodziewanie dobrze broni 1on1, mimo braku wzrostu, to jak zakotwiczy dupsko na poście, jest nie do ruszenia nawet dla DH12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy Pek ma te 6'11, ponadto jest niespecjalnie szybki, praktycznie nie odrywa się od ziemi (tu właśnie DH nadrabia sobie brak cm...), a dodatkowo - że zacytuję klasyka Basta o Gryffinie - ma łapki aligatora...

 

w obronie indywidualnej Pek póki co rewelka, w teamD mogą być problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary zsumuj wszystkie niedociągnięcia anatomiczno motoryczne i wyjdzie Ci, że Bynum, Gasol, DH blokują piłki na pułapie jakieś kilkadziesiąt centymetrów wyższym niż Pek i to jest k**** przepaść !

 

ja tam uwielbiam Peka i mu gorąco kibicuję (wpizdu w FBX3 chyba mój najlepszy łykniety FA ever), ale team D z nim i Lovem będzie bardzo trudne do egzekwowania i nie ma szans żeby zatrzymali dobrych penetrujących (na szczęście RR nie daje się mijać), szczególnie na PekAndRollu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem ci w nawiasie, że odnoszę się tu Howarda, po twoim wpisie, cytuję:

tu właśnie DH nadrabia sobie brak cm...

To ja się właśnie pytam jak możesz to nazywać jakimkolwiek brakiem, skoro najlepsi wysocy ligi są max. 2 cm wyżsi (Gasol, Bynum, Bogut) albo równi (Gortat, Nene, Cousins, Camby*..)

 

 

*nazwiska jakie wpadły mi do głowy, bez żadnej hierarchii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obronie indywidualnej Pek póki co rewelka, w teamD mogą być problemy...

faktycznie. synergy (a więc indywidualna D) pokazuje, że jest na 27 miejscu pod względem traconych pts per play. ale już jego (Love'a zresztą też) defensywny RAPM jest nieznacznie negatywny. bardzo nieznacznie, więc to pozytywne zaskoczenie. poza tym minnesota mimo wszystko ma ogólnie ponadprzeciętną obronę, a Pekovic i Love są dwoma podkoszowymi, którzy rozegrali najwięcej minut (chyba że Williamsa też uznać za podkoszowego, bo ma mniej więcej tyle minut co Nikola), więc trochę dobrego w team D muszą jednak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych danych z synergy imo rowniez uwzgledniaja duza czesc obrony zespolowej , np obrone na switchach , czesta sytuacja: iso dla G ktory gra 1-1 z C po switchu , wydaje mi sie ze takie sytuacje uwzglednia synergy w obronie c i sa wrzucane do isolation , pozatym synergy robi podzial na P&R ball handler i P&R roll man czyli obrona pikow a to bardzo wazna czesc help d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekovic zajebiscie broni jeden na jeden, Love w obronie też nie jest dziurą, na jaką kreowano go jeszcze 2 lata temu ale tak czy siak przydałby im się jeszcze długoręki shotblocker o afrykańskim nazwisku albo 4 lata młodszy Chris Andersen. Darko to niestety tylko Darko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pek z Kevinem dają radę zarówno w obronie jak i ataku, więc proszę mi tu żadnych czarnuchów z buszu nie pchać do naszego pięknego i jakże białego frontu. Love po dwóch ostatnich meczach wygląda pewnie jak Putin w wyborach - mówi "it's my time" i sieka po 40 pkt, wygrywając lekko starcia z dwoma czołowymi PFami ligi. Pewnie jednak dla niektórych dalej nie jest w top10 swojej pozycji :rolleyes:. Dzisiaj trzeba odskoczyć Portland, więc nie ma przebacz:

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "ligowe zadupie" ma problem ,a szkoda liczyłem że załapią się na PO ,a bez Fabregasa yyy sorry Rubio to już raczej mało realne ,ale nie skreślam ich w sporcie wszystko jest możliwe.

A co do tych igrzysk to jak na razie jest "prawdopodobnie" je straci ,a to jeszcze nie jest pewniak :) choć znając życie to i tak nie wystąpi ale nie uprzedzajmy faktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.