Skocz do zawartości

[FBX] FBX#3- Sezon 2010/2011


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sama idea minidraftu się podoba, ale ważniejsze jest to że nie podoba się większości i że wszystkie trzy ligi powinny wyglądać identycznie. Może i zrezygnowałem ale to wciąż był przez rok mój team i chciałbym mieć w tej kwestii cos do powiedzenia. Jestem przeciwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek to że w FBX1 panuje beton i to co stare i to co działa na pewno musi być lepsze niż każda innowacja, nie znaczy że w FBX3 nie możemy pójść z duchem zabawy i jeżeli nowoprzyjęci wolą już na starcie mieć wpływ na swoje teamy i komisz nie ma nic przeciwko to po co psuć im zabawę i narzucać coś na siłę (tylko błagam bez kwiatków typu 'ciągłość ligi' czy 'realizm ligi'...) ?...

 

edit:

jak mają wyglądać identycznie to albo głosujemy w 3 ligach (a nie to co w jednej przegłosowano ma obowiązywać wszędzie) albo uznajemy że to mało ważny szczegół (wg mnie tak jest w sumie) i zachowujemy minimalną autonomię...

 

a to że zostawiasz zespół i chcesz mieć jeszcze jakiś wpływ na to co się dzieje w lidze to jakieś nieporozumienie chyba, napisałeś w deklaracji że nie grasz i w zasadzie nie masz po co tu wchodzić.

zabrzmiało niezbyt sumpatycznie ale bez urazy i wiesz że Cię lubię ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jeżeli jeden nie chce (jeszcze jak ma dostać określony zespół, bez losowania ?...) a dwóch owszem, to minidraftu być nie powinno ? ten jeden ma prawo veta czy jak ?

to oczywiście już decyzja komisza co robić w takim przypadku, ale irytują mnie jakieś bzdurne prawdy oświecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda rozwalać Rockets,bo to zespół który może w nowym sezonie ostro namieszać i z pewnością będzie walczył o pudło,więc może lepszym rozwiązaniem będzie jeśli Mac przejmie Rockets a pozostałych 4 Gm-ów będzie uczestniczyć w mini-drafcie i będą wybierać zawodników z Denver,San Antonio,Utah i Indiany...Wszystkim próbuje dogodzić :D

 

Decyzje pozostawiam komiszom.

 

Mac,chcesz Mini-Draft czy wolisz przejąć Rockets?Proste pytanie a tak wiele może wyjaśnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze czegoś szkoda, ale to już byłoby bardzo dziwne rozwiązanie, albo minidraft wszystkiego co dostępne, albo przejmują na zasadzie losowania/namaszczonego (i aprobowanego przez komisza) zastępcy...

zresztą Ty i tak walczysz tylko z antkiem i może ms9 ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to nie są prawdy oświecone.

A jeżeli chcesz je tak traktować to równie dobrze mogę tak nazwać Twoje argumenty.

 

A im dłużej ludzie forsują minidraft tymbardziej mnie od niego odpycha bo zaczynam go postrzegać jako najzwyklejszą komunę.Wyrównywanie szans jest głupie stary, dostajesz co dostajesz i albo sie tym cieszysz albo nie powinieneś grać w FBX. Albo dostajesz zespół do walki o mistrza, albo musisz robić z gówna kakao. Jeżeli jedna z tych rzeczy Cię nie bawi, to znaczy że jesteś złym kandydatem bo prędzej czy później porzucisz zespół, i to nie ze względu na brak czasu.

Poza tym, najważniejsze. Minidraft ma wpływ nie tylko na zespoły newcomerów. Ma wpływ na całą tabelę, wszystkie zespoły. Przetasowuje, zmienia szanse na picki, waivery też chcesz draftować ? WTF ?

 

A jeśli chodzę o tę szerokopojętą ciągłość o któej mówił ai3 to zaczyna do mnie docierać jej sens. Gramy coś w rodzaju symulacji prawdziwej ligi, o ile zmiana GMów nie narusza w żaden sposób spójności ligi to robienie co sezon minidraftu, który przewraca do góry kołami całą ligę z pewnością to robi. I czym to sie zaczyna różnić od FB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picki bym chyba ustalił jeszcze raz po minidrafcie...

co do prawd objawionych to chodzi mi o styl w jakim podajesz swoje propozycje (bo tylko tym one są), np. ''Ale, jeżeli chociaż jeden newcomer nie chce minidraftu to nie powinno go być'' - pytam gdzie tu jakaś logika ? rzucasz zdanie, a potem wyciągasz bezsensowny wniosek i zapodajesz to w formie jakiegoś aksjomatu...

jeżeli większość newcomerów byłaby przeciwna to wtedy byłoby logiczne przynajmniej, a jeden to jeden, nigdy w niczym nie dogodzisz wszystkim, stąd ludzie przez tysiące lat ewoluowali do demokracji...

co do reszty to już tyle osób obalało rzekomą ciągłość (gdzie co roku wymienia się 1/4 GMów) ligi oraz symulację prawdziwej (huehue lepiej zajmijcie się draftem, okienkami transferowymi, ilością zespołów, innym salary itd) ligi że nie chce mi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, ale w takich przypadkach demokracja to pomysł nietrafiony. Przede wszystkim dlatego, że newcomer jest z założenia uboższy w doświadczenie i nie powinien mieć wpływu na decydowanie o kształcie ligi. Oczywiście można być elastycznym, jeżeli do FBX1 wchodzą Jendras, lk1, piotrek - czyli goście z jakimś tam doświadczeniem w FB to można przymknąć na to oko. I można sobie być uczciwym, sprawiedliwym, obsypywać się płatkami kwiatów i radośnie traktować wszystkich równo tylko, że sam pamiętam co wiedziałęm o FBX kiedy obejmowałem zespół i w porónaniu z tym co wiem teraz jestem przerażony, że ktoś z taką wiedzą jak ja wtedy miałby o czymkolwiek decydować. Zapytasz jakie to ma znaczenie ? Ja to postrzegam jako wywracanie ligi do góry nogami. Przełóż sobie to na jakąkolwiek dziedzinę życia. Podkreślam, gdyby minidraft nie miał wpływu na pozostałych graczy to nie głosowałbym "na nie" tak głośno. Oczywiście jeżeli zdecydowana większość starych GMów FBX3 zgodzi się na minidraft to przecież nie będę walczył bo i o co ?

 

Zupełnie zignorowałeś to co napisałem o wpływie minidraftu na starych userów, ich pozycję w tabeli. To co piszesz o pickach to już w ogóle jakaś masakra (jeżeli dobrze Cię zrozumiałem), ktoś kto opracował sobie taką a nie inną strategię miałby stracić na tym, że nagle 5 zespołów zostaje masakrycznie przetasowanych ? Z jakiej k**** paki ?

 

Poza tym, żygać mi sie chce od słuchania jak wszyscy powtarzają, że mamy demokrację bo nikt nie wymyślił nic lepszego. I faktycznie tak jest, ale tutaj, w mikroskali, powinniśmy być bardziej elastyczni i kiedy chodzi o kształt ligi (pewnie że to jest zabawa, ale żeby miała sens trzeba podtrzymywać minimum realizmu i pozory, że sprawa jest poważna, wiesz, to jest takie podejście jak mówią mamy swoim małym dzieciom"nieważne, że nie wygraliscie meczu, ważne że się staraliście i mieliście dobrą zabawę", unikajmy tego proszę - to a propos ciągłości i realizmu) nie dawajmy decydować rookim o tym jak ma wyglądać liga. Gdyby nie upór Cezara i głupota Senatu pewnie do dziś najpopularniejszym systemem byłaby demokracja + dyktatura w momentach kryzysowych ;]

 

Co do tego, że nielogiczne w przypadku minidraftu jest prawo veta - zawodnik, który dostaje dobry zespół i ktoś mu go rozpieprza żeby wyrównać czyjeś szanse ma prawo czuć się skrzywdzony. Jeżeli ktoś dostaje słaby zespół i dostaje szansę żeby mieć z miejsca lepszy zespół takiego prawa nie ma. Przy czym dostanie słabego zespołu w FBX to żadna krzywda, odebranie zespołu dobrego - jak najbardziej. A najbardziej dla ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy ci Findek za wygłoszenie swoich spostrzeżeń dot. obecnej sytuacji w FBX#3.... ale uwierz liga będzie się miała dobrze nawet bez ciebie i twoich rad... Proszę, pozostaw sprawy organizacyjne managerom z FBX#3 którzy nie porzucili swoich drużyn :D

Proponuję poczekać na ms9 (w końcu piątek już niedługo) i wtedy wszystko spokojnie i sympatycznie (jeżeli tylko nie wtrąci ci Findek) ustalimy:>

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy ci Findek za wygłoszenie swoich spostrzeżeń dot. obecnej sytuacji w FBX#3.... ale uwierz liga będzie się miała dobrze nawet bez ciebie i twoich rad... Proszę, pozostaw sprawy organizacyjne managerom z FBX#3 którzy nie porzucili swoich drużyn :D

Proponuję poczekać na ms9 (w końcu piątek już niedługo) i wtedy wszystko spokojnie i sympatycznie (jeżeli tylko nie wtrąci ci Findek) ustalimy:>

 

Pozdrawiam!

Popatrzcie jaki cwany...no, także powodzenia. Bo tu macie przykład typa, który robi zasłonę dymną ale nie może zdzierżyć że dostanie team z dolnej tabeli. Oczywiście, nie wszyscy dadzą się nabrać na emotikony w jego postach, jak mniemam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

findek przestan męczyć głowe już

 

w fbx2 był minidraft, wszyscy zadowoleni, dzięki niemu z dwóch ekip dobrych i dwóch złych zrobiły się 4 wyrównane (o ile dobrze pamiętam), ale przynajmniej była jakoś świeżość, nowe teamy, więcej trejdów.

 

jak tak bardzo ci się podoba twój team że nie chcesz go rozwalać to nie rezygnuj z gry i prowadź go dalej, ale z tego co wiem to zrezygnowałeś i jesteś tylko w fbx1, a tu jest temat fbx3, you feel me?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w dlugi weekend byla slaba, wiec spedzilem tzw swieto pracy i okolice wyjatkowo ironicznie... piszac nowy i aktualny regulamin FBX ;-) Bo od dluzszego czasu mnie drazni brak takowego. Stworzylem nowy watek na ten temat tutaj http://www.e-nba.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=4765 i mam prosbe by:

1) w miare mozliwosci kazdy go przeczytal, przemyslal i zglosil kazda uwage, luke, niedomowienie czy brak informacji jaka mu przyjdzie do glowy bo moze okazac sie cenna. Czepianie sie literowek czy bledow stylistycznych bedzie mniej cenne, ale tez wypadaloby to poprawic.

2) kazdy pamietal iz w tej chwili jest to wersja robocza. Oczywiscie mam nadzieje, iz po ewentualnych poprawkach tu i owdzie stanie sie ostateczna [dlatego stworzylem nowy watek, tak by regulamin byl na 1 stronie].

3) pamietac iz pisalem to z perspektywy FBX#1. Wiem, ze regulamin ma dotyczyc wszystkich FBXow, ale tam gdzie sa roznice miedzy ligami [trejdowanie pickow, wielkosc ligi itp itd] trudno o jednoznacznosc, wiec bedziecie musieli sami uzupelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w oczekiwaniu na powrót ms9 w piątek i decyzje co do nowych GM i ew. mini draftu zauważyłem że w fbx1 mieli podobny problem i dość intensywną (delikatnie mówiąc :D ) dyskusję na ten temat.

Kto zajrzał to wie co się działo, ale jeden tamtejszy tekst w związku z naszą dyskusją w fbx3 na temat mini draftu rozbawił mnie do łez że aż nie mogłem sobie darować żeby go nie przytoczyć:

(Kopiuj/wklej bo watek zamknięty)

 

"Re: [FBX] FBX#1 - Sezon 10/11

przez Findek » Pt kwi 22, 2011 10:49 pm

 

jestem jak najbardziej za minidraftem

..."

 

Czyżby za nim był bo Piotreksuper miał dostać w fbx1 zbyt doba ekipę po Marcinku?

A tutaj volta o 180st :wink:

 

A przy okazji Piotreksuper - szacun za postawę w sprawie łączenia twojego udziału w fbx1 i fbx3.

Powodzenia również tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie bystry z Ciebie chłopczyk, ale gdybyś czytał uważnie od początku to co pisałem w tym temacie, to byś wiedział że stopniowo zacząłem zmieniać zdanie i aktualnie jestem po przeciwnej stronie barykady niż 2 tygodnie temu. Wiesz jak to się dzieje ? Czasami argumenty przeciwników w dyskusji trafiają do mnie i dodając do tego kilka samodzielnie wysnutych wniosków zmieniam zdanie. Wyobrażasz to sobie ?

 

A ta analiza, która doprowadziła Cię do wniosku, że mam problem z tym że Kings są mocni to najlepszy dowód na to, że jesteś o wiele dojrzalszy i mądrzejszy niż inne dzieci w Twoim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zgłosiły się chętne osoby. Warto tu podziękować Piotrkowi za aktywne poszukiwania.

blaugrana,

mac,

t_omko,

marcos,

TryczekSzukarek

to osoby, które obejmą wolne zespoły.

 

Wolne są zespoły z miejsc: 4, 9, 13, 15, 19 z czego zespół Findka jest silniejszy niż wskazuje na to 9 pozycja.

Osobiście jestem za mini-draftem między tymi zespołami, każda z tych 5 osób będzie mogła sobie wybrać skład i zarazem to o co chce walczyć.

Do wyboru będą następujący gracze:

 

Steve Nash 53,55

Kobe Bryant 52,95

Kevin Garnett 48,60

Elton Brand 47,55

Carlos Boozer 45,90

Dorrell Wright 45,40

Jason Kidd 44,90

Nene Hilario 44,70

Mike Conley 44,05

Luol Deng 43,35

Antawn Jamison 42,65

Baron Davis 41,50

Kris Humphries 40,20

Stephen Jackson 39,70

Rodney Stuckey 39,20

Channing Frye 38,30

Tyson Chandler 38,00

Jason Richardson 36,85

Danilo Gallinari 36,65

Caron Butler 35,80

John Salmons 34,50

Jermaine O'Neal 33,55

J.R. Smith 32,40

Ed Davis 31,55

Nick Young 30,95

Louis Williams 30,35

Brandon Roy 28,55

Taj Gibson 27,40

Richard Jefferson 27,30

Jason Thompson 26,90

Leandro Barbosa 26,20

Mike Bibby 26,00

Francisco Garcia 25,80

Al Harrington 25,50

Darrell Arthur 25,05

Jordan Crawford 24,75

Jose Juan Barea 24,35

Luc Richard Mbah a Moute 24,10

Linas Kleiza 23,75

Ronnie Brewer 23,60

Eric Bledsoe 23,10

Evan Turner 22,65

Travis Outlaw 22,50

Corey Brewer 21,05

Goran Dragic 20,55

Earl Boykins 18,50

Zydrunas Ilgauskas 18,25

Robin Lopez 16,95

Mickael Pietrus 16,90

Larry Sanders 16,15

C.J. Watson 15,25

Timofey Mozgov 15,00

Quentin Richardson 15,00

Damien Wilkins 15,00

Omer Asik 15,00

Damion James 15,00

EDIT:

jeszcze pozostały wyobry w drafcie:

pick nr 4

pick nr 10

pick nr 11

pick nr 17

 

Wybory będą w kolejności 1-2-3-4-5-5-4-3-2-1-1-2-3-4-5 itd.

Kolejność wyboru jest zgodna ze zgłoszeniami:

1. blaugrana

2. mac

3. t_omko

4. marcos

5. TryczekSzukarek

 

Bardzo z wyborami spieszyć nie musimy, ale też niech nie trwa to wieczność.

48 godzin na wybór powinno wystarczyć.

Polecam przeczytać ten temat:

viewtopic.php?f=35&t=4765

i pamiętać o limicie 460fp

 

Witamy w naszym gronie :)

 

EDIT nr 2:

wybory niech będą w tym temacie, później założy się nowy i tam już będzie wszystko zaktualizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.