Skocz do zawartości

miami heat - drużyna mistrzowska vol 2


lorak

zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?



Rekomendowane odpowiedzi

a jakbys rozpisal te znaczki dla tego roku ? ja mam przeczucie ze bardzo podobnie, a jednak pojedynek byl bardzo bliski i gdyby nie sedziowie z G7 to Lakers nie mieli z czego sie cieszyc.

 

Ty to każdą porażkę Bostonu z LA usprawiedliwiasz sędziowaniem, a kiedy wspomni się o game 2 z 2008 to kręcisz jak tylko się da, żeby nie przyznać oczywistego. Już zdążyłeś się skompromitować tekstami o błędzie 8 sekund, więc przestań wreszcie płakać jak baba i pogódź się z faktem, że Lakers byli lepszą drużyną, w czwartej kwarcie zagrali agresywniej, mądrzej i zamiast bawić się w jakieś izolacje, atakowali kosz. Celtics odpuścili regular, żeby złapać optymalną formę na play-off, a i tak opadli z sił w najważniejszym momencie. W tym roku łatwiej nie będzie.

 

 

Lakers dokonali lepszych ruchów tego lata, eliminując lub przynajmniej w jakimś stopniu redukując większość ze swoich największych słabości. Widzę, że zapomniało ci się o Blake'u, Barnes to bez wątpienia wzmocnienie w porównaniu z Waltonem. Rzut ma całkiem przyzwoity, przydaje się w obronie i dobrze zbiera, ale w ataku przede wszystkim dobrze gra bez piłki, chętnie ścina pod kosz i potrafi wykonczyć akcję, tego brakowało po odejściu Arizy. Wartość Ratliffa to przede wszystkim potencjalny odpoczynek dla Gasola i Bynuma, Jackson ewidentnie nie ufał Mbendze na dłuższą metę, Rat choćby na tych kilka minut zrobiłby jakąś różnicę w finałach, zwłaszcza kiedy Bynum nie był w stanie grać, a rezerwowi Bostonu raz po raz wchodzili pod kosz.

 

 

W skrócie, na plus playmaking, post entry passing, 3pt shooting, obrona na pg, ławka. W zasadzie jedyny element, który wymagał poprawy, a nie został zaadresowany, to ktoś kto odciążyłby Bryanta w atakowaniu kosza, ale jak na MLE to i tak sporo.

 

 

Co do Bostonu, to na minus strata Thibodeau i Allena, Shaq się przyda, ale ma swoje oczywiste wady, JO za Sheeda to lateral move. Generalnie na plus pod koszem, choć mamy tu głównie weteranów na ostatnich nogach i Perkinsa po poważnej kontuzji. Brakuje mi jeszcze jednego klasowego gracza na obwód, który mógłby razem z Rondo przewieźć weteranów przez regular. Generalnie nie widzę Celtów powtarzających wariant z minionych rozgrywek. Pod koniec finałów i tak ewidentnie brakowało im sił, a ponowne odpuszczenie walki o HCA może oznaczać podobną drabinkę, tylko z Heat zamiast Cavs i trudniejszym rywalem w pierwszej rundzie.

 

 

Prognozowanie wyniku kolejnego starcia Lakers z Celtics nie ma wielkiego sensu, biorąc pod uwagę, jak bardzo wyeksploatowane są obie drużyny, w związku z czym trudno przewidzieć, w jakiej formie będą za rok w czerwcu. W optymalnej dyspozycji Lakers są lepsi, mają też lepsze odpowiedzi na Miami, ale nie wiadomo, czy Bynum tym razem będzie w pełni sił, któregoś z graczy nie ogarnie nagła niemoc strzelecka, jak Artesta od marca, a nogi Bryanta i Gasola wytrzymają kolejny mistrzowski run.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JO >> Perk easily, bo Perk jest jednym z najgorszych ofensywnych zawodnikow ligi. traci duzo pilek majac malo touches, niewiele zbiera w ataku jak na warunki w Celtics (wszyscy obwod) i jest zadna opcja w ataku. w obronie jest lepszy od JO w indywidualnej defensywie (zdecydowanie lepszy), ale w team D to raczej ten drugi ma przewage wiec ogolnie sie wyrownuje. w ataku not even close

Tak Bast, JO to mega wzmocnienie ;] Normalnie cud miód i orzeszki. Całe 20,5 % z gry w ostatnich PO - miazga. To już wole "ceglącego" Rasheeda. Do tego zbiera gorzej w ataku od kiepskiego Perka. Mega upside.

Co do obrony i wyrównywania. Wydaje mi się że od team D w BOS jest KG, a Perk bronił tych wielkoludów typu DH czy AB, Sheed zreszto też. Kto teraz bedzie ich krył ? 40 letni Shaq? Ile minut ?

 

No i jesli dla Ciebie dołaczenie do obecnych mistrzów Blake'a i Barnesa jednoczesnie nie tracąć nikogo istotnego nie jest wzmocnieniem to wysiadam, brak pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lal się wzmocniło imo, że i tak są kompletnym zespołem bo lepszego pg pewnie tam szybko nie zobaczymy. Boston zaskoczył w tych PO i w przyszłych też może ale będzie im dużo ciężej bo wschód to bulls, miami i orlando i będą musieli się namęczyc na wschodzie(choc orlando to nie konkurencja mysle).

 

Lakersi są najmocniejsi chyba bo kompletni. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to będzie rok, w którym Gasol będzie miał dużo więcej do powiedzenia niż Kobe a jeśli Kobe nie zrozumie tego to mogą miec lipe w PO.

 

Poza tym wschód to dużo ciekawsza rywalizacja niż zachód w PO (chyba, że Spurs zrobią zryw jak Boston w tym roku)

 

Blake i Barnes są wzmocnieniem i to sporym bo LAL poradziło sobie z pg i choc dalej będą tam bici przez Westbrooków czy Brooksów to sprowadzenie Blaka tylko na plus. Do tego Barnes, który jest naprawdę świetnym ruchem LAL bo w głowie mi się nie mieści jak oni go namówili :)

 

A i tak polegną w PO mam nadzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lal się wzmocniło imo, że i tak są kompletnym zespołem bo lepszego pg pewnie tam szybko nie zobaczymy. Boston zaskoczył w tych PO i w przyszłych też może ale będzie im dużo ciężej bo wschód to bulls, miami i orlando i będą musieli się namęczyc na wschodzie(choc orlando to nie konkurencja mysle).

A i tak polegną w PO mam nadzieje :D

Nadzieja matką... ;)

Ciekawe też, że Magic nie uważasz za konkurencję, ale Bulls już tak..

I tak na poważnie- zastanawia mnie jeden fenomen- fanom Lakers zarzuca się powszechnie przecenianie swoich wzmocnień tudzież swoich graczy(vide Kobe czy Fisher), ale mało kto zwraca uwagę,że w drugą stronę( deprecjonowanie tych samych ruchów, sprowadzanie graczy typu Steve Blake do miana ligowego dna itp) robi się to znacznie bardziej śmieszne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dla mnie to będzie rok, w którym Gasol będzie miał dużo więcej do powiedzenia niż Kobe a jeśli Kobe nie zrozumie tego to mogą miec lipe w PO.

 

Akurat Gasol w ostatnich latach był bardzo mocno eksploatowany i potrzebuje odpoczynku tak samo jak Bryant. Obaj powinni być oszczędzani jak się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrion Bullsi będą męczyc wszystkich w tej lidze. Również uważam, że nie sprostają Celtom bez kontuzji ale oni się wzmocnili i to dobrze póki co(Boozer to Boozer ale za 80melonów nie jest źle w porównaniu do JJ) natomiast Orlando narazie nic nie poprawiło a jak się zaprezentowali w PO z ogarniętym przeciwnikiem każdy widział.

 

Byki będą szarpac mocno a Orlando będzie znowu mięciuchne jak wiosenna trawa na wsi.

 

Nadzieja umiera ostatnia poza tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Lakers nie widze znacznych zmian na plus.

blake>farmar

barnes>walton/vujacic

ratliff>dj

rzeczywiscie brak zmian na plus...

szczegolnie z tak niskim numerem

kiedys byly nawet glosy ze ebanks moze pojsc w top10 (a w 25 byl typowany prawie do samego draftu), nie wiem dlaczego spadl tak daleko ale to jest swietny gosc jak na ten numerek i niczego poza solidna obrona i jakims trafionymi openami nikt wiecej od niego nie oczekuje. chyba tylko ty czekujesz po takim dalekim numerku nastepcy kobego ktory pociagnie zespol przez rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrion Bullsi będą męczyc wszystkich w tej lidze. Również uważam, że nie sprostają Celtom bez kontuzji ale oni się wzmocnili i to dobrze póki co(Boozer to Boozer ale za 80melonów nie jest źle w porównaniu do JJ) natomiast Orlando narazie nic nie poprawiło a jak się zaprezentowali w PO z ogarniętym przeciwnikiem każdy widział.

 

Byki będą szarpac mocno a Orlando będzie znowu mięciuchne jak wiosenna trawa na wsi.

 

Nadzieja umiera ostatnia poza tym :)

chetnie podyskutowalbym z toba na temat bulls ale od tego jest inny temat (jak co to zapraszam).

ale stawianie bykow w gonie top east to na dzien dzisiejszy lekka przeginka. Nowy system, dobry system, ale jest 7 nowych graczy (na 11), nigdy ze soba nie grali, nasza offensywa to boz-rose, ktorzy maja 8 meczy przedsezonowych i miesiac na nauczenie sie wszystkiego co trener wymyslil, obrona tez, nie wiem czy to bedzie tak jak w c's ale jesli tak to schemato na kazdego sk****syna, na kazda druzyne, na kazda sytuacje Toma ma sporo, ale ta druzyna jest poprostu nie zgrana, a warto zaznaczyc ze po 10 chyba meczach chlopaki se pakuja na zachod, potem wracajac graja z magic i chyba bostonem, poczatek sezonu bedzie ciezki, potem droga latwiejsza, ale i tak uwazam ze w PO, wygrana z atlanta i znalezienie sie w ecsf bedzie sporym sukcesem. Pozatym narazie, podkreslam (i wierze w to) narazie rose nie jest dobrym obronca, to samo kyle, cj, booz, a nasza odpowiedzia na allenow wadow i kobich wydaje sie byc ronnie brewer (albo deng). Chicago bedzie cisnac ale w tym sezonie stawianie ich w scislej czolowce konferencji to jeszcze nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake z pewnoscia jakims wzmocnieniem jest (nawet znaczacym), ale Barnesa za takowe nie uwazam. wyrobil sobie reputacje defensora na Howardzie, a tak naprawde to przecietniak ktory w dodatku nie ma rzutu i ktoremu mozna zapodac Rondo treatment (jak Celtics w PO zrobili to Magikom) co psuje kompletnie spacing, ktorego Lakers tak potrzebuja.

 

w ogole widze jak strasznie przecenia sie strate Perkinsa. moze i jest swietnym defensorem i jednym z najlepszych 1 vs 1 obroncow calej ligi, ale w ataku jego wady sa tak astronomiczne ze overall i tak jest slabym graczem, zdecydowanie ponizej sredniej ligowej jak dla mnie. taki JO to przynajmniej przecietniak, a Shaq oczywiscie jest c***owy ale pasuje do schematu C's.

 

Ty to każdą porażkę Bostonu z LA usprawiedliwiasz sędziowaniem, a kiedy wspomni się o game 2 z 2008 to kręcisz jak tylko się da, żeby nie przyznać oczywistego. Już zdążyłeś się skompromitować tekstami o błędzie 8 sekund, więc przestań wreszcie płakać jak baba i pogódź się z faktem, że Lakers byli lepszą drużyną, w czwartej kwarcie zagrali agresywniej, mądrzej i zamiast bawić się w jakieś izolacje, atakowali kosz. Celtics odpuścili regular, żeby złapać optymalną formę na play-off, a i tak opadli z sił w najważniejszym momencie. W tym roku łatwiej nie będzie.

ciekawe z tym G2, bo ja pamietam ze jak juz doszlo do prawdziwej debaty jeszcze back in the day na e-basket to wszyscy fani Lakers zamkneli buzie, podkulili ogony i nic sie nie odzywali, bo nawet nie potrafili pokazac ktore calle byly zle.

 

a blad 8 sekund byl tak zajebiscie ewidentny ze to sie nawet w glowie nie miesci, chyba jedyna sytuacja ktora bylaby bardziej oczywista byloby wybiegniecie Gasola z pilka na trybuny i odgwizdanie out of bounds, bo jak ktos jest na swojej polowie a na zegarze jest 16 to nie ma k**** o czym mowic.

 

zreszta ja wypisalem te zle decyzje z 4 kwarty juz w innym temacie i byla tego cala masa jak na tak krotki okres czasu, jak zobacze jakas videoanalize lub rzeczowy post na ten temat to moge sie podjac jakiejs dyskusji, ale na pewno nie mam zamiaru sie przekrzykiwac z pierwszym lepszym fanem Lakers tylko dlatego, ze on widzial cos innego niz bylo w rzeczywistosci. ja argumenty juz dawno temu przedstawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake z pewnoscia jakims wzmocnieniem jest (nawet znaczacym), ale Barnesa za takowe nie uwazam. wyrobil sobie reputacje defensora na Howardzie, a tak naprawde to przecietniak ktory w dodatku nie ma rzutu i ktoremu mozna zapodac Rondo treatment (jak Celtics w PO zrobili to Magikom) co psuje kompletnie spacing, ktorego Lakers tak potrzebuja.

 

zawsze podobało mi się w jaki sposób oceniasz defensorów ten gra w drużynie, która mi pasuje to jest zajebisty, a temten nie więc to już przeciętniak. Daj sobie spokój z tym biadoleniem o spacingu bo dojście Blake'a już go poprawia, a i dojście Barnesa również nie będzie pod tym względem szkodzić Lakers do tego dobrze się rusza bez piłki, ścina pod kosz co na pewno w trójkątach się przyda. Nie mówiąc o tym, że broni dobrze i Howard nie ma tu nic do rzeczy, nie jest to jakiś wybitny obrońca, ale dobry, a to jak na rezerwowego w zupełności wystarcza i jest niewątpliwie wzmocnieniem.

 

ciekawe z tym G2, bo ja pamietam ze jak juz doszlo do prawdziwej debaty jeszcze back in the day na e-basket to wszyscy fani Lakers zamkneli buzie, podkulili ogony i nic sie nie odzywali, bo nawet nie potrafili pokazac ktore calle byly zle.

tta jak zwykle pamiętasz to co chcesz pamiętać, nie chodzi o to, które calle były źle odgwizdane, ale raczej te, których nie było po drugiej stronie parkietu odgwizdywanych.

 

 

a blad 8 sekund byl tak zajebiscie ewidentny ze to sie nawet w glowie nie miesci, chyba jedyna sytuacja ktora bylaby bardziej oczywista byloby wybiegniecie Gasola z pilka na trybuny i odgwizdanie out of bounds, bo jak ktos jest na swojej polowie a na zegarze jest 16 to nie ma k**** o czym mowic.

nie ma nic bardziej ewidentnego niż całe serie ruchomych zasłon jakie stawia Garnett, a zdecydowana większość z nich nie jest gwizdana. Podobnie bardzo ewidentne jest to jak Allen pomaga sobie w obronie rękami i sędziowie mu na to pozwalają (poza G1) więc przestań jęczeć i zostan przy tych swoich cyferkach bo poza nimi o tej grze wciąż niewiele wiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a blad 8 sekund byl tak zajebiscie ewidentny ze to sie nawet w glowie nie miesci, chyba jedyna sytuacja ktora bylaby bardziej oczywista byloby wybiegniecie Gasola z pilka na trybuny i odgwizdanie out of bounds, bo jak ktos jest na swojej polowie a na zegarze jest 16 to nie ma k**** o czym mowic.

Jeśli opinię na temat sędziowania wyrabiasz na podstawie play-by-play na ESPN, to faktycznie Gasol zrobił błąd.

 

2:28 Gasol defensive rebound

2:19 Paul Pierce personal foul (Pau Gasol draws the foul)

 

Jeśli byś się choć trochę pofatygował i zobaczył tę sytuację jeszcze raz, to nie miałbyś żadnych wątpliwości, że Pierce faulował go w ósmej sekundzie akcji, a play-by-play podaje zwykłą gówno prawdę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.