Skocz do zawartości

najlepszy PG wszechświata i okolic vol 2


buła

Rekomendowane odpowiedzi

ci co byli na e-b to pamiętają pierwszy temat o tej nazwie jakieś 3,4 lata temu.

z tego co pamiętam wtedy dyskusja zamknęła się na kidzie,nashu i billupsie.

dzisiaj jest zdecydowanie większe urozmaicenie

 

chodzi o ten miniony sezon, a nie o wcześniejsze, przebieg całej kariery czy to co kto bedzie robił za rok czy dwa

jak dla mnie lista kandydatów zamyka się w tych nazwiskach

 

chris paul, deron williams, rajon rondo, steve nash, derrick rose, russel westbrook,

dalej są ale jak dla mnie nie brani pod uwagę w tej dyskusji baron davis, monta ellis, brandon jennings, tyreke evans i dalej chauncey billups

jenning i tyreke za malo jeszcze pokazali

ale mam problem z takimi zawodnikami jak rose, westbrook, ellis czy własnie evans.

bo co prawda grają na pg ale do typowych pg to im troche daleko, no ale jako ze grają na takiej pozycji to należy ich rozpatrywać.

 

to z pewnością nie był sezon chrisa paula, zepsuty przez kontuzje więc myśle że jego możemy sobie podarować, chociaż w pełni formy to z pewnością top2 może top3

 

no i dalej osobiście mam k**** problem

nash jak dla mnie odpada to był dobry sezon suns ale nash nie grał juz tak jak dawniej, miał wieksze wsparcie i do tego mógł sobie dłuzej odpoczywać. można powiedziec nash nie był tym nashem

 

rondo gra w świetnym otoczeniu, tego pomijać nie można ale to on dowodził celtami cały rok a do tego miał świetne mecze w PO z td włącznie. powiem wam ze to co rondo czasem wyczynia to ja mogę powiedzieć tylko 'o jebany' jako wyraz mojego powidzu dla jego umiejetności

 

rose i westbrook to po pierwsze tak jak pisałem nie true pg`s ale są w tym wyscigu ze wzgledu na swoją swietną gre, ale...

...rose miał dosyc słaby sezon, po świetnym rookie season ten miał byc zdecydowanie lepszy, zawiesił sobie wysoko poprzeczke i troche zawiódł jak dla mnie.

westbrook to przede wszystkim druga postać po durancie w thunder, ale miał swietne PO, świetnie prowadzi drużynę, jak poprawi rzut to jest nie do zatrzymania ze wzgledu na swoja siłę, dynamikę i atletyzm, dobry popierdol.

 

jak dla mnie na teraz rywalizacje wygrywa deron

jest najbardziej kompletny z nich wszystkich - atak, obrona, pg skills

prowadził jazz w tym sezonie z dosyć marnym składem i kontuzjami

wygrali serie z nuggets chociaz w sumie faworytami nie byli

z deronem to samo co z rondo. to co czasem wyprawia na wydaje się nieprawdopodobne i mozna tylko użyc serii bluzgów zeby wyrazić swój podziw dla jego umiejętności.

 

po tym sezonie jak dla minimalnie deron przed rajonem.

 

nie wiem troche z pizdy ten temat, ale kwestia ciekawa do przegadania, może się jakas dyskusja rozwinie a jak nie to se ogladajcie summer league i dalej myślcie że lebron bedzie grał razem z wadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tylko napisałeś o PGs, można podsumować cały sezon na każdej pozycji.

I tak też chyba zrobię. W rankingu raczej będę się starał dawać zawodników, którzy byli w POs bo tych zza burty ciężko nieraz ocenić(głównie chodzi mi o cuda typu GSW).

 

PG

1. Steve Nash, w końcu dostał trenera nie-debila, który dobrze rozłożył siły w zespole. Lider druzyny, WCSF, dla mnie wciąż najlepszy gracz ofensywnie w lidze.

2. Deron Williams, skorzystał chyba na słabszym roku Paula i większość ludzi juz stawia go wyżej. Przeszedł z Jazz pierwszą rundę, cały sezon solidny, mimo wieku już kompletny zawodnik.

3. Rondo, nie wiem czy wygra kiedys taki plebiscyt bo po prostu nie nadaje się na floor-leadera ze swoimi słabościami(rzut!!!). Prócz tego jest chyba najlepszym rozgrywajkiem w lidze. Ogromny postęp w ciągu ostatnich 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 5 PG ostatnich 3 lat, tak by nie było, że nie ma Paula bo kontuzja, że Parker słaby sezon itp.

 

TOP5 z 3lat bez cyferek, alfabetycznie

 

Nash

Parker

Paul

Rondo

Williams

 

Sezon z cyframi

 

1.D-Will

2.Nash

3.Rondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ten miniony sezon, a nie o wcześniejsze, przebieg całej kariery czy to co kto bedzie robił za rok czy dwa

jak dla mnie lista kandydatów zamyka się w tych nazwiskach

 

no i dalej osobiście mam k**** problem

nash jak dla mnie odpada to był dobry sezon suns ale nash nie grał juz tak jak dawniej, miał wieksze wsparcie i do tego mógł sobie dłuzej odpoczywać. można powiedziec nash nie był tym nashem

 

:roll: Nie wiem, jak dla mnie ten sezon należał do nasha tamte argumenty do mnie nie trafiaja zwlaszcza ze nie mialy byc brane pod uwage. Wrócili do systemu w jakim jest najbardziej wydajny, doprowadził suns do wcf, co z tego że z lepszym wsparciem, wcześniej też doprowadził z trenerem debilem i gorszym supportem. Ma swój system jest przejebany.

 

Ogolnie to cieżko jest wybrać jednego w top3 znacznie łatwiej jest się zamknąć. Jak dla mnie Rondo, Nash , Willimas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parker miał slaby sezon ze wzgledu na kontuzje dlatego go nie brałem pod uwagę

poza tym parker nawet w pełni sił nie jest nawet w top5 najlepszych PG w lidze

jego pg skills są dosyc mierne, a w PO nie dźwiga raczej ciężaru i jedno mvp finałów które powinno pójść do duncana tego nie zmienia.

parker jest dobrym ponadprzeciętnym zawodnikiem, ale średnim czy nawet słabym PG

 

PH

chodzi o to , ze suns w tym roku byli lepszą drużyną i nie potrzebowali aż tak wielkich występów nasha jak kilka lat temu żeby dojść daleko i dużo wygrać.

w tym sezonie nash jeżeli chodzi o indywidualne wyczyny grał średnio, często dupe ratowali mu hill, j-rich a drugą połowę sezonu amare miał kosmiczną troszke.

w PO to samo dupa ratowana przez j-richa, hilla czy nawet dragica (vide g3 ze spurs)

nash dopiero w serii z lakers się przebudził ale nie wystarczyło, stąd moim zdaniem nie był tym 1 a nawet tym drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH

chodzi o to , ze suns w tym roku byli lepszą drużyną i nie potrzebowali aż tak wielkich występów nasha jak kilka lat temu żeby dojść daleko i dużo wygrać.

w tym sezonie nash jeżeli chodzi o indywidualne wyczyny grał średnio, często dupe ratowali mu hill, j-rich a drugą połowę sezonu amare miał kosmiczną troszke.

w PO to samo dupa ratowana przez j-richa, hilla czy nawet dragica (vide g3 ze spurs)

nash dopiero w serii z lakers się przebudził ale nie wystarczyło, stąd moim zdaniem nie był tym 1 a nawet tym drugim

 

Nie obstawiam też nigdzie go jako tego pierwszego i najlepszego. Natomiast nawet jak weźmiemy pod uwagę to co sam na początku zaznaczyłeś jako nieważne czyli jak grał wcześniej i uznamy że jak na niego grał średnio ( z czym się akurat nie zgadzam -trochę słabiej czytaj mniej od niego zależało ok ale średnio? ) to i tak moim zdaniem na poziomie top3. Też chyba jakbym musiał ostatecznie zdecydować to w zeszłym sezonie najlepiej prezentował się chyba jednak Deron. Chris odpada nam z powodu kontuzji, Westbrook jakby na to nie patrzeć mimo że doceniam jego role miał koło siebie najlepszego strzelca ligi. Derrick Rose jak dla mnie też niżej. Rondo dałem do top3 bo w dużej mierze przez jego postwe w PO gdzie widać było jak dużo zależy od niego w teamie weteranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Nie wiem, jak dla mnie ten sezon należał do nasha tamte argumenty do mnie nie trafiaja zwlaszcza ze nie mialy byc brane pod uwage. Wrócili do systemu w jakim jest najbardziej wydajny, doprowadził suns do wcf, co z tego że z lepszym wsparciem, wcześniej też doprowadził z trenerem debilem i gorszym supportem. Ma swój system jest przejebany.

wow, widze ze te bzdury sie nigdy nie skoncza. chyba ze tym "systemem" jest granie z pilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.