Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, P_M napisał:

ale pytanie czy mozesz sobie wygenerowac profile, zeby mieć podobnie zapisane co oglądasz w danym momencie i zapisanie w historii oglądania?

Rather than having a dedicated family subscription plan, Disney Plus offers up to seven user profiles. These profiles allow each individual to maintain their viewing history, produce a lineup of recommended titles based on the streaming service's algorithm, and create their own unique watchlist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2022 o 21:22, DLT_Braddock napisał:

Tulsa King ze Stallone. Jak na razie dwa odcinki. Na duży plus.

 

W dniu 23.11.2022 o 23:20, lorak napisał:

bardzo duży plus. mega pozytywne zaskoczenie.

po kolejnych dwóch odcinkach zmieniam zdanie, tzn. jest w miarę ok, ale efekt zachwytu zdecydowanie minął i nie wiem czy dooglądam do końca, bo historia nie jest wciągająca. 

za to "Wednesday" ma spoko klimacik i miło się oglądało do ostatniego epizodu. takie mocne 7/10 jeśli lubi się tego typu konwencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gabinet osobliwości Guillermo del Toro - obejrzane 5 z 8 odcinków. Utrzymane w lovecraftowskiej konwencji so far so good. Każdy odcinek to osobna historia, są one jednak dobrze zrobione, najbardziej adekwatnym byłoby określenie "ze smakiem" Już samo intro fajnie wprowadza w klimat swoją muzyką. Nie jest to może wybitne dzieło, bo też nie jestem fanem horrorów, ale takie 6/7 na 10 w ocenie filmwebowej (niezły/dobry) się należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 14:02, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Polecam nowy serial na Netflix "1899". Bardzo fajne połączenie "Dark" (to ci sami twórcy), "Matrix", "Mrocznego Miasta" i "Wyspy tajemnic". Całość kręci się wokół koncepcji teorii symulacji i biocentryzmu. Międzynarodowa obsada z udziałem naszego Macieja Musiała (rola drugoplanowa, ale istotna dla fabuły). Zakończenie praktycznie 1:1 do zakończenia S1 "Dark" - cała obejrzana historia okazuje się być tylko elementem bez porównania większej historii.

PS1: "Dark" jako całość mnie trochę rozczarował... Zobaczymy jak potoczy się ten serial, bo wiadomo już, że to dopiero początek serii.

PS2: jak na Netflix przystało, są oczywiście wątki:

  • homoseksualne
  • antyreligijne
  • emancypacyjne
  • i jedną z najsilniejszych postaci gra jedyny czarnoskóry

ale wszystko to pokazane subtelnie i z sensem dla fabuły. Nie ma upychania tych rzeczy na siłę.

PS3: każdy odcinek kończy się jakimś klasykiem rockowym - jest Black Sabbath, jest Deep Purple - spoko pomysł, ponieważ jak ktoś lubi takie klimaty, to wręcz czeka na to co tym razem zostanie zagrane na koniec?

 

No i nie będzie 2 sezonu, serial skasowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Nerflix mnie nie bombardował info ,że właśnie jest drugi sezon Wikingów  Walhalla to bym nie wiedział ,że był sezon pierwszy , O matko jak fatalne to jest. Misz masz wszystkiego Leif Eriksson i Canut..Scenariusz debilny., Gra aktorska na najniższym poziomie. Wytrzymałem dwa odcinki sezonu drugiego i dwa przpypadkowe chyba odc 1 i 4 z sezonu pierwszego. Nie polecam - największe gówno jakie Netflix wygenerował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ely3 napisał:

Gdyby Nerflix mnie nie bombardował info ,że właśnie jest drugi sezon Wikingów  Walhalla to bym nie wiedział ,że był sezon pierwszy , O matko jak fatalne to jest. Misz masz wszystkiego Leif Eriksson i Canut..Scenariusz debilny., Gra aktorska na najniższym poziomie. Wytrzymałem dwa odcinki sezonu drugiego i dwa przpypadkowe chyba odc 1 i 4 z sezonu pierwszego. Nie polecam - największe gówno jakie Netflix wygenerował

Jeżeli:

  • ze wszystkich platform streamingowych jednak Netflix
  • i jeszcze nie oglądałeś

to polecam "MADOFF: The Monster of Wall Street". Generalnie z filmami dokumentalnymi produkcji Netflix jest jak na loterii - w większości przypadków przegrasz (stracisz czas), ale raz na jakiś czas trafisz szczęśliwy los. Ten dokument jest akurat szczęśliwym losem na loterii - od strony realizacyjnej bez szału (niektóre dogrywane scenki są naprawdę żenujące), ale sama historia i sposób jej opowiedzenia jest niesamowity. Tzn. najbardziej niesamowita jest sama historia - to, że ten człowiek mógł przez lata bezkarnie robić te wszystkie rzeczy przedstawione w serialu.

Piszę tylko z litości serca - skoro chce ci się tracić czas na autorskie seriale Netflix jak wspomniana Walhalla, to spróbuj obejrzeć coś, co być może wpłynie jakoś na twój pogląd świata (oglądałem ten serial 1,5 tygodnia temu, a wciąż myślę o tej historii).

4 odcinki po ~1h min każdy.

Edytowane przez T+?%hZ<A<5ZZB~5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

niezly ale tez bez przesady, moznabylo obejrzec pierwszy i ostatni odcinek i by wystarczylo.

Zupełnie się nie zgadzam. Napięcie rośnie z każdym odcinkiem i fakt, że ostatnie dwa są najintensywniejsze nie oznacza, że całą resztę można pominąć. Dla mnie serial roku. Szkoda, że taki przespany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.