Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinki tak koło 300 rozkręciły dużo lepsza grę aktorska i były pełne spójne scenariusze. Wcześniej to takie głupie wygłupy były raczej i niewiele kultowych części w formacie 4:3

ogolnie przed zmiana formatu : ferdek ciagle kombinował jak zarobić 

po: był bezrobotnym na pełnym etacie 

Wiem ze nie dla wszystkich Jolasia została dobrze przyjęta ale właśnie powrót Waldka i tryptyk śląski o historii początków tej pary w Polsce z kultowym opisem jak było w USA wprowadził nowa jakość. 
Kombinator Kozłowski który po części przechwycił trochę Mendy z Mariana tez wprowadził nowy powiew. 
 

Kultowe stare: o biurokracji gdzie Gosiu dostał lekcje jak przygotować Się do wizyty w urzędzie 

nowsze: o tańcu w szkole Bruce’a wspomniany tryptyk, ksiądz Morfeusz pale gumę na Toruń, o samochodzie, o imprezie w centrum Wrocławia czy o konsumpcjonizmie min kosmetykach Pari Pari 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nowy serial na Netflix "1899". Bardzo fajne połączenie "Dark" (to ci sami twórcy), "Matrix", "Mrocznego Miasta" i "Wyspy tajemnic". Całość kręci się wokół koncepcji teorii symulacji i biocentryzmu. Międzynarodowa obsada z udziałem naszego Macieja Musiała (rola drugoplanowa, ale istotna dla fabuły). Zakończenie praktycznie 1:1 do zakończenia S1 "Dark" - cała obejrzana historia okazuje się być tylko elementem bez porównania większej historii.

PS1: "Dark" jako całość mnie trochę rozczarował... Zobaczymy jak potoczy się ten serial, bo wiadomo już, że to dopiero początek serii.

PS2: jak na Netflix przystało, są oczywiście wątki:

  • homoseksualne
  • antyreligijne
  • emancypacyjne
  • i jedną z najsilniejszych postaci gra jedyny czarnoskóry

ale wszystko to pokazane subtelnie i z sensem dla fabuły. Nie ma upychania tych rzeczy na siłę.

PS3: każdy odcinek kończy się jakimś klasykiem rockowym - jest Black Sabbath, jest Deep Purple - spoko pomysł, ponieważ jak ktoś lubi takie klimaty, to wręcz czeka na to co tym razem zostanie zagrane na koniec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 14:02, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

PS2: jak na Netflix przystało, są oczywiście wątki:

  • homoseksualne
  • antyreligijne
  • emancypacyjne
  • i jedną z najsilniejszych postaci gra jedyny czarnoskóry

ale wszystko to pokazane subtelnie i z sensem dla fabuły. Nie ma upychania tych rzeczy na siłę.

Daj spokój, Ci homoseksualiści i czarni nie dość, że na świat się wepchnęli to jeszcze ich wciskają do seriali. Kto to widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że można to wszystko zrobić dobrze, jak w 1899 (oraz w The Sopranos, The Wire, The Boys czy Gomorrze), albo nieudolnie jak w amazonowym Władcy Pierścieni, nowej Grze o Tron, czy drugim sezonie Altered Carbon (among others...).

Tak na marginesie, arcymistrzem osadzania czarnoskórych bohaterów w filmach jest Jordan Peele (kto oglądał "Get Out" ten wie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 00:13, ptak napisał:

Oglądał ktoś "odwilż" i potrafi mi wytłumaczyć po co koleś jeździł czarnym golfem za główną bohaterką?

Ja już jakiś czas temu oglądałem i słabo pamiętam, ale mogło to być związane z próbą rozwiązania sprawy śmierci męża, albo to zostanie wyjaśnione w 2 sezonie, który ma powstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ptak napisał:

No ale koleś który ją śledził to był psychol od rodziny prokuratora.

Czekam na 2 sezon bo całkiem spoko serial.

Możliwe ja to już spory czas temu oglądałem i nie pamiętam za dobrze. Możliwe, że to będzie w 2 sezonie właśnie i to była jakaś furtka do tego, a możliwe, że całkowicie o tym zapomną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo Andor na Disney+ Pomijając że akcja dzieje się w świecie SW (dodatkowy plus dla fanów) to nawet dla widza który nie jest fanem Gwiezdnych Wojen a lubi Sci-Fi pozycja wybitna moim zdaniem:

1.Świetny, trzymający w napięciu scenariusz.

2.Sceny akcji i super efekty specjalne, zwłaszcza jak na serial.

3.Gra aktorska mega - Skarsgard i Andy Serkis to j***** mistrzowie :) 

 

Dawno nie oglądałem czegoś tak dobrego z gatunku Sci-Fi i ogólnie, ten serial jest lepszy niż te 4 ostatnie filmy które dostaliśmy (no okej, niech będzie że 3)

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.