Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem i mi się podobał a jestem fanem książek bardziej niż gier.

Dam parę spostrzeżen mam nadzieje ze sie bez spoilerów obejdzie. Trochę to będzie chaotyczne ale nie mam czasu by zbytnio myśli uporządkować.

A propos irytującego głosu: Cavill wprost mówił że wzorował się na głosie Douga Cockle'a (Geralt z anglojęzycznych gier), a jego głos jest dość podobny, my mamy inne wzorce po genialnym Rozenku, cały świat ma trochę inny głos Geralta.

-watek Yen , mi się bardzo podoba, metamorfoza fajna sprawa
- ciri trochę starsza jest, ale to wiedzleismy, w jej wątku jak dla mnie jest dużo rzeczy nie do powiedzianych zwłaszcza dla świezakow. No i trochę mnie mniej obchodzi niż reszta ale podobnie miałem w książce
- jaksier śpiewający super mi się podoba i ma sympatyczny głos, fajna ta piosenka o rzuceniu grosza dla wiedźmina 😉
Geralt mnie kupił, pierwszy odcinek to jeszcze nie ale kolejne to się do niego przyzwyczaiłem
- 3 odcinek i 4 najlepsze, głownie dlatego że klasyka z opowiadań, 

CO do różnic to że są zmiany między medium jednym a drugim to normalna rzecz i trzeba ją na wstępie przyjąć. Głównie tyczy się to zmian fabularnych jak tutaj.
Nie jest to idealny wiedźmin jednak mi się podoba i nie oczekiwałem że będzie idealny z książką. Końcówka 8 odcinka to największą jak dla mnie różnica między opowiadaniami.

Szkoda rudej Triss ale w ogóle zmniejszają jej role więc pewnie w późniejszych sezonach większosć jej wątków przejmie Yen, by  miałą tyle samo czasu antenowego co Geralt i Ciri.

Z kolorowymi postaciami to takie mamy czasy i taką poprawność nei podoba mi się to ale jest to obecne w każdym serialu filmie, trzeba było się teog spodziewać. W pierwszym odcinku wśród mieszkańców Blaviken widziałem Azjatów 😁

Sprawę z Yen i jej przeszłością traktuje jako fajny dodatek. Nie wzburzyło mnie. Chcąc upchnąć 3 wątki w podobnym czasie antenowym musieli wymyśleć dodatkowe rzeczy dla ciri i yen. Ja osobiście wolałbym samego geralta i trochę yen ale to też spoko.

 Problem jest z magicznymi istotami (nie potworami) driady elfy krasnolud a także **** (nie bede spoilerował) zrobione bardzo po macoszemu i mnie rozczarowały.

Przy nastawieniu fanów iedzmina że serial nie bedzie 1:1 do książki serial jak najbardziej dla nich. Dla nwoych trudny w odbiorze przez skok chronologiczne w opowiadaniach i brak narratora który by wyjaśnił co to Nilfgar i powiedział ile lat temu dzieje sie to co widzimy na ekranie. Jak dla mnie to nie dodawało to dużo roboty

 

Mi się serial podobał, jest bardzo dobry - nie jest to top topów ale jest zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rahu napisał:

ale serio He-Man w tandetnej peruce od czasu do czasu coś burkajacy  pod nosem to jest twoje książkowe wyobrażenie o Geralcie ?

akurat tu nie ma się czego czepiać. ale i tak wymiata Jaskier, lepiej kolesia dobrać nie mogli. gdzie ta rudowłosa Triss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dnc napisał:

Szkoda rudej Triss ale w ogóle zmniejszają jej role więc pewnie w późniejszych sezonach większosć jej wątków przejmie Yen, by  miałą tyle samo czasu antenowego co Geralt i Ciri.

Wszystko się zgadza.

 Imię Triss było zapisane na pomniku ku czci poległych pod Sodden czarodziejów. 

Triss chyba wcale nie było w opowiadaniach więc i tak dostała więcej niż od Sapkowskiego 🙂

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, jack said:

 

  Reveal hidden contents

 Imię Triss było zapisane na pomniku ku czci poległych pod Sodden czarodziejów. 

Triss chyba wcale nie było w opowiadaniach więc i tak dostała więcej niż od Sapkowskiego 🙂

no tak ale biorąc pod uwagę to co ukryłeś to musieli ją pokazać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dnc napisał:

 Problem jest z magicznymi istotami (nie potworami) driady elfy krasnolud a także **** (nie bede spoilerował) zrobione bardzo po macoszemu i mnie rozczarowały.

Generalnie podpisuję się pod całym postem, ale ten fragment to szczególnie wymaga głośnego oburzenia.

Ostatnio sobie obejrzałem któryś już raz trylogię LOTR. Filmy robione 15-20 lat temu a poziom charakteryzacji jakoś 432423453 razy wyższy. Pod tym względem ten wiedźmin przypomina ten polski serial.

Słaaaaaaaaaaaaaaabo

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witcher bardzo spoko, dałbym może nawet 8/10 na zachętę i przy poprawce, że pierwszy sezon to wiadomo, że zawsze będzie trudniej.

Cavill bardzo dobry, nawet brzmi podobnie do Geralta z gry (chociaż parę razy był lekki cringe, bo cienka linia oddziela cool gościa który brzmi cool, od buraka, który na siłę próbuje brzmieć cool, wiecie ocb), ale ogólnie zajebiście trafili. Jaskier też trafia w miarę dobry balans między robieniem za comic relief bez wzbudzania uczucia zażenowania u widza (trudne). Z drugiej strony, casting Triss to jakieś nieporozumienie.

Bardzo dobrze pokazana błotnistość i gównianość świata.

Bardzo dobrze pokazana gównianość ludzi.

Niektórzy narzekają, że początek jest dezorientujący dla ludzi, którzy nie znają backstory - pomieszanie czasów akcji jak dla mnie zostało zgrabnie poprowadzone, a nawał imion i twarzy w prawie każdym serialu jest na początku przytłaczający.

Ja tylko za bardzo nie wiedziałem o co chodzi z Blaviken (nie czytałem książek i grałem tylko w 3 cześć gry) - wyglądało to mniej więcej tak: 1. Geralt rucha się z Renfri, 2. We śnie widzi jakiś montaż, 3. Budzi się, mówi pod nosem "THE MARKET" i leci na rozpierdówę. Rozumiem, że ma się tam wydarzyć coś złego, ale ni c***a nie załapałem co i dlaczego.

Sceny walki na razie bardzo spoko, a to często jest problem, żeby nie wyglądało jak cyrk (patrz Arthur Dayne vs. ekipa Neda).

Ja nie jestem jakimś koneserem aktorstwa czy sztuki filmowej, ale wydaję się że jest mocno nierówno pod tym względem, zwłaszcza aktorstwo Calanthe i montaż/efekty/wszystko z pierwszych scen z Driadami przypominały mi materiał z seriali, które chodziły o 13.30 na Polsacie w 1999.

Z efektami jest jak z budowaniem mostów i ruchaniem kóz, możesz mieć 10 niezłych scen z efektami, które całkowicie przysłoni jedna c***owa. Tutaj było parę znośnych/niezłych, ale te najgorsze były mocno słabe

Człowiek-kozioł (nie pamiętam jak się to nazywa), ten pająk z nożami zamiast nóg i pierwsze sceny z driadami - yuck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim Wiedzminem to zawsze będzie problem, bo ludzie maja wyobrażenia po książce, a do tego jeszcze po grze. Ktoś zawsze będzie nie do końca zadowolony.

Ja grałem w 2 części Wieśka i byłem zachwycony, natomiast nie czytałem książki. 2 kumpli co zna świetnie książki narzekają, że uciekł klimat słowiański na rzecz czarnoskórych aktorów itp. 

Mógłbym się czepiać-  choćby pierwszej sceny, która zwiastowała niezłą CGIową kupę - serial miewał fantastyczne momenty, kapitalne sceny, granie światłem, mgłą ogniem itd i trzeba chcieć tego nei zauważyc, ale miewał też kilka kiepskich, których... no miec nie powinien... 

Cavill mi się w roli Wiedźmina bardzo podoba, miałem 2-3x podobne odczucie jak @Chytruz gdzie Geralt był zazwyczaj mega spoko, ale 2-3x zamiast cocky zabrzmiał lekko słabo i niezręcznie mi się na to patrzyło. Kilka razy kamera pojechała typowo jak w grze i fantastycznie mi się to oglądało, ale też parę razy wyglądało to nieco... hmm sztucznie?  Trudno mi to do konca określić, ale no ma ten serial momenty kapitalne i ma takie  jakby niedociągnięte... niedograne, brakuje chyba też nieco dobrych dialogów, które były kapitalną częścią gry, a tutaj nie do konca bylem w stanie to odnaleźć... 

Całość oceniam trochę niczym taką nie do końca perfekcyjną potrawę - generalnie żałuję że tak szybko się skończyło, bawiłem się momentami fantastycznie, ale też mam w głowie takie myśli, że tutaj by się przydało ciut więcej pieprzu, a tu może nieco inna proporcja. No niby nie do końca idealnie, ale na pewno do knajpy bym jeszcze nie raz wrócił, ale koniec końców żeby była ulubioną to sporo musialoby się zmienić jednak na plus.

Tak czy tak no szkoda, że tak mało wyszło odcinków... mało co mi lezy tak jak to uniwersum. :)

 

BTW, nie wiem czy mowiłem ,czy ktoś mowił? The BOYS  z Amazona - wyjebiste, tylko trzeba z 2 odcinki przeleciec zeby sie wkrecic. siadło mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem kontaktu z grą a słowiańskość Wiedźmina śmieszy mnie po całości. Jestem fanem książek (mimo autora). Czarne postacie (nawet elfy) mnie nie drażnią, ale elfy nie mają długich włosów i nie są szczupłe. jokicstep dał przykład LoR. Tolkien jest dziełem z którego czerpie cała fantasy w której są elficcy wojownicy i krasnoludy bojowe. Ten babochłop z Nilfgardu nijak się ma do Arweny. Ciemnoskóre driady to fajny pomysł. Ale i tak Jaskier wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ptak napisał:

Oglądam 1983. Dlaczego skoro akcja toczy się w 2003 samochody i cała otoczka wygląda jak 1989?

Z tego co pamiętam to akcja toczyła się w 2 strefach czasowych. W roku 1983 i 2003 gdy obchodzono rocznicę wydarzeń z 1983. Zresztą dla mnie ten serial okazał się całkowitą porażką i naprawdę szkoda że polski serial Netflixa był tak słabiutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dnc napisał:

drugi sie zaczyna troche leniwie, będzie trzymał poziom później z pierwszego czy gorszy? 

Ominąć go? Trzeci lepszy

Drugi jest fatalny . Są fani którzy twierdzą,że jest kluczowy ale cała jego istota mogłaby być zawarte w 15 minutach. 3 o wiele lepszy .3 i 4 w ogóle to są dla mnie najlepsze sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 11:58, Chytruz napisał:

Niektórzy narzekają, że początek jest dezorientujący dla ludzi, którzy nie znają backstory - pomieszanie czasów akcji jak dla mnie zostało zgrabnie poprowadzone, a nawał imion i twarzy w prawie każdym serialu jest na początku przytłaczający.

  Pokaż ukrytą zawartość

Ja tylko za bardzo nie wiedziałem o co chodzi z Blaviken (nie czytałem książek i grałem tylko w 3 cześć gry) - wyglądało to mniej więcej tak: 1. Geralt rucha się z Renfri, 2. We śnie widzi jakiś montaż, 3. Budzi się, mówi pod nosem "THE MARKET" i leci na rozpierdówę. Rozumiem, że ma się tam wydarzyć coś złego, ale ni c***a nie załapałem co i dlaczego.

 

W linku masz wyjaśnione o co chodzi.

https://wiedzmin.fandom.com/wiki/Mniejsze_zło

Sam serial oceniłbym na 8,5/10. Historia jest trochę zmieniona względem tego co było w opowiadaniach. Niektóre elementy są skrócone, ale generalna dynamika historii jest bardzo dobra. Z perspektywy fana opowiadań i powieści czuje lekki niedosyt. Czekam na drugi sezon.

W rozgryzieniu timeline bardzo przydatny jest grafika, którą można znaleźć na reddicie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że mam na świeżo Sapkowskiego (polecam słuchowiska) to trochę denerwuje mnie skracanie opowiadań. Rozumiem, że muszą się zmieścić w odcinku, rozumiem, że chcieli dołożyć coś o Yen, ale to czasami wychodzi słabo, prostacko. Tam każda historia była o czymś a tu jest głównie po to by pójść dalej, choć i tak ludzie mogą się zgubić. 

Dotyczy to mniejszego zła i głównie odcinka ze smokiem, który wyszedł mocno po łebkach i nie wiem czy ma sens. Zamiast pięknej kawalkady wojska i przedstawienia postaci oraz pojedynków ze smokiem, ratowania Yen przez Geralta wyszła mierna i tania historyjka :(

Ogólnie gnają za bardzo z historią, kolejne wątki wrzucane, nie ma czasu by się na chwilę zatrzymać, zadumać, pogadać, pośmiać się. Rozumiem realia, ale zamiast 8 by wyszło 10 odcinków i też byłoby dobrze. 

Oprócz tego jest całkiem nieźle, choć miałem nadzieję, że będą się mniej szczypać z budżetem. Oczywiście można się przyczepić do gry aktorskiej, ale chyba trochę na siłę, mnie Geralt przekonał. 

Mimo wszystko oglądam z zapartym tchem, zostały jeszcze 2 odcinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, pospiech w opowiadaniu historii powoduje spore spłycenie  i zubożenie wątków,  showrunnerka serialu wspomniała o 7 sezonach Wiedźmina spokojnie można było wiec wstrzymać  się z  pompowaniem wątku   Cirii a większym skupieniu się na Geralcie coby lepiej wprowadzić w opowiadania i sagę  

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.