Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

@BMF Ten arkusz co wrzuciłeś się nie otwiera.

Bo tak pomijając rywalizacje między Wami, to mnie bardziej interesuje jednak kolejność w poszczególnych kategoriach, a chyba tego zabrakło :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1weYQC8vj0vC-dOm7YJ9rATRxddnCuO_2/edit?usp=sharing&ouid=106469810346077409630&rtpof=true&sd=true
A teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała @Reikai za pomysł i sponsoring, ukłony @Braveheart22 za zbieranie i opracowanie głosów, brawa @BMF za  podliczenie głosów i ceremonię ogłoszenia wyników. Gratulacje podiumowiczom za zdobyte miejsca, a pozostałym uczestnikom oraz nieuczestnikom którzy oddali głosy podziękowania za wspólny fun. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, P_M napisał:

Wypraszam sobie, po prostu ludzie polecieli na magię nazwiska i jakiś tryb local hero. Wiele z picków po prostu zmarło męczeńską śmiercią i tyle, niczego nie wnieśli.

i w 3 lata zmiata wszystkie te picki pod wzgledem indywidualnych osiagnięć.

Faustyna zmarła na długo przed tym zanim wyżej sklasyfikowani panowie przepchali w kk co trzeba. Bez tego Faustyna byłaby na tym samym tierze co samulewska czy szafranska.

5 godzin temu, P_M napisał:

 

i w 3 lata zmiata wszystkie te picki pod wzgledem indywidualnych osiagnięć.

Wybór kogoś kto wciąż gra na tym etapie oznacza mniej więcej: "który byłby all timer gdyby w momencie wyboru dostała career ending injury". 

Mamy zatem niecały rok bycia najlepsza w tenisie i 3 turnieje wielkoszlemowe wygrane ( przy 4 rozgrywanych każdego roku - na 1 igrzyska olimpijskie przypada 16 turniejów wielkiego szlema). W topowym sporcie - fakt, ale sukcesów mało bo jeszcze nie zdążyła mieć ich wiecej. Wybrałeś projekcje igi na koniec kariery.

6 godzin temu, P_M napisał:

Korczak najgorszy, potem ex aequo Jaroszyński i Żeromski. 

Jaroszyński miał sporo minusów jego biznes zaczął się od wygrania w kasynie 774 kg złota...

A potem był już tylko był posiadaczem firm. No ja coś takiego niżej cenię, niż jak ktoś firmę buduje od zera. 

Biznes Jaroszyńskiego zaczął się po ojcu, który miał kilka cukrowni. On ten majątek grubo pomnożył ( tak z kilkadziesiąt razy).

Ale przecież to się nie różni niczym od Kulczyka ( kasa na start od ojca), solorza ( kasa na start od żony) czy solowowa ( kasa c*** wie skąd, zaczynał biznes mając 10 tysięcy dolarów w czasach gdy ludzie zarabiali 20 dolarów miesięcznie)

6 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Medialność nazwisk wygrała, mimo sporej ilości kontrowersji wokół Nich. 

Wygrała stara prawda, że nieważne co mówią, byle mówili. 

Gratulacje, chociaż też uważam, że wiele wyborów mocno przereklamowanych. 

No bo generalnie 98 procent Polaków w sondzie ulicznej wybierze Matejkę a nie Łempicką. Medialność z czegoś zawsze wynika.

Jedynym wyborem gdzie poszedłem w medialność bez przekonania do rzeczywistej wartości był Jagiełło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał:

Pewnie czegoś nie zauważyłem, ale czy dowiemy się w końcu kto został goat Polakiem?

to trudno rozstrzygnąć, bo w poszczególnych kategoriach jest różny poziom trudności. jeśli jednak to zignorujemy, to zdecydowanym zwycięzcą jest Chopin, potem MSC, a tuż za nią Kopernik z Matejko. top 5 zamyka JPII, a reszta ma już większą stratę do tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

to trudno rozstrzygnąć, bo w poszczególnych kategoriach jest różny poziom trudności. jeśli jednak to zignorujemy, to zdecydowanym zwycięzcą jest Chopin, potem MSC, a tuż za nią Kopernik z Matejko. top 5 zamyka JPII, a reszta ma już większą stratę do tej grupy.

Żelazna S5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

No bo generalnie 98 procent Polaków w sondzie ulicznej wybierze Matejkę a nie Łempicką. Medialność z czegoś zawsze wynika.

 

50 minut temu, lorak napisał:

zgadzam się, Wyszyński to typowy pick za magię nazwiska.

No, ja też poszedłem tym tropem czyli w magię i rozpoznawalność nazwiska Prezesa, ale to nie przyniosło mi jakiś bajkowych profitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Faustyna zmarła na długo przed tym zanim wyżej sklasyfikowani panowie przepchali w kk co trzeba. Bez tego Faustyna byłaby na tym samym tierze co samulewska czy szafranska.

Absurdalna argumentacja. To jak jakieś dzieła sztuki przynoszą sławę pośmiertnie, to też taki ktoś się nie liczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DRK napisał:

No, ja też poszedłem tym tropem czyli w magię i rozpoznawalność nazwiska Prezesa, ale to nie przyniosło mi jakiś bajkowych profitów.

bo jego kariera jeszcze trwa i nie zdążył się zmitologizować. w ATF za 40 lat jego pick będzie dużo wartościowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

zgadzam się, Wyszyński to typowy pick za magię nazwiska.

caly ten atf to byla magia nazwisk tbh

13 minut temu, DRK napisał:

 

No, ja też poszedłem tym tropem czyli w magię i rozpoznawalność nazwiska Prezesa, ale to nie przyniosło mi jakiś bajkowych profitów.

tylko clue bylo nie wybierac nazwisk kontrowersyjnych :)

1 minutę temu, Reikai napisał:

Taki Tusk byłby 100x lepszym pickiem worldwide

powtarzam - robienie za tlo dla najebanego Junckera to taaaaaaaki fame boost xD

ale jestem ciekaw w sumie jakby sobie poradzil w kategorii sztuka wybrany jako malarz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

 

powtarzam - robienie za tlo dla najebanego Junckera to taaaaaaaki fame boost xD

Pokonał Jara 3?4? Razy bezpośrednio w wyborach

Szef rady Europejskiej jako Polak, spłycanie to do tła najebanego Junckera to poziom "Kaczyński ma kota"

Nie bardzo jest o czym dyskutować nawet, to jak Lebron vs Derozan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał:

Taki Tusk byłby 100x lepszym pickiem worldwide

Nie jestem pewien czy DT ugrałby coś więcej niż Alexander II Kwaśniewski. Olkowi można przynajmniej przypiąć łatkę, że w czasie jego panowania Polska weszła do EWG i NATO, a tak pokonał prezesa o zaledwie 8 głosów 183:191. Tusk raczej nie miałyby większej przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lorak napisał:

to trudno rozstrzygnąć, bo w poszczególnych kategoriach jest różny poziom trudności. jeśli jednak to zignorujemy, to zdecydowanym zwycięzcą jest Chopin, potem MSC, a tuż za nią Kopernik z Matejko. top 5 zamyka JPII, a reszta ma już większą stratę do tej grupy.

Ogólnie gdyby nie głos Rappara od czapy to JPII byłby na poziomie Chopina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DRK napisał:

 W sumie to Chopin miał komplet możliwych punktów.

Yup, zgodnie z oczekiwaniami: Chopin to niekwestionowany GOAT muzyki, JP II - religii, a MSC i Kopernik mają pecha, że mają siebie nawzajem. Cztery pierwsze picki. 

Zostaje Matejko, ale kategoria sztuki jest słabiutka. 

Moją uwagę bardziej przykuło jaki wynik zrobił Polański biorąc pod uwagę jego biografię (tu ciekawy wniosek można wyciągnąć) + Raksa w najbardziej wyrównanej kategorii. No i ciekawe czy historycy zgodziliby się z Kazimierzem Wielkim jako zdecydowanym nr 1. 

No i potencjalnie trzeba było inaczej liczyć te punkty, skoro Chopin miał tutaj takie samo value jak Solorz-Żak. I nie mówię tego ze swojej perspektywy, jest różnica między kompletem punktów, a wynikiem, który w innych kategoriach dałby max 3-4 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.