Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 draft - dyskusja


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, blackmagic napisał:

Hmmm nie wiem skąd to porównanie do Miami bo chyba tylko osoba Bosha to coś wspólnego z ta drużyna. Ogólnie dziwi mnie zarzut braku lidera skoro mam w zespole KB24 który przecież jest jednym z najbardziej charakternych graczy ever. Do tego dla takiego np. giannisa zawsze był wzorem wiec myśle ze kwestia lidera jest dość jasna. Ten zespół miał być kwintesencja nowoczesnej koszykówki czyli positionless basketball zarówno w ataku i obronie, gdzie gracze z pozycja 3-5 są w stanie przejąć niskich a w ataku nikt nie jest kołkiem stojącym pod koszem i nikogo nie można odpuszczać. Dodatkowo ten skład można łatwo zrotowac zarówno do big ball jak i small ball w zależności od potrzeb. Jednocześnie mimo posiadania mocnych ofensywnie zawodników większość z nich ma w karierze gdy grali 2-3 skrzypce obok ludzi lubiących grać z piłka w rękach i dalej potrafili być efektywni co tylko pokazuje plastyczność tego składu gdzie każdy może wziąć piłkę w swoje ręce a jednocześnie może usunąć się w cień i nie ma z tym problemu.

Tak odczuwam po prostu ten twój skład jako podobny w feelingu, przy czym Kobe tutaj, nie ma takiej pozycji lidera w lidze jeszcze, jak miał przy tytułach nr 4 i 5, był o wiele dojrzalszym graczem. To, że przy Shaqu był w stanie brać ciężar gry na siebie to jedno, ale bycie liderem drużyny overall to drugie, więc jasne że Kobe miał charakter nawet wtedy, ale mam z tyłu głowy jego granie na siebie, ballhogowanie, mniej chętne dzielenie się piłką. Dla Giannisa zakładam, że wzorem też był ten późniejszy Kobe.

Ja to widzę, tak jeżeli chodzi o analogię do Heat:
Kobe umiejscowiony trochę jak Wade, ale ma swoje minusy, bo jest mniej team-oriented i nie wiem czy w tym momencie nie ma gorszego rzutu niż DW z big3heat, obrona może na podobnym poziomie, ale chyba i tak skłaniałbym się ku DW.
Giannis jest na pewno gorszy niz LBJ pod aspektami jak obrona, rzut, playmaking.
Zion dodatkowo zapycha możliwość wejścia pod kosz dla KB i Giannisa ( nie rozciągnie gry jak Bosh z Miami) + Bosh z sezonu kiedy oddawał najwięcej rzutów z 0-3ft ever w karierze i gra na C, więc do rozciagnięcia gry zostaje Irving, który jasne ma range, ale no też trochę piłki musiałby dostać, a w obronie overall to już na pewno gorszy set niż tamto Miami, bo Wade,LBJ>Kobe01/Giannis17, a Bosh z Miami>Zion, zaś twój Bosh tutaj będzie miał trudniej, bo musi bronić na C.

Godzinę temu, matek napisał:

I Wade oraz Hardawayem 

Fragmentem o Bane mała kompromitacja, sorry :)

Walił 3 trójki na 44%, 18.2/4.4/2.7/1.2 od typa, który nie potrzebuje piłki w rękach. Ft na 90%.

Z Hardwayem to niby co? (Z Wadem to już Shaq jako 2nd, więc nie liczę w kontekscie tej zabawy) Niemniej tam chodziło mi o to, że z KB, który nie jest pass-first Shaq wygrywał, więc pomimo, że odczuciowo nie widzę Derricka jako generała ofensywy, to jednak Shaq zrobił 3peat z Kobem, więc staram się na to z obu stron spojrzeć.
 

a co do Bane'a -> Niejaki Wesley Person robił 14,7/4.4/2.3/1.6 z trójka na poziomie 43%
Dana Baros 20.6/7.5/3.3 i też rzucał trójki +40%

Jeżęli znałeś powyższych to szacun, ja nie dla mnie to też noname'y.

Szczerze ja u Ciebie zamiast Bane'a widziałbym Rookie Tyreke Evansa a jako PG może JKidda, który był do wyjęcia, a zamiast Artesta kogoś w typie Joe Johnsona (generalnie z lepszą trójką, a trochę gorszą D i lepszym BBIQ) i skład jeżęli chodzi o obudowanie Shaqa wyglądałby moim zdaniem lepiej :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackmagic napisał:

Ale ja nigdzie nie pisze że będę wygrywał mecze obrona, po prostu rzucę więcej :)

Wiem, wiem, tak tylko piszę, że dziwi mnie krytykowanie Twojego ataku gdy masz każdego skilla: 3-level scorer - ballhandler (Bryant, Irving), ~point forward-slasher (Giannis), dobry wysoki on-ball/off-ball (Bosh), vertical spacing (Zion), shooterów-ballhandlerów z ławki (Beal, LaMelo, Ingram) i interior threat (Bynum). 

Sam nie wiem jakby to wyglądało, tbh nikt nie wie jakby wyglądały dokładnie te ATF-teamy, bo nawet dream teamy to nie są odpowiedniki (inne zasady, zbyt duża przewaga talentu nad rywalami do porównań), ale jak ktoś ma każdego potrzebnego skilla to ja to kupuję.

Stąd ta moja uwaga, bo w pewnym momencie mogłeś powiedzieć stop i wziąć defensywnych graczy, i możliwe, że np. mnie byś bardziej przekonał, ale doceniam chęć stworzenia ofensywnego juggernauta. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak można wciskać kit o blokach z pomocy i graniu na C rudego, gdy więcej bloków w sezonie mają mocni w tym guardzi. 

On ze swoim wingspanem na poziomie Brogdona może zapomnieć o blokach z pomocy poza okazyjnym złapaniem piłki wyrzuconej z wysokości kolan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LAF napisał:

 

Niby dlaczego ? Właśnie po to ta obrona 221 aby Blake mógł popykać na C gdy Dwight będzie odpoczywać. Właśnie te 221 powoduje, że nim takie klocki jak Shaq usadzą się w pomalowanym to będą miały 4-5 sec na oddanie rzutu. Blake z DRAPM 0.9328  nie wygląda źle. Do tego sezon wcześniej przeskoczył samochód ( może to śmiesznie brzmi ), ale serio uważasz, że samą masą Shaq by go przepchnął i tyle ? Sama masa to nie wszystko. Uważam, że Blake mógłby rozdać parę bloków z pomocy, która by była w help side.

 

Xd

Ostro, też mi się nie wydaje zeby Shaq przepchnal Griffina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

lepsze to niż Twoja publiczna podlizucha każdemu pod głosy :P 

Zrobiłem opisy po wysłaniu głosów więc naturalnie oczekiwałem, że zrobili też to inni.

Najważniejsze w przyrodzie jest balans, harmonia, równowaga i zastosowałem przeciwwagę do panującego tutaj hejtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Zrobiłem opisy po wysłaniu głosów więc naturalnie oczekiwałem, że zrobili też to inni.

Najważniejsze w przyrodzie jest balans, harmonia, równowaga i zastosowałem przeciwwagę do panującego tutaj hejtu.

@fluber potwierdź!

(nie wiem w sumie po co bo to i tak nie zmienia sensu mojego posta, ale potwierdź xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

@fluber potwierdź!

A przepraszam 2h wcześniej zrobiłem opis ponieważ na jego podstawie ułożyłem głosowanie.

3 minuty temu, julekstep napisał:

(nie wiem w sumie po co bo to i tak nie zmienia sensu mojego posta, ale potwierdź xD)

"Nie wiem" w Twoim zdaniu to nic nadzwyczajnego ale "sens" brzmi przezabawnie w każdej konfiguracji dotyczącej Twoich postów.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

A przepraszam 2h wcześniej zrobiłem opis ponieważ na jego podstawie ułożyłem głosowanie.

"Nie wiem" w Twoim zdaniu to nic nadzwyczajnego ale "sens" brzmi przezabawnie w każdej konfiguracji dotyczącej Twoich postów.  :P

japa tam atfowy tankerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

@P_M pięknie skrytykował innych zespoły samemu nie podając wady w swoim składzie. Bardzo to niehumanitarne oraz niechrześcijańskie.

Liczyłem, że poruszę trochę dyskusję, bo w wielu przypadkach nie wiem jak głosować + może źle oceniam jakichś graczy albo ich fit i ktoś mi pokaże, że jest inaczej :)

1 godzinę temu, Koelner napisał:

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Liczyłem, że poruszę trochę dyskusję, bo w wielu przypadkach nie wiem jak głosować + może źle oceniam jakichś graczy albo ich fit i ktoś mi pokaże, że jest inaczej :)

Iggiego poogladales?

czy dalej wierzysz ze to beta wersja 8/3/3 Iggiego z GSW? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.