Skocz do zawartości

beGM - RS 2022/2023 [ Opisy po T1 ]


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

OPISY PO T1

Zaczynamy powoli opisy po T1

Wrzucam temat moment wcześniej, ponieważ niektóre zespoły już kończą 28 mecz więc również mogą zaczynać pisać / wrzucać opisy.

 

Kilka przydatnych wskazówek:

1. Dobrze jakby opis zawierał minimalnie: Waszą rotację, minuty poszczególnych graczy, trzy dowolne statystyki Waszych najlepszych graczy, plusy i minusy Waszego zespołu, terminarz, nieobecności oraz proponowany bilans ( jeśli chcecie ). Zachęcamy opcjonalnie do rozpisania taktyk, zagrywek, rotacji czy adv. stats ( z umiarem - osobista prośba ) no i oczywiście o wspomnieniu o trudności terminarza.

2. Nie rozpisujemy meczu po meczu, od linijki tylko wyciągamy średnią.

3. Brak opisu - punkt karny. 

4. Nie prowadzimy tutaj dyskusji. Wszystko co nie będzie opisem  będzie z automatu usuwane. Jest od tego temat "Power Ranking".

5. Oficjalnie opisy trwają od 17.12.2022r. do 23.12.2022r. do godziny 21:59.  (ale można wrzucać i od dziś)

 

OKIENKO TRANSFEROWE OTWIERA SIĘ OD 17.12 I TRWA DO 23.12!

 

LET THE GAME BEGIN :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors 2022/2023

Dziwny pierwszy trymestr. Sporo kontuzji, problem z Covingtonem, ale jednocześnie nie najgorszy kalendarz. Ogólnie postaram się opisać wszystko uczciwie i nie upiększać zbytnio, bo raczej szanuje wiedzę innych GMów na tyle, że wiem że każdą napisaną bzdurę zaraz można zweryfikować :] Aha, Warriors skończyli trymestr na meczu z Bucks, ale staty będą z dziś czyli jedna noc więcej, bo tak mi jest wygodniej, niż miałbym usuwać ten jeden mecz kilku grajków ze statystyk  :] Z moich grajków dzisiejszej nocy grali tylko Lavine 25 punktów, Roco zagrał 19 minut(alleluja), Monk 24 punkty i Cole Anthony 13. Z zawodników wrzucam boxscore, EPM jako mający chyba największy SLU i on offy. Na początek może kalendarz Warriors:


Nowy-obraz-mapy-bitowej.png

PG. Tyus Jones
Tyus-Jones.png

Z jednej strony career high w ataku, z drugiej career low w obronie :] Gra najwięcej minut w karierze, oddaje najwięcej rzutów w karierze. W obronie problem jest taki, że dużo w Memphis absencji, kłopoty całej drużyny z odejściem Andersona i na początku sezonu dużo musiały grać rookasy, nie grał Bane, Brooks, Jackson. Zwracam uprzejmie uwagę na staty jako startera, gdzie wygląda bardzo dobrze. Kiepski EPM - uwierzcie mi, że był gorszy :] na początku sezonu oscylował wokół -3.7 i był na szarym końcu ligi :D Ostatni okres jednak wyraźnie lepszy, udało się zniwelować to do -2.5. Zakładam, że za chwile zbliżymy się bliżej zera. Tyusa każdy zna i co gra raczej nie muszę rozpisywać :] Rozgrywanie, trójka, floatery które ma świetne. W 100% zdrowy. Mój dyrygent.

SG. Zach Lavine

aaa.jpg


No tu jest wyraźnie najgorszy sezon od 5 lat. Opuścił kilka meczów na początku, całe lato nie trenował tylko się rehabilitował po operacji, w dodatku narodziło mu się dziecko :] No przejebane ogólnie. O wiele lepszy grudzień, niż listopad póki co, każdy kto grał w kosza wie jak wygląda powrót po kontuzji, zakładam że potrzebuje jeszcze z dwóch miesięcy i po ASG powinien lepiej się czuć jeśli chodzi o zakres ruchu, o ile w między czasie się nie połamie :] Trochę lepiej broni w tym sezonie niż zeszłym mam wrażenie. Na pewno bardzo korzysta u mnie na zasłonach Looneya, który stawia jedne z lepszych w lidze, w dodatku otoczony jest playmakerami, których nie ma w Bulls(Tyus, Ingram).

SF. Brandon Ingram

Ingram.png

Kurde, sporo już tych meczów ominęło mojego lidera i z tym jest problem :] Moja topka fun to watch obecnie graczy w lidze jako, że wychowałem się na meczach Kobiego, to stylem przypomina mi go na maxa.

Najpierw dostał w cymbał i zachowawczo posadzili go na road trip, po czym teraz kontuzja stopy, też obchodzą się z nim jak z jajkiem, ale nie ma się co dziwić przy bilansie Pelicans. Każdy kto ich ogląda widać z jakim luzem gra, jak łatwo dostaje się tam na boisko gdzie chce. On offy konkretne. Ma opuścić jeszcze tydzień, potem ma wrócić. Tak jak Lavine, mega korzysta na Looneyu, a otoczony lepszymi strzelcami niz RL Pelicans, z lepszym spacingiem powinien wymiatać jeszcze bardziej jako playmaker, ale i jako shooter bo będzie miał więcej miejsca.

PF. Robert Covington

Ehh, kłopoty i trudny do oceny. Na początku sezonu grał normalnie pierwsze kilka meczów, potem Covid, a powrocie wypadł z rotacji bo według Lue Mann dobrze wyglądał, chciał go przetestować i dziękuje mu na konferencji za poświęcenie i zrozumienie :]. Następnie zagrał w jakimś meczu w garbage, po czym grał 20 minut, po czym nie grał w dwóch meczach z rzędu, po czym znowu jakieś 20 minut, po czym 6, po czym 20 :] Wiadomo jak ciężko być w jakimkolwiek rytmie w takim przypadku. No cóż, nie wiem jak go ocenicie, bo ja sam nie wiem jak go ocenić :] U mnie na pewno gra cały czas, a co do RL to albo load managment tak jak mówił Lue i szansa młodemu, albo Roco będzie na trading blocku. Wrzucam suche staty, choć przy tak nieregularnych minutach ciężko o jakiekolwiek wiarygodne staty. W jego przypadku wrzucam też staty obrony, bo po to jest u mnie w drużynie. Pan szybkie ręce ma was wkurzać w D, czyli to co robił regularnie jeszcze rok temu w Clippers i co widać po statach w obronie w tym sezonie, robi i w tym tylko nie gra :] . Mam nadzieje, że szybko zacznie grać porządne minuty w RL, bo ciężko go w jakikolwiek sposób ocenić czy sklasyfikować, a to mój zakup za 16 baniek za sezon :]

Ingram.png


C. Kevon Looney

Jest zdrowy i grał w każdym meczu :] to najważniejsze. To zasługa zmiany diety, poważniejszego podejścia do sportu o czym sam wspominał w wywiadach i lepszego treningu. Zbiórki w ataku, kozackie zasłony i obrona na switchach. Najwięcej zbiórek, asyst i najlepszy TS%(65.5) w karierze.  

looney.png

Malik Monk

Cieszy potwierdzenie, że zeszły sezon to żaden fluke i na prawdę się rozwinął. W 100% zdrowy, nie opuścił chyba żadnego meczu.Wyganiany z ligi, nazywany jedną wielką czarną dziurą w D jest jednym z lepszych zawodników niezłych Kings, a do tego sam Monk wskoczył na półkę wyżej jako playmaker. W obronie no prochu nie wymyśli :] Ale jako scoring punch z ławki za 5 mln na sezon  całkiem efektywne 15/4? Biere.

looney.png

Cole Anthony

No nie nagrał się chłopak, bo kontuzja i nie grał cały listopad. Szkoda, bo Magic mieli 103 kontuzje obwodowych i byłaby okazja na fajne prowadzenie zespołu, co jest na pewno rozwijające. Najlepsza efektywność w karierze cieszy, tak jak i lepsza obrona. Przypakował, co sprawia że nie rzucają nim jak lalką na zasłonach. Nadal za mała próbka na jakąś rzetelniejszą ocenę, niech chłop zdrowieje i pokaże na co go stać w T2. Ogólnie, mały wkurwiający typ dla przeciwników, charakterek do gry i pazur ma, za to go lubię :]

looney.png

Bojan Bogdanović

My man. Najlepszy sezon w karierze Bojana, jeśli chodzi o scoring. On ma 66TS%, trafia 2.6 trójki na 43%. Nie za bardzo broni w nie broniących Pistons - musicie wierzyć na słowo, że u mnie nie grając w tankerze broniłby trochę lepiej :] Ale oczywiście dalej broni przeciętnie. U mnie masa miejsca na open looki przy lepszym rosterze, w Pistons dużo musi wypracować sobie sam i często musi walić przez ręce. Shooters shoot.
looney.png

Montrezl Harrell


To tak żeby dopełnić mój dziwny sezon z anomaliami typu Monk podaje, to powiem ze Harrell w Sixers kiepsko radzi sobie w ataku, za to całkiem jak na siebie broni :] Co jest jakąś abstrakcją, bo zawsze było w drugą stronę. Mało też gra w RL, u mnie gra więcej oczywiście przez to że Mark Williams niszczy lamusów w G League, a na szanse w NBA cały czas czeka. Kolejny oprócz Anthonego gość dający serce, podrywający trybuny i rzucający k****mi w Giannisów tego świata. Zwracam uwagę, że jako starter w RL robił przyzwoite 12/7 w 5 meczach przy 22 minutach na mecz.

looney.png


W rotacji małe minuty jeszcze u mnie w razie konieczności grają Wes Matthews oraz Mark Williams, ale są to sporadyczne minuty głównie w blowoutach i vs tankerzy, więc nie ma sensu za bardzo o nich wspominać. Blake Wesley leczy kontuzje i czekam na jego powrót, bo ma szanse na duże minuty w Spurs przez tą aferę z pokazaniem wacka. Cole Swider kontuzja od początku sezonu, Darius Days podbija G League. 

Przykładowe lineupy, oczywiście wszystko zależy od matchupów i bezpośrednich meczów, ale:

Jones-Lavine-Ingram-Covington-Looney
Jones-Monk-Ingram-Covington-Looney
Jones-Lavine-Covington-Bojan-Looney
Cole - Lavine - Ingram - Bojan - Looney
Cole - Monk - Covington - Bojan - Looney

Harrellem i Bojanem staram się nie grac jednocześnie, jeśli gra Harrell to gra Roco. Nie gram kombinacją Jones Bojan Harrell wszyscy na raz. Zawsze dwójka Covington Looney jest razem na parkiecie. Gram dużo hand offów i zasłon na piłcę, bo mam dobrych ball handlerów, shooterzy na 45 stopni lub róg, a mam kim rzucać gdy ktoś gra picka z Looneyem. Sam Looney notuje najlepszy współczynik AST/TO w karierze, więc mam dużo pozycji. Dużo switc***e gdy matchupy na to pozwalają, bo mam do tego personel. Z minusów? Na pewno brak obwodowych zabijaków w obronie, Cole się poprawił i Lavine, Ingram też nie jest dziurą, mam Covingtona, ale nie mam realnie żadnego bardzo dobrego pewnego obróncy na 1/2. Covingtona nie wiem jak mi policzycie, ale zakładam że nie jakoś wyśmienicie przy tym ile gra w RL. Na pewno mam świetny atak i przeciętną obronę, ale chyba nie aż tak przeciętną na jaką wyglądało to przed sezonem. Mieszam lineupy tak, żeby zawsze mieć na boisko Roco i Looneya, Nie gram za dużo Tyusem i Bojanem razem, bo obaj mają bardzo słabe sezony w D. 

Minuty, gdy zdrów i bardzo orientacyjne, bo zazwyczaj nie jestem w pełni składu tak 100% i na pewno te minuty się nie zgadzają :] Ale zamysł jest taki, ze Ingrama na SF zmienia Roco, a na 4 przechodzi Bojan, na kilka minut wchodzi też Matthews. Gdy J Gdy kontuzjowany jest Cole, to Tyus gra 33 minuty, a 15 dogorywam lineupami bez klasycznego PG, dalej zachowuje powyższe zasady, że zawsze mam Roco i/albo Looneya razem, nie gram lineupem samych kiepskich obrońców. Jeśli nie gra Ingram, to na 3 dużo gra Covington, a na jakieś pojedyncze minuty wchodzi Matthews. On i Mark Williams głównie ze słabszymi zespołami. Ogólnie mam rotację 8, rzadziej 9 grajków przez kontuzję, dwóch na doczepkę w garbage time. Na szczęście moje kontuzje są wymienne, czyli jak wypadł teraz Ingram, to wrócił Cole itd.

Jones 27 - Lavine 33 Ingram 34 Covington 28 Looney 28
Cole 21 - Monk 15 Bojan 30 Harrell 20 Matthews 4, Mark Williams 4

Kontuzje

Zach Lavine opuscil dwa pierwsze mecze z Lakers i Nuggets, wiec 2 mecze opuszczone

Brandon Ingram nie gral od 25 pazdziernika(Suns wyjazd), wrocil 4 listopada na mecz z Pelicans na wyjezdzie, ale w RL opuscil caly road trip wiec zalozmy ze wrocil u mnie dopiero chwile pozniej na mecz z Kings u siebie. Nastepnie nie gra od 27 listopada i Wolves na wyjezdzie do teraz, wiec 15 meczow opuszczonych

Cole Anthony nie gral od 27 pazdziernika z Heat u siebie do 2 grudnia z Bulls u siebie, 18 opuszczonych meczow

Bojan Bogdanovic opuscil jeden mecz, wyjazd z Wolves 27 listopada, 1 opuszczony mecz

Blake Wesley zagral w dwoch meczach na poczatku sezonu, wiec 26 opuszczonych meczow, ale nie ma go w rotacji.

@tangiers specjalnie dla Ciebie :P


Proponowane wyniki meczów i bilans:
LAKERS DOM - L
NUGGETS DOM - L
KINGS DOM- W
SUNS WYJAZD - W (Brak Lonzo, Crowdera i JJJ w Suns)
HEAT DOM - L 
HORNETS WYJAZD - W
PISTONS WYJAZD - L
HEAT WYJAZD - L
MAGIC WYJAZD - L
PELICANS WYJAZD - W (Brak Hardena)
KINGS DOM - W
CAVS DOM - L - bardzo dobry sezon Cavs
KINGS WYJAZD - W
SPURS DOM - W wyrównany mecz, na wyjezdzie dalbym sobie L bo Spurs grają fajny sezon
SUNS WYJAZD - W
KNICKS DOM - W
ROCKETS WYJAZD - L 
PELICANS WYJAZD - W, Dalej bez Hardena
CLIPPERS DOM - W ( Cunningham out)
JAZZ DOM - W - Jazz maja bardzo fajny sezon i miałbym problemy, ale liczę że przepchnąłbym ten mecz u siebie, ale nie obrażę się tu za L. Uznałem po prostu, że ja bym wygrał u siebie, a Szulim u siebie :] Nie gra u mnie Ingram od tego meczu jakby co, więc nie obrażę się i za L
WOLVES WYJAZD - W (na moje szczęście największy szpital w historii świata, w innym przypadku pewnie wpierdol przy zdrowym rosterze, ale tu nie grał ani Middleton ani Lamelo)
MAVS WYJAZD - L
BULLS DOM - W (Kawhi i George out)
ROCKETS DOM - L (w RL w tym meczu skontuzjował się Beal, ale zakładam że gra, u mnie nie gra Ingram. Ciężki mecz, do wyciągnięcia jako że u siebie, ale dam sobie L, natomiast namawiam do posiadania innego zdania :])
PACERS DOM - W (Nie gra CP3)
JAZZ WYJAZD - L
CELTICS DOM - Fox nie grał,  ale ja gram bez Ingrama. Dam sobie W, choć na wyjeździe mógłbym tego nie przepchnąć bez Ingrama
BUCKS WYJAZD - L

Z tego proponowany bilans wychodziłby mi 16:12, ale wszelkie wariacje od 18:10 do 14:14 będą zrozumiałe i w normie, myślę że taki bilans mniej więcej oddaje mój team.
 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah Jazz 2022/2023 T1

 

Po raz pierwszy odkąd zostałem managerem Utah, z dużą przyjemnością piszę opis gry mojego teamu. Nie ma co ukrywać, że początki były niełatwe, głównie nakierowane na zdobycie talentów i wysokich picków w drafcie. Również liczne kontuzje nie pozwalały na 100% rozwoju, ale na szczęście w tym sezonie wygląda to zdecydowanie lepiej.

Po pierwsze - to o czym wielokrotnie pisałem czyli defensywna tożsamość zespołu. Lopez, Zubac, Murphy III, Dort czy nawet Russel i Banchero pokazują w wielu meczach, co oznacza dobra defensywa.

Przede wszystkim bardzo mocno wygląda obsada podkoszową i defensywa obręczy - obaj moi centrzy są w samej topce jeśli chodzi o tą kategorię i mogę nieśmiało zakładać, że ta część defensywy to spokojnie top3 naszego beGM.

Po drugie - zdrowie. Nie licząc powoli dochodzącego do sprawności Isaaca, oraz 3/4 trymestru bez 2Bogda, mam tak naprawdę większość rotacji w zdrowiu. Poszczególne absencje zaznaczę w nawiasach zawodników.

 

A zatem po kolei jeśli chodzi o bazową rotację:

PG - SG

Josh Giddey (3) - D’Angelo Russel (1)

Ciężko nominować ich stricte pozycyjnie - obaj są bardzo dobrze rozgrywającymi zawodnikami, mają świetny przegląd pola i idealnie pasują do p’n’rolls z Banchero i Lopezem. DAR jest trochę lepszym shooterem więc jego zadaniem będzie rzucanie 3pt z otwartych pozycji i po koźle, natomiast Giddey będzie wykorzystywać zasłony i świetny floater do rzutów spod kosza. Myślę że skala 15 asyst na mecz to minimum tej dwójki - do tego dołóżmy ok 30pkt i mamy solidny, ofensywny zestaw.

Jeśli chodzi o obronę - tak, wiem - to nie są super defensorzy - choć DAR bardzo mocno od dwóch sezonów poprawił się w tym względzie i aktualnie jest lekko plusowym obrońcą wedle zaawansowanych statystyk. Także, to pewnie on będzie obrońcą na głównego PG przeciwników, natomiast Giddey jest lisem obwodu - jego wizja gry pozwala przewidzieć niektóre ruchy i wkładać ręce tam gdzie są potrzebne robiąc sporo deflections i steali.

Josh Giddey   

giddey.thumb.png.fd06bde4dec3b7eb3043b8b43070d69c.png

Giddey-1.thumb.png.f7123dfab1848a1e58794462b7f74c32.png

D’Angelo Russel

DAR.thumb.png.d2ae6a83f71f62515c73d25d09bb07fd.pngDAR-1.thumb.png.c2b0443d4c9a4094a155975ba1cb2a22.png

Mój podstawowy backcourt to ponad 50% TS%, ponad 30ppg, 34% 3pt, 10reb, 10as, 3stl+blk i w miarę ogarniająca, neutralna defensywa (choć do dobrego defensu jeszcze trochę brakuje)

 

SF - PF

Lu Dort (1) - Paolo Banchero (7)

Zestaw eksplozywny, Dort w obronie, Banchero w ataku. Dort jako zawodnik wybrany daleko w drafcie, bardzo szybko rozwinął się w przydatnego i mobilnego 3&D obrońcę. Może być plastrem na opcje ofensywne od SG do PF - mocny na nogach, z dobrymi instynktami, a do tego grozi stabilnym rzutem z dystansu. W rotacjach defensywnych może brać na siebie niektórych SG przeciwników, przesuwając Giddeya na SFa (notabene jest przypisany Giddey do pozycji PG - SF).

Banchero natomiast ma być głównym kocurem pociągowym ofensywy. Jego skillset, siła, ale też wizja parkietu idealnie sprawdzi się w napędzaniu ofensywy. Może grać w p’n’rolla z DAR, Giddeyem, czy sam takowe organizować szukając strzelców lub lobów - albo wejść w 1x1 z obrońcą i dowieźć go do kosza. Idealny partner na odbiór podań od DAR czy Josha, myślę że również dostarczyciel kilku asyst do Dorta czy DARa na obwód.

W defensywie - stara się, jest bardzo mocny na nogach, nie daje się łatwo przepychać, ale nie jest jeszcze lock-down defensorem - swoje zrobi, ale bez fajerwerków.

Ten zestaw zawodników spokojnie dostarczy 30-40pkt w meczu, doda defensywny sznyt Dorta i ofensywną finezję Paolo - jestem zadowolony z tego połączenia.

Podczas nieobecności Banchero do S5 wchodzi Trey Murphy III

Lu Dort

Dort.thumb.png.3d9c6cce2562f91d8ca4f30c484d83cb.pngDort-1.thumb.png.9d564a007b8eddaede6599b2680490a0.png

Paolo Banchero

Banchero.thumb.png.da7d704a305e41b0b1b18486d54b63c6.pngBanchero-1.thumb.png.c8d2b6af6a6b334db97d1ed13f5cfc37.png

Jak doskonale widać, Dort bdb D, Banchero też na plus co jest dużym pozytywem, TS% ponad 50%, ponad 35ppg, tylko 29% 3pt, ale 12 reb, 6as, 3stl+blk. Generalnie Paolo tak jak tego oczekiwałem, będzie moim franchise na lata.

 

C

Brook Lopez (1)

Brook od kilku lat jest jednym z lepszych defensorów na swojej pozycji, a do tego grozi rzutem za 3pt. W tym roku jest wyjątkowym kotem jeśli chodzi o obronę, co mnie zdecydowanie cieszy - warto było walczyć o jego podpis podczas FA. Jest idealnym fitem do młodego, szybkiego zespołu - zawodnik który może wyciągać z trumny zawodników i robić przestrzeń do floaterów backcourtu czy wjazdów Banchero. Świetny roller, twardo stawiający zasłony, dobrze broniący obręczy. Jego zadaniem będzie trzymanie tyłów, wyciąganie na obwód i rzucanie czystych 3pt z rogów.

 

Lopez.thumb.png.dbcc48c1ed9d4b39199f5dd28ca670b5.pngLopez-1.thumb.png.e469145c920af62451d561712afca162.png

Elitarna defensywa, TS% 61%!, do tego ponad 2x3pt na 40%, blisko 6reb, 3,5stl+blk i 14ppg.

 

To jest nominalna S5 na dzień dzisiejszy. W dużym skrócie generująca:

  • TS% 55%
  • ok 80ppg, ok 10stl+blk
  • suma EPM: +5,2

 

A teraz dochodzimy do ławki rezerwowych, gdzie również mamy kilka perełek.

C Ivica Zubac (0)

Niektórzy pisali, że jeden z GMów sprzedał mi go i jeszcze musiałem do tego dopłacić.    Okazuje się, że to jeden z najlepszych steali tego sezonu. Będę musiał pomysleć o godniejszej wypłacie po sezonie, bo zdecydowanie jego rozwój mi się podoba. Jeden z najlepszych defensorów obręczy w LAC, dobry łapacz lobów i przede wszystkim zdrowy zawodnik. Jako zmiennik Lopeza spisuje się znakomicie, wręcz odciążając jego load bez utraty jakości na tej pozycji.

Zubac.thumb.png.7d3ba33b0c075ef159968a66de4affba.pngZubac-1.thumb.png.02513fad80d7ec78d0f154c12ef73e6d.png

 

SF-PF Trey Murphy III (2)

Mój mały steal z poprzedniego draftu. Bardzo dobry kierunek rozwoju w 3&D, zdecydowanie wykorzystuje minuty jakie dostawał zarówno na początku sezonu, jak i teraz grając w S5 pod nieobecność Jonesa i Ingrama. U mnie w Utah gra w S5 pod nieobecność Banchero i jest pierwszym wchodzącym z ławki razem z Zubacem. Dzięki niemu mogę wystawić bardzo szybki i defensywny lineup, rzucający sporo punktów i trzymający twardy defens: Giddey - Dort - Murphy III - Banchero - Lopez

840089934_MurphyIII.thumb.png.fd7d880e567bb2128f402e4123c7f0e7.png1754787364_MurphyIII-1.thumb.png.18442c89e13d0ce7d5a703a172b7eda3.png

 

PG-SG Cam Thomas (7)

Bardzo szkoda mi tego zawodnika - w Nets kiedy tylko dostaje min 20min to jego statystyki wyglądają bardzo dobrze:

499593232_ct-20.thumb.png.3be69ec790ee118ed38b788a8f6b56a9.png

I jeszcze ostatni mecz: 29min - 33pkt, 65%FG. U mnie zdecydowanie ma bardziej stabilną rolę pokrywając pozycje PG-SG z ławki. Na pewno wciąż ma duży potencjał do rozwoju i TS% 52% + 38% 3pt + 3as i 1,5stl+blk przy min 20min to pokazuje.

Na przestrzeni całego sezonu też nie wygląda źle - choć tu trzeba mieć trochę szerszy pogląd, że w Utah beGM raczej gra to co powyżej (20+ min) niż to co średnio w RL NBA

CT.thumb.png.c55f6237558960e408f5fc08f0c7556f.pngCT-1.thumb.png.c6a380b25c115171c63f336c792a7621.png

 

SG-SF Bogdan Bogdanovic (23)

Pierwszy rekonwalescent, który wraca do gry, dając od razu dodatkowy, potrzebny shooting z ławki. W tym trymestrze grał tylko pod koniec, ale ewidentnie widać, że zdrowie już dopisuje i to jest bardzo dobry prognostyk na kolejną część sezonu - spokojnie może dostarczyć te 15-20pkt z ławki przy bardzo solidnych %.

BB.thumb.png.b800419426192cd2a1da977e2f924207.pngBB-1.thumb.png.03566cd780e814fd23bc3d335d71193f.png

 

SG Isaiah Joe (7)

A to trochę małe, pozytywne objawienie. Wchodzący z ławki strzelec na kilka, kilkanaście minut. Na pewno podczas nieobecności BB dostaje ok 15-17min na mecz i całkiem nieźle się z tego wywiązuje. Oto jego 9 meczy w których dostawał min 15mpg:

Joe-9g.thumb.png.36652160ded32ba598fa2b9f852a56b2.png

Średnio ok 10pkt i blisko 3x3pt na 45% - idealna rola strzelca z ławki - wchodzi, rzuca za 3, rozgrzewa kosz i daje dodatkową energię w minutach rezerwowych.

Cały sezon też wygląda zaskakująco dobrze jak na zawodnika, który miał być raczej fillerem w RL OKC i beGM UTA

Joe.thumb.png.e9ac6444cf631c039f4bd3d72c618c4f.pngJoe-1.thumb.png.3247be47e05909f4694772a847d66541.png

 

Pozostałych zawodników nie opisuję bardziej szczegółowo z prostego powodu. Grają raczej śladowe minuty, jako że trzon zespołu pozostaje w dobrym zdrowiu i formie.

House Jr czy R.Lopez to ewentualnie małe zadania defensywne na bardzo krótki okres czasu - bez większego wpływu na zespół.

 

Co przed kolejnym trymestrem?

Powrót do gry Isaaca - z ostatnich wiadomości JI wrócił do treningów 5x5 i wewnętrznych gier, kontynuując przygotowanie pod debiut w tym sezonie. Mam nadzieję, że stanie się to w T2, ale zobaczymy. Jeśli wróci do gry jaką prezentował przed kontuzją - mam brakujący element układanki, która powinna pchnąć Utah na jeszcze wyższy level.

 

Minuty i rotacje z rezerwowymi

Jeśli chodzi o dalszą rotację - przewiduje, że zawsze na boisku jest ktoś z trójki - Giddey - Dort - Banchero

Dlaczego? Ano potrzebuje albo obrony, albo kreacji. Staram się na pewno nie forsować Lopeza z minutami, a DAR utrzymywać w świeżości, aby w końcowych minutach bliskich meczy, mógł trafiać za 3pt.

Widzę takie ustawienia z rezerwowymi:

I Thomas - Joe - Murphy III - Banchero - Zubac

Trochę mniej kreacji z backu, aczkolwiek jeszcze więcej biegania po zasłonach i Banchero jako rozdający podania. Trochę słabsza defensywa, choć Murphy III i Zubac powinni ogarnąć.

II DAR - Thomas - Dort - Murphy III - Lopez

To jest zestaw mocno defensywny we frontcourcie - choć nienajgorszy ofensywnie. Każdy z nich rzuci za 3pt, i prawie każdy dobrze ustoi na nogach w obronie.

III Giddey - Bogdanovic - Murphy III - Banchero - Zubac

Dużo kreacji, biegania, rzutów za 3 i dobrej obrony - sporo punktów na zasłonach i pickach, Giddey i Banchero będą mieli sporo opcji zarówno na loby, wyjazdy pod kosz jak podania na obwód do Treya czy Bogdana

W zależności od matchupów mogę wystawiać albo bardziej ofensywną S5, lub bardziej skupioną na obronie - rotacja jest dość płynna, a posiadanie tylu młodych zawodników pozwala mi na sprawdzanie różnych ustawień i rozgrywanie różnych taktyk meczowych.

 

Prognozowane minuty:

S5:    DAR 32  | Giddey 32  |  Dort 28  |  Banchero 33  |  Lopez 26

Res: Zubac 22 | Murphy 28 | Thomas 22 | Joe 17

 

z BB

S5: DAR 30 | Giddey 32 | Dort 25 |  Banchero 33 | Lopez 24

Res: Zubac 22 | Murphy 26 | Thomas 20 | Bogdan 20 | Joe 8

 

Terminarz:

G

H/A

Opp

W/L

1

 

Denver Nuggets

L

2

@

Minnesota Timberwolves

W

3

@

New Orleans Pelicans

L

4

@

Houston Rockets

L

5

 

Houston Rockets

L

6

@

Denver Nuggets

L

7

 

Memphis Grizzlies

W

8

 

Memphis Grizzlies

W/L

9

@

Dallas Mavericks

L

10

@

Los Angeles Lakers

L

11

@

Los Angeles Clippers

W

12

 

Los Angeles Lakers

L

13

@

Atlanta Hawks

W

14

@

Washington Wizards

W

15

@

Philadelphia 76ers

L

16

 

New York Knicks

W

17

 

Phoenix Suns

W

18

@

Portland Trail Blazers

W

19

@

Los Angeles Clippers

W

20

 

Detroit Pistons

L

21

@

Golden State Warriors

W/L

22

@

Phoenix Suns

W

23

 

Chicago Bulls

W

24

 

Los Angeles Clippers

W

25

 

Indiana Pacers

W/L

26

 

Portland Trail Blazers

W

27

 

Golden State Warriors

W

28

 

Minnesota Timberwolves

W/L

 

Siłę terminarza określam jako średni, nie jest ani zbyt mocny, ani też słaby. Home/Away idealnie 50/50 meczy. Gram 6 meczy z zespołami bardziej tankującymi, 8x z zespołami mającymi mniejsze lub większe, ale dość kluczowe problemy zdrowotne (GSW, Sota, Bulls, Clips). Do 76ers, Mavs, LAL czy DEN się nawet nie porównuje (choć historia wielokrotnie pokazała, że młodość może znienacka wygrać z doświadczeniem - no ale bądźmy realni :D )

Proponowany bilans: 15-13 - nie obrażę się na żadne inne propozycje +- 2W/L, uważam, że zespół ładnie kliknął, terminarz nie był aż tak wymagający i okolice .500 są na pewno osiągalne dla tego młodego zespołu.

 

No i na koniec kilka smaczków z YT, głównie mojej młodzieży, głodnej gry i zwycięstw :D 

 

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

Dallas Mavericks

W stosunku do zeszłego sezonu zaszły 3 istotniejsze zmiany personalne. Zamiast Zubaca mamy Olynyka, w miejsce Bojana pojawił się Bullock, a Campazzo zastąpił Joseph. Najważniejsze jednak jest lepsze zdrowie liderów, w tym powrót Ziona.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

W pełnym składzie wyglądałoby to tak jak poniżej

Young (34-36) – Holiday (32-34) – Jones (26-28) – Zion (32-34) – Davis (33-35)

Ławka:

Vassell (27-29) – Bullock (12-14) – Pokusevski (5-7) – Porter (12-14) – Olynyk (17-19)

Szczegółowo absencje przedstawiają się tak:

 image.png.342229a69874e5d4c46fe7469f03638a.png

o – znaczy, że grał,

| – znaczy, że był zdrowy, ale zaliczył DNP,

x – znaczy kontuzja.

Na niebiesko oznaczeni są starterzy w danym meczu.

Jako, że przy okazji rozpisałem też terminarz – na czerwono zaznaczony jest mój back2back, a na zielono back2back rywala.

Vassell zmienia zarówno Trae jak i Jrue, gdy kogoś z tej trójki brakuje, to do rotacji wskakuje Cory Joseph, a więcej minut dostają też wtedy Bullock, Herb oraz Poku. Bullock jest zmiennikiem Herba, Poku nie przypisuję do konkretnej pozycji, w zasadzie może grać wszędzie od 3 do 5 i jego minuty oraz rola się zmienia w zależności od potrzeb zespołu. W tym trymestrze grałby głównie jako 4 z racji tego, że Porter opuścił wiele gier. Olynyk to przede wszystkim zmiennik AD, ale dostaje też trochę minut razem z Davisem. IJax gra, gdy nie ma kogoś z trójki Zion, Davis, Olynyk, ewentualnie ktoś ma foul trouble. Reed i Boston poza krótkimi epizodami, raczej poza rotacją. Krejci bez szans na grę, a Sarr kontuzjowany, ale nawet gdyby był zdrowy, to niewiele by to zmieniło.

Staggeruję minuty Trae i Jrue oraz Ziona i AD, także zawsze na parkiecie będzie co najmniej jeden wybitny rozgrywający (Young lub Holiday) oraz co najmniej jeden wybitny punktujący spod dziury (Zion lub Davis), najczęściej to po prostu pary Trae-AD oraz Jrue-Zion otoczone shooterami. Także nawet nie patrząc na przepotężną moc mojego S5, to lineupy rezerwowe, np Young-Bullock-Vassell-Olynyk-Davis albo Jrue-Vassell-Poku-Zion-Olynyk wyglądają też na bardzo mocne, i co ważne, mocne po obu stronach parkietu. Mecze kończę zazwyczaj piątką Trae-Jrue-Vassell-Zion-AD, ale czasem może grać Herb zamiast Vassella (pod konkrenty matchup w D) lub nawet Herb zamiast Trae (tak samo, zależy od matchupu w D).

Indywidualnie wyglądało to tak:

image.png.075e03681c4ddcb8dadc9417a4ee7350.png

Trae Young – ktoś ukradł jego rzut i nie chce go oddać. Jego skuteczność ratuje w zasadzie tylko duża liczba FTA, generalnie oczywiście Young zawodzi, ale są też rzeczy, za które należy go chwalić, np. playmaking. Trae ma póki co najlepsze As:To ratio w karierze, no, ale dopóki jego rzut nie wróci, Young z półki superstara spada na półkę borderline all-star.

Jrue Holiday – pierwszy raz odkąd Jrue dołączył do Mavs, to on jest tym lepszym graczem z mojego backcourtu. Jak zwykle król on/offów, a to dlatego, że gra świetnie po obu stronach, potrafi uruchamiać zarówno wysokich jak i shooterów, dobrze kończy pod dziurą, trafia off the dribble, myślę, że w ataku ma jeszcze sporą rezerwę i z czasem wejdzie na jeszcze wyższy poziom, ale i tak w moim zespole będzie się świetnie sprawdzał jako connector.

Herb Jones – jak zwykle bierze na siebie najtrudniejszy matchup w defensywie, a w ataku daje wszystkiego po trochu. Póki co trochę go wyhamowały drobne urazy, także w jego przypadku też liczę na zwyżkę formy w następnych tygodniach.

Zion Williamson – zaczął sezon lekko zardzewiały, co było do przewidzenia po półtorarocznej przerwie. Jednak jak już zrzucił rdzę, to szybko wskoczył na poziom kandydata do MVP. I oglądamy teraz najlepszą wersję Ziona póki co. Nie wiem czy point Zion to nie jest gracz o największym gravity w całej lidze. Obrony go nie tylko regularnie podwajają, ale też potrajają, ale zazwyczaj nic to nie daje i Zion albo mądrze oddaje piłkę do wolnego gracza (celowo nie piszę „na obwód”, bo jego współpraca z Valanciunasem i Nancem też wygląda świetnie) albo niewiele sobie robi z tych potrojeń i zdobywa pkt tak czy siak. Dodatkowo chyba nikt już nie ma wątpliwości, że Zion może być plusowym obrońcą (bo nim po prostu jest).

Anthony Davis – w sezon wszedł na niższym biegu, ale jak już odpalił, to wrócił na swój poziom sprzed 2 lat, czyli lekko top10 grajek. Najbardziej uniwersalny obrońca w lidze, równie dobry pod koszem jak i na obwodzie. #2 w lidze w zbiórkach na mecz, #4 w blokach, #22 w przechwytach i #13 w deflections. W ataku miszcz na pickach, złote ręce, wykorzysta mismatch, objedzie wolniejszego gracza, nawet jumperek mu wraca. Niestety w ostatnim meczu tego trymestru Davis zrobił sobie coś z nogą, na razie nie wiadomo co, więc może wypadnie na tydzień, a może już nie zagra w tym sezonie.

Devin Vassell – MIP w moim zespole na pewno, a może i w całej lidze. Jego jumperek wygląda po prostu przepięknie. Co ważne, to nie tylko stationary shooter, Devin trafia też po zasłonach, off the dribble, świetnie dostaje się w „swoje strefy” na mid range, gdzie też jest bardzo skuteczny. Tutaj pełni rolę 6th mana, który wnosi przede wszystkim scoring, ale nie można też zapominać, że Vassell to dobry obrońca.

Reggie Bullock – okropnie wszedł w sezon, nie umiał się wstrzelić i wyglądał zwyczajnie tragicznie. Na szczęście końcówka trymestru już była bardzo dobra w jego wykonaniu (w grudniu, w 8 meczach trafiał 48% trójek). Tutaj jest zmiennikiem Herba i ma zasuwać w obronie oraz trafiać corner threes w ataku. Na razie wychodzi to tak sobie, ale w zeszły sezon wszedł jeszcze gorzej, a potem pamiętamy ile dał Mavs. Liczę, że tym razem będzie podobnie.

Aleksej Pokusevski  – początek sezonu to trochę rollercoaster w jego wykonaniu. Raz bywa świetny, kiedy contestuje i blokuje mnóstwo rzutów, jest one man fast break i trafia trójki. Innym razem wydaje się być spóźniony z rotacjami i zagubiony w ataku. Wciąż nie ma nawet 21 lat, więc ma czas, na pewno widać u niego systematyczne postępy. U mnie dostaje pewnie połowę minut w stosunku do reala i to głównie z powodu kontuzji Portera.

Kelly Olynyk – oj piękny ten Kelly, naprawdę piękny. Oprócz świetnej trójki Olynyk robi mnóstwo małych, ale bardzo pożytecznych rzeczy w ataku. Stawia świetne zasłony, znakomity na hand offach, potrafi wejść w kozioł i podać. Nie potrafię sobie wyobrazić lepszego zmiennika na pozycje 4-5 w mojej ekipie. W obronie wiadomo, że pewnych rzeczy nie przeskoczy, ale nie można mu odmówić aktywności i szybkich rąk – wśród big manów tylko Jokic i Davis lepiej przechwytują, dochodzi też dużo deflections – 2,5/mecz.

Otto Porter – w zasadzie to Outto Porter. Tylko 8 rozegranych meczów, kiedy grał, to wyglądał spoko, ale sęk w tym robił to rzadko.

Isaiah Jackson – energy big man z ławki. Nie pogra u mnie tyle, co w real Pacers, ale wiem, że jak go wpuszczę do gry, to da z siebie wszystko. Znakomity shot blocker, lob threat, podejmuje coraz lepsze decyzje zarówno w ataku jak i obronie. Wciąż jest młody, ale widać, że nad sobą pracuje i przynosi to dobre efekty.

Cory Joseph – solidny trzeci PG, od którego oczekuję gry pod kontrolą, karmienia scorerów oraz trafiania open trójek. No i trudno z niego nie być zadowolonym, As:To ratio w wysokości 6 to jeden z najlepszych wyników w lidze. Gwiazdą nie będzie, ale nie tego od niego wymagam.

Paul Reed – główny backup Embiida w realu. Niezwykle aktywny obrońca – daje mnóstwo przechwytów, deflections oraz bloków, ale jeszcze brak mu doświadczenia. Ma skłonności do łapania szybko fauli, jest mocno ograniczony w ataku. U mnie ma niewielkie szanse na grę, ale w niektórych matchupach (np. przeciwko Giannisowi) pewnie by dostał szansę.

Brandon Boston Jr – widać, że mocno nad sobą pracuje, ale ciężko mu się przebić w Clippers, którzy mają w składzie 41 wings. W tych kilku meczach, kiedy dostał szansę wyglądał nieźle, szczególnie trójka mu ładnie wpadała. U mnie też głównie pogra w garbage time.

Terminarz

Szczegółowo rozpisany jest w tabelce z absencjami. Moje nieobecności w poszczególnych meczach są tam też wyszczególnione, więc tutaj wypiszę tylko ważniejszych graczy, którzy opuścili mecze ze mną.

Nets bez Senguna,

Jazz bez Isaaka i Bogdanovicia,

Raptors bez Lillarda i Simonsa,

Nets bez Herro i Vanderbilta,

Clippers bez Cade,

Rockets bez Adebayo,

Nuggets bez Jokicia i Brogdona, a następnie bez samego Jokicia,

Celtics bez McColluma, Barnesa i Beya,

Raptors bez Lillarda i Siakama,

Bucks bez Fultza, Curry i Delona,

Warriors bez Ingrama i Bojana,

Pistons bez Moranta,

Knicks bez Simmonsa,

Nuggets bez Conleya i Bamby,

Bucks bez Delona, Wade i Vincenta,

Thunder bez Powella i Martina,

Cavs bez Porzingisa, Poeltl i Johnsona.

Generalnie średnio trudny, przewaga meczów u siebie (16 vs 12), 6 razy gram back2back, a 4 razy gram z drużyną będącą w back2back.

Styl gry:

Jeśli miałbym porównywać swój zespół do jakiegoś innego z real NBA, to chyba najwięcej podobieństw widzę w real Pelicans (Zion, Herb, dwóch ball handlerów oraz wysoki grający pod dziurą w S5, dodatkowo młody zespół w dużej mierze o wychowanków). Dlatego też najłatwiej mi sobie wyobrazić moich Mavs grających podobny atak oraz obronę do real Pels. A więc w ataku gram wariację motion offense. Davis często inicjuje ofensywę na wprost kosza, aby ustawić pick and rolla oddając piłkę Trae lub Jrue, AD gra też sporo hand offów na wysokości elbow, gdy uruchamia Ziona. Inne opcje to oczywiście point Zion, high pick and rolle Younga bądź Holidaya, post upy Davisa czy Ziona. Oczywiście mając taki starpower również poluję na mismatche, nie wiem na przykład czy w naszej lidze jest jakaś drużyna, która ma jednocześnie obrońcę na Ziona jak i Davisa. Moi Mavs to drużyna, która wywiera największe „rim pressure” w lidze. Oprócz 2 wybitnych scorerów pod dziurą mam przecież też 2 świetnych ball handlerów dostających się pod obręcz i potrafiących zarówno punktować jak i podawać po wjazdach. Także tutaj czeka rywali atakowanie pomalowanego przez całe 48 minut, a zagęszczanie paint może po pierwsze nic nie dać w przypadku takich graczy jak Zion czy Davis, a po drugie mam też kim trafiać zza łuku – Vassell wzniósł się w tym sezonie na półkę elite shooter, Olynyk był hot praktycznie całe T1, Poku też ładnie trafiał, solidni byli Jrue, Joseph czy Porter, a nawet Zion (mało rzuca, ale jak już rzuca, to całkiem ładnie mu wpada, to nie jest tak jak z Giannisem, że możesz w ciemno iść na zbiórkę ofensywną), zawodzili z kolei Trae, Herb oraz Bullock.

W obronie też widzę podobieństwa do Pels, czyli opieram obronę o świetnych wszechstronnych wings, którzy generują masę deflections oraz przechwytów. Całość skleja oczywiście Davis, czyli najwszechstronniejszy w lidze defensywny wysoki. Żeby nie być gołosłownym to podam tylko liczbę deflections moich graczy: Herb 3/mecz (11. miejsce w lidze), Jrue oraz Davis 2.9 (13. miejsce), Olynyk 2.5 (24. miejsce), Zion 2.4 (31. miejsce). W porównaniu z Pels mam jednak lepsze rim protection, głównie dzięki Davisowi, Poku i IJaxowi. Także taka agresywna obrona generować będzie sporo strat rywali i łatwe punkty w transition.

Jakby ktoś sobie chciał obejrzeć, to tu jest breakdown ofensywy oraz defensywy Pels z jednego z meczów tego sezonu. Nie wszystko u mnie byłoby oczywiście identyczne, ale jest to na pewno jakiś punkt zaczepienia.

Mocne strony:

- Star power, mam aż 3 graczy, którzy są regularnie podwajani w swoich zespołach. W dodatku każdy z nich ma inne zalety i inny styl gry, więc wydaje mi się, że Trae, Zion i Davis całkiem nieźle do siebie pasują. Dodatkowo Jrue oraz Vassell to kolejni gracze, którzy w dowolnej chwili mogą odpalić i narobić wielkich szkód rywalowi. Myślę, że nikt w lidze nie ma aż tylu graczy zdolnych regularnie punktować na dużym volume.

- Defensywa. Postanowiłem w offseason wzmocnić się w obronie, tak, żeby mieć tylko jednego Younga, którego trzeba chować w D. I myślę, że się to nieźle udało, nie wiem czy można sobie wyobrazić lepsze defensywne otoczenie dla Trae: Jrue-Herb-Zion-Davis to potwornie mocny zestaw wings and bigs.

- Najlepszy frontcourt w lidze. Zion + Davis z wchodzącym z ławki Olynykiem plus na dokładkę Poku, Porter i IJax. Coś więcej muszę dodawać?

- Tradycyjnie wszechstronność. Moi gracze mogą śmiało grać na wielu pozycjach i ich uniwersalność sprawia, że łatwiej mi łatać dziury takim graczami niż jakbym miał wystawiać graczy, którzy mają problemy z kozłowaniem piłki albo zwykłym extra passem.

Słabsze strony:

- Shooting slump Younga, Bullocka oraz Herba. Na pewno rzutowo to mógł być dla mnie lepszy okres, na pocieszenie mogę tylko powiedzieć tyle, że ci gracze gorzej rzucać nie będą, więc w dalszej części sezonu skuteczność pójdzie w górę.

- Sporo drobnych urazów, nie powodowały one, że musiałem sięgać po graczy z końca rotacji, ale na pewno nie pozwoliły przez dłuższy czas pograć tej drużynie w tym samym składzie.

Proponowany bilans

MVP forma Ziona z Davisem, all-starowa forma Holidaya i borderline all-starowa Younga plus bardzo mocna ławka. Zarówno atak jak i obrona w topce ligi. Ja wiem, że każdy patrzy na swoją ekipę przez różowe okulary, ale chyba jednak moi Mavs zasługują na najlepszy bilans w lidze za T1. Porównując się do real Pels, którzy wykręcili 18-10, uważam, że mam lepszy zestaw od nich po obu stronach, w dodatku moi gracze byli zdrowsi od NOP, stąd 21-7 wydaje mi się w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CLEVELAND CAVALIERS

 

W Cavaliers w porównaniu z poprzednim sezonem jedynie kosmetyczne zmiany. Siłą organizacji jest stabilizacja (pomimo zmiany na stanowisku GMa), doświadczenie w skutecznej walce o play offs, szeroki skład, coraz lepsze zgranie drużyny i systematyczny rozwój (nie tylko) młodszych zawodników.

 

Stawiamy na agresywną obronę Haliburtona, Smarta i Poeltla, talent Haliburtona do penetracji i dzielenia się piłką, ciągle najlepszy mid range w lidze i zimną krew DeRozana i wykorzystujemy do maksimum możliwości wysokich graczy w ataku – shooting i ścięcia pod kosz Porzingisa i kończenie najprostszych piłek po podaniach Haliburtona i Smarta przez Poeltla. Oczywiście, liczymy też na wsparcie z ławki od takich graczy jak RJ Barrett, Milton, Cam Johnson, THT, Love i inni.

 

Orientacyjne średnie minuty w meczu na przestrzeni 1T:

PG Haliburton 33 / Milton 12 / Neto 3

SG Smart 32 / Barrett 13 / THT 3 

SF DeRozan 30 / Barrett 10 / Cam Johnson 8 / THT 8 

PF Porzingis 26 / Cam Johnson 15 / Love 15 / Kenrich Williams 5

C Poeltl 28 / Love 9 / Porzingis 5 / Muscala 3 / Willy 3

 

Przy kontuzjach graczy z S5 do składu wskakuje 6man – RJ Barrett, który walczy o nowy kontrakt, a następnie w zależności od potrzeb: Love, Milton, THT, Kenrich Williams i pozostali.

Haliburton gra genialnie, prezentując dzisiaj lepsze statystyki niż Steve Nash w swoich sezonach MVP. Stał się naturalnym i oczywistym Frinchise Playerem, liderem zespołu. Bezdyskusyjnie najlepszy asystent w lidze. Naturalnie kreujący i oddający piłkę kolegom, co ma niebagatelne znaczenie przy grze ze Smartem i DeRozanem. Potrafi świetnie zaatakować kosz, ale i zagrozić rzutem za 3. Poza tym jest elitarnym obrońcą - 4. miejsce w lidze w przechwytach. Poziom ALL NBA.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
26 869 185 388 73 184 62 72 18 93 111 280 46 9 69 28 505 .477 .397 .861 33.4 19.4 4.3

10.8

 

Smart po cichu rozgrywa lepszy sezon niż 2021/2022 pod względem liczby asyst i skuteczności rzutów za 2 i za 3. Nie zawodzi w obronie na obwodzie w decydujących momentach meczów i chętnie rzuca za 3. Walczak - serce i płuca moich Cavs.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
25 821 103 235 44 128 36 47 11 67 78 182 31 10 59 75 286 .438 .344 .766 32.9 11.4 3.1 7.3

 

DeRozan dostaje najważniejsze akcje w meczach Cavs w crunch i nie zawodzi. Najlepszy scorer zespołu. Nie opuścił żadnego meczu w trymestrze. Poziom ALL STAR.

 

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
28 985 252 501 11 38 206 230 12 127 139 130 22 12 59 75 721 .503 .289 .896 35.2 25.8 5.0 4.6

Porzingis chyba najbardziej zaskakujący na plus zawodnik w tym trymestrze w całej lidze. Gra z dużym zaangażowaniem – dobrze rzuca, broni, zbiera, podaje, asystuje, jest wszędzie. W Cavs gra jako PF i pełni trochę inną rolę niż w rl Wizards, a przy tym ma lepszych asystentów, dzięki czemu znajduje jeszcze więcej pozycji do rzutów robiąc spacing dla DeRozana. W dyskusji o ALL STAR.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
27 877 203 422 51 148 152 189 54 185 239 70 23 42 59 84 609 .481 .345 .804 32.5 22.6 8.9 2.6

Poeltl to ciągle synonim solidności. W Cavs przede wszystkim rim protector, ale potrafi też wykreować kolegę, a i sam wrzuci swoje punkty do kosza. Szkoda, że nie zagrał w ostatnich meczach trymestru.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
20 545 114 178 0 0 29 56 77 120 197 69 18 20 48 46 257 .640   .518 27.2 12.9 9.9 3.5

Barrett w walce o nowy kontrakt przeplata bardzo dobre mecze słabszymi. Broni się nomen omen dobrą obroną z ławki przeciwko zmiennikom rywali, kiedy Haliburton czy Smart odpoczywają. Nie opuścił żadnego meczu w trymestrze.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
28 951 183 446 46 153 119 152 25 133 158 83 17 5 66 67 531 .410 .301 .783 34.0 19.0 5.6 3.0

Cam Johnson obok Barretta miał być najważniejszym zawodnikiem z ławki, ale doznał kontuzji kolana w 8. meczu. Po powrocie do zdrowia pewniak w S5 walczących o mistrzostwo Suns i w rotacji Cavs.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
8 202 37 83 22 51 8 11 5 22 27 14 9 3 2 14 104 .446 .431 .727 25.3 13.0 3.4 1.8

Milton okazał się świetnym backupem Haliburtona. Dobre liczby w meczach, które zaczynał od początku.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
24 594 107 207 21 55 42 50 16 64 80 84 10 5 42 45 277 .517 .382 .840 24.8 11.5 3.3 3.5

Love gra jako backup dla obydwu naszych wysokich zawodników – Porzingisa i Poeltla. Jego rola w drużynie wzrosła po kontuzji Cama Johnsona. Doświadczony i solidny gracz, z dobrą trójką. Poza tym dba o atmosferę w drużynie.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
20 399 61 147 40 104 35 40 14 124 138 43 4 3 24 31 197 .415 .385 .875 19.9 9.9 6.9 2.2

THT wnosi swoją osobą eksplozywność i energię z ławki. Fajnie się rozwija, zwłaszcza jako kreator gry. Także walczy o nowy kontrakt.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
26 431 67 176 18 73 28 38 11 56 67 64 22 9 34 39 180 .381 .247 .737 16.6 6.9 2.6 2.5

Kenrich Williams to solidny zmiennik wychodzący z ławki w większości meczów.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
21 429 59 112 14 38 6 14 35 45 80 29 13 4 8 40 138 .527 .368 .429 20.4 6.6 3.8 1.4

Raul Neto - zabezpieczenie na pozycji rozgrywającego.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
18 167 19 41 5 17 10 12 2 13 15 22 7 0 6 12 53 .463 .294 .833 9.3 2.9 0.8 1.2

 

Mike Muscala wychodzi głównie w garbage ze słabszymi zespołami. Robi swoje – zbiera piłki na obydwu tablicach i kończy akcję spod samego kosza. Jego rola (podobnie jak W. Hernangomeza) wzrasta po kontuzji Poeltla, są wtedy zmiennikami Porzingisa.

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
18 223 34 75 17 50 12 16 8 50 58 15 2 8 7 28 97 .453 .340 .750 12.4 5.4 3.2 0.8

 

Willy Hernangomez 

Totals Shooting Per Game
G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
12 106 20 40 1 5 20 24 15 26 41 7 4 2 12 10 61 .500 .200 .833 8.9 5.1 3.4 0.6

 

 

Orlando Robinson rozegrał trzy mecze w NBA w rl Heat, poza tym bardzo dobrze sobie radzi w G League. Nadzieja na przyszłość.

Scrubb gra sobie w G League i to całkiem nieźle.  

Johnny Juzang nie zadebiutował w NBA.

 

mocne strony:

- stabilizacja w składzie,

- bogata głębia składu, pozwala na wystawienie konkurencyjnego składu pomimo kontuzji jednego czy dwóch liderów,

- zrównoważenie obrony i ataku,

- wybuchowa mieszanka młodości (Haliburton, Barrett, THT) i doświadczenia (Smart, DeRozan, Poeltl, Love),

- dobra forma liderów każdej formacji: Haliburtona, DeRozana i Porzingisa.

 

słabe strony:

- brak typowego shootera za 3,

- słabszy początek sezonu Barretta,

- kontuzje Cama Johnsona i Poeltla,

- średni poziom zmienników pod koszem w przypadku kontuzji Poeltla,

- brak doświadczenia u GMa,

 

Przy bilansie wziąłem pod uwagę jakość rywali i szerokość składów w poszczególnych meczach, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych absencji. Tak, aby jak najbardziej zobiektywizować wynik danego meczu. 

Na granatowo zaznaczyłem mój skład w danym meczu.

Jasnoniebieski kolor to moi zmiennicy w danym meczu.

Szarym kolorem zaznaczyłem graczy, którzy nie wystąpili w danym meczu. 

Na czerwono zaznaczyłem absencje wynikające z kontuzji graczy.

Kolorem czerwonym przy liczbie oznaczającej szerokość składu oznaczyłem sytuację, w której do ogólnej liczby zawodników w grze wliczyłem graczy two way (u mnie jest to Orlando Robinson w meczach 16. i 17.).

 

image.png.57e6f4e16af0c44db2f168b87d2dc034.png

 

Proponowany bilans to:  17-11. 

 

P.S. Dziękuję poprzedniemu GMowi - @cvbe za wykonanie dobrej roboty i skompletowanie mocnego zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic 1T 22/23

 

Orlando Magic w BeGM to moje adoptowane dziecko po Dnc, które jest ze mną już ponad 4 lata. Przychodząc tu liczyłem na merytoryczne, uczciwe wymiany poglądów, ale taką mogę prowadzić tu chyba tylko na Priv z częścią GMów i to oraz fakt, że i tak oglądam i kibicuje swoim graczom z BeGM w rl skłoniło mnie do pozostania w tej grze na podobnych zasadach do np. Regisa. Mogę głosować i robić opisy, ale logika oraz odzwierciedlenie realizmu nie jest mocną stroną BeGM i w żadnych dyskusjach uczestniczył nie będę.

Podczas offseason okazało się, że od aktualnego dwukrotnego Finalisty Konferencji, gdzie obaj młodzi gwiazdorzy wchodzą właśnie w swój prime, a drużyna jako jedna z nielicznych stawia na stabilizacje i rozwój swojej młodzieży (jak w podręczniku) – wszyscy chcą uciekać. To co zrobił Lowry, przypomina tą anegdotę o ucieczce 2 wariatów z domu wariatów, którzy musieli przeskoczyć 100 murów, by znaleźć się na wolności, ale po przeskoczeniu 99 postanowili zawrócić. Lowry wychował całą drużynę Magic, po czym jak Orlando stało się gotowe by walczyć o mistrzostwo, postanowił odejść do Nets by przebijać się do playoffs przez play in. Lowry miał zagwarantowane miejsce w Magic tak długo jak chciałby grać, a $$$ z Nets jest tylko pozornie większa, bo Magic daliby mu porównywalną, tylko inaczej rozłożoną czasowo – gdyby głosowanie było kompetentne, to gracz na pewno zostałby w Magic. Odnośnie Manna – który najwyraźniej w BeGM ma syndrom sztokholmski – macie świadomość, że coś takiego na co zagłosowała zdecydowana większość nigdy w rl NBA nie miało miejsca? – to tak odnośnie, że większość ma rację.. Z KATem też nie przemyśleliście sytuacji z Mitchellem, któremu wg zaprezentowanej tu logiki, będę mógł spokojnie dać zwykłego maxa.

Nie wątpię, że każdy tu ma jakąś strategię na swój team, ale przy długofalowych planach innych GMów na nie wasze teamy, podejmujecie tu fatalne i nielogiczne decyzje.. Wszystkie 3 z – KATem, Lowrym i Mannem w rl wyglądałyby inaczej niż zagłosowaliście. Wiem, że każdy gra tu w różne inne gry jeszcze, ogląda NBA i przede wszystkim ma życie w rl ale niekompetentnym głosowaniem psujecie grę innym. Tu mógłbym elaboraty z przykładami, ale po pierwsze połowa ludzi tu długich postów nie czyta, a po drugie i tak znajdą się ludzie, którzy maja dłuższego i większego od Josha Primo i w ich przypadku Hillary Cauthen byłaby zachwycona. Dlatego w żadne dyskusje tu się już nie będę wdawał, bo szkoda czasu – co ostatecznie pokazało mi to co się działo przy Lowrym. Szanse jednak na to, że Lowry by odszedł, Mann chciał odejść mimo że był RFA i dostał praktycznie taki sam kontrakt (300k różnicy na całości i TK, który zobaczy jak świnia niebo) oraz KAT nie dał zniżki wiedząc o tym, że gra z Mitchellem, który też idzie na super maxa wynoszą okrąglutkie Zero, a w BeGM się to jednak wydarzyło..

 

Rotacja:

pg Beverley 26/Quickley20

sg Mitchell 36/Mann 20

sf Gordon 30/Martin 30

pf G. Williams 30/Boucher 12/Okeke (po jego kontuzji Highsmith) 15

c KAT 34/Boucher 14

Caleb Martin robi za 6th mana, ale jak jak nie było kogoś z czwórki Bev/Gordon/Grant/KAT, to on zaczyna w s5. Gra też największe minuty z ławki, często kończąc mecze. Jak nie było Mitchella w s5 gra Quickley, a jak wypadł KAT, to Grant Williams przechodzi na smallballowego centra.

Na początku próbowany był też Nunn, który rywalizował o minuty z Mannem. Birch grał w odpowiednich matchupach, a po kontuzji KATa wchodzi do rotacji na te 10-15min.

Jak się da czasami przeciwko tankerom oraz przy blowoutach ogrywam tez Branhama i McGowensa.

Pozycje są dość umowne i ciężko tak naprawdę powiedzieć czy Gordon, czy Grant grają na sf czy pf. Obaj mogą wymiennie w miarę potrzeb. Martin, Mann, Boucher Okeke i Highsmith są na tyle wszechstronni, że tu również możliwe są najróżniejsze kombinacje w ustawieniach.

 

Absencje:

KAT – 7

Mitchell – 4

Gordon – 3

Boucher – 4

G. Willaims – 1 (zawieszenie)

Beverley – 6 (3- zawieszenie)

Martin – 1 (zawieszenie)

Mann – 1

Okeke – 10

Birch – około 8 (ale to nie ma zbyt dużego znaczenia, bo on i tak grał u mnie mało, a grał w 5 z 7 podczas nieobecności KATa).

W dwóch meczach nie mam równocześnie KATa i Mitchella – g26 z Clippers i g27 z Toronto – oba u siebie.

Z pozostałych graczy rotacyjnych wypadali mi tak, że z reguły nie miałem max 1 z nich, co przy dużej głębi Magic nie miałoby jakiegoś istotnego znaczenia).

 

Terminarz:

1 Wed, Oct 19, 2022 7:00p   Box Score @ Detroit Pistons L   109 113 0 1 L 1  
2 Fri, Oct 21, 2022 7:30p   Box Score @ Atlanta Hawks L   98 108 0 2 L 2  
3 Sat, Oct 22, 2022 7:00p   Box Score   Boston Celtics L   120 126 0 3 L 3  
4 Mon, Oct 24, 2022 7:30p   Box Score @ New York Knicks L   102 115 0 4 L 4  
5 Wed, Oct 26, 2022 7:00p   Box Score @ Cleveland Cavaliers L   92 103 0 5 L 5  
6 Fri, Oct 28, 2022 7:00p   Box Score   Charlotte Hornets W   113 93 1 5 W 1  
7 Sun, Oct 30, 2022 7:30p   Box Score @ Dallas Mavericks L   105 114 1 6 L 1  
8 Tue, Nov 1, 2022 8:00p   Box Score @ Oklahoma City Thunder L   108 116 1 7 L 2  
9 Thu, Nov 3, 2022 7:00p   Box Score   Golden State Warriors W   130 129 2 7 W 1  
10 Sat, Nov 5, 2022 5:00p   Box Score   Sacramento Kings L OT 123 126 2 8 L 1  
11 Mon, Nov 7, 2022 7:15p   Box Score   Houston Rockets L   127 134 2 9 L 2  
12 Wed, Nov 9, 2022 5:30p   Box Score   Dallas Mavericks W   94 87 3 9 W 1  
13 Fri, Nov 11, 2022 7:00p   Box Score   Phoenix Suns W   114 97 4 9 W 2  
14 Mon, Nov 14, 2022 7:00p   Box Score   Charlotte Hornets L   105 112 4 10 L 1  
15 Wed, Nov 16, 2022 7:00p   Box Score   Minnesota Timberwolves L   108 126 4 11 L 2  
16 Fri, Nov 18, 2022 8:00p   Box Score @ Chicago Bulls W   108 107 5 11 W 1  
17 Sat, Nov 19, 2022 7:00p   Box Score @ Indiana Pacers L   113 114 5 12 L 1  
18 Mon, Nov 21, 2022 7:00p   Box Score @ Indiana Pacers L   102 123 5 13 L 2  
19 Fri, Nov 25, 2022 7:00p   Box Score   Philadelphia 76ers L   99 107 5 14 L 3  
20 Sun, Nov 27, 2022 6:00p   Box Score   Philadelphia 76ers L   103 133 5 15 L 4  
G Date Start (ET)       Opponent     Tm Opp W L Streak Notes
21 Mon, Nov 28, 2022 7:30p   Box Score @ Brooklyn Nets L   102 109 5 16 L 5  
22 Wed, Nov 30, 2022 7:00p   Box Score   Atlanta Hawks L   108 125 5 17 L 6  
23 Fri, Dec 2, 2022 7:30p   Box Score @ Cleveland Cavaliers L   96 107 5 18 L 7  
24 Sat, Dec 3, 2022 8:00p   Box Score @ Toronto Raptors L   108 121 5 19 L 8  
25 Mon, Dec 5, 2022 7:00p   Box Score   Milwaukee Bucks L   102 109 5 20 L 9  
26 Wed, Dec 7, 2022 7:00p   Box Score   Los Angeles Clippers W OT 116 111 6 20 W 1  
27 Fri, Dec 9, 2022 7:00p   Box Score   Toronto Raptors W   113 109 7 20 W 2  
28 Sun, Dec 11, 2022 6:00p   Box Score   Toronto Raptors W   111 99 8 20 W 3

Statsy graczy:

s5:

D, Mitchell 

 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-12 24 24 36.6 10.2 20.6 .496 3.8 9.0 .419 4.8 5.4 .891 1.0 3.0 4.0 4.7 1.4 0.4 3.0 2.4 29.0 21.0 4.4
 
 
KAT
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-11-28 21 21 33.8 7.3 14.4 .505 1.8 5.6 .325 4.4 5.0 .885 1.7 6.5 8.2 5.3 0.8 0.7 3.1 3.9 20.8 16.7 -0.8

Gra na pf w rl Socie mu nie służy, ale warto zwrócić uwagę na to, jak poprawił średnią asyst co pokazuje jak dobrze kreuje innych. Sporo pogorszył jednak 3P.

A. Gordon

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-16 25 25 29.6 6.6 10.8 .610 1.0 2.8 .371 2.8 4.2 .651 2.2 4.1 6.3 2.1 0.8 0.8 1.6 1.9 16.9 14.7 4.7

To zdecydowanie jego najlepszy sezon w Nuggets, widać jak dużo mu dał powrót Murraya - a u mnie przecież ma Mitchella.

G. Williams

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-18 2022-12-12 27 13 28.8 3.3 5.9 .556 1.6 3.6 .458 1.1 1.3 .829 0.9 3.7 4.5 1.7 0.8 0.4 0.9 2.6 9.3 8.4 3.3

Po to mu dałem nowy kontrakt, by grał w s5. Razem z Gordonem idealnie uzupełniają KATa - obaj mogą switchować wszystko. 

P. Beverley

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-18 2022-12-16 22 22 26.2 1.5 4.8 .324 0.9 3.2 .271 0.9 1.1 .760 0.5 3.2 3.7 2.5 0.9 0.5 0.9 2.8 4.8 4.3 -1.1

Czym się strułeś - tym się lecz! - po kradzieży Lowrego potrzebowałem kogoś, kto wniósłby waleczność, defensywę i lidership i właśnie kims takim jest Bev. Wiem, że mnie i mojego teamu sprawiedliwe ocenianie tu nie dotyczy, ale liczę na to, że pamiętacie jak Bev grał w Socie z KATem - ja nie mam LeBrona tylko KATa i Mitchella - opuszczonych z d.. przez Lowrego.

ławka:

C. Martin

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-12 27 27 32.9 4.3 9.2 .472 1.6 3.8 .417 1.1 1.4 .784 1.6 3.2 4.8 1.9 1.2 0.4 1.1 2.0 11.3 9.4 1.6

Mr Everything - to absolutnie najlepszy sezon Martina, a u mnie nie ma takiej potrzeby żeby grał na pf, potrzebuje go na jego naturalnej pozycji sf. 

I. Quickley

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-14 28 0 23.6 3.5 8.6 .404 1.2 3.9 .312 1.9 2.3 .841 0.6 3.6 4.3 3.0 1.0 0.1 1.4 1.9 10.0 7.9 2.7

Skuteczność z gry słaba, ale w tamtym sezonie tez słabiej zaczynał, a co ważne świetnie gra z energią w defensywie i poprawił też zbiórkę.

Ch. Boucher

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-24 2022-12-14 24 0 23.0 3.9 8.6 .451 0.8 3.0 .282 2.6 3.5 .747 2.2 3.8 6.0 0.5 0.8 0.9 0.6 2.5 11.2 9.2 1.2

Nurse experymentuje z nim na sf, ja go potrzebuje na pf i na centrze. Ogólnie moje frontcourt KAT/Boucher i ktokolwiek jest bardzo trudne do bronienia.

T. Mann

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-20 2022-12-10 27 12 21.5 3.3 6.0 .547 0.7 1.9 .346 1.1 1.4 .744 1.1 2.5 3.6 1.8 0.6 0.3 1.1 1.9 8.3 6.9 -1.4

Na początku sezonu po tym co odwalił na FA siedział na ławie, bo pierwszeństwo miał Nunn (ja nie będę koloryzował, że wiedząc po fakcie jak kto grał od razu miałem idealna rotację) i minuty przejmował od Nunna z czasem walcząc o nie.

Dostawali też minuty w rotacji na pewnych etapach trymestru:

Ch. Okeke

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-11-21 18 7 21.8 1.8 4.8 .368 1.0 3.3 .300 0.9 1.2 .762 1.2 3.1 4.2 1.4 0.6 0.5 0.5 1.9 5.4 5.1 -4.1

Szkoda kolejnej kontuzji, ale po jego urazie z NCAA lepiej dmuchać na zimne. Dostawał od początku minuty jako tweener na skrzydle. Po jego kontuzji przejął je Highsmith.

H. Highsmith

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-08 17 1 18.4 1.4 4.2 .324 0.6 2.2 .297 0.2 0.6 .400 0.9 3.1 4.0 0.6 0.7 0.4 0.7 1.0 3.6 2.9 -3.1

Wszystko z wyjątkiem rzucania robi dobrze, albo bardzo dobrze. Kolejny baaaardzo dobry defensor w moim teamie.

K. Nunn

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-18 2022-12-16 24 2 12.1 2.0 5.5 .356 0.8 2.8 .273 0.4 0.5 .909 0.0 1.1 1.2 1.0 0.2 0.0 1.0 0.8 5.1 2.0 -1.6

Jeden z większych zawodów. Niestety po roku przerwy nie może złapać formy. Dawałem mu minuty na początku, ale przejął je Mann, a Nunn gra głównie w garbage time.

K. Birch

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-24 2022-12-14 16 0 7.7 1.1 1.8 .607 0.1 0.1 .500 0.3 0.3 .800 0.5 0.6 1.1 0.3 0.3 0.3 0.3 1.3 2.4 2.0 0.1

Grał właściwie tylko, gdy był potrzebny jako mięso podkoszowe + w tych meczach, gdy wypadł KAT. 

Warto też podać statsy moich dwóch rookie, którzy dostają już jakieś minuty w tankujących rl Spurs i rl Hornets:

M. Branham

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-30 2022-12-14 14 4 16.8 1.8 5.6 .321 0.7 3.1 .227 0.6 0.7 .800 0.2 1.4 1.6 1.6 0.1 0.1 0.8 1.1 4.9 2.3 -4.7

Liczyłem na to, że będzie dostawał od początku regularne minuty, miał tez jakiś uraz kostki i nie mógłby grać w kilku meczach. Ogólnie to chciałbym go ogrywać po kilka minut, by łapał regularny czas w rotacji, czyli gdzieś tam na przełomie 1/2 qw. by sie pojawiał na chwilę w miarę możliwości i rozwoju sytuacji na boisku.

B. McGowens

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-10-19 2022-12-11 12 0 15.2 1.5 3.6 .419 0.5 1.3 .375 0.9 1.0 .917 0.3 1.2 1.4 1.1 0.3 0.3 0.5 0.6 4.4 3.6 -3.8

Nie spodziewałem się, że tak szybko będzie dostawał minuty w rl Hornets, u mnie głównie w G League, ale tez bym chciał by gdzieś tam w garbage time się pojawiał.

 

R. McGruder i L. Bolmaro poza rotacją - tylko w garbage time mogli grać. 

 

Mocne i słabe strony:

Plusy:

- Mitchell to top10 graczy w tym trymestrze

- stabilizacja

- głębia

- jedna z najlepszych rotacji na skrzydle

- topowa defensywa na obwodzie

- świetna gra Granta Williamsa, Aarona Gordona, Caleba Martina i Terancea Manna

- Magic i Heat maja w Dywizji 3 tankujące (czy tego chcą, czy nie) teamy, co powinno dać dodatkowe W na tle innych

Minusy:

- brak dobrego rim protection

- kradzież przez demokrację Lowrego

- GM

- gra KATa w rl Socie na pf (u mnie gra naturalnie na centrze)

- słaba gra Nunna po powrocie

 

Podsumowanie:

Mam dwie młode gwiazdy w prime, stabilny i głęboki skład, możecie naturalnie dalej pomijać Magic jako contendera, co w sumie już mnie nie dziwi, ale uczciwie by było wreszcie docenić Orlando. Nieprawdą jest też inny stereotyp o słabej defensywie – to bzdura. KAT daje mi słabe rim protection, ale poza tym mam samych dobrych i bardzo dobrych defensorów, a defensywę na permieter pewnie mam spokojnie w top5. Moi skrzydłowi – Gordon, Grant Williams, Martin, Mann, Okeke, Boucher i Highsmith + Beverley i Quickley, który się bardzo poprawił w defensywie mogą switchować praktycznie wszystko dając KATowi wsparcie przez cały czas. Nawet Mitchell w Cavs pokazał, że nie jest kołkiem, którego można beztrosko mijać.

Bilans:

Zawsze mam zaniżony, więc nie ma sensu żebym podawał. Jednak nie czuję się, by któryś z teamów był ode mnie lepszy. W bezpośrednim starciu w Konferencji pamiętajcie, że Mitchell pokonał Doncicia.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS ANGELES CLIPPERS

 

Skład i statystyki:

Gracze rotacyjni:

Darius Garland - 36mpg/21.3pts/2.5reb/7.9ast/1.3stl/0.2blk; 55.4TS, 38.5% 3P (2.6 3PM!)

Lider mojego zespołu, niestety nie ominęły go problemy w tym trymestrze. Bardzo nieprzyjemny uraz oka w g1, szczęście w nieszczęściu, że skończyło się dość łagodnie, bo było niebezpiecznie. Ogólnie na razie trochę poniżej poziomu, do którego nas przyzwyczaił w poprzednim sezonie (nie jest all-starem na ten moment, bardziej borderline). Miał problemy ze skutecznością, decyzyjnością w kilku spotkaniach, szczególnie tu chodzi mi o końcówki. Pullup na razie jeszcze poniżej możliwości. Ale kilka też naprawdę świetnych występów, w tym career high - 51pkt. Czołowy playmaker ligi cały czas, co jest niezwykle cenne dla ofensywy. Mimo sporych ograniczeń fizycznych, nie jest dziurą w obronie, a to miły atut. Wkłada wysiłek, szybki na nogach, dobre bbiq, to wszystko procentuje. Najlepsze w tym sezonie dopiero przed nim.

 

Cade Cunningham - 33.3mpg/19.9pts/6.2reb/6ast/0.8stl/0.6blk; 49.2TS, 27.9% 3P (1.4 3PM)

Wejście w sezon niestety poniżej oczekiwań, nie było widać skoku w ofensywie. Miał kilka fajnych spotkań, ale też często był zbyt pasywny, ma problemy z rzutem zza łuku. To ogólnie jest ciekawy case, bo Cade szalał na półdystansie. 50% na dużej próbce, czołówka ligi, ciężko było to bronić. FT również bardzo dobre. A ten rzut zza łuku zmieniony względem college’u zbyt płaski imo. Dobry playmaker, tam Detroit, dopóki śledziłem to byli w czubie w open wide rzutach i ok, można się domyślać, że taki Stewart był mocno odpuszczany na obwodzie, nawet taki Ivey, ale już takiego shootera jak Bojan nie odpuścisz, a miał on sporo takich rzutów. Generalnie mimo swoich kłopotów Cade skupiał defensywę, generował sporo podwojeń. Niestety poważna kontuzja i już go nie zobaczymy w tym sezonie. Kto wie czy on od początku sezonu nie męczył się z tym, a ten ostatni mecz z Bostonem lepiej przemilczeć, bo już ewidentnie było widać, że coś z chłopakiem jest nie tak. Do zobaczenia w przyszłym sezonie Cade!

 

Kevin Porter Jr. - 34.6mpg/18.8pts/5.6reb/5.7ast/1.4stl/0.4blk; 52.8TS, 32.5% 3P (1.9 3PM)

Jestem w miarę zadowolony z niego. Ok, nie sprawdza się dobrze jako główny prowadzący grę w rl, za dużo nonszalancji, problemy z decyzyjnością, ale u mnie gra w trochę innej roli jednak. Mniej odpowiedzialności i ciężkich zadań na nim będzie. Jako 6th man, uniwersalny grajek, bo może spokojnie grać 1-3, dodatkowy playmaker powinien robić u mnie dobrą robotę. Dodaje też atletyzmu w moim zespole. Ma świetne warunki, skupiony potrafi fajnie pobronić, dobry na zbiórce. Skuteczność zza łuku czy na półdystansie do poprawy, ale na plus, że jest wyraźnie efektywniejszy C&S (40,9%) i spot up (1.28 ppp).

 

Kevin Huerter - 31.8mpg/15.2pts/3.2reb/3.2ast/1.1stl/0.3blk; 61.1TS, 41.3% 3P (2.9 3PM!)

Nie trzeba długo się rozpisywać. Świetny trymestr za nim. Duży wpływ na ofensywę rl Kings. W dodatku gracz, który poza shootingiem potrafi pograć na koźle, nieźle kreuje. Poprawił skuteczność gry do kosza (77.1% z pod kosza, 59.5% z odległości 3-10ft!). Red Velvet on fire! U mnie zaczyna z ławki razem z KPJ (taki power, który po wejściu da ten duet będzie potrzebny), ale gra minuty startera i najważniejsze momenty.

 

Romeo Langford - 19.8mpg/6.6pts/3reb/0.9ast/0.7stl/0.4blk; 54.1TS, 20.8% 3P (0.3 3PM)

Ciekawie się ogląda Romeo w rl Spurs. Pop go chyba polubił (forum czy reddit Spurs też), bo potrafił go chwalić na konferencjach i widać, że mu ufa. Najlepszy obwodowy obrońca Spurs (i nie jest tak, że najlepszy wśród słabych, tylko po prostu prezentuje dobry poziom w def), który jest w stanie bronić nawet 1-4. W ofensywie cichy zawodnik, ale z biegiem trymestru się rozkręcał (po covidzie kręcił się już w okolicach 9ppg blisko 60TS. Brakuje shootingu, ale nie brakuje atletyzmu. Typ slashera (ponad 70% w pobliżu obręczy i ponad 50% 3-10ft od kosza), dobrze atakuje closeouty, niezły floater, odnajduje się w ruchu piłki. Po kontuzji Cade’a nawet dostanie szansę zaczynania meczów w s5.

 

Andrew Wiggins - 32.8mpg/19.1pts/5.1reb/2.2ast/1.4stl/0.8blk; 62.1TS, 45% 3P (3.0 3PM!)

Świetny Wiggins, zdecydowanie drugi najlepszy gracz rl Dubs po Stefku i akurat do niego nie można mieć żadnych pretensji, bo robi mega robotę. Świetna skuteczność zza łuku. Nie ma znaczenia czy wykreowali go koledzy na czysto, czy miał na sobie obrońcę, tak czy siak trafiał. Oczywiście, two-way gracz, świetny atleta, niezwykle ważny dla mojego teamu zawodnik, który odnalazł w beGM Clippers swój dom.

 

Javonte Green - 16.2mpg/5.9pts/3.1reb/0.8ast/0.8stl/0.7blk; 66TS, 38.7% 3P (0.5 3PM)

Świetny defensor, czołówka ligi, jeśli chodzi o deflections oraz interceptions w przeliczeniu na posiadania. U mnie energizer z ławki, zawsze najszybciej w kontrze, efektowny dunker. Zawodnik, który wkłada całe serce w grę, bez względu na to, ile minut dostanie. Shooterem nie jest, ale coś tam trafia na miłym procencie.

 

Justise Winslow - 27.7mpg/7.1pts/5.2reb/3.7ast/1stl/0.4blk; 47TS, 31.6% 3P (0.5 3PM)

Winslow dobrze odnalazł się w rl Blazers i Billups na niego stawia. Gracz a’la Draymond lite. Pierwsza połowa trymestru All-D level (Portland potem dziwnie zleciało w obronie jako zespół). Mocny fizycznie zawodnik, inteligentny, bdb, wszechstronny obrońca (sprawnie broni nawet 1-5), dobrze zbiera, nieźle gra na koźle i kreuje. Ktoś powie, że 47TS, ok może być lepiej, ale biorę to trochę z przymrużeniem oka, bo ten gracz jest przede wszystkim od innych rzeczy, które robi dobrze, a nie od punktowania. Nie za darmo gra takie minuty w rl. Jeszcze odnośnie kreowania, z tamtego tygodnia:

https://twitter.com/JezData/status/1602711243382464514

 

i obrony:

https://twitter.com/NBA_University/status/1588930748824039424

 

P.J. Washington - 31.9mpg/15pts/4.7reb/2.4ast/0.8stl/1blk; 50.7TS, 31.8% 3P (1.8 3PM)

Przeciętnie to wygląda niestety na razie. Wyraźny slump rzutowy, nierówna gra, nie dźwiga większej roli w rl, no i gra w tankerze. Odbije się to pewnie na jego ocenie tutaj (dlatego też trochę mniejsze minuty u mnie niż zazwyczaj). Około 40% jego rzutów w tej chwili to unassisted, gdzie w poprzednich sezonach to było mniej więcej 20% (to też wiele mówi o ataku rl Hornets w tej chwili), rzuty przestały siedzieć to i pewność siebie spadła. Jednak dalej uważam go za cennego rolesa dla mnie (ogólnie dla lepszych zespołów), bo to wszechstronny gracz, który potrafi wszystko po trochu, wszechstronny, solidny obrońca, niezły passing, potrafi zagrać na koźle (cenię tę uniwersalność w grze). Plusem w ofensywie jest gra do kosza, która overall wychodzi nieźle. Nieźle też jako roll man na P&R (1.29ppp + dobrze dzieli się piłką). Ze slumpu rzutowego powinien z czasem wyjść. Jeszcze na koniec odnośnie defensywy:

https://twitter.com/iohandles/status/1602730038100725760

 

Jeremiah Robinson-Earl - 21.1mpg/8.5pts/5reb/1ast/0.7stl/0.4blk; 59.3TS, 38.2% 3P (1.1 3PM)

Krótko. Wygląda czy wyrasta na spoko rolesa na pozycjach 4-5 i ma pewne minuty w moim zespole na ten moment. Solidny w defensywie + może switchować praktycznie wszystko, co jest sporym atutem. Dochodzi fajny rzut zza łuku, co pozwala wyciągać centrów przeciwnika z pod kosza. W rotacji podstawowo rozpisany jako backup center, ale np. przy lineupie PJW+JRE (którego będzie sporo) to praktycznie dwóch graczy 4-5, więc zależnie od sytuacji może się to zmieniać.

 

Nikola Vucević - 32.3mpg/16pts/10.5reb/2.9ast/0.6stl/0.8blk; 58.9TS, 36.1% 3P (1.6 3PM)

Cieszy na pewno efektywna gra w ataku Vucka. Jest skuteczny na każdym poziomie, choć może trochę za mało wykorzystywany w rl Bulls. Nie cieszy sytuacja rl Bulls, którzy na ten moment mają mega problemy, coś się wyraźnie tam nie klei. Nie jest to klasyczny rim protector, a Bulls brakuje niestety fitu i mają za mało mocnych punktów (a za dużo słabych) w defensywie (a sam Vucek to przecież nie jest typ gracza, który będzie łatał wyraźne problemy defensywne drużyny). Na pewno nie jest to jakiś wyraźnie najgorszy Vucević od wielu lat, co próbował pisać Reikai (przecież on na starcie zeszłego sezonu miał spore problemy ze skutecznością). Raczej bym powiedział, że główne problemy Bulls to oczywiście brak Lonzo, który dawał świetną jakość w defensywie, a teraz jej mocno brakuje przy brakach po bronionej, a także bardzo przeciętny jak na siebie LaVine, co odbija się mocno na ataku (btw, nie wiem skąd opinia, że poprawił się w obronie). Dochodzi jeszcze parę aspektów (nie będę się w swoim opisie rozpisywał), nikt nie jest bez winy, ale no te dwa główne powody to myślę, że trafnie zdiagnozowałem. Tak że ciężko, żeby to trio LaVine+DDR+Vooch razem na ten moment funkcjonowało. U mnie mimo wszystko trochę inna sytuacja myślę, lepszy w defensywie personel, lepiej dopasowany pod Vucka, szerszy też skład, więc powinno być lepiej. Kończąc, jeszcze na marginesie dodam jedną statystyczną ciekawostkę, która w sumie pozytywnie mnie zaskoczyła. Tylko 0.77ppp traci na pickach w defensywie. Dobry wynik. 

 

Gracze awaryjni:

Miles McBride - 10.4mpg/2.8pts/0.6reb/1.4ast/0.6stl; 44.5TS, 25% 3P (0.2 3PM)

Pierwsza połowa trymestru całkiem poza rotacją. Potem coś tam zaczął grywać. Końcówka trymestru wydaje się, że wskoczył na stałe i może liczyć regularnie na te przynajmniej kilkanaście mpg. Gry w ataku jeszcze nie przełożył na NBA, też trochę mała próbka, wykorzystanie jego po tej stronie mimo wszystko (on ma naprawdę niezły rzut, więc w końcu siądzie i potrafi też kreować kolegów), ale w obronie kocur. Mega energię daje i jakość w defensywie. Deuce to taki agresywny pitbull w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ma szybkie, długie łapy, mocny na nogach, dobrze czyta passing lanes. Jako zadaniowiec od defensywy sprawdza się świetnie. Pod koniec trymestru wskoczy też u mnie trochę do grania.

 

Amir Coffey - 15.1mpg/4pts/1.2reb/1.4ast/0.2stl/0.1blk; 50.5TS, 21.1% 3P

Nie miał regularnych minut w tym trymestrze w rl. Raz grał, raz nie, raz więcej, raz mniej, parę razy tylko garbage. Ciężko zatem, aby wskoczył u mnie do rotacji. Potem jak wreszcie regularnie pograł to najpierw miał serię 3-4 w miarę udanych spotkań, ale po tym też kilku bardzo słabych, więc znowu pod koniec trymestru wypadł z rotacji. Przede wszystkim nie siedział mu rzut, co widać po statystykach. Na plus jedynie skuteczność z pod samego kosza, bo tam powyżej 70%. Są momenty, gdzie coś zagra u mnie, ale w podstawowej rotacji go nie ma.

 

Dewayne Dedmon - 12.3mpg/6.6pts/3.7reb/0.6ast/0.2stl/0.4blk; 59.4TS, 30% 3P (0.4 3PM)

Solidny dotąd backup center, na razie niestety wygląda słabo w rl Heat i w tym momencie jest u mnie poza rotacją. Zdarzy się, że zagra (on lub Goga w zależności czego będzie potrzebował zespół), ale to będą wyjątki.

 

Goga Bitadze - 9.9mpg/3.3pts/2.3reb/1ast/0.4stl/0.6blk; 58.1TS, 25% 3P (0.2 3PM)

Niech wreszcie go ta Indiana wymieni, może gdzie indziej dostanie jeszcze szanse. Boli mnie trochę, że prawie w ogóle nie gra, bo jednak mógłby dawać fajne rim protection z ławki. Może zdarzyć się, że zagra, ale wyraźnie swojej obecności nie zaznaczy.

 

Poza składem (na ten moment w gleague):

2x two-way, czyli Isaiah Todd, Braxton Key.

 

Absencje:

16 – Cade

9 – Langford

6 - Garland, Wiggins

5 - Dedmon

3 - Green, Winslow

1 - Huerter, JRE, KPJ

0 - Coffey, Goga, Deuce, PJW, Vucević

 

Z najważniejszych. Cade wypada od g13. Garland swoje mecze stracił na początku sezonu po urazie z g1. Wiggins cztery mecze na koniec trymestru, wcześniej jakieś pojedyncze resty, gdzie sadzali kilku graczy rl gsw. Z trochę mniej ważnych. Langford stracił pięć meczów (g14-18) przez covid, a trzy mecze (g9-11) przez uraz kostki. Z najmniej ważnych. Coffey 6xDNP, Goga i Deuce po 12xDNP.

Rotacja (orientacyjne minuty):

 

Pod nieobecność Garlanda przez 6 meczów na początku:

pg: Cade 32/KPJ 16

sg: Huerter 30/KPJ 12/Langford 6

sf: Wiggins 28/Green 16/Langford 4

pf: PJW 24/Winslow 20/Wiggins 4

😄 Vucević 30/JRE 18

 

Uwagi:

- Raczej za wiele nie trzeba się rozpisywać, bo rotacja na te kilka meczów widoczna. Jedynie tam Winslowa w jednym meczu nie ma, więc po prostu adekwatnie wzrosną minuty kilku graczy, a Wiggins pogra trochę dłużej na PF i trochę też JRE na PF.

 

Pełna rotacja w trakcie kilku następnych spotkań:

pg: Garland 34/Cade 14

sg: Cade 16/Huerter 26/KPJ 6

sf: Wiggins 24/KPJ 18/Green 6

pf: PJW 22/Winslow 18/Wiggins 8

😄 Vucević 30/JRE 18

 

Uwagi:

- Tutaj jeszcze mniej do rozpisywania. Langford i tak miał lekkie problemy z kostką przez co opuścił trzy spotkania, więc te kilka meczów po prostu go nie będzie w rotacji w ogóle.

 

Po stracie Cunninghama:

 pg: Garland 34/KPJ 14

sg: Langford 14/Huerter 28/ KPJ 6

sf: Wiggins 28/KPJ 8/Green 12

pf: PJW 24 /Winslow 20 /Wiggins 4

😄 Vucević 30/JRE 18

 

Uwagi:

- Pod nieobecność Langforda (g14-18) w s5 zacznie Javonte Green (chce fitowo zachować bdb obrońcę w s5 na start meczu i drugiej połowy, a Huerter z KPJ zaczynają jako power z ławki). Adekwatnie wzrosną minuty kilku graczy. W g14 (Rockets bez Beala i Walla) nie będzie dwójki Winslow i Langford. Wtedy wzrosną minuty innych, awaryjnie może też trochę zagrać ktoś z czwórki Coffey, Deuce, Dedmon/Goga. Pod nieobecność Greena (g23-25) adekwatnie wzrastają minuty innych. Pod nieobecność Wigginsa na koniec trymestru (g25 tanker Hornets; g26 Magic bez Mitchella i Townsa; g27 Heat bez Luki i Horforda; g28 tanker Wizards) do s5 wskakuje Huerter, do rotacji wskoczy też Deuce, który akurat fajnie się pokazywał w tym czasie w rl knicks. W g28 z Wizards nie mam jednocześnie Wigginsa, Huertera, Langforda, JRE. W tym meczu s5: Garland/KPJ/Langford/PJW/Vucević, a z ławki zostają Green, Winslow, Deuce, Coffey i Dedmon/Goga.

- Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga już ogólnie. Raczej nie ma sytuacji, gdzie na boisku jednocześnie jest dwójka z tercetu Langford, Green i Winslow (chyba, że typowo jest jakieś pojedyncze posiadanie do wybronienia to może się zdarzyć). Minuty są tak rozdysponowane, że praktycznie zawsze jest to możliwe. Wyjątek to chyba tylko ostatni mecz trymestru, ale akurat trafiam na tankera, więc chyba nie powinno zaboleć. Winslow gra głównie obok Vucka.

 

Pozytywy:

- zgranie i atmosfera (skład się nie zmienił, zespół po mocnym wyniku w poprzednim RS i 7-meczówce w playoffs, więc też nabrali cennego doświadczenia, młodzi zostali wynagrodzeni nowymi kontraktami, więc widzą, że potrafię ich docenić)

- głębia składu (mam 12 stale rotacyjnych graczy z rl z wyraźnymi minutami, w tym 8 starterów, a Langford i Winslow też część meczów zaczynali w s5 swoich ekip; 7 zawodników powyżej 30mpg w rl, 3 kolejnych praktycznie w przedziale 20-30mpg w rl; Coffey i Deuce mieli problem, żeby na stałe wskoczyć do rotacji swoich drużyn w rl, ale też mieli swoje serie w tym trymestrze, gdzie wskakiwali i grali więcej; wniosek jest taki, że nie muszę łatać rotacji graczami, którzy nie grają, nie mam problemu w sensie braku ludzi jak ktoś wypadnie, nawet jest po prostu ciasno i trzeba mocno walczyć o minuty w moim zespole; jest power z ławki).

- shooting (wystarczy spojrzeć na statystyki moich graczy, Garland, Wiggins, Huerter świetny poziom, dobry Vucević, jak na wysokiego to nawet bdb poziom, a to wszystko podstawowi gracze, fajny JRE, który kręci się średnio z ponad 1 trójką trafioną na mecz w okolicach 40%; KPJ i PJW procenty poniżej oczekiwań, ale to są gracze z dobrym rzutem, których trzeba pilnować, w przypadku KPJ dochodzi też kwestia, że jest wyraźnie skuteczniejszy C&S, spot up, a u mnie jednak będzie miał mniej piłki niż w rl, więc być może będzie miał więcej takich rzutów)

- ball movement (zestaw graczy, którzy potrafią kreować, dzielić się piłką, w tym playmaker z czołówki ligowej, czyli Garland; jeszcze dodam, że mam sporo wszechstronnych grajków, którzy potrafią grać z piłką w rękach, na koźle, a to zawsze plus)

- solidna defensywa (dobry zestaw skrzydłowych do Vucka, ogólnie w zespole sporo grajków naprawdę dobrze broniących, wszechstronnych w defensywie, brak jakiś mocnych dziur do przykrycia, szeroki skład, rotacja wpływa też pozytywnie na intensywność, która pomaga w defensywie)

- świetna forma takich graczy jak Wiggins czy Huerter

 

Negatywy:

- kontuzja Cunninghama (niestety po 12 meczach koniec sezonu dla chłopaka, tylko 6 meczów w tym sezonie zagrał razem mój duet Garland+Cade i ta liczba się niestety nie powiększy)

- kilku graczy zaczęło sezon jednak poniżej oczekiwań (przede wszystkim nie było skoku Cade’a + doszła ta nieszczęsna kontuzja; slump rzutowy PJW; taki Dedmon, który do tej pory był bardzo solidnym backupem, teraz jest słaby i wypada z rotacji; warto też powiedzieć, że Garland na ten moment nie jest all-starem, raczej poziom borderline; ogólnie też kilku graczy z tankerów lub z zespołów mających dość poważne problemy w tym sezonie, a to też raczej nie jest hot w oczach wielu osób z naszej gierki)

- po 6 absencji najważniejszych zawodników w zespole, czyli Garlanda i Wigginsa, może nie jakoś dużo, ale mimo wszystko też trzeba wspomnieć

- brakuje może w składzie trochę atletyzmu pod koszem, no i Goga, który mógłby dawać fajne rim protection na pozycji centra z ławki, niestety na ten moment prawie nie gra w rl, a to już jego czwarty rok w lidze

 

 

Terminarz:

@Lakers, @Kings, Suns, @Thunder, @Thunder, Pelicans, Rockets, @Rockets, @Spurs, Jazz, Cavaliers, Lakers, Nets, @Rockets, @Mavericks, Pistons, Spurs, Jazz, @Warriors, Nuggets, Pacers, @Blazers, @Jazz, Kings, @Hornets, @Magic, @Heat, @Wizards

13 meczów u siebie, 15 meczów na wyjeździe. 6x b2b

 

Proponowany bilans:

Tym razem podejdę do tematu w nieco inny sposób, zamiast rzucać konkretne liczby zwycięstw. Na zachodzie widzę na pewno cztery lepsze zespoły w tym trymestrze. Trójka Lakers, Mavericks, Nuggets (kolejność przypadkowa xd) gdzieś tam z przodu, co jest oczywiste, a za ich plecami jako czwarty zespół wyróżniłbym chyba Thunder (btw, ciekawe jak GM ich ułoży, bo tam fitowo mogą być jednak spore problemy). Dalej już ciężej to układać. Mamy zachodni peleton, (gdzie są również moi Clippers), gdzie różnice nie będą raczej jakieś wyraźne, no i często wedle indywidualnych upodobań różnych osób, tak więc wydaje się, że ciekawie się zapowiadają te miejsca od 5 w dół tabeli. Sami to dokładnie ocenicie, najwyżej jak poczuję się pokrzywdzony to będziemy dyskutować.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, miał być wyścig po Wembanyamę, a skończy się w 1T lepszym bilansem od Knicks i Wolves. Nawet tankować nie potrafię… Cóż poradzić... Chociaż w sumie można się było tego spodziewać, gdyż przez GM-ów odejście Westbrooka będzie traktowane jak wzmocnienie, a poza tym nikt ważny nie odszedł, a kilku graczy zrobiło krok do przodu w swoich karierach. Atak będzie toporny, ale w DRaptor moi gracze wymiatają ( 3 graczy z s5 w top 30 trymestru)

PG Jose Alvarado 21mpg 9,5ppg 2,1prg 3,2apg 1,3spg 45,4% FG 38% za 3 +/- +5,7

Serce, dusza i wątroba tego zespołu. Rewelacyjny obrońca, doskonały motywator. W Nowym Orleanie nauczyli go rzucać, a wszystko inne umiał już wcześniej. Jak ma dobry dzień to robi tak:

 

SG John Konchar 27,2mpg 8,3ppg 6,2rpg 1,5apg 1,1spg 47,4% FG 39,8% za 3 +/- +5,2

Pewny starter jednego z najlepszych zespołów w NBA, kolejny rewelacyjny obrońca w zespole, mam prawdopodobnie najlepszy duet defensorów na pozycjach 1-2 w BeGM. Bardzo poprawił zbiórkę, ciągle trafia z dystansu na solidnych procentach.

https://www.youtube.com/watch?v=8onkiXIG604

SF Grayson Allen 27,2mpg 10,8ppg 3,6rpg 2,6 apg 45,5% FG 41,2% za 3 +/- +5,0

Również pewny starter jednego z najlepszych zespołów w NBA, pewna trójeczka, poprawił się także w obronie ( plusowy dRaptor) I przy okazji 3 gracz obwodowy, którego nie sposób zostawić samego na dystansie. Od lat buduję zespoły w oparciu o rzut z dystansu, w tym roku nie jest inaczej. Grayson wpisuje się w ten mechanizm

https://www.youtube.com/watch?v=tleOM7424eg

PF Kyle Kuzma 35mpg 21,3ppg 7,7rpg 3,6apg 45,8% FG 33,7% za 3 +/- +0,4 ( on/off +7)

Trochę po cichu gra najlepszy sezon w karierze, będąc najlepszym graczem RL Wizards, jak również liderem mojego zespołu. Trochę brakuje tych 2-3 punktów procentowych przy rzucie z dystansu. Poprawia się z sezonu na sezon, cieszę się, że gra u mnie już od lat i jest gotowy na wzięcie większej roli.

 

C Jock Landale 13mpg 6,3ppg 3,5rpg 53% FG +/- +2,9

Najsłabszy punkt pierwszej piątki. Bardzo poprawił się w obronie ( DRpator +4 – top 30 ligi), ale skiepścił trójkę ( tylko 16% z dystansu przy niewielkiej liczbie prób). Miał też przebłyski w ataku, ale rzadko.

 

6th man niski

Luke Kennard 21,6mpg 7,9 ppg 50,5% FG 46,8% za 3 +/- +2,8

Na ten moment najlepiej rzucający z dystansu zawodnik w lidze ( aktualnie najwyższa skuteczność). W Clippers pełni rolę wyłącznie strzelca, ale tutaj z konieczności będę go używał w trochę większej roli, również do kreowania kolegów.

6th man wysoki

Santi Aldama 10,2ppg 5,7rpg 1,4apg 0,9spg 47,6% FG 36,6% za 3 +/- + 3,6

Gracze powyżej stanowią podstawowy core zespołu, z tego co widziałem przynajmniej 6 z nich jest dostępnych zawsze, często mam do dyspozycji 7 graczy z powyższego zestawu. Wszyscy są plusowi w Rl NBA. Myślę, że wymieniony wyżej zestaw to bardzo dobra 3&D ekipa.

Dalej robi się już słabawo:

Theo Maledon 16,8ppg 5,8ppg 2,5rpg 2,3apg 44,3% FG 38,1% za 3 +/- -3,9

Dobra trójka I niewiele ponad to

Moses Brown 6,4mpg 4,2ppg 2,8rpg 66% FG

Duże ciało pod kosz i niewiele ponad to

David Duke Jr 9mpg

Dużo sentymentu z mojej strony

Dalano Banton 9mpg

Nieudany eksperyment z jednym wyjątkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=eo_XaJwkqDY

Theo Pinson 4mpg

Też niepotrzebny sentyment

Ron Harper jr 4mpg

Trzeba poczekać…

Lindy Waters 12,8mpg

Jakiś tam potencjał (36,7% za 3) na rolesa jest.

Zeller i Mulder są poza NBA

Rotacja:

PG Alvarado 34 Kennard 10 Maledon 4

SG Konchar 34 Kennard 10 Maledon 4

SF Allen 34 Kennard 8 Waters 6

PF Kuzma 36 Aldama 12

C Landale 18 Aldama 20 Brown 10

I według minut:

Kuzma 36

Alvarado, Konchar, Allen 34

Aldama 32

Kennard 28

Landale 18

Brown 10

Maledon 8

Waters 6

Reszta gra garbage time.

Absencje:

kuzma -1

alvarado -1

konchar - 2

allen - 3

aldama - 1

kennard - 11

landale - 3

Taktyka:

Choć pierwsza piątka to w komplecie gracze grający w ubiegłym sezonie, a Aldama I Kennard też mają już sporo meczów dla Hornets w nogach, liczę na docenienie zgrania mimo zmiany taktyki. Nie ma Westbrooka, więc atak będzie musiał być bardziej zbilansowany i prowadzony przez większą liczbę graczy. Liderem ataku będzie Kyle Kuzma, zarówno Alvarado, Konchar  jak I Kennard będą mieć okazje do prowadzenia gry. Poza tym wiadomo, trójki, trójki i jeszcze raz obrona

Negatywy:

O pozytywach już trochę napisałem w tekście, więc jeśli chodzi o negatywy – brakuje realnej drugiej opcji, a od 8 gracza w rotacji jest naprawdę słabo.

Proponowany bilans: 16-12 ( ranking jaśka mnie uświadomił jak dobry mam zespół) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklahoma City Thunder po T1 

 

 

Pierwsza piatka 

PG  Shai Gilgeous-Aexander 34min 

SG  Bruce Brown 28min 

SF  Franz Wagner 33min 

PF  Julius Randle 30min 

C  Clint Capela 27min 

 

Lawka 

PG  Cam Payne 14min 

SG  Norman Powell 20min 

SF  Bol Bol 10min, Draymond Green 5min 

PF  Draymond Green 15min, Bol Bol 3min 

C  Naz Reed 11min, Draymond Green 10min 

 

Reddish uzupelnia rotacje gdy ktos opuszczal mecze 

 

 

 

 

At PG 198cm 81kg from University of Kentucky Shaai Gilgeous-Alexander!!!  

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

49.8, 33.3, 93.0, 4.7, 5.7, 1.0, 1.7, 3.4, 31.2 

 

At SG 193cm 91kg from University of Miami Bruce Brooooown!!! 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

48.7, 40.6, 81.6, 4.4, 4.3, 0.7, 0.9, 1.7, 11.3 

 

At SF 208cm 99kg from Berlin, Germany Fraaanz Wagnerrr!!! 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

47.9, 33.8, 86.8, 4.2, 3.4, 0.3, 0.8, 2.3, 19.8 

 

At PF 202cm 113kg from University of Kentucky Juliuus Randle!!! 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

46.4, 32.4, 77.1, 9.3, 3.6, 0.2, 0.7, 2.7, 22.5 

 

At C 208cm 116kg from Switzerland Clinta Capelaaa!! 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

63.3, 0.0, 58.3, 12.0, 0.8, 1.3, 0.6, 0.9, 12.1 

 

Payne 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

41.6, 38.7, 76.6, 2.4, 5.3, 0.2, 1.0, 2.0, 12.7 

 

Powell 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

46.1, 37.1, 78.7, 2.9, 1.5, 0.3, 0.8, 1.8, 14.8 

 

Draymond 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

53.6, 31.3, 70.0, 6.0, 6.6, 0.7, 0.7, 2.5, 8.2 

 

Bol Bol 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

59.1, 39.0, 77.8, 7.3, 1.0, 1.7, 0.5, 2.0, 12.1 

 

Naz 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

55.7, 38.1, 62.5, 4.3, 0.9, 0.8, 0.5, 1.0, 9.9 

 

Reddish 

FG   3p%  FT% REB  AST  BL  ST  TO PTS 

44.9, 30.4, 87.9, 1.6, 1.0, 0.4, 0.8, 0.8, 8.4 

 

OKC to mloda ekipa, tylko dwoch zawodnikow powyzej 30tki ale talentu jest tu dostatek. Kilku zawodnikow notuje najlepsze w karierze statystyki. Shai, Brown, Wagner I Capela. Randle powrocil do formy sprzed dwoch sezonow. Naz I Payne swietnie prezentuja sie jako zmiennicy kontuzjowanych kolegow. Bol Bol kandydat do nagrody MIP. Reddish rowniez krok w dobrym kierunku chociaz mysle ze moze byc mu ciezko wygryzc Grimes ze s5. 

Jak widac moja ekipa notuje bardzo dobry start w sezon. Sklad jest gleboki I wszechstronny. Niewiele urazow, chlopaki zdrowi. Wielu zawodnikow z lawki mogloby z powodzeniem byc solidnymi starterami. 

Todd Kirkland/Getty Images

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja: 

Wally 26/Beal 20/Smith 4 

Beal 16/Hart 20/ Fournier 10

Brown 36/Hart 12

Nance jr 28/Gay 12/Plumlee Morris Bagley 8

Adebayo 36/Plumlee 12

 

Absencje + opis graczy do uzupełnienia. 

Plusy: 

- zgranie, czyli coś co jest notorycznie pomijane i niedoceniane. Top 3 Beal+Brown+Bam gra z sobą od lat, do tego kluczowi rolę playerze, jak Nance, Hart, Plumlee są co najmniej drugi sezon. Z istotnych graczy tylko Wall jest nowy. 

- zdrowie - jak u każdego drobne problemy były, ale co do zasady kluczowi gracze Brown,Bam - zdrowi, tylko Beal trochę opuścił. Hart,Nance,Plumlee - zdrowi, z istotnych graczy rotacji tylko Bagley złapał poważniejszą kontuzję. 

- wysoka forma kluczowych zawodników - Brown rewelacyjny, do spółki Tatumem robią najlepszy basket w lidze, Bam i Beal na swoim poziomie, bardzo fajnie wyglądają Hart i Nance, Wall nawet lepiej niż myślałem jak na taką przerwę. Jest moc:) 

 

Minusy: 

- brak superstara, kogoś kto wzniesie tę drużynę na wyższy level

- fatalny Fournier - on u mnie na początku gra duże minuty, z czasem jak w realu je traci - średnia w rotacji to wypadkowa całego okresu 

Bilans: pewny 4 seed na Zachodzie. 

Do top3 (Dal,Den,Lal)nie mam raczej startu. 

Za sobą raczej spokojnie po T1, choć gdzieś tam w oddali widzę OKC czy GSW, no i pokaleczonych Wolves:) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

Chciałoby się powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku, niemniej poprzeczka na wschodzie zawieszona jest na jakimś chorym poziomie od kilku dobrych sezonów. W tym nie jest inaczej, więc upragniony występ w rundzie play-off będzie bardzo trudnym, ale wydaje się, że mimo wszystko realnym celem jaki stawiamy sobie w Celtics.

 

Rotacja

Początkowo rotacja w drużynie wygląda mniej więcej tak.

PG: Fox 32 / Melton 16

SG: McCollum 32 / Beasley 10 / Melton 6

SF: Bey 28 / Beasley 12 / Marshall 8

PF: Barnes 32 /  Jones JR 10 / Marshall 6

😄 Allen 33 / Powell 15 (Czasami może też się zdarzyć, że DJJ gra na 5)

 

Natomiast w podobnym momencie jak w Pistons (może nieco wcześniej) Bey siada na ławce, a do pierwszej piątki wprowadzony zostaje Malik Beasley, jednocześnie większe minuty dostaje na pewno Melton z ławki. Przy trudniejszych matchupach na skrzydle mógłby wychodzić na SF Naji Marshall, który przez kilka meczów jako starter w rl Pels wyglądał baaardzo dobrze.

Czyli w okolicach game 15 rotacja wyglądałaby mniej więcej tak:

PG: Fox 32 / Melton 16

SG: McCollum 32 / Melton 10 / Beasley 6

SF: Beasley 20 / Bey 20 / Marshall 8

PF: Barnes 32 /  Jones JR 10 / Marshall 6

😄 Allen 33 / Powell 15 (Czasami może też się zdarzyć, że DJJ gra na 5)

 

Statystyki graczy:

De’Aaron Fox – 25G / 22.6 ppg / 5 RPG / 5.8 APG / 2.6 TOV / 1 SPG / 49% FG / 34% 3P / 59 TS%

Sezon zaczął wybitnie. Widać, że bardzo mu zależy na wykręceniu dobrego wyniku drużynowego w tym sezonie. Pierwsze kilkanaście meczów miał wybitne, później zdarzył się kilkumeczowy slump i przerwa, która była spowodowana jakimś drobnym urazem. Po powrocie wydaje się, że wszystko wraca na dobre tory. Dodatkowo on w sezonie ma 77% z gry w okolicach obręczy –co jest prawdopodobnie jakąś topką wśród high volume scorerów w lidze.

 

CJ McCollum – 24G / 17.8 PPG / 5 RPG / 5.6 APG / 2.2 TOV / 1.1 SPG / 40% FG / 32% 3P / 48% TS

Rzutowo na pewno poniżej swojego poziomu, niemniej jestem pewien, że wróci do dobrej formy strzeleckiej.

Saddiq Bey – 24G/14.8 PPG 4.5 RPG 1.8 APG 1.2. TOV/0.9 SPG/40% FG/28% 3P/54% TS

W sezon wszedł nieźle. Potem było gorzej, przez co po jakiejś połowie trymestru został oddelegowany do gry z ławki. W zasadzie poprawił to co robił słabo, czyli dostawanie się pod kosz, kończenie i wymuszanie fauli, ale jednocześnie drastycznie spadła mu skuteczność zza łuku. Raczej na przestrzeni całego sezonu ta skuteczność nie będzie wyglądać tak źle, bo jest po prostu za dobrym strzelcem, żeby aż tak pudłować. Niemniej będzie musiał walczyć o powrót do s5.

Scottie Barnes – 25G/14.4 PPG/7.3 RPG/4.9 APG/2.5 TOV/0.9 SPG/0.9 BPG/45% FG/32% 3P /52% TS

W wieku 21 oczekuje się od niego w zasadzie wszystkiego. Bronienia 1-5, rozgrywania i bycia legit opcją w ataku. I słusznie, bo mentalnie jest to zdecydowanie dzieciak gotowy do tej roli. Brakuje mi u niego tylko bycia bardziej agresywnym w atakowaniu kosza.

Jarret Allen – 21G/14.2 PPG/10.5 RPG/1.3 APG/0.7 SPG/1.3 BPG/60% FG/64% TS

Nie jest to box score All-Stara jak w zeszłym roku, ale impact pozostaje podobny.

De’Anthony Melton - 25G/12.1 PPG/4.6 RPG/3.4 APG/2.2 SPG/0.4 BPG /43% FG/39% 3P/55% TS

Byłem fanem od zawsze. Teraz tak naprawdę wiem dlaczego. Do świetnej obrony, z której był znany od zawsze dołożył w tym sezonie jeszcze efektywną grę w ataku. Świetnie pasuje do gry czy to obok Foxa czy CJa.

Malik Beasley – 28G / 13.8 PPG / 3.8 RPG / 1.5 APG / 1.0 SPG / 41% FG / 39% 3P /56% TS

W połowie trymestru zajmuje miejsce Beya w S5. Dobry trymestr, regularnie wysoka efektywność, potrzebny jest ktoś taki w s5, gdzie ma obok siebie 3 bardzo dobrze podających zawodników.

Naji Marshall – 26G/8.1 PPG/3.0 RPG/2.3 APG/0.8 SPG/0.3 BPG/0.9 TOV/44% FG/32% 3P/ 55% TS

Bardzo wszechstronny zawodnik. Grał przez kilka spotkań w s5 w rl Pels i to bardzo dobrze. Daje mi to dodatkową opcję rotowania na SF, zwłaszcza przy kiepskiej formie rzutowej Beya.

Derrick Jones Jr – 23G/5.3 PPG/2.3 RPG/0.5 APG/ 0.6 SPG/0.7 BPG/0.4 TOV/ 48 FG%/32% 3P/59% TS

Dobrze mieć długiego, atletycznego freaka na ławce. Dokłada trójkę na w miarę akceptowalnym poziomie, więc bardzo efektywnie wypełnia minuty na PF i sporadycznie w niektórych matchupach na C.

Dwight Powell – 25G/5.7 PPG/3.5 RPG/0.5 APG/0.5 SPG/0.4 BPG/0.8 TOV/68% FG/69% TS

To jest ten typ zawodnika, o którym nigdy nie wiem co napisać. Ma bardzo proste zadania, a w on-off ma +8.6. Bardzo dobry zmiennik dla Allena.

 

Podsumowanie

Trymestr uważam za udany. Jestem zadowolony z ogólnej formy zawodników i mimo gorszej skuteczności rzutowej Beya czy McColluma, to ogólny wszechstronny charakter zespołu powinien to rekompensować na przestrzeni 28 spotkań. To co cieszy to bardzo mała liczba kontuzji, w zasadzie obyło się bez większych przerw. Jeżeli już pojawiały jakieś absencje, to obejmowały one kilka spotkań i często wynikały raczej z prewencji, aniżeli faktycznego leczenia jakiegoś urazu. Liczę na dobry bilans, gdzieś w okolicach top6 z bilansem 16-12, 15-13.

Pozdrówki i Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja: 

Simmons /Morris 

Poole / DiVincenzo braun

Bridges / Walker IV braun

Mobley / Simmons / LaRavia

Collins / Mobley / Holmes

glowna rotacja to siodemka simmons, morris, poole, bridges, walker iv, mobley, collins, ktora uzupelniaja braun divincenzo laravia holmes w zaleznosci od potrzeby

 

Plusy: 

- zgranie, tu trzon pozostal skladu, uzupelniony o walkera i rookasow

- zdrowie - jak u każdego drobne problemy były, ale co do zasady kluczowi gracze poole,bridges i mobley - zdrowi,

bilans: powoli chodzimy w sezon, pewnie cos kolo 0.500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland Trail Blazers

 

Ludzie: Jak oceniasz beGM Blazers w tym okresie.

Ja: laugh-crying.gif

Miała być próba walki o play-in, a jest walka o Victora lub Scoota.

 

Gdyby nie Green, Grimes i odbudowany Nesmitha to ciężko by było mówić o tym, że jest kim grać. P. Williams nie spisuje się jak się od niego oczekuje, O.Toppin musi grać za Randlem, a Pritchard, Hayes, Sims i Jović grają niewiele. W beGM Blazers wygląda to inaczej. Pritchard jest podstawowym rozgrywającym, jeśli nie ma Suggsa. Toppin to S5, tak jak P.Williams i Grimes. Nesmith jest pierwszym zawodnikiem, który wchodzi z ławki. Swoje grają też Hardy i Lewis, który są niewystarczająco wykorzystywani w RL. W związku z tym, że jest to ciekawy zbiór młodych talentów, pewnie coś udałoby się wygrać, ale to będzie niewiele spotkań. 

Grywają w RL – J.Green, P.Williams, O.Toppin, Q.Grimes, A.Nesmith, P.Pritchard, J.Hayes, J.Sims, N.Jović

Grywają w G League – J.Hardy, K.Lewis

Często kontuzjowani: J.Suggs

Out w tym okresie: K. Walker, Z.Williams, C.Holmgren

 

Rotacja:

PG: Pritchard 20, Suggs 20, Lewis 8

SG/SF: Green 35, Grimes 24, Nesmith 24, Hardy 13

PF/C: Williams 24, Toppin 24, Hayes 17, Sims 17, Jović 14

W przypadku braku zawodnika, pozostali w rotacji otrzymują proporcjonalnie minuty niegrającego zawodnika. 

 

Proponowany bilans: 6 - 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

W przeciwieństwie do poprzednich lat doszło do sporych zmian w moim zespole. Tym razem nie był to kosmetyczny upgrade tylko trade Middleton + assety za Duranta oraz utrata D. Brooksa na rzecz Nets. Nowym GMom przypomne, ze Durant juz 1 noga byl w beGM Heat latem 2019 roku. Przegralem glosowanie 1 glosem i podpisalem wtedy Middletona oraz przedluzylem Vucevica. Dla Miami byly to dobre lata, wygrany wschód,  2 finały; jakkolwiek w opinii wielu brakowalo star poweru, a Luce zarzucano owczesnie brak wygranych serii w PO w realu. Dla Duranta pod katem legacy byly to nienajlepsze lata. Wizzards nie bylo stac finansowo na czekanie, az powroci z kontuzji, do tego m.in waska rotacja, ktora skutkowala iz przez te 3 lata zespol nie osiagnal sukcesow. W Miami ma najlepsze warunki do gry od czasow GSW i juz raczej ostatnie okienko na zdobycie 1 czy 2 mistrzostw zeby zapieczetowac swoja pozycje w TOP10 all time (btw. to bedzie dosyc ciekawy case jak skonczy kariere). 

Depth Chart(nominalny):

PG: Oladipo 20/Dragic 18/Daniels 10/ Rose

SG: Harris 24/Strus 24

SF: Doncic 34/Daniels 14/Livers

PF: Durant 34/Osman 14/Tillman

C : Horford 26 /Portis 22 /Biyombo

Komentarz:

Zaznaczam jak zwykle, ze pozycja sa umowne oraz nie robie hokejowych zmian. Dyson czesto moze wchodzic do S5 za Harrisa lub Dipo nawet jak sa zdrowi.

Warto podkeslic, iż posiadanie w składzie G.Harrisa oraz V.Oladipo wiaze sie z tym, ze beda notowac absencje. Oczywiscie juz przed startem sezonu Gary zaliczyl kontuzje, Dipo rowniez odczuwal jakies dolegliwosci. W zwiazku z tym wybralem najlepszego obronce w drafcie D.Danielsa, ktory pelni podobna do nich role w obronie oraz przedluzylem M. Strusa, ktory czesto jest strazakiem w real Heat w podobnych sytuacjach. Do tego pozostali w zespole doswiadczeni guardzi jak Dragic czy Rose oraz doszedl po udanym sezonie w real Suns Biyombo. Rotacje na skrzydle uzupelniaja Osman i Livers. 

Harris wrocil w polowie trymestru na 6 spotkan (game 22 byla jego ostatnim w 1T), Dipo wrocil na ostatnie 4(od 25 meczu). W zwiazku z tym wypisze rotacje na 1 czesc trymestru kiedy nie bylo ich razem.

PG: Daniels 24/Dragic 20/ Rose 4

SG: Strus 30/ Rose 10/ Livers 8

SF: Doncic 36 /Osman 12

PF: Durant 36/Osman 12/ Tillman 

C : Horford 28/Portis 20/Biyombo 

Daniels od poczatku gry w NBA okazuje sie  byc swietnym obronca i juz na starcie bede musial z tego korzystac. Nie przewiduje wiekszych minut, bo to jednak rookie wiec pewnie moze miec klopoty z faulami. Wydaje mi sie, ze gra w otoczeniu Doncica, Duranta, Horforda oraz Strusa zapewni mu dosyc komfortowy start w lidze. 

Randomowe staty:

Luka Doncic

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS%

+/-

2022-10-19 2022-12-14 26 26 36.9 11.3 22.8 .496 2.8 8.3 .338 7.5 10.4 .726 0.8 7.6 8.4 8.7 1.7 0.7 3.6 2.9 33.0 60.2 3.0

Gral prawie caly trymestr. W tym czasie zaprezentowal kosmiczna forme, zwlaszcza na poczatku sezonu kiedy Mavs notowali niezly bilans, a Luka byl faworytem do MVP. Pozniej okazalo sie, ze potencjal w zespole sie wyczerpuje, a Wood, THJ czy Dinwiddie to nie jest dlugoterminowe wsparcie. Wtedy tez zaczyna sie pałowanie Luki ala Kobe za czasow Odoma, Kwame Browna czy Smusha Parkera. Od kilku lat powtarzam, ze Cuban to fatalny owner, a ten sezon tylko podtrzymuje tę tezę. W tamtym roku z tego co pamietam Luka zaczal od dominacji na midrange, a w tym roku wymiata na post up i pod ksozem. On zawsze byl swietny na poscie, ale w tym roku zwiekszyl volume. Ponadto Mavs podobnie jak BeGM Heat sa bardzo duzi, wiec tam slabszy fizycznie guard nie utrzyma sie w obronie. Przy wolnym pace polowanie na mismatche stanowi spora czesc game planu. Przyjscie Duranta to jest dla niego game changer, bowiem nigdy nie gral z gosciem ktory daje takiego gravity obok niego w ataku, a nie jest przy tym dominujacym ball handlerem. Pod katem grania przez HCO to rowniez dla niego perfect fit. Dla mnie Luka jest najlepszym graczem w lidze, dla kogos innego moze to byc Giannis, dla innej osoby Jokic. Tutaj w zasadzie nie ma zlych odpowiedzi i mam ta trojke na tym samym tierze. 

Video od Elgee dla wiekszej wiarygodnosci. Bez tego nie mozna oddac opisu.

Kilka adv statow za caly sezon:

Pull Up 3PT% 35.0%  70%  percentile

C&S 3PT% 41.7% 84% percentile

Oczywiscie tych C&S to oddaje niewiele jakkolwiek przy Durancie oraz Horfordzie to powinno choc troche sie poprawic ;] Overall pod katem jakosci trojek to oddaje obecnie najtrudniejsze rzuty w lidze. 

Pod koszem tradycyjnie juz miewa rewelacyjne wyniki przy sporym volume:
Adjusted FG% at Rim            72.30%    90%                     
Finishing Talent            +2.1    99% 

Pod katem jak wyzej:  
Playmaking Talent            3.02    100%            👑     

Ad. efektywność:  
P&R Ball Handler PPP            1.00    99%            A+    
Spot Up PPP            1.01    66%            B-    
Post Up PPP            0.97    96%            A+    
Isolation PPP            1.09    100%            A+    

Ad. all in one stats:

Real Plus Minus (RPM)    +8.6    100%    A+
Offensive RPM    +7.3    100%    A+
Defensive RPM    +1.3    83%    A-
RAPTOR    +8.4    99%    A+
Offensive RAPTOR    +9.8    100%    A+
Defensive RAPTOR    -1.4    27%    D
 

W zasadze te staty nie zmieniaja mojej opinii na temat Luki, jakkolwiek moze komus pomoze to zobrazowac jakby wygladal przy pozyskaniu takiego wymiatacza w HCO jak Durant. 

Kevin Durant:

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-09 27 27 36.8 10.8 19.4 .556 1.6 4.7 .339 6.9 7.4 .920 0.3 6.3 6.6 5.4 0.7 1.7 3.4 2.4 30.0 66.2 1.9

Durant wyglada na to, ze podaza droga Lebrona jesli chodzi o longevity. Nie spodziewalem az tak dobrej produkcji i to przy calej otoczce zwiazanej z Simmonsem i Kyrie. Skutkowalo to, iz musial grac spore minuty ze scrubami. Teraz dostaje do gry najlepszego kreatora w lidze. Ostatni raz taka sielanke mial obok Currego. 

Durant najlepiej odnajduje sie w HCO, jest najlepszym midrange shooterem ever. Oprocz Luki licze rowniez na passing Horforda. Gra w trojkacie Durant/Luka/Horford to jest eksperyment, ktory kiedys chcialbym zobaczyc. Teoretycznie jest to perfekcyjne ustawienie. Czolowy shooter, czolowy playmaker i finisher oraz glue guy. Od Strusa nikt nie bedzie pomagal, zostaje tylko czekajacy na cuty Dysona. Przy dojsciu kogokolwiek z dwojki Harris/Dipo pole dzialania obrony zaweza sie i nie widze obecnie rosteru w lidze, ktory moze skutecznie bronic jednoczesnie Luke i Duranta

Poprawil rowniez gre jako weak side rim protector. W zasadzie to on zawsze to potrafil (vide slynna seria vs GSW) jakkolwiek volume w ataku w RS potrafi byc zabojcze, wiec ta kwestie czesto odpuszczal. W tym sezonie jest inaczej:

% Rim Shots Contested    27.56%    69%    B
Rim Contests / 75 Poss    6.23    75%    B+
Blocks / 75 Poss    1.6    88%    A-
Block Rate on Contests    26.18%    89%    A-
Rim dFG% vs Expected    -8.30%    95%    A+
Adj. Rim Points Saved/ 75    0.93    99%    A+

Ad. all in one stats:

Real Plus Minus (RPM)    +4.0    96%    A+
Offensive RPM    +3.4    97%    A+
Defensive RPM    +0.6    72%    B
RAPTOR    +5.9    97%    A+
Offensive RAPTOR    +4.9    97%    A+
Defensive RAPTOR    +1.0    74%    B

Duet Luka/Durant opuscil raptem 3 mecze w tym trymestrze.

Al Horford:

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-18 2022-12-04 20 20 31.6 4.0 7.4 .537 2.1 4.4 .466 0.3 0.4 .625 1.0 5.3 6.3 2.8 0.5 1.0 0.8 2.0 10.2 67.8 5.5

Ma troche podobna role co w Celtics, natomiast niewatpliwie Luka&Durant > Tatum&Brown. Licze na jego obrone, gdzie dalej jest topowym C w lidze oraz secondary kreacje w ataku. Milym zaskoczeniem jest fakt, iz trafial ponad 2 trojki na 47% w tym trymestrze oraz overall na spot up robil 1.17 ppp (96% percentile). Zapewne fluke, ale na wynik w tym trymestrze na pewno to wplynie.  U mnie gra prawie 4 minut mniej niz w Bostonie, mam jednak wiecej wartosciowych zmiennikow na jego pozycji, a zalezy mi na wypoczetym Horfordzie w PO. Przy jego absencji do S5 wchodzi Portis.

Ad. all in one stats:

Real Plus Minus (RPM)    +1.9    87%    A-
Offensive RPM    -0.8    50%    C
Defensive RPM    +2.7    95%    A+
RAPTOR    +1.0    76%    B+
Offensive RAPTOR    -0.2    62%    B-
Defensive RAPTOR    +1.2    77%    B+

Max Strus

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-12 26 14 32.1 4.8 11.8 .410 2.8 8.2 .344 1.2 1.3 .857 0.5 2.9 3.4 1.7 0.8 0.3 1.1 2.3 13.7 55.1 -2.1

Gral ogromne minuty w Heat, czesto jako starter. Efektywnosc mu spadla, ale Miami czesto mialo problemy zeby wystawic w meczu jakakolwiek rotacje, wiec te 55% TS i tak nie wyglada najgorzej. Dostal wiecej obowiazkow niz powinien i musial oddawac rzuty po broken plays czy koncowke 24s. U mnie gra prawie caly trymestr u boku Luki i Duranta w S5. Bullock czy DFS maja 10 sekund na oddanie otwartego rzuty w ofensywie Mavs, wiec Max powinien to lepiej wykorzystac. W przeciwienstwie do Duncana Robinsona nie jest takim kołkiem w obronie, wiec owszem bedzie pewnie targetowany, ale musze  z tym zyc ;] 

Dyson Daniels

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-15 20 5 20.3 2.2 4.3 .500 0.7 1.6 .406 0.8 1.1 .682 0.7 3.1 3.7 2.4 0.8 0.3 0.9 2.2 5.7 59.6 0.0

W obronie spelnia wszystkie moje oczekiwania. Natomiast zaskakuje mnie pozytywnie na obwodzie. Rzuca 39% C&S 3s oraz 43% z pull up 3S. Oczywiscie proba jest jeszcze mala, ale jego mechanika najlepiej w karierze, a to jest dla niego swing skill zeby wejsc na wyzszy poziom. Nie dostal szansy od razu w NOP, jakkolwiek w opisach w mysl zasady ,,analiza wsteczna zawsze skuteczna'' gra u mnie w S5 od poczatku przy absencjach Dipo/Harrisa. Pelni troche Satoranskiego z poprzednich lat, za ktorym zatesknilem jak go ogladalem ostatnio w barwach Barcelony vs. Panathinaikos. Upside ma jednak znacznie wyzszy, popelnia bardzo malo bledow jako rookie i sprawdza sie w rotacji mocnego w real NBA zespolu. Dosyc latwo go zescalowac na warunki beGM Miami Heat. Pelni role glownie POA obroncy. Rok temu do tej roli wybralem Ayo, ale niestety musialem sie z nim pozegnac przy tradzie za Duranta. W ataku jest spot up shooterem, cutterem oraz willing passerem. Z lawki dostaje wiecej pilki do reki u boku Gorana

Bobby Portis

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-20 2022-12-15 28 7 26.3 6.0 12.0 .501 1.1 3.6 .314 1.0 1.4 .763 2.5 7.6 10.2 2.0 0.3 0.3 1.1 1.9 14.2 56.4 1.0

Z jakis przyczyn zachodzi znaczaca korelacja miedzy iloscia zbiorek, a skutecznoscia za 3. Chronologicznie za ostatnie lata 3s: 47%, 39%, 30%. Zbiorki: 7 rebs; 9 rebs.; 10 rebs. W teorii notuje double double z lawki w contenderze, natomiast w rzeczywistosci uwazam, ze gra gorzej niz w ostatnich 2 latach.  Na szczescie na mid range dalej jest bardzo dobry, a pod koszem notuje w tym roku absurdalne jak na niego 72% (to w skali ligi swietny rezultat). Pogorszyl sie w defensywie, ale wydaje mi sie ze to efekt sutego kontraktu od Bucks. Na szczescie z tego co slyszalem od wielu GMow bedzie gotow wziac spory paycut dla Heat podczas kolejnego FA. 

Pan Koszykarz Goran Dragic

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-16 27 0 16.8 3.0 6.9 .438 1.1 2.7 .392 0.8 1.2 .656 0.4 1.1 1.5 3.2 0.3 0.1 1.2 1.4 7.9 53.2 1.8

Fakt, iz Mavs nie byli w stanie podpisac latem Gorana przechyla czare goryczy. Zamiast niego Luka ostatnio dzielil parkiet z McKinleyem Wrightem czy The Pinsonem. Smiech na sali, zwazwyszy, ze Goran w tym roku jest wysmienity w smutnych Bullsach i notuje C&S 3s na poziomie 50.8%(absolutny top ligowy, 98% percentile). Obawiam sie jednak, ze nie bedzie mial mozliwosci gry w PO, gdzie podobnie jak Horford zawsze wymiatal. Ja nie popelnilem bledu Mavs i licze, ze Dragic bedzie mogl zakonczyc kariere w barwach ukochany Heat. Jak Dipo znowu cos bolalo, to Goran wystapil w 27 meczach i okazal sie dosyc istotny dla mojej rotacji w tym trymestrze. Wraz z powrotem Dipo i Harrisa stopniowo moge zmniejszac mu minuty zeby go zakonserwowac na PO. 

Cedi Osman

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-12 28 0 23.1 3.3 7.5 .443 1.3 4.1 .325 1.0 1.4 .692 0.3 2.7 3.0 1.6 0.4 0.1 0.9 1.9 8.9 55.0 5.5

Sporo scina, 75% rzutow ma asystowanych (u mnie bedzie podobnie), at rim notuje rekordowe dla niego 76%. Troche cegli z dystansu, ale z cornerow robi jednak te 42%, wiec da sie nim swobodnie grac w HCO.  Mial swietny poczatek sezonu, pozniej troche przyhamowal, 2T znowu zaczal dobrze. Osmana mysle, ze kazdy zna. Porzadny rols z lawki z dobra obrona na newralgicznej pozycji.  Jak Dragic czy Rose beda stac to on bedzie biegac :D 

Derrick Rose

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-03 21 0 13.6 2.6 6.4 .400 0.8 2.3 .347 0.5 0.5 1.000 0.4 1.4 1.8 2.0 0.3 0.2 0.8 0.7 6.4 48.4 0.1

Nie wpisywalem mu stalych minut, bo ciezko przewidziec kiedy bedzie potrzebny. Przy jakims foul trouble Danielsa czy Dragica na pewno dostanie minuty. Thibbs zmienil rotacje i w nowej nie ma czasu dla Rosea, ktory przyjal to z pokora. Licze, ze w realu przejdzie gdzie indziej, bo jeszcze powinien dac w RS kilka dobry spotkan. 

Xavier Tillman 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-15 15 0 10.8 1.7 2.8 .595 0.1 0.4 .333 0.4 0.9 .429 1.1 1.3 2.4 0.5 0.4 0.5 0.5 1.1 3.9 60.2 -2.7

Gra w bardzo mocnym teamie, wiec produkcja jest srednia. Na pewno dostanie w tym trymestrze u mnie minuty przy absencjach Horforda czy czasami gorszej dyspozycji Portisa, ale ciezko mowic o stalej rotacji. Dobra defensywa i passing. Nic wiecej od niego nie oczekuje, a Tillman to gwarantuje w ograniczonych minutach

Isaiah Livers

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-22 2022-12-01 22 7 19.6 1.9 4.7 .404 1.3 3.7 .358 0.7 0.9 .750 0.5 1.8 2.3 0.6 0.4 0.5 0.6 1.9 5.8 56.7 -5.9

Wywalczyl sobie stale miejsce w rotacji Pistons, co moze nie jest jakims szczegolnym osiagnieciem. Mamy tu jednak do czynienia z rolsem z lawki, ktory gra w przypadku kontuzji reszty zespolu. Podobna role pelnil w collegu. Jest bardzo dobrym obronca i z cornerow trafial 45% trojek. Wstydu nie ma.  Obecnie jest kontuzjowany, ale powinien wrocic w 2T.

B. Biyombo

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-10-19 2022-12-13 22 2 12.3 1.4 2.6 .544 0.0 0.0   0.4 1.0 .409 1.0 2.4 3.4 0.8 0.3 1.5 1.0 1.8 3.2 53.2 1.4

Solidny back up. Postrach w pomalowanym w obronie :D Krol small samplow statow (w tamtym roku podobnie wygladal). 

% Rim Shots Contested    49.75%    97%    A+
Rim Contests / 75 Poss    10.62    98%    A+
Blocks / 75 Poss    4.3    100%    A+
Block Rate on Contests    40.00%    98%    A+
Rim dFG% vs Expected    -16.20%    99%    A+
Adj. Rim Points Saved/ 75    2.54    100%    👑 

Podobnie jak Suns przy absencjach Aytona nie wykluczam, ze bedzie zaczynal niektore mecze z S5, a Portis z lawki - vide absencje/urazy Horforda. Sa to jednak sytuacje incydentalne i bardziej zaleza od matchupu czy lawki przeciwnika. 

G. Harris

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-11-18 2022-11-30 6 3 25.8 3.8 8.0 .479 1.7 3.8 .435 1.0 1.0 1.000 0.8 1.8 2.7 2.0 0.7 0.3 1.5 2.2 10.3 7.3 -5.8

Staty mu troche psuje 6 mecz, gdzie zszedl z kontuzja. Wizualnie wygladal calkiem dobrze po powrocie, siedziala mu 3ka. Potrafil nawet wjechac pod kosz na kontakcie. Oczywiscie jak to przy powrotach odezwala sie inna poboczna kontuzja. Kilka dni temu wrocil do gry i licze, ze da solidne minuty w Magic, ktore wyglada ostatnio coraz lepiej. Przede wszystkim jednak licze na jego defensywe. 

V. Oladipo

 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS TS% +/-
2022-12-06 2022-12-12 4 0 20.4 3.0 7.3 .414 1.0 3.8 .267 0.8 1.5 .500 0.3 2.5 2.8 2.8 0.3 0.0 0.8 1.8 7.8 49.0 -3.3

Najlepiej traktowany przez organizacje zawodnik w lidze zdazyl wrocic na ostatnie 4 mecze 1T. Troche szkoda, ze jego mecz nr 5 nie zalapal sie (@OKC) do tego trymestru, bowiem byl to pokaz tego co Dipo moze teraz dac. Rewelacyjna on ball D, deflections, czytanie passing lanes(to zawsze mial wysmienite) oraz wszechstronnosc w ataku, a nie tylk campowanie w cornerze. U mnie wystepuje w roli plastra i czeka na kreacje od Luki czy Duranta.

Terminarz:

Chicago Bulls
Boston Celtics
Toronto Raptors
Toronto Raptors
@Portland Trail Blazers
@Golden State Warriors
@Sacramento Kings
Golden State Warriors
Sacramento Kings
@Indiana Pacers
Portland Trail Blazers
Charlotte Hornets
Charlotte Hornets
Phoenix Suns
@Toronto Raptors
@Washington Wizards
@Cleveland Cavaliers
@Minnesota Timberwolves
Washington Wizards
Washington Wizards
@Atlanta Hawks
@Boston Celtics
@Boston Celtics
@Memphis Grizzlies
Detroit Pistons
Los Angeles Clippers
San Antonio Spurs
@Indiana Pacers

15 meczow domowych, 13 wyjazdow. Uwazam, ze po Lakers mam najlatwiejszy terminarz w lidze.

Plusy:

- Duet Luka&Durant wyglada rewelacyjnie, do tego opuscili raptem lacznie 3 spotkania; razem na parkiecie powoduja ciagle mismatche

- forma Horforda, Dragica

- x factor w postaci Danielsa

- zachowanie filozofii grania big bedac small

- szeroka rotacja, nie musialem wypelniac minut Theo Pinsonami tej ligi

Minusy:

- kontuzje Harrisa oraz Dipo

- zbyt duzy load dla Danielsa w obronie w obliczu kontuzji powyzszych

- wolny pace (bedzie procentowac w PO, ale w RS moze brakowac easy points

 

Podsumowanie.

Kiedys tworzylem  najszersza rotacje w lidze, owszem skutkowalo to dobrymi wynikami w RS. W PO nie zaufoano jednak Middletonowi jako 2 opcji, podobnie bylo wczesniej z Vuckiem w obronie. Za Khrisa jest teraz Durant, za Vucka Horford. Obecnie rotacja jest wezsza niz kiedys, choc jak wraca ktokolwiek z 2ki Harris/Dipo to zaczyna juz brakowac minut chocby dla Dragica. Zawsze bedzie jakies ,,ale'', osobiscie przewiduje ze obecnie problem bedzie dotykac kwestii czy Daniels jest gotowy. Licze jednak na sprawiedliwa ocene ze strony GMow oraz na najlepszy wynik na wschodzie. Na zachodzie mysle, ze Mavs i Nuggets zagraly porownywalne trymestry. Luka dostal w koncu HOF wsparcie, a Durant szanse na podbicie legacy. Sa zdrowi, sa w formie. Szanse na pierscionki maja jeszcze Dragic, Rose czy Horford. Uwazam, ze to zespol ktory jest glodny mistrzostwa jak zaden inny z pozostalych contenderow, w wiekszosci znaja tez smak porazki w finalach. Reasumując, proponuje bilans 21-7. Pozdrawiam.
 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wstęp :

    Pacers po zdobytej II rundzie PO w zeszłym sezonie mieli apetyt na jeszcze więcej i próbowali wykonać poważne wzmocnienia latem - jako że tuż przed FA wypłynęło info o bardzo poważnych problemach z prawem Milesa Bridgesa natychmiastowo zrezygnowano z jego uslug oraz złożono ofertę kontraktu Kevinowi Durantowi. Ten jednak po długich negocjacjach z Pacers, Nets oraz Heat zdecydował się dołączyć do drużyny Miami Heat. Indiana przystąpiła więc do planu B. W miejsce Milesa Bridgesa ściągnięto na roczny kontrakt Harrisona Barnesa, dołożyliśmy również do składu weterana PJ Tuckera. Doszło również do transferu z Warriors, gdzie w miejsce Tyusa Jonesa otrzymaliśmy Nerlensa Noela wraz z młodziutkim talentem Kai Jones. Wymiana ta miała na celu uwolnić minuty dla młodszego z braci Jones - Tre. W drafcie dołożyliśmy forwarda Caleb Houstan. Oprócz tego nie było wielu znaczących zmian, bo wymieniono wlasciwie tylko końcowych graczy rotacji. Chris Paul, Fred VanVleet, Tre Jones, Landry Shamet, Georges Niang, Justin Holiday, Drew Eubanks, Jusuf Nurkic, oraz twoway Duane Washington - to lista zawodników, którzy stanowili o sile drużyny w zeszłym sezonie i pozostali w składzie. Nie było to dla nas na pewno idealne offseason jak zaplanowano, ale przynajmniej nie powinno być więc problemów ze zgraniem, bo core drużyny pozostał w dużej części ten sam.

     
  2. Absencje: 

    Chris Paul - 14
    Fred VanVleet - 6
    Harrison Barnes - 0
    PJ Tucker - 0
    Jusuf Nurkic - 3 
    Tre Jones - 1
    Landry Shamet - 9
    Justin Holiday - 6 ( chyba to były DNP, nie kojarzę żadnych raportów o kontuzji, a wiec chyba jest dostępny w każdym meczu) 
    Georges Niang - 2
    Drew Eubanks - 2 

Nie biorę pod uwagę ile meczy zagrali Caleb Houstan, Nerlens Noel, Kai Jones, two way Duane Washington, Trevelin Queen, Mac McClung, - są to gracze którzy byli dostepni zawsze, ale i tak podobnie jak w realu będą mieli problem załapać się do rotacji u mnie, może z wyjątkiem Houstana, który jednak pograł sporo w realu i nie kojarzę żeby był kontuzjowany. 

Jak widać zdrowie bardzo dopisywało. 
Jedynie Chris Paul opuścił aż 14 spotkań, ale mnie akurat jego  brak nie powinien zaboleć, gdyż w jego miejsce mam świetny back-up w postaci Tre Jonesa. Dużo bardziej zabolałby brak któregoś z forwardów, bo pod formą jest Justin Holiday, a więc tylko Niang byłby tutaj solidnym zastępstwem gdyby wypadł ktoś z dwójki Tucker, Barnes. Tak się jednak nie stało, obaj zagrali we wszystkich spotkaniach i są zdrów jak ryba. Ponadto tylko 3 spotkania gram jednocześnie bez dwójki guardów-liderów (VanVleet, Paul) a więc naprawdę szczęście mi dopisywało w tym trymestrze. 

3. Rotacja : 


podzieliłem na dwa warianty, bez Paula, oraz z Paulem, ponieważ nie chce mi się rozbijać tego dalej. Można łatwo się domyślić, że podczas 6 spotkan bez VanVleeta więcej minut dostają Shamet, Holiday, ewentualnie Duane Washington, natomiast brak Nurkica to po prostu 30 minut dla Eubanksa i wtedy też Tucker pogra trochę na Centrze. 

rotacja w pełnym składzie (14 spotkań) :
PG : Paul 27 Tre Jones 21
SG : VanVleet 35 Shamet 13
SF : Barnes 35 Holiday 13
PF : Tucker 28 Niang 20
C : Nurkic 30 Eubanks 14 Kai Jones 4 

Duane Washington, Caleb Houstan, Kai Jones to gracze którzy dostają wiecej szans podczas absencji Nurkica czy VanVleeta. Ten wariant z rotacją na C tez jest umowny, bo Kai nie gra w każdym spotkaniu, tylko gdy trafi się niezły match-up. Reszta (Noel, McClung, Queen) nie gra wcale prócz garbage time. 

Jak widać cp3 ma u nas duży komfort i może spokojnie grac po 26-30 minut na mecz, bo na PG mamy najlepszy back-up w lidze. Może się nasz dziadek oszczędzać, co mam nadzieję zaprocentuje w przyszłych miesiącach. 

 

Rotacja bez cp3 (14 spotkan) :
PG Tre Jones 34 Duane Washington 10 VanVleet 4
SG VanVleet 30 Shamet 18
SF Barnes 35 Holiday 13

PF Tucker 28 Niang 20
C Nurkic 30 Eubanks 14 Kai Jones 4

Do rotacji wskakuje Duane, Tre dostaje więcej minut i VanVleet wspomaga również kilka minut na PG. Wszystko jest według mnie cacy i zespół nie traci wiele na jakości moim zdaniem. 

4. Statystyki indywidualne z opisem roli w druzynie : ( w nawiasie liczba rozegranych spotkań w realu)

pg Chris Paul (14) - 
30,8min 36,6%fg 1,2 x 29,8% 3fg 88,4%ft 10,4pts 4,7reb 8,8as 1,5stl 0,2blk 2,1to 

Dość słabo wszedł w sezon, ofensywny slump w pierwszych 10 meczach a później kontuzja. Na jego usprawiedliwienie to tylko 14 spotkań więc niewielka próbka napawa nadzieją że będzie jednak nieco lepiej w dalszej części sezonu. Na pewno wiek robi swoje, dlatego trener musi po mału przygotowywać Tre Jonesa do przejęcia roli podstawowego PG.  

sg/pg Fred VanVleet (22) -
36,7min 37,4%fg 2,8 x 32,2% 3fg 86,3%ft 18,0pts 3,7reb 6,4ast 1,8stl 0,5blk 1,9to

Również liczyłem na nieco skuteczniejszą grę. Na plus fakt, że dostaje się często na linie osobistych, bo oddaje prawie 5 prób na mecz. Według mnie jego mierna skuteczność jest trochę wynikiem tego, że musi grać fulltime PG w realu, u mnie grałby fulltime SG będąc kreowanym przez cp3/Jonesa no ale nie obrażę się jak ktoś tego nie weźmie pod uwagę. W realu Nurse znów katuje nim duże minuty i obawiam się nieco że zaraz skończy się to tak jak w zeszłym roku jakąś kontuzją. Na pewno jest mocno niedoceniana jego defensywa, jeden z czołowych przechwytujących ligi, potrafi kryć wyższych od siebie i potrafi też blokować, 0,5blk na mecz przy jego warunkach fizycznych to dość imponujący wynik jakby nie patrzeć. 

 

sf/pf Harrison Barnes (28) - 
31,5min 48,6%fg 1,2 x 31% 3fg 83,3%ft 13,9pts 5,4reb 1,9as 0,8stl 0,2blk 


Zaczął sezon fatalnie, ale po 7-8 pierwszych spotkaniach gdzie moim zdaniem wyglądał źle fizycznie i kondycyjnie jest już powrót do normalności czyli swoje standardowe 16/6/2. Również dostaje się często na linie ft. W mojej drużynie on będzie miał dużo więcej odpowiedzialności za zdobywanie punktów niż ma obecnie w realu. Myślę, że bedzie oddawał około 14-15 rzutów na mecz, zamiast niecałych 10 jak w realu, więc powinien raczej dobić do 17-18ppg. Na plus zdrowie, więc może ładnie się zgrywać z nowym zespołem. 

pf/c PJ Tucker (28) - 

28,6min 44,2%fg 0,7 x 39,2% 3fg 77,8%ft 3,6pts 4,3reb 0,9as 0,6stl 0,3blk 0,8to 

Mr. no-boxscore. Wiadomo że od kilku lat już PJ usuwa się mocno w cień podczas regular Season i nie zależy mu w ogóle na statystykach. Liczę że da dobry impact w playoffs jak w poprzednich latach, no ale mógłby trójki częściej próbować dorzucać bo idzie mu to całkiem nieźle, przydałoby się żeby trafiał tę jedną trójkę co mecz. Na plus zdrowie, również może ładnie się zgrywać z zespołem. 

c Jusuf Nurkic (25) - 
29,5min 53%fg 0,7 x 39,5% 3fg 69,5%ft 14,5pts 10,3reb 2,9as 0,7stl 0,9blk 2,3to 

Jest to zawodnik z którego do tej pory jestem najbardziej zadowolony. Zdrowy Nurkic to top10 centrów ligi i potwierdza to w tym sezonie. Dba o deskę, stawia bardzo dobre zasłony, jest niedocenianym passerem. Ścisła czołówka ligi w zbiorkach ofensywnych. Do tego dołożył w tym sezonie całkiem skuteczną trójkę, choć oczywiście na małym Volume. Obserwuje go uważnie i potrafił parę razy zdominować kompletnie swój match-up i zdarzyło mu się grać w roli gościa który ofensywnie robi bully-ball słabszym fizycznie centrom przeciwnika. W realu nets, czy tacy rockets serio nie mieli kim go bronić i zamierzamy z jego super dyspozycji przeciw słabszym centrom również w ten sposób korzystać. 

pg Tre Jones (27) - 
30,3min 43%fg 0,8 x 30,3% 3fg 90,3%ft 12,6pts 3,4reb 6,6as 1,4stl 1,8to 

Mój wybór z draftu, gracz którego sam sobie wyszukałem i jestem z tego udanego scoutingu dumny. Pomimo gry jako pg w jednej z najsłabszych drużyn w NBA w realu traci bardzo mało piłek. U mnie robi za 6th mana. Taki gracz to skarb przy słabszej dyspozycji cp3, bo to gracze o tym samym profilu, szanujący piłkę i bardzo dobrzy w kreowaniu kolegów. W przyszłości ma u mnie już zarezerwowaną rolę podstawowego rozgrywającego. 
 

sg/pg Landry Shamet (19) - 
16,8min 41,1%fg 1,5 x 38% 3fg 85%ft 7,1pts 1,0reb 1,4as 0,6stl 0,9to 

Solidny po obu stronach parkietu role player. Zaczął sezon od urazów, ale gra raczej swoje. W drugim trymestrze będę miał z niego dużo uciechy bo ostatnio mocno się rozkręcił ale w tym trymestrze jeszcze nie wolno mi o tym za bardzo mówić. Cieszy jego stabilna trójka. 

sf/sg Justin Holiday (22) - 
16,4min 38%fg 1,2 x 34,2% 3fg 5,1pts 0,9reb 0,8as 0,3stl 0,4blk 0,5to 

W realnym świecie trafił do nowego zespołu no i kiepsko się narazie w nim odnajduje. Justin to gracz systemowy i potrzebuje znać ten system i wiedzieć co ma robić na boisku. Pamiętajcie że u mnie gra czwarty czy piąty sezon gdy będziecie dokonywać walidacji jego impactu. Oczywiście i tak zmniejszyłem mu minuty w stosunku do poprzednich lat, bo mam teraz lepszego SF niż w poprzednich sezonach w postaci Barnesa. Powinien wyciągnąć się w trójkach w przyszłych trymestrach, bo poprzednie kilka sezonów to było regularne 38-40%. 

pf/sf Georges Niang (26) - 
19,8min 45%fg 2,3 x 42,6 3fg% 88,9%ft 9,5pts 2,2reb 1,2as 0,5stl 0,3blk 0,8to 

On zbiera w tym sezonie same pochwały. Elitarna już trójeczka z ławki, dodatkowo chwalony za solidną defensywę. Cieszy na pewno jego mocna forma W tym sezonie, to idealny 7-8 gracz w rotacji mocnego zespołu. 

c Drew Eubanks (26) - 
17,4min 74,1%fg 68,6%ft 5,8pts 4,0reb 0,8as 0,4stl 1,0blk 0,7to 

Według mnie jeden z niedocenianych back-up centrów ligi. Gracz o profilu, który mocno pasuje do takich rozgrywających jak Jones czy Paul, bo potrafi urwać się obronie i łapać loby, lubi też grę na pick n roll. Znacznie poprawił się w defensywie at the rim. 1blk na mecz w 17 minut to pokaźny dorobek. To sprawia, że z obsady na centrze jestem naprawdę zadowolony. 

sf/pf Caleb Houstan (21) - 
18,6min 36,3%fg 1,0 x 35,1% 3fg 84,6%ft 4,2pts 2,6reb 0,8as 0,3to 

Mój rookie dostawał sporo szans w realu ze względu na grę w słabszym zespole, ale ostatnio coś wypadł z rotacji gdy Magic zaczęli grać jakby zależało im na wynikach. Na pewno ma dużo do nauki ale wykazuje już teraz potencjał do bycia super 3&D i typowym shooterem off-ball. W przyszłości widzę go jako gościa który wygryzie z mojej rotacji Justina Holidaya. Na razie nie ma fajerwerków ale u mnie póki co też nie pogra regularnie, więc można go nie brać w ogóle pod uwagę. 

pf/c Kai Jones (19) - 
10,5min 47%fg 70%ft 2,9pts 2,2reb 0,5blk 

No jak narazie spory zawód, bo myślałem że pod nieobecność Bridgesa będzie już w tym sezonie dostawał regularne minuty, ale jednak jeszcze nie jest gotowy według swojego trenera z realnego świata. Na początku sezonu dostawał jakieś mega ochłapy w garbage time, które mocno zaniżają mu statystyki, później dostał kilka spotkań szansy i  nawet nieźle wyglądał moim zdaniem. W dwóch jedynych spotkaniach powyżej 20minut wykręcił 9pts i 9reb na mecz. Na pewno on by mocno korzystał na grze u boku cp3 i Jonesa. Szkoda ze nie dostaje jakichś minut w realu u boku LaMelo abym mógł tą tezę potwierdzić jakimś naocznym dowodem w postaci soczystych alley-oop.

Duane Washington jr. (15) - 
9,0min 37,7%fg 4,6ppg 

Gracz poza rotacyjny jednak dostanie jakieś minuty pod nieobecność cp3. To taki wolny elektron i gracz który umie sobie wykreować rzut. W sześciu spotkaniach tego trymestru dostał więcej niż 12 minut i w dwóch z tych spotkan zaliczył ponad 15 punktów. 

 

Reszta to garbage time wiec nie wrzucam, aby nie tracić czasu swojego i czytającego. 

 

5. Terminarz : 

Wizards, Spurs, Pistons(b2b)

Dla mnie pewne 2-0 z Wizards i zgrywającymi sie spurs, później ciezki mecz z Pistons, chyba 2-1

@Sixers, @Bulls, @Wizards, @Nets (b2b), @Nets 

mecze z Nets i Wizards do wzięcia, mysle ze 3-2 w tym roadtrip realne

Heat, Pelicans, Nuggets, Raptors 

2-2 realne, bo ja bez cp3 ale Raptors chyba bez Lillarda. 

@Hornets, @Rockets

1-1 realne, Hornets nie maja żadnej odpowiedzi na Nurkica

Magic (b2b), Magic, Wolves, Nets, 

2-2 lub może nawet 3-1 bo jeden z Magic u siebie powinienem wyciagnac. 

@Clippers, @Lakers (b2b), @Kings, @Jazz, @Blazers, @Warriors, @Wolves 

Długi roadtrip po zachodzie, ale tylko z Lakers w b2b pewny wpierdol, a reszta może iść w obie strony, a z Blazers raczej pewne zwycięstwo. 3-4 lub 4-3 

Wizards, Nets (b2b), Heat 

tu już wraca cp3 i robie raczej 2-1 

14 x u siebie, 14 x na wyjeździe 
5 x b2b
3x Wizards, 1x Blazers, 2x szpital z Wolves ( jaki fart ze już ich nie spotkam później jak będą zdrowi) 
3x Nets i 1x Hornets - obie te drużyny choć niezłe, uważam za mega super match-up dla mnie. 


no ten terminarz nie był wymagający moim zdaniem. Wyszło mi z niego 15:13 lub 16:12.

 

6. Wady i zalety : 

wady: 
- znów brak porządnego lidera
- znów brak scoringu
- trójeczki nieco nie wpadają
- Paul zawodzi 
zalety: 

- znów tracimy najmniej piłek w lidze (najwiecej strat robi Nurkic - 2,3) 
- bardzo solidna ławka rezerwowych
- elitarna skuteczność z linii osobistych ( prócz centrów i Tuckera każdy gruuubo powyżej 80%)
- dużo szczęścia do zdrowia ( tylko cp3 dłuższa absencja a akurat jego mam kim zastąpić elegancko) 
- sprzyjający zwycięstwom terminarz 
- każdy z mojej dziesiątki rotacyjnej oprócz Tre Jonesa gra swoją rolę i ma spory udział w bardzo mocnym zespole z dodatnim bilansem

7. podsumowanie i propozycja bilansu : 

Argumentacja: kilku moich zawodników jest pod formą, cierpię na brak scoringu i nie będę tego za bardzo ukrywał bo nie mam chyba jak. Natomiast uważam, że mam zespół pełen weteranów którzy grają w dobrych zespołach i tym monolitem, doświadczeniem i zespołową grą powinienem utrzymać dodatni bilans. 
moja propozycja to to co wyszło mi z terminarza, czyli 15-13 lub 16-12. 

 

go pacers!

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - I trymestr

Tak wiem, miałem odejść, przepraszam, tych wszystkich których zawiodłem swoim powrotem :)

Tak na serio to chcę odejść i nie chcę odejść. Chcę, bo się już po ludzku nie chce ani spierać ani pisać a nie chcę, bo tak po ludzku głupio zostawiać coś co się zbudowało i jakoś odpowiada.

Tak w skrócie głównie ze względu na szacunek jaki mam do tej gry a nie dlatego, że mam coś ważnego, ciekawego do napisania :)

 

Kontuzje, odpoczynki i zawieszenia

 

Joel 8 meczów 6, 8-10, 17-20

Kyrie 9 meczów 9-16 i 28

Klay 5 meczów 7,10,14,18,24

Maxey 13 meczów 16-28

McDaniels 3 mecze 20-22

Clarke 0

Hyland 8 meczów 7-8, 12-13, 18-21

Duarte 19 meczów 10-28

Lyles 6 - nie wiem czy kontuzja czy poza składem

Drumm - 6 meczów 7-12

Keon Johnson zagrał 9 meczów, pewnie mógłby więcej

David Roddy zagrał w każdym meczu :)

 

Starting 5

W zależności od match upów

Embiid

Clarke

McDaniels

Klay

Irving

lub

Embiid

McDaniels

Klay

Maxey

Irving

Gdy Embiid kontuzja to jego miejsce zajmuje Clarke a McDaniels na PF

Gdy nie ma Irvinga to Maxey w s5

 

Minuty:

Gdy w zdrowiu wszyscy to mniej więcej

Embiid 35/ Drummond 13

Clarke 28/ Mcdaniels 10/ Lyles 10

McDaniels 22/ Klay 14/ Duarte 12

Klay 16/ Maxey 32

Irving 35/ Hyland 13

 

77 mecze absencji co daje 1727 minut absencji jeżeli się nie pomyliłem w wyższej arytmetyce :)

Zatem rozdzielam nie 6720 minut a 8447 minut, czyli w zaokrągleniu 300 minut na mecz, czyli około 60 minut na pozycję.

 

Embiid 36/ Clarke 8/ Drummond 16/ Butler

Clarke 22/ McDaniels 10/ Lyles 15/ Gabriel 9/ Terry 4/Minott

McDaniels 25/ Klay 15/ Duarte 7/ Roddy 12

Klay 17/ Maxey 32/ Keon 6/ Duarte 5

Irving 36/ Hyland 24

 

Opis graczy

 

Joel Embiid

image.thumb.png.88dfa5e8d9e085f5fdc18bd6d357b4f6.png

Kontuzje z początku sezonu trochę wypaczyły jego wyczyny, ale zdrowy Embiid szybko doszlusował do wyścigu po MVP. Świetny wielowymiarowy scoring plus zauważalny rozwój passingu. 64% TS, wymuszanie fauli, On-off +16,5 :)

Nie skupia się na obronie, ale mimo to wymusza o 4,5% gorszą skuteczność przeciwnika w rzutach za 2 a 5,4 w rzutach za 3.

 

Kyrie Irving

image.thumb.png.f511e74f423ecf37ff85892b2d5a0ad8.png

Och Kyrie, Kyrie, znowu nawywijał :)

Jak gra to gra bardzo dobrze, Mr Elegant + do tego clutch - lideruje w lidze w punktach w 4tej kwarcie 8,3 ppg (dane na 19.12)

Scorer, który odciąża Embiida i nie przeszkadza mu. Najwięcej iso ppg w lidze z graczy, którzy robią to na +50% - 5,8 pts

Obrona nigdy nie należała do jego zalet, ale stara się i jest mniej więcej neutralny lub nawet lekko dodatni, wymusza o 1,3% gorszy % u graczy przez niego krytych w rzutach za 2 i 1,7% za 3. Do tego ponad blok na mecz, chyba najwięcej wśród graczy o jego wzroście w lidze.

Lekko kuleje w 3kach 33%, ale ma lepsze on/offy od Duranta.

 

Klay Thompson

image.thumb.png.83577f9e3159e0bcfa90975bef401ebe.png

Metallica skończyła się na KillemAll a Klay dwa lata temu po kontuzji. To jest fakt, choć wiadomo, wiek też robi robotę. Pewnych rzeczy jednak się nie zapomina. Początek słaby rzutowo, ale od mniej więcej początku listopada 4,4 trafionej 3ki na mecz na prawie 42%. Niewielu jest takich strzelców a jeszcze mniej takich co nie monopolizują piłki.

W obronie doświadczenie, choć szybkości już brakuje. -2,3% 3ki bronione a rzuty za 2 -2,8%, czyli pozytywnie.

 

Tyrese Maxey

image.thumb.png.672ba49af33231e16ea9665f1c51e985.png

Szkoda kontuzji, bo przed nią było pięknie. 23 pts jako trzecia opcja, coraz lepszy strzelec, ponad 42% za 3 przy 2,9 trafionych i to często pull upy, step backi itd, bo z samych c&s miał 49%!. Do tego niesamowity ciąg na kosz i kończenie pod nim. No i ten zaraźliwy uśmiech. Obrona neutralna, stara sie, ograniczeń fizycznych nie przeskoczy. Ovr 0 0,7% lepiej rzucali przeciwnicy na nim, choć o dziwo 3ki rzucali o 8,8% gorzej!

 

Jaden McDaniels

image.thumb.png.23c34fef7c4940e3ef8e139d489b84e2.png

Pan od czarnej roboty. Jeszcze niestety niestabilny, lepsze i gorsze mecze. Rzut w tym trymestrze przyzwoity,  z racji grania z Gobertem i Katem, słabsza zbiórka. 1,2 stl, 1,2 blk na mecz.

Świetny obrońca, nie wyświetlają mi się pluso minusy, ale jak ostatnio patrzyłem to genialnie bronił rzuty za 2 a dużo gorzej 3ki.

 

Brandon Clarke

image.thumb.png.606a63ef0d11383561d4af296187cbe8.png

Kolejny Pan od czarnej roboty. Brak rzutu trochę boli, ale z racji stylu gry, nie zabiera miejsca pod koszem, bo najczęściej rolluje w stronę kosza, łapie alleje i walczy o zbiórkę ofensywną.

Jeden z najlepszych w lidze w obronie obręczy o 15,9% gorzej przeciwnicy kończą z nim na parkiecie a ovr gracze przez niego kryci rzucają gorzej aż o 8%. Wg mnie bardzo dobry fit do Embiida mimo tego, że słabo rzuca. Nie zabiera przestrzeni, odwala czarną robotę pod koszem, broni, aktywny - szuka miejsca, cały czas w ruchu, świetny target dla podwajanego Embiida, Irvinga i innych graczy, cut back, rollowanie, efektywny (TS 68,4%), efektowny. Bierze na siebie grę w obronie czym odciąża Joela.

 

Bones Hyland

image.thumb.png.71be6d4841f1548e5ffb2b45ddbbb57d.png

Ponad 14 pts w 21 minut na przyzwoitym 53,3% TS robi wrażenie. Iskra z ławki, świetny shooter 2,7 trafionej 3ki na ponad 42% w 21 minut często pull up, step back, coś z niczego. Pull up 3ka na 39%. Uczciwie przyznaję, że słaby obrońca. 6% lepiej rzucają kryci przez niego gracze.

 

Chris Duarte

image.thumb.png.b473664d2cf607f1bcba6bafd9c58a36.png

Na razie sezon z kontuzją, która ograniczała go jeszcze jak grał. Liczę na niego w przyszłości. Rzut przez kontuzję średni 1,4 3ki na 34% w 20 minut, choć na plus trzeba z kolei dać to, że bardzo ładnie wyglądał w obronie co potwierdzają staty. Ovr gracze przez niego kryci rzucali o 7,6% gorzej!

 

Trey Lyles

image.thumb.png.fafab1caa143be1ed3492ba9b20526c3.png

Mój shooting big nie miał jakiegoś cudownego trymestru. Typowy shooting big, który więcej oddaje 3jek niż rzutów spod kosza. Daje mi potrzebną zmianę stylu. Może grać z non shooting bigs jak Drumm czy Clarke, albo daje jeszcze więcej shootingu z Joelem. 34% za 3 w trymestrze nie powala. Niezły obrońca pod koszem (-1,8%), ale katastrofalny trymestr w obronie 3jek (+16%)

 

Andre Drummond

image.thumb.png.93962a1254433b6d8875cbc2cf308c6a.png

To co zwykle - świetna zbiórka, niezły scoring, średnia/słaba obrona. Niezła współpraca w realu z Dragicem, więc myśle, że u mnie też będzie dobrze.

 

Keon Johnson

image.thumb.png.8d715c6e1925a8938bb5611611a810ad.png

Kolejny kroczek w rozwoju, coraz większe minuty w napchanej guardami rotacji PTB. U mnie także 9-12 gracz w rotacji. Bardzo efektowny, sprzeda się więcej biletów.

Dwa jajka dodajemy do 500 gram mąki. Dodajemy mleko, szczyptę soli, cukry i 25gram drożdży, tak mnie to ciekawi czy ktoś to czyta :)

 

David Roddy

image.thumb.png.40ff4b202fd7e42a8eeb22c543df5d84.png

Stabilna pozycja w rotacji jednych z najlepszych w Konferencji Zachodniej Miśków z Memphis. Rookie i takie błędy też mu się zdarzają. Może nie powala, ale przyzwoity all arounder w swoim debiutanckim trymestrze.

 

Wenyen Gabriel

image.thumb.png.8d34adb902cd4ee6e15fe9ddca39b0c2.png

Gracz z końca rotacji, są przebłyski. W teorii 3ki, blk i aktywna gra, ale na razie jeszcze nie ma wielu minut. Więcej w Lakers w realu niż u mnie. Serducho do gry jest. Dobrze broni - ovr -4,4%, pod koszem -10,6%. 3ka trochę gorzej bo i mało 0,4 trafionej per 36 i niezbyt celnie, bo nieco ponad 30%.

 

Terminarz

Wed, Oct 19          
Fri, Oct 21          
Sun, Oct 23          
Tue, Oct 25          
Thu, Oct 27          
Sat, Oct 29          
Sun, Oct 30          
Tue, Nov 1          
Wed, Nov 2          
Sat, Nov 5          
Tue, Nov 8          
Fri, Nov 11          
Sun, Nov 13          
Mon, Nov 14          
Sat, Nov 19          
Sun, Nov 20          
Wed, Nov 23          
Thu, Nov 24          
Sat, Nov 26          
Mon, Nov 28          
Tue, Nov 29          
Thu, Dec 1          
Sat, Dec 3          
Tue, Dec 6          
Sat, Dec 10          
Mon, Dec 12          
Wed, Dec 14          
Sat, Dec 17

12 wyjazdów - 16 u siebie Tak mniej więcej po połowie z zespołami, które na oko uznaję za +50% win i -50% win. Całkiem w porządku terminarz.

 

Podsumowanie

Plusy

- Joel

- niezła forma strzelecka

- wg mnie bardzo dobre dopasowanie pod Joela

- dobra obrona

- dużo opcji zdobywania punktów w różnych rolach i miejsc na parkiecie

- stabilny skład

Minusy

- kontuzje Joela, Maxeya, Duarte

- kolejny wybryk Irvinga

 

Proponowany bilans

Patrząc na terminarz wyszło mi 17-10, ale naprawdę nie będę się denerwował żadną propozycją.

Wesołych, Pogo Dyducha i bez napinki, to tylko gra :)

Najlepszego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETROIT PISTONS

 

DEPTH CHART

Gdy wszyscy zdrowi

PG Morant 30 / Carter / 14 / White 4

SG White 20 / Trent Jr. 28 / Connaughton 0

SF Avdija 26 / Griffin 18 / LeVert 4 / Oubre 0

PF Markkanen 26 / Eason 18 / Brissett 4

C Adams 26 / Bryant 18 / Markkanen 4

Rotacje zależne od przeciwnika. Gdy trzeba doświadczeni LeVert/Oubre/Brissett/Connaughton przejmują minuty młodych.

Póki Bryant nie gra Markkanen przejmuje minuty na C a Brissett minuty na PFie

ABSENCJE

1687493334_Zrzutekranu2022-12-26180344.thumb.jpg.5affbace2bccb65f4ff1505a1226562a.jpg

TERMINARZ

2035363778_Zrzutekranu2022-12-26175347.thumb.jpg.2481464fdd8aaf4a8e53500a238cc3e7.jpg

STATYSTYKI

1190882859_Zrzutekranu2022-12-27020151.thumb.jpg.f513bc5bee49903ef6be2ab6186628d0.jpg

SKŁAD

PIERWSZA PIĄTKA

Ja Morant

Franchise player pełną gębą. Ja był niesamowity w tym trymestrze. Myślę, że śmiało pukał do top 5 ligi. Potrafi przejąć mecz, gdy mu nie idzie potrafi uruchomić kolegów. Co najważniejsze poprawił się w obronie. Jak na niego bardzo solidnie rzucał za 3. Motor napędowy całej drużyny.

Derrick White

Solidny roles, który w potrzebie potrafi przejąć punktowanie. Zawodnik ze sporym doświadczeniem. Świetny shooter i solidny obrońca.

Deni Avdija

Mój spec od bronienia gwiazd. Bardzo inteligentny grajek. Skuteczność strasznie leży i momentami wydaję się jakby w siebie nie wierzył a rl Wizards w tym nie pomagają. Chcę wierzyć, że u mnie mając w drużynie kogoś takiego jak Ja jest lepszym zawodnikiem. Najlepszy obrońca Wizards. Pomimo małego kontaktu z piłką bardzo solidny playmaker z dobrym polem widzenia.

Lauri Markkanen

Lauri o Lauri. Nareszcie zapukał do drzwi od domu gwiazd. Eurobasket, zmiana drużyny i większa swoboda obudziły potwora. Markkanen jest aktualnie pełnoprawnym 3-level scorerem. Świetny pod koszem, elitarny na półdystansie i za 3. W obronie również mocno się poprawił i nie trzeba go chować. Bez problemu uruchomi atak, przejmie mecz i w ataku jest bardzo dobrym wsparciem dla Ja przejmując rozciąganie gry.

Steven Adams

Weteran, świetny teammate. Nie rozdaje wielu asyst, ale ma świetne pole widzenia. Widzi rzeczy, których zwykły center nie zauważa. Aktualnie topka ligi jak nie najlepszy screener w lidze. W ataku najlepszy zbierający w lidze. W obronie solidny. Lider ligi w screen assists per game.

ŁAWKA

Gary Trent Jr.

Mój 6th man. Sytuacja w Toronto wygląda źle. Gary gdy zaczyna mecze wygląda strasznie. Jego skuteczność leży. Dla przykładu: w S5 rzucał za 3 na poziomie 31% gdzie z ławki już 40%. Świetny strzelec w ataku a w obronie solidny przechwytujący. U mnie jest w pierwszym zmiennikiem odpowiedzialnym za scoring gdy Lauri i Ja odpoczywają.

Jevon Carter

Bardzo dobry strzelec za trzy i gość od brudnej roboty. Odpowiada za bronienie najlepszego guarda przeciwnej drużyny.

AJ Griffin

Bardzo miłe zaskoczenie. Wybrałem go z myślą o przyszłości, lecz AJ pokazał, że już teraz może być wsparciem ofensywnym z ławki wygrywającej drużynie. Jak na wiek łatwo przychodzi mu punktowanie. W obronie jest jeszcze średnio z powodu wolnych nóg.

Tari Eason

Moje najnowsze oczko w głowie. Gość, którego rozpiera energia i zawodnik dzięki, któremu Rockets grają lepiej. Topka ligi jeśli chodzi o przechwyty i dobry obrońca. Niestety brak jakiegokolwiek systemu w Houston nie pokazuje jak Tari wyglądałby w poważnej drużynie, ale wierzę, że mógłby być kimś kim dla Mempghis jest Clarke z ławki.

Caris LeVert

Secondary playmaker z ławki, dostaje szanse AJa, gdy temu nie idzie

Thomas Bryant

Mała próbka z powodu leczenia kontuzji. Zdrowy Thomas to solidny zmiennik

Kelly Oubre

Scorer, u mnie z powodu świetnego startu AJa gra bardzo małe minuty, albo wcale

Oshae Brissett

Wchodzi, gdy potrzeba. Gra nierówno, ale potrafi wyskoczyć ze świetnym meczem, gdy dostaje większe minuty.

Pat Connaughton

Leczył kontuzję i grał małe minuty ze słabszymi ekipami

Aaron Wiggins

Fajny młody grajek na kilka minut w garbage time

PLUSY

- Chemia w drużynie, stabilny skład.

- Świetny duet Markkanen Morant

- Pozytywni Rookies

- Głęboka ławka

- Wyjątkowo zdrowy skład

- Młody skład

MINUSY

- Brak rim protectora

- Młody skład

PROPONOWANY BILANS

Pewnie trochę odlecę, ale patrząc na grę moich liderów i ich wsparcie dałbym sobie 19-9. I LM i JM byli chociaż raz liderami zachodu.

Zrzut ekranu 2022-12-27 013625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENVER NUGGETS 

TRYMESTR I

 

1. Tytułem wstępu

Kolejny sezon i kolejny dobry start moich Nuggets. Oczywiście nie obyło się bez pewnych problemów z urazami czy też z protokołem covidowym, ale patrząc globalnie na to jak ciężko dzisiaj utrzymać mocną rotację przez okres 28 spotkań, to nie maco narzekać, większość podstawowych gracz zagrała lwią część spotkań, a nawet jeżeli wypadł Conley, to Brogdon z Caruso spokojnie go tu zastąpią. Najważniejsze jednak z mojej perspektywy jest to, że trio Jok-Grant-Brunson opuściło tylko 4 spotkania.

 

2. Rotacja

PG  Mike Conley (24)  Brunson (12) Brogdon (8) Caruso (4)

SG  Brunson (17)  Caruso (16) Brogdon (15)

SF  Royce (30) Anderson (12) Grant (6)

PF  Grant (30) Anderson (14) Bamba (4)

  Jokić (36) Bamba (12)

komentarz: przy absencjach Andersona większą ilość na PF dostaje Bamba a na SF/PF Grant i Royce

przy wysokim prowadzeniu, większą ilość minut dostają Brogdon i Caruso kosztem Conleya, którego chcę oszczędzać

w niektórych meczach minuty dostanie też Reed

 

3. Absencje

Jokić - 3 (covid)

Conley - 10

Brogdon - 5

Grant - 1 (rest)

Royce - 1 (personal)

Caruso - 1

Bamba - 6

Anderson - 5

Brunson - 0

komentarz: jak widzicie tych absencji nie ma dużo, biorąc pod uwagę, że mam sporo łamliwych graczy w rosterze, to jestem zadowolony, oby w T2 było ich jeszcze mniej

 

4 Statystyki i opis graczy

 

Nikola Jokić

jokbas.jpg

jokadv.jpg

Co tu dużo pisać, Jok znowu to robi, ciężko było przypuszczać, że może zagrać lepszy sezon od poprzedniego, a on to robi bez żadnych wątpliwości. Najwyższy on/off w lidze, pace na historyczny TS oraz pierwszego gracza z 25/10/9 na 60%fg. Real Nuggets wciąż się zgrywają i pomimo posiadania w składzie kilku uznanych defensorów ich obrona przez większość T1 była jedna z najsłabszych w lidze, u mnie tego problemu nie ma, 90% rosteru zostało utrzymane i można założyć, że mój skład jest gotowy do tego by dać to co ma najlepszego.

 

Jeremi Grant

grantbas.jpg

grantadv.jpg

Wyśmienity początek przygody Granta w Blazers. Mamy do czynienia z jednym z najbardziej efektywnych skrzydłowych w lidze, to jak się rozwinął od momentu odejścia do Pistons jest naprawdę warte podkreślenia. Oczywiście Portland to nie jest ten sam poziom co moi Nuggets stąd obecnie przeżywają cięższy okres, ale Grancik poniżej pewnego poziomu nie schodzi, u mnie jest jednym z trzech najważniejszych graczy i obok Joka kroczącego po MVP 3peat powinien być jeszcze lepszy, zresztą te kilka ładnych lat w rosterze powinno tu mówić samo za siebie.

 

Royce O'Neale

roycebas.jpg

royceadv.jpg

Jeden z najlepszy rolsów w lidze na swojej pozycji, niezbędny w rotacji rl Nets, którzy od połowy T1 są topową drużyną ligi. Pomimo średniej ogólnej skuteczności na uwagę na pewno zasługuje rekord kariery w asystach, niemal 5 w każdym spotkaniu, co przy tak utalentowanej drużynie jak moja jest kolejnym miłym dodatkiem.

 

Alex Caruso

carusobas.jpg

carusoadv.jpg

Następny z całej floty wybitnych rolsów. Przez większość opisywanego okresu Caruso był najbardziej plusowym graczem Bulls, wyśmienity łącznik między formacjami.

 

Jalen Brunson

brunsonbas.jpg

brunsonadv.jpg

Na pewno dla wielu spore zaskoczenie, że tak gładko wszedł w coś tak niedopracowanego jak skład Knicks. Przez większość czasu zdecydowanie najlepszy gracz NYK ze sporymi imo szansami na debiut w asg. Bardzo istotny element mojej układanki, bardzo liczę na podtrzymanie obecnej formy.

 

Mike Conley

conleybas.jpg

conleyadv.jpg

Przed sezonem nie spodziewałem się, że będę miał z Conleya tyle uciechy. Wysokość jego umowy i historia urazów nie napawała optymistycznie, ale Mike zamknął mi japę, będąc jednym z najważniejszych graczy rewelacji początku sezonu. Pomimo problemów ze skutecznością jego wpływ na grę Jazz jest nie do przecenienia, zwłaszcza to jak wybornie potrafi kierować ofensywą, pomimo faktu, że większość rosteru Utah została zmieniona.

 

Malcolm Brogdon 

brogdonbas.jpg

brogdonadv.jpg

Jeden z najlepszych rezerwowych tego sezonu, choć szczerze mówiąc liczyłem, że będzie w Cs starterem, jednak taka rola wydaje się dla niego wymarzona. Mega efektywny dyrygent 2nd unitu, jak na taką rolę myślę, że nowe przedłużenie kontraktu jest w zupełności adekwatne.

 

Kyle Anderson

andersonbas.jpg

andersonadv.jpg

Bardzo udany przechwyt z FA dający mi sporą elastyczność. Wolves mają swoje bolączki i to na pewno w jakiś sposób odbija się na grze Slow-Mo, ale jest na tyle doświadczonym graczem, że nawet w trudnych warunkach potrafi być niezwykle efektywny i przydatny, nie bez kozery fanbase Soty uważa go za jednego z najlepszych graczy początku sezonu.

 

Mo Bamba

bambabas.jpg

bambaadv.jpg

Początek sezony miał bardzo nerwowy, nie potrafił zbytnio odnaleźć się w nowej rzeczywistości w Orlando, wybuch talentu Bol Bola dał mu się na pewno we znaki. Na szczęście pomogła mu kontuzja Wendella Jr. od tego momentu Bamba gra naprawdę bardzo dobrze i tak naprawdę ciężko wymagać od niego więcej jako rezerwowego centra. Trzymam kciuki za to aby już podczas trade deadline zmienił klub, gdzie dostanie większe minuty.

 

5. Terminarz

@Jazz

@GSW

vs OKC

@Blazers

vs Lakers

vs Jazz

@Lakers

@OKC

vs Spurs

@Spurs

@Pacers

@Celtics

@Bulls

vs Knicks 

@Mavs

@Mavs

vs Pistons

@OKC

@LAC

vs Rox

vs Rox

@Hawks

@Pels

vs Mavs

@Blazers

vs Jazz

vs Wizards

 

6. Plusy i minusy.

plusy:

- Dominator Jokić

- boardline allstarzy w osobach Granta i Brunsona

- bardzo mocne uzupełnienie gwiazd 

- duża liczba świetnie kreujących graczy

- zgrana defensywnie rotacja w porównaniu z realnym odpowiednikiem

- ogólne zgranie, większość rosteru gra ze sobą już kilka sezonów

- względne zdrowie

 

minusy:

- kontuzja Conleya

- lekkie problemy z rotacją na SF gdzie w kilku meczach niewielką ilość minut musi z przymusu dostać minusowy Reed

 

7. Mowa końcowa i proponowany bilans.

W moich Nuggets kluczowe jest zawsze zdrowie, gdyż nie mam w rosterze tyle gwiazd co moi bezpośredni konkurenci do najwyższych pozycji. Na szczęście udało się uniknąć dramatu w tym względzie, nie sądzę aby obecność Reeda w kilku meczach miała mi tu jakoś specjalnie zaszkodzić skoro w real Nuggets biegają odpowiednio najgorsi pod względem +/- pg (Hyland) oraz center (Jordan). Zostawiając to z boku reszta mojego rosteru jest naprawdę doborowa, gdzie może tylko Bamba nie mieści się obecnie w granicach top100 ligi, niewielu GMów może się czymś takim pochwalić. Liczę na to, że zgranie i utrzymanie rosteru da mi w tym trymestrze pewną przewagę, dlatego proponuję bilans 22-6 lub 21-7, myślę, że w przełożeniu na bilans rl Nuggets jest to sprawiedliwe podejście do sprawy.

 

Pozdrawiam gorąco.

LBS

 

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs

Witam serdecznie po Świętach. 
Bardzo młoda ekipa z dwoma liderami odpowiednio 27&25 lat i cała masa młodego talentu. 
1T wyjątkowo zdrowy i mogłem wystawić spokojnie 12 graczy i to takich co dostają minimum 15 minut w rl NBA. Praktycznie minuty dostaje cała 15. Wiec tu mam elastyczność.
Podstawowi gracze to absencje:3+0+2+6+3 oraz 8+3+7+ 6 z docelowej ławki gdzie kłopoty ze zdrowiem miał praktycznie Rozier i Stew. 

To będą dwa oblicza spurs w tym sezonie 

Podstawowy skład rozpoczynający sezon będzie inny niż jego kontynuacja. Dlaczego? Ponieważ planuje po wstępnych grach z ławki wraz ze zdobywaniem doświadczenia przesuwać młodzież do S5. 
Na początkowym etapie RS zarówno Mathurin jak i Duren rozpoczynają mecze z ławki ale wraz z minutami na parkiecie rookies będą meldować się w S5 co wcale nie pogorszy a wręcz myśle ze poprawi sile ławki. 
 

Pierwszy zestaw: Dejounte/Rozier/OG/Collins/Stewart 30-35 minut każdy 

Drugi zestaw: Dejounte/Mathurin/OG/Collins/Duren 

pelna rotacja:

Dejounte 35 Rozier 5 Mann 18

Mathurin 30 Rozier 18 śmieciowo Hampton 

OG 33 Rui 7 Jalen Williams 8 smieciowo Dieng 

Collins 30 Stew 13 Duncan Robinson 5 smieciowo Little 

Duren 30 Stew 18 

drugi zestaw moim zdaniem będzie docelowym zestawem graczy gdzie bardzo ważny z ławki będzie Rozier który pełnić będzie po podpisaniu lukratywnego kontraktu w lato role super rezerwowego. Szczerze patrząc na mecze rl CHAR jego mało efektywne rzuty vs S5 przeciwnika oraz niedookreślona rola obok rl LaMello sprawia ze wole docelowo go z ławki. Duren zamiast Stew da mi tak potrzebny size bo nie wykluczam co pokazuje w rl Pistons graniem Stew na PF. Trafiane trójki są tu pomocne. Oczywiście robię to stopniowo bo nie sadze ze z marszu od pierwszej gry rookies by skutecznie grali w S5  

PG: Dejounte Murray (3 absencje) 

20,8/5,4/6,2/1,8steal  %: 46/36,6/83,6 (2,1 trójki trafionej)

SG: Rozier (8 opuszczonych) docelowo z ławki 

22,4/5/5,5  na słabych %39,9/31,8/83,1

Mathurin  ( wszystkie gry) docelowo S5

17,6/4,0/1,5 na% 41,5/35/80,1 (1,9 trafionej trójki)

SF: OG Anunoby (2)

19,0/5,8/2,1 lider przechwytów 2,4 47,5/33,1/83,3 (1,5 trafionej 3)

PF: John Collins (6)

12,3/7,5/1,3/1,4 bloku na 48,4/22/84,5 

C Stewart (7)

12/8,7/1,3 na 46,6/37,2/73,3 (1,5 trafionej)

docelowo Duren (3)

6,7/7,0/0,6 na 61,9/-/49

rezerwy:

poza Mathurinem i Duren a później Rozier i Stew 

Tre Mann (3)

8,6/2,4/1,6 na 39/29/63,2

Jalen Williams (4)

11/3,2/2,6 na 53,2/30/76

Rui Hachimura (12)

11,6/4,8/1,1 48,1/34/72,4

Nassir Little (7)

5,5/2,5/0,9 na 47,4/37,2/66,8

Duncan Robinson (9)

6/2/1,2  i tylko 34,9 % za trzy 1,4/4,1 rzutu za trzy 

RJ Hampton

6,5/1,6/1,5 44/34,7/87,1 

Ousmane Dieng i Max Christie śmieciowe minuty a to 14 i 15 nazwisko 

Styl gry: oczywiście jak na młoda ekipę przystało wysokie up tempo  gdzie przy dobrze zbierającym Dejounte i bardzo szybkich skrzydłach to w RS będzie woda na młyn  biegamy biegamy biegamy 

Zalety: obrona obwodu, zdrowie, szeroki skład, sezon życia OG który do doskonałej obrony dodał atak / dalszy rozwój Dejounte / trafiona inwestycja Mathurin ale i po części Duren, wysoki procent FT, liderzy w przechwytami 

co zaskakuje brak u mnie graczy generujących dużo strat 

Wady:

fatalne skuteczności z gry w tym Rozier i Duncan Robinson którzy także wymuszają ukrywanie w D wiec nie mogą grać równocześnie / size do czasu gdy Duren nie przejmie C w pełnym zakresie 

jednak głównym problemem jest w dalszym ciągu brak superstara  mam nadzieje ze Mathurin będzie się rozwijał a Dejount i OG utrzymają formę i zdrowie

aby pokazać glebie to chciałbym pokazać koniec mojej rotacji gdzie taki Little per 36 miałby 13/5,6/2,0 lub ostatni Dieng  10/6,5/3,3 Hampton 15/3,7/3,5 Jalen 14,5/4,6/3,6

fajnie i najlepiej wypada jednak Duren 11,4/12,5/1,2 bloku 

i to nie jest branie graczy co w Real grają 3-4 minuty bo każdy ma conajmniej 15 wiec dawka spora i brak tu manipulacji a minuty u mnie dostaną 

15 u mnie w rotacji Max Christie robi w lakers tez świetne 15 minut i nawet za 3 trafia 41,4%

bilans: 14:14 

 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Orleans Pelicans

Od odejścia Anthony Davisa minęły trzy sezony i w tym czasie dumne Pels, ani razu nie dobiło do trzydziestu zwycięstw. Największą gwiazdą pozostawał John Wall, który więcej czasu spędzał na rehabilitacji niż grał. Lato 2022 to jednak nowa nadzieja, sprzedaż karnetów ruszyła pełną parą, a wszystko za sprawą sprowadzeniem dwóch wielkich nazwisk. James Harden i Domantas Sabonis. Choć w przypadku Jamesa Hardena, gdzieś unosił się cień historii wcześniej wspomnianego Walla, a spora część mediów twierdziła, że James jako koszykarz jest skończony. GM Pels znany prywatnie jednak z uwielbienia byłej gwiazdy Houston Rockets nie miał wątpliwości, że on ma jeszcze wystarczająco paliwa w baku, by jako superstar odzyskać blask drużynie z Nowego Orleanu. Pomóc miał też w tym wchodzący w prime Domantas Sabonis. gdzie GM Camby nie pomny szyderstw oponentów twierdził, że Litwin to w nadchodzącym sezonie TOP20 ligi.

Rotacja:

Edmond Sumner - Aaron Holiday - JD Davison

James Harden - Josh Richardson - Moses Moody

Josh Green - Isaac Okoro - Sterling Brown

Chimezie Metu - Dario Saric - Karlo Matkovic

Domantas Sabonis - Hassan Whiteside - James Wiseman

Absencje:

James Harden - 14

Edmond Sumner - 1

Josh Richardson - 7

Josh Green - 3

Dario Saric - 1

Nie było tego dużo, ale wiadomo że kontuzja James Hardena na połowę trymestru jest tutaj kluczowa dla odbioru zespołu, bo wiadomo że Harden + Sabonis to są dwa główne koła zamachowe tej drużyny.

W pełnej kadrze zespół jest bardzo fajnie zbalansowany. Harden i Sabonis to absolutna ligowa topka pod względem budowania ofensywy, by obaj mogli wykorzystać swój potencjał starałbym się, by kosztem wspólnych minut ciągnęli dwa oddzielne unity. Sabonis miałby wsparcie solidnego secondary ball handlera Josha Richardsona, Harden miałby trudniejsze zadanie, bo grałby tutaj rolę ofensywnego alpha doga z wsparciem dobrych 3&D czyli powtórka tego co miał w Rockets.

Edmond Sumner

Powrót mojego syna do drużyny to chyba jedna z najpiękniejszych historii tego sezonu. Wybrany w pierwszym sezonie gry w drugiej rundzie draftu, mimo licznych kontuzji nigdy w Niego nie zwątpiłem. Kiedy Indiana Pacers, gdzie w pewnym momencie przebił się do roli startera doznał paskudnej kontuzji mu podziękowała, niektórzy twierdzili, że to koniec jego kariery na parkietach NBA. Kiedy tylko padła informacja, że Brooklyn Nets oferują mu niegwarantowany kontrakt w RL NBA, ja od razu zanotowałem to w notesie i nie czekając na dalsze losy zaoferowałem mu w pełni gwarantowany kontrakt. I był to strzał w 10, bo Sumner wrócił do ligi jakby bez przerwy. Zupełnie wygryzł z rotacji doświadczonego Patty Millsa, już po trzecim meczu lider drużyny Kevin Durant w pomeczowym wywiadzie powiedział, że "kocha minuty Edka Sumnera". I ciężko się dziwić, bo Sumner to energia, świetna obrona i mocne penetracje ze skutecznością 62% pod obręczą. Trochę fałszywy PG, bo kiepsko kreuje, słabo rzuca. Bardzo porównywalny gracz do Marcusa Smarta. Kiedy w legendarnym meczu z Indianą Pacers nie zagrało ośmiu najlepszych graczy Nets, Sumner który w tym sezonie, nie raz był starterem ( nawet kiedy w rotacji był Ben Simmons! ) był liderem drużyny. 

7,8 pkt - 46,2 FG% - 28,6 3FG% - 91,5 FT% - w niecałe 16 minut na mecz. U mnie grałby koło 30.

Aaron Holiday

Kolejny powrót do drużyny. Kiedy Szulim za jego przyjęcie niskiego kontraktu był skory dopłacić dwoma 2nd rounderami wiedziałem, że dogadanie się między Nami będzie kwestią czasu, a jeszcze udało się podbić cenę. Trochę czasu już minęło jak Larry Bird krzyczał, że Aaron Holiday to przyszły all-star, a i ja długo wierzyłem, że może podążyć drogą swojego starszego brata Jrue. Chociaż nie ma tak imponujących warunków to potrafi świetnie bronić, a w to dodatku wydawało się, że ma dużo większy potencjał ofensywny. W Pacers potrafił grać bardzo dobrze z piłką jak i bez Niej. Latem zainwestowali w Niego Hawks, a że w międzyczasie spadła informacja o kontuzji Bogdanovica, Aaron miał dostać rolę trzeciego guarda w rotacji po Trae Young i Dejounte Murray. To mógł być przełomowy moment jego kariery, ale szansy nie wykorzystał. Zdarzały się widowiskowe bloki jak ten na wyższym o 9 cali, mistrzu wsadów Obi Toppinie, ale ogólnie względem oczekiwań jego gra to trochę rozczarowanie. Dobra trójka i dobra obrona jednak na plus. Solidny backup.

4,7 pkt - 40,8 FG% - 40,3 3FG% - W 17,8 minut na mecz

James Harden

Harden to już nie jest zawodnik, który będzie bił się o MVP, ale wciąż daje impact gracza z TOP20 ligi. Zawodnik, który w pojedynkę poprowadzić może ofensywę jako scorer i playmaker. Drugi najlepszy asystent ligi, wciąż top jeśli chodzi o wymuszenia fauli i wędrówki na linię. Trochę boxscore ucina mu Embiid, u mnie miałby większą rolę jako scorer. Pod względem EPM 12 miejsce w lidze. Dać mu tylko zdrowie, a jeszcze zadziwi świat.

22,5 pkt - 9,9 as - 42,0 FG% - 34,2 3FG%

Josh Richardson

Dużo sobie obiecywałem sprowadzając go jako trzeciego wartościowego weterana, by pomógł grać o wynik. Wiadomo było, że grając w tankujących Spurs ciężko będzie pokazać pełny potencjał, dlatego liczę że trafi do zespołu grającego o wynik, bo widać że jego BBIQ i ogólny skillset wciąż czyniłby go wartościową opcją w wielu zespołach. Idealny secondary ball handler, dobry kreator, który grając z ławki, nie będąc PG potrafi rozdać 10 asyst. Do tego dobry obrońca i strzelec na łuku. Nie ma co przywiązywać za dużej wagi do jego statystyk z Spurs. Nawet, kiedy jest zdrowy potrafi przesiedzieć na ławce. Weteran nie jest już w dalekich planach Spurs i pewnie w styczniu zmieni klub, wtedy też będziemy mądrzejsi na temat jego formy i wkładu do drużyny grającej o wynik. U mnie trzecia opcja ofensywna grająca z ławki.

9,9 pkt - 3,1 as - 38,8 FG% - 35,1 3FG%

Moses Moody

Rozczarowanie. Rok temu pokazywał już dużo więcej. Jeden z symbolów fatalnej ławki Warriors. Chwalony za mentality i hard working wydawał się idealnym elementem do organizacji Warriors. Niektórzy cenieni informatorzy z obozu klubu mówili, że wygryzienie Klay Thompsona to może być kwestia czasu... no powiedzmy sobie szczerze, że daleko do tego i klub wypatrywał bardziej powrotu DiVicenzo niż zwiększenia minut Moody kosztem legendy GSW. Może to kwestia fatalnych partnerów, ale po prawdzie to hejt na Niego nie spadł głównie, dlatego że bardziej medialnie było udupiać Wisemana.

4,9 pkt - 42,2 FG% - 37,0 3FG%

Josh Green

Oj tak. Piękny Josh Green to zawodnik, którego wielu fanów Mavs widziałoby z nagrodą MIP. Wulkan energii, doskonały obrońca, niedoceniany kreator potrafiący zadziwić podaniem ala klubowy kolega Luka Doncic i od tego sezonu niesamowity strzelec dystansowy. Przez większość trymestru utrzymywał chore statystyki na łuku w okolicach 50%. Świetnie wychodzi do kontr, ścina i efektem tego 80% skuteczność z pod kosza. Chore statystyki jak na swoją pozycje, dość powiedzieć że lepsze mają tylko Eubanks, Bol Bol i Ayton. A potem już Josh Green. Chyba nie przesadzę, jeśli powiem, że to trzeci najlepszy gracz Dallas Mavericks w tym sezonie. Szkoda, że Kidd przekonywał się do Niego tak wolno zwiększając mu minuty, za długo ufając beznadziejnemu Bullockowi. Szkoda, że pod koniec kontuzja zabiła tego gracza, ale to już problem na drugi trymestr. 

7,0 pkt - 58,3 FG% - 44,4 3FG% - 72 TS% W 20,3 minuty. U mnie grałby koło 30.

Isaac Okoro

Widzicie ten mem z Peterem Parkerem i okularami? To wstawcie tam Thybulle i Okoro. Wyglądają na identyczną historię. Co prawda Okoro wydaje się mieć dużo lepszy rzut, ale ogólnie jego obecność na ofensywną stronę parkietu to dramat. Przed sezonem mówiło się, że wygryzł świetnymi występami w preseason Leverta z pozycji startera. A skończyło się na tym, że w rotacji wyżej był nie tylko Levert, ale i Dean Wade, a po jego kontuzji Lamar Stevens... Okoro to na ten moment Biyombo wśród skrzydłowych. Jego obecność na parkiecie to właściwie zabicie ataku. Szkoda, bo w obronie to materiał na corocznego kandydata do all-def. Gość potrafi zamknąć w ataku największe gwiazdy ligi, elitarny lockdown defender. 

4,3 pkt - 40,4 FG% - 25,5 3FG%

Chimezie Metu

Jak tylko Longer zrzucił jego prawa do wyrównania wjechałem od razu z bezkonkurencyjną ofertą. Metu wydawał mi się idealnym partnerem do Sabonisa jako dobry obrońca, grający nowocześnie w ataku jako świetny dunker finisher, ale mający też solidny rzut. Rok temu grali tak razem i dobrze to wyglądało. Ten sezon jednak tak się ułożył w RL Kings, że Metu z pozycji SF/PF został przesunięty do roli backup centra Litwina, więc niestety nie mogliśmy oglądać ich razem. Jeszcze początkowo Mike Brown sprawdzał czy Holmes się nadaje do grania, albo wartość KZ Okpali jako defensywne wsparcie, ale jak pamiętamy Kings na początku wygrali średnio. Po głowie zamiast jednak tych dwóch koszykarskich śmieci dostał często niesłusznie po głowie Sabonis. Do rotacji wskoczył jednak Metu i było "mame nie teraz, maszyna ruszyła". Kings zaczęli błyszczeć, a Metu był bardzo wartościowym elementem układanki, mimo że pozycja centra nie jest jego optymalna. U mnie grając jako PF byłby jeszcze lepszy. Wsady Metu nieraz znajdywały się w tym sezonie w TOP10 zagrań dnia, przynajmniej jedno nawet wygrało. Jego dunki są efektowne, a tu piłki będzie mu dostarczał James Harden, także liczba efektowych paczek jeszcze wzrośnie. 79% skuteczność z pod kosza to już jak wiecie po wstawce z Josh Greenem poziom absolutnego ligowego topu. New Orleans Pelicans to nowe lob city!

5,9 pkt - 62,0 FG% - Tylko 12,4 minuty na mecz, u mnie dostawałby ponad 30.

Dario Saric

Co prawda nie błyszczał fizycznie na eurobaskecie, ale ciągle miał to coś i wydawało się, że w Suns jego forma będzie szła sukcesywnie w górę po powrocie z kontuzji. Od losu dostawał kolejne prezenty, Jae Crowder odsunięty od drużyny, kontuzja Camerona Johnsona. Wydawało się, że Saric jeśli nie jako starter to przynajmniej będzie pełnił rolę wartościowego backupa. Tymczasem zdecydowaną większość sezonu spędza po za rotacją. Do protokołu meczowego z kontuzjami wpisany został tylko raz. Na dzisiaj Saric wygląda jak koszykarski emeryt. U mnie niestety musi grać, bo pozycja PF jest kiepsko obsadzona. Chyba jedyny zawodnik o którym nie da się powiedzieć absolutnie nic dobrego. Nawet Wiseman wnosi więcej.

3,7 pkt - 36,2 FG% - 33,3 3FG%

Domantas Sabonis

Haters gonna hate. @Qcin_69 rogaczu, pokłoń się nowemu królowi. Mógłbym tak napinać się długo, ale powiedzmy sobie szczerze mam powody. Sabonis swoją grą i impactem przewyższył nowe moje wydawało się marzenia do do jego gry. Gość wszedł na absolutny koszykarski TOP, gdzieniegdzie impactem wymieniany jako MVP 2-3 szeregu. Wiadomo, że nie wygra, bo jego boxscore nie jest oparty o scoring, ale jego gra to marzenie. Porównania do Jokica to już standard, ale chyba nie dziwi to nikogo. Center, który co i raz notuje triple-double nie w oparciu o bloki, ale o asysty. Groźny w każdej strefie, pod koszem, mid range, za trzy, wszędzie świetne statystyki. Nieupilnowania dla najlepszych ligowych obrońców. I wreszcie ta obrona. Tak długo wymieniana jako jego pięta achillesowa. Wciąż przydałby mu się prawdziwy silny skrzydłowy, który wzmocniłby obronę, ale na dzisiaj to on jest NAJLEPSZYM obrońcą Kings w strefie podkoszowej łatając często dziury po Barnesach i Murrayach ligi.

17,0 pkt - 11,3 zb - 6,5 as - 60,0 FG% - 37,9 3FG% - 68 TS%

James Wiseman

Spuśćmy zasłonę milczenia na to co sobą prezentuje Wiseman. W Obronie to istny koszmar.

Whiteside jest po za ligą, ale myślę że nauczeni casusem Biyombo zgodzicie się, że niewiele to znaczy. Każdy wie co sobą prezentuje Hassan, a ubiegły sezon w Jazz miał bardzo dobry. Sterling Brown to też ceniony vet, dobry 3&D, który po 14 stycznia na pewno wróci do ligi, bo już podpisał kontrakt przygotowawczy w G-League.

Plusy:

- MVP forma Domantasa Sabonisa i świetny James Harden. Dwóch świetnych ofensywnych franchise playerów powodujących, że mam topowy atak ligi, który pozwala mi utrzymać przy zejściu jednego z Nich na ławkę.

- Dobre dopasowanie teamu. Kilku świetnie dopasowanych rolesów do zespołu w bardzo dobrej formie maskujących słabości liderów.

- Mała ilość kontuzji

- Elitarni finisherzy w rotacji jak Metu czy Josh Green przy dwóch elitarnych kreatorach.. 

- Wszyscy po za Whiteside rzucają za trzy. Połowa z Nich na poziomie powyżej średniej ligowej.

Minusy:

- Kontuzja Hardena, mocno osłabi siłę drużyny.

- Rezerwowy frontcourt to krzycząca bieda.

- Mocno podejrzana trzecia opcja ofensywna i siłą rzeczy fire power z ławki.

Podsumowanie:

Początkowo planowałem dać sobie 13-15, ale biorąc pod uwagę problemy konkurencji w mojej konferencji stawiam sobie wstępnie 15-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.