Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszłych Paulów Georgów było już wielu, ale ten akurat nawet go przypomina. Fajnie się zaprezentował, choć nie można dla kontrastu nie przywołać jednego z ostatnich meczów gdzie miał 0/8 z gry. Na razie nie obserwuję jeszcze młodych zbyt dokładnie, ale z tego co widziałem, to trudno wytypować pewniaka do numeru 3 (przy założeniu, że z typowanymi do pierwszej dwójki nic się nie wydarzy). W zasadzie to właśnie Miller robi największe wrażenie. Smith Jr po pierwsze ma podejrzane nazwisko (żart), po drugie problemy z kolanem, a po trzecie wielkiego szału na razie nie robi. Do braci grających w Overtime Elite jakoś ciężko się odnieść, bo poziomowi bliżej do high school niż poważniejszego grania. Na kogo @ignazz spoglądasz przy założeniu, że Spurs są poza TOP 2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być PG w stylu bieda Kyrie Irving ale oczywiście wersja przed operacja wycięcia mózgu. Kreator ale także dominator. PG takich będzie 4 w drafcie zachowujac spokój ze mówimy o 19-21 latkach i jako plan na przyszłość. Gra na koźle Sochana pomoże docelowo mieć gracza na 1 i tak skierowanego bardziej na rzut w stylu SG/PG ( Thomson?) ale jak to u spurs ceniony jest gracz z przeglądem pola i podaniem ( spurs dosyć wysoko zawsze starali się być w asystach na tle ligi). 
wychodzi na Amen/Jr/ Cason). 

Tu prochu nie wymyślę ze wolałbym top 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie dzisiaj myslalem i zakladam, ze Wemby nie bedzie gral na poczatku jako center? No nie przy tej masie na pewno, zakladam ze przydalby mu sie jakis kloc do przepychania z Embiidami, zeby ten mogl czarowac w spokoju i pomagac w D z pomocy swoimi galeziami.

Z obecnych mockow najbardziej by pasowali Pistons i Hornets bo maja mlodych, wysokich od czarnej roboty i swietnie by tam fitowal. Na pewno nie chce go w Rockets, bo tam jest taki syf boiskowo/szatniowy ze szkoda go tam. Hendersona za to bardzo bym chcial w Spurs, bo jest dziura na rozegraniu a i przydalby sie jakis skurwiel z charakterem w Spurs po tej erze Duncanowo/Leonardowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.02.2023 o 09:29, Reikai napisał:

O co chodzi z tymi mockami? Czy serio az tak male roznice sa pomiedzy 3-14 pickiem, ze jeden mock potrafi miec kogos na 3 miejscu, a drugi tak samo popularny na 13?

1. Zawsze są spore różnice między mockami, zwłaszcza na tym etapie sezonu

2. Zwykle jest mniej więcej consensus z top2-top3, czasami w różnych kolejnościach  jak rok temu do końca, tym razem Wemby, Scoot jest mocnym konsensusem.

3. Loteria jest zawsze najtrudniejsza do wytypowania, czasami jest nawet 15-20 graczy, z których każdy może być w top10 w mockach i nie jest to jakieś szaleństwo.

4. Kwestia nazewnictwa, czasami to jest Mock, czyli teoretycznie powinno się brać pod uwagę potrzeby zespołu a czasami big board gdzie potrzeb nie ma tylko kolejność graczy

Ogólnie

- różnice są zwykle małe

- każdy ma prawo inaczej postrzegać prospekta, bo akurat inne mecze oglądał, na co innego zwracał uwagę itd,itp.

- czasem niektórzy chcą być na siłę oryginalni, dlatego jest tyle stron, tylu zawodowych lub amatorskich scoutów by się różnili 

- nie widzę w tym roku odchyleń od normy, poza top2, do 3ciego miejsca aktualnie pretenduje duże grono prospektów na przykład Miller, Amen, Whitmore, Smith, Walker, Blake

Zapowiada się bardzo mocne top2 z podziałem jednak na dwa tiery a tier trzeci głęboki, ale ze sporą stratą do scoota. To w sumie jest konsensus 😀

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji polecam oglądanie meczów, bo sobota jest do tego idealna, od 18tej non stop mecze 😀

Dzisiaj do północy zaprezentują się między innymi:

- G. Dick - Kansas 18ta

- K. George - Baylor 19ta

- T. Smith NC State 19ta

- K. Murray Iowa 20:30

- A. Black Arkansas 21:30

- GG. Jackson 21:30 South Caroline

- B. Miller i Clowney Alabama 22:00

Masa ciekawych meczów 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LAF napisał:

Dla mnie to bez sensu teraz oglądanie skoro March Madness zapasem a ono definiuje, kto pójdzie z wysokim pickiem. 

Nikt Cię oczywiście nie zmusza, ale nie zgadzam się że stwierdzeniem, że MM definiuje kto pójdzie z wysokim pickiem.

- nie wszyscy zagrają w MM

- ewaluacja na podstawie jednego dwóch meczów nie ma wielkiego sensu

- dobry czy zły występ w MM może pomóc/zaszkodzić, ale tylko nielicznym i raczej niewiele

Ja po prostu lubię oglądać NCAA, zwłaszcza jak jest o ludzkiej porze a tylko pierwsze dwie rundy MM są wcześnie i też częściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LAF napisał:

Jalen Williams, Jacob LaRavia, Patrick Baldwin Jr. to są gracze , którzy nie brali udziału w MM a poszli w 1 rundzie. 3 z 30 stanowi 10 % to jest mało. Nie chce mi się sprawdzać poprzednich , ale możliwe, że jest podobnie.
 

Oczywiście @Tecu sam pewnie doskonale wiesz , że Minnot nie brał udziału w MM a gdyby nie trener to pewnie wchodziłby na boisko. Dodam więcej do tego i powiem , że koleś, który występował w finale MM teraz biega w lidze australijskiej. Więc nie ma reguły, ale statystycznie w pierwszej kolejności idą gracze występujący w MM. 
 

I na koniec gość , który był ostoją swojej drużyny ( a nie zagrał w MM) kręci teraz obrońcami w naszej lidze aż huczy. I pytanie jest gdyby wszedł ze swoją drużyną do MM ( w niej by nie zagrał bo miał injury) nie kręcił by może obrońcami w NBA bądź gdzieś na pograniczu jej ? 

Nie do końca wiem o co Ci chodzi, bo rzucasz bardzo chaotycznie przykładami pojedynczymi.

Nie wiem jak chcesz ewaluować graczy na podstawie często jednego lub dwóch meczów w MM przy założeniu, że wtedy obejrzysz wszystkie mecze.

Różnie to było, czasami grało więcej, czasami mniej, nie ma sensu tego liczyć, dla mnie nie liczy się pierwsza runda a zdecydowanie szerzej, zwłaszcza, że nie wiem kto w niej będzie 😀

Nie chcesz oglądać , nie oglądaj. Możesz zostać nawet przy mockach, nie ma problemu. Ja mam fun w oglądaniu NCAA i tym się podzieliłem. 

Tyle.

Dopisywanie bezsensowności oglądania meczów porównałbym do bezsensowności oglądania sezonu regularnego w NBA. Przecież dopiero w PO grają o mistrzostwo i tam są najlepsi, więc po co marnować czas na coś co chyba jednak ma sprawiać frajdę? 😉

Pozdrawiam i miłego oglądania meczów MM, też uwielbiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LAF napisał:

Jalen Williams, Jacob LaRavia, Patrick Baldwin Jr. to są gracze , którzy nie brali udziału w MM a poszli w 1 rundzie. 3 z 30 stanowi 10 % to jest mało

Jak już to nie 3 z 30, bo były jeszcze w 1 rundzie draftu takie nazwiska, jak: Sharpe, Daniels, Dieng czy Jović :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czemu bliźniaki są prognozowani tak wysoko. Trochę tam znaków zapytania jest. Grają na poziomie TKKFu, a posiadany atletyzm przy aktualnych umiejętnościach nie sprawia, że są w stanie dominować tak jak powinni robić w takich rozgrywkach. Czego oni się tam nauczą? Do tego jak powszechnie wiadomo słaby rzut. I przecież to już 20 latkowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ignazz napisał:

Siła mediów 

Albo słabość zajmujących się tematem "ekspertów" 😉. A może to też być moja błędna ocena. Patrzę przez pryzmat Magic i szukam kogoś kto byłby w stanie pomóc w stosunkowo krótkim czasie (rok, dwa), a nie wydaje mi się, żeby bliźniacy byli na to gotowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spabloo napisał:

Albo słabość zajmujących się tematem "ekspertów" 😉. A może to też być moja błędna ocena. Patrzę przez pryzmat Magic i szukam kogoś kto byłby w stanie pomóc w stosunkowo krótkim czasie (rok, dwa), a nie wydaje mi się, żeby bliźniacy byli na to gotowi.

Do Magic to by chyba Anthony Black pasował patrzac na ich sklonnosc do gości długich i wysokich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Reikai napisał:

Do Magic to by chyba Anthony Black pasował patrzac na ich sklonnosc do gości długich i wysokich :D

Biorąc pod uwagę fit i upside to na tą chwilę jednak mi się bardziej widzi Whitmore. Nie rozumiem dlaczego jest oznaczany jako PF. Jak dla mnie to guardów będzie w stanie bronić, a resztę się poskłada z czasem. Rzut jest ok, atletyzm wypas, pierwszy krok ma. Wady też ma i może nie ma tu potencjału na pierwszą opcję, ale na bardzo dobrego gracza na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tu bo nie ma sensu zakładać tematów na kolejne drafty.  Jeszcze…


młodszy 15 letni Wem 

oraz Brony vs Juniorki Francji 

 

 

 

Młody Cameron Boozer tez już ma hype a będzie dostępny 2026 

Cooper Flagg i Coa Peat do notesu 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.