Skocz do zawartości

EBL 2022/2023


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot_20220711-220631_Facebook.jpg

Ooooooo!
Kto kremowy na Ciołka ma dom? Radosław Kraciastoporty!
Kraciasty garnitur i włosy na żel? Radosław Kraciastoporty!
Kto ze zdaniem klubów nie liczy się wcale? Radosław Kraciastoporty
Wciąż Polską koszykówkę rujnuje wytrwale? Gotowi? Radosław Kraciastoporty!
Radosław Kraciastoporty!
Radosław Kraciastoporty!
Raaadosłaaaaaaw Kraciastoporty! Fifurifuru

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpe Adria Cup nagle magicznym zbiegiem okoliczności po tym jak twittery i media rozkręciły temat zostały dopisane do przepisu o 6 stranieri. Teraz mogliby się wziąć za przywrócenie pierwotnego terminu rozpoczęcia rozgrywek i likwidację przepisu o 1 PL na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Anwil podpisal trzech grajkow, brakuje na pewno kogos pod kosz. Za Bella przychodzi Estonczyk, za Matthewsa jest Bostic, a za Dykesa Phil Green IV. Jestem srednio zadowolony, o ile Bostic bedzie ok, bo to walczak i nawet w tym wieku po kontuzji powinien dac rade(chociaz zastanawia kontrakt na 2 lata w przypadku polfinalu), tak Green wyglada marnie IMO, nie lubie grajkow operujacych na poldystansie/rzutach za 3 po stu kozlach, malo wchodzi na kosz, do tego co to za combo ktore ma 2-3 APG. Gral w klubach dobrych, wiec pewnie sportowo sie obroni, ale znowu jedziemy z samym Laczynskim na PG, ktory jest ciagle polamany... No i tez na 2 lata, tym razem w przypadku dojscia do finalu.

Estonczyk tez mnie zastanawia, bo niby bezpieczny wybor, 3&D, ale nie mam jakos przekonania. Teraz czas na centra, przydalby sie jeszcze jakis Polak. Jest tez miejsce na 6 obcokrajowca, ale nie zapowiada sie zeby brali go od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie, że Łączyński to najlepszy Polak w zespole, więc musi być nadal starterem i dostawać po 25+ minut na mecz. Anwil więc potrzebował zawodnika, który zagra na pozycjach 1 i 2, a przy tym będzie OK z rolą zmiennika. W tym kontekście taki Greene jest w porządku, zwłaszcza jeśli faktycznie dużo nie kosztował. Gość zagra z piłką, ale i bez, ma dobry rzut z dystansu, warunki, żeby przynajmniej w niektórych matchupach dać radę w obronie na dwójce. W Arce może nie błyszczał, ale ostatni sezon spędził w mocnych ligach, Frasunkiewicz ma o nim bardzo dobrą opinię, a według mnie zapracował sobie na jakiś kredyt zaufania. Także ja jestem otwarty, choć osobiście trochę się dziwię, że nie próbowali do tej roli złowić kogoś młodego ze słabszej ligi wzorem Matthewsa. Brakuje mi na razie tego upside'u, jaki mieliśmy w ubiegłym sezonie. Teraz wygląda to bardzo solidnie, ale czy ktoś tu ma papiery, żeby wystrzelić powyżej oczekiwań? Może szósty obcokrajowiec będzie kimś takim. Obaj finaliści złowili w trakcie sezonu swoje gwiazdy, więc niewykluczone, że Anwil liczy na podobny scenariusz.

Bostic przez dwa lata gry w Arce był jednym z najlepszych graczy w Polsce. Ma już swoje lata i wraca dłuższej przerwie, ale z tego co czytałem miał kontuzję mięśnia piersiowego, więc o tyle dobrze, że nic związanego z nogami. Niemniej trochę obawiam się, że będzie w ataku sporo sytuacji typu "podaj do Bostica i niech on coś wymyśli". Dlatego ważne jest, żeby center był mocny w ataku i dawał więcej niż tylko wsady i zasłony, zwłaszcza, że przy tylu shooterach powinno być dużo przestrzeni do gry pod koszem.

Największym problemem jest rotacja Polaków. Kibice mocno marudzili najpierw na Garbacza, a później na Wołoszyna, tymczasem prawda jest taka, że ich decyzje bardzo skomplikowały nam sytuację. Zawodnik z paszportem do rotacji cholernie by się tutaj przydał, ale na rynku już pustki.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras ja po prostu nie rozumiem znowu tego zamysłu, że stawiamy tylko na Laczyńskiego, który od kilku lat gra na zastrzykach, a w minutach bez niego będzie znowu bieda na PG i męczarnia. Wnioski nie zostały w ogole wyciągnięte. PGIV nawet jeśli będzie fajny i się sprawdzi, to nie takiego gracza tam było trzeba, bo z jego rozgrywaniem to jak z rozgrywaniem Matthewsa albo i gorzej.

 

Poszli w doświadczenie kosztem upsideu,  pewnie brali się brać Matthewsa 2 w obawie przed podobna kupą w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai Moim zdaniem problemem w play-off nie był brak doświadczenia Matthewsa, tylko waniliowa ofensywa Anwilu, która w żaden sposób nie potrafiła wspomóc swojego lidera. W efekcie Jonah szarpał się na high screen and rollu, a reszta stała i patrzyła. Ale to jakby temat na inną rozmowę.

Czy Greene nie ogarnie na jedynce to nie wiem, na podstawie filmików z youtube nie ocenię, z plk specjalnie go nie kojarzę, ale też liczbą asyst bym się specjalnie nie sugerował. Taki Broussard w Anwilu notował ok. 3, a ze swej roli wywiązywał się bardzo dobrze.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jendras napisał:

@Reikai Moim zdaniem problemem w play-off nie był brak doświadczenia Matthewsa, tylko waniliowa ofensywa Anwilu, która w żaden sposób nie potrafiła wspomóc swojego lidera. W efekcie Jonah szarpał się na high screen and rollu, a reszta stała i patrzyła. Ale to jakby temat na inną rozmowę.

Czy Greene nie ogarnie na jedynce to nie wiem, na podstawie filmików z youtube nie ocenię, z plk specjalnie go nie kojarzę, ale też liczbą asyst bym się specjalnie nie sugerował. Taki Broussard w Anwilu notował ok. 3, a ze swej roli wywiązywał się bardzo dobrze.

Tylko na ten moment wygląda na to, że ta ofensywa będzie taka sama. No, ale Frasun przyzwyczaił do 3333333 już. Ogólnie nie jestem optymista, zwłaszcza obawiam sie tego Estonczyka. Lepiej, żeby center robił różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LAF napisał:

II liga włoska ? No Ja wiem, że nasza nie jest mocarna, ale bez przesady

Ekstraklasa turecka i grecka

Cytat

Mają być wsadki i bloczki 😀, taki wyskakany madafaka jakim był Bristol kiedyś czy Jones

Bristola i Jonesa dzieli przepaść. Ten pierwszy byłby zdecydowanie za słaby na obecne potrzeby.

Cytat

Garbacz wtedy robił tłok bo był Kowal/JM/Bell/Dykes na SG i nie było jak go upchnąć. Natomiast Wołoszyn podobno był dogadany, ale w ostatniej chwili zrezygnował. Podobno bał się kibiców ( takie plotki chodziły )

Żaden tłok, Bell na 3/4, Garbacz i Dykes 2/3, Jonah 1/2, Kowal poza rotacją. Spokojnie starczyłoby miejsca, a teraz mielibyśmy duży komfort.

3 minuty temu, Reikai napisał:

Tylko na ten moment wygląda na to, że ta ofensywa będzie taka sama. No, ale Frasun przyzwyczaił do 3333333 już. Ogólnie nie jestem optymista, zwłaszcza obawiam sie tego Estonczyka. Lepiej, żeby center robił różnice.

Przynajmniej % powinien być wyższy. A co do Joessara, to wiesz, taki Bell skończył sezon ze średnimi na poziomie 11-5 i skutecznością 33% z dystansu, a kibice wybrali go na MVP.

W ogóle zwróćcie uwagę, że spośród drużyn, które grały mniej więcej składem zbudowanym latem, Anwil zaszedł najdalej. Śląsk i Legia złowiły swoje gwiazdy na promocji covidowej w trakcie sezonu. Jak uda się więc sklecić zespół na podobnym poziomie przed zatrudnieniem szóstego obcokrajowca, to będzie całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:


 

No tylko, że w składzie z NBA Jones chyba przyszedł w promocji. W normalnych warunkach nie było by mowy o grze takiego zawodnika. Był jeszcze Edwards z drink teamu ( gościu grał w Olympiakosie jako starter, duże umiejętności tylko nie zawsze mu się chciało ) 

I Alton Ford :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jendras napisał:

Był też D'or Fischer, który okazał się za słaby dla Urlepa, ale dla Maccabi Tel Aviw już nie.

Pamietam wiele lat temu ten mecz, bo bylem na nim  gdy w debiucie chlop zebral 18 pilek z tablicy prosto z samolotu. To byl szok, ze go nie przedluzyli.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobin w Anwilu. Ja pi****le...

Jestem tak bardzo na nie i zly na ten roster. Odgrzewane kotlety, do tego nic sie nie uczy Frasunkiewicz na bledach. Z Legia dostalismy wpierdol na zbiorce, po czym bierze Sobina.
Laczynski oddychal rekawami, ciagle sie lamie - bierze bardziej 2 niz 1 jako backup. Sporo siana poszlo na Petraska, ktory w PO tez zawiodl. 

Beda zmiany w trakcie sezonu i dojdzie jakis 4/5, nie widze tego inaczej. Na puchary z Sobinem/Slupinskim to jest jakis zart. Jestem na nie, NIE NIE NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.