Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2022/23


DamianOItalianO

Rekomendowane odpowiedzi

"Aj, Jezus Maria " - ten okrzyk Dariusz Szpakowskiego przyszedł mi na myśl, jak zobaczyłem informacje na temat tego trade'u. Byłem na imprezie.  Imprezę przeciągnąłem do wczesnych godzin porannych, ale nie z radości. Należę do grona tych osób, które są sceptycznie nastawione do tego ruchu. Rano po 3 godzinach snu, gdy obudziła mnie moja młodsza córka, pierwsza myśl.... głowa mnie nie boli, ale jest taki jeden typ, który ma teraz poważnego kaca. Człowiek, który zapomniał o jednej ważnej zasadzie, że z Dannym Ainge, się nie handluje. Nie masz szans wygrać z nim trade'u. Tim Conelly miałem przeczucie, że ty coś odpier...lisz, ale że aż tak, to się nie spodziewałem.

Trzeba jasno sobie powiedzieć, strategia budowania drużyna à la Rossas, która mnie ujęła i mi się spodobała, odchodzi w zapomnienie. Są nowe rządy, pełną gębą rozsiadły się za sterami i lecimy... właściwie się cofamy w kierunku lat 90tych i Twin Towers. Wiem, że Tim Conelly jest cenionym specjalistą, który piastuje bardzo ważną funkcję, pobierając za to zagwarantowane w jego kontrakcie dosyć wysokie wynagrodzenie, ale jak to ma się udać? Ja, mąż, ojciec dwójki dzieci, jerseymaniak i fan Timberwolves jestem przekonany, że to nie ma prawa się udać. Chcę się mylić i pokładam nadzieję, że Tim Conelly wie co robi, ma wiedzę, nosa, instynkt i dlatego pełni funkcję, którą piastuje. 

Co złego widzę w tej wymianie?

Gobert ma 30 lat i ciagu najbliższych 4 lat zarobi prawie 170mln, gdzie gra na pozycji klasycznego centra. Pozycji, która w obecnej NBA nie jest tak eksponowana i przez co gracze na niej grający (oprócz dosłownie kilku wyjątków) nie są tak chętnie doceniani przez swoich pracodawców. Na pozycji gdzie mają już podkoszowego, który właśnie podpisał maksymalne przedłużenie na kolejne kila lat. Tych dwóch graczy podkoszowych zarobi łącznie prawie 72mln w przyszłym sezonie. W sezonie 25-26, łącznie zarobią ponad 100mln. @rw30 celnie zauważył, że "dodanie Horforda do Embiida 3 lata temu (którzy pod względem fitu pasowali lepiej niż KAT + Gob) powinno niektórych nauczyć, ale chyba jednak nie nauczyło." Wszyscy mają świadomość wielu wad Goberta. Wiedzą w jaki sposób jest atakowany w Play-off, o braku repertuaru ofensywnych zagrań. Nie grozi rzutem, więc musi grać blisko kosza, a przez to będzie blokował miejsca na wjazdy dla Edwardsa. Dodatkowo większość fanów NBA ma świadomość, że aktualny projekt pod nazwą Utah skończył się wraz z ostatnią nietrafioną trójką Bogdanovicia. Zmiana trenera już nastąpiła, zaczęto zbierać picki (wymiana O'Neala do Brooklynu). Do tego można było przewidzieć, że graczem wokół którego zacznie się przebudowa w Jazz będzie młodszy Mitchell, a nie 30 letni center, wokół którego wcześniej próbowano zbudować mistrzowski skład. Można było liczyć że 170-milionowy kontrakt  płatny w 4 lata, to kontrakt, na którego niewiele organizacji będzie chętne. Mimo takiego obrazu sytuacji Anige sprzedał Goberta, bez przyjmowania choćby jednego złego kontraktu i dodatkowo uzyskał potężną paczkę niechronionych picków. No geniusz!!

Gobert kosztował Wolves:

3 x pierwszorundowe niechronione picki ('23, '25, '27) 

1 x pierwszorondowy chroniony top5 pick '29

1 x niechronioną wymianę pierwszorondowych picków ('26)

Kesslera - wybranego w pierwszej rundzie tegorocznego draftu '22 

Beverley - Serce drużyny, na jednorocznej umowie za 13mln. 

Vanderbilt - dobry obrońca, energizer, który miał świetny sezon. 9mln/2lata

Beasley - 240 trafionych rzutów za 3 na skuteczności 37,7% w zeszłym sezonie. Na świetnym kontrakcie 32/2lata

Leandro Bolmaro - rookie kontrakt.

 

To pakiet potężny, jak za gracza gwiazdę, która zgłasza publicznie żądanie transferu. Oddane zostały wszystkie cenne assety, cała głębia składu, a ilość picków, podobno jest podwyższona, by do wymiany nie został włączony Jaden McDaniels. Co wydaje się dosyć zrozumiałe.

 

Wcześniej Tim Conolly zrobił dobre ruchy:

podpisał Kyle Andersona za 18mln/2lata

Taurean Prince za 16mln/2lata.

Myślałem, że wzmacnia defensywę Andersonem, który będzie upgradem dla Vanderbilta.  Spokojnie chce się przyjrzeć drużynie i wybadać czego potrzeba drużynie i zastanowić się, jak ją wzmocnić. Martwiły mnie nieco plotki o intensywnym poszukiwaniu wymiany z udziałem DLO. Liczę, że w ostatnim roku kontraktu DLO postara się prezentować jak najlepiej, skupi się na grze, by podpisać kolejny tłusty kontrakt. Plotki z Gobertem puszczałem mimo uszy, bo jak to niby miałoby działać. A wydawało mi się, ze taki fachowiec jak Tim Conolly, to wie i do takiej wymiany z całą pewnością nie dojdzie. Chciałbym się mylić i w przyszłym sezonie napisać "Jest Pan gość Panie Tim Conolly. Chapeau bas"

Już po transferze dodał do składu za minimum dla weterana na jeden sezon Bryna Forbes'a, który rzuca z 41% za 3, przy ponad 4 próbach w meczu. Bardzo dobry ruch.

Stan aktualny:

PG: DLO, McLaughlin 

SG: Edwards, Nowell, Forbes, 

SF: McDaniels, Prince, Wendell Moore Jr

PF: KAT, Anderson, Minott

C:: Gobert, Reid  

Widać, że Nowell będzie mógł liczyć na duże minuty, ale jego defensywa kuleje. Niezbędny jest dobry, klasowy obrońca na pozycje PG, SG.  Jestem bardzo ciekawy dalszych ruchów Conollego, potrzebny jest obrońca, a assetów do kolejnych wymiany brak. Wymieni DLO?

 

A na koniec miałem dodać Myles Turner, by kosztował mniej i fitowałbym znacznie lepiej z KAT. 

 

Skoro stworzył się z tego nowy temat, na sezon 22/23 to jeszcze wcześniejsze podsumowanie draftu, aby było w jednym temacie:

W dniu 26.06.2022 o 00:03, DamianOItalianO napisał:

Chciałem podsumować draft, który długo próbowałem zrozumieć co się dokładnie działo. Mam nadzieję, że nie pokręciłem, bo sporo się działo w wykonaniu Timberwolves:

#22 (Walker Kassler),

#26 (Wendell Moore Jr),

#45 (Josh Minott),

#50 (Mateo Spagnolo)

Czy był udany? Ocenie za jakiś czas. Pamiętam, że w drafcie 2020 napaliłem się, na Saddiq Bey'a. Jak był do wyboru z 17, to nie mogłem uwierzyć, że zrobili trade down. Ostatecznie wyszedł z tego Bolmaro i Jaden McDaniels. Ten drugi ratuje tą decyzję, ale Saddiq się świetnie rozwija z moimi przewidywaniami. 

W tym sezonie znów zrobili trade down. Mocno chciałem, aby próbowali pójść do góry po #Jalen Duren. Wydawało mi się, że by się przydał w rotacji i wg. mnie ma olbrzymi potencjał. Liczyłem, że dwa drugorundowce 40 i 48 do GSW za pick 28. Wydawało mi się, że GSW będą handlowali tym pickiem, bo u nich wysoki podatek od luksusu i ten pierwszoroczniak będzie ich sporo kosztował, więc uważałem, że  $$$$ będą woleli wydać na weterana. A pick 28 rozmienić na graczy drugorondowych, z którymi nie trzeba podpisywać kontraktu. Później pick #19 bus pick #28 i próbować szczęścia gdzieś wyżej.  A z pickiem 50 liczyłem na wybór gracza, który w wielu mockach nie pojawiał się nawet wśród graczy wybranych w 60 lub z dalekim dugrundowym pickiem, czyli David Roddy. Ostatecznie poszedł już w pierwszej rundzie do Memphis. Podobnie jak w Memphis uważam, ze ma potencjał. Może żle wypadać na różnych workoutach, ale w sytuacjach meczowych będzie wytrzymywał ciśnienie.

Timberwolves mieli inny plan. Wydaje mi się, ze chcieli bardzo defensywnego centra, którego znaleźli w osobie Walkera Kesslera, który często się pojawiał przy nich w mockach dlatego słusznie postąpili:

#19 + drugorundowy pick 2023 wymienili z Memphis na #22 i #29

#22 pick - wybrali Walkera Kesslera. 

#29 pick dołożyli do niego dwa swoje dugorundowe picki 2025 oraz 2027 by pozyskać od Houston Rockets pick numer 26

#26 pick wybrali Wendell Moore Jr. dla mnie zaskoczenie, nie przyglądałem mu się wcześniej. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat, kilka innych ciekawych opcji było z tym numerem do wybrania min.  Baldwin Jr, Jaden Hardy, Jaylin Williams, EJ Liddell, Kendall Brown, których wcześniej obserwowałem. Chyba bardzo go chcieli skoro dali za niego pierwszorundowy i dwa drugorundowe picki w przyszłości. Swoją drogą szkoda, że nie tegoroczną #50.

#40 pick - pierwsza myśl muszą wziąć EJ Liddell'a. Jednak zrobili wymianę z Charlotte za drugorondowy pick #45 i przyszłoroczny pick drugorondowy 2023, który należy do NYK. Nawet fajny deal, do zaakceptowania.

#45 pick - wybierają Josh Minott i pierwsza myśl czemu nie Kendall Brown lub Ismaele Kamagate? 

#48 pick - do tego wyboru ostał się Kendall Brown, więc  myślę z takim numerem to steal. Wybierają go i... oddają do Indiany za gotówkę oraz  drugorundowych pick w 2026 Indiany (gdzieś czytałem, ze to ma być swap, ale nie jestem pewien). Dobra organizacja dla niego, gdzie mogą go wytrenować na przydatnego gracza. Przynajmniej pick nie zmarnowany i skoro nie chcieli Browna, to dobrze zrobili, że wymienili go na kasę i pick.

#50 pick - wybrali Mateo Spagnolo. Myśle, że nikt nie chciał już tego picku, więc nie było z kim już handlować. Czy Tim Connelly skorzystał z wiedzy z Denver i raportów Rafała Jucia i dlatego go wybrał? Pewnie będzie grał w Europie, ale przez chwilę myślałem.... może zrobią jakąś wymianę z Denver :)

podsumowując:

z tegorocznych pisków #19, #40, #48, #50 plus trzy wyboru drugorondowe 2023, 2025 i 2027 zrobili pick #22 (Walker Kassler), #26 (Wendell Moore Jr), #45(Josh Minott), #50 (Mateo Spagnolo)  oraz drugorondowy pick 2023 od NYK i drugorundowy pick 2026 od Indiany plus gotówkę. 

Teraz pora przyjrzeć się nowym nabytkom, w większości byli poza moim radarem i nie mam o nich wyrobionego zdania. Ktoś ich oglądał, coś wie jak się prezentują, jakieś przewidywania?

 

 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamianOItalianO napisał:

"dodanie Horforda do Embiida 3 lata temu (którzy pod względem fitu pasowali lepiej niż KAT + Gob)

A to akurat nieprawda bo jednak Embiid gra podobnie do Horforda i okupowali te same klepki i dlatego był problem jak ich sparować na parkiecie. Jakoś Horford w duecie z Time Lordem dojechali do finałów NBA..

Gobert daje to czego brakuje KATowi to jest rim protection a w ataku grają inaczej

7 minut temu, DamianOItalianO napisał:

więc musi grać blisko kosza, a przez to będzie blokował miejsca na wjazdy dla Edwardsa

A to jest jeszcze większa nieprawda. Gobert nie blokował wjazdów pod kosz ani Inglesowi ani Clarksonowi ani Mitchellowi. Ba często im wręcz ułatwiał dajć zasłony Gortata . Więc niby czemu miałby blokowac wjazdy Edwardsowi skoro w Jazz nigdy coś takiego nie zaistniało ... Nie dostrzegasz zarówno Ty jak i RW ze Gobert wbrew pozorom dawał mocną ofensywę z dwóch powodów. Dlaczego uważasz ,że będzie utrudniał wjazdy skoro gracze Jazz nie mieli z tych większych problemów

1 - jest liderem w NBA od 3 lat w asystach na zasłonie. Po jego zasłonac Jazz robiło 17 pkt i nikt nawet nie był blisko. Doprowadził stawianie zasłon do takiej perfekcji ,że często zatrzymyał na nich dwóc obrońców.

2- Gobert miał swoje wady ale praktycznie za każdym razem jak Jazz podawało mu pod kosz to kończyło się to faulem albo punktami . Zobacz sobie słynne wjazdy Inglesa któremu wystarczała sugestia podania do rolującego Goberta by obrońca robił ruch w kierunku Francuza

Tak samo obrona linni za 3 była luźniejsza kiedy Gobert stał pod koszem. Jazz miało znacznie większe problemy w PO niż FRancuz choćby uparte trzymanie się dropowania choć za każdym razem ktoś to eksponował. Albo to ,że trener nie potrafił reagować w trakcie meczu na zmianę taktyki rywala. Do tego Conley nie nauczył się podawać pod kosz bo całe życie grał z Gasolem i ciągle szukał wysokiego na obwodzie a nie pod koszem

Ja bym dał szanse temu projektowi bo Gobert z miejsca poprawi obronę SOTY do poziomu TOP2.. Jedyne co mi wadzi to Russell który jest fatalnym obrońcą i często w ogóle jest szkodnikiem po obu stronach... Jego powinni rozmienić na zadaniowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duet Embiid-Horford nie funkcjonował po obu stronach parkietu. Para Gobert-Towns ma rację bytu w regularze, bo Wolves mają ballhandlerów, a Towns miał już sezony, gdzie rzucał 8 trójek na mecz, więc nie powinno być ciężkie poustawianie tego - w playoffach proporcje zysków i strat raczej będą wyglądać słabo.

Generalnie tak to działa współcześnie, że jesteś sobie ~mocnym teamem i rzucasz masę picków za kropkę nad i (Holiday, George, Davis, Harden) - Sota się pospieszyła podwójnie, tzn. chyba jeszcze sportowo nie są w pozycji stawiania tej kropki nad i, no i skusiła się na pierwszą dostępną gwiazdę, tyle, że oni już teraz mają roster na optymalizację wyników w regularze. A szkoda, przy progresie Edwardsa za rok-dwa mogliby być właśnie w pozycji, gdzie za masę picków pozyskaliby brakujący element, a kimś takim raczej nie będzie Gobert.

Można było się wzmocnić w bardziej umiarkowany sposób i nie tracić tej opcji ostatecznej na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ely3 Kłopot w tym, że tutaj też musieliby ustawić drużynę w taki sposób, a tutaj jest KAT. A nie widzę tego, aby Gobert miał stawiać zasłonę Katowi? Finch często dawał KAT piłkę na obwodzie tak jak lubi pod akcje na siebie na szybki wjazd na kosz. Po tych wsadach widać, że czuł się pewniej, zyskiwał pewność siebie, przypływ energii i dawał więcej z siebie w obronie. Jak będzie ta akcja to, Gobert co ma robić, stać w rogu?? Chyba, że Kat będzie musiał więcej grać catch and shoot i wszyscy znów będą mówili, ze ucieka na obwód. A KAT zacznie popadać w marazm, bo ma to w tendencji, że jak nie idzie coś po jego myśli to zaczyna się frustrować, machać łapami i płakać do sędziów. A jak nie będzie miał odpowiedniej ilości takich akcji jego intensywność gry zmaleje i znów zaczną się komentarze, że jest miękki co jeszcze mocniej go dobije. Na początku zeszłego sezonu pamiętam jeden z wywiadów, gdy po kilku pierwszych zwycięstwach przyszła długa seria porażek i podłamany KAT mówił, że Timberwolves mają tendencje do długich serii porażek. Na szczęście Timberwolves mają teraz nowego lidera :)

i kolejne szczęście Finch to łebski gość, ale... play-offy zweryfikowały, że to nie cudotwórca.

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Jedyne co mi wadzi to Russell który jest fatalnym obrońcą i często w ogóle jest szkodnikiem po obu stronach... Jego powinni rozmienić na zadaniowców

Russelll zrobił olbrzymi postęp w obronie zespołowej w zeszłym sezonie. Na pewno olbrzymi wpływ na to miał Beverley, którego po tej wymianie w drużynie już nie ma. A to on dyrygował i zarażał energią do obrony pozostałych graczy, więc bez solidnego obrońcy, który będzie mógł i werbalnie zmotywować resztę, będzie znów cała obrona na barkach Goberta.

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy patrzy od strony KATa a ja tu bardziej się obawiam ze od strony Goberta będzie gorzej. On był mocno eksponowany w ustawieniach gdy obrońcy na obwodzie przepuszczali przeciwnika a teraz za partnera będzie miał wolnego na nogach ( z racji wzrostu i masy) KATa. To będzie woda na młyn mając ich po jednej stronie parkietu w czasie obrony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ignazz napisał:

Każdy patrzy od strony KATa a ja tu bardziej się obawiam ze od strony Goberta będzie gorzej. On był mocno eksponowany w ustawieniach gdy obrońcy na obwodzie przepuszczali przeciwnika a teraz za partnera będzie miał wolnego na nogach ( z racji wzrostu i masy) KATa. To będzie woda na młyn mając ich po jednej stronie parkietu w czasie obrony. 

Jeśli Ty myślisz ,że Bojan jest lepszy w obronie od Townsa to się bardzo mylisz. Bojan nie dość ,że jest powolny to jeszcze nie rotował w obronie więc Gobert zazwyczaj musiał bronić swojego gracza i tego którego krył Bojan a czasem jeszcze ten od Clarksona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam że Minnesota chciała Dejunte Murraya ale nie za cenę którą zapłaciła Atlanta :)))). Jakby SA nie wzięło Russela Minnesota miałaby jeszcze asset do handlowania :).  Rzeczywiście perspektywa z dwoma kocurami jak Murray  i Edwards na obronie w dzisiejszej lidze to nie to samo jak 2 wieże jak z tego filmu "Nic nie widziałem nic nie słyszałem" ale pod zmienionym tytułem "Gobert no offence, KAT no deffence". Jakby to połączyć w jedno osobę to by była potęga a tak to będzie jak w tym filmie. Jeden nie widzi drugi nie słyszy. 

Jak juz chcieli tego Goberta to mogli go opchnąć za Kata (jakis three team deal jak Ainge chciał picki)  Russela za kogoś jeszcze i byłby NAPRAWDĘ dobry team.

Dejunte, Edwards, McDaniels, (ktoś za Russela), Gobert + GŁĘBIA składu z dużymi rezerwami. Ale nei ma co Minnesota "win now" z tymi co obecnie GSW. W tym roku i rok temu to były mistrzostwa WIDE open. Teraz to GSW i kandydaci. 

JAK dla mnie Minnesota  powinai spróbować chociaż już nie mają picków spakować KAT i DAR do Brooklyn za Irvinga i Duranta. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 22:00, DamianOItalianO napisał:

A na koniec miałem dodać Myles Turner, by kosztował mniej i fitowałbym znacznie lepiej z KAT. 

Nie wiem skąd te przekonanie, ale z fitem Turnera wcale nie byłoby lepiej, a nawet gorzej, bo on (akurat) w tej ekipie nie koniecznie pasuje zarówno ofensywnie:

- jego trójki to są mało potrzebne (i wcale nie takie efektywne), bo partner KATa ma być tym na zbiórce ofensywnej i/lub do screena.

- jego zbiórka ofensywna i box out, to jakieś nieporozumienie (nie wiem który C w obecnym wieku słabiej zbierał od niego) - Gobert to top ligi...

- screen assists co pisał @ely3 tu Turner nie istnieje, a Gobert top ligi - ANT to jedno, ale KAT pod względem drives jest top C w lidze i był... 2 w Socie tuz za ANTem (który tu wcale nie był jakiś super na tle ligi) - tu zasłony Rudego mogą mega pomóc.

- bardzo słaby na p'n'r - tu Gobert to klasa w sobie. Wprawdzie w Socie ten element jest do poprawy, to warto jednak zauważyć, że DLO może być łatwiej, ANT sie uczy dopiero, ale chętnie gra - na razie efektywność gorsza, a McDaniels i Nowell mają potencjał. Ciekawy może być efekt, kiedy KAT będzie ballhandlerem w tych akcjach z Gobertem... 

- kompletnie nieprzydatny w HCO, zarówno rzutowo jak i jako podający (fakt, tu Gobert niewiele lepszy lub równie słaby)

Jak i defensywnie:

- w zbiórce defensywnej to samo, choć akurat tu Gobert (kuriozalnie, bo jego zasłony mega dużo dają partnerom) może nawet pomóc KATowi, który tu jest i tak w topce ligi. 

- co ciekawe w contested shots myślałem, że Turner będzie lepszy lub choć blisko Goberta, a on ledwo lepszy od KATa jest. W zeszłym sezonie nawet %DFG to nawet KAT jest... lepszy od Turnera.

Owszem jest świetnym rim protectorem i potrafi przeciętnie rzucać za 3, ale przestańmy pisać, że to jakiś dobry fit... on by pasował do jakiegoś historycznego silnego skrzydłowego z bdb zbiórką i uwielbiającego grać w post. 

Zresztą nie wiem jaki plan ma Finch, ale pracował już w ekipach z 2 wysokimi jak Jokic-Nurkic, czy Davis-DMC (abstrahuje od efektywności), a od roku pisało się, że chciał Goberta lub jego poor version Capele. Może Gupta zrobił jakąś zaawansowaną analizę i wyszło co najbardziej efektywne będzie dodać: rim protection + OREB + Screeny i p'n'r  i w efekcie wyszedł Rudy ;)

Co więcej wzięli SloMo ze świetną defensywą i opcją drugiego rozgrywającego/ballhandlera, gdzie spodziewam się, że KAT lub Gobert będą grać razem i na zmianę (kiedy small ball będzie bardziej potrzebny, a właśnie na 4 Prince z Andersonem będą biegać). Teraz podpisali Forbesa - który bdb gra na zasłonach - więc Rudy tu pasuje idealnie i może ładnie zastąpić scoring Beasleya razem z Nowellem. Moore zapowiada się na naprawdę pasującego do systemu Combo G, który zaczynał jako bardziej potencjał na 3&D, a Minott to produkt przyszłości z bazą podobną do McDanielsa. Z grubsza zostały im 2 (na upartego 3 zależy jak podpiszą 2 rundowców) sloty i tu pojawi mi się kluczowe pytanie: kogo wezmą?

Przydałby się jeszcze doświadczony swingman 3&D i PG backup, ale tu na FA licho... z PG o ile jeszcze są dostępni, bo ost. słabiej śledziłem FA, to w sumie może Bradley czy Campazzo z ciut większych brałbym Bazemore lub Bembrego, ale obaj słabo wyglądali rok temu. Kemba jeśli zrobi buy out, to nie wiem czy będzie chciał iść do Wolves.

Z dealów to naprawdę nie wiem gdzie teraz powinni pójść... wcześniej powinni byli iść po Murraya, a teraz? 

 

W dniu 3.07.2022 o 14:23, ignazz napisał:

Teraz dostanie w niektórych zestawieniach Bryna Forbesa. 

Dodaj DARa i myśle ze to jest lepsze defensywne bagno. 

Oni razem nawet 1 min nie powinni grać, więc tu akurat stresu nie ma. ANT bardzo chciał poprawić D rok temu, mocno z Bevem pracował, w PO wyszło nawet, że za bardzo chciał, ale... ważne jest, że w przeciwieństwie do Mitchella - nie boi sie bronić kluczowych graczy przeciwnika. Tolls ma, jak poprawi D, a w S5 będzie jeszcze McDaniels/Anderson i Gobert, to o D się nie obawiam w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

T.Conolly uzupełnił skład:

PG: DLO, McLaughlin, Austin Rivers

SG: Edwards, Nowell, Forbes

SF: McDaniels, Prince, Wendell Moore Jr

PF: KAT, Anderson, Minott

C:: Gobert, Reid, Nathan Knight

Po dodaniu Bryna Forbes'a, który rzuca z 41% za 3, przy ponad 4 próbach w meczu, potrzebowali weterana, dobrego obrońcy na obwód. Znaleźli takiego w osobie Austina Riversa, który również podpisał jednoroczny kontrakt za minimum. Można powiedzieć, że to bardzo dobry wybór z rynku graczy FA. Pasuje doskonale do potrzeb drużyny, a taki Wendell Moore Jr powinien dużo go podglądać, bo wiele będzie mógł się od niego nauczyć. Kontrakt nie w pełni gwarantowany, więc w zależności od tego jak będzie się układał sezon, to całkiem możliwe, że w okolicach trade line Austin nie będzie spał spokojnie.

Podpisali debiutantów Wendell Moore Jr oraz wybranego w drugiej rundzie Minotta. Te długie nie w pełni gwarantowane kontrakty dla młodych graczy to już specjalność w ich wykonaniu. Na takim kontrakcie co Minott, grali zarówno Nowell i Reid, którzy zostali pełnoprawnymi, przydatnymi graczami w rotacji. Są w składzie dłuższy czas, jeśli sumiennie i starannie pracują, rozwijają się to z roku na rok ich rola rośnie i stają się solidnym wzmocnieniem z ławki. Klub ma gwarancję, że ktoś im nie podbierze takiego zawodnika po roku, dwóch, gdy sporo pracy włożą w rozwinięcie takiego młodego gracza. Ciekawi mnie co Nowell pokaże w tym sezonie, progres jest widoczny od początku kariery.

Dziwi mnie bardzo podpisanie Nathana Knighta, który w zeszłym sezonie potrafił pokazać się z dobrej strony, ale nie sądziłem, że przekonał do siebie tak bardzo trenerów, aby dostać kontrakt. Sądziłem, że to jedno miejsce zostanie wolne w rosterze na dłuższy czas, by ewentualnie zatrudnić kogoś w trakcie sezonu z listy buyoutów.. Co prawda jest to kontrakt nie w pełni gwarantowany, więc nie musi doczekać wiosny w Wilczej Watasze. Jednak sądziłem, że będą jeszcze obserwowali rynek.

Kasy do wydania zostało jak na lekarstwo, roster na tą chwilę pełny..

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa kontrakty two-way podpisane:

A.J.Lawson - Kanadyjczyk, 22 latek w lidze letniej grał dla Dallas. W zeszłym sezonie w G-League prawie 34% za 3 przy 4,5 próbach. Z highlight'ów widziałem, że całkiem szybko składa się do rzutu.

Eric Paschall - Nie spodziewałem się, że będzie chciał podpisać tego typu umowę. Tym bardziej jeszcze bardziej dziwi mnie podpisanie wcześniej Nathana Knighta. Jak wyglądał poprzedni sezon w wykonaniu Erica w Utah? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry ruch, zerowe ryzyko, a jeśli po tym ACLu wróci do pełni formy to może być bardzo przydatny z ławki. 

Gość był świetny w D i robił postępy w ofensywie - szkoda tej kontuzji, ale wciąż młody jest i Connelly doskonale wie na co go stać.

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Można powiedzieć ,że juz wiemy po co była ta wymiana po Goberta. dziś bez Francuza nie byłoby zwycięstwa. Są takie ekupy , które nie mają kim się postawić Gobertowi i wtedy właśnie robi im demolkę. Nie wiem kto w sztabie Thunder wpadł na pomysł by wyjść Poku na Goberta ale efekt w pierwszej połowie był dramatyczny. W 4 też obrona była trzymana. przez Francuza i Wolves mają pierwsze wymęczone zwycięstwo. 

 

Eric PAschall został zwolniony przed pierwszym meczem i chyba już w NBA nie zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kiedyś będzie dyskusja na temat nielojalności graczy to przypomnijcie sobie te słowa Gobert w życiu by sam nie odszedł z Salt Lake. Kochał to miasto. Był wierny klubowi a klub go potraktował bez sentymentu. Ztresztą podobnie z Mitchellem , który nie chciał odchodzić z JAzz tylko Ainge chciał go wymienić za wszelką cenę. Dziś będzie dziwnie dla mnie ale Gobert powinien dziś niestety mieć kolejny mecz 20 pkt 15 zb bo Jazz nie za bardzo ma kim bronić FRancuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.