Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej dyskusji w różnych tematach, nowy trener jest, takze można chyba zakładać temat co by nie zaśmiecać innych tematów tym, jaki to Lebron beznadziejny, Davis szklany, Westbrook glupi i Lakers niczego nie osiągną.

 

Jaki był ostatni sezon wszyscy wiemy. Dno i wodorosty, jeden z najgorszych offseasonow w historii, karygodne błędy i rozwalenie mistrzowskiej drużyny niecały rok po zdobyciu pierścienia to skandal nad skandale, kozłem ofiarnym został Vogel, który sam sobie nie pomógł, ale na ruszt powinien iść Pelinka. Westbrook > Derozan, olanie Caruso który bardzo chciał zostać,  ugh i dużo więcej. 

 

Na ten moment:

- Ham wydaje się ciekawym wyborem i mimo wszystko niespodzianką, spodziewałem spodziewałem bardziej znanego nazwiska z doświadczeniem. Poszli jednak w players coacha, który powinien ich raczej krótko trzymać w szatni i wydaje się gościem, który bez zawahania pocisnie Lebrona czy Westbrooka, gdy będzie potrzeba. Asytentem jest m.in Rasheed, takze liczę że odpali trochę ognia w DNP Davis. Konferencja wiadomo, dyrdymały, ale jak on chce grac  1 in 4 out to obawiam się, że Davis znowu będzie grał na centrze i po 15 meczach się połamie na 24 spotkania.

 

- Westbrook ma opcje na 47 mln, ugh. Był obecny na konferencji, Ham go propsowal i zapowiadał zrobienie z niego bulteriera w obronie.... nie wiem jak, ale należy spróbować wymienić go za 2-3 kontrakty. Uderzać do klubów szukających flexibility, jak np Hornets bo Bridges. Obawiam się jednak, że nic z tego i jedziemy na tym rodeo dalej z Brickiem.

 

- Davis odpoczywa i od kwietnia nie dotknął piłki. Mam nadzieję, że bierze kąpiel w piórach gęsich i będzie wzglednie zdrowy.

 

-Lebron jest po świetnym sezonie, gdzie ciągnął ten szrot za uszy, ale musi mniej orać żeby była para na koniec sezonu. Ham zapowiedział to samo, ma zamiar dać mu więcej odpoczynku.

- Młodzi(Reaves,  Gabriel, Johnson, chyba też THT) trenują razem od zakończenia sezonu. Liczę na rozwój tych dwóch pierwszych zwlaszcza. THT jest za glupi koszykarsko,  ale taki Clarkson tez był, a zrobił się przydatny. Musi wskoczyć na półkę wyżej.

Na ten moment kontrakty mają:

Westbrook 47 mln

Lebron 44 mln

Davis 38 mln

THT 10 mln

Nunn PO na 5 mln i zapowiedział że z niej skorzysta.

 

Polowalbym na Oladpipo za MLE, jeśli jest zdrowy. Oprócz tego Lakers chcą kupić 2 rundowy pick, akurat draftowanie idzie im nieźle.

 

Zapewne zostanie Austin, Gabriel, Stanley. Pieniędzy nie ma i nie będzie, pozostają uzupełnienia za minimum, lub cudem wymiany Westbrooka i/lub THT. Jest nędza z bryndzą, spierdolili w rok mistrzowski zespół bo przestraszyli się po serii z Suns, gdzie byli połamani i dostali baty. Wystarczyło zrobić mały retool, a nie oddawać najlepszych 3 and D w zespole za Bricka.

 

Ratunku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podsumowanie niech posłuży fakt, że Lakers mieli lepsze perspektywy w 05-06 gdzie czołowymi postaciami byli Smush Parker i Kwame Brown, aniżeli teraz. 

Sezon będzie stracony, czekamy aż skończy się kontrakt Westbrookowi, dobrze jakby syn LBJ'a trafił nie do Lakers, to można by jeszcze LBJ'a korzystnie strade'owac. Davisa też bym oddał póki ma wartość, bo on nie ugra całego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, P_M napisał:

Z podsumowanie niech posłuży fakt, że Lakers mieli lepsze perspektywy w 05-06 gdzie czołowymi postaciami byli Smush Parker i Kwame Brown, aniżeli teraz. 

Sezon będzie stracony, czekamy aż skończy się kontrakt Westbrookowi, dobrze jakby syn LBJ'a trafił nie do Lakers, to można by jeszcze LBJ'a korzystnie strade'owac. Davisa też bym oddał póki ma wartość, bo on nie ugra całego sezonu. 

Bardzo bym sobie życzył pozbycia się AD, ale jego relacja z Lebronem chyba jest zbyt mocna na takich ruch. Z drugiej strony, dzień po wypowiedzi Davisa o nietrenowaniu, Lebron wrzuca zdjęcie z napinką.  Mam nadzieję, że też ma go dość.

 

https://www.basketballnetwork.net/latest-news/yeah-i-know-im-a-lunatic-to-the-grind-lebron-james-throws-a-subtle-shot-at-anthony-davis

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offseason Lakers sprowadza się głównie do jednego - czy będą w stanie spuścić RW za kilka dłuższych kontraktów graczy, których obecne kluby są chętne do uzyskania większej elastyczności, rozpoczecia przebudowy czy whatever. 

To jest opcja optymistyczna ponieważ pozwala wydłużyć rotację czyli DW facto naprawić błąd jaki popełniło oddając za tego wrzoda KCP/Kuzma/Harrell. 

Pesymistyczna jest taka, że to się nie udaje, Lakers zaczynają sezon z RW, ale tak czy inaczej będę do końca naiwny licząc, że jak zobaczą, że nic nie wyrwa to go po prostu posadzą licząc na buyout albo wymianę w trakcie sezonu. 

Najbardziej pesymistyczna i niestety najbardziej realna jest taka, że naprawdę jeszcze raz sie nabiorą i pozwolą mu grać... 

Rok temu Lakers mieli spora siłę przyciągania za minimum do uzupelnienia składu. Nie żeby poza Monkiem to ostatecznie im się opłaciło, ale jakby nie patrzeć weterani za minimum goniący za pierścionkiem chcieli tam grać, teraz ich blask jest zdecydowanie mniejszy i nawet z tego typu wzmocnieniami może być problem więc tym ważniejsze jest zamiana tego gigantycznego kontraktu RW na mniejsze, dłuższe dające kogoś do rotacji. 

Druga kwestia to oczywiście AD i jego zdrowie/forma, nie będę jak się już widzę zaczela nagonka jechać za to, że nie rzucal od dwóch miesięcy bo tak naprawdę nie wiemy czy wcinał poczki w tym czasie czy pracował nad innymi elementami mającymi mu pomóc przede wszystkim w utrzymaniu się na parkiecie.

Anyway bez załatwienia sprawy RW reszta nie będzie miała znaczenia i jednynym highlightem tego sezonu będzie LeBron wyprzedzający Jabbara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam szkoda Davisa bo po pierwsze stał się poniekąd kolejnym kozłem ofiarnym polityki Jamesa (i tych którzy zawsze winę widzą poza lbj), a po drugie dlatego że na jebane kontuzje nie ma się wpływu. AD nigdy rehabilitacji nie odpuszczał, zawsze starał się być w formie, to nie od niego zależy częstotliwość i różnorodność urazów 

 

A szkoda bo większość, o ile nie wszystkich PFów w lidze talentem zjada razem z butami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał:

Mi tam szkoda Davisa bo po pierwsze stał się poniekąd kolejnym kozłem ofiarnym polityki Jamesa (i tych którzy zawsze winę widzą poza lbj), a po drugie dlatego że na jebane kontuzje nie ma się wpływu. AD nigdy rehabilitacji nie odpuszczał, zawsze starał się być w formie, to nie od niego zależy częstotliwość i różnorodność urazów 

 

A szkoda bo większość, o ile nie wszystkich PFów w lidze talentem zjada razem z butami 

Troszeczkę dziwne jak pisze to ktoś krytykujący "niestawianie się" Embiida, gdy za każdym razem powstrzymują go w głównej mierze kontuzje ;)

Ciężko powiedzieć z naszej perspektywy czy Davis mógł zrobić więcej. Faktem jestem, że zarówno Pelicans jak i Lakers chcieli go widzieć na pozycji centra i w obu organizacjach jak mógł unikał tej pozycji jak ognia, nie wykorzystywał przerw między sezonami by zrobić warunki do bycia pełnoprawnym centrem. W sumie dość podobna historia do Porzignisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Troszeczkę dziwne jak pisze to ktoś krytykujący "niestawianie się" Embiida, gdy za każdym razem powstrzymują go w głównej mierze kontuzje ;)

Ciężko powiedzieć z naszej perspektywy czy Davis mógł zrobić więcej. Faktem jestem, że zarówno Pelicans jak i Lakers chcieli go widzieć na pozycji centra i w obu organizacjach jak mógł unikał tej pozycji jak ognia, nie wykorzystywał przerw między sezonami by zrobić warunki do bycia pełnoprawnym centrem. W sumie dość podobna historia do Porzignisa.

Przed ostatnim sezonem sporo przypakowal, bo było mówione o grze jako center i faktycznie sporo gral jako center. Skończyło się oczywiście kontuzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Przed ostatnim sezonem sporo przypakowal, bo było mówione o grze jako center i faktycznie sporo gral jako center. Skończyło się oczywiście kontuzjami.

Taka zmiana budowy też miewa często negatywny wpływ na reakcję organizmu 

Dobrym przykładem jest tu Lauri  

Nie chcę grać jako C i trenerzy powinni to k**** ogarnąć 

Duncan też unikał gry na tej pozycji i Pop dopóki Tim nie zwolnił z racji wieku go tam nie ustawiał 

Davis to silny skrzydłowy i tam zawsze był najbardziej efektywny, nie ma zachowań centra, nie ma też masy i nie rozumiem czemu ktoś ma zmuszać top10 (kiedy zdrowy) gracza do takich rotacji 

 

@MarcusCamby jeśli chodzi o Embiida to u niego bardziej wkurza mnie pajacowanie i szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie 

 

Nie lubię takich graczy

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pacers faktycznie odrzucili Bricka, THT i 1st 27, to chyba potężnie zjebali.

 

Za rok spadłyby im 47 banki wraz z trzaskającym TD Brickiem który sprawiłby ze na trybunach będzie zamiast 19, 27 kibiców,, mieliby 21 letniego  prospecta z małym kontraktem i 1 rundę post Lebron, czyli realnie top 5-top 10 pick. Co dostaną w zamian za Brogdona po kontuzjach i ciągle niegrajacego? Marcusa Smarta?

 

Jeśli Pelinka serio rzucił taki pakiet za samego Brogdona, to idi na c*** i desperacja max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał:

Jeśli Pacers faktycznie odrzucili Bricka, THT i 1st 27, to chyba potężnie zjebali.

 

Za rok spadłyby im 47 banki wraz z trzaskającym TD Brickiem który sprawiłby ze na trybunach będzie zamiast 19, 27 kibiców,, mieliby 21 letniego  prospecta z małym kontraktem i 1 rundę post Lebron, czyli realnie top 5-top 10 pick. Co dostaną w zamian za Brogdona po kontuzjach i ciągle niegrajacego? Marcusa Smarta?

 

Jeśli Pelinka serio rzucił taki pakiet za samego Brogdona, to idi na c*** i desperacja max.

Ale rozumiesz że lal mają aktualnie zdecydowanie najgorszego gracza w lidze biorąc pod uwagę skalę talentu do ceny?  

Śmieszy mnie lament takich jak ty że ktoś odrzuca ofertę Lakers 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał:

To musiałoby inaczej wyglądać ze względu na salary, jeśli to prawda.

Pacera ma salary space bo pewnie by to weszło po 1 lipca i wtedy Lakers schodziliby z podatku przy okazji

 

5 godzin temu, Reikai napisał:

Za rok spadłyby im 47 banki

A na co to Pacers? Nie mają złych umów za rok i tak nawet z Brogdonem będa mieć jakieś 40 mln do wydania ( no może 30 ) to po co im byłoby 60 mln do wydania? Nagle skusiliby 2 gwiazdy?

Oni za rok mają tylko Brogdona. Hielda  McConella Halliburtona Duarte i pewniego młodego z tegorocznego draftu. Może jeszcze kogoś przedłuża. Niemiej nadal nie wiem dlaczego uważasz ,że im te 60 mln za rok jest do czegoś potrzebne skoro i tak będą mieć jakby co miejsce na maxa dla kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wrzuciłem to aby się pośmiać odrobine ale po zastanowieniu się to wcale nie jest takie złe dla IND. 
Klasa FA 23 jest lepsza niż 22 wiec zarobek biorąc rok na przeczekanie i rozwijanie młodych jest jednym ze sposobów. 
 

z drugiej strony można wyczekiwać do lutego czy pechowo jakiejś ekipie nie wysypie się gracz któremu nagle skończy się i kontrakt i zdrowie. 
a jak nie to można ostatniego dnia wywalić go aby inni kwitowali RW i tym samym odejmiesz jego mniejszy nowy kontrakt od kosztów mając dalej zysk od lakers. 

Spurs na mniejsza skale szukają takiej płatnej okazji przeczekania roku z atakiem na 23. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja nie lamentuje, że Lakers nie dostało tej wymiany, ja się cieszę bo to za duży pakiet za połamanego Brogdona.

2. Nie znam planów Pacers, ale nigdzie na świecie nie wygląda to tak, że lepiej nie mieć siana niż mieć. Pacers oglądają 3 osoby i teoretycznie ściągnięcie byłego MVP moze zachęcić Johna z Indiany zeby iść na mecz, zwłaszcza że kibice Pacers od lat są krytykowani nawet przez swoich graczy(George). 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Nie znam planów Pacers, ale nigdzie na świecie nie wygląda to tak, że lepiej nie mieć siana niż mieć

Ale przecież Pacers zza rok i tak będą mieć ok 30-40 mln wolnej gótówki. Jaka dla nich wartość ,że będa mieć ok 60? Przecież i tak będą musieli je wydać a na THT i Halliburtonie raczej nie sluszą największych gwiazd ligi. Te 30-40 to akurat idealnie by próbować podkupić RFA . Te 60 mln to się skończy jak 7-0 mln Knicks do wydanie kilka lat temu które wydali na Fourniera Noela  bo nikt inny nie chciał do nich pójść

W NBA istniej minimum kasy do wydania więc tak duża ilośc goówki do wydanie jest rzeczą gorszą niż jej brak. Za rok PAcers ma idealna sytuację finansową . RW jest im potrzebny jak wrzód na D. THT też im się średnio przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, josephnba napisał:

 

Śmieszy mnie lament takich jak ty że ktoś odrzuca ofertę Lakers 

 

 

Tylko reikai ma całkowita rację. Brogdon jest ok ale łamliwy ala C. Paul. Ja już na niego nie liczę. Dla Indiany to świetny perspektywiczny ruch. Chyba nie graja o statuetkę obecnie a maja przebudowę? Tak przynajmniej założyłem gdy oddali Sabonisa. Dwóch młodych graczy a jeden z  nich prawdopodobnie z wysokim numerem draftu za 5 lat za łamliwego gościa który już nam nie pomoże. Jedynie co może Indianę usprawiedliwić to lepszy deal za Bragdona. Jak maja dużo telefonów z ofertami za niego to może coś lepszego jeszcze dostaną. Westbrook moglby przesiedziec rok na ławce ewentualnie w TDL by go pościli komuś na oczyszczenie jakiegoś salary za jeszcze 1go 1st roundera i jakiegoś tradowalnego zawodnika. Powinni się trochę prestiemu poprzyglądać.  Chyba zespół nie upednie jak wezma na ttym etapie trche toksycznech kontraktow z pickami na osłodę. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.