Skocz do zawartości

Free Agency 2022 czyli Zion z maxem to LOL


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Alonzo napisał:

@MarcusCamby @karpik @RappaR

Ponawiam pytanie - dowiem się co zalajkowaliście? Czy po prostu forumowy bożyszcze coś napisał i ślepo daliście lajka? 

Heat to po prostu dziwny przypadek zaoranej organizacji po odejściu najlepszego gracza, gdzie jednocześnie nie ma jednak pustyni i można walczyć o czołówkę wschodu. Dla mnie to jest bardzo zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2016 o 17:52, Alonzo napisał:

Żeby nie było za różowo, to poważne problemy zdrowotne Chrisa Bosha skomplikowały ich dwa ostatnie sezony. Gdyby nie problemy ze zdrowiem Bosha, to Cavs mogliby mieć przeciwnika na Wschodzie.

W dniu 6.01.2016 o 17:13, Alonzo napisał:

Heat mają świetną rotację 8-10 ludzi.  Jeżeli oni będą wszyscy zdrowi na playoffs, to  mogą powalczyć praktycznie z każdym. 

10 godzin temu, Alonzo napisał:

dodam jeszcze jeden oczywisty argument, którego nie znajdziesz w bbref gdzie te nasze forumowe tuzy wykoncypowały że Heat mieli silny team po odejściu LeBrona bo razy byli w II rundzie playoffs

Sorka Alonzo, ale tak jak pisałem - masz dziwny problem w dyskusjach, żeby ustąpić chociaż na krok, potem efekt jest taki jak w tej. Rzucisz jakąś tezę, to bronisz jej jak niepodległości i w skrajnym przypadku polemizujesz z tezami, które sam pisałeś 6 lat temu. 

Ludzie ci piszą, że szału nie było, ale to nie były zgliszcza, bo dalej mieli Wade'a i Bosha, pokazują Ci cytaty, że sam pisałeś, że to nie były zgliszcza - ale nieeeee, jednak były zgliszcza. I jakbyś napisał ,,no dobra, trochę przesadziłem, inaczej to zapamiętałem, mimo wszystko LeBron wąż'' to może ktoś dałby Ci lajka, a tak chyba się stresujesz i jedziesz dziwnymi ad personam, bo ktoś ... znalazł Twoje posty/polajkował Twoje posty, i chyba nie do końca ogarniasz jak to jest odbierane z boku. 

Tak że - dzięki, pozdro, zapamiętam na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Heat to po prostu dziwny przypadek zaoranej organizacji po odejściu najlepszego gracza, gdzie jednocześnie nie ma jednak pustyni i można walczyć o czołówkę wschodu. Dla mnie to jest bardzo zrozumiałe.

To, że Pat będzie próbował budować contendera po odejściu LeBrona nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem - ma juz swoje lata, a chce jeszcze sięgnąć po tytuł. 

Odróżnijmy jednak moment odejścia LeBrona i tego co z tego zostało  - z jednej strony

tym co Heat udało sie później zbudować. 

 

3 minuty temu, BMF napisał:

Sorka Alonzo, ale tak jak pisałem - masz dziwny problem w dyskusjach, żeby ustąpić chociaż na krok, potem efekt jest taki jak w tej. Rzucisz jakąś tezę, to bronisz jej jak niepodległości i w skrajnym przypadku polemizujesz z tezami, które sam pisałeś 6 lat temu. 

Ludzie ci piszą, że szału nie było, ale to nie były zgliszcza, bo dalej mieli Wade'a i Bosha, pokazują Ci cytaty, że sam pisałeś, że to nie były zgliszcza - ale nieeeee, jednak były zgliszcza. I jakbyś napisał ,,no dobra, trochę przesadziłem, inaczej to zapamiętałem, mimo wszystko LeBron wąż'' to może ktoś dałby Ci lajka, a tak chyba się stresujesz i jedziesz dziwnymi ad personam, bo ktoś ... znalazł Twoje posty/polajkował Twoje posty, i chyba nie do końca ogarniasz jak to jest odbierane z boku. 

Gdzieś w którejś z dyskusji pisałem, że ja na wszystkie sezony Heat patrzę jak na drużynę, która będzie walczyła o najwyższe cele - taka natura. 

Zaorana ziemia dla mnie oznacza koniec marzeń w najbliższych sezonach (tych po odejściu LeBrona) walki o mistrzostwo. Po odejściu LeBrona Heat stali się ot jednym z wielu playoffowych teamów - nic ponadto, a nie mieli assetów na wzmocnienia + musieli wyjść na zero po tych wszystkich dotychczasowych ruchach kadrowych - co zajęło im kilka sezonów. 

Mieli rękę do rozwijania młodzieży i to bardzo poprawiło ich sytuację. 

Dopiero sprowadzenie Jimmiego Butlera przywróciło ich na półke contenderów.

Natomiast to co cytujesz mogę rozwinąć bez problemu bo taki był kontext moich wypowiedzi - wierzyłem, że w tamtych Heat w walce z Cavs mogła wyzwolić się sportowa złość by pokazać LeBronowi, że źle zrobił odchodząc i mogliby pokonać Cavs. Nikt nie znał mocnych i słabych stron LeBrona tak jak jego koledzy z tamtych sezonów z Miami oraz Spo i sztab trenerski. - i to nie były tylko moje przemyślenia, a podobnie uważało sporo kibiców Heat i o tym tez pisali beatwritterzy Heat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kcp78 napisał:

edit: cos jest na rzeczy?! link?...

Pierwszy z brzegu: https://nba.nbcsports.com/2022/08/20/cavaliers-reportedly-talked-sexton-sign-and-trade-with-mavericks-jazz-but-there-was-no-deal/

PS: nie wiem czy kiedyś miałeś okazję korzystać z "wyszukiwarki internetowej"? Bardzo ciekawa rzecz:

Cytat

Wyszukiwarka internetowa  program komputerowy lub strona internetowa odnajdująca w internecie informacje według podanych przez użytkownika słów kluczowych lub wyrażeń sformułowanych w języku naturalnym[1].

Umożliwia użytkownikom wyszukiwanie – co do zasady – wszystkich stron internetowych lub stron internetowych w danym języku za pomocą zapytania na jakikolwiek temat przez podanie słowa kluczowego, wyrażenia lub innej wartości wejściowej. W wyniku przedstawia odnośniki, pod którymi można znaleźć informacje związane z zadanym zapytaniem[2].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Po co w sumie Mavs jest Sexton i to za 20 mln na sezon? Nie widzę w tym żadnego sensu

Nie wiem jak tam ze zdrowiem Sextona, bo aż tak nie śledzę NBA, ale to mógłby być dobry ruch za niewygórowaną kwotę: tzn. ci jednowymiarowi gracze z bieda-teamów czasami są przeceniani (jak ktoś się jara, że typ robi 24ppg w 22-50 teamie), ale niekiedy są niedoceniani, bo jednak żeby robić 24ppg w NBA trzeba mieć określony skillset i z kogoś takiego można zrobić dobrego gracza w mniejszej roli. Sexton miał bardzo dobrą spot up trójkę, tak że bym go nie skreślał.

Overall, wiadomo, Mavs idą w kierunku budowy naprawdę doooobrego teamu, niekoniecznie contendera, więc ziew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Pierwszy z brzegu: https://nba.nbcsports.com/2022/08/20/cavaliers-reportedly-talked-sexton-sign-and-trade-with-mavericks-jazz-but-there-was-no-deal/

PS: nie wiem czy kiedyś miałeś okazję korzystać z "wyszukiwarki internetowej"? Bardzo ciekawa rzecz:

 

nie zagladam na lewackie strony. szczegolnie, te 'pierwsze z brzegu'. i daruj sobie protekcjonalny ton, kmiotku! jak masz problem z napisaniem odpowiedzi, to po prostu tego nie rob. bedziesz mial lzejsze zycie! polecam!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Ale jest kiepskim jednak obrońcą . Co w połączeniu ze średniawą do słabej obroną Luki daje dość słabe połączenie

No właśnie może jest kiepskim obrońcą, a może w roli rolesa u trenera jak Kidd okaże się bardzo efektywnym 17-4-4 guardem, bo nie będzie grać out of role w bieda teamie. Nie mówię, że tak będzie, po prostu nie skreślałbym typa za nabijanie statów w lottery teamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alonzo napisał:

..ale uzyskałeś odpowiedź dlaczego Heat tak wzbraniali się przed podatkiem w 2014 - płaciliby ten maxymalny po 3 latach w luxury tax i płaceniu repeater tax.

Przecież Ty pisałeś o sytuacji post-LeBron, czyli nie o 2014, tylko 2015 i że niby byli w repeater tax. Nie byli, bo w ostatnim roku LeBrona w Heat, zakręcono kurek z kasą i zaczęto oszczędzać, co nie podobało się Jamesowi. Zasada była jasna - chcesz mieć prime LeBrona, to idziesz all in. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karpik napisał:

Przecież Ty pisałeś o sytuacji post-LeBron, czyli nie o 2014, tylko 2015 i że niby byli w repeater tax. Nie byli, bo w ostatnim roku LeBrona w Heat, zakręcono kurek z kasą i zaczęto oszczędzać, co nie podobało się Jamesowi. Zasada była jasna - chcesz mieć prime LeBrona, to idziesz all in. 

Wejście w podatek z LeBronem w 2015 to jedno - nie wydarzyło się bo odszedł. Z tego co pamiętam przekroczenie luxury tax w 2015 było z LeBronem raczej pewne bo oni tam polowali jeszcze na Lowrego, czy Melo i tez chcieli by ktoś wziął obniżkę co by zmniejszyło podatek.

A niewchodzenie bez niego to jest właśnie to o czym cały czas piszę -schodzenie z tych wszystkich kontraktów przez Elisburga co szczegółowo wyjaśniałem w tamtych tematach o Heat na bieżąco zapewne analizując poszczególne wymiany.

Reasumując:

W kolejnych latach schodzili z tych wszystkich Chalmersów, Birdmanów i Udrihów, McRobertsów dopłacając do ich kontraktów - dlatego nie byli w podatku.

.. a przy tym cały czas starali się wzmacniać by budować silny team bez LeBrona.

I wtedy z przedłużającym LeBronem daje to podatek w kolejno - 2011, 2012, 2013, bez podatku 2014 i później znów w podatku 2015 i pewnie w kolejnym roku byłby również. Rozumiesz już jakie mieli perspektywy związane z podatkiem?

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alonzo napisał:

Rozumiesz już jakie mieli perspektywy związane z podatkiem?

Eh, szkoda chyba mojego czasu jeśli sugerujesz, że to ja czegoś tutaj nie rozumiem.

Podsumowując: 

1. Napisałeś, że po odejściu LeBrona byli w repeater tax (rok 2015).

2. Odpisałem, że nie byli, bo rok wcześniej oszczędzali i byli poniżej luxury (rok 2014).

3. Napisałeś na to, że byli w podatku w latach 2011-13.

4. Ja na to, że rozmawiamy o innymi okresie.

5. Ty zacząłeś sugerować, że ja czegoś nie rozumiałem i teraz już dzięki Tobie wiem dlaczego Heat oszczędzali w 2014 (zdawałem sobie z tego sprawę wcześniej, a rozmowa tego nie dotyczyła).

6. Wyjaśniłem, że znowu mylisz lata.

7. Piszesz, że wejście w podatek w 2015 się nie wydarzyło i mi tłumaczysz banały traktując mnie jak idiotę.

A teraz popatrz na pkt 1 i pkt 7, bo sam sobie przeczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Eh, szkoda chyba mojego czasu jeśli sugerujesz, że to ja czegoś tutaj nie rozumiem.

 

Mógłbym napisać dokładnie to samo.

To Ty mi coś zarzuciłeś, więc to Ty powinieneś mi udowodnić, że pisałem nieprawdę (uwiesiłeś się desperacko na konkretnym roku podczas gdy ja pisze wyraźnie że walka z podatkiem i repeater tax były jedną z kilku składowych ich problemów). Natomiast widzę, że teraz kurczowo trzymasz się argumentu, że Heat byli po odejściu LeBrona w repeater tax.

Napisałem, że mieli m.in. problemy z podatkiem - bo mieli co Tobie wyraźnie wyjaśniłem powyżej.

W 2015 nie byli w podatku, ponieważ:

1. Nie było LeBrona oraz tych wzmocnień które były planowane - czyli zmieścili się poniżej luxury tax.

2. Te złe kontrakty oddawali najpierw podczas wymiany po Dragicia, a później schodzili z innych złych kontraktów w kolejnych latach - czyli na koniec sezonów uniknęli luxury tax.

Więc TAK - mieli problemy z podatkiem i NIE, nie płacili podatku w 2014 i 2015. - ja to sprawdzałem dopiero szukając odpowiedzi na Twój zarzut. Dobrze pamiętałem, że problemy z podatkiem były. Oczywistym tez było, że w którymś momencie musieli być poniżej luxury tax, żeby się nie zarżnąć z finansami.

Ty się czepiasz konkretnego roku co jest kolejnym u Ciebie szukaniem racji na siłę. A nie masz jej. Robisz ze mnie idiotę - jedno to być w podatku po sezonie, a drugie z nim walczyć by go uniknąć.

Całościowo cały czas walczyli z luxury tax i repeater tax - i masz to wyjaśnione czarno na białym powyżej. szczegóły w którym roku podatek był, a w którym nie było - tez masz powyżej.

Zatem ponawiam pytanie - bez kręcenia - czego nie rozumiesz?

18 godzin temu, Alonzo napisał:

Mieli dwóch All Starów to bardzo ładnie brzmi, ale przy maxie Bosha juz przy samej propozycji kontraktu było pytanie, czy oby Heat dobrze robią, bo ciężko było ocenić czy przy grze w cieniu LeBrona/Wadea Bosh podoła roli lidera. Wade - bądźmy poważni - to już był łabędzi śpiew.. Drużyna bez picków, jakichkolwiek assetów, z kontraktami które trzeba było utylizować, z dead money, repeater tax i zawalonym salary.. - nie patrzysz BMF z tej strony. Tam w jednym sezonie poszedł pod stołem wałek z Udrihem by zrezygnował z części $$$$ przy buyoucie (oddali mu to w kolejnym sezonie z nawiązką) by być o przysłowiowego dolara poniżej luxury tax. 

W Heat niesamowicie dużą rolę odegrała wtedy sportowa złość i fantastyczna organizacja detali w klubie. Veci byli wypaleni, a inwestycje z FA były kompletnie nietrafione (kontuzjowany McRoberts za MLE i kontuzjowany Granger za BAE do których też trzeba było dopłacać by ich oddać). 

 

Rozumiem, że czepiasz sie tego pogrubionego.

ja pisze tu ogólnie o okresie z LeBronem i luxury tax - nie pod kątem konkretnego sezonu, tylko tego okresu.

edit. Na czerwono podkreśliłem, że mowa jest ogólnie o postlebronowskim okresie - tu chodzi o sezon 15/16 z Udrihem konkretnie.

Gdyby nie te zejścia z kontraktów w kolejnych sezonach, to płaciliby podatek. Pisząc to nie sprawdzałem w którym roku płacili, a w którym nie płacili. Natomiast to Ty sobie ubzdurałeś jakis konkretny rok. Nie mam w głowie rozpiski salary cap Miami Heat sezon w sezon - pisałem o samych problemach z luxury tax i samym uniknięciem repeater tax bo tak po prostu było.

Ty sprawdzasz efekt końcowy że nie było podatku, ale nie widzisz tego lawirowania Heat by go uniknąć.

 

 

Zresztą pisząc to zakładałem, że w 2014 Heat byli w podatku, a okazuje się, że to był ten rok w którym właśnie nie byli - to było po zwolnieniu Mikea Millera pewnie, co przy okazji popsuło chemię w drużynie.

 

I jeszcze jedna kwestia - Heat problemy z podatkiem maja praktycznie sezon w sezon, bo Pat z reguły jechał po bandzie - znasz to u mnie z ostatnich 4 sezonów z pewnej gierki forumowej. Balansowanie w okolicach luxury tax i unikanie repeater tax dzięki Heat jest dla mnie więc czyms oczywistym. Nawet w tym sezonie Heat maja tylko 14 graczy pod kontraktami, gdyż z 15 byliby w podatku, a sezon temu kontrakt 2way Caleba Martina przeconvertowywali dopiero w momencie, gdy wiedzieli że będą poniżej podatku.

Zatem jak wyżej - problemy Heat z podatkiem to dla nich chleb powszedni.

Reasumując- zakładałem, że w 2014 płacili podatek, czyli w 2015 gdyby byli powyżej luxury tax byłby repeater.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.