Skocz do zawartości

[beGM Play-off '22 East 1st Round] #4 CAVALIERS (53-29) - #5 BUCKS (52-30)


ozzy110

Rekomendowane odpowiedzi

1 Runda Playoff - Cleveland Cavaliers (4) - Milwaukee Bucks (5)

Tytułem wstępu - zdaję sobie sprawę, że ciężko Wam będzie spojrzeć na tę serię inaczej niż poprzez porównanie DDR do Giannisa. Wiadomo - jeden to choker w PO a drugi to aktualny Mistrz NBA (choć tylko w RL, u nas nie był tego nigdy nawet blisko), który na plecach przeciągnął w RL swoją drużynę do tytułu. Liczę jednak, że przynajmniej połowa z Was spojrzy na tę rywalizację trochę szerzej i ujrzy takie szczegóły jak szerokość i jakość reszty rotacji oraz plan na serię. Moje dotychczasowe osiągnięcia w BeGM pozwalają mi optymistycznie spojrzeć na swoje szanse, bo wiem że doceniacie siłę rotacji BeGM Cavs i dajecie temu wyraz w bilansach (może poza tym za T3, który uważam za solidnie zaniżony ale widocznie przeceniłem formę swoich graczy). Wrzucam opis od razu bo nie mam ostatnio zacięcia i czasu na BeGM, więc przygotowałem to sobie chwilę wcześniej żeby mieć z głowy. To tyle na początek - zaczynamy!

 

Rotacje 

Starting 5:

Haliburton / Smart / DeRozan / Porzingis / Poeltl vs Vincent / Curry / Bullock / Giannis / Kleber 

Bench:

Neto / Barrett / Kenrich / Cam. Johnson / Love vs Wright / Hield / Elleby / Nwora / McGee

 

W mojej opinii to oczywiście Bucks mają najlepszego gracza w serii, jednak gracze 2/3/4/5/6 są po mojej stronie (ewentualnie Curry gdzieś pomiędzy moimi graczami). Ławka jest bez porównania siłą Cavs - sam fakt, że posiadam dwóch z trzech najlepszych rezerwowych sezonu w RL pokazuje jaka jest siła moich rezerwowych. W gruncie rzeczy, poza Giannisem (i matchupem Neto-Wright gdzie obaj są poza rotacją naszych drużyn), w takiej rozpisce mam na każdej pozycji dużo lepszego gracza niż przeciwnik. Nie podaję dokładnych minut bo będą się zapewne zmieniały w zależności od sytuacji w serii. Mam bardzo wiele różnych opcji ustawień, więc korzystał będę z tych które będą pasowały też do rotacji przeciwnika.

 

Atak

Pierwszą opcją ofensywną zostaje oczywiście DDR, nasi Bucks nie mają nawet w połowie tak dobrego obrońcy jakim jest Jrue Holiday. Nie mają też równie dobrych obrońców po switchach - Vincent, Curry czy Hield nie mają podjazdu do zestawu Middleton, Allen, Matthews. W RL cała obrona Bucks skupiona była na DeRozanie a ten zestaw, który biegał z nim po parkiecie nie powinien w ogóle nigdy znaleźć się w playoffach. Oczywiście, część może powiedzieć że to znowu był choke, ale gracze jak Dosunmu czy Williams nie mają jeszcze prawa być pierwszopiątkowymi graczami poważnej drużyny PO. Dodatkowo ławka Bulls wołała o pomstę do nieba. Tutaj ma on dookoła fantastycznych strzelców a w przykładowym ustawieniu Haliburton-Smart-DDR-Cam. Johnson-Love/Porzingis - DDR będzie miał przed sobą zawsze tylko jednego obrońcę. Nikt z obwodowych graczy naszych Bucks nie ma szans ustać DDR w grze 1x1.

Drugą opcją będzie klasycznie Porzingis, który ma wyciągać Giannisa spod kosza. Prawdopodobnie będzie krył go właśnie Grek, więc umiejętność Porzingisa do trafiania nawet z ponad 8 metrów bardzo się tu przyda. Jeśli wyciągniemy Giannisa spod kosza - DDR, Smart, Haliburton czy Barrett będą mieli dużo łatwiejsze zadanie w atakowaniu kosza, gdyż Kleber nie jest dobrym rim protectorem. Jeśli Giannis będzie miał kryć Poeltla to pewnie spore minuty w jego miejsce dostawać będą Love oraz Cam. Johnson - chcemy Giannisa broniącego na obwodzie, nie chcemy żeby miał łatwość pomagania do wjazdów. Porzingis był też w końcówce sezonu w świetnej formie - robił w 28 minut - 22/9 na 38% za 3 (jak to u niego-na dużej próbie), więc nie ma opcji na odpuszczanie go.

Bardzo ważnym elementem taktyki ofensywnej jest dla nas świetny spacing wokół dwóch podstawowych opcji. W trzecim trymestrze moi gracze podstawowej rotacji rzucali za 3 na następujących procentach:

Haliburton - 41,6%

Cam. Johnson - 39,6%

Love - 39%

DeRozan - 37%

Porzingis - 36,7%

Smart - 36,5%

Wszystko to są wyniki sporo lepsze od średniej ligowej. Tylko Barrett (31,6%), Kenrich (nie grał w 3 trymestrze ale w sezonie rzucał 33,9%) i Poeltl (nie rzuca) byli strzelcami poniżej przeciętnej ligowej. Da to bardzo dużo miejsca do gry dla DDR, a zostawienie kogokolwiek w mocnej pomocy będzie karane seryjnym trafianiem za 3.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do RL Chicago, do których (choć całkowicie niepotrzebnie) zapewne będziemy porównywani - w Cavs mam wielu kreatywnych graczy i nie musimy opierać każdej akcji na grze 1x1 DDR. Haliburton, Smart i Barrett bardzo dobrze przełamują pierwszą linię obrony i ściągając na siebie pomoc, będą mogli wykorzystać swoje umiejętności podawania. Ponownie - RL Bucks są topową defensywą ligi, BeGM Bucks są wg mnie raczej poniżej przeciętnej.

 

Obrona

Sprawdziłem zdobycze punktowe graczy Bucks w T3 (dużo większa próbka niż pojedyncze spotkania 1 rundy PO) i szczerze mówiąc to nie ma tam kto punktować. Oczywiście, tutaj w większej roli pewnie każdy doda kilka punktów więcej, ale to jednak pokazuje potencjał ofensywny tej ekipy. Z rotacji za opisem Eviego po T3:

 

Gabe Vincent 7,2 ppg

Seth Curry 14,9 ppg

Buddy Hield 18,2 ppg

Reggie Bullock 10 ppg

CJ Elleby 7,9 ppg

Giannis 32 ppg

Jordan Nwora 7,6 ppg

Maxi Kleber 5,9 ppg

JaVale McGee 7,5 ppg

 

Buddy Hield jako druga opcja, tylko 4 graczy rzucających 10 i więcej punktów na mecz. Dla porównania w Cavs było 11 takich graczy. Myślę, że gdyby nie kontuzja Haywarda - mielibyśmy tutaj bardzo wyrównaną serię, bez niego - Bucks poza Giannisem nie mają kim atakować. Curry’ego/Hielda jako pierwszy obrońca broni Smart, jeśli są obok siebie na parkiecie - broni ich para Haliburton/Smart lub Barrett. Wg mnie nie będą oni w stanie przebić się przez obronę moich obwodowych graczy.

Nie da się ukryć, że Giannis zagra świetną serię, pewnie zrobi jakieś 35-37 ppg na chorych skutecznościach, ale sam serii nie udźwignie. Będzie go bronić kilku obrońców na zmianę - będziemy go męczyć i siedzieć na nim bardzo mocno od samego początku. Zacieśniamy do niego obronę od centrów przeciwnika. W ten sposób ma na swojej drodze nie tylko własnego obrońcę ale także zawsze którąś z dwóch wież - Porzingis/Poeltl (lub jeśli broni go akurat Porzingis to wtedy ma przed sobą obu).

W przypadku kiedy Giannis będzie chciał wymusić na nas switch jakimś top pickiem gramy krótkie show jeśli drugim obrońcą jest Haliburton, a gracz broniący Giannisa idzie wtedy nisko pod zasłoną. Haliburton to jedyny gracz od którego nie chcemy switchów do Giannisa. Cała reszta może switchować i wtedy plan obrony się nie zmienia.

Mamy także przewagę na zbiórce a to często także okazuje się kluczowym składnikiem zwycięstwa w serii. Ponownie - najlepszym zbierającym jest oczywiście Giannis ale poza nim, mam przewagę na zbiórce na każdej pozycji, co sprawia że nie muszę obawiać się wielu ponowień przeciwnika.

 

Podsumowanie

Liczę, że nie spojrzycie na tę serię jak na pojedynek DDR - Giannis. Wydaje mi się oczywiste, że RL Bulls są o wiele gorszą ekipą niż BeGM Cavs, natomiast BeGM Bucks nie mają takiej odpowiedzi na moich graczy jak RL Bucks. Z Haywardem byłaby tu wyrównana seria, jednak na ten moment w mojej opinii Giannis może tu urwać max 2 mecze. Przewaga parkietu także zrobi swoje. 4-2 Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Czekam na opis Bucks, ale no ciezko to bedzie przepchnac nawet Antkowi

czy ja wiem. obrony na Janisa nie widac, 7-osobowa rotacja+vincent mimo wszystko w bucks jest.

 

nie widac powera w cavs. liderzy owiani mocnymi watpliwosciami.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

czy ja wiem. obrony na Janisa nie widac, 7-osobowa rotacja+vincent mimo wszystko w bucks jest.

 

nie widac powera w cavs. liderzy owiani mocnymi watpliwosciami.

Z Haywardem pewnie Bucks zrobiliby to, a tak to te punkty Giannisa nie beda ich bolec, bo kto tam inny ma rzucac? Hield jako druga opcja w PO to troszku malo, choc fakt jest Seth Curry, o ktorym zapomnialem najpierw :P 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Z Haywardem pewnie Bucks zrobiliby to, a tak to te punkty Giannisa nie beda ich bolec, bo kto tam inny ma rzucac? Hield jako druga opcja w PO to troszku malo, choc fakt jest Seth Curry, o ktorym zapomnialem najpierw :P 

 

12 godzin temu, MarcusCamby napisał:

 

200.gif

 

12 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

cm chyba gra w jakieś dwa równoległe beGMy i nam siusiak nic nie mówi :(

?

5 minut temu, Lucas napisał:

Z Haywardem pewnie Bucks zrobiliby to, a tak to te punkty Giannisa nie beda ich bolec, bo kto tam inny ma rzucac? Hield jako druga opcja w PO to troszku malo, choc fakt jest Seth Curry, o ktorym zapomnialem najpierw :P 

bullock, curry, kleber mieli swietna 1 runde.

ogolnie nie mam watpliwosci, ze s5 bucks ma zdecydowana przewage.

pytanie czy szerokosc rotacji cavs to wystarczajacy argument, gdzie sa powazne watpliwosci co do pozytecznoosci np. love'a na tym etapie.

kto w cavs wezmie ciezar za gre?

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, człowiek...morza napisał:

czy ja wiem. obrony na Janisa nie widac, 7-osobowa rotacja+vincent mimo wszystko w bucks jest.

 

7 minut temu, lorak napisał:

fun fact: w 4Q głównym defensorem na Giannisie był Smart i grek miał w tej części gry 3/7 FG (6 PTS), 2 TOV i -17 (team worst).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to @cvbe mega nie docenił Bucks.

1. Z grającym Haywardem to imho raczej byłoby spokojne zwycięstwo Bucks. Rl Hornets kolejny rok w meczu o dużą stawkę jak dzieci we mgle bez niego. Bdb uzupełnienie do Giannisa tutaj, niestety jakoś nie jest im dane razem zagrać w playoffs. 

2. Te uwagi o problemach z punktowaniem oprócz Giannisa po stronie Bucks troszkę meh. Jakby Giannis w rl miał teraz jakieś super opcje ofensywne w drużynie... :)

3. Wyliczanka kto tam broni w Bucks, a pominięcie (w sumie to wykreślenie nawet) bdb w defensywie Wrighta. 

4. No i tego Giannisa to też tak łatwo wyciągać z pod kosza nie będzie, bo tam kto inny może Porzingisa bronić. 

Ciekawe czy @evitacre się stawi. Oby. 

Na pierwszy rzut oka mam Bucks jako lekkich faworytów mimo wszystko. 

Generalnie bardzo ciekawa seria jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Z grającym Haywardem to imho raczej byłoby spokojne zwycięstwo Bucks. Rl Hornets kolejny rok w meczu o dużą stawkę jak dzieci we mgle bez niego. Bdb uzupełnienie do Giannisa tutaj, niestety jakoś nie jest im dane razem zagrać w playoffs

No wtedy by faktycznie byli faworytem, ale nie są :)

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Te uwagi o problemach z punktowaniem oprócz Giannisa po stronie Bucks troszkę meh. Jakby Giannis w rl miał teraz jakieś super opcje ofensywne w drużynie... :)

No z tym, że teraz wygrywają obroną a nie atakiem. Z dobrej obrony wychodzą kontry i znacznie ułatwia ona ogólnie grę w ofensywie. W momencie, kiedy obrona naszych Bucks jest kilka poziomów pod tą z RL, te wszystkie kontry i otwarte pozycje nagle znikają. A w HCA nie będą tacy dobrzy.

5 minut temu, Braveheart22 napisał:

Wyliczanka kto tam broni w Bucks, a pominięcie (w sumie to wykreślenie nawet) bdb w defensywie Wrighta. 

Wright nie grał w ogóle w 3 trymestrze, więc zakładam że nagle w rotacji się nie pojawił. Raczej tak się w RL nie dzieje że ktoś siedzi 3 miesiące na dupie i nagle na PO wchodzi do regularnej rotacji. Tak więc to nie mój wymysł.

7 minut temu, Braveheart22 napisał:

No i tego Giannisa to też tak łatwo wyciągać z pod kosza nie będzie, bo tam kto inny może Porzingisa bronić. 

No to niech Porzingisa broni Kleber, to kto wtedy broni Cama Johnsona/Love'a którzy jeszcze bardziej rozciągają grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cvbe napisał:

No z tym, że teraz wygrywają obroną a nie atakiem. Z dobrej obrony wychodzą kontry i znacznie ułatwia ona ogólnie grę w ofensywie. W momencie, kiedy obrona naszych Bucks jest kilka poziomów pod tą z RL, te wszystkie kontry i otwarte pozycje nagle znikają. A w HCA nie będą tacy dobrzy.

tutaj ten zestaw też całkiem niezły jest. Ok jest Seth czy Hield z ławki wiadomo, ale są też spoko obrońcy, no i kosmita Giannis, który robi przewagę. 

13 minut temu, cvbe napisał:

Wright nie grał w ogóle w 3 trymestrze, więc zakładam że nagle w rotacji się nie pojawił. Raczej tak się w RL nie dzieje że ktoś siedzi 3 miesiące na dupie i nagle na PO wchodzi do regularnej rotacji. Tak więc to nie mój wymysł.

A to już niech się Evitacre tłumaczy, ale no tu się w niektórych zespołach łata składy takimi zawodnikami, że taki Wright na pewno będzie liczony. 

14 minut temu, cvbe napisał:

No to niech Porzingisa broni Kleber, to kto wtedy broni Cama Johnsona/Love'a którzy jeszcze bardziej rozciągają grę?

Poeltl też gra, chyba nie będzie cały czas dwóch rozciągających grę, a jak będą to jakoś sobie Giannis będzie musiał radzić :)

W szachy to już z Evitacre się bawcie. Ja jeszcze swoje będę miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

tutaj ten zestaw też całkiem niezły jest. Ok jest Seth czy Hield z ławki wiadomo, ale są też spoko obrońcy, no i kosmita Giannis, który robi przewagę

No ale gdzie w obronie Jrue-Allen-Middleton/Matthews-Brook a gdzie Vincent-Curry-Bullock-Kleber? :)

Imho to jest słaby zestaw defensywny wokół Giannisa. Giannis jest niesamowity ale sam nie połata i ataku i obrony, no nie wygra serii sam :)

6 minut temu, Braveheart22 napisał:

A to już niech się Evitacre tłumaczy, ale no tu się w niektórych zespołach łata składy takimi zawodnikami, że taki Wright na pewno będzie liczony. 

No też uważam że to był błąd ale to tylko dla mnie na plus że niezły gracz przesiedział pół sezonu, więc nie zagra nagle w PO na tym poziomie na którym widzieliśmy go w RL.

Szachy to nie tutaj - nie będę się zabijał o awans dalej na pewno, po prostu uważam że całkowicie obiektywnie powinienem go zrobić a następnie urwać jeden mecz Sixers i jechać na ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cvbe napisał:

No ale gdzie w obronie Jrue-Allen-Middleton/Matthews-Brook a gdzie Vincent-Curry-Bullock-Kleber? :)

Mimo wszystko trzeba zachować jakieś proporcje. W rl przejechali się po Bulls w 1 rundzie. W 2 prowadzą 3-2 z pewnie mocniejszymi od Twoich Cavs rl Celtics. 

10 minut temu, cvbe napisał:

Szachy to nie tutaj - nie będę się zabijał o awans dalej na pewno

A nie, żadnego zabijania, dobra zabawa, jak się wygra to fajnie, jak przegra to się pogratuluje, nie ma problemu :)

A w tych pojedynkach naprawdę fajna dyskusja może się wywiązać jak dwie strony strony (a nawet więcej jak dołączą też inni), będą aktywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 21:59, cvbe napisał:

Za opisem w T3 :)

Jutro rano wrzucę opis. Sory ze tyle musiałeś czekać:)

Wydaje mi się ze w opisie pisałem ze wright grał w T3

W dniu 9.05.2022 o 22:32, LeweBiodroSmoka napisał:

cm chyba gra w jakieś dwa równoległe beGMy i nam siusiak nic nie mówi :(

Albo ogląda druga rundę PO gdzie chwalą Bullocka za obronę na CP3 ;) 

W dniu 10.05.2022 o 18:54, cvbe napisał:

 

 

To czemu Smart nie siedzi na nim te całe 42 minuty które gra ? I czemu Grek robi 40-20 ? 🙂 Skoro to takie easy ;) 

W dniu 10.05.2022 o 11:21, człowiek...morza napisał:

 

pytanie czy szerokosc rotacji cavs to wystarczajacy argument, gdzie sa powazne watpliwosci co do pozytecznoosci np. love'a na tym etapie.

kto w cavs wezmie ciezar za gre?

W ogóle to uwielbiam te wszystkie dywagacje na temat szerokości rotacji w PO. No jaka jest rotacja w serii Bucks Celts? Grają +\- 7 graczami. Dallas tak samo. Szeroka rotacja ma znaczenie w regularze.

W dniu 10.05.2022 o 11:18, Lucas napisał:

Z Haywardem pewnie Bucks zrobiliby to, a tak to te punkty Giannisa nie beda ich bolec, bo kto tam inny ma rzucac? Hield jako druga opcja w PO to troszku malo, choc fakt jest Seth Curry, o ktorym zapomnialem najpierw :P 

A kto rzuca te punkty w obecnych Bucks? Przecież middelton nie gra. Albo w dallas ? Masz dwie drużyny które grają jak równy z równym w 2 rundzie PO gdzie masz one man army w ataku.Grek robi jakieś absurdalne cyfry grając przeciwko elitarnej obronie a Luka naparza przeciwko najlepszej drużynie regulara. No da się. 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.