Skocz do zawartości

Boston Celtics kontra Milwaukee Bucks runda 2 na wschodzie


ptak

Jak to się skończy  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak to się skończy

    • Celtics-Bucks 4-0
      0
    • Celtics-Bucks 4-1
      6
    • Celtics-Bucks 4-2
      17
    • Celtics-Bucks 4-3
      10
    • Celtics-Bucks 3-4
      5
    • Celtics-Bucks 2-4
      13
    • Celtics-Bucks 1-4
      1
    • Celtics-Bucks 0-4
      1

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Through Game 5 of Milwaukee's second-round series against the Boston Celtics, Giannis has a series-leading Usage Rate of 41.9%.
https://www.basketball-reference.com/playoffs/2022-nba-eastern-conference-semifinals-bucks-vs-celtics.html

The Bucks lead the series 3-2 and are looking for the closeout victory tonight.

To put into context how high 41.9% is, Jordan's Usage Rate in the 1986 Celtics series when he averaged 43/6/5 was "only" 39.7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mały włos, a Celtics zrobiliby to samo co w game 5 i roztrwonili 18 point lead ale dziś Tatum pokazał jaja i zamknął mecz. Defense, hustle plays, zwroty akcji, dużo big plays i dwóch superstarów rzucających co mecz 30 w tym kosmita Giannis robiący za 5 na boisku - wszystko w tej serii jest, mogłaby mieć jeszcze kolejne 7 meczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem a jednak to zrobili... Oj będzie ciężko obronić ten tytuł Bucks, zwłaszcza jeżeli wróci Time Lord.. Dziś Tatum pozamiatał, zagrał jak All-nba/MVP gracz i ogromne propsy za to bo to był jego być może najważniejszy mecz w jego dotychczasowej karierze i facet zupełnie nie pękł i zagrał poprostu fenomenalnie. Jakie są szanse na powrót Chrisa M. Na G7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawiedliwe by bylo zakonczenie tej serii w 6 meczach. Tutaj musial byc game 7.

Tatum super wystep, Smart na pewniaku jakby game5 nigdy nie bylo, Brown zrobil swoje i podobal mi sie tez White.

Jeden wielki minus opisalem juz w temacie z livem - nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego Celtics nie atakowali Giannisa od momentu gdy dostal 4 faul. Byly to okolice srodka 3q i zaraz po tym fakcie ich kolejne 6 czy 7 proby to byly 3pt attempts. Przez ostatnie 18 minut meczu naliczylem tylko 2 wejscia na Greka z proba szukania kontaktu przy rzucie (Smart i White). Albo ziomek wzbudza taki respekt albo po prostu cos zawiodlo w playcallingu.

Celtics znowu faworytami ale tutaj wszystko sie moze zdarzyc. Bilety na g7 od $300. Trzeba przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, serio nie spodziewałem się ze Bucks u siebie to jeszcze raz puszczą. Sposób w jaki Celtics przegrali game5 wskazywał raczej, że się mentalnie mogą nie pozbierać. 
 

w game6 otrzymaliśmy rivalry liderów na naprawdę alltimerskim poziomie.

44/20/6, brak spudlowanych ft, nie wiem co w tym meczu antek mógł zrobić lepiej jeszcze ?

Po drugiej stronie za to Tatum zagrał elimination jak przystało na superstara.

Zobaczymy jak zagra teraz Giannis swoje elimination game na wyjeździe.  

Obie drużyny już mocno zasłużyły na awans, wiec chciałbym tylko żeby game7 był po prostu zacięty do samego końca. I mysle Ze obie drużyny można stawiać jako faworyt w starciu z Heat, pomimo tego ze ci wygladali na bardzo mocnych do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Celtowie. Po takiej zjebanej koncówce g5 odbudowac się mentalnie i podjac rekawice to potrafią tylko goście z gigantycznymi jajami. Choc przy zejściu z -18 do -4 bałem się strasznie powtórki z rozrywki, ale tym razem JT zamknął mecz. AH wspólnie z Grantem tylko za 4 punkty, ale to co grają w obronie to kosmos. Bardzo podobał mi się dzisiaj  wreszcie agresywny White. Mam nadzieję, że TRob wróci na g7, bardzo by się przydał na deskach. 

Kosmiczna seria, szkoda, że w niedzielę koniec, chętnie bym sobie te dwa teamy jeszcze pooglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ta seria jest dobra, może to pod wpływem chwili ale ciężko mi sobie przypomnieć taka serię w 2 rundzie playoffs. Koszykówka na genialnym poziomie, teraz Celtic biorą to w 7 i jest idealnie. 

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze Giannis jest osamotniony w tym ataku. Dziś jedynie Pat Connaughton dojechał w ofensywie - reszta słabo/fatalnie. Tak jak lubię Jrue, tak on nigdy ale to przenigdy nie będzie zdolny ciągnąć zespół jako 2 opcja ofensywna. Sztab medyczny musi teraz zadziałać cuda i przywrócić Middletona na G7. Nawet pół zdrowy będzie lepszy niż Grayson Allen i George Hill. Wogóle Grayson Allen w ostanich 4 meczach ma druzgocącą statystykę:

586092dbe3fff398fa2cb088ab28f157.png

eefc9d5b21aa72cf9efd24170c82b3b2.png

Krzysiek ma swoje naleciałości, ale praktycznie zawsze gdy była taka potrzeba i gdy ofensywa kulała (lub Giannis siedział na ławce/przestał trafiać) to on brał na siebie odpowiedzialność i w większości spotkań rzucał i trafiał. Po 6 spotkaniach tej serii nie znalazłem nikogo w tym zespole, kto mógłby zastąpić Khrisa w tej kwestii.

Tatum zaorał dziś totalnie. Siadało mu wszystko nawet z dobrą obroną na nim. Zagrał tak świetnie, że relatywnie najlepszy mecz Smarta w tej serii przeszedł bez echa. Tak dobrej skuteczności za 3 Celtowie już chyba nie powtórzą (mam taką nadzieję przynajmniej), bo dziś rzucali nawet z contestowanych pozycji.

No nic. Neutralni kibice mają to co chcieli. Game 7 tej cudnej serii. Mimo mojego narzekania wyżej to jestem zadowolony z tego zespołu. Nie mam prawa odmówić im serducha do gry, a to jest najważniejsze.

Do niedzieli fani Celtics! Mam nadzieję, że G7 będzie idealnym zwieńczeniem tego starcia i po prostu wygra lepszy zespół.

Bucks in 6 7!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, january napisał:

Czapki z głów przed Bucks, grając bez Middletona z dokładnie jednym (Giannis ofk) zawodnikiem potrafiącym grać cokolwiek w ofensywie wygrali 3 mecze już w tej serii, godne podziwu.

Pamiętam czasy jak analitycy z ESPN i kilku tutejszych ekspertów twierdziło, że Jrue po odejściu Davisa może zostać wartościową pierwszą opcją w ataku i włączyć się do gry o MVP 🙃

Czasem mam wrażenie, że ludzie już tak poszli w cyfry, że przestali mecze oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

Szkoda że o wyniku tej serii zdecydowała kontuzja middeltona. 

Już oficjalnie został wycofany z g.7 więc niestety wszystko wskazuje na jednostronnie spotkanie 

 

Tak czy inaczej serię oglądało się zajebiście 

Giannis to jest jakiś cyborg 

??? Celtics mieli zawsze out Smarta lub RobWilla w tej serii, a Middleton nie miał jakiegoś super regular Season żeby był ważniejszy od np. DPOTY po stronie Celtów. 

 

uwielbiam takie gadki

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, nie za bardzo lubię to Milwaukee, rozwalili mi rok temu Nets z Hardenem, którzy mieli wygrać i prawie wygrali.

Potem mieli fuxa z Atlanto, gdzie Trae sie połamał (Giannis chyba też).

 

 

Ale z drugiej strony jakoś nie można ich tak zupełnie nie lubić, Giannis to kawał skurwesyna i się w tańcu nie pier-doli, a teraz bez Middletona, którego brak, ze względu na tako a nie inno budowe  drużyny, nie sposób ukryć, grajo bardzo legitno serię z naprawdę nieźle performującymi Celtami. Holiday też ma swoje clutch moments, w G5, a i rok temu właśnie z Netsmi coś tam w kuczowych momentach szalał, choć nie pamiętam szczegółów. W ogóle oni są b. dobrzy w clutch / w tych meczach kiedy powinni / muszo. Nawet jeśli nie wygląda to dobrze (a raczej wygląda na fchooj wymęczone), to jakoś te mecze przepychajo, vide G7 z Nets, końcówka serii z Suns (ok, tam nie było wymęczone), G5 z Celtics. Serii z Hawks prawie nie widziałem, więc się nie wypowiem.

Poza tym są ze wsi, a ja też jestem ze wsi, więc czuję tutaj pewne jakby połączenie, a to zawsze zbliża. Już mój dziadek mawiał "możesz zabrać człowieka z Milwaukke, ale nie zabierzesz Milwaukee z człowieka". 

 

....co nie zmienia faktu że w G6 to zebrali niezły wpierdol, i, biorąc pod uwagę bardzo dobrą ogólnie grę Celtów w G5 i G6, to jednak Celtics będo faworytami w G7. No biggie tho, każdy mecz w PO to osobna historia.

 

Z drugiej strony Celtowie pewnie plujo sobie w brodę, bo gdyby nie straszne błedy w G5 (masa łatwych punktów straconych w transition / semi-transition, tragiczna ofensywa w clutch, trochę pecha, bo nagle Giannis + rolesi którzy cały mecz nic nie grajo zaczynają trafiać z daleka w końcówce 4th Q & clutch), które, trzeba im oddać, poprawili w G6, to już by się szykowali na plażowanie w Miami. A tak to G7 przed nimi.

Przejebana seria.

Ej, w ogóle smieszne że raczej się wszyscy zgadzajo, że Celtics robio świetno robote na Giannisie, a jego statsy za to (nie chce mi się wklejać więc obczajcie sami, https://www.basketball-reference.com/playoffs/2022-nba-eastern-conference-semifinals-bucks-vs-celtics.html ) - wow

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.