Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 2021/22


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Fani Avs Waszym zdaniem był spalony na koniec 1 kwarty co dało 3-2 , potem dostali PP za przegrany challenge i w 30 sekund zrobili z 2-2 , 4-2 co ustawiło mecz..

Oilers za długo grali dziadowskimi rezerwami. To niestety finał i jeśli brakuje głębi to niestety więcej minut musza grać topowi gracze. Mecz kosmos. Każda ekipa grając w przewadze stwarza ogromne zagrożenie. Ta akcja Draisatla chyba na 7-6 rewelka. Ogólnie fantastyczne otwarcie tych finałów .Nathan był chyba najlepsze. Avs mają ogromne rezerwy. U nich każda linia jest mocna

Ale trochę mi niesmak pozostał po końcówce 1 kwarty choć nie jestem pewien czy był spalony czy nie. Niestety nie jestem aż takim specem ( wydawało mi się że tak ale ciekawe jak to widzi strona rpzeciwna)

Właśnie dopadłem jakies powtórki i w sumie to nie wiem czy Makar dotknał krązek czy nie zanik kolega wyjechał ze strefy.. Oilera przegrali mecz nr 1 w pierwszej i drugiej rundzie . Może muszą jak ROsjanie rozpoznać bojem rywala.

PS NUrse chyba gra z kontuzją bo grał bardzo bardzo źle a już z Flames mecz nr 5 nie wyglądał jakoś dobrze

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra to ja troche dziekciu, 14 bramek? na tym etapie? Hmm sorry ale brak obrony, a bramkarze firany... zazdroszcze ludziom w Colorado, ktorzy mogli to ogladac ;) w tej parze jestem za Oilers. Za dwie godzinki Rangers;) tutaj już ktoś chyba pisał, nie ma opcji, żeby pozwolili urwać Tampie dwa mecze na początku, trzeba wygrywać tu i teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak... Brawo Rangers!!

Zdawałem sobie sprawę, że Lightning nie będą mieli łatwej przeprawy mimo "wypoczęcia" ale aż takiej agresywności i zażarcia po drużynie z Nowego Jorku chyba nikt się nie spodziewał.  Pierwszy mecz jest arcyważny - wyprowadza serię na właściwe tory i pokazuje, że "z nami nie ma przelewek". Tak to właśnie było w tym przypadku.

Wygrana Rangers to nie przypadek i pokazali się z najlepszej strony. Bardzo mocno trzymam za nich kciuki (jak pewnie wszyscy poza fanami Tampy) by to właśnie oni po latach wrócili do finału NHL!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

No dobra dobra to ja troche dziekciu, 14 bramek? na tym etapie? Hmm sorry ale brak obrony, a bramkarze firany... zazdroszcze ludziom w Colorado, ktorzy mogli to ogladac ;) w tej parze jestem za Oilers. Za dwie godzinki Rangers;) tutaj już ktoś chyba pisał, nie ma opcji, żeby pozwolili urwać Tampie dwa mecze na początku, trzeba wygrywać tu i teraz. 

Smith był fatalny. Kuemper się kontuzjował. Koskonen o dziwo o wiele lepszy ale też trzeba sobie powiedzieć ,ze to co jedni i drudzy wyrabiają w ataku to jest niewiarygodne. Każdy błąd od rauz wykorzystany choć nie ma co ukrywąc ,że Smith pomagał bo zarówno bramka Makara n3-2 . Czy chyba też Makara na 6-3 to był poziom polskiej ligi hokeja. Jak można puścić bramki z połowy boiska nie będąc zasłonionym??? Nie mam pojęcia. Dziś mecz nr 2..

A Rangers no cóż- niesamowicie dziś grał bramkarze ale Tampa też przegrała wyraźnie mecz nr 1 z Toronto i szybko się podnieśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 13:57, ely3 napisał:

Fani Avs Waszym zdaniem był spalony na koniec 1 kwarty co dało 3-2 , potem dostali PP za przegrany challenge i w 30 sekund zrobili z 2-2 , 4-2 co ustawiło mecz..

Powiem tak. Myślałem, że to będzie spalony. Przepisy niby mówią, że zawodnik wjeżdżający do tercji ofensywnej musi mieć kontrolę nad krążkiem. Jeśli jej nie ma to spalony jest odłożony i w momencie, gdy kolega z zespołu wróci na niebieską to akcja jest puszczana. I tu właśnie dochodzimy do sedna. Co oznacza ta kontrola? Czy to, że Makar przed przekroczeniem niebieskiej puścił krążek i nie miał go na łopatce kija, więc go nie kontrolował? Sędziowie tak uznali. Ale czy takie sytuacje są szerzej opisane w przepisach czy jednak sędziowie mogą luźniej interpretować tę kontrolę to nie mam pojęcia. 

Btw, jeśli Makar znał ten przepis i celowo go wykorzystał w taki sposób to wow, wyjątkowe boiskowe IQ. 

11 godzin temu, BMF napisał:

Szesterkin wrócił do formy z regulara po słabym początku z Pens (i słabszej końcówce RS), jeżeli ktoś ma ograć Tampę to zespół z bramkarzem grającym jakiegoś epika, więc może być ciekawie. 

Ta rywalizacja bramkarzy to też fajny smaczek tej serii i po g1 1:0 (i to bardzo wyraźne) dla Shesterkina. Wasyl to dyspozycją w tym dniu przypominał bardziej kolegów po fachu z zachodu...

Godzinę temu, Wujek Wójcik napisał:

Mieli odpaść z Pens, a ja miałem nie mieć stanów przedzawałowych i zarwanych nocek xP ehhh oby tak dalej chłopaki!

Chytil co się "z tylnego siedzenia" rozstrzelał w ostatnich meczach :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Ale Oilers lipe graja, bez skladu i ladu, jest 2 tercaja 2:1 dla Avs i nie widze wygranej Oilers.

Taki już los fana Oilers. Tym razem w finałac Zachodu więc postęp ale zawsze przychodzi taki moment w którym sie poddają i grają ze zwieszonymi głowami. Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Dzis w dobrej godzinie Rangers z Tampa 21:00, brawa dla Kane'a, Kadriego nigdy mi nie żal 😜

 

EDIT: Dupa, ale bylo blisko, zaciety mecz. 

Byli blisko. Po 2-0 byłem pewien ,że Rangers złamią Tampę ale najpierw szybko bramka przy grze w przewadze a 3 tercja to już jednak spora przewaga TAmpy. Szkoda bo z 3-0 to nawet TAMPA by się nie podniosła a tak to znowu poczuli krew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Byli blisko. Po 2-0 byłem pewien ,że Rangers złamią Tampę ale najpierw szybko bramka przy grze w przewadze a 3 tercja to już jednak spora przewaga TAmpy. Szkoda bo z 3-0 to nawet TAMPA by się nie podniosła a tak to znowu poczuli krew

Dokladnie 3:0 to byloby po serii a tak znow czuje w powietrzu game seven. Ale pojedynek bramkarzy swietny, troche duzo glupich kar z jednej i drugiej strony ale przy takim tempie gry nie dziwne. Fajnie gdyby dzis Oilers urwali chociaz jeden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest finał! Niesamowicie się cieszę! AVS idą jak walec, przegrali tylko dwa mecze w tych PO. Piękna rekompensata za te lata porażek. Wielkie brawa dla Sakica za świetne transfery, kapitalny gracz i równie kompetentny GM.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalanche w finale to coś o czym większość z nas myślała już na początku tego sezonu. Na chwilę obecną to chyba najbardziej ułożona drużyna w lidze więc życzę im by to właśnie oni sięgnęli w tym roku po tytuł.

Z drugiej jednak strony sweep na Oilers w finale konferencji boli. Szkoda mi McDavida i spółki. Przyzwyczajony do tych słów (jako fan Maple Leafs) "Może w przyszłym roku". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.