Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak wspominałem, temat bez podziału na dywizje. Wszystko co wam na momencie wpadnie, a chcecie się tym podzielić. Wszystko co nie pasuje do konkretnej konferencji czy dywizji, a związane jest z wydarzeniami z tafli i około tafli NHL. 

Na dobry początek, krótkie wrażenia po All star game. Dla mnie bez szału, chyba wszystkie ligii mają ten sam problem. Mecze bez obrony nie mają charakteru. Giroux z MVP, ok obok Kadriego,  Kyrou i DeBrincata najbardziej wyróżniający się grajek. Zapamiętam też ten turniej z powodu Zegrasa, który jak przystało na małolata pierwszy raz powołanego do najlepszych zachowywał się jak ktoś kto pierwszy raz jest w klubie z stipteasem (za dużo gada i kombinuje z kijem;)) Może Giroux tym MVP przypieczętuje ten transfer choć ja mimo wszystko myślę, że on zostanie w Flyers. Jednak widziałbym go w paru ekipach jako taki element doświadczenia i precyzja podania/strzału (np w Rangers choć najbardziej plotkowano o Colorado).

Macie jakiś pomysł na odświeżenie formuły All star game i wprowadzenie troche ikry i charakteru do tego meczu? Mój jest prosty, mecz wschod kontra zachod i MVP dostaje albo iles punktow dla swojej druzyny, albo to już troche popłynięte Spot w playoffs - tu polałaby się krew i zaczęto by znow uzywac band. Czy jednak byloby to sprawiedliwe? Spot za jeden mecz, zd rugiej strony to nie jest jeden mecz bo jest to wynikowa wielu dobrych meczy za, które trafiło się do All Star teamu. 

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na przykład zrobić mecz wschód - zachód o HCA w finale Pucharu Stanleya. Albo nawet przy tym założeniu, że mamy 4 zespoły dywizyjne to niech grają w parach: pacific-central, metropolitan-atlantic. Zwycięstwo w półfinałach daje HCA w playoffs dla zespołów z tej dywizji (jeżeli będą grały przeciwko sobie zespoły z tej samej dywizji to ofc HCA dla wyżej notowanego zespołu po RS). Natomiast zwycięscy tych półfinałów grają potem mecz o HCA dla swojej konferencji w wielkim finale Pucharu Stanleya. 

To taki luźny pomysł na szybko. Z drugiej strony ciężko coś tu wykombinować, bo generalnie kluby nie będą zadowolone, że ich zawodnicy muszą taki mecz grać na 100%, a co dopiero, by było, jeśli ktoś złapie kontuzję... 

@Wujek Wójcik pomysły o pewnym spocie w playoffs dla MVP ASG czy dodatkowe punkty do tabeli chyba zbyt odważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy Eichel prawdopodobnie zadebiutuje w VGK mrzeciwko Avs.

A Tuch punktuje az milo. Asysty Krebsa tez niczego sobie. Ja, i myślę, że wielu fanów Buffalo zadowoleni są z wymiany. Jak Eichel wkomponuje się w skład Rycerzy, to może obie strony duża zyskają i będą zadowolone ;)

P.S. Thompson tez szaleje. Skinner o którym zle mówiłem również gra jak z nut, czego dowodem jest  5 pkt z meczu przeciwko slabienkim Canadiens i jest najlepszym strzelcem Sabres w tym sezonie.

P.s. 2. Ogarnąć bramkarzy i naprawdę może być nieźle w przyszłym sezonie. Jeszcze kilku mlodych, gniewnych czeka w zanadrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Toffoli juz w nowych barwach popłynał z piękną bramką...nie ogarniam jak Habs z teamu, ktory grał w finale mogli zaliczyć taki spadek na samo dno. 

Piękna brama:

 

bez jaj. ta bramka jest kompletnie nijaka. a merzlikins to bodaj najgorszy bramkarz 'pierwszych formacji' w nhl...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kcp78 napisał:

Umiejętność jazdy na łyżwach u zawodowych hokeistów nie jest niczym szczególnym. Ale spoko, nie będę o to kopii kruszyć. Na mnie ta bramka żadnego wrażenia nie zrobiła... 

Pewnie każdy ma swoj gust, mnie np zupełnie bramki lacrosse stylem nie ruszają, nie podoba mi się to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słyszeliście najfajniejszą historie tego sezonu. W tych c***owych czasach? Dziewczyna Nadia Popvici siedziała na meczu Canucks vs Kraken za ławką Canucks. Dodam, że w bluzie Kraken 13 Tanev. 

Zobaczyła na tylnej części głowy gościa odpowiedzialnego za sprzet w ekipie Canucks zmiane na skórze, jako, że dziewczyna stara się dostać na medycynie i ogarnia tematy, napisała na telefonie wiadomość i zapukała w plekse ławki Canucks. Napisała, że może to być zamiana nowotworowa i żeby gość się zbadał. Na początku typ nie do końca na poważnie to wziął ale ostatecznie w dużym skrócie, gość się zbadał, okazało się to niebezpieczne dla jego zdrowia ale w pore usunięte dzięki tej dziewczynie. Canucks wsparło ją kasom na studia medyczne i generalnie wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Tutaj ona, a wczoraj była ugoszczona przez Canucks i braci Sedin, gdzieś też jest z tego filmik. 

https://www.nhl.com/video/nadia-popovici-joins-nhl-now/t-277350912/c-10166809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

Słyszeliście najfajniejszą historie tego sezonu. W tych c***owych czasach? Dziewczyna Nadia Popvici siedziała na meczu Canucks vs Kraken za ławką Canucks. Dodam, że w bluzie Kraken 13 Tanev. 

Zobaczyła na tylnej części głowy gościa odpowiedzialnego za sprzet w ekipie Canucks zmiane na skórze, jako, że dziewczyna stara się dostać na medycynie i ogarnia tematy, napisała na telefonie wiadomość i zapukała w plekse ławki Canucks. Napisała, że może to być zamiana nowotworowa i żeby gość się zbadał. Na początku typ nie do końca na poważnie to wziął ale ostatecznie w dużym skrócie, gość się zbadał, okazało się to niebezpieczne dla jego zdrowia ale w pore usunięte dzięki tej dziewczynie. Canucks wsparło ją kasom na studia medyczne i generalnie wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Tutaj ona, a wczoraj była ugoszczona przez Canucks i braci Sedin, gdzieś też jest z tego filmik. 

https://www.nhl.com/video/nadia-popovici-joins-nhl-now/t-277350912/c-10166809

Wspaniała dziewczyna! Wzruszylem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.03.2022 o 19:11, Szabla napisał:

A nie chwalisz ich i rozstrzeliwują Pingwiny.  ;)

Chyba sie wkurzyli bo rozjechali Detroit 11:2, Rakell 3pkt spotkanie (szkoda, ze Ducks go oddali) i Geno 3 bramki. Co do meczu Rangers to ogladalem to chyba najlepsze ich spotkanie jakie ogladalem w tym roku dosłownie usiedli na Pens przez caly mecz, 3:0 w jednej tercji, cos pieknego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbliża się koniec sezonu. Komu dajemy tytuł MVP (ofc Hart Trophy w żargonie NHL)? :)

Na wstępie powiem, że nie popieram b2b dla McDavida. Wiem, że na 99% skończy jako najlepiej punktujący zawodnik ligi, ale imo konkurencja w tym roku świetna. Brakuje mi tu lepszego wyniku zespołowego (Edmonton na ten moment 12 miejsce w lidze pod względem punktów), by przepchnąć jego kandydaturę. 

Zatem kto?

Huberdeau? Matthews? Gaudreau

Hmm, Kaprizov

A może któryś z kapitalnych obrońców, czyli Makar lub Josi (btw, niezwykła rywalizacja się zrodziła między nimi o Norris Trophy. 

Josi to w ogóle fenomem. W tej chwili ma pace na przekroczenie 100pkt w sezonie!!! Bardzo mocno mu kibicuję, by tego dokonał. Byłby dopiero 6 obrońcą w historii, który tego dokonał. Obok prawdziwe legendy: Orr, Coffey, McInnis, Leetch (ostatni, który przekroczył stówkę, w 92 roku, czyli już 30 lat temu!) , Potvin. 

https://www.quanthockey.com/nhl/records/most-points-in-one-season-by-nhl-defensemen.html

Dodam, że Josi mając 87pkt już w tym momencie pobił o 2pkt rekord organizacji (Paul Kariya miał 85pkt w sezonie 05/06). Tym bardziej imponujące, bo Szwajcar jest obrońcą. Zobaczymy jak ten rekord wyśrubuje, oby ponad stówkę ;)

Samo Nashville idzie na playoffy, a te prognozy przedsezonowe jakieś optymistyczne dla nich nie były. 

U bukmacherów pojawia się też nazwisko bramkarza Rangers, Shesterkina, czyli pewniaka do Vezina Trophy w tym roku. 

Niezwykle ciekawy ten wyścig o MVP w tym roku. Macie jakiegoś faworyta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.