Skocz do zawartości

Houston Rockets 2021/22


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w zeszłym roku oglądałem dużo Hornets ze względu na LaMelo tak w tym roku pewnie Rockets awansuje do mojego TOP 5 najchętniej oglądanych ze względu na Senguna

Ale może historycznie.. .Nie podobała mi się kompletnie przebudowa Rockets rok temu. Branie Walla za RW nic im nie dało poza tym ,że udało im się jakimś cudem pozyskać gorszą umowę bo Wall to już naprawdę sa zwłoki. Coś jak Blake na początku zeszłego sezonu. Jeszcze biega ale już trochę jak Ent... Jeszcze coś daje ale to już nie jest warte 45 mln na sezon. Rockets porozumieli się z Wallem i nie będą nim grać ale tak naprawdę to co chcą uzyskać za Johna jest nierealne. Oni chca uzyskać młodych zdolnych wybory pierwszorundowe itp... A prawda jest taka ,że jak na razie to jak sami nie dołożą kilku wyborów to nikt tej umowy nie weźmie na siebie. Kompletny klincz i nie widze by Rockets wyszli na tym dobrze

Na dodatek Rockets chcą jeszcze oddać Gordona i tu jest podobna sytuacja . Eric już też ma niewielką wartość i na dodatek też ma jeszcze 2 lata umowy przed sobą

Nie do końca też wiem po co im też Theis skoro rok temu brali Wooda a w drafcie kolejnych centrów

Ale teraz to co dobre

Po 1 - Jalen Green. Ja wiem ,że Cade wydaje się fenomenalny ale w Lidze Letniej Jalen pokazał taki potencjał ,że jak na razie ta różnica między nimi jest niewielka. O ile kontuzje go nie zatrzymają to Houston ma swojego franchise playera , który w ciągu 3 lat powinien się ocierać o all -NBA. Jalen w ofensywie to pełen pakiet, Wjazdy, kontry, rzut, atletyzm

Po 2 - Sengun. Było wiele wątpliwości przed draftem . A to rzut a to obrona ale w lidze letniej pokazał zarówno bardzo dobrze ułozony rzut a przede wszystkim niesamowite instynkty w obronie zwłaszcza zespołowej. Podoba mi się jak zamykał w rogu strzelców po zasłonach. Jak się przesuwał w obronie pnr. Ma  niesamowity instynkt do zbiórek a trzeba pamiętać ,że on ma 18 lat

Po 3-Garuba z Christopherem . Obaj w lidze letniej pokazali ,że będą dużo wnosić . Garuba świetny obrońca. Surowy niesamowicie w ataku. Christopher z kolei dobry strzelec

Do tego oni wciąż mają zdolnych Tate , Porter Jr, Wooda

To obecnie jeden z najlepszych pakietów poniżej 25 roku życia. Oczywiście jeśli posadzą Walla i Gordona to sa kandydatami na razie do TOP2 draftu razem z Thunder ale w odróżnieniu od tych drugich oni już mają młody trzon który mogą rozwijać . Potrzebują rozgrywającego bo poza Wallem nie mają nikogo.

Rockets skład

Wall  - 44,3 mln ( ale to martwe pieniądze)

Gordon - 18,2

Wood - 13,7

Jalen - 9 mln

Theis - 8,3

Augustin - 7 ( kolejne raczej martwe pieniądze bo DJ ma za soba fatalny sezon w Bucks)

Exum - 5 mln ( gdyby miał zdrowie to byłby kolejny ciekawy gracz a tak to cięzko powiedzieć niemniej na Igrzyskach dawał dobrą obronę i rozegranie)

Nwaba- 4,6 ( kolejny ciekawy zawodnik , dobra obrona tylko nie wiem czy znajdzie minuty)

House - 3,9 ( pewnie będzie ich starterem na SF)

Sengun - 3,2

Garuba- 2,3

Christopher - 2,3

Kevin Porter - 1,8

Khyri Thomas - 1,8 ( ale tu chyba wciąz niegwarantowany)

Martin Jr- 1.5

Tate - 1,5

A tak na koniec kilka wrzutek z Ligi Letniej na zaostrzenie apetytu

Jalen

Sengun ( choć tu biorę pod uwage ,ze czasem go nie bronili gracze na poziomie NBA)

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzięcie Theisa to dobry ruch. Raz, że to pożyteczny roles, który już pograł na poziomie playoffs i doda trochę doświadczenia do tego młodego zespołu. Dwa, fajny fit do Wooda. Trzy, Rockets wreszcie dobrze zabezpieczyli rotację podkoszową i nie dojdzie do sytuacji jak w zeszłym sezonie, gdzie wypadł z kontuzją Wood i nie miał kto grać pod koszem. 

Rockets mocno wierzą w duży potencjał Portera i to on prawdopodobnie będzie startowym PG, obok niego nowa nadzieja tej organizacji, czyli Jalen Green. Na tych combo guardach sobie planuje przyszłość FO Houston i trzeba przyznać, że to może być bardzo widowiskowy duet. Pozostaje życzyć powodzenia. 

@ely3 mam małą prośbę. Mógłbyś dopisać "Houston" w temacie? Bardziej widoczny będzie w gąszczu innych tematów :)

ps. Dzięki ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo smutno się patrzy na Rockets, którzy przeciwko Wolves nie byli momentami w stanie wyjść z własnej połowy. Pomysł z KPJ jako PG to chyba nie jest najlepszy pomysł, nie będzie z niego drugiego brodacza. Szkoda, że Wall się wypiął na nich, bo by się mógł przydać, pewnie wielu zwycięstw by to nie dało, ale może by Houston wyglądali na w miarę zespół z NBA, bo na razie to tak nie bardzo. Ogólnie to nie polecam ich oglądać, ja to zrobiłem, żebyście nie musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

... Pomysł z KPJ jako PG to chyba nie jest najlepszy pomysł, nie będzie z niego drugiego brodacza...

niezle, typ ma bbIQ mojej karty na silownie (gdybym ja mial) a oni tam nim w Houston robia PGka? moze i niezly potencjal na SG, ale pod kopula to wiatr hula a male trole graja w karty na stojaco bez stolika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem nie oglądać Rockets w najbliższym czasie, ale tak jakoś wyszło, że jednak obejrzałem ich ostatnie 3 mecze. Wszystko na wyjazdach przeciwko Lakers, Suns i Nuggets, także raczej terminarz nie sprzyjał. No i muszę przyznać, że mimo, że wszystko przejebali, czyli zgodnie z planem, to pozostawiają po sobie dobre wrażenie. We wszystkich meczach dość długo prowadzili i dopiero 4Q, kiedy gospodarze się pospinali, wyjaśniła sytuację. Nuggets to w sumie cudem uniknęli porażki, bo dopiero 2 trójki Gordona doprowadziły Denver do wygranej. Houston ma być może najgorszy starting backcourt w lidze, ale bronią całkiem spoko, co powoduje, że przeciwnik jest dość zdziwiony, że musi się mocno napocić, żeby wyciągnąć z nimi zwycięstwo.

Sengun ma na razie w ataku zbyt gorącą głowę, żeby być skutecznym, ale widać, że się ogarnie. Już teraz świetnie podaje i coraz lepiej rzuca. Na luzie powinien iść w top10 draftu w tym roku.

Green choć jest obecnie jednym z najgorszych starterów w lidze i sporo przed nim pracy, to jednak ma momenty, w których człowiek od razu rozumie czemu to #2 draftu. Jak poprawi ballhandling i zacznie grać picki, to eksploduje. Na razie jest bardzo nierówny i ogólnie słaby.

KPJ jest z kolei dramatyczny.

Jeszcze został Wood. Widać, że czuje się liderem tego zespołu, bardzo fajnie podaje jak na wysokiego, świetnie wygląda w obronie picków i na switchach, ale czasem popełnia proste błędy w rotacji. Jest progres względem zeszłego roku, ale wciąż może być lepszy w obronie. W ataku często jest zmuszony do grania izolacji, czego w normalnym zespole by nie robił, bo nie jest to jego silną stroną. Najlepiej wygląda jako roller po pickach oraz spot up shooter na skrzydle/w rogu. Fajnie byłoby go zobaczyć w mocniejszym zespole, tacy Dubs by byli odpowiedni jako partner do rozmów za Wisemana plus coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karpik napisał:

KPJ jest z kolei dramatyczny.

Gdyby Houston miało choć cień przyzwoitego rozgrywającego to pewnie by mogli nawet wygrać 2 z ostatnich 3 meczów.. Ale z drugiej strony im na tym obecnie średnio zależy.. Młodzież Rockets fajnie się rozwija

Green ten mecz miał fatalny ale z takimi LAkers prawie wygrał samodzielnie bo by nie do zatrzymania. I trochę jesteś dla niego ostry bo ogólnie na razie debiutanci grają średnio dobrze i jest sporo gorszych starterów. Na razie ten trener dośc rozsądnie wprowadza młodych. Na razie wyglądają lepiej niż Pistons czy Magic. Oni w drugiej połowie sezonu mogą mieć znacznie więcej zwycięstw niż zakładali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś mnie podkusiło i postanowiłem obejrzeć Thunder@Rockets. No i rzeczywiście widać było, że to pojedynek 2 najgorszych ofensyw ligi. Był taki okres na przestrzeni 2 i 3Q, że Thunder w 13 minut natrzaskali 8 punktów, co Rockets nawet w miarę wykorzystali, bo trafili kilka trudnych trójek i odjechali na +20 pkt. Meczu generalnie nie polecam.

Odkąd Theis został wyrzucony z rotacji i z powodu kontuzji Greena do S5 wskoczył Mathews, Houston wygrali 3 mecze z rzędu. Wood przesunięty na centra w tych 3 meczach robi średnio 24 pkt 16 zb 3 as. i 2 bl. na 66% TS co nie jest przypadkiem (tzn tak zajebiste numerki to mały fluke, ale tylko mały), bo z Theisem na parkiecie Wood trafiał 38% FG i 24% 3P na 45% TS i był -21 na 100 poss., a bez Theisa trafia 52% FG i 41% 3P na 59% TS oraz jest +2 na 100 poss. Piękny, jaskrawy przykład tego jak w dzisiejszej lidze słabi w ataku wysocy potrafią sabotować atak. Tu jeszcze brak Greena, który wciąż ma mocno ujemny impakt doszedł i stąd te 3 wygrane, i o ile Green jak wróci, to wciąż będzie grał spore minuty, tak Theis raczej zostanie zakopany na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 11:37, airmax napisał:

:) 

Westbrookowi łezka zakręciła się w oku 

Dziwnie to liczą w takim razie. Şengün miał w tej sytuacji pełną kontrolę nad piłką, to nie było jakieś przypadkowe muśnięcie. Zawsze myślałem że w takiej sytuacji zbiórkę przypisuje się zbijającemu do kolegi bo tak wydawało mi się bardziej logicznie – zbiórka i natychmiastowe podanie. Tak jak zbiórka ofensywna przy putback dunku – czy tu też się mylę? 🤨

EDIT:

A jednak się nie myliłem. Cofnęli to tripple-double

https://www.nba.com/game/okc-vs-hou-0022100308/box-score#box-score

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasem się zastanawiam czy Houston sabotuje samych siebie. Każde granie parą Theis-Wood to samobójstwo.. Ta dwójka razem na parkiecie generuje koszmarną obronę . Zero fitu w ataku Wystarczyło ,że zagrali razem w Memphis i rockets wyglądali tragicznie. Dziś bez Theis Wood jakoś dawał radę a z Sengunem na piątce rozjechali Hawks.

Gordon to idealny weteran .. Chce grać w Rockets. Ci potrzebuje takiego mentora. Kolejny mecz który im wygrał. Ogólnie trochę to nie przypadek ,że cały ich sukces jest pod nieobecność Greena. Z jednej strony potrafi pokazać potencjał w ataku ale z drugiej jak na razie jego postępy są żadne. Wygląda jakby NBA go przerastał. tO już ten Christopher wygląda na lepszego strzelca. Ale najlepiej wygląda Sengun .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Porter to wiadomo od draftu bylo, że jebnięty. Wood, gdy od nas odchodził, bardzo dziękował Caseyowi za 'ojcowską opiekę', co, jak twierdzil, pozwoliło mu nie powielać błędów z przeszłości (mnie od razu  zastanawiło, czemu typek, który 'pozamiatał' konkurentów na swojej pozycji w meczach preseason był bez kontraktu, i czemu tak często zmieniał kluby; jak dla mnie, to on ma nierówno pod deklem. Sam fakt, że on się widzi w all star game, to niezły lol content)... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.