Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 - sezon 2021/2022


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym gratulowanie to spokojnie. Jeszcze kawałek sezonu przed nami. Dużo się może wydarzyć. U mnie od początku sezonu problemy z wysokimi. Adebayo i Washington  opuścili około 20 meczów, Holmes wielkie rozczarowanie w tym sezonie. W tym momencie moja sytuacja wygląda bardzo dobrze. Myślę, że walka o mistrza będzie do ostatniego meczu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wymiana się pojawiła...

W pierwszym odruchu pomyślałem "veto" ale potem zgodnie z moją zasadą (vetuje tylko ekstremalne przypadki) odpuściłem.

Z jednej strony VanFleet i chipsy z drugiej Fox,Wood,Horford,White 🤔

Co prawda ja w tym sezonie już odwaliłem maniane oddając właśnie Foxa z Woodem za LeVerta ale to było na początku roku kiedy Fox wyglądał trochę jak bust a z Woodem istniało duże ryzyko że zostanie wymieniony przez Rockets a LeVert odzyskiwał formę z zeszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako,ze jestem glownym zainteresowanym,to sie wypowiem...

w tej wymianie idzie z mojej strony mega keeper pod wzgledem produkcja-cena keeperowa.

fvv jest w top-10 najlepszych graczy tej gry.

po drugie jego cena keeperowa,wiek (mozliwosci rozwoju) powoduja,ze moze  byc i 3-4 lata fajnym keeperem.

wg fb ninja produje w tym sezonie za 48$.

co dostaje ? 4 graczy,ktorzy moga pomoc mi tylko w TYM sezonie,bo horford jest stary i raczej nie bedzie za rok juz tak fajnie produkowal.

white swoja wysoka pozycje w rankingu zawdziecza okresowi w sa gdzie gral w pierwszej piatce,a w bostonie czesto wchodzi w lawki.

na wooda byl mega hype przed draftem,mial byc top-20 grajkiem tej gry,a on zaliczyl niestety regres i w biorac pod uwage jego cene  (18$ za rok) mam lepszych keeperow (donovan mitchel,portis,valanciunas).

fox sie za to mega rozegral,ale cena 30$ przy jego produkcji jest dosc wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Rozumiem zamysł wymiany i twoje argumenty nie rozmijają się z prawdą (Fox w cenie 30$ produkuje za 17$ l nie jest keeerem, Wood przereklamowany, Horford za stary, White stracił na wartości po wymianie do Bostonu) ale...

Z jednej strony jest tylko VanFleet produkujący za 48$ no i Martin za 9$ a z drugiej strony Horford 25$, Woody 19$, Fox 17$, White 23$ czyli z jednej 57$ za 84$ z drugiej a biorąc pod uwagę produkcję za ostatnie 2 miesiące (20-25 meczów) to Horford 18$, Wood 29$, Fox 24$, White 13$ (od czasu wymiany czyli miesiąca 14$) więc razem to też 84$ ale Wood już zaczyna wyglądać na keepera, Fox zaczyna zrównywać wartość ze swoją ceną i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że J.Brown może w offseason opuścić Celtics i wtedy White może zyskać i grać jak w Spurs.

Tak czy inaczej 57$ za 84$ to trochę duża różnica wartości jak dla mnie ale nie wpada to w moje kryterium (ekstremalnie nie równa wymiana) więc ja dalej bez veto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się opowiadam za veto, gdyż to przeczy podstawowemu kryterium "keeper za gwiazdę". Za jednego FVV ida praktycznie sami keeperzy. Wood za 18, Al za 11 (!!!), Fox, który po trejdzie Haliba zaczął rozsądnie wyglądać będzie wart swojej ceny - 30$ i na dokładkę Derrick. Jeśli to nie przeczy zasadom tego okienka i się nie nadaje na veto, to ja zadaję proste pytanie - co będzie przeczyło? Poza tym nawet w tym okienku trejdy muszą wyglądać w miarę rozsądnie i rowno, żeby keeper równoważył utratę gwiazdy. Tutaj zyskuje tylko 1 strona i szczerze mówiąc nie pojmuje sensu tego trejdu dla GM Lakers. Ani na tym nie zyska on w perspektywie następnego sezonu, a liga straci z powodu możliwego wypaczenia rywalizacji o triumf. Jestem na nie i pytanie do @Mikowal83 proste, gdyż ze mnie chłop dość szczery. Jeśli ten trejd nie przeczy temu kryterium, to pytam z grubej rury - jaki będzie przeczył? Lebron za Bertansa? No umowmy się, na pewnym poziomie takich nie zobaczymy, co nie znaczy, iż nie można dyskwalifikowac tych, które z perspektywy ligi, ale i GM z dołu tabeli, wyglądają po prostu źle.

Pytanie też do @Knotai, gdzie widzi w tym sens, gdyz ja nie widzę żadnego. To jest wymiana 1 keepera za 3 kolejnych. FVV jest zajebisty, no ale są jakieś granice strategii. Uważam, iż kolega się w tym wszystkim pogubił. Jednoczesnie zaznaczam, iż nie mam zastrzeżeń do @jordan20 za tą wymianę. Ja tylko piszę co uważam - puszczenie tej wymiany może diametralnie i niekorzystnie obrócić układ sił w lidze i prosiłbym to wziąć pod wzgląd, a jak nie to, to po prostu jeden fakt - czy ta wymiana wpisuje się w kategorie "keeper za gwiazdę"...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulek napisał:

 Jestem na nie i pytanie do @Mikowal83 proste, gdyż ze mnie chłop dość szczery. Jeśli ten trejd nie przeczy temu kryterium, to pytam z grubej rury - jaki będzie przeczył? Lebron za Bertansa? No umowmy się, na pewnym poziomie takich nie zobaczymy, co nie znaczy, iż nie można dyskwalifikowac tych, które z perspektywy ligi, ale i GM z dołu tabeli, wyglądają po prostu źle.

Dokładnie takie wymiany jak podany przez Ciebie przykład uznaje za te "ekstremalnie nierówne". 

Zasadę nie vetowania wymian przyjąłem jakieś 3 lata temu i się jej trzymam. Nie chce być sędzią w czyjejś sprawie i wdawać się w potyczki na argumenty z innymi GMami.

W takich przypadkach daje znać na forum jak ja to widzę i czekam na odzew innych GMow.

Wychodzę z założenia że każdy GM ma swój rozum i jeśli ma stracić (moim zadaniem) na danej wymianie to przecież nikt go do tego nie zmusił. Widocznie miał jakieś swoje argumenty żeby stwierdzić że to mu się opłaca lub nie miał wystarczającej wiedzy o grze lub NBA Druga zaś strona ma szczęście albo niesamowitą umiejętność perswazji że udaje mu się kogoś takiego znaleźć i tyle.

Ale faktycznie zgadzam się że taka wymiana trochę wypaczylaby aktualną rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie, że obawiasz się, że veto by zostało przyjęte jako te, że widzisz w tym interes. Ja natomiast nie mam z tym problemu, gdyż nie patrzę przez pryzmat swoich interesow. Ten trejd powinien być zablokowany choćby ze względów proceduralnych - nie wpisuje się w kategorie "keeper za gwiazdę". I piszę to nie tylko jako GM tej ligi, ale i jako co-commish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulek napisał:

Tutaj zyskuje tylko 1 strona

Arek albo udajesz albo nie chcesz przyznac jak fantastycznym i ile dajacym keeperem jest fvv.

co to znaczy,ze tylko ja na tym tradzie zyskuje ? sam fred jest wart wiecej  niz trojka keeeperow (wood,fox,horford).

male wyliczenie jak ogromna wartosc keeperowa ma fred:

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/18394/players?&sort=AR&sdir=1&status=ALL&pos=P&stat1=S_AS_2021&jsenabled=1

sposrod top-10 graczy ligi tylko  murray (36$ po sezonie)i durant (52) po sezonie beda keeperami.

fred jest posrod nich najtanszy i daje jakies 20$ zysku na drafcie.

durant mimo,ze delikatnie lepszy w grze,to jest mocno podatny na kontuzje i opuszcza jakies 20 meczow rocznie.

trudno,wiec bym oddal takiego top-3 keepera (w calej grze) i gwiazde za razem za jakis przecietny pakiet.

 

po druge teraz jest okienko transferowe gdzie oddaje sie keepera (oddaje go przewaznie lepszy zespol)  za gwiazde (slabszy team)a w mojej wymianie to ja oddaje najlepszego grajka,do tego mega keeepera za fajny pakiet graczy,ale jednorocznych: moi gracze (mitchel-26$,  portis-10$, czy na nawet valanciunas za 35$) sa i beda lepszymi keeeperami po sezonie niz psujacy okrutnie ft fox czy wood).

fred to swietny grajek,szczegolnie do lig roto i dlatego musi drogo kosztowac bym go nabyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulek napisał:

Pytanie też do @Knotai,

Ja krótko - @Knotai ma obecnie 60 NIEDOGRANYCH MECZY!!! Masz 3 kontuzjowanych graczy i bierze kolejnego. Na forum nie był od 17 października 2021.

Zgodnie z regulaminem "14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers." 

Proszę Cię o krótką odpowiedź do jutra do godz. 15.00: jak zamierzasz to odrobić i budować jakąkolwiek drużynę na przyszły sezon, bo:

- po co Ci kiper jak wylecisz z ligi? 

- nawet jak jakimś cudem zejdziesz poniżej tych 50 gier (choć to abstrakcja) i nie wylecisz z automatu z ligi, to co da Ci kupno kolejnego kipera za 3 potencjalnych kiperów?

- każdy niewykorzystany slot pow. 10 to  "-1$" na licytacji, więc z automatu będziesz kilkadziesiąt $ w plecy, czego nie zrekompensuje w żaden sposób handicap, ale trochę wartość kiperowa.  

- wszystkie ruchy (a raczej ich brak), wskazują na olewactwo i odejście z ligi po sezonie, co z automatu może skutkować blokadą drużyny i dealu przez komisza.

Powyższe pytania kieruję jednocześnie do kolegów, którzy wprawdzie nie robią dealów ale z grubsza wyleca z ligi...  @Tocheck (-34 mecze, brak ruchów od 7 listopada) @Araggorn (-47, brak ruchów od listopada) @bulls2006 (-75, 3 ruchy od 21 stycznia), @Marwat (-38, brak ruchów od 21 stycznia)  - przypominam tylko, że 28 grudnia i 21 stycznia zwracałem na to uwagę i część graczy zareagowała, a część (niestety) ma wyjebane i nie widzę szans, aby dalej byli w naszej lidze, bo totalnie rozwalają grę, strategię, fairplay i regulamin maja za nic.

W kontekście samej wymiany:

"17. Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline). W tym czasie dalej obowiązuje prawo veta, jednakże wszyscy managerowie są proszeni o ocenę wg podejścia potencjał keepera wobec bieżącej wartości drugiego gracza."

W moim odczuciu to nie jest wymiana za gwiazdę, a za grupę gorszych kiperów. Sama wymiana jako taka podchodzi pod standardowe veto, a nie decyzje komisza. Niemniej czekam na odpowiedź. Jej brak = blokadzie drużyny i dealu, dlatego @jordan20 jak masz z kolegą kontakt, to poproś go, aby się tu pofatygował... ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat zupełnie nie chodzi o to czy to jest wymiana keeper za gwiazde czy keeper za keepera czy gwiazda za gwiazde.

Teraz w zasadzie możliwe są wszelkiego rodzaju wymiany tylko że wciąż muszą być one względnie równe (np. pod względem wartości - nie mylić z hipotetyczna wartością).

Dlatego wracam do kwestii że z jednej strony jest tylko VanFleet produkujący za 48$ no i Martin za 9$ a z drugiej strony Horford 25$, Woody 19$, Fox 17$, White 23$ czyli z jednej 57$ za 84$ z drugiej a biorąc pod uwagę produkcję za ostatnie 2 miesiące (20-25 meczów) to Horford 18$, Wood 29$, Fox 24$, White 13$ (od czasu wymiany czyli miesiąca 14$) więc razem to też 84$ i Tak czy inaczej 57$ za 84$ to trochę duża różnica wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dannygd napisał:

Na forum nie był od 17 października 2021.

moze i na forum nie byl,ale na yahoo sie pojawia i sklad wystawia

 

19 minut temu, dannygd napisał:

W moim odczuciu to nie jest wymiana za gwiazd

fred nie jest gwiazda w tej grze ? przeciez to top-3 najlepszych keeeperow tej grze,wiec nie rozumiem o czym mowisz ?

 

20 minut temu, dannygd napisał:

Sama wymiana jako taka podchodzi pod standardowe veto

a niby czemu,bo obawiasz sie,ze dzieki temu mam wieksze szanse na wygranie ligi ?

a jakich to niby super keeperow dostaje w tym tradzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jordan20 napisał:

fred nie jest gwiazda w tej grze ?

Czytamy ze zrozumieniem...  Wymiana "kiper za gwiazdę"- w tej wymianie FVV jest kiperem, prawda? Więc gdzie są gwiazdy po drugiej stronie? ;) 

3 godziny temu, jordan20 napisał:

a niby czemu,bo obawiasz sie,ze dzieki temu mam wieksze szanse na wygranie ligi ?

Jeszcze raz czytamy ze zrozumieniem - pisalem w odpowiedzi do tych, co twierdzili, że ja jako komisz powinienem ją zawetować bo jest duża dysproporcja - no wiec odpowiadam, że w oknie może być dysproporcja i podlega to pod ocenę GMa / weto standardowe, a nie pod komiszowe.

3 godziny temu, jordan20 napisał:

moze i na forum nie byl, ale na yahoo sie pojawia i sklad wystawia

Serio? To jakim cudem tak "wystawia", że gra kontuzjowanymi Benem Simmonsem i Haywardem, a na ławie siedzą grający Horford, White czy Wood. Nie pojawia się ani tu, ani tu, więc nie rozumiem czemu tego bronisz? Bo nagle dziwnym trafem jest deal i się pojawił? I czemu Ty piszesz "za niego"? Czemu tu się nie pojawi? 

hmmm daleki jestem od teorii spiskowych, ale nie sądzisz, że to trochę dziwne/podejrzane? ;)

3 godziny temu, jordan20 napisał:

dzieki temu mam wieksze szanse na wygranie ligi ?

Tak na marginesie - to wg mnie ta wymiana nie da Ci wygranej w lidze, ba nawet nie wiem czy da Ci podium...  bo wszystkie potencjalne zyski, bojkotujesz stratami w innych kategoriach, ale to tylko moja osobista ocena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bulek napisał:

 

Pytanie też do @Knotai, gdzie widzi w tym sens, gdyz ja nie widzę żadnego. To jest wymiana 1 keepera za 3 kolejnych. FVV jest zajebisty, no ale są jakieś granice strategii. Uważam, iż kolega się w tym wszystkim pogubił. Jednoczesnie zaznaczam, iż nie mam zastrzeżeń do @jordan20 za tą wymianę. Ja tylko piszę co uważam - puszczenie tej wymiany może diametralnie i niekorzystnie obrócić układ sił w lidze i prosiłbym to wziąć pod wzgląd, a jak nie to, to po prostu jeden fakt - czy ta wymiana wpisuje się w kategorie "keeper za gwiazdę"...

hej,

z keeperów na przyszły sezon mam (ceny z tego roku): Balla za 19, Siakama za 31 i Simmonsa za 31 - nawet jeśli Fox, Wood czy White mają dobre ceny (więc są potencjalnymi keeperami) - wszystkich nie zatrzymam więc ten trejd jest dla mnie mega opłacalny.

Dla mnie to trejd kozackiego keepera (TOP10 na średnich) na 2-3 innych (Fox, Wood na pewno, White być może) oraz podniesienie statów w tym sezonie.

5 godzin temu, dannygd napisał:

Ja krótko - @Knotai ma obecnie 60 NIEDOGRANYCH MECZY!!! Masz 3 kontuzjowanych graczy i bierze kolejnego. Na forum nie był od 17 października 2021

Taki sezon, że i covid i kontuzje mnie przetrzebiły - jak się zorientowałem ilu brakuje mi meczów to staram się to nadrobić ale łatwo nie jest. Jak wylecę to wylecę - trudno - ale ponieważ nie olałem to staram się wyciągnąć maxa przynajmniej na przyszły sezon. Na forum zaglądam rzadko - ale w grze na wiadomości odpowiadam na bieżąco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Knotai napisał:

hej,

z keeperów na przyszły sezon mam (ceny z tego roku): Balla za 19, Siakama za 31 i Simmonsa za 31 - nawet jeśli Fox, Wood czy White mają dobre ceny (więc są potencjalnymi keeperami) - wszystkich nie zatrzymam więc ten trejd jest dla mnie mega opłacalny.

Dla mnie to trejd kozackiego keepera (TOP10 na średnich) na 2-3 innych (Fox, Wood na pewno, White być może) oraz podniesienie statów w tym sezonie.

Taki sezon, że i covid i kontuzje mnie przetrzebiły - jak się zorientowałem ilu brakuje mi meczów to staram się to nadrobić ale łatwo nie jest. Jak wylecę to wylecę - trudno - ale ponieważ nie olałem to staram się wyciągnąć maxa przynajmniej na przyszły sezon. Na forum zaglądam rzadko - ale w grze na wiadomości odpowiadam na bieżąco

 

Wszystko spoko ale 12 pobrań z FA/waivers w ciągu całego sezonu raczej ciężko przypasować do stwierdzenia "staram się to nadrobić ale nie jest łatwo" 😏😉

Dość późno też musiałeś się zorientować że jest covid i połowa zawodników w lidze nie gra żeby mieć niedogranych aż tyle meczów 😏 myślę że problem z covidem dotyczył każdego z GMow...

Przykład tego że trochę słabo chyba się starałeś nadrobić te mecze...

3/3 dwóch aktywnych graczy na ławie

2/3 jeden aktywny na ławie

1/3 trzech na ławie

24/2 trzech na ławie

8/2 dwóch na ławie

4/2 dwóch na ławie

1/2 dwóch na ławie

Tylko od 1 lutego straciłeś 15 meczów... 😏

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mikowal83 napisał:

Wszystko spoko ale 12 pobrań z FA/waivers w ciągu całego sezonu raczej ciężko przypasować do stwierdzenia "staram się to nadrobić ale nie jest łatwo" 😏😉

Dość późno też musiałeś się zorientować że jest covid i połowa zawodników w lidze nie gra żeby mieć niedogranych aż tyle meczów 😏 myślę że problem z covidem dotyczył każdego z GMow...

Przykład tego że trochę słabo chyba się starałeś nadrobić te mecze...

3/3 dwóch aktywnych graczy na ławie

2/3 jeden aktywny na ławie

1/3 trzech na ławie

24/2 trzech na ławie

8/2 dwóch na ławie

4/2 dwóch na ławie

1/2 dwóch na ławie

Tylko od 1 lutego straciłeś 15 meczów... 😏

z faktami nie dyskutuje -  postaram się nadrobić ile najwięcej w czasie, który mam - być może nie wystarczy na utrzymanie się w gronie GMów.

Niezależnie od powyższego - trejd wg mnie korzystny dla obydwu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulek napisał:

właśnie ze względu, iż ten trejd przeczy zasadom tego okienka, jak i tego, że dotyczy on olewacza, powinien podlegać pod veto komishowe.

Abstrahujac od sytuacji z knotai, to przecież w okienku można robić trejdy i kiperowe, ale i inne zwykle, gdzie dysproporcje ocenia każdy GM i wetuje lub nie. Nie mamy punktu w regulaminie, że komisz ma wetować w okienku nierówne deale - takich pilnuje poza okienkiem i staram się to robić rzetelnie :)

Dla mnie w tym dealu jest ważniejsze czy Knotai będzie grał aktywnie czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.