Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2021/2022


The Game 85

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ely3 napisał:

Czy ja dobrze widzę ,że Pelicans dostaną wybór Lakers TOP 10 z tego draftu? Biorąc pod uwagę ,że tylko cud wprowadzi Lakers do PO to już w Nowym Orleanie mogą się lekko uśmiechać Zwłaszcza ,że swój w tym roku oddadzą

Tak, nie dosc ze dwoma wygranymi zabrali im play in, to jeszcze pick. Jezeli bedzie poza 10, to Memphis ma ten pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matek napisał:

untitled-design-2021-05-12t222639-120.pn

Było warto, reszta się nie liczy.

Niech NOP wygrają jakieś pierścienie w oparciu o assety Lakers, to będzie można pogadać. 

Oooooo, o tym gadaliśmy z Lafem na zlocie. Ludzie mają tendencję do szybkiego zapominania, ale kurna, LAL pierścienie zdobyli 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matek napisał:

untitled-design-2021-05-12t222639-120.pn

Było warto, reszta się nie liczy.

Niech NOP wygrają jakieś pierścienie w oparciu o assety Lakers, to będzie można pogadać. 

Bardziej zartem niz serio - moze bańkowy mistrz bylby tez bez transferu AD? A wtedy i kolejne sezony z „mlodzieza” tez bylyby pewnie lepsze…?

Wiem, nie ma sensu gdybac i oczywiscie (prawie) wszystkie teamy chetnie by w ciemno braly zestaw 1 mistrz+2 slabe sezony.

Wczorajszy mecz z clips troche sprowadzil druzyne na ziemie. Przystepowali do niego z bilansem 7-3 w ostatnich 10 meczach, gdzie porazki z Nugets i Hornets byly naprawde minimalne. Liczac wyniki od ASW byli na 6 miejscu w konferencji… Roznica w tym konkretnym meczu byla jednak widoczna.
Sezon zakonczy sie pewnie na 2 rundzie PI i cierpliwym czekaniu na kolejne rozgrywki. Miejmy nadzieje ze zdrowie dopisze i Pels powalcza o miejsca 5-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na taki wynik w sezonie to liczyłem ze zdrowym Zionem, a tu w miarę pewny awans do play-in grając cały sezon bez Ziona i ponad 20 meczów bez Ingrama (gdzie bez niego byli 6-18). Do tego dochodzi potężny bonus w postaci picku Lakers, który zapewne wpadnie także dzięki dobrej postawie Pelicans i 2 super ważnych wygranych w bezpośrednich starciach.

Realnie na więcej nie było szans bo pewny awans do PO to poziom ponad 10 wygranych więcej co szczerze mówiąc nawet z Zionem byłoby bardzo ciężkie. Teraz starcie z San Antonio gdzie w regularze było 1-3 i tutaj są naprawdę realne szanse na wygraną, natomiast ewentualnie później starcie z Clippers bądź Minnesotą gdzie raczej żadnych szans nie ma co pokazało niedawne spotkanie z LA. Ale jak wiadomo to tylko jeden mecz i może coś się wydarzyć tym bardziej że wciąż jest nadzieja na powrót Ziona.

N pewno drużynie dużo dało pozyskanie McColluma, który bardzo dobrze wkomponował się w zespół i na pewno pomógł w tym wyniku, bo jednak udało się nie najgorzej przetrwać nieobecność Ingrama.

Teraz wyszło też że wymiana Adams - Valanciunas to jeden z lepszych tradów w NBA gdzie wyraźnie oba zespoły na tym zyskały(choć w zasadzie to Pelicans bilans mają bardzo zbliżony do tego z poprzedniego roku, ale jednak miejsce w tabeli lepsze no i jednak cały sezon grany bez teoretycznego lidera). Natomiast bardzo ciężko ocenić wymianę Lonzo bo o ile do połowy sezonu to była fatalna decyzja, to jednak ten jego uraz nieco zmienia perspektywę, tym bardziej, że nie wiadomo czy by się dało wtedy pozyskać CJ-a.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Willie Green, który mimo fatalnego początku potrafił ułożyć nieźle grający zespół ( choć za długie granie Satoransky'm zamiast Alvarado ma sporego minusa) nie bał się ryzykownych posunięć bo jednak granie rookiem z 2 rundy, czy ustawienie z 2 wysokimi nie jest standardowe. No i potrafił wygrać kilka końcówek ( nadal jeszcze większość przegrana ale i tak widać sporą poprawę), ale tutaj to nie wszystko zależy od trenera, bo z jednej strony są trafione trójki z Jazz, Timberwolves czy niesamowity rzut Grahama z Thunder, a z drugiej chociażby pudła z wolnych z meczu z Nuggets. Potrafił też dobrze reagować na sytuacje w meczach i aż 3 razy potrafili odrobić 20 punktowe straty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skreślałbym NOP w starciu z Timberwolves.

Zakładam, że NOP wygrają jednak z SAS. A LAC z George wygrają z Wolves. Starcie Wolves z NOP, w pojedynczym meczu.... hmmm... myślę, że NOP mają sporo atutów.

Wolves ma dziurawą obronę i fatalną grę na bronionej desce, co można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Raven2156 napisał:

Kiedy rano wstajesz i widzisz jak Pels odesłali Clippers do domu :) Od razu humor dopisuje i zapowiada się miły dzień.

A tak na poważnie oglądał ktoś? Ingram wykręcił naprawdę niezłą linijkę.

Ja oglądałem.. W 3 kwarcie Pelicans pękło i Clippers trafiali wszystko. Wydawało się ,że jest po meczu ale w 4 kwarcie dwójka McCollum/ Murphy weszła w tryb boski i oni trafiali wszystko rozgrywali. Plus rewelacyjna obrona. Dobra robota Nance JR,  Do tego Herbert Jones też grał. I w ogóle granie niskim składem zrobiło swoje..

By było jasne na przestrzeni całego meczu to Ingram był najlepszy w Pelicans ale w 4 kwarcie to kombo obrony gdzie LNjr był centralnym punktem plus szaleńśtwo Murphyego dało Pielicans odrobienie 10 pkt straty a finalnie wygraną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kubbas napisał:

No to okienko na powrót Ziona otwarte

Ale są na to jakieś realne szanse, czy tylko odkładanie w czasie oczywistego jak w przypadku Simmonsa? Po necie lata teraz gdzieś jakiś filmik jak zrobił ostatnio wsad ale szczerze mówiąc ta jego rehabilitacja jest już tak nużąca, że o ile ktoś tu tego nie wrzuci to ja nie zamierzam tego szukać, bo już sporo takich widziałem, po których nic później nie wynikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, vero1897 napisał:

Ale są na to jakieś realne szanse, czy tylko odkładanie w czasie oczywistego jak w przypadku Simmonsa? Po necie lata teraz gdzieś jakiś filmik jak zrobił ostatnio wsad ale szczerze mówiąc ta jego rehabilitacja jest już tak nużąca, że o ile ktoś tu tego nie wrzuci to ja nie zamierzam tego szukać, bo już sporo takich widziałem, po których nic później nie wynikało.

Camp Ziona chyba uważa że jest zdolny do gry, Pelicans że nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.