Skocz do zawartości

Atlantic Division 21/22


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na to, że nadszedł długo wyczekiwany sezon w którym liga poszerzyła się o 32 drużynę nastąpiła delikatna roszada w podziale na dywizje. Wracamy do "oryginalnego" podziału znanego z poprzednich sezonów. Dodatkowo Kojoty z Arizony wędrują do Central Division natomiast ich miejsce zajmują Seattle Kraken. :) 

Zapraszam do udziału w dyskusji dotyczącej Atlantic Division czyli kolejno:

  • Toronto Maple Leafs
  • Boston Bruins
  • Buffalo Sabres
  • Detroit Red Wings
  • Florida Panthers
  • Montreal Canadiens
  • Ottawa Senators
  • Tampa Bay Lightning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No Buffalo zaszalało... Vicemistrz mocno pogoniony... Udany powrót Girgensonsa z 2 pkt (gol i asysta) po bardzo długiej przerwie, Anderson dobry mecz, Olofsson brameczka w PP jak zwykle  a sezon otworzył Okposo.

P..S. Wy też tak macie, że po każdym wygranym meczu swojej drużyny, czyli raz na tydzień, macie ochotę napisać jak się cieszycie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko typuję, że Florida Panthers będą pierwsi w tej dywizji na koniec RS.

15 godzin temu, Pablo81 napisał:

Bertuzzi fajnie rozpoczął sezon - 4 golami :) Punkt z Tampą też nie jest zły.

Patrząc na przebieg to mimo wszystko szkoda, bo ten mecz był już praktycznie wygrany...

Btw, Seider w debiucie 2 asysty, Raymond asysta. Doświadczony Nick Leddy przywitał się również dwoma asystami. Zaczyna wyglądać ten skład Detroit :)

13 godzin temu, Szabla napisał:

No Buffalo zaszalało... Vicemistrz mocno pogoniony... Udany powrót Girgensonsa z 2 pkt (gol i asysta) po bardzo długiej przerwie, Anderson dobry mecz, Olofsson brameczka w PP jak zwykle  a sezon otworzył Okposo.

Jest duża szansa na rozpoczęcie sezonu od dwóch zwycięstw, bo już jutro o 19 polskiego czasu do Buffalo przyjeżdżają Kojoty :)

Olofsson w PP jest niesamowity. 

13 godzin temu, Szabla napisał:

P..S. Wy też tak macie, że po każdym wygranym meczu swojej drużyny, czyli raz na tydzień, macie ochotę napisać jak się cieszycie ;) ?

Na trochę innym etapie są nasze zespoły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. 2gie zwycięstwo. Ładnie Buffalo grało. Tylko brak skuteczności. W pełni zasłużone 2 pkt.

Dahlin profesor.  Dobrze widoczny Thompson. Pewna obrona. Grają chłopaki ambitnie, szybko, mądrze.

Ale... Pamiętam doskonale ze 2, 3 lata temu 10-0-0 na starcie sezonu, i jak to się skończyło.

EDIT Pamiec mnie zawiodła, bzdury z tym 10 0 0 na starcie. To było w 2008 lub 2009, a mnie się pomieszało z sezonem  gdzie na koniec listopada czy grudnia byli pierwsi w lidze a skończyli na 30 lub 31 miejscu... (STL na odwrót wtedy z piekła do nieba, dzięki Binnigtonowi)

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Szabla

W Buffalo są jakieś mocniejsze obostrzenia czy po prostu kibice już powiedzieli stop?? Tam mimo braku wyników to jednak lojalny fanbase był, a teraz fatalnie wyglądają te pustki na meczach. Aż sobie sprawdziłem to mniej niż 8 tysięcy kibiców chodzi na mecze. To już na Kojoty czy Pantery kilka tysięcy więcej przychodzi... 

Druga kwestia. Czy według Ciebie Eichel ma jeszcze jakąś przyszłość w tym zespole? 

...

Co do samej dywizji krótko. Niesamowicie Pantery mi się podobają. Świetnie grają. Dobrze zbudowany zespół. Świetny Head Coach. Coś czuję, że bardzo groźny team w playoffs to będzie. 

No i do fanów Detroit. Raymond co wejście do ligi. Wow! Szkoda tylko, że ten Vrana na tak długo wypadł... 

ps. Halo Toronto, co się dzieje? ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

10 chudych lat jest przyczyną.

Co do Captain Jacka, to chyba czas się konczy. Zespół pokazuje, że może dawać sobie radę bez niego  o ile w głowach i nogach utrzymają ten poziom.

Myślę, że GM szuka sposobu aby wymienić go za niekiepskich grajków. Wid,ialem gdzies w necie , że mówiono o CGY lub VGK

P.S. Kto wie, czy nie był w szatni kimś psującym atmosferę.  I być moze nie tylko doslownie ;)

EDIT: Dodam, że z tego co na forum BUF widzę, to i sami kibice nie tęsknią za nim.

Kontynuując wątek, nie wiem co im Granato aplikuje na treningach odprawach i rozmowach, ale chyba dziala :). Widziałem jeden caly mecz (no i skróty oczywiscie), to nie do poznania druzyna. Chcialoby sie rzec, że gryźli trawe, ale średnio to do hokeja pasuje. Naprawdę az milo dla oka był patrzeć na nich walczących, szybkich, grających mądrze, drużynowo, sprytnie. Nawet z Bostenem jak dostali, to walczyli do końca. Oby ten poziom mentalno fizyczny utrzymali.

Pewny dziadek Mr. Anderson. Tokarski tez niczego sobie. Dahlin profesor. Hagg (super zamiana za Risto) z Pysykiem bardzo dobrze. Opkoso, Thompson, Olofson, Girgensons wymiatają. W PK chyba 6ste miejsce. PP 8. Nie jest zle. 

Tak trzymac

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Szabla

W Buffalo są jakieś mocniejsze obostrzenia czy po prostu kibice już powiedzieli stop?? Tam mimo braku wyników to jednak lojalny fanbase był, a teraz fatalnie wyglądają te pustki na meczach. Aż sobie sprawdziłem to mniej niż 8 tysięcy kibiców chodzi na mecze. To już na Kojoty czy Pantery kilka tysięcy więcej przychodzi... 

Druga kwestia. Czy według Ciebie Eichel ma jeszcze jakąś przyszłość w tym zespole? 

...

Co do samej dywizji krótko. Niesamowicie Pantery mi się podobają. Świetnie grają. Dobrze zbudowany zespół. Świetny Head Coach. Coś czuję, że bardzo groźny team w playoffs to będzie. 

No i do fanów Detroit. Raymond co wejście do ligi. Wow! Szkoda tylko, że ten Vrana na tak długo wypadł... 

ps. Halo Toronto, co się dzieje? ;)

Toronto jak zwykle więcej snów niż realnego grania, ale poczekajmy. 

Detroi fajnie, cały czas powtarzam, Detroit powróci, Steve Y wie co robi. Raymond na kozaku wjechal w lige chociaz ta jedna bramka to akcja taka z przypadku troche. 

Jak widzę drame z Eichelem to tylko się modle, żeby nie trafił do któreś z drużyn którym kibicuje, troche taki Kyrie Irving z niego. Sam sobie zrobił sporo złego i wcale sie nie dziwie kibicom Buffalo, że za nim nie tęsknią. Nie widzę go w jakiś topowych teamach, może w Vegas. 

Pantery graja juz od trzech sezonow świetny hokej, moja koleżanka, która nie ma pojeciu o hokeju miała okazję być na ich meczu z Arizoną, oj jakie zazdrooo miałem. Ktoś się orientuje jakie ceny biletów tam są, bo ona mówiła o kwotach ponizej 50$ za jej miejsca dość daleko od tafli ale jak z ciekawości obczajalem niedawno bilety w Seattle na Krakens albo na Rangers w Nyc to nie ma nic ponizej 100$ i to mala ilosc wszystko miedzy 250 i w gore (wiem, ze MSG to chore ceny zawsze, ale Krakens mnie zdziwili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 20:59, Wujek Wójcik napisał:

Jak widzę drame z Eichelem to tylko się modle, żeby nie trafił do któreś z drużyn którym kibicuj

No właśnie ja się martwie bo coraz więcej plotek jest o Flames i naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć po co im on. Jakby mieli kogoś wyciągnąć z Buffalo to oczywiście Dahlina co oczywiście jest niemożliwe

W ogóle trochę to dziwne bo po co im jeszcze jeden gracz ofensywny skoro przede wszystkim obrona wymaga wzmocnień.

Atlantic na razie jest dziwaczna bo o ile Ottawa jest tam gdzie powinna byc a Montreal niestety wygląda tak jak zanim się zaczęły PO to już taki Boston czy Tampa grają słabo. Toronto równie. W Buffalo  i Detroit jakoś nie chce mi się wierzyć i długofalowo i jedna Floryda idzie mocno... Na papierze to jest mocna dywizja ale na razie forma nie ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na forum, ta wymiana wzbudziła aplauz wśród fanów Buffalo.

Mnie zastanawia jedna rzecz. Nie ma wątpliwości, że Sabres za Granato grają ładniej, lepiej. Ciekawi mnie jak Granato wpasowałby Eichela w tę układankę i czy byłby w stanie to zrobić. Bo teraźniejsze póki co (oby do końca sezonu) Buffalo + Eichel w formie fizycznej i mentalnej, to byłoby coś...

Ale mimo wszystko jestem dobrej myśli. Dodatkowo kasa jeszcze sie zwolniła.

Będzie dobrze, no bo jak może być inaczej ;)

EDIT: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Taka ciekawostka. Tuch jest z Syracuse, NY (pewnie z 200-250 km na wschód od Buffalo) i siłą rzeczy od małego kibicuje w NHL lokalnej drużynie - Szablom.

EDIT 2: Johnny Boychuk w Buffalo.

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Wings nie przestają zadziwiać. Raymond i Seider kapitalne wejście do NHL, ale ja o czym innym...

@Pablo81 polecam zapoznać się z profilem tegorocznego wyboru Yzermana w pierwszej rundzie. Simon Edvinsson, szwedzki obrońca. Z tego co czytam to są zachwyceni nim w Szwecji. Kapitalne warunki fizyczne. Już go nawet porównują jako prospekta do Dahlina (a przecież Dahlin był absolutnie topowym prospektem), a widziałem nawet jak ktoś wspominał o 18-letnim Hedmanie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 00:59, Braveheart22 napisał:

Red Wings nie przestają zadziwiać. Raymond i Seider kapitalne wejście do NHL, ale ja o czym innym...

@Pablo81 polecam zapoznać się z profilem tegorocznego wyboru Yzermana w pierwszej rundzie. Simon Edvinsson, szwedzki obrońca. Z tego co czytam to są zachwyceni nim w Szwecji. Kapitalne warunki fizyczne. Już go nawet porównują jako prospekta do Dahlina (a przecież Dahlin był absolutnie topowym prospektem), a widziałem nawet jak ktoś wspominał o 18-letnim Hedmanie... :)

Tak słyszałem o tym, Yzerman ma nosa nie ma co, ale poczekajmy z prospektami różnie bywa, potem trafia się taki Laf i Kakko;p i ... nic.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.