Skocz do zawartości

The Great beGM Final: Wolves - Heat


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, tangiers napisał:

Ja juz odpowiedzialem w game plane. Proponuje 4:2 Heat. Jestes faworytem przed seria, ale na szczescie w koszykowce nie zawsze faworyt wygrywa, tylko lepiej przygotowana druzyna. Stworzyles team USA, kilku all starow nie pasujacych do siebie, majace fajne value jako assety. To nie zawsze tworzy zespol

a Ty stworzyłeś zespół jak Chicago co nawet nie weszło do play in na słabiutkim wschodzie.

Nie widzę w czym lepsze jest Twoje Miami od naszych Denver Nuggets.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tangiers napisał:

Ja juz odpowiedzialem w game plane. Proponuje 4:2 Heat. Jestes faworytem przed seria, ale na szczescie w koszykowce nie zawsze faworyt wygrywa, tylko lepiej przygotowana druzyna. Stworzyles team USA, kilku all starow nie pasujacych do siebie, majace fajne value jako assety. To nie zawsze tworzy zespol

no wiadomo ze to nie zawsze tworzy zespół, stad poza allstarami jak Booker, Tatum i George mamy tez graczy o impacie allstarow z mentalnością rzemieślników, jak Conley czy Ayton :) 

Twoim problemem w taktyce jest to, ze Ty nie masz zupełnie czym atakować naszego pomalowanego, możemy każdego Teojego gracza poza Luka bronić 1na1, nikt nie wymaga nawet podwajania, podczas gdy Ty musisz podwajać każdego z trójki Booker/Tatum/George bo inaczej skończy się to 40-50 punktami wybranego z nich, czego doświadczyli rl Nets, rl Bucks, rl Jazz. 

My nie musimy grać iso w tej serii, my tu będziemy mieć rekordowo dużo open lookow, nie wiem jak Ty chcesz biegać Vuciem za Aytonem, Satoransky w tym sezonie to tez tylko nazwisko, w ataku z kolei bazujesz na Luce, nonfactorze Vuceviciu który podzieliłby w tej serii los Drummonda w starciu z Aytonem, Brooksie ktory przez cała karierę miał może z 3 serie meczów gdzie potrafił zagrać 2 dobre ofensywnie mecze pod rząd, o tych wszystkich Kylach Andersonach, Crowderach i Bobbych Portisach w ogóle nie ma za bardzo co wspominać, bo również żaden z nich nie jest w stanie zagrać 2 meczów pod rząd na dobrym poziomie, a w Finalaxh takich Crowder (nie pierwszy raz zreszta) staje się standardowo szkodnikiem,  bo koleś ma jaja z waty :) 

Szanuje to zdanie o przygotowaniu i się z tym zgadzam, tyle ze Ty za dużo januaryzmow tutaj zastosowałeś w opisie i tak bardzo chcesz wyciszyć swoje problemy w tej serii, ze to słychać bardziej niż gdybys je uczciwie wypisał :)

 

1 minutę temu, january napisał:

Wedle głosujących Booker lekko ogarnął bycie stoperem na LJ/Butlera czy Ingrama bez pomocy będącego na obwodzie centra, więc kto wie może ten geniusz defensywy i Lukę spokojnie powstrzyma :)

no na Ingrama to faktycznie, trzeba dzwonić po Bruce Bowena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Wedle głosujących Booker lekko ogarnął bycie stoperem na LJ/Butlera czy Ingrama bez pomocy będącego na obwodzie centra, więc kto wie może ten geniusz defensywy i Lukę spokojnie powstrzyma :)

a możesz powiedzieć na podstawie czego takie gówno piszesz? kto pisał o kryciu tej dwójki przez Bookera?

I co niby miałby na obwodzie robić Ayton? Kryć Kapelę?

I Wy tu chcecie opis, na chvj mam to robić skoro robiłem to szczegółowo w serii z powyższym userem a on tu takie gówno wstawia.

 

ty zdobyłeś tytuł rok temu grając lebronem z ławki 20minut, to dopiero lol

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zrobić opis i jeśli dobrze się orientuję, mam na to czas do końca środy? Do tego czasu chyba możemy dyskutować też? Ja ze swej strony dostosuję się do poziomu Tangiersa i tak wstępnie chcę zdementować to:

20 godzin temu, tangiers napisał:

Jest 5.07.2021r. W Miami kolejny ciepły dzień, około 29 stopni, wysoka wilgotność. Na klubowym jachcie bosman Tangiers wita Devina Bookera wraz ze swoim ojcem. W tle odprężony Pat Riley odpala cygaro. Okoliczności spotkania są oczywiste. 

Jedyne co prawdziwe w tej historii, to że Minnesotę na owym jachcie reprezentował Dwight Howard.
Natomiast Pat Riley brał Jego cygaro zarówno do buzi jak i w dupę.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że Dwight mógł w ten jakże piękny sposób wyrazić dosadnie 'szacunek' jakim Minny darzy Pata Rilesa, któregu zapewne też się podobało.

Swoją drogą, można sądzić, że on ma tam podobną rolę do tej z Miami..
A jak Luka Doncić lubi tego typu osoby w organizacji?
Myslę, że mamy dosadny dowód z tego jak dogadywał się z Dickiem Carlislem i jak się w końcu to zakończyło. Kolejny przykład tego jak Tangiers fatalnie buduje zespół. Zamiast skupić się na superstarze, skupia się na jakiś pierdołach o żabach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

W tej serii to zrobiłeś klasycznego Popa. Po zostanie taktycznie rozsmarowanym, by uniknąć indagacji niczym Pop do dziennikarzy walnales arogancki tekst pod tytułem 'o to teraz wjadę personalnie  więcej nie będę już pisal'.

Przyniosła Wam wtedy ucieczka od merytorycznego pojedynku awans mimo dramatycznego samooorania się taktycznie to pewnie i teraz na to liczycie jak widać;)

ale wiesz ze wszystkie osoby które maja pojęcie o koszykówce stwierdziły ze opis Maca był lepszy, a Ty jedyne czym zaimponowałem to wtrącaniem angielskich zwrotów bo i na to się amatorzy znajdują tutaj? :) popytaj swoich autorytetow o ocenę opisów, bo możesz się ponownie zdziwić, tak jak gdy odrzuciłeś Davisa za Russella by wziąć Capele ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

W tej serii to zrobiłeś klasycznego Popa. Po zostanie taktycznie rozsmarowanym, by uniknąć indagacji niczym Pop do dziennikarzy walnales arogancki tekst pod tytułem 'o to teraz wjadę personalnie  więcej nie będę już pisal'.

Przeczytałem potem całą dyskusję. Nie widzialem ani jednego znacząco różnego tekstu qcina w stosunku do Ciebie, które Ty pisałes do niego.

A narracja na forum była, jakoby tylko on tam kogoś obrażał.

Ty jesteś jak Jerry West za to. Ja Ci daje komplement, Ty mnie obrażasz ofc:)

Szkoda, że nie potrafisz godnie przyjąć porażki.

Ja np potrafię napisac, że jakbyś miał w tej serii Currego zamiast Ingrama byś wygrał jak i to, że jesteś na przyszły rok numer1 faworytem.

Lub że Batum to jeden z lepszych ruchów tego roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, człowiek...morza napisał:

no no patrząc na argumentację, widzę rzeczywiście tworzy się "święto begm" xd

opisy i dyskusja wyobrażenia - merytoryczna dyskusja, gdzie największe nerdy, w efektowny i zabawny sposób przerzucają się liczbami i zwrotami godnymi zawodowców. 

opisy i dyskusja rzeczywistość - cygaro w dupie, gowno, mam lepsze x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mac napisał:

 

Jedyne co prawdziwe w tej historii, to że Minnesotę na owym jachcie reprezentował Dwight Howard.
Natomiast Pat Riley brał Jego cygaro zarówno do buzi jak i w dupę.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że Dwight mógł w ten jakże piękny sposób wyrazić dosadnie 'szacunek' jakim Minny darzy Pata Rilesa, któregu zapewne też się podobało.

 

żenada

Szkoda, że nie ma opcji  Downvote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

opisy i dyskusja wyobrażenia - merytoryczna dyskusja, gdzie największe nerdy, w efektowny i zabawny sposób przerzucają się liczbami i zwrotami godnymi zawodowców. 

opisy i dyskusja rzeczywistość - cygaro w dupie, gowno, mam lepsze x 

uważam ze metafora cygara była zajebista, i Mac ma pełne poparcie z mojej strony :) 

Heat z kolei próbują tutaj wmówić wszystkim ze defensywa złożona z Satoranskyego Doncicia Bobbyego Portisa i Vucevicia miałaby szanse zatrzymać cokolwiek ponad Zastal Zielona Górę. Tangiers chce to ładnie sprzedać jako przygotowanie do meczu, ja to nazywam wprost- fantazją :) 

Skoro w PO wszystko jest matchupami to w tej serii mamy 3 znacznie lepsze, 1 lepszy i 1 słabszy :) To nie jest seria na styku, żeby opisy miały tutaj decydować o czym więcej niż 2 czy 3 W dla Heat, nic na to nie poradzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze planem Minnesoty na serie jest podejscie: ,,mistrzostwo mi sie nalezy!” Sprobuje odsunac argumenty ad personam na bok i jesli cos zostanie to wieczorem do tego sie odniose. Mistrzostwa zdobywaja zespoly przygotowane,  a jak na boisko wychodzisz z roszczeniowym, aroganckim podejsciem zazwyczaj jestes brutalnie weryfikowany.  I to na poziomie 1 ligi koszykowki, ekstraklasy, euroligi czy NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tangiers napisał:

Widze, ze planem Minnesoty na serie jest podejscie: ,,mistrzostwo mi sie nalezy!” Sprobuje odsunac argumenty ad personam na bok i jesli cos zostanie to wieczorem do tego sie odniose. Mistrzostwa zdobywaja zespoly przygotowane,  a jak na boisko wychodzisz z roszczeniowym, aroganckim podejsciem zazwyczaj jestes brutalnie weryfikowany.  I to na poziomie 1 ligi koszykowki, ekstraklasy, euroligi czy NBA

Ale to Ty pierwszy postanowiłeś być arogancki to masz odpowiedź.

Co ma wstawka o byciu nieprzygotowanym i do czego się odnosi ?

Napisałem chyba wyraźnie, że dam opis i mam na to czas do końca środy tak?

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tangiers napisał:

Widze, ze planem Minnesoty na serie jest podejscie: ,,mistrzostwo mi sie nalezy!” Sprobuje odsunac argumenty ad personam na bok i jesli cos zostanie to wieczorem do tego sie odniose. Mistrzostwa zdobywaja zespoly przygotowane,  a jak na boisko wychodzisz z roszczeniowym, aroganckim podejsciem zazwyczaj jestes brutalnie weryfikowany.  I to na poziomie 1 ligi koszykowki, ekstraklasy, euroligi czy NBA

a pisanie o dobrze skonstruowanej obronie z Dobciciem i Vuceviciem, super uzupełnieniem w postaci Portisa i Tillmana, pisanie 4:2 dla Heat, nie jest dokładnie tym samym co nazywasz aroganckim podejściem? :)
Mac napisał, ze napisze, wiec napisze, na razie sobie dyskutujemy o januaryzmach których użyłeś w tych wypowiedziach :) na gonga tez przyjdzie czas, poczekaj w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mam świetny zespół, który dodatkowo wzniósł się na wyżyny w PO.
Po drugiej stronie mam zespół bez swojego 3najlepszego gracza, dodatkowo z innym - Vuceviciem, obnarzonym w NBa jak bardzo przecenianym jest graczem.

Uważam, że mając świetnego floor generała Conleya i resztę graczy mam pewnośc, że gra będzie bardzo dobrze ułożona. Dodatkowo przeciwnik żyje w swoim świecie, pisze coś o cutach, które mam gdzię i uważam za overrated element, a on się na tym skupia, a uwaza, że warto dać mojemu zespołowi rzucac open jumperki. Masakra. Dodatkowo nie kojarzę kiedy jakikolwiek zespół z takim kołkiem defesywnym na pozycji C cokolwiek ugrał w PO.

Żeby uzmysłowić, jakie PO mieli moi gracze, poniżej kilka podsumowań:

https://www.youtube.com/watch?v=p1RyIhQd6CI

Tatum rzucający dwa razy 50 pktów. Wyrywający 1mecz zespołowi, który rozjeżdzał bez swojego najlepszego gracza mistrzów NBA.
Ayton i Jego równomierna świetna gra w PO.
Paul George zamykający wszystkim usta i pokonujący najlepszy zespół sezonu regularnego po tym jak stracił swojego najlepszego gracza ( i jedyną gwiazdę ). Dla porównania trio z Memphis przeciwnika dostało od tego zespołu leciutko 4-1.
Conley grający najlepszy sezonw  karierze.

Osobiście uwazam, że każdy z s5 to gracza na poziomie all-star u mnie, a u przeciwnika mamy superstara, all stara, overrated cipkę ( Vuc ) i vajnych rolesów Kyle Andersona, Crowdera i Brooka. Reszta to dno i nawet ja mam lepszą głębie ( RobWill, KCP, Tate, Brunson, Melton ).
Podobnie można zobaczyć inny Jego duet jak se radzi w realu z Chicago.

Ogólnie zespół na którym się wzorowaliśmy, był dwa mecze od mistrzostwa NBA.
A chyba każdy widział, jak ich gra wyglądała kiedy na Bookerze siadał najlepszy defensywnie gracz rywala i Crowder czy Milton nie potrafili wykorzystać kryjących ich kołków. Tu zawsze mam Tatum czy PGeorga zamiast tej dwójki. Ławkę tez mam dużo lepszą od real Suns.

 

Mój gameplan:

Mój gameplan:
Wydaje mi się, ze mam ogromną przewagę talentu nad przeciwnikiem i jedyne adjustmens jakie muszę zrobić w stosunku do swojej gry, to obrona wielkiego gracza jakim jest Luka Doncić.
Zatem jeśli chodzi o atak, gram to co przez cały sezon jak i serię 1 i 3 ( gdyż w serii 2 nie miałem Conleya stąd musiałem kombinować ).
Zatem gramy hybrydę tego co SUNS/JAZZ, gdzie nie trudno sobie to wyobrazić, widząc podobieństwa graczy:
1. Conley - Conley - CP3
2. Booker - Booker - Mitchel
3. Ayton - Ayton - Gobert - też rolowanie, stawianie słon, bdb defensywa.

ROTACJA:
rotacja: s5:
PG mike conley    36; jalen brunson=12|gdy go nie ma to|jalen brunson=24|melton=24
SG devin booker    36-42; kcp=12|rowniez melton i tate w ilosciach w zaleznosci od rozwoju meczu    
SF   paul george    24-30; kcp=24|rowniez tate w ilosciach w zaleznosci od rozwoju meczu    
PF   jason tatum    36-42; paul george=12
C    deandre ayton    36-42; robert williams 12|dwight howard 12 ( jak nie gra robert williams )   
ogólnie żeby dac obraz graczy jacy mogą grać na danej pozycji:
PG: conley, brunson, melton
SG: booker,kcp,melton
SF: george,tatum ( wymiennosc pozycji ),kcp,tate
PF: george,tatum ( wymiennosc pozycji ),tate
😄 ayton,williams,howardD

Przewagę w stosunku do obu drużyn mam na skrzydle, dzięki czemu, oprócz siekania za 3, co robią głównie skrzydłowi w tych ekipach, ja mam opcje dodatkowego rozegrania, zagrania iso, wbicia pod kosz.

Równorzędny 1opcja ofensywna razem z Bookerem, na który opiera się atak.
Na boisku zawsze jeden z nich, PGeorge raczej zawsze z Bookerem.

Każdy moj center ma zadanie zapewniać obronę, zbiórki, zasłony i hustling.
Mam świetny zestaw do tego.
RobWill i Dwight( raczej nie bedzie grac ) zapewniają ciąłość z pozycji centra do mojej drużyny z ławki.

W zależności od rozwoju meczu, jak bedzie potrzebna ofensywa gra brunson, jak defensywa melton, ale Conley raczej może grać już spokojnie 36min. To są przecież finały

Ofensywa w skrócie:

Two shooters in the corners, one on the wing, a big man and a guard toddling through a pick-and-roll high above the three-point line. Czyli coś co gra praktycznie całe NBA, tymbardziej może grać to moja utalentowana ekipa, która nie jest samolubna i uwielbia być częścią zespołów, a nie jest zbieraniną indywidualności myślącą tylko o sobie bez ładu i składu jak u przeciwnika ( przykład idzie z góry od GMa zapewne ).

Generalnie, Ayton w większości opcji ( w 8min RobWill ), zaczyna akcję od high screen, podczas gdy rozgrywający Mike Conley, może rzucić trójkę, wbić pod kosz, lub odegrać do Aytona czy RobWilla).

DBooker daje też dodatkowo świetną opcję na midrange i robi to wedle uznania, w zależności od ustawienia defensywy, całkiem często.

Warto podkreślić, że Mam na całą serię świetnego Conleya - jedne z najlepszy ast/tov ratio, więc to on będzie głównie prowadził ofensywę, a pozostała trójka korzystała z Jego genialnego przeglądu pola, opanowania. Dzięki temu, nie będzie strat i gry z kontry, co planuje przeciwnik, zakładając rozgrywanie z big3. Rozegrał swój najlepszy sezon w karierze.

Z tego co piszę tangiers, planuje całkowicie odpusćic dystan, co dla mnie jest totalnie śmieszne, biorąc pod uwagę jakich mam graczy. Wrzucam rozkład rzutów moich graczy, przy okazji po raz kolejny obalając idiotyczną tezę o rzekomej grze na tych samych obszarach moich graczy ( każdy z pg-pf jest uniwersalny bardzo ).

Booker

image.png

PGeorge

image.png

JTATUM

image.png.193e173df986fc97d12bb42d651b8eea.png

DAYTON

image.png

Dodatkowo moja prosta ofensywa na obrazkach:

image.png

image.png

flash-post.jpeg

staty:

> POZYCJE_MIN
    PLAYER   PG  SG  SF  PF   C TIME
 1:  TATUM       3% 59% 37%     2291
 2: BOOKER      94%  6%         2271
 3:  AYTON              10% 90% 2118
 4:   TATE      12% 65% 22%     2044
 5:    KCP   3% 39% 54%  4%     1903
 6: GEORGE       4% 90%  7%     1820
 7: BRUNSO  78% 22%             1700
 8: CONLEY 100%                 1499
 9: HOWARD               1% 99% 1194
10: MELTON  12% 87%  1%         1045
11: WILLIA               8% 92%  983

Dodatkwo rozkład rzutów graczy"

> SHOOTING_MIN
    PLAYER  0-3 3-10 10-16 16-3P   3P COR3 COR3% TIME
 1:  TATUM .197 .206  .141  .088 .368 .136  .364 2291
 2: BOOKER .179 .163  .231  .139 .288 .086  .500 2271
 3:  AYTON .530 .259  .137  .045 .029 .000       2118
 4:   TATE .405 .253  .019  .011 .312 .405  .329 2044
 5:    KCP .204 .073  .042  .103 .579 .396  .431 1903
 6: GEORGE .185 .146  .113  .120 .437 .180  .560 1820
 7: BRUNSO .214 .228  .161  .078 .319 .280  .500 1700
 8: CONLEY .109 .209  .117  .041 .523 .179  .433 1499
 9: HOWARD .670 .208  .023  .033 .066 .150  .333 1194
10: MELTON .163 .155  .104  .041 .537 .213  .467 1045
11: WILLIA .643 .244  .054  .050 .008 .000        983

Co do defensywy, kluczem będzie skupienie się na Donciciu i go trapowanie, jak i targetowanie w ataku, żeby jak w realu nie dawał rady w końcówkach meczu.

Dodatkowo wrzucam sample jako dowodow ze mam obroncow na heat:

image.thumb.png.8aa1614301569ef0f610417a8c05e77c.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie już się rozpoczęło. Liczę na to, iż uznacie mój game plan za wyczerpujący. Uważam, że dobrze przygotowałem się do tej serii. Opis wyszedł wyjątkowo obszernie, a przeczytanie ponad 4000 słów oraz kilka filmików pomocniczych nie dla każdego może być ciekawą lekturą. W skutek tego w niniejszym uzasadnieniu chciałem podkreślić kilka istotnych kwestii, które powinny przechylić szalę zwycięstwa na moją stronę.

1. Wszystko zaczyna się i kończy na Luce Doncicu. Nie miałem jeszcze przyjemności obserwować gracza, który w tak szybkim tempie wszedł na poziom, na który pewnie większość all starów nigdy nie wejdzie. W Mavs z obecnym składzie zrobił wszystko co mógł. Clipps ze zdrowym Kawhim, który wszedł w 2 części serii na MVP poziom to był prawdopodobnie najlepszy zespół tych PO (zdrowi Nets ewentualnie do dyskusji). Clipps posiadali znacznie lepszy zestaw obrońców na Lukę niż Minnesota i szczerze mówiąc nie wiem jak Sota go zamierza bronić. Conley jest za mały, Booker jest słabym obrońcą. Zostaję marginalizowany George, który w tej roli w Clipps nic nie zdziałał. Mogą wprowadzić do S5 nowego w zespole KCP(btw. jak on ma nagle grac motion offense?), który w PO był bez formy i cancerował w ataku (21 % za 3).  Tylko czyim kosztem? Conleya? Aytona? Na poziomie PO wychodzą właśnie błędy w konstrukcji zespołu. Luka ze słabszym rosterem niż u mnie, na tle mocniejszych Clipps wykręcił 36/8/10. Bardziej imponujące było jednak czytanie gry w ataku. Wyprowadził kolegów na tyle wolnych pozycji, że jakby miał obok siebie lepszy scorerow niż THJ czy Porzingis to pewnie by ta serie wygral. Co więcej zapewniłem mu dużo lepszy spacing niż w real Mavs, gdzie lineup spacing w RS był w 60.74 percentile(fatalny poziom).

2. Sam PG był marginalizowany podczas RS, traktowany jako 3-4 opcja w ataku. Gra obok dwóch volume scorerów (Booker, Tatum). Jak wypadł Conley dostał w końcu więcej piłki(najlepszy ball handler w drużynie pod jego nieobecność), a teraz po jego powrocie znowu będzie miał jej mniej. Ponadto w liczbie oddawanych rzutów dalej będzie za Tatum/Bookerem. W obronie dostanie najgorszą możliwą rolę, czyli krycie Doncica, na którego trzeba całego systemu defensywnego, a nie pojedynczego gracza. Będzie przez to na świeczniku w mass mediach, bo Luka i tak wyrobi linijkę, a w ataku PG tego nie nadrobi. On najwyraźniej nie jest jeszcze gotowy na bycie 3 opcja w ataku i rozwinał skrzydła dopiero jak Kawhi zlapal kontuzje. Booker i Tatum są zdrowi i nie uwierzę w to, że nagle zachowają się jak KG & Allen i poświęca swoje staty, posiadania na rzecz PG. Znowu wychodzą błędy w konstrukcji zespołu. Sota świetnie zgromadziła assety, ale te klocki do siebie nie pasują.

3. Cięzko znaleźć mistrza NBA w XXI wieku, który byłbym podobny konstrukcyjnie do Minnesoty. Jest 3 all starów, nikt z nich nie był i nie jest blisko poziomu superstara czy all nba 1st. Jeden ma końcówkę prime(PG), a dwóch już jest bądź za chwile będzie w prime (Tatum/Booker). Do tego graja bardzo podobnie i okupują zbieżne strefy boiska. Nikt z nich nie jest kreatorem. Nikt z nich nie ma doświadczenia w grze na niższym volume(poza ofc rookie year). Pojedynczo to owszem bardzo dobrzy gracze, ale razem parkiecie ich impact jest ograniczony. Nie ma tu efektu synergii. W Bostonie było 3 graczy, którzy już mieli uznana markę, nagrody indywidualne, grali w zupełnie innych strefach  i byli już bliżej końca prime. Każdy z nich musiał coś poswiecic. Nie wierze w to młodzi gracze jak Booker czy Tatum dokonają takiego poswiecenia. W Miami jak doszedł Lebron to on już był elite kreatorem, a Wada off ball movement do Booker nie da się porownac. Bosh nie miał problemu usunąć się w cien – PG na to jeszcze nie jest gotowy. Ciezko tu znaleźć jakas analogie. Uwazam, ze Minnesota w obecnym kształcie nie jest jeszcze gotowa na mistrza. Za to konstrukcja mojego zespołu nie jest niczym nowym. Jest lider, elite kreator i scorer z TOP 5 ligi (Luka), gracz z TOP15 ligi(w PO Khris wszedł na ten poziom) i Vucek w naturalnej roli 3 opcji w ataku(top 30 ligi) – do tego szereg rolsow z dużym impactem: Crowder, Anderson, Sato, Brooks. Role sa jasno podzielone, nie ma tu zadnych zgrzytów jak u rywala.

4. Grajac 5 out, majac spacing z 5 pozycji, dobrego passera z C, elite kreatora nie mam pojęcia jaka obrone zastosują Wolves. Ayton będzie wyciągany na obwod przez Vucevica, wiec straci z tego tytułu swoje walory na rim protector. Można pomyslec o switchu tylko na kogo? Crowder? Wyciaga Aytona tak samo Vucevic. Drop coverage? Naprzeciwko Luki? To szaleństwo, bo Luka ma jeden z najlepszych floaterow w lidze  i w tym roku jest elite na midrange(znaczna poprawa względem tamtego roku). Do tego Vucevic przy dropach Bucks robil 28/11/4 w serii w PO. Potrzebny jest wtedy dobry weak side rim protector. W stylu Lebrona z tamtych PO? Czy Tatum takim jest? Niestety nie. Jedynym wyjściem jest small ball. Na który oczywiście mam odpowiedz. Po to został sprowadzony Kyle Anderson, który ma odpowiedni size dla wingow rywala i burzy gry w ataku

5.George/Booker/Tatum generują mnóstwo strat, wiec mysle ze w przeciągu meczu będę miał więcej posiadan w ataku od rywala. Zastosowanie pack defense, które zaciesnia srodek, powoduje więcej iso shots rywala i ogranicza miejsca na pick and rolle również generować starty u rywala. Ayton często będzie decison makerem po short rollu pod presja i choć poprawil się w tym zakresie to nie jest to jeszcze ten poziom. W atak przede wszystkim mam Doncica, który rozbijal już znacznie lepsze defensywy niż Sota i wystarczająco ilość strzelb w ataku żeby egzekwować te posiadania. Do tego zamierzam zwiekszyc pace z Brooksem na boisku.

6. Odnosnie formy Middletona to zachęcam do lektury opisie ;]

7. Wprowadziłem adjustments do S5. Za Satoranskiego wchodzi Brooks, który jest jednym z najlepszych Point of Attack obrońców w lidze(super ball pressure, denny). W tym sezonie był 3 lidze pod kątem matchup difficulty (99.35 percentile) – poziom Holidaya/Dorta pod kątem loadu. Sprawdził się w tej roli doskonale. Właśnie pod tym kątem został latem sprowadzony. Dopiero pod koniec sezonu został doceniony przez masowe media, szczególnie po tym jak krył Currego.  W dodatku wystrzelił w PO z formą strzelecką i na tle mocnych w obronie UTAH zanotował 26 ppg na 60 TS%. Wprowadzenie do S5 Brooks ma zaskoczyć rywala i przyspieszyć moją egzekucję gry w ataku. W przeciwieństwie do Sato jak Doncic będzie podwajany na połowie, a Middleton nie będzie wolny, to Dillon nie będzie z automatu szukał partnera do podania tylko sam będzie mógł wykończyć open looki. W obronie ma szczególną rolę w pack defense i zapewne będzie krył Conleya, który jest świeżo po kontuzji. Na switchach będzie pewnie krył Bookera, który nie lubi grac naprzeciw tego typów obrońców vide Beverley z Clipps w PO.

Reszte zawarlem w opisie.

Podsumowujac, uważam ze mistrzostwa zdobywają zespoły, które maja odpowiednio skonstruowany skład i sa do niego przygotowane. Niby nie jest to nic odkrywczego, ale podobnie jest w zyciu codziennym. Jak jesteś do czegos dobrze przygotowany to masz większe szanse na sukces. Mój zespol ma doświadczenie z poprzednich finalow, dokonałem potrzebnych usprawnień, a czesc graczy zaliczyla progres. Heat in 6. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

@mac w formie. Przyjemnie się to czyta.

Przeciez z tego game planu niewiele wynika. Pojedynek sprowadza do duelu Conley vs Luka po kątem kreacji. A obronie Doncica napisano, ze jest trapowany - co przewidzialem i na co odpowiedzialem w game planie: 4 shooterow w S5, w tym 3 bardzo dobry scorerow, secondary ball handler zawsze na boisku(Khris) oraz targetowanie go w ataku co Clipps nie wychodzilo, a pack defense polega na szybkiej pomocy przy penetracji. Wiec jak ktos bedzie chcial minac Luke to zostanie udzielona pomoc(Tatum/Booker/George sa ponadto  turnover prone) i to targetowanie szybko bedzie sie konczyc iso game i jumperkiem z daleka. A o dziwo na iso Tatum/Booker byli cieniutcy w tym roku. Zreszta ja chce wolnej ofensywy Soty. Mniej posiadan dla nich na odrobienie strat.

Na wszystko co napisano jestem przygotowany i uwazam, ze mistrz w tym roku powinien trafic do Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tangiers napisał:

Przeciez z tego game planu niewiele wynika. Pojedynek sprowadza do duelu Conley vs Luka po kątem kreacji. A obronie Doncica napisano, ze jest trapowany - co przewidzialem i na co odpowiedzialem w game planie: 4 shooterow w S5, w tym 3 bardzo dobry scorerow, secondary ball handler zawsze na boisku(Khris) oraz targetowanie go w ataku co Clipps nie wychodzilo, a pack defense polega na szybkiej pomocy przy penetracji. Wiec jak ktos bedzie chcial minac Luke to zostanie udzielona pomoc(Tatum/Booker/George sa ponadto  turnover prone) i to targetowanie szybko bedzie sie konczyc iso game i jumperkiem z daleka. A o dziwo na iso Tatum/Booker byli cieniutcy w tym roku. Zreszta ja chce wolnej ofensywy Soty. Mniej posiadan dla nich na odrobienie strat.

Na wszystko co napisano jestem przygotowany i uwazam, ze mistrz w tym roku powinien trafic do Miami.

Trapowanie Doncića to glupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.