Skocz do zawartości

The Great beGM Final: Wolves - Heat


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

( grafiki będą póżniej bo z tel. słabo, a i temat poprawię ).

---------------------------

Oficjalny kalendarz na Finały.

  • 21 VII - 27 VII - opisy i dyskusja
  • 28 VII - 31 VII do godziny 23.59 - głosowanie

------------------------------

Zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld promuje ten temat

MIAMI HEAT

GAME PLAN

Spis treści:

  1. Wstęp.
  2. Depth chart i rotacje
  3. Defensywa
  4. Ofensywa
  5. Podsumowanie

*Obsmarowywanie  rywala występuję w każdym punkcie.

Wstęp.

Jest 5.07.2021r. W Miami kolejny ciepły dzień, około 29 stopni, wysoka wilgotność. Na klubowym jachcie bosman Tangiers wita Devina Bookera wraz ze swoim ojcem. W tle odprężony Pat Riley odpala cygaro. Okoliczności spotkania są oczywiste. Nazajutrz Miami Heat podejmują Minnesotę Timberwolves w finałach w NBA. Języczkiem u wagi podczas spotkania jest wspólna przeszłość GMa Miami Heat i Melvina Bookera, ojca Devina. Otóż prawie 20 lat temu Booker senior grał naprzeciwko Śląska Wrocław w Eurolidze w barwach Ulkeru Stambuł. Ku zaskoczeniu Melvina GM Heat okazał wspólne zdjęcia z meczu. Razem powspominali stare czasy i klimat legendarnej Hali Ludowej. 

 

Melvin był wtedy rewelacyjny, zdobył 20 punktów i Ulker pokonał Śląsk po dobrym meczu 93:84. W oczach Devina widać było jednak napięcie. Doskonale zdawał sobie sprawię z tego, że jak nie wygra tych finałów, jego przyszłość w Minnesocie stoi pod znakiem zapytania. Oparł się na handrelingu i ze zdziwieniem przyglądał się jak zrelaksowany jest GM Heat przed jutrzejszym pojedynkiem.

IMG-2685.jpg

powyżej wspólne zdjęcie tangiersa z Melvinem Bookerem.

Chciałbym podkreślić, iż solidnie przygotowałem się na ten specyficzny sezon. Debiut Luki w ubiegłorocznej bańce dał mi podstawy do tego by sądzić, że mistrzostwo mogę zdobyć już teraz. Społeczność naszej gry dała również temu wyraz i awansowałem do finału, gdzie uległem niewątpliwie lepszym Lakers.

Dróg do mistrzostwa jest kilka. Ja obrałem tę trudniejszą. Zapewne powinienem szukać nastu transferów by pozyskać kogoś o lepszej renomie niż Vucevic, ale wolałem się skupić na tym co mam i ten czas poświęcić pierwotne zainteresowania, czyli oglądanie basketu w każdej postaci.

Stworzyłem najszerszy skład w lidze; wziąłem pod uwagi chroniczne problemy ze zdrowiem Oladipo – z myślą o nim pozyskałem Brooksa, który okazał się strzałem w 10tkę, uwierzyłem w Portisa i zapronowałem mu nowy kontrakt, wynagrodziłem Crowdera podczas FA, pozyskałem Kyle Andersona, który cementuje rotacje na skrzydle, wybrałem w drafcie pewnego Tillmana – podobnego stylem gry do Holmesa.

Uważam, że te ruchy pozwoliły mi stworzyć zespół idealnie dopasowany do Luki, gdzie każdy z graczy ma określoną rolę i nie ma wątpliwości jaka jest hierarchia w zespole.  

Podział minut:

Depth Chart z podziałem minut:

PG: Brooks 30/ Satoransky 18

SG: Middleton 40/Satoransky 8/Strus

SF: Doncic 40/ Anderson 8/Morris

PF: Crowder 32/ Anderson 10/Portis 6/Tillman

C : Vucevic 36/ Portis 8/Anderson 4

Kontuzje: Oladipo

W razie potrzeby bądź foul trouble grają Tillman, Morris czy Strus. Przyspawani do ławki są Dudley, Patterson, Arcidiacono.

Doszło tu do 2 zmian. W poprzedniej rundzie sugerowano mi, że zamiast Sato w S5 lepszym rozwiązaniem na agresywny duet obwodowych Magic byłby Brooks. Brałem to długo pod uwagę, ale ważąc za i przeciw uznałem, że to ustawienie zostawię sobie na finały. W ogólnym rozrachunku mogło to mnie kosztowac 1 win, ale i tak udało mi się zamknąć serię w 6 wyrównanych meczach. Właśnie po to Brooks został ściągnięty zeszłego lata, daje mi defensywny profil gry(ball pressure, off screen chaser), który pierwotnie miał mi zapewnić Oladipo. Do tego poczynił w tej dziedzinie ogromny postęp w tym sezonie i stał się bardzo dobrym 2way playerem na poziomie PO teamu. Ponadto zamierzam też wykorzystać jego możliwości w ataku i wybitną formę z PO. Idę all in w tej materii.

Odnośnie drugiej zmiany: Minnesota nie posiada obrońcy na Doncica w S5, więc stawiam, że spróbują mnie zaskoczyć small ballem Conley/KCP(Melton)/Booker/Tatum/George. Jestem na to przygotowany i w kontrze mogę wystawić zestaw Booker/Middleton/Luka/Crowder/Anderson. Kyle daje mi ogromny komfort w kreowaniu rotacji i jest odpowiedza na takie niespodzianki. Ponadto po ostatnich sukcesach Bobbiego Portisa również może on dostać minuty w tym ustawieniu za Andersona.

Nowości w rotacji:

- ustawienie Brooks/Middleton/Luka/Crowder/Vucek

- odp. na small ball Soty - Brooks/Middleton/Luka/Crowder/Anderson

Defensywa:

W obronie trzymam się zasad pack defense. Jest to specyficzny rodzaj defensywy man2man, najczęściej stosowany w NCAA. Moi ulubieni trenerzy: Tony Bennett, Chris Mack czy w mniejszym stopniu Chris Beard stosowali ją z sukcesami na tym poziomie.

Jest to doskonały system do zakrycia foot speed Vucevica i pozwoli na wykorzystanie wzrostu i zasięgu zespołu. Do jej egzekucji został wprowadzony Brooks.

Zasady pack defense w odniesieniu do mojego zespołu:

- presja na ball handlerze

- odcinanie driving lines do środka

- agresywne closeouty i tight coverage cutterow biegających wzdłuż boiska

Pozwoliłem sobie dokonać zmian w zasadach. Nie zamierzam podwajać rywala na low post i Brooks/Middleton/Crowder/Doncic mogą i pewnie będą często zamieniać się kryciem. Istotą takiej defensywy jest spowolnienie gry i myślę, że wymusi to na Bookerze/Tatumie/George powrót do pierwotnych instynktów, czyli zazwyczaj nieskuteczne na poziomie mistrzowskim iso game z jumperkami z dystansu(zwłaszcza Booker może się podpalać – vide 27% za 3 w finałach). Nikt z nich nie jest Durantem żeby tak wygrywać.

packline-Mobile-A.png

5 - Vucevic, 4 – Doncic, 3 – Crowder, 2 – Middleton, 1 – Brooks.

Brooks odpowiada za ball pressure na Conleyu, a jest w tym elitarny w tym roku. Reszta zespołu pomaga przy drivach i blokuje driving lanes i pomalowane. Ponadto ograniczona jest wtedy rola cutterów w ataku, co tak pokreslal duet z Minnesoty. Minimalizuje to również pick’n’rolle z Aytonem, które staje się wtedy decisiom makerem ataku po short rollu, a nie jest jeszcze na tym poziomie. Można to próbować rozbić pick and popami, ale Ayton nie ma 3 point range, a każdy jego rzut z mid range to sukces mojej defensywy.

Najaktywniejsi i najlepsi obrońcy są na obwodzie: Brooks/Middleton/Crowder. Maja zapobiec przedostanie się graczy penetrujących z piłką do środka. Uważem, że to jest klucz do tej serii. Powinno to wywołać wiele strat u rywala, ze względu na mniejsza ilość passing lines. Zreszta Booker i Tatum potrafią się gubić przy drivach. Jak nie było Kemby i Tatum grał więcej z piłką to był exposed jako kreator z piłką stąd przeciętne ast/tov ration (4.3 ast/2.7 tov) w RS, a biorąc eye test to wiele asyst było do najbliższego gracza pod koszem na 45 stopniach, kiepsko sobie radzi z podaniem na obwod pomimo zasięgu podania. Z Bookerem jest to samo, przy dużej próbie w PO: 4.5 ast/3.7 tov. Paul George gral w tym względzie najlepiej od lat, w PO 5.4 ast/3.5 tov, ale nadal to nie jest kosmiczny wynik, zwazywszy ze szczególnie Booker/Tatum podaja zazwyczaj do najbliższego gracza, do którego najszybciej idzie pomoc.

Panowie generują kilkanaście strat na mecz. Jest to ogromna ilość. Można śmiało postawić tezę, że ich ilość nie ulegnie zmianie pomimo mniejszego volume. George/Booker/Tatum okupują te same strefy w ataku. Lubią atakować te same miejsca, po podobnych setach. Teraz 2 z 3 będzie musiało grać motion offense, wychodzić poza strefe komfortu, a ja do tego gram defensywę, która mocno ogranicza łatwe punkty. Pack defense generuje mnóstwo broken plays, a każdy z trójki George/Booker/Tatum uważa, ze to on powinien taką zagrywkę wykończyć po izolacji. Dla trenera rodzi to wiele problemów, bo zapewne będzie terapeutycznie dzielil te akcje miedzy nich po równo, co niekoniecznie jest dobre dla wynikow zespołu. Jak Booker dostanie takie 3 akcje, George 3, Tatum 3, to ogranicza to heat checki ktoregos z nich. Jak red hot Tatum dostanie 6 akcji, Booker 2, a George 1, to owszem Tatum będzie zadowolony, ale ze względu na mniejsze volume Booker będzie miał wywalone na off ball movement w ataku i w obronie – zapali mu się lampka w glowie: ,,Shit, I’m busting my ass on the court, and i’m getting Dillon Brooks’ shots. That ain’t cool.’’ Jak krucha jest psychika Georga wszyscy wiemy. Jednak można osiągnąć pewien konsensus, ze najlepiej gra jak jest nr 1 w ataku, a przez caly sezon jego pracodawca pisal, ze dostaje role 3/4 opcji w ataku. Myslalem, ze schowa się w cien i zostanie Chris Boshem, ale pokazal ze ma jeszcze trochę paliwa i chce być gwiazda. W dodatku mam bardzo dobry skład do wymuszania strat: Luka 1.3 stl (PO), Middleton 1.5 stl (PO), Brooks 1.4 stl. (PO), Anderson 2.8 stl. (PO). Należy zaznaczyć, że każda strata Wolves to dodatkowe posiadanie dla Miami. Graczy Soty będą mieli caly czas na uwadze, ze za chwile Luka sam zdobędzie bądź wygeneruje komus okazje do zdobycia punktów. I jak tu grac skomplikowane sety oparte na ball movement? Zapala się kolejna lampka w glowie: Wroce do stefy komfortu i zagram iso!

Szczególnie polecam zobaczyć powyższy breakdown jak pack defense radzi sobie naprzeciwko motion offense Villanovy(1.10 i pozniej) , na którą wcześniej powoływali się Qmac.

Ad vocem słynnej motion offense Minnesoty te słynne ścięcia obwodowych od razu nie generują pozycji do rzutu u gracza ścinającego, tylko mają stworzyć collapsy defensywy, gdzie z założenia dopiero następna relokacja piłki ma przynieść efekt w postaci rzutu. Tylko przy zapełnieniu środka cutting lanes jest znaczne mniej, więc nawet jak cutter dostanie piłkę ma ograniczone możliwości jak scorer, bo nie ma collapsu i defensywa w pack defense jest na to przygotowana. Ponadto zostaje mało passing lanes, więc piłka od cuttera wraca spowrotem na obwód, a biorąc pod uwagę długość mojego zespołu pewnie często lobem. Mój zespół świetnie wymusza straty, więc każda niedokładność przy takim podaniu bądź próba bullet passu może skończyć się stratą dla Minnesoty. Dostaje czas na reset defensywy i wracamy do bronienia broken play Minnesoty, czyli zapewne zosłony i jumpera. Skończyła się piękna koszykówka, hokejowe asysty i z założen taktycznych wracamy do prostego iso game przy wolnym pace. Spodziewam się festiwalu jumperków ze strony rywala. Dla mnie to idealna sytuacja. Mój zespół ma słabe punkty w obronie, ale wolnym motion offense czy iso game ich nie wykażesz.

Nie da się tu znaleźć złotego srodka. Paul George nie jest Rayem Allenem, Tatum nie jest KG, Booker nie jest Piercem. BIG3 z Minnesoty jest na innym etapie kariery niż trojki z Bostonu i nie wierze to, ze nagle poswieca swój fame i swoje staty na rzecz zespołu. Będziecie czytac zapewne, ze maja większy talent, to się samo ulozy etc.. Wlasnie na szczęście w koszykowke często tak nie jest i trzeba brac pod uwagę fit i role w zespole. To nie jest podobny zespol do Nets. Harden oprócz scoringu jest elite kreatorem(chyba najbliższy comp do Luki), Durant to HOF i pewnie skończy TOP20 all time. Takich graczy w Minneosocie nie znajdziecie. Gra w PO przede wszystkim weryfikuje wady konstrukcyjne zespołu. Z całym szacunkiem Booker czy Tatum to nie jest pozioma Wade czy Kobego jako scorerow.

Oczywiście można grać taką defenswę w NBA, przy długim RSie jest to niewykonalne do grania przez cały sezon, ale na 1 serie finałową jak najbardziej. Koszykówka to taki sport gdzie nawet poziomie NBA korzysta się w zagrywek stosowanych na różnych poziomach. Myslę, że jako społeczność już do takich wniosków dorośliśmy. Wcześniej czytając forum jednak miałem wrażenie, że jakby Nurse 2-3 lata temu dołączył do BeGM i napisał, że zamierza bronić w finale obroną rodem z high schoolu tj. box and one to forumowe autorytety by go wyśmiały. W NCAA oczywiście jest niższy poziom gry, ale jest naście razy więcej zespołów, sztabów trenerskich i dłuższy zegar przez to można obserwować wiele ciekawych setów, z których później korzysta się w NBA. Tworzy to idealny system, gdzie na studiach w NCAA dostajesz wiedze teoretyczną, a w NBA wdrażasz część tej wiedzy w praktykę.

 

Ofensywa:

W ataku gram 5 out oraz pick and roll offense. Ponadto probuje nakrecac pace – chce mieć jak najwecej posiadan w ataku. W przeciwieństwie do Soty mam elitarnego kreatora i zamierzam go maksymalnie wykorzystać. Na takim poziomie widać będzie roznice miedzy Conleyem, a Doncicem.  

Brooks wprowadza tu sporo zmian. Staje się targetem do tranzycji(Sato miał inne zalety), ciagle porusza się bez pilki w ataku i potraf zagrac na większym volume. Mysle, ze w skutek double teamow na Luce będzie miał wiele okazji do zdobycia punktów.

W S5 mam 5 graczy z 3 point range, dobrych cuterow i passerow, wiec zapewne najczęściej będę gral 5 out. Ayton to bardzo dobrym rim protector, a przy Vucku będzie musial grac na obwodzie. Na Lukę nie ma obroncy i będzie miał mnóstwo miejsca do penetracji. W skutek wad w konstrukcji zespołu Minnesota dostosowuje graczy do systemu, a ja system do graczy

Minnesota nie ma kompletnie obroncy na Doncica, pewnie będą kombinować z KCP (btw. 21 za 3% w PO), ale raczej nic to nie da. Zdrowi Clippers (może na spole z Nets) to był w mojej opinii najlepszy zespol w tych PO. Posiadali najlepszy możliwy personel do bronieni Luki, a i tak efekt był mizerny. Rzucali na niego Batuma, Beverleya, Georga, Kawhiego, Morrisa, Manna, Rondo. Wolves mogą go bronic Georgem, KCP, Meltonem czy Tatem. KCP jest bez formy, Melton jest za maly, Tate to non factor. Zostaje George, który już poswiecil swoje rzuty dla Bookera czy Tatum (btw. Conley/Ayton  to tez nie sa Satoranskym pod katem volume) i ciekawe jak przyjmie najgorsza role w obronie w zespole. To już nie wcześniej nie zdalo egzaminu. Spodziewam się GOAT serii Luki z tego tytułu, ze jest o klase lepszym graczem niż ktokolwiek z Minnesoty. Jest ogromna roznica miedzy all starem, a super starem. Luka w 2 sezonie gry pokazal na jakiej jest polce. Rywal nie ma takiego gracza, tylko 3 all starow, podobnych do siebie pod katem swojej gry. Spodziewam się, ze będą go trapowali na srodku boiska jak Currego. Zakladajac, ze Sota będzie dobrze bronic one pass away to nie zawsze Middleton czy Vuc będą na wolnej pozycji. Po to został wprowadzony Brooks. Satoransky po dostaniu pilki od Luki szukal secondary akcji w ataku dla kolegi, ale trwalo by to trochę za długo. Brooks ma carte blanche – jak jest wolny to ma rzucac, a nie kreowac kolege. Skracam czas posiadania i stosuje agresywny play calling. Nikt nie ma się wahac tylko rzucac z wolnej pozycji. W skutek wielu strat jakie generuje BIG3 Minnesoty będą musieli grac na kosmicznym ortg żeby nadrobić stracone posiadania.

Luka w PO wchodzi na wyższy poziom produkcji, poprawia obrone i spelnia sie jako scorer i kreator. Poza winning bias to jak się przeanalizuje te dwie serie to mało kto z superstarow miał takie wejście w poważne granie. 

 

Cięzko zatrzymać gracza, który:

1. jest najlepszym kreatorem w lidze – 99% percentile – playmaking talent (overall Playmaking talent grade, which factors in Passing Creation Volume, Passing Efficiency, Passing Spread, Passing Creation Quality, and Scoring Gravity.)  

2. jest elitarnym finisherem (mega floatery; miał słabszy początek sezonu, ale powrot KP mu pomogl w tym zakresie)  - 95% percentile

3. jest swietny na poscie – 1.09 ppp – 99%

4. jest swietny w izolacji – 1.05 ppp – 95%

- Booker fatalne 0.85 ppp – 61%

- Tatum fatalne 0.82 ppp - 50%

5. swietnie gra picki – 1.03 ppp – 93%

6. podaje na pułapie niedostępnym dla większości graczy (poza Jokicem/Lebronem) – zwłaszcza crossowe podania

7. rzuca lepiej step backi niż stacjonarne trojki – pull up 3s 35.6 % - 73%

- Booker notuje fatalne 30.8.%

- mający świetna opinie Tatum robi 36.3 % - 75%

Zwróciłem szczególna uwagę na Bookera i Tatuma, w końcu to opcja nr 1 i 2 Minnesoty. Okazuję się, ze pomimo swojej renomy mieli słabiutki sezon pod katem iso game i pull upow. George był znacznie lepszy, ale on niestety jest tam tylko 3-4 opcja w ataku i pewnie będzie musial jeszcze bronic Doncica!.

Do tego zamiencie Timiego Hardawaya jr na Khrisa Middletona, smutnego Porzingisa na Vucevica i Klebera na Crowdera. W meczach z Clipps brakowało na parkiecie drugiego ball handlera, Brunson jest ok, ale nie wyrabial fizycznie w tej serii. Middleton nabral w ostatnich latach takich umiejetnosci i  z nim parkecie nie próbowano by zadnych trapow czy blitzow, bo żadne scrambling defense nie zdazyloby z rotacja. A nawet jeśli z desperacji Sota by to grala to do pilki wychodzilby Middleton(to już zależy od kogo idzie pomoc do Luki).  Wtedy na parkiecie shooterami sa:  Brooks, Vucevic i Crowder – nie do obrony dla rywala. Do tego Vucevic potrafi zajac pozycje pod koszem i jest dużym targetem dla passerow. Jest inside, midrange i perimeter scoring. Mavs desperacko grali Bobanem, bo Porzingis nie chce ustawiac się na midpost i wykanczac akcji pol hakiem, tylko musi pałować gre face up – uwielbiałem go w NYK, miał ten zajebisty 2 miesieczny stretch chyba w 2017/2018, ale od tego czasu nic nie dodał w ataku, a gra z sezonu na sezon gorzej w obronie.

Do rozbijania strefy rywali mam bardzo dobrych shooterow, którzy zazwyczaj oddaja rzuty kiedy sa bardzo mocno kryci, wiec przy gravity jakie daje Luka jako playmaker uważam, ze w moim systemie graliby na jeszcze wyższych %. Wystarczy spojrzeć na dowolny mecz Mavs i ilość open lookow jakie generuje Slowieniec jest ogromna.  Przy man D będę gral 5 out pick’n’roll heavy offense, wykorzystam mocne zaslony Vucka(czolowka od lat tej ligi, KP preferuje glownie slip screeny – nie lubi kontaktu). Luka swietnie czuje się jako scorer po picku, wykorzystuje switche, potrafi wziąć na plecy rywala w okolicach mid range. Ilosć wariancji tych zagran jest duza, wiec tu licze na read and react Luki. Zwiekszenie pace w ataku to tylko dodatkowo koszysc, Luki myśli podanie do przodu, a Minnesota nie ma wybitnej defensywy. Aktywny w ataku Brooks jest kolejnym targetem dla Luki. Slowenca nie spotka w tej serii nic z czym sobie nie poradzi.

Vucevic daje nie tylko pick’n’pop na rewelacyjnym poziomie, ale może również karac mismatche w ataku. Nie boi się zajac gleboko pozycji pod koszem, potrafi grac na większym volume i zrobilby to czego nie potrafil zrobić np. Gobert czyli systematycznie trafiac z 3 m do kosza nad niższym rywalem. W ostatnich 2-3 latach stal się jeszcze swietnym paserem z postu i po short rollach. W dodatku grając 5 out będzie mogl również trafiać cutterow z obwodu. Jak się patrzy na gre Vucevica to latwo go przeskalować na 3 opcje w ataku na poziomie PO. Ma range w każdego miejsca na boiska, konczy 2 rekami, jest bardzo dobrym passerem. Box na poziomie 15/10/4 przy mniejszym niż zazwyczaj loadzie to dla niego zloy srodek.

Ostatnio pisałem jak tacy gracze jak Middleton sa niedocenieni w tej lidze. Mysle, ze po tym mistrzostwie Khris dostal w końcu uznanie. Middleton nie jest superstarem, a przyzwyczajono nas do tego, ze super teamy maja zazwyczaj superstarow jako 2 opcje w ataku. Jako support Giannisa miał do tej pory trudne zadanie. Grek ma wiele ograniczen, który były weryfikowane w PO, przez co Khris był często na swieczniku jako support Giannisa. Kiedy w końcu Giannis poznal ,,the secret’’ od polowy serii z Nets, okazało się ze Middleton może być 2 opcja w ataku w mistrzowkim teamie. Bral tez często na siebie kreowanie ofensywy. W dodatku jest tez bardzo dobrym obronca. Jak to okreslil Jrue Holiday: ,,Heart and soul of this team’’. Giannis przy koronacji tez pięknie podsumowal relacje z Khrisem i nadmienial jak go zmuszal do tego lepszej gry. U mnie również gra kolo superstara i mysle, ze spelni się jako scorer:

- spot up – 1.25 ppp; 97% percentile

- post up – 1.05 ppp, 97% percentile

- iso – 0.96 ppp, 89% percentile

- catch and shoot 3s – 43.1% - 89% percentile

- pull up 3s – 41.2% - 85% percentile

oraz jako playmaker gdzie zrobil ogromny postep w ostatnich latach:

Nie lubiłem jak szufladkowano w tych PO Khrisa. Stawiano go czasami na tej samej polce co Holiday, a w ataku gral na zupełnie innym poziomie. Miał kilka meczow gdzie był niewidoczny, ale tak jest prawie u każdego gracza. Nie ma zawodników, którzy systematycznie wyrabiają taka sama linijke. Khris stawil się w najważniejszych momentach sezonu zagral kilka epickich spotkan. Poza tym oddawał wiekszosc najtrudniejszych rzutow z obwodu Bucks. Przy Luce powinien jeszcze poprawic %. 

W meczach z Heat był rowny przez cala serie. Easy sweep.

Z Nets overall bardzo dobra seria. Epickie G3 – wygrana z 3 punktami(było blisko 0:3), 35 punktow, 15 zbiorek. Legacy game G6 – (elimination game) – 38 punktow, 10 zbiórek, 5 asyst, 5 przechwytów

Z Hawks wygranie G5 I G6 bez Giannisa – średnia za te mecze 29.0 pts., 8.5 rb., 7.5 ast., 2.5 ast., 61 TS% - to sa już Lebronowe linijki. Najbardziej imponującym meczem jest jednak G3 na wyjedzie przy stanie 1:1. W jednym podcascie mówili o tym co zrobil: legacy quarter. W całym meczu 38/11/7, w tym w 4 kwarcie 20 z 30 punktow zespołu. Hawks zdobyli w niej 17 punktow. Swing game.

W finałach bardzo dobre G1 I G5. Kolejny fenomenalny wystep to G4: 40/6/4. W G6 był niewidoczny, ale jednak zamknal serie pod koniec 4q dwoma jumperkami z mid range. Zreszta w calych PO był clutch.

Khris nie był szwajcarskim zegarkiem podczas tych PO, ale zaliczyl mnóstwo epickich wystepow godnych największych gwiazd tej ligi.  Nie miał słabej serii, a jak ktoś będzie się czepial, ze Luka nie miał sily w 4Q, to proszę bardzo:

 

 

Crowder zagral swietne PO i był o 2 mecze od mistrzostwa. Drugi rok pod rząd jest elite rolesem w contenderze. U mnie jest w podobnej roli. Jest trochę streaky shooterem i szkoda, ze nie trafil kilku open lookow w G6 finals. Jednak w ogolnym rozrachunku daje dobry spacing: za RS catch and shoot na poziomie 40%, corner 41.6%, spot up j 1.21 ppp – 95% percentile. Dostaje od Montiego najgorsze matchupy w obronie przez caly sezon i niewątpliwie jego extension obecnie splaca się w nawiazka. W tym roku poprawil sie tez jako passer, czesto potrafil wyjść do pilki na midrange jak podwojony kolega nie ma clear lane od podania na obwod i podac w tempo do shootera do rogu. Na dowod Monty mu zaufal do podania zza linii do Aytona w crunch. To nie był przypadek. Poza z uznanym już man D, jest tez niedocenianym help defenderem.

 

Brooks pięknie się rozwinal w tym sezonie, a jeszcze na początku sezonu większość krytykowala ten trade. Dillon to absolutnie czolowy obronca na pilce w tym sezonie, a od czasu gdy wrocil Morant przestal już być na szczęście 1 opcja  ataku, co rujnowalo wcześniej jego skuteczność. Ma mega motor, nie jest typowym 3&D tylko potrafi tez więcej w ataku. Przez swoja obrone jest to niewątpliwie upgrade nad Terrencem Rossem z tamtego sezonu. W serii z Jazz zagral do tego zyciowa serie w ataku. Teraz staje przed zyciowa szansa. Zostal wlasnie starterem w finałach NBA. Przy Luce/Middletonie/Vucku Qmac będą wybierali mniejsze zlo, wiec Brooks będzie często odpuszczany. Nie jest klasycznym 3&D i potrafil zaladowac lepszym w obronie Jazz 26 ppg na 60 TS% w 1 rundzie. Trafil z forma na PO i w końcu go wykorzystam w roli, która dla niego szykowałem prawie rok temu.

Lawka ulegla małemu przemeblowaniu. Sato/Anderson/Tillman/Portis uzupełnieni Morrisem i Strusem to dla mnie nadal czolowa lawka w lidze. Sato zapewnie mi kreacje jak Luka odpoczywa i może bronic 3 pozycje na obwodzie. Podobna wielopozycyjnosc wykazuje Anderson. Ze względu na ofensywny game plan mniej minut dostanie Tillman (na rzecz Portisa i Brooksa).

Kyle Anderson to jeden lepszy forwardow pod katem kreowania i passingu w lidze, do tego miał jeszcze przełomowy rok jako scorer. Dla porównania:

19/20 – catch and shoot 3s – 24.5%, 20/21 – 34%;

19/20 corner 3s – 25%,  20/21 - 36.6%;

19/20 spot up j 0.93 ppp – 43% percentile, 20/21 1.07 ppp – 77 % percentile

Pod katem prowadzenia ataku to ogromny postep. Jest on jednak bardziej potrzebny ze wzgledu na swoja obrone i stanowi dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kontuzji /słabszej dyspozycji Crowdera. Do tego w serii z Jazz notowal prawie 3 przechwyty na mecz (sic!).

Portis wlasnie rozgrywa zyciowy sezon. Wlasnie zdobyl mistrzostwo jako kluczowy rezerwowy Bucks i konczyl mecz ze starterami w najważniejszym meczu sezonu. To jedna z lepszych historii w tych w PO. Pokazuje to jaki wpływ na low iq gościa ma dobre srodowisko. Wystarczy spojrzeć jak zasuwa w kontratakach, zawsze wypelnia linie. Bez względu na to czy jest targetowany czy nie. Chce mu się grac. Poprawil decison making(mniej step backow  z midrange), jest zaangażowany w obronie. Jest uwielbiany w Milwaukee, w kluczowym Game 5 wszedl za Giannisa do S5 i zrobil 22/8/3/3.  Liczby mowia wszystko:

Za RS:

47.1 3PT%:

- pull up 3s – 60% - mala proba

- catch & shoot 3s – 46.7 %

- above the break 3s  – 47.9 %

spot up j 1.12 ppp – 85% percentile

Do tego przygotowanie mentalne:

https://twitter.com/statline_/status/1410980350453596166

Tillman gra jak vet, u mnie ma stabilne minuty. Idealnia dopelnia Bobbiego (lepsze passer i swietne team D). W Memphis trochę dublują się profilem gry z Clarkiem.

Morris/Strus graja okazjonalnie.

Randomowe staty z PO(I, II i III runda łącznie) i RS:

T. Satoransky RS: 58 GP – 22.5 MPG, 7.7 PTS, 2.4 RB., 4.7 AST., 0.7 made 36% 3P%, 61 TS%

K. Middleton PO: 23 GP – 40.1 MPG, 23.6 PTS, 7.6 RB., 5.1 AST., 2.6 made 34% 3P%, 55 TS%

L. Doncic PO: 7 GP – 40.1 MPG, 35.7 PTS, 7.9 RB., 10.3 AST., 4.4 made 41% 3P%,  57 TS%

J. Crowder PO : 16 GP – 33.1 MPG, 10.8 PTS, 6.1 RB., 1.9 AST., 2.5 made 38% 3P%, 59 TS%

N. Vucevic RS: 70 GP – 33.5 MPG, 23.4 PTS, 11.7 RB., 3.8 AST., 2.5 made 40 %3P%, 56 TS%

D. Brooks PO: 5 GP – 35.0 MPG, 25.8 PTS(!!!) , 4.2 RB., 2.2 AST., 1.6 made 40% 3P%, 60 TS%

K. Anderson PO: 5 GP – 28.4 MPG, 8.4 PTS, 5.0 RB., 3.2 AST., 0.6 made 25% 3P%, 48 TS%

X. Tillman PO: 3 GP – 6.0 MPG, 0.7 PTS, 1.0 RB., 0.3 AST., 0 made 3P%, 20 TS%

B. Portis PO: 20 GP – 18.3 MPG, 8.8 PTS, 5.0 RB., 0.6 AST., 0.9 made 35% 3P%, 54 TS%

 

Wnioski:

mam lepiej skonstruowany skład

mam lepszego leading scorera (Luka > Tatum/Booker),

mam lepszego kreatora (Luka > Conley)

mam  wszechstronny zestaw obroncow na obwod rywala (Sato/Middleton/Crowder/Brooks/Kyle)

mam defensywny system, który powinien zatrzymać rywala

mam lepsza ławkę

i żeby tradycji BeGMowej stało się zadość: Trafiłem na bardzo matchup!

Wiem, ze tekst jest długi, ale kurczę to są finały, a jest to ostatnia czesc opisowa w tym sezonie. Osobiście, najbardziej w tej grze właśnie lubię opisy. Jesteśmy na forum, gdzie ideą jest wymiana poglądów, dyskusja która troche już zamiera w życiu codziennym. Liczą się głównie memy, krótkie wiadomości. Myslę, że opis jest wyczerpujący i biorąc powyższe pod uwagę, proponuję 4:2 Miami.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis Tangiers, widać ze cały sezon na to czekałeś :) 

Poza typem na wynik serii, gdzie oboje wiemy ze myślisz zgoła inaczej :) 

niemniej, chwale pióro i chwale fabularna cześć opisu, widać ze wielkie umysły czerpią z siebie :) 

Paleczka po stronie Maca, liczę ze wystarczająco dobrze odpisze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej dobra xd w końcu faktycznie przeczytałem ten opis, cholera Tangiers nie spodziewałem się ze Ty masz tak słaby skład :D kurde Panie, Ty bronisz Doncic/Vucevic i piszesz coś o zajebistej obronie :D nie wiedziałem ze poza Luka i Khrisem Ty nie masz czym grać zupełnie :D 

No nic, wierze ze Mac zwieńczy dzieła bo tu serio nie ma nawet 7 meczowej serii :) 

4 godziny temu, geniuz napisał:

Jak odpadać to z mistrzem! Liczę na kolejne mistrzostwo Timberwolves 🏆

juz nawet w Simce świętują nasz tytuł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W emotkach na razie Sota prowadzi 9:0

Tymczasem na boisku Luka kontynuuje  dobra forme z PO. W 1st half z Argentyna 31 punktow w 17 minut. Teraz konczy mecz z linijka 48/11/5. 

A moze spojrzmy jak Tatum i Booker sobie wczoraj poradzili. 4/15 z gry i blamaz z Francja Fourniera. Ups

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tą serią problem.

Niby Sota wyżej, ale nie zdziwiłbym się, jakbym za rok/dwa żałował tego głosu.

na pewno 7 spotkań

@tangiers czemu Crowdera, Satoranskiego tak dużo kosztem Andersona? Proporcje jak na moje powinny być odmienne

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, człowiek...morza napisał:

Mam z tą serią problem.

Niby Sota wyżej, ale nie zdziwiłbym się, jakbym za rok/dwa żałował tego głosu.

na pewno 7 spotkań

@tangiers czemu Crowdera, Satoranskiego tak dużo kosztem Andersona? Proporcje jak na moje powinny być odmienne


Z Luka bedzie pewnie jak z Lebronem. Jak bedzie mial latwiejsza drabinke to  w koncu wejdzie z przyslowiowym Boobie Gibsonem do finalow, ale zeby systematycznie wygrywac to trzeba lepszego supportu. U mnie ma wystarczajacy zeby zdobyc 1 mistrzostwo. 

Crowder gral bardzo dobrze w PO. Daje porowywalny defense co Anderson, ale nie potrzebuje pilki w ataku i jest floor spacerem. Za to Satoransky jest lepszym passerem niz Kyle, wiec z tej dwojki te kilka minut wiecej dostanie Sato. Poza tym lepiej rzuca z cornerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tangiers napisał:


Crowder gral bardzo dobrze w PO. Daje porowywalny defense co Anderson, ale nie potrzebuje pilki w ataku i jest floor spacerem. Za to Satoransky jest lepszym passerem niz Kyle, wiec z tej dwojki te kilka minut wiecej dostanie Sato. Poza tym lepiej rzuca z cornerow

nie doceniasz wielkiego kyle'a. jak na moje lepszy defensor od crowdera, duzo wszechstronniejszy, w zasadzie do obrony 1-5, co przy s5 wolves byloby bardzo przydatne

a sato to kiep aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tangiers napisał:

W emotkach na razie Sota prowadzi 9:0

Tymczasem na boisku Luka kontynuuje  dobra forme z PO. W 1st half z Argentyna 31 punktow w 17 minut. Teraz konczy mecz z linijka 48/11/5. 

A moze spojrzmy jak Tatum i Booker sobie wczoraj poradzili. 4/15 z gry i blamaz z Francja Fourniera. Ups

Panie, było mówić ze internationale się liczą to bym pomyślał o jakimś Scoli czy coś na ławkę ;) 

//

Sota prowadzi w emotkach 10:0, ale w kwiatkach typu: „nie można odpuścić nikogo z trójki Brooks Crowder Satoransky” ale już odpuszczanie Conleya-Bookera-Georga-Tatuma-Aytona to tam c***, to prowadzisz z 5:0 (tez super jest nonfactor Tate vs świetne uzupełnienie FC Tillman :D)

Nie masz nikogo kto by mógł bronić picki Conley-Ayton, a Luka z Vuciem to jest autostrada pod kosz, o czym doskonale wiesz 

Nie wiem tez jakim cudem duet Sato-Vucevic miałby być czymkolwiek dla nas niebezpiecznym po obu stronach parkietu skoro ten sam duet wbr otoczony przecież allstarem Lavinem nie potrafił awansować do playinow nawet na Wschodzie :) 

Nie no Tangiers, mimo mojej sympatii do Ciebie to tutaj serie można budować tylko ja podstawie Twojego autorytetu, bo koszykarsko to Heat wciąż są polkę niżej, reszta to sprawa Maca, ja swoje zadanie skończyłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

29 minut temu, Qcin_69 napisał:

Panie, było mówić ze internationale się liczą to bym pomyślał o jakimś Scoli czy coś na ławkę ;)

Ale Panie, w tym meczu do którego nawiązuje tangiers, Jego 2 najlepszy zawodnik i jedyny obok najlepszego ofc w serii Luki z Jego składu łapiący się do top7 graczy tej serii zapodał same zera i jakieś 1 statystyczne, a najlepiej opłacany trener w historii postanowił nim grać 5minut. Mniej zagrał tylko Javale McGee, a więcej np Keldon Johnson..

32 minuty temu, Qcin_69 napisał:

(tez super jest nonfactor Tate vs świetne uzupełnienie FC Tillman :D)

Też na to zwróciłem uwagę jak i tekst o rzekomo największej głębi w serii z nami.. jak tak można

32 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Sato-Vucevic

Mo ten duecik miał szansę zostać sprawdzony w prawdziwym świecie, podobnie jak nasz duet obrońca - wysoki Booker Ayton.

Nasz zaszedł do finału i był dwa mecze od mistrzostwa i nie ma wątpliwości że by je miał, gdyby miał pgeorga, tatuma i conleya zamiast pozostałej 3.

Dwójka Tangiersa nie weszła nawet do playin na słabiutkim wschodzie.

Wymiana po tego jednego z najbardziej overrated grajków Vuca uważana jest na realgm za jedną z najgorszych ever.

Został sprowadzony w celu walki o PO i absolutnie nie zrobił żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

koniec przyjazni na lini sota heat?

niee, jak również pewnie zauważyłeś Tangiers dwukrotnie mógł odpowiedziec na pytanie czy jego zdaniem wygrałby z Minnesota i dwukrotnie odpowiedzi uniknął :) 

jest Prawda i jest Prawda beGM, stad z szacunku do siebie nie powinnismy robić tu szopki, tylko eleganckie i uczciwe  4:2 dla Minnesoty, może być 4:3 jak ktoś chce wsadzić paluszka w pupkę Heat, ale różnica w skali i talentu i osiągnięć tegorocznych jest z wystarczająco duża przewaga po stronie Soty, by pozostałych 28 GMow mogło słać gratulacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że w tej grze liczy się prawda BeGm. Ja bym na Waszym miejscu nie ryzykował tylko elegancko i uczciwie dyskutował na argumenty poprzez opis i argumenty. 

Zróbcie z tego finału święto beGM z ciekawą dyskusją a nie przekomarzanki rodem spod sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, człowiek...morza napisał:

prawda jest jedna - od zdrowych knicks obaj dostalibyscie wpierdol i

xd

no ale nie ma zdrowych Knicks, tylko przeholowano Heat, chyba jest różnica?

22 minuty temu, Tecu napisał:

Tak tylko przypomnę, że w tej grze liczy się prawda BeGm. Ja bym na Waszym miejscu nie ryzykował tylko elegancko i uczciwie dyskutował na argumenty poprzez opis i argumenty. 

Zróbcie z tego finału święto beGM z ciekawą dyskusją a nie przekomarzanki rodem spod sklepu. 

potwierdzam, Mac odpowie na poziomie, ja się bawię dla odmiany!

23 minuty temu, tangiers napisał:

Ja bardzo bym prosil o rzeczowy game plan. Na razie otrzymalem w zamian emotki, probe sprowadzenia moich argumentow do absurdu, manipulowanie cytatow, czy argumenty oparte na winning bias.

Do roboty Qmac!

trzeci raz unikasz odpowiedzi :D widać, ze masz w sobie resztki godności :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qcin_69 napisał:

trzeci raz unikasz odpowiedzi :D widać, ze masz w sobie resztki godności

Ja juz odpowiedzialem w game plane. Proponuje 4:2 Heat. Jestes faworytem przed seria, ale na szczescie w koszykowce nie zawsze faworyt wygrywa, tylko lepiej przygotowana druzyna. Stworzyles team USA, kilku all starow nie pasujacych do siebie, majace fajne value jako assety. To nie zawsze tworzy zespol

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.