Skocz do zawartości

Ciśnieniowy Ekspres do kawy


MMM2121

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz aluminiową to dbaj o czystośc bo mają tendencje do śniedzenia zwłaszcza jeśli zostatnie jakiś brud w środku. Stalowe są co do zasady lepsze i trwalsze. Ale nadal od czasu do czasu lubię sobie zaparzyć kawę właśnie w kawiarce bo ten sposób parzenia wydobywa inne smaki niż ekspres. I jest o swego rodzaju fajny rytuał ( PS i ma taką zaletę ,że jest to cichy sposób parzenia kawy co rano jak reszta domowników jeszcze śpi jest bezcenne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, P_M napisał:

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-ecam23-260.bhtml#opis

Wg opisu jest cappucino, czyli to mi wystarczy, bo piję po prostu kawę z mlekiem, nie potrzebuję jakichś turbo udziwnień.

Hej

Sorki ,że dopiero teraz odpisuje. Ten co w linku wygląda solidnie i jeśli on ma podobne pokrętło do tego co ja mam to możesz regulować ilość piany i tworzyć albo latte albo capuccino albo nawet same spienione mleko pod czekoladę np ( dla dziecka) . Ogólnie ten system jest fajny do czyszczenia bo ma opcję Clean. Możesz wyjąc pokrętło i je umyć. Możesz wyjąc dyszę z której leci spienione mleko i umyć od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe w ekspresach do kawy (kilka tyś. sztuk) mówi kup Jurę a jak nie masz środków to Delonghi. Model nie ma znaczenia, różnią się tylko  systemami spieniania mleka, reszta to wodotryski bez znaczenia. Koniec rozmowy 🙂

Dokupić należy także dzbanek Brita lub inny filtrujący wodę i z niej korzystać, do żelazka takoż. Raz na kwartał odkamienić, np. Clinex Destoner dostępny w internetach, litr starcza na dwa lata. Nie kupować środków sygnowanych przez producenta ekspresu bo marża na nich jest zabójcza.

Edytowane przez NieMy
Dodanie info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 22:44, Me Myself and I napisał:

o ile masz zmieloną a mielić na wieczór to juz też nie to samo 

Miele wieczorem ale wkładam na noc do lodówki bo wtedy zachowa świeżość i aromat. Każdą kawę po otwarciu wkładam do lodówki bo dłuźej się trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspres dotarł ze dwie godziny temu. Montaż i uruchomienie bardzo proste i w ogóle wszystko w tym DeLonghi jest bardzo intuicyjne. Podoba mi się to, że czyszczenie w zasadzie następuje automatycznie, pojemnik na mleko można zdjąć, schować w lodówce i umyć w zmywarce. Krótko mówiąc - kawkę robi się szybko, łatwo i przyjemnie, a konserwacja nie zajmuje dwa razy tyle czasu, co zrobienie napoju.

Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie zjebałem nie biorąc tej Dinamiki Plus, ale powiedzmy sobie szczerze - będę robić trzy, może cztery kawy: cappuccino, latte macchiato i espresso. Nie jestem kawowym znawcą żeby zachwycać się jakimiś wymyślnymi kawami, których nazwy mówią mi tyle, co nazwiska rezerwowych zawodników Brescii. Jak na razie zatem wszystko na plus, no i żona przestała zrzędzić - dlatego daję 11/10.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Szukam ostatnio ekspresu do kawy, budżet tak koło 3000 i wpadła mi w oko Nivona 769 - ktoś ma/miał ekspresy z tej firmy? Warto? Czy może jednak kupić Delonghi?W Delonghi nie przekonuje mnie to, że jest pojemnik na mleko, wolałbym samą rurkę. Jeszcze widziałem, że niektórzy polecają ekspresy Melitta i już zrobił mi się mętlik w głowie od tych wszystkich opinii.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cloud napisał:

Szukam ostatnio ekspresu do kawy, budżet tak koło 3000 i wpadła mi w oko Nivona 769 - ktoś ma/miał ekspresy z tej firmy? Warto? Czy może jednak kupić Delonghi?W Delonghi nie przekonuje mnie to, że jest pojemnik na mleko, wolałbym samą rurkę. Jeszcze widziałem, że niektórzy polecają ekspresy Melitta i już zrobił mi się mętlik w głowie od tych wszystkich opinii.

Nivona bardzo dobre ekspresy. Sam używam wprawdzie kawiarki ale ostatnio kawę i tak pije w jednym z 3 biur pomiędzy którymi się przemieszczam i nivona robi najlepszą kawę dużo lepsza niż de Longhi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.