Skocz do zawartości

NBA 2020/2021 season - plotki, wolni agenci i trejdy


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

3 z 4 obecnie najlepszych trenerów jest czarna ( tylko Budelholzer drugi ).

Dodatkowo, trzeba rozpatrywać zbiór ludzi zaangażowanych w kosza właśnie, a tam stosunek czarncyh do białych zupełnie innych niż całej populacji w USA.

No i dla czarnoskórych, biały Amerykaniec trener to trochę jak w polskiej kadrze trenerem byłby Niemiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

 Dla mnie jest jasne, że czarnych zawodników jest w NBA więcej bo są lepsi. I strzelam, ale z dużym prawdopodobieństwem, że powodem tego, że tylko 50% trenerów - byłych zawodników-  było czarnych nie wynika z rasizmu a z ich zaangażowania w koszykówkę na sportowej emeryturze. Generalnie jest też tak, że  biali gracze w NBA muszą czymś nadrabiać braki fizyczne i braki w dynamice, które mają w stosunku do czarnoskórych zawodników. Myślę, że cecha która im na to pozwala może im później pomóc zostać trenerem. 

Jest taka możliwość.

Jest też możliwość, że stereotyp białego nerda bardziej przemawia do GM-ów niż czarnego nerda, więc parę razy czarni nie dostali pracy jako head coache, bo byli czarni, co powoduje potem, że proporcje trenerów bez doświadczenia grania na poziomie NCAA Division 1 (takich Jeffów Van Gundych) to 33 do 1 na korzyść białych od '76, z czego ten jeden czarny pracował niecały sezon z tankerem. 

Czy tak jest - szczerze nie wiem, bo skąd mam wiedzieć, ale eksperyment pt. ,,jak macie dwóch trenerów o bardzo podobnych kompetencjach, to spróbujcie dać raz na jakiś czas szansę czarnemu'' wydaje mi się bardzo niegroźny, gdy biali mają historycznie sporą nadreprezentację na tym stanowisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ignazz napisał:

Najlepszy jest Pop 

Pisałem najlepszy a nie najbardziej overrated.
Ilość zwycięst Popa bez Duncana na poziomie ponad 2runda?
ZERO. Tak jest ZERO. 0
W sumie Jego coaching bez Buda też słaby w PO zwłaszcza.
Mike odszedł po 2013, a wiadomo że ekipa w 2014 to grała do samo co sezon wcześniej na autopilocie, tylko przedłużenie mysli szkoleniowej Budenholzera.
Obecnie Pop to nawet do najlepszej połówki się nie łapie.
Można trollować Ignazz, ale są pewne granice.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

Tak jak twoje granice w nieuznawaniu jego zasług. Spotkamy się w połowie drogi będzie ok a nie co wpis to srasz na jego warsztat. Z poziomu oczywiście topu trenerskiego który jyz osiągnąłeś. 

A kto tu o nim wspomniał pierwszy? Bo ja nic na jego temat nie napisałem, tylko Ty.

A co do zasług, to uważam, że Jego wkład w każde mistrzostwo Spurs był taki sam jak wkład Tyrona Lue (którego uważam za top5 trenerów ever) w mistrzostwo Cavs. Pasuje?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BMF napisał:

Jest też możliwość, że stereotyp białego nerda bardziej przemawia do GM-ów niż czarnego nerda, więc parę razy czarni nie dostali pracy jako head coache, bo byli czarni, co powoduje potem, że proporcje trenerów bez doświadczenia grania na poziomie NCAA Division 1 (takich Jeffów Van Gundych) to 33 do 1 na korzyść białych od '76, z czego ten jeden czarny pracował niecały sezon z tankerem. 

Jest też możliwość, że stereotyp czarnoskórego atletycznego murzyna bardziej przemawia do GMów niż biali gracze, więc wiele razy biali nie dostali pracy w NBA jako zawodnicy. Co na ten temat sądzisz ?

Bo ja sądzę, że to jest totalna bzdura, tak jak totalną bzdurą jest to, że wybierani byli biali bo wydawali się bardziej odpowiedni z uwagi na.. kolor skóry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.