Skocz do zawartości

Charlotte Hornets 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Kucia już nie ma na forum więc choć fanem Hornets nie jestem to jednak od draftu lubię Haywarda. Gordon ma pecha i na tym forum i w USA . Bo najpierw był nie jesteś P.Georgem. Potem był zdrajcą Jazz . A teraz stał się symbolem nieudacznictwa Jordana. I by było jasne Hayward dostał monstrualną umowę , która psuje rynek na lata bo teraz już każdy z TOP 50 tej ligi będzie chciał mieć takie pieniądze. Z drugiej strony rozumiem Charlotte. Od lat nikt do nich nie chce iść . Żle wybierają w drafcie. Mają skład , który nie łapie się na PO. Oni potrzebowali kogoś kto przy dobrych wiatrach będzie rozważany jako wybór do ASG. I Hayward jeśli będzie zdrowy albo choć w 90% na poziomie tego z Jazz właśnie takim zawodnikiem jest.

Ale po tym , krótkim wstępnie napiszę co mi się w Hornets podoba a co nie. ( plus kilka uwag co do dzisiejszego meczu)

1 - Wbrew opinii wielu podoba mi sie ich wybór draftowy . La Melo wygląda o wiele wiele lepiej od swojego brata. Wysokie IQ boiskowe. Dużo widzi. JEgo podania są bardzo nieszablonowe. W obronie to cieżko się wypowiedzieć. Ale La Mello świetnie panuje nad piłką , Ma bardzo dobre warunki jak na swoją pozycję. Dziś w nocy pokazał kilka podań , które naprawdę budziły szacunek

W tej jednej akcji widać kilka rzeczy. On będzie dobrze zbierał. Nakręcał kontry a to podanie to naprawdę. wysoki poziom. Ma pecha bo jego nazwisko w NBA wywołuje .....niechęć ale to nie jest Lonzo, to nie jest ich ojciec. To jest naprawdę talent koszykarski. Hornets będą mieć  z niego pociechę

 

2 - PJ Washington. Ten zawodnik już rok temu wyglądał bardzo dobrze. Dziś grał jako center i choć na początku wyglądał na ciut zagubionego to już w drugiej połowie znacznie lepiej. Ma dobry rzut za 3 . W duecie z Bridgesem mogą pod koszem tworzyc ciekawą parę

 

3- Hayward - pomijając już kwestie jego kontraktu to dziś w nocy przypominał tego starego Jazzowego Gordona , który brał w piłkę i szedł na kosz

To jest właśnie Gordon , którego pamiętam z Jazz. Gordon w ogóle fizycznie wyglądał bardzo dobrze po obu stronach parkietu. W Hornets jego rola będzie podobna do tej , którą miał w Jazz to jest lidera w ataku .Kogoś kto bierze piłkę w trudnych momentach . Hayward powinien robić ponad 20 pkt na mecz na niezłej skuteczności.

Hornets oczywiście wciąz ma wielu słabych lub przeciętnych przepłaconych graczy , którzy nie pasują do ich składu jak Zeller czy Rozier ( w ogole im szybciej Ball będzie w s5 tym lepiej dla Charlotte). Ten sezon pewnie jeszcze będzie daleki od PO ale dla Charlotte to i dobrze bo im brakuje jeszcze jednego topowego talentu

Mają całkiem ciekawy zbiór młodzieży. - Bridges , Ball , PJ , bliżniacy Martin ( choć dziś akurat wygladali fatalnie) .. Potrzebują ogrania. Potrzebują może właśnie takiego eksperymentu jak granie niskim składem bez klasycznego centra. Weterani jak Zeller czy Rozier powinni może zaczynać mecze ale raczej nie kończyć.

 

Na pewno Hornets potrzebują sobie odpowiedz na kilka pytań

1- Czy z tego Monka będzie jakaś mąka jeszcze czy to już raczej gracz poza rotacją NBA?

2 - Czy Zeller nadaje się na rezerwowego centra

3 - Komu wcisnąć Roziera?

 

Za rok będą znowu mieli sporo gotówki do wydania i pewnie znowu kogoś przepłacą ale Hornets dawno już nie wyglądali na zespół z ciekawą przyszłością a teraz na pewno tak

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kubbas napisał:

Tylko ze wszystko to co ely napisales mozna bylo napisac o Lonzo

Nie nie można było. Lonzo jest niższy. Ramę tez ma gorszą. La Mello jak spedzi trochę czasu na siłownie i z trenerami to powinien przybrać na masie.I nie być takim chudzielcem

Jeśli chodzi o podania to La Mello miał wyższe AST% i niższy poziom strat. Lonzo nie ma takiej wizji. W tym co są identyczni to kiepski rzut tyle, że Lonzo oszukiwał wszystkich w UCLA bo miał wysoki procent i dlatego poszedł z nr 2. Lonzo pewnie jest lepszym obrońcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoje zdanie. Ball pasuje do Hornets a Hayward powinien się odrodzić. Będzie tym, kim był w Jazz (oby). Dorzucam skład

G: LaMelo Ball, Terry Rozier, Devonte’ Graham, Malik Monk, Grant Riller, Keandre Cook

F: Miles Bridges, Gordon Hayward, Caleb Martin, Cody Martin, Xavier Sneed, PJ Washington, Kahlil Whitney, Vernon Carey Jr, Jalen McDaniels

😄 Cody Zeller, Bismack Biyombo, Nick Richards

Trener: James Borrego

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma Kucia na forum? Wydawał się wiernym fanem.

Z pewnością może być to ciekawy sezon, który pokaże w jakim kierunku zmierza moja ulubiona organizacja. Dlaczego nikt nie wspomniał o Grahamie? Uważam, że gość będzie drugi sezon świetną wartością dla drużyny.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GlenRice napisał:

Dlaczego nie ma Kucia na forum? Wydawał się wiernym fanem.

Z pewnością może być to ciekawy sezon, który pokaże w jakim kierunku zmierza moja ulubiona organizacja. Dlaczego nikt nie wspomniał o Grahamie? Uważam, że gość będzie drugi sezon świetną wartością dla drużyny.

Pzdr

Kucio nie wróci. Napisz coś o Grahamie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, GlenRice napisał:

Dlaczego nie ma Kucia na forum?

Kucio po prostu postanowił kontynuować karierę poza strukturami tego forum

20 minut temu, GlenRice napisał:

Dlaczego nikt nie wspomniał o Grahamie

Nir napisałem bo mam wrażenie ,ze on strasznie kaleczy obronę i nie jest tak fajny jak pokazują jego statystyki. O wiele wyżej cenie sobie innych młodych Hornets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 17:35, kolader napisał:

😄 Cody Zeller, Bismack Biyombo, Nick Richards

biorąc pod uwagę, że są Carey jr, McDaniels i PJ kompletnie nie rozumiem idei podpisania Biyombo, gracz nadajacy się do wysłania do Chin albo do noszenia piwa na trybunach i ten fakt jestem w stanie znieść, ale oglądanie go jak gra już podoba mi się mniej

2 godziny temu, ely3 napisał:

Nir napisałem bo mam wrażenie ,ze on strasznie kaleczy obronę i nie jest tak fajny jak pokazują jego statystyki. O wiele wyżej cenie sobie innych młodych Hornets

tak i jego kończenie pod obręczą jest fatalne, ale wygląa jakby się trochę poprawił w przerwie w tym elemencie, przydałaby się jeszcze poprawa w playmakingu i/lub znaczacy w off-ball shot creation, zwłaszcza że za rok trzeba będzie podjąć jakąś długoterminową decyzję związaną z jego osobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KyleLowryass napisał:

biorąc pod uwagę, że są Carey jr, McDaniels i PJ kompletnie nie rozumiem idei podpisania Biyombo, gracz nadajacy się do wysłania do Chin albo do noszenia piwa na trybunach i ten fakt jestem w stanie znieść, ale oglądanie go jak gra już podoba mi się mniej

tak i jego kończenie pod obręczą jest fatalne, ale wygląa jakby się trochę poprawił w przerwie w tym elemencie, przydałaby się jeszcze poprawa w playmakingu i/lub znaczacy w off-ball shot creation, zwłaszcza że za rok trzeba będzie podjąć jakąś długoterminową decyzję związaną z jego osobą

Ja tylko zacytowałem sklad, dla mnie tez żaden z nich nie jest starterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 22:02, Eld napisał:

Good start.

Hayward złamał palec ręki rzucającej.

Ale zagra w pierwszym meczu..... W sumie w Jazz też grał pomimo drobnych urazów więc może znowu wróci stary dobry Gordon... Czego naprawdę mu mocno życzę bo w sumie chyba tylko Qcin z fanów Jazz przeklinał go mocno po zdradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 obejrzałem mecz i kompletnie nie wiem po tym jednym meczu co widzisz w tym lamelo. Talent jakiś tam ma, są rzeczy w których jest dobry ale wady są jeszcze bardziej widoczne. Na pewno w tym sezonie czeka go wiele meczy takich jak ten z 0/5. Na tą chwilę chyba jeden z najgorszych graczy w NBA, przynajmniej tak sadze po tym pierwszym meczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RonnieArtestics@lorak

I co nadal uważacie ,że LaMelo jest kiepski?

Ok ten jego rzut jakby z bioder z ruchem do przodu jest tak dziwaczny ,że aż nie wiem kto mu to doradził . Ale o dziwo jest skuteczny tylko pewnei za chwilę będzie dostawał sporo bloków. Czasem jeszcze nie rozumie się z kolegami i te niektóe jego podania do rolującego gracza czasem są za szybkie. Z dwa jego rzuty to wyglądały jak próby lobu i kolega z druzyny był spóźniony. Ale myślę, że on to poprawi . Jest naprawdę szybki z piłką . Nawet nie jest dziurą w obronie. No tylko ten rzut choć akurat na 3 mecz w dwoch był skuteczny za 3 i rywale nie moga go odpuszczać bo wtedy im trafi ten strzał z biodra

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok ten jego rzut jakby z bioder z ruchem do przodu jest tak dziwaczny ,że aż nie wiem kto mu to doradził . Ale o dziwo jest skuteczny

Na jakiej podstawie twierdzisz ze jest skuteczny?

20/80 w NBL

10/28 w NBA

chyba trochę mała próbka

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.