Skocz do zawartości
BullsFaN

Chicago Bulls 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt chyba nie miał wątpliwości, że zespół potrzebował gruntownej zmiany i taka nastąpiła. Po czasach Gar-Paxa, Freda i wuefisty "prawie Popa" Boylena do Chicago zawitał Donovan i Karnisovas wraz z kompanami. Do trzech razy sztuka, nareszcie dostaliśmy trenera, który jak to się kiedyś mówiło "ma pojęcie o robocie". Zadanie przed nim trudne, ponieważ Bulls to nie OKC, a brak klasycznego rozgrywającego i centra ze słuszną masą mogą się okazać sporym problemem. Sytuacji również nie ułatwił Karnisovas, ponieważ w drafcie wybrał obiecującego gracza, którego jak sam twierdzi pozycja na boisku jest jeszcze do ustalenia. Oby się nie okazało, że Williams też czuje się pf-em, bo może zrobić się śmiesznie. Billy musi zrobić swoje porządki i sprawdzić kto jest kim w tym zespole. Pierwsze kluczowe decyzje zostały już podjęte, ponieważ za taką można uznać odpuszczenie K.Dunna i to za darmo. Niektórych może zaskakiwać spuszczenie byłego #5 picku w drafcie tak lekką ręką, ale ewidentnie coś musiało być na rzeczy. Wydaje mi się, że zwyczajnie w świecie ktoś nareszcie na chłodno ocenił faktyczną wartość Krisa, która przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu była "low to nonexisten". Widocznie nic w tej kwestii się nie zmieniło, skoro nie podjęto próby wymiany za jakąś 2rnd drobnicę. Tak więc byłego rozgrywającego Providence nie ma już z nami za to swoją szansę dostał Denzel, który wydawał się pierwszy w kolejce do drzwi. Słusznie? Potrzebny jest kredyt zaufania. Podobnego zdania jest chyba Donovan, który zostawił roster praktycznie niezmieniony. Oczywiście trzeba wszystkich uspokoić, tak, tak, amerykański sen Felicio trwa w najlepsze, kasa leci, wygodne krzesełko tuż przy parkiecie i czasem trochę ruchu.

PG: Coby White, Tomas Satoransky, Garrett Temple, Ryan Arcidiacono
SG: Zach LaVine, Denzel Valentine
SF: Otto Porter, Patrick Williams, Chandler Hutchison
PF: Lauri Markkanen, Thaddeus Young
C : Wendell Carter Jr., Luke Kornet, Cristiano Felicio, Daniel Gafford

+ Adam Mokoka, Devon Dotson

Czy przy tak biernej polityce transferowej Byków i uwzględniając wątki zdrowotne, problemy Lauriego, dziurę pod koszem i brak prawdziwego rozgrywającego (dalej cenię White'a) można realnie mówić o PO? Zawsze byłem optymistą, ale kosztem którego zespołu Chicago może się znaleźć w top8, bo na ten moment liczba chętnych jest zdecydowanie większa niż przed rokiem. Czy jesteśmy lepsi od choćby takiej Atlanty? 🤔

Edytowane przez BullsFaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

28 minut temu, BullsFaN napisał:

Czy jesteśmy lepsi od choćby takiej Atlanty? 🤔

Spoko, Rondo uaktywnia się dopiero w PO, wiec szansę macie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, nba2midnight napisał:

Spoko, Rondo uaktywnia się dopiero w PO, wiec szansę macie;)

Pana Rondo chciałem w Bykach, żeby troszkę Cobiego podszkolił, a tu AK zafundował Garretta. 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dwóch dniach kompletnej ciszy w Bulls nic nie wskazuje na PO w najbliższym sezonie.

Wszystkie co lepsze nazwiska spłynęły z rynku wraz z moimi marzeniami o powrocie do ósemki 

4ty pick dziwny ale powtarzam to co pisalem- nie znam się na drafcie, a ten rok jest tak pod tym względem wyjątkowy, że nawet ci co się znają, nie mogą być raczej pewni swoich przewidywań.

W Bulls jest wciąż dużo rzeczy do ustawienia, jest mnóstwo znaków zapytania i tak naprawdę ten roster startuje od zera, bo w klubie zmieniło się zbyt dużo żeby wyrokować.

Na szczęście zmieniło się dokładnie tam, gdzie powinno się zmienić i to jest coś, co mnie trzyma przy życiu.

Roster, transfery to sprawa drugorzędna. Nie na długo oczywiście, bo oczekiwania są i muszą być.

Pierwsze co trzeba zrobić , to zmienić podejście fa do Chicago, pokazać, że ten klub jest już innym miejscem i tak zachęcić potencjalnych graczy.

A tego samą zmianą FO nie zrobi się w 2 miesiące. Zaufanie zawodników odbudowuje się ciut dłużej i być może dlatego Bulls są tak pasywni na rynku obecnie.

Czekam na sezon, czekam na trade dedline

No i czekam na Bradleya Beala

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy czegoś innego oczekiwał.....Liczyłem na Rondo lub nawet DJ-a jako mentora dla Cobiego, wypatrywałem solidnego drwala pod kosz, by Zellery tej ligi miały od czasu do czasu od czego się odbić gdy WCJ n-ty raz będzie zjadany pod koszem, chciałem by jeśli komuś dawać szansę to zawodnikom jak Josh Jackson i Harry Giles serdecznie dziękując Dunnom i jemu podobnym, z sentymentu wyczekiwałem powrotu syna tego miasta......a jest Garrett Temple!  Może Donovan nauczy Lauriego kozłować i zmieniać kierunek :D a nawet kończyć lewą ręką.  Jedno jest pewne w nadchodzącym sezonie, Lavine będzie jeszcze lepszy, co do tego nie mam wątpliwości. 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chicago może poczekać jeszcze rok. Zobaczyć czy Otto Porter przypomni sobie jak kiedyś grał. Sprawdzić młodych zawodników. Bulls już mają 15 zawodników na umowach które w większości skończą się za rok i wtedy Chicago może zacząć wabić gwiazdy. No ale najpierw młodzież wraz z Donovanem muszą pokazać jakość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, ely3 napisał:

Chicago może poczekać jeszcze rok. Zobaczyć czy Otto Porter przypomni sobie jak kiedyś grał. Sprawdzić młodych zawodników. Bulls już mają 15 zawodników na umowach które w większości skończą się za rok i wtedy Chicago może zacząć wabić gwiazdy. No ale najpierw młodzież wraz z Donovanem muszą pokazać jakość

Najlepszy statystycznie sezon OPJ zagrał zaraz po przyjściu do Byków, czyli nie tak dawno. Od niego należy oczekiwać by zwyczajnie w świecie się nie połamał, a wiele rzeczy będzie prostszych, tylko tyle. Co do młodzieży na kontraktach to aż tak dużo jej nie mamy, raptem 6 grajków poniżej 25 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BullsFaN za dużo oczekujesz po zespole, który latami był zarządzany w karygodny sposób i teraz nie jest wabikiem.

Otto ma praktycznie skreślony poprzedni sezon.

Mnie cieszy fakt, że wraz z Formanem, Paxonem i Boylenem wyleciał też sztab pseudomedyczny, to jest jedna z największych zmian i ciekaw jestem jak teraz będzie wyglądało całe przygotowanie medyczne w Bulls

Nawet jeśli w tym roku Bulls nie zagrają w po, nie będę płakał. To rok przejściowy i zespół potrzebuje czasu. Jeśli w trakcie sezonu zmajstują jakiś dobry trade i finalnie skończą w po to dobrze. Jeśli tego zabraknie, ale zobaczymy postęp i wreszcie jakiś konkretny kierunek, też będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bucks

Raptors

Celtics

Sixers

Heat

Nets

Hawks

pewniaki, Bulls nie maja podjazdu do żadnej z tych ekip z obecnym rosterem. To 7 spotów, do ósemki są Magic, Pistons, Wizards kolejne ekipy które raczej na pewno nie są gorsze od Bulls (na papierze Wizards lepsze fchoooj)

Cel na ten sezon to odbudowac Wendella, Lauriego, Chandlera. Sprawdzic tego rookasa, rozwijać Gaforda

No PO chyba nie ma co liczyc, w tej chwili przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś ci się Indiana zapodziała i problematyczni dla Byków Hornets, którzy również będą mocniejsi. 🙄

Edytowane przez BullsFaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, josephnba napisał:

Bucks

Raptors

Celtics

Sixers

Heat

Nets

Hawks

pewniaki, Bulls nie maja podjazdu do żadnej z tych ekip z obecnym rosterem. To 7 spotów, do ósemki są Magic, Pistons, Wizards kolejne ekipy które raczej na pewno nie są gorsze od Bulls (na papierze Wizards lepsze fchoooj)

Cel na ten sezon to odbudowac Wendella, Lauriego, Chandlera. Sprawdzic tego rookasa, rozwijać Gaforda

No PO chyba nie ma co liczyc, w tej chwili przynajmniej

Serio liczysz Pistons?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, kolader napisał:

Serio liczysz Pistons?

imho, pomyliło mu się z Pacers :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kolader napisał:

Serio liczysz Pistons?

Pacers!

Mea culpa 

Hornets to poziom Bulls raczej 

Co ciekawe największą aktywność w topicku Bulls wywołała pomyłka 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, josephnba napisał:

Pacers!

Mea culpa 

Hornets to poziom Bulls raczej 

Co ciekawe największą aktywność w topicku Bulls wywołała pomyłka 🤣

No nie wiem,  w zeszłym sezonie dwa razy w czapę mimo jednego meczu Lauriego 30+ i zwycięstwo z gatunku cudu, po jakimś kosmosie Lavine'a. Rozumiem, że nie cenisz Balla, ale gościu na rozegraniu jest na poziomie Doncicia dysponując lepszym kozłem i szybszymi nogami, plus doszedł niezadowolony połamaniec z Celtics a chłopaki jak np. PJ raczej nie próżnowali. Czy Chicago to poziom Hornets? nie jestem taki pewny....a piszę to jako wieczny optymista, niczym Daniec przed WC 2002. 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dojebales z tym porównaniem do donica 

Chyba piątek był gruby!

Bulls obiektywnie mogą być zajebiście słabi albo dużo lepsi niż myślę. Nowy trener, nowy sztab, nowe podejście medyczne, nowe zasady 

Horneta nie są aktualnie wg mnie wyżej, nie są też niżej.

Jeśli dojdzie Westbrook, wówczas faktycznie Bulls są w tyle 

Nieważne co zrobią hornets

Bulls w po 2021 raczej się nie wydarzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, josephnba napisał:

Dojebales z tym porównaniem do donica 

Chyba piątek był gruby!

Bulls obiektywnie mogą być zajebiście słabi albo dużo lepsi niż myślę. Nowy trener, nowy sztab, nowe podejście medyczne, nowe zasady 

Horneta nie są aktualnie wg mnie wyżej, nie są też niżej.

Jeśli dojdzie Westbrook, wówczas faktycznie Bulls są w tyle 

Nieważne co zrobią hornets

Bulls w po 2021 raczej się nie wydarzy

Serio kwestionujesz wizję Balla? To chyba pierwszy raz takie coś czytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BullsFaN napisał:

Serio kwestionujesz wizję Balla? To chyba pierwszy raz takie coś czytam.

Kwestionuję jego porównanie do donica 

Na razie to on grał w lidze kaloszy, więcej promocji pochodzi od brandu bbb niż z grania na poważnym poziomie z poważnymi przeciwnikami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, josephnba napisał:

Kwestionuję jego porównanie do donica 

Na razie to on grał w lidze kaloszy, więcej promocji pochodzi od brandu bbb niż z grania na poważnym poziomie z poważnymi przeciwnikami 

Boisko pokaże kto miał rację...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BullsFaN napisał:

Boisko pokaże kto miał rację...

Jednego balla już zweryfikowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fultz to oden case 

Chłopak się posypał przez urazy, później sixers zrobili mu jeszcze rozpierdol, widać nie tylko Bulls mieli koszmarny sztab medyczny 

To talent na miarę swojego pokolenia, szkoda że przez urazy nie zobaczymy go już raczej nigdy w pełnej formie 

Fox mnie nie porywa, za gorąca głowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi