Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 2020/2021


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

cały czas żałuje, że rzucili się na Capelę, zamiast poczekać na Noela, zgarnąć go za tanioche, a dał by bardzo podobne value po obu stronach parkietu. Teraz będą mieli lekko związane ręce, no ale trudno się mówi. Również szkoda, że nie poszli w Granta, bo Grant/Noel zapewniło by świetny fit do Younga, Kevina i Huntera, a dali by naprawdę sporo po obu stronach

Obawy mam co do Bogdana i Gallo, bo oni będą okropni w defensywie. Właściwie to nie widzę, jak można ich ukryć. Spory mankament to też to, jak będą wyglądały poszczególne unity. Kto będzie w S5? Zakładając stały rozwój Huntera, powinni pójść w coś na wzór Trae-Kevin-Hunter-Collins-Capela. Ale trudno powiedzieć czy on w ogóle zostanie, bo kompletnie mi tu nie pasuje. 2nd unit to powinno być Rondo-Dunn-Bogdan-Gallo-Fernando/Okongwu. No i to znów szkoda, że nie ma Granta, bo mając go zamiast Collinsa, mieliby ogromny upgrade w defensywie, i człowieka, który może by nie zastąpił Youngowi tego co dawał John, ale też jest respektowanym lob threatem który ma stabilną i pewną trójkę. Nie wiem tylko gdzie zmieścić Reddisha, który zanotował spory progres od stycznia, a przy takiej sumie talentu na pozycjach 2-4 może być mu trudno o minuty

Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać nowej Atlanty i Trae'a dominującego ligę, będzie spora rywalizacja o minuty co powinno pozytywnie na wszystkich zadziałać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czym Collins zasluzyl sobie na tak slaby PR, ze w tym temacie sie go wysyla na lawke 😮 . I zaluje, ze zamiast niego nie maja Jeramiego Granta 😮

Collins byl rok temu jedynym graczem, ktory cokolwiek dawal rade w obronie, i to w zespole, gdzie problemem byl powrot z ataku do obrony bez oddania latwych punktow. Do tego ma zajebisty skillset w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chytruz napisał:

Nie mam pojecia czym Collins zasluzyl sobie na tak slaby PR, ze w tym temacie sie go wysyla na lawke 😮 . I zaluje, ze zamiast niego nie maja Jeramiego Granta 😮

Collins byl rok temu jedynym graczem, ktory cokolwiek dawal rade w obronie, i to w zespole, gdzie problemem byl powrot z ataku do obrony bez oddania latwych punktow. Do tego ma zajebisty skillset w ataku.

To raczej konsekwencja polityki Hawks , którrzy biorą zawodników na jego pozycje. Ogólnie nie podpisują z nim nowej umowy i tak jakoś wygląda na brak dobrej chemii pomiędzy nimi. Stąd ogólne pytanie co z nim nie tak ,że nie jest traktowany jak ich drugi najlepszy gracz ( no może teraz lepiej pasować drugi najlepszy młody).. 

Duet Capela-Collins powinien stawiać ścianę pod koszem i Hawks dość sensownie obudowuje Trae by ukryć jego słabości . Collins na maxa nie zasłuje ale te 88/4 to już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci Hawks będą wyglądać, z całym szacunkiem dla młodzieży Hawks, ale poza duetem Trae-Collins tam nie ma nikogo, kogo w razie czego nie dałoby się zastąpić. Atlanta w zeszłym roku była na ostatnim miejscu w 3P%, więc dodanie dwóch volume shooterów to bardzo logiczne rozwiązanie. Nie widzę też problemu z podziałem minut. To jest drużyna 20W, która dodała 2 weteranów (z Capelą w sumie trzech), żeby powalczyć o PO i logicznym jest, że ci, którzy grali ok. 30 minut w zeszłym sezonie, teraz będą grać mniej, bo są za słabi, żeby grać więcej. Wątpię też, żeby Bogdan, Gallo i Capela dostawali po 30 min, raczej między 22-28. Myślę też, że będą powoli wprowadzać Okongwu i Collins będzie grał minuty na 4 i 5.

Potencjalna piątka Trae-Bogdan-Huerter/Reddish-Gallo-Collins może wyglądać pięknie. Mam też nadzieję, że Young nieco odda piłkę i pobiega w tym sezonie więcej off-ball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Gallo, Collins i Capela to zupelnie rozni gracze, Collins bedzie gral starting PFa z Capela i C z Gallo, kiedy Capela zejdzie.

Ale może też być sporo układów Gallo-Capela bez Collinsa. To że są rózni to prawda ale każdy z nich będzie zarabiał ponad ok 20 mln.. 

I jeśli rzeczywiście Gallo akceptuje role z ławki to w sumie spoko to trochę ułatwia koncept gry ale i tak dziwne ,że nie słychać z obozu Hawks żadnych sugestii na temat nowej umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawił, ale nie jest tam żadnym playmakerem. W porządku wygląda jako rim protector, ale już przeciętnie broni switche, przeciętnie broni pnr z atletycznymi guardami i nie ma naturalnych instynktow, co jest barierą w kwestii ciągłego rozwoju po tej stronie. Natomiast, faktem jest, że jest nieoceniony dla Trae'a i to, co obaj razem wyczyniają jest po prostu niesamowite i strasznie przyjemne dla oka. Collins może się fajnie uzupełniać z Clintem w defensywie i dawać świetny impact w ofensywie dzięki Trae'owi, ale trudno powiedzieć, czy jest wart maksa, którego będzie chciał. Trzeba czekać na sezon i zobaczyć, jak to wszystko będzie się dalej rozwijać

Rzeczą, która kocham w Hawks to to, że oni mają obecnie mnóstwo ball handlerów. Już roku temu mieli ten fajny lineup Trae/Kevin/Reddish/Hunter/Collins co dawało 5 ball handlerów, chyba nie trzeba tłumaczyć jak zajebista jest to sprawa. A teraz patrzysz w ich skład i masz: Trae, Kevin, Reddish, Hunter, Collins, Bogdan, Gallo, Rondo i Dunn.

I coraz bardziej przekonuje się co do podpisu Bogdana, zerknijcie tylko na to: Bogdan Bogdanovic had an awesome season from mid range: 86%-ile in short mid 91%-ile long 93%-ile all

I na to: With 0.87 points per possession on 226 P&R ball handler possessions, Bogdanovic would have been Atlanta's second best P&R scorer (on decent volume) after Trae last season. Really, really nice addition to the offense as a secondary creator; helps use Trae off ball more.

Niesamowicie to odciążą Younga i generalnie bardzo pozytywnie wpłynie na ofensywę obu unitów posiadanie quality 2nd ball handlera

I Gallo pomimo braków w obronie i słabej atletyczności, w ustawieniu z Trae, Bogdanem i Capelą, którzy mają potężne gravity, będzie genialny Zdjęcie

ofensywnie będą kręcić się wokół Mavs, o ile nie będą lepsi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawks wydają się iść w kierunku tego, z czym mi się najbardziej przez lata kojarzyli - środek playoffowej stawki na wschodzie. Za dobrzy na odpadanie w pierwszej rundzie, za słabi na meldowanie się w finale konfy. Ogólnie to jest taki nijaki zespół, chociaż jakoś w ich stronę zerkam, bo miałem okazję odwiedzić ich halę w zeszłym roku i sentyment został. 

Roster jest młody, rozwojowy. Jeśli nie dogadają się z Collinsem, to będą moim zdaniem żałować. Z drugiej strony gość podoba mi się od draftu i oby nie trafił za pieniędzmi do jakiejś c***wej organizacji. Fanem Trae nie jestem, ale rozumiem że może się niektórym podobać. Świetny ruch z Bogdanem, jest też ciekawy człowiek januarego - Huerter. Reddish mnie rozczarował, ale na rolesa się nadaje. Hunter sam nie wiem. 

Capela nawet pasuje do reszty młodego towarzystwa i ciężko typa wypychać, bo wzięli rookie pod kosz. Jeśli chcą grać poważnie w tym roku, to jest im potrzebny, a młody niech ogrywa się z ławy. Jak okaże się mocny, to wtedy będą kombinować. Na ten moment nie powinni ruszać Capeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matek napisał:

Ogólnie to jest taki nijaki zespół,

I tu właśnie wychodzi piękno sportu, bo dla mnie (nie licząc Nuggets oczywiście) to Hawks i Memphis są najbardziej ekscytującymi teraz zespołami w NBA i pewnie regularnie i często będą gościć w moim League Pass. Strasznie mnie jara perspektywa oglądania Bogdana, Trae i Gallo razem, a i ten OO z draftu jeśli będzie zdrowy to ponoć super prospekt + mam trochę sympatii do Huertera oraz Huntera.

Tylko ten Collins mi tam przeszkadza, bo nie jestem fanem i mam wrażenie, że dla przyszłości Hawks lepiej byłoby go zdealować niż przedłużać za dużą kasę latem. No ale moim zdaniem Hawks (choćby przez wiek zawodników, bo przecież ich liderem jest gość na rookie umowie) są teraz dużo bardziej ciekawi niż Hawks Budenholzera z czwórką all-starów, a taka "przeciętność" na poziomie drugiej rundy to dla organizacji typu Hawks byłaby świetna sprawa IMO, zwłaszcza że jesli utrzymasz coś takiego przez parę sezonów (nie mówię, że już teraz są na takim poziomie, ale nawiązuje do tego co napisałeś, że idą w tym kierunku) to zawze może pojawić się nagła szansa na coś więcej i ten mistrzowski sezon, bo kontuzje, bo ktoś na rynku jest dostępny etc., trochę jak Raptors, którzy byli tak zakopani w przeciętność duetem DDR-Lowry, a zrobili run po tytuł i po odejściu Kawhia nadal są Playoffs zespołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, matek napisał:

Hawks wydają się iść w kierunku tego, z czym mi się najbardziej przez lata kojarzyli - środek playoffowej stawki na wschodzie. Za dobrzy na odpadanie w pierwszej rundzie, za słabi na meldowanie się w finale konfy. Ogólnie to jest taki nijaki zespół, chociaż jakoś w ich stronę zerkam, bo miałem okazję odwiedzić ich halę w zeszłym roku i sentyment został. 

meh.

Wcześniej był team dobrych wyrobników jak Horford, Millsap, Korver, ISO Joe, tylko zawsze brakowało tego jednego, który wyjdzie przed szereg i pociągnie to dalej. Teraz mają niby Kędziora, który ma być tym koniem pociągowym i dozbierali wokół niego ludzi mogących mu pomóc w ciągnięciu tej furmanki. Musieli to zrobić, bo co Young zerka na wiadomości, to Luka jest wychwalany pod niebiosa, a on w czasach plagi kontuzji w zeszłym sezonie miał koło siebie (z całym szacunkiem) Jabariego Parkera :)  

Ciekawy team, na pewno obejrzy się kilka spotkań, ale nie wiem czy LIoyd Pierce to jest trener do walki o play-off's już teraz i zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 13:35, karpik napisał:

Potencjalna piątka Trae-Bogdan-Huerter/Reddish-Gallo-Collins może wyglądać pięknie.

Tu to DRtg będzie bliski 118 ;) Capela na pewno będzie w większości meczy w S5 wychodził.

W dniu 25.11.2020 o 13:52, Chytruz napisał:

No tak, jak Collins pojdzie na lawke.

Schlenk powiedział, że Gallo przychodząc zgodził się na dużą rolę, ale z ławki. Tu na SF musi wychodzić bdb obrońca, bo inaczej będą mieć defensywę porównywalną lub gorszą niż rok temu... kiedy jedynie Bembry coś bronił. Natomiast nie wiem, czy Hunter/Reddish zaczną ogarniać defensywę na poziomie NBA, bo rok temu to wyglądali słabo - jak zagubieni we mgle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dannygd napisał:
W dniu 25.11.2020 o 12:52, Chytruz napisał:

No tak, jak Collins pojdzie na lawke.

Schlenk powiedział, że Gallo przychodząc zgodził się na dużą rolę, ale z ławki.

Mialem na mysli, ze Gallo bedzie gral z Capela, jak Collins pojdzie na lawke w trakcie meczu. 48 mpg nie zagra nawet na koksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chytruz napisał:

Mialem na mysli, ze Gallo bedzie gral z Capela, jak Collins pojdzie na lawke w trakcie meczu. 48 mpg nie zagra nawet na koksie.

Tak, ja Ciebie zrozumiałem, ale że to było poniekąd w odp do wcześniejszego postu z Gallo w S5 to wrzuciłem jaki plan mają. Osobiście też uważam, że Collins aż tak zły w D nie jest, więc jakoś S5 poprawia, ale jest spora szansa że jak na ext się nie dogadają to pójdzie w dealu i Gallo wskoczy do S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie Collins widzę ,że postepuje zgodnie z tym co mówił pół rok temu. Chce otrzymać maxa i nie schodzi ze swoich żądań nawet o centa. Jak widać Hawks mu nie chcą tyle dać. Ciekawe jak to się zakończy za rok. Będzie casus Noela czy jednak ktoś zdesperowany rzuci tego maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.