Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2020/2021


jack

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, nba2midnight napisał:

https://twitter.com/ShamsCharania/status/1412970784885149697
 

Sources: Candidates for lead assistant role for Portland Trail Blazers and new head coach Chauncey Billups: Former Bulls/Clippers coach Vinny Del Negro, ex-Wizards/Thunder coach Scott Brooks and Lakers assistant Lionel Hollins.

To dopiero lista. Tylko Hollins wydaje się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Del Negro i Brooks to złe opcje jako asystent?

Pierwszy po prostu słabo się nadaje na HC, ale jest dobrym analitykiem i świetnie potrafi rozwijać talenty poszczególnych graczy - niestety, dosyć archaicznie podchodzi do opierania całej ofensywy ja kluczowym PG, co w dzisiejszych realiach (gdzie ruch piłki i pace są kluczowe) jest pewnym problemem - choć w swoich czasach (np. w Bulls) to wręcz innowacyjny był ;) .

Brooks podobnie, świetny trener na sali, mega skupiający się na detalach, ale kiepski HC/strateg  na boisku. Podobnie jak Del Negro - dużo opiera na PG (dużo było pretensji o to, że opiera grę na Westbrooku a nie na Durancie i Hardenie) i grze ISO. 

Generalnie to nie wiem jaki plan ma Billups na taktykę, ale kandydaci maja podobny profil i być może szykowani są pod Liliarda, żeby został.

Niemniej ja chętni bym zobaczył tam Hollinsa, a Brooks niech idzie do LAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 12:34, dannygd napisał:

A czemu Del Negro i Brooks to złe opcje jako asystent?

Pierwszy po prostu słabo się nadaje na HC, ale jest dobrym analitykiem i świetnie potrafi rozwijać talenty poszczególnych graczy - niestety, dosyć archaicznie podchodzi do opierania całej ofensywy ja kluczowym PG, co w dzisiejszych realiach (gdzie ruch piłki i pace są kluczowe) jest pewnym problemem - choć w swoich czasach (np. w Bulls) to wręcz innowacyjny był ;) .

Brooks podobnie, świetny trener na sali, mega skupiający się na detalach, ale kiepski HC/strateg  na boisku. Podobnie jak Del Negro - dużo opiera na PG (dużo było pretensji o to, że opiera grę na Westbrooku a nie na Durancie i Hardenie) i grze ISO. 

Generalnie to nie wiem jaki plan ma Billups na taktykę, ale kandydaci maja podobny profil i być może szykowani są pod Liliarda, żeby został.

Niemniej ja chętni bym zobaczył tam Hollinsa, a Brooks niech idzie do LAL.

to masz ;)

 

atus/1413505821871263751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to budowanie narracji w stylu "chciałem zostać, dałem wam szansę, ale nie wzmocniliście zespołu na tyle, żeby walczył o tytuł, więc nie miałem wyboru".

Blazers nie mają środków, żeby znacząco wzmocnić ten roster i Lillard to wie. IMO decyzja już została podjęta, a rozwiązanie będziemy mieli jeszcze tego lata, ale w drugiej jego części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jendras napisał:

A dla mnie to budowanie narracji w stylu "chciałem zostać, dałem wam szansę, ale nie wzmocniliście zespołu na tyle, żeby walczył o tytuł, więc nie miałem wyboru".

Blazers nie mają środków, żeby znacząco wzmocnić ten roster i Lillard to wie. IMO decyzja już została podjęta, a rozwiązanie będziemy mieli jeszcze tego lata, ale w drugiej jego części.

Po tylu latach gadania o tym, że nie musi zdobyć z Blazers mistrzostwa już nie ma szans na zachowanie twarzy przy żądaniu wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jendras napisał:

Blazers nie mają środków, żeby znacząco wzmocnić ten roster i Lillard to wie. IMO decyzja już została podjęta, a rozwiązanie będziemy mieli jeszcze tego lata, ale w drugiej jego części

Wiesz rok temu mozna było to samo powiedzieć o Bucks a jakoś ( dużym kosztem) pozyskali i Holidaya i Tuckera i mało co by mieli też Bogdanovica.

Blazers wciąz mają kilka opcji - Powell czy McCollum plus wybory i może wpaść ktoś sensowny - na razie nie mam pomysłów. Ale czysta fantamasgoria ale Pelicans dochodzą do wniosku ,że do Ziona potrzebują strzelców za 3 i oddają Ingrama za McColluma plus jakieś wybory ... Albo Raptors oddaje Siakama... Ja bym nie wykluczał ,że jakiś ruch będa w stanie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Behemot napisał:

Po tylu latach gadania o tym, że nie musi zdobyć z Blazers mistrzostwa już nie ma szans na zachowanie twarzy przy żądaniu wymiany. 

On sobie to tak wytlumaczy, ze w jego mniemaniu wyjdzie z twarza i wszystko bedzie calkowicie uzasadnione, nie martw sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ely3 napisał:

No i Powell zrezygnował z ostatniego roku kontraktu i będzie wolnym agentem... Biorąc pod uwage ile jest wolnej gotówki i jak mało sensownych graczy to może ktoś go grubo przepłacić

 

Portland musi zrobić wszystko, aby go zatrzymać, inaczej Olshey  osłabi swoją i tak już nie najmocniejszą pozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pdxpl napisał:

Portland musi zrobić wszystko, aby go zatrzymać, inaczej Olshey  osłabi swoją i tak już nie najmocniejszą pozycję

Oby nie. 100 mln za sezon 3 zawodników z których żadne nie ma więcej niż 190 cm wzrostu to nie jest dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał:

Oby nie. 100 mln za sezon 3 zawodników z których żadne nie ma więcej niż 190 cm wzrostu to nie jest dobry pomysł. 

no, obecność CJa w Portland staje się zbędna i z finansowego, i ze sportowego względu. Jesli nie zatrzymają Norma, to ten deal z TOR wyjdzie bardzo słabo- strata obiecującego Trenta za poł roku Powella...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pdxpl napisał:

no, obecność CJa w Portland staje się zbędna i z finansowego, i ze sportowego względu. Jesli nie zatrzymają Norma, to ten deal z TOR wyjdzie bardzo słabo- strata obiecującego Trenta za poł roku Powella...

Od początku pisałem, że ten trade jest beznadziejny i tak właśnie się skończy. Było wymieniać CJa a zostawić o wiele tańszego Trenta. Ale Olshey wolał robić ruch dla Lillarda pod walkę o mistrza w obecnym sezonie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Od początku pisałem, że ten trade jest beznadziejny i tak właśnie się skończy. Było wymieniać CJa a zostawić o wiele tańszego Trenta. Ale Olshey wolał robić ruch dla Lillarda pod walkę o mistrza w obecnym sezonie 😀

ale nadal może wyjść z tego z twarzą, jesli zatrzyma Powella i zdoła znaleźć chętnego na CJa. Norm to lepsze dopasowanie dla Lillarda niż CJ i Trent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

Od początku pisałem, że ten trade jest beznadziejny i tak właśnie się skończy. Było wymieniać CJa a zostawić o wiele tańszego Trenta. Ale Olshey wolał robić ruch dla Lillarda pod walkę o mistrza w obecnym sezonie 😀

no i to się broniłoby, bo furtka na mistrzostwo była otwarta jak nigdy ..

No ale zabrakło szczęścia, a Lilard nie jest tak dobry jak sam o sobie mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.