Skocz do zawartości

Orlando Magic 2020/2021


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy są jeszcze na forum kibice Magic. Drużyny, która popadła w przeciętność i, niestety, końca tej przeciętności nie widać...

 

Wydawało się jeszcze całkiem niedawno, że w Orlando może zrodzić się całkiem niezły, młody team. No i wszystko poszło się walić, bo niestety Orlando opiera swoją przyszłość na gościu, który jest chyba bardziej szklany niż słoń z porcelany. Nie sposób odmówić dużego talentu Isaakowi, tylko co z tego, jeżeli nie ma szans tego talentu pokazać. No i pojawiają się informacje, że nie pokaże ich najbliższym sezonie. A zaraz czas na extension? Dawać mega ofertę, czy nie dawać?

Wiadomo już, że Fournier skorzysta z player option i 17 baniek, a więc będzie męczył Orlando jeszcze sezon. Wcale mu się nie dziwię.

 Mówi się, że Minnesota chce pozyskać Gordona za pierwszy pick. Uważam, że brać. Pewnie Gordon się jakoś tam rozwinie i coś pogra, ale raczej już nie w Orlando.

Do tego marzy mi się oddanie Vucevica do GSW za drugi pick. Przy takich dwóch ruchach wybór Edwardsa i Wisemana (bo z Bamby to raczej nic nie będzie). Wiem, że to s-f, ale bez takich ruchów w Orlando skazują się na przeciętność. Takie dwa ruchy dałyby niesamowity impact.

W każdym razie czas wyborów przed władzami Magic: kroki w tył, aby była szansa skoczyć do przodu, czy niewielkie ruchy, które nic nie zmienią. 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Raczej, że za jakieś kombinacje z #17 jak coś :) 

Mówi się jednak o jedynce:

https://probasket.pl/nba-timberwolves-oddadza-swoj-pick-za-gordona/

Po kiego grzyba Orlando nr 17, jeżeli chcą iść w drafcie w górę? Numery 15 i 17 nic nie dają. To wpadanie w przeciętność i wyciągnięcie zapewne jakichś przeciętnych grajków. A jeżeli tank, bo z tym całkowicie się zgadzam, to tylko do góry w drafcie, a nie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "rozbicie się" to niby najłatwiejsza droga, ale w wypadku Magic chyba jedyna słuszna. Niech pozyskają assety z Gordona czy Vuka i przytankują ten rok bez Isaaca, bo ten zespół jest w mało ekscytującej przeciętności.

Btw sam jestem fanem Gordona, cenię też Vuka, ale pozyskanie za nich #1 i #2 nawet tego draftu to mocne fantasy.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uda się Jrue ściągnąć, a Grantowi ktoś mocno zapłaci (Hawks?) to nie obraziłbym się na Gordona w Denver :P

https://orlandomagicdaily.com/2020/10/08/orlando-magic-trade-targets-aaron-gordon-trade-scenarios/3/

Taki trade wyglądałby zbyt dobrze ze strony Nuggets, ale opłacenie tego 1 pickiem z 1 rundy juz mialoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Nie, nie mówi się:) 

Nawet w źródle (o ile tak można nazwać probasket, sorry :Dktórym podajesz też nie ma takiego info, tylko napomknienie o Darrenie Wolfsonie, który sam nie jest żadnym źródłem i być może gdzieś sobie napisał jakieś spekulacje :P 

Oczywiście wykluczyć niczego nie można, ale nah, not even close z myśleniem, że Gordon da #1 w drafcie. Prędzej jakieś 3x trade down Rosasa z wielkim mieszaniem bym widział, by skończyło się coś w rodzaju spadający Johnson + +- #10 za Gordona + #17 :) 

Ja tam już za stary jestem, żeby wierzyć we wszystko, ale też nie takie rzeczy w życiu widziałem, żeby powiedzieć, iż nie jest to możliwe. Kwestia determinacji. Jeżeli Wolves uznają, że Gordon pasuje im do Townsa, jak nikt inny, to dlaczego nie. Widziałem znacznie gorsze wymiany. Natomiast jeżeli miałoby to dotyczyć picku nr 17, to byłoby to oczywiście bez sensu dla Magic, gdyż Aaron jest jednak więcej wart niż taki numer i ma niezły kontrakt, a nadto oznaczałoby to jakichś zapychaczy, którzy Magic nie są potrzebni. Ale zobaczymy. W każdym razie Orlando coś powinno poczynić z tym fantem.

9 minut temu, Chytruz napisał:

1 sezon z 42W i 8x z losing record w 9 lat to nie jest przecietnosc ziom ;]

 

Jak słusznie wskazano powyżej, dwa ostatnie sezony tak. Wszystko wcześniej to już pre-historia, o której nikt nie pamięta😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuchał wypowiedzi Weltmana po sezonie to powinien zdawać sobie sprawę, że w Orlando raczej żadnego tanku nie będzie. 

1. Oni bardzo cenią Vuca i chcą z nim dalej budować (przy Bambie na razie zbyt dużo znaków zapytania, by już teraz polegać na nim jako 1C). Nie oszukujmy się. Pozostanie takiego gracza jak Vucevic (+ Fournier, bo też pewnie zostanie, przynajmniej nie widać jakichkolwiek plotek jakoby miał zostać wymieniony) może nie robi z nich mocnego gracza, ale w dalszym ciągu będą drużyną walczącą o PO i pewnie realizującą ten cel. 

2. Kontrakty telewizyjne są negocjowane na podstawie wyników sportowych (a i pewnie jakieś bonusy za konkretne wyniki są do tych umów wpisywane, bo to długie 10-letnie umowy i ciężko przewidzieć, co się będzie działo z drużyną w tak długim czasie, a żadna tv nie będzie płacił tankerowi tyle, co contenderowi). Obecny kontrakt Magic z Fox Sports Florida wygaśnie po sezonie 2025/2026, ale umowy są negocjowane już kilka lat wstecz. Na realgm ktoś wrzucał, że już w 2022 (poprzedni kontrakt, który wszedł w życie w sezonie 15/16 wynegocjowany był już w 2013) roku można się spodziewać negocjacji nowego kontraktu telewizyjnego. Taki sezon tanku to nie byłaby zbyt dobra podstawa do negocjacji z lokalną telewizją (i generalnie cały okres bieżącej umowy poza dwoma ostatnimi sezonami), ale jeśli udałoby się trzeci raz z rzędu wejść do PO to już fajnie wzmocni ich pozycję. Pod ten punkt można podpiąć też inne aspekty biznesowe. Umowy sponsorskie itd. 

3. Hammond i Weltman wyznają inną filozofię, niż budowa przez tank (nawet krótki). Wystarczy spojrzeć jak budowane było Milwaukee za czasów Hammonda. W zasadzie tylko jeden okropny sezon, po czym w drafcie wzięli J. Parkera (który i tak nie jest częścią obecnych Bucks), ale ciężko stwierdzić czy oni tankowali, jeśli za liderów zespołu robili tam Knight i Sessions. Weltman wspominał, że zależy im na znalezieniu sposobu, by z obecnej sytuacji zrobić krok w przód i stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym. I w tym kierunku działają. Nie słychać wypowiedzi typu: lepiej czasem zrobić krok wstecz, by potem zrobić dwa do przodu. 

Oczywiście nie oceniam, czy to dobra filozofia, czy zła (są plusy i minusy wiadomo), ale próbuję wyjaśnić, że tanku to w przypadku Magic nie należy się spodziewać. Przynajmniej ja bym się bardzo zdziwił, jakby duet WeHam nagle zmienił koncepcję budowy tego zespołu, bo cały czas mówią o zupełnie czymś innym. 

Jeśli już ktoś z tych ważnych graczy odejdzie to chyba rzeczywiście ten Gordon. O'Connor coś pisał, że szukają trade up. Gdzieś na twitterze widziałem ploty, że pod kątem Hayesa. Lubię Gordona, ale cieszyłbym się, gdyby Hayes wpadł do Magic. 

Za Fourniera raczej nikt nic ciekawego nie zapłaci, a za paczki typu jak Cavs za Drummonda to Magic go nie oddadzą.

Vucevicia mocno cenią. Tu naprawdę by musiała być jakaś bardzo dobra oferta, żeby rozważali jego oddanie. 

Za jakiś tydzień, dwa będziemy o wiele mądrzejsi i wtedy można będzie określić w jakim kierunku ostatecznie pójdą, ale powtórzę jeszcze raz, rewolucji ciężko się spodziewać. Mnie nie zaskoczy nawet jak tu żadnych większych ruchów nie będzie :)

Aha, przydałoby się Aminu gdzieś zrzucić. 

Czekam na rozwój Fultza, dobre wejście do drużyny Okeke, powrót do zdrowia Bamby i Isaaca oraz fajny wybór w drafcie. 

Btw, jeśli zostanie im ten #15 pick. Kogo widzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

(...) Vucevicia mocno cenią. Tu naprawdę by musiała być jakaś bardzo dobra oferta, żeby rozważali jego oddanie. 

Za jakiś tydzień, dwa będziemy o wiele mądrzejsi i wtedy można będzie określić w jakim kierunku ostatecznie pójdą, ale powtórzę jeszcze raz, rewolucji ciężko się spodziewać. Mnie nie zaskoczy nawet jak tu żadnych większych ruchów nie będzie :)

Aha, przydałoby się Aminu gdzieś zrzucić. 

Czekam na rozwój Fultza, dobre wejście do drużyny Okeke, powrót do zdrowia Bamby i Isaaca oraz fajny wybór w drafcie. 

Pierwszy ruch jest😋The Orlando Magic have signed rookie forward Chuma Okeke.

Totalna niewiadoma, co z niego będzie. Nie widziałem człowieka, więc się nie wypowiadam.

Zdaję sobie sprawę, że - niestety - może nie być tankowania z różnych powodów. Z wielu wypowiedzi wynika też, że Vucević ma stanowić podstawę drużyny w najbliższym czasie. Dlatego m.in. napisałem, że oddanie Gordona i Vuka za nr 1 i 2 to s-f i to mocne (oczywiście z innych względów również). Problem jest tylko taki, że to, co jest teraz, do niczego nie prowadzi. I to jest problem.

 

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Btw, jeśli zostanie im ten #15 pick. Kogo widzicie? 

Też jestem ciekaw, bo bardzo mało widziałem tych, co są typowani do draftu. Tu są jakieś analizy:

https://orlandomagicdaily.com/

Generalnie, wszędzie obstawiają dwójkę lub combo. Tyle że podobno Magic chcą ściągnąć Dennisa Smitha jr., który już w drafcie był typowany do Magic. A to mogłoby zmienić priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomaszan napisał:

Pierwszy ruch jest😋The Orlando Magic have signed rookie forward Chuma Okeke.

Totalna niewiadoma, co z niego będzie. Nie widziałem człowieka, więc się nie wypowiadam.

Formalność, ale wałek fajny Magic z tym kontraktem zrobili, żeby pierwszego roku nie stracić :)

Z Okeke imho będzie spora pociecha. Najlepiej to @Alonzo może nam go przedstawić i powiedzieć przy okazji co tam u Chumy słychać ;)

14 minut temu, tomaszan napisał:

Tyle że podobno Magic chcą ściągnąć Dennisa Smitha jr., który już w drafcie był typowany do Magic. A to mogłoby zmienić priorytety.

Za krótkie rączki ma. Nie z tym FO takie numery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smith coś tam w Dallas pokazał. Jeżeli faktycznie Magic po niego startują, a jego wartość po ostatnim sezonie nie jest zapewne jakaś mega, to jednak mogłoby to zmienić cel na draft. Teoretyzując, gdyby Magic ściągnęliby go przed draftem, to raczej dwójki by w drafcie nie szukali, mając Francuza i Smitha, a wszędzie słychać, że będą polować na dwójkę, stąd pojawiają się nazwiska typu Vessell, Bey, RJ Hampton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Braveheart22 napisał:

Formalność, ale wałek fajny Magic z tym kontraktem zrobili, żeby pierwszego roku nie stracić :)

Z Okeke imho będzie spora pociecha. Najlepiej to @Alonzo może nam go przedstawić i powiedzieć przy okazji co tam u Chumy słychać ;)

Też go się już nie mogę doczekać. :P Oczekiwania są spore i jak zacznie sie preseasion to wreszcie coś będzie można o nim konkretnego powiedzieć. Nie grał od półtora roku, niby ćwiczy i już wszystko z nim ok, ale jeszcze ten miesiąc musimy zaczekać. 

W drafcie fajny by był przymierzany do Magic Kira Lewis, ale on może w top10 pójść i wtedy bez trade up się nie obędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch w sumie do przewidzenia:

"James Ennis nie skorzystał z wartej 2.1 miliona dolarów. Odejdzie z Orlando Magic i trafi na rynek wolnych agentów".

W sumie rozegrał niezły sezon, a miał opcję na zaledwie 2,13 mln. Pewnie będzie chciał dobrych kilka baniek za sezon. I tak powstaje niezła (a w zasadzie wielka) dziura na trójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele wiem  o naszym wyborze ale juz przed draftem sie nastawilem zejak to tylko nie bedzie f/c to bede zadowolony. Oznacza to ze nie sporwadzamy z powrotem augustina... dzieki bogu bo nie wiem czy dałbym rade go oglądać kolejny sezon. Anthony podobno był nega wysoko przed uczelnia na studiach nie szlo mu jakoś zajebiście plus kontuzja ale podobno potencjał jest. Tak jak pisałem jest to rozgrywajek czyli pozycja ktorej potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle optymizmu nie mam. Jeżeli Fourniera nie będzie w Magic, to raczej tuż przed trade deadline, może coś uda się zdobyć za spadający kontrakt. Chyba raczej nie przed sezonem, bo teraz wartości nie ma praktycznie żadnej (jakoś nie wierzę, że ktoś uwierzy we Francuza), a w połowie sezonu to może być łakomy kąsek, bo to jednak kilkanaście baniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.