Skocz do zawartości

beGM - Zmiana systemu finansowego


january

Zmiana systemu finansowego - propozycje  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik finansowy uzależniony od ilości W-L i brakujących W do awansu do PO (w własnych konferencjach) dla wszystkich ekip z miejsc 17-30. Przykład: Ekipa A wchodzi do PO z West z 8 miejsca z bilansem 36-36. Ekipa B jest 9 w konferencji z bilansem 34-38 - dostaje 108% SC. Ekipa C jest 12 w konferencji z bilansem 28-44 - dostaje 102%SC. Ekipa X wchodzi do PO z East z bilansem 40-32, Ekipa Y jest 9 w konferencji z bilansem 35-37 - dostaje 105%SC. Ekipa Z jest 10 w konferencji z bilansem 29-42 - nie dostaje nic (100% SC). Ekipy, które nie dostają nic (brakło im więcej niż 10W do awansu do PO) niezmiennie nie mogą zarabiać na swoich wydatkach (poza cash transactions).

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  2. 2. Czy wprowadzić system "mikołowski" Koladera uwzględniający w obliczeniach ilość wygranych spotkań w przegranych seriach w PO. 1R PO : 120-123% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) 2R PO: 130-133% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), ConfFinals: 140-143% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), NBA Finals 150-153 %SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) Mistrz: 163%.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  3. 3. Czy wprowadzać jakiekolwiek ulgi dla ligi (dodatkowe zyski) wyłącznie na sezon 20/21. Najprostsza możliwa. SC jest ustalone na 109,1 mln i od niego oczywiście będziemy liczyli umowy. Niemniej projected było 115 mln, więc po prostu wskaźnikiem w bilansie finansowym będzie 100%SC= 115 mln, zamiast 100%SC = 109,1mln.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy do czynienia z kryzysem i to trzeba zrozumieć. Ja bym te wszystkie bonusy zaproponowane przyjął gdyby mimo wszystko uciąć je o polowe. Taka dosyć znacząca korekta finansów biorąc pod uwagę nasze rozliczenia trzyletnie to mimo wszystko zmiana prawa wstecz. 
Polowiczne rozwiązanie już w mniejszym stopniu wyciąga za uszy utracjuszy i mimo wszystko jest reakcja na czas. 
Swietne punkty @january ale nie uwzględniasz moim zdaniem tego najważniejszego aspektu czyli tych GM którzy stawali na głowie aby uporządkować na czas swoje finanse. Oni oddali assety. To ze teraz liga im w równym stopniu pomoże co innym ( oddali assety aby tej pomocy w sumie nie potrzebować) to nie jest idealne rozwiązanie. 

Tu nie ma ostrego podziału bogaty i biedny tylko ten co potrzebuje pomocy bo nie robił ciec i taki co zapłacił sowicie aby się finansowo wyrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał:

Mamy do czynienia z kryzysem i to trzeba zrozumieć. Ja bym te wszystkie bonusy zaproponowane przyjął gdyby mimo wszystko uciąć je o polowe. Taka dosyć znacząca korekta finansów biorąc pod uwagę nasze rozliczenia trzyletnie to mimo wszystko zmiana prawa wstecz. 
Polowiczne rozwiązanie już w mniejszym stopniu wyciąga za uszy utracjuszy i mimo wszystko jest reakcja na czas. 
Swietne punkty @january ale nie uwzględniasz moim zdaniem tego najważniejszego aspektu czyli tych GM którzy stawali na głowie aby uporządkować na czas swoje finanse. Oni oddali assety. To ze teraz liga im w równym stopniu pomoże co innym ( oddali assety aby tej pomocy w sumie nie potrzebować) to nie jest idealne rozwiązanie. 

Tu nie ma ostrego podziału bogaty i biedny tylko ten co potrzebuje pomocy bo nie robił ciec i taki co zapłacił sowicie aby się finansowo wyrobić 

Ignazz Ty akurat chyba jesteś ostatnią osobą która powinna podnosić postulaty. Wielokrotnie podkreślałeś, że sam przez swoją nieznajomość systemu popadłeś w długi a prostowanie tego Cię kosztowało wiele assetów, a teraz jak by chcesz, aby Ci to zrekompensować.

Jest jeden mem świetnie to oddający:

comment_44VWeuvJhjwRNxVnmdIpY15gcpZSUzCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież @Eld ja nie chce żadnej rekompensaty dla mnie a mając na myśli zmniejszenie ewentualne dotacji pisałem o kompromisie. Chyba ze byś chciał abym napisał. Żadnych zmian bo to jest ingerencja w rozliczenie 3 letnie i inaczej odchodzę i grajcie sobie sami. Tak wolisz?

gdzie wyczytałeś o rekompensacie?  

1 godzinę temu, Eld napisał:

Ignazz Ty akurat ... a teraz jak by chcesz, aby Ci to zrekompensować.

Jest jeden mem świetnie to oddający:

comment_44VWeuvJhjwRNxVnmdIpY15gcpZSUzCO

 

Gdzie tak chce? I dlaczego błąd pierwszego sezonu ma mnie wykluczać z dyskusji czy postulatach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january wstrzymam się z dodaniem ankiety po uwagach innych i prosił bym Cię, abyś jasno napisał pytania i możliwe odpowiedzi, chyba że mam zrobić kopiuj wklej z Twojego pierwszego postu.

7 minut temu, ignazz napisał:

Przecież @Eld ja nie chce żadnej rekompensaty dla mnie a mając na myśli zmniejszenie ewentualne dotacji pisałem o kompromisie. Chyba ze byś chciał abym napisał. Żadnych zmian bo to jest ingerencja w rozliczenie 3 letnie i inaczej odchodzę i grajcie sobie sami. Tak wolisz?

gdzie wyczytałeś o rekompensacie?  

 

Gdzie tak chce? I dlaczego błąd pierwszego sezonu ma mnie wykluczać z dyskusji czy postulatach? 

Tak to zabrzmiało dla mnie. Jeśli nie, to mea culpa. 

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Jak już będziecie głosować to dopiszcie od razu punkt.

Czy kontrakt John Wall za sezon 2019/2020 powinien zostać pokryty przez ubezpieczenie tak jak w RL NBA?

Zdecydowanie jestem przeciwnikiem punktu trzeciego.

Nagle polubiłeś ankiety? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january Piszesz o równym wyrównaniu zespołów ale właśnie na tym buduje big market przewagi. Inaczej wazy brakujący milion w Atlanta OKC a inaczej w NY czy Lakers. Duże rynki mające pełno gwiazd musza te nadwyżkę zagospodarować na gracza 7-8 w kolejności i milion więcej daje przewagę. 
Mniejszy rynek walczy o przeżycie i ten milion idzie na gracza wyższego tiera i jest marginalnym znaczeniem. 
to taki paradoks ze lepiej wykorzystać możesz nadwyżkę bo masz inne potrzeby. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

Dokładnie tak - jest to jedyny możliwy kompromis w mojej opinii między "fabułą" (dodatkowe pieniądze za dodatkowe mecz), a związaną z tym aberracją w naszym systemie finansowym i walki o wynik (że bardziej opłacalne byłoby przepchnięcie wyniku 4-3 dla siebie niż 4-0).

Mi to pasuje, jest fporzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

@january wstrzymam się z dodaniem ankiety po uwagach innych i prosił bym Cię, abyś jasno napisał pytania i możliwe odpowiedzi, chyba że mam zrobić kopiuj wklej z Twojego pierwszego postu.

Tak to zabrzmiało dla mnie. Jeśli nie, to mea culpa. 

Nagle polubiłeś ankiety? ;) 

Nie po prostu znając Jaśka obawiam się ze ta propozycja jest mocno przemyślana pod względem interesów lakers. Niby brzmi jak po równo dla każdego ale zobacz wpis wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Ale potrafi ładnie pisać. 

Ty jak chcesz, to też potrafisz.

A zwykle nie chcesz.

Do teraz się zastanawiam o co chodzi z Twoją ostatnią wymianą z Portland i co mam wpisać do arkusza, bo jest kompletnie dla mnie nieczytelna, nie wspominając, że nie trzyma się szablonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

Ty jak chcesz, to też potrafisz.

A zwykle nie chcesz.

Do teraz się zastanawiam o co chodzi z Twoją ostatnią wymianą z Portland i co mam wpisać do arkusza, bo jest kompletnie dla mnie nieczytelna, nie wspominając, że nie trzyma się szablonu.

Tam wymieniliśmy 7 pickow. Zastosowałem swoją taktykę z enterem 

Ale czytelne co komu chyba jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głównego tematu to przecież w rzeczywistości kluby tez ryzykują zakladajac wzrost sałary. Przecież nie może coś rosnąć w nieskończoność. I trzeba zakładać ze czasem spadnie. Tak raz na 12 lat zawsze mamy ogolnoswiatowy kryzys. 

1 minutę temu, january napisał:

Brzydkie sugestie. Jak dotąd na poprzedniej zmianie skorzystały słabe i słabo zarządzane kluby, a stracili m. in. Lakers.

Ale właśnie przez takie zjebane posty ja ten już napisałem - ja podałem propozycje, a nakłaniać kogokolwiek do czegokolwiek nie mam zamiaru, jak będzie głosowanie każdy ma równy głos i koniec tematu z mojej strony. Ja się bez problemów dostosuję do każdej możliwości. Jak będzie z innymi nie wiem, ale jak będą płacze potem, że nie ma kasy to trudno.

@january po prostu pare razy wyszło moim zdaniem szydło z worka stad taka brzydka sugestia. Nieszczęśliwie się to nakłada na konsekwencje takiego bonusa. Nasze Pistons fajnie budowane mimo równości gorzej wykorzystać mogą bonusa niż Lakers którzy przygotowują się do obrony tytułu. Czasem te detale są ważne. Dlatego np rok temu to o co teraz wnioskujesz dla wszystkich cholernie by się przydało np takim knicks. 
a z drugiej strony inteligentna bestia z Ciebie jest jeżeli chodzi i te rozgrywki i wiem ze już sobie wszystko pod lakers przeliczyłes. Inni w tym czasie dopiero wczytują się w twoja propozycje a Ty już znasz odpowiedz jakie są konsekwencje jak to przepchniesz w „Senacie Franku Underwood” 

A ostatnie zdanie to już polityczny jesteś bardzo. Nie będzie kasy to Wiggins za rok dostanie mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, january napisał:

Aha, czyli Twoim argumentem na temat tego, że wyszło kilka razy szydło z worka przy propozycji zmian jest:

-inna gra
-w której nie jestem komiszem (mam zerowy wpływ na zmiany) 
-i w której komisz Ci jak napisałeś taki sam post jak ten tutaj odpisał, że nie masz racji.

Tak jak więc pisałem - zamknij się z takimi zje***ymi sugestiami.

Przecież w tej grze tez było sporo kontrowersji związanych z twoja osoba. Nie przesadzaj ze moim jedynym argumentem to simka. Przecież wiele propozycji upadało gdzie forsowałes różne koncepcje. Ogólnie dosyć dużo testujesz innych. Przykleiła się latka do Ciebie to z nią walcz. Moim zdaniem jesteś najbardziej aktywnym userem jeżeli chodzi o przepisy i w 95% to bardzo dobrze! Mi jednak chodzi o te brakujące 5% gdzie skutecznie przeforsowujesz różne rozwiązania.  A ze ucierpiała opinia o Tobie zarówno poprzez styl przedłużenia DARa jak i podchody pod Ingrama to się nie dziw. Tak jak @Qcin_69 ma za uszami kwestie wymian, ja zbyt dużej ilosci postów o wątpliwej wartości z enterem w bonusie a @Alonzo nawracaniem do sławetnej serii tak Ty mimo wszystko kręcisz się w oparach wątpliwości i kontrowersji. Tak jak podwójnie się zastanawiam dlaczego Q pisałby o ofercie wymiany tak samo mam z Tobą jak proponujesz zmiany. I daleki jestem od negowania każdej twojej propozycji z automatu. Po prostu mam obawy i tyle. 

I jestem gotowy do rozmów w tych kwestiach dla dobra wszystkich 30 zespołów. 

Jesteś zbyt skrupulatny i precyzyjny w swoich działaniach aby tak w ciemno wchodzić w propozycje. Afera kalendarzowa i siły przeciwników to twój singnature go to move ;) 

Dopóki było wygodnie budowałeś na tym narracje. Wkładając ogrom pracy w analizy i bardzo rzeczowe wpisy. Kiedyś wyszło ze miałeś najłatwiejszy 1,2,3Q w jednym roku ;) 

Boje się tej twojej sztuki liczenia tak czysto ludzko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Chłopie rzucasz sugestie, że kilka razy wyszły jakieś szydła z worka jak chodzi o zmiany w regulaminie, a jako argument dajesz moją walkę jako GMa Lakers (o extensions DLO czy Ingrama chociażby). Jako prawnik bodajże to byś się wstydził.

Ja to mam słaba pamięć ale myśle ze koledzy beGM pomogą. 

@january zobacz. 
 

14 minut temu, Qcin_69 napisał:

Mac jest zajęty, wiec w jego imieniu by nie przedłużać wam Draftu wrzucam cześć wymiany której reszta wejdzie po Drafcie 

Timberwolves-Hornets-Raptors-Hawks 

MIN out:Ch.Wood 

MIN in:D.White, CLE 24’ 2nd, 1,249999mln $ 

CHA out: 1,25mln $ 

CHA in: #25 20’ 

TOR out: #25 20’ 

TOR in: 1$

ATL out: D.White, CLE 24’ 2nd 

ATL in:Ch.Wood 

@mac @LONGER01 @eMeS @fluber

niby jest niby nie ma Mr.Q. 
to taki trick podobny do twoich działań ;) 

i mnie to pozytywnie śmieszy. 

 Oba Wasze poczynania w tej grze to jest czysta socjologiczna rozkosz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankiety wprowadzone - nic nie zmieniałem w pytaniach @january.

Po wnikliwym zapoznaniu się jestem stanowczo na TAK za 1 i 2. Nie wyobrażam sobie, że jedno przechodzi bez drugiego, bo inaczej któraś połowa ligi będzie poszkodowana, a jak nie daj Boże przejdzie system mikołowski a pkt 1 nie to dystans pomiędzy ekipami PO a tymi niżej będzie się jeszcze bardziej zwiększał.

Więc jeszcze raz - stanowcze TAK dla 1 i 2.

Przy trzecim jestem na "NIE". Dlaczego? Powyższe dwa wystarczająco dużo dają.

P.S: nie mam pojęcia dlaczego wyszło tak wielką, c***ową czcionką. 

A no i ankieta jest publiczna - widać kto jak głosował a zmiany głosów niestety idą przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.