Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie trzeba oddać Clippers, że dobry ruch! Najlepszy dostępny wysoki za dobra cenę, to na plus! 1 do 1 to upgrade nad Harrellem na pewno. Tylko czy te wszystkie zmiany wyszły na plus? Tu jednak miałbym wątpliwości. W najlepszym razie latają dziury pod koszem w s5, ale kosztem głębi I w sumie dalej pod koszem jest sumarycznie jedynie ok.

No i nie rozwiązali w to okienko jednak największego problemu, czyli lidera I kreatora, a opcji za bardzo nie ma. No ale zobaczymy.

 

Pelinki bym się nie czepiał. Może nie wiedział gdzie Ibaka idzie, ale sam fakt konieczności czekania wykorzystał jak powinien I wziął najlepsze co wtedy było, a nie wiadomo czy Ibaka by ich zgodził czy z góry powiedział nie. Inna sprawa, że to też się kontekst I o ile Ibaka, to lepszy grajek, to też kosmosu różnicy między nim, a Harrellem nie ma I dla Lakers to zły fit nie jest.

A swoją drogą tak przeglądam społeczność Clippers I oprócz mega zadowolenia Ibaka (I slusznie) jest niepokój związany z brakiem prawdziwego pg I utrata głębi. Się napalaja niektórzy na Roziera- tylko on moim zdaniem nic tu nie rozwiązuje.

Ciekawy jest też wątek Harrella, bo nastawialem się na wyklinanie go i obrażanie go wylacznie. I oczywiście jest dużo takich wpisów, ale i niemało takich, które go żałują, nie tylko z tego względu, że był ok, ale także z powodu sytuacji z uprzywilejowanym traktowaniem KL I PG, gdzie Harrellowi miało się to najbardziej nie podobac I miał najczęściej spiny o to, że tamtych nie ma, nie trenują ciężko jak inni I że drużyna się nie zgrywa przez to. Pomijając to, że widać że niektórym fanom Clippers będzie brakować charakteru i gritu Trezza, to jak się to wszystko czyta to naprawdę się zastanawiam, kto miałby to wszystko tam w szatni I na parkiecie ogarnąć. Tam trzeba by naprawdę konkretnego lidera z osobowoscia, bo wychodzi na to, że KL i PG, to naprawde maja swoj swiat i mniemanie o swojej roli.

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia kogo z nazwiska im trzeba I kto byłby dostępny, ale roboty tam mają tyle co w stajni Augiasza pod tym względem.

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 z tą ławka to nie do końca prawdę piszesz, bo z jednej strony stracili, ale z drugiej doszedł Kennard, a w związku z tym, że Ibaka będzie grał więcej jako C w S5, to ławka z grubsza może wyjść taka: Sweet Lue, Kennard, Mann, P-Pat, Zubac...  a jeszcze jakiegoś specjalistę od D mogą na ławę wziąć. 

Dla mnie jedna z najlepszych ławek w lidze, a ekipa mocniejsza niż przed rokiem, niemniej wciąż zwracam uwage, że nie mają ani jednego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, a to był jeden z głównych powodów porażki w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dannygd napisał:

@ely3 z tą ławka to nie do końca prawdę piszesz, bo z jednej strony stracili, ale z drugiej doszedł Kennard, a w związku z tym, że Ibaka będzie grał więcej jako C w S5, to ławka z grubsza może wyjść taka: Sweet Lue, Kennard, Mann, P-Pat, Zubac...  a jeszcze jakiegoś specjalistę od D mogą na ławę wziąć. 

Dla mnie jedna z najlepszych ławek w lidze, a ekipa mocniejsza niż przed rokiem, niemniej wciąż zwracam uwage, że nie mają ani jednego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, a to był jeden z głównych powodów porażki w PO.

Pytam serio (bez zlosliwosci) - jaki jest jeszcze specjalista od D na FA dostepny i to za minimum? 

Czy ekipa mocniejsza niz przed rokiem ...S5 ok - jednak Ibaka nad Harrellem, to improvement, lawka dalej mocna, ale wg mnie na nie mocniejsza niz przed rokiem. Jednak Kennard za Shameta, to nawet jesli przyjac, ze na plus to strata Harrella i Granta razem to dosc duzy cios dla niej. 

Suma summarum powiedzialbym, ze nastapilo przelozenie akcentow i jest porownywalnie. Niech nawet bedzie, ze troche lepiej, ale tak ja obaj pisalismy tam dalej brakuje kogos kto by kreowal gre i byl liderem. Przy kontuzji Klaya i jednak chyba slabszym Nuggets poki co, to Clippers beda chyba ta druga sila zachodu, ale jak nie ogarna kogos konkretnego na pg, to powtorka z zeszlego roku wcale mnie nie zdziwi.

Tylko tez za co? Nie wiem czy maja, ale zalozmy ze maja BAE. To i tak nikogo powodujacego zmiane ukladu sil nie wyciagna. Pozostaje trejdowanie, a wtedy znowu kogo, za co i jak ucierpi glebia znowu? No ja jestem ciekaw jak to rozegraja.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

Craig się pojawił.

Mocniejszy team pod matchupy w PO. W RS (stat-padding Harrella) możliwe że słabszy.

Z tym, że się zgrają lepiej jak chodzi o resztę rosteru.

Ibaka na pewno pod PO match upy mocniejszy, ale ... w sumie to tyle. Jakim tutaj upgragem lub w ogole factorem jest Kennard, ktory zagral chyba do tej pory cztery mecze w PO w sweepie od Bucks? Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

Harrell nie mial jakis rewelacyjnych PO ostatnich, ale wczesniej tragedii nie bylo. Nawet Shamet nad ktorym Kennard ma byc lepszy w PO, ma wiecej gier na tym etapie. Nie wspominajac o tym, ze przeciez Harrell i Grant (Shamet tez zreszta), byli czescia ostatniego runu Clippers w PO w erze przed Kawhi/George era, gdzie przeciez sie zachwycano nimi jak dobrze im szlo i jaka to ta ekipa ma przyszlosc. Przeciez takze czescia narracji tego, ze Clippers pozamiataja lige bylo to, ze do tak dobrej ekipy (choc bez gwiazd) dochodzi dwoch superstarow, ktorzy wyniosa ja nad stratosfere, bo wiekszosc skladu zachowana.

Ostatnie PO, a konkretni seria z Nuggets to choke Clippers w c***, ale to glownie wina ich liderow i trenera. Mieli Nuggets na widelcu i jakby dojechali G5 jak sie zanosilo, to by sie zachwycano jak pojechali silne Denver. Tam trzeba bylo zmienic trenera (w tym wypadku nie wiem czy to zmiana na plus), dodac lidera/kreatora (dalej tego nie ma) i ukrocic gwiazdorstwo (o ile to mozliwe w ogole). 

Tymczasem faktycznie zrobili upgrade na pozycji centra/pfa, lidera dalej nie ma, chemistry to nie wiadoma, a lawke ukrocili o trzech gosci zastepujac w sumie jednym (No dobra - Zu przejdzie na lawke), ktory nie ma wiecej doswiadczenia w PO niz jakikolwiek z tych co odeszli.

Ja tego duzego upgrade'u, w tym na PO, nie widze. Co nie znaczy, ze jeszcze czegos nie zrobia.

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dannygd napisał:

bo z jednej strony stracili, ale z drugiej doszedł Kennard

Fani Pistons już pisali ,ze ze zdrowiem Kennarda coś nie halo. Ale ten zawodnik jeśli będzie zdrowy to będzie duże wsparcie ale ja go raczej widzę w s5 bo z ławki to by się trochę kanibalizował z Lou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Teoretycznie to dodali playmaking (Kennard) i wzmocnili rimprotection (Ibaka>>>Harrell). Size na C to mają od Zubaca

Nie umniejszajac nic Kennardowi, bo to nie przytyk do niego, ale po prostu ocena jego obecnego statusu w tej lidze ... jesli dodasz kogokolwiek kto jakis playmaking posiada do skladu, w ktorym on praktycznie nie istnieje, to faktycznie jet to teoretycznie wartosc dodana.

 

Rim protection i size zgoda. Tyle ze np to tez nie jest moim zdaniem tak, ze np Harrell (nie mowie w kwestii porownania do Ibaki, tylko samego zawodnika) to ulomek w obronie i nic z nim zrobic nie mozna./nie monza bylo Dalej to 6'7-6'8 (na C malo, ale w dzisiejszej lidze poza paroma wyjatkami, wiekszosci ustoi, a na PF to juz ok) i 110-115 kg masy. Wingspan ponoc jakies 7'4 z naprawde dobrym atletyzmem. Ponoc tez charakterny i chce pracowac. Nie wierze ze nie mozna/nie mozna bylo z niego zrobic chociaz przyzwoitej opcji defensywnej pod koszem. Pewnie - Ibaka, to nie jest, ale tez Clippers mogli Harrella lepiej wykorzystac i jestem cholernie ciekaw jak u kogo takiego jak Vogel, Trezz bedzie robil w defensywie, bo warunki (przynajmniej fizyczne) na dzisiejsza NBA ma dobre - zwlaszcza na pozycje nr 4.

 

Ibaka super - obrona jest, stretching jest - super steal za te cene.

1 minutę temu, january napisał:

Kreacja na obwodzie dodatkowa.

No ale pisalimy w kontekscie PO. Jaka tam poki co gwarancja jest Kennard na match upy? W teorii moze i masz racje, ale czy to rozwiazalo problemy Clippers na poziomie o jaki tutaj chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Ogólnie na LAC idą gromy za przejście Harrella do Lakers

No jeszcze za  stratę JaMychala do drugiego poważnego konkurenta . Ogólnie to odeszli za małe pieniądze i można było to ogarnąć, Choć wtedy musieliby Ibakę nakłonić na połowę mniejsze pieniądze. Sama wymiana Harell Ibaka jest sporo na plus. Ale już strata Greena trochę gorsza. Szkoda dla nich ,że nie poszli w Neto bo by u nich pasował ale jeszcze kilku pg co przyjdą za min na rynku jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, nba2midnight napisał:

Pytam serio (bez zlosliwosci) - jaki jest jeszcze specjalista od D na FA dostepny i to za minimum?

Poprawcie jeśli któryś podpisał, ale poza wspomnianym Craigiem, masz choćby Moute, MKG, Hill, Gibson (ten i Kidd chyba najbardziej na duet LBJ/Davis), na upartego RHJ czy Carroll choć słabiej bronią ostatnio. Dudley raczej do Lakers pójdzie, Thabo chyba już za słaby na więcej niż kilka minut solidnej D.

41 minut temu, nba2midnight napisał:

Nawet Shamet nad ktorym Kennard ma byc lepszy w PO, ma wiecej gier na tym etapie. 

Już nie przesadzajmy z tym doświadczeniem w PO, kiedy Shamet nic w nich nie pokazał. Mówimy o 7-8 graczu rotacji, a nie 4-5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dannygd napisał:

Poprawcie jeśli któryś podpisał, ale poza wspomnianym Craigiem, masz choćby Moute, MKG, Hill, Gibson (ten i Kidd chyba najbardziej na duet LBJ/Davis), na upartego RHJ czy Carroll choć słabiej bronią ostatnio. Dudley raczej do Lakers pójdzie, Thabo chyba już za słaby na więcej niż kilka minut solidnej D.

Już nie przesadzajmy z tym doświadczeniem w PO, kiedy Shamet nic w nich nie pokazał. Mówimy o 7-8 graczu rotacji, a nie 4-5...

No to przeciez to wlasnie mi chodzi - Shamet, ktory w PO nic nie pokazal w sumie jest stawiany wyzej od goscia, ktory jeszcze mniej w nich pokazal. Moze i ma talent wiekszy i bedzie lepszy, ale na te chwile to takie samo zalozenie jak to, ze George nie powtorzy drugiego choke'a znowu, albo ze T. Lue to ogarnie lepiej. Mozna tak zakladac i ... tyle. Gwarancji nie ma.

21 minut temu, january napisał:

No ja też się łudzę, że Lakers jakoś ogarną Harrella w D, ale to dość optymistyczne myślenie:) Jego problemem nie jest bycie undersized wysokim pod kątem gry obok Davisa, tylko fatalna gra na nogach w obronie przeciw niższym graczom, takiego zawodnika ciężko wrzucać na PF.

Praca przed nim bedzie, ale skoro taki charakterny i chce pracowac, to mozna zalozyc taki sam upgrade jak to, ze Lennard sie poprawi. Gwarancji nie ma, ale mozna zakladac.

 

21 minut temu, january napisał:

Clippers mieli dużo wad, część z nich jeszcze się bardziej w PO ukazała. Tylko dużo z tych wad może zniknąć.

-słabszy coach : zwolniony. A Lue dostał mocny sztab obok siebie. Czas pokaże, ale zmiana nastąpiła.
-fatalny w D Harrell: wyleciał, zastąpił go Ibaka, którego chciano w każdym contenderze właściwie.

Co do coacha i sztabu sie okaze, bo T. Lue byl akurat w tym samym sztabie, ktory dopuscil do katastrofy w zeszlym roku i to dla mnie, obok choke'u superstarow, glowny powod kleski Clippers.

Nie zgadzam sie, ze Harrell jest fatalny. Mial slabe PO, zgoda, ale skreslanie go po czym takim to jednak za bardzo krzywdzaca opinia.

 

21 minut temu, january napisał:

-koszmarny w PO George: trzeba liczyć, że nie powtórzy.
-choke Leonarda: trzeba liczyć, że nie powtórzy.

Znowu to zalozenie - gwarancji nie ma. Tez sadze ze tak zle byc nie powinno, przynajmniej z KL. Jednak o czym juz sie nie pisze nigdzie (to nie zarzut, ale obserwacja), to nagle nikt nie pisze, ze kazdy z nich moze ... sie polamac. W sumie w zeszlym roku mieli farta na tym polu, zwlaszcza George, ktory do przerwy mial ciagle cos z barkami i to powracalo.

21 minut temu, january napisał:


-brak playmakera: tutaj uniknęli fatalnego ruchu (ściągnięcie Rondo), dołożyli ciut więcej kreacji (Kennard za Shameta na obwód). Mogą liczyć na jakiegoś vet po buyoucie, z FA, poprzez wymianę, trzeba czekać.

Ogólnie na LAC idą gromy za przejście Harrella do Lakers, ja tego nie widzę na chwilę obecną (jak Vogel i spółka ogarną MH w def to będzie inna dyskusja) jako żadne osłabienie, a wliczając przyjście Ibaki za niego to wręcz przeciwnie - imo się wzmocnili pod koszem mocno pod kątem PO.

To ze Ibaka nad Harrellem, to wzmocnienie to jasna sprawa, ale znowu czy taka az przepasc jest miedzy nimi? Ok - Ibaka duzo lepiej rozciagnie gre i w obronie jest lepszy, ale to nie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harrell po pięciu miesiącach bez gry wszedł od razu na Playoffs, może dlatego tak słabo wyglądał. Rok wcześniej z mistrzowskimi Warriors robił rozpierduche niesamowitą pod koszem. Ibaka jest po dwóch dobrych sezonach, przez co ucichły głosy stwierdzające że on ma z 36 lat. Dobry ruch dla obu drużyn z LA.

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z neta. Znalazlem szukajac rozpiski kontraktow Clippers w kwestii potencjalnego trejdu za cos konkretniejszego:

 

The total eligible value of Zubac-Beverley-Williams-Kabengele-Noah-Mann is $34 million. Take Zubac out, it becomes $27 million, and it won't be enough for Westbrook and Harden ($41 million each), not even for John Wall ($38 million).

The only way the Clippers can get a point guard is to blow the team up, either by trading George or Leonard. Leonard's off-limits, so that leaves George. But George had a rejuvenated season playing with Westbrook, so a trade for Westbrook using George is just brutal and ironic. You can't even trade George because Leonard wanted him here - ship him out, and Leonard will want out too.

This is why Clippers need to go a different path and look into acquiring a front court player with passing skills instead.
 


W sumie tak jak pisalem - uderzac po kogos grubszego mozna albo poswiecajad glebie, albo PG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.