Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 NBA Finals] Los Angeles Lakers (54-17) – Miami Heat (48-23)


january

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

MIAMI HEAT

GAMEPLAN

Dla przypomnienia roster:

  • C : Vucevic/Holmes/Spellman
  • PF Crowder/Portis/Patterson/Dudley
  • SF: Doncic/Satoransky
  • SG: Middleton/Ross
  • PG: Oladipo/Arcidiacono

Kontuzjowani: J. Brunson; Holmes gral w bance, ale pod koniec zlapal jakas kontuzje,  wedle raportow nie bylo to nic powaznego i z ostroznosci nie zagral w ostatnich meczach o pietruszke(Kings juz o nic walczyli). Zakladam, ze na PO bedzie gotowy, ale moze miec gorsza forme w 1/2 rundzie. 

Oczywiście pozycje sa u mnie dosyc umowne, bardziej istotne jest kto jest lead ball handlerem, kto kogo kryje itp. Ponadto nie stosuje hokejowych zmian i mogę stagerowac np. Oladipo z Doncicem. 

Startuje zestawem Vuc/Holmes/Doncic/Middleton/Oladipo zakladajac, ze naprzeciwko wybiegaja zgodnie z zapowiedzia: Leonard/Lebron/Ingram/Butler/Russell. Jak January startuje Theisem to nie robie adjustments, tylko dalej gram ta sama 5ka. 

W obronie: 

Matchupy to Vuc - Leonard/Theis, Holmes - Lebron, Oladipo - Butler, Middleton - Ingram, Doncic - DLO. Ekipa jest nastawiona na team D, jak nie bronie strefa(o tym pozniej) to pomagam Vucem od Leonarda/Theisa, nie switc***e Doncicem, ktory zawsze kryje DLO. Zespol Januarego jest bardzo grozny w transition, zwlaszcza na poczatku spotkania, wiec wszyscy poza Vucem odpuszczaja zbiorki w ataku. Do tej pory ta taktyka przynosila mi dobry skutek, wiec rowniez tutaj zamierzam z tego korzystac. Spowolnienie gry uwidoczni wady konstrukcyjne Lakers. Jestem zwolennikiem gry DLO  i Brandona Ingrama, ale zestawienie ich profilu gry z Butlerem i Lebronem stworzy ofensywe, ktora moze przypominac gre kadry USA. i to nie tej z 2008r. Lebron nie ma obok siebie Davisa, ktory jest chyba najlepszym mozliwym fitem dla niego tylko zestaw obwodowych, ktorzy najlepiej czuja sie z pilka. Dystrybucja posiadan jest tu skomplikowana, bo o ile Butler potrafi sie zywic z tego co daje obrona i nie wymaga wielu touches, tak Ingram i DLO musza wyjsc ze strefy komfortu zaczac grac off ball, i dbac o ball movement. To jest w zasadzie sprzeczne z tym, co dalo im wymierne wyniki w NBA. DLO przestal zawodzic jak zostal primary ball handlerem w Nets i skonczyl sezon z usg na poziomie 31.9 %, polka takiego Melo. Nierealne jest zalozenie, ze DLO zacznie nagle biegac i rzucac po zaslonach po jakis floppy action. Po Lebronie i Butlerze jest 3 zawodnikiem do pilki, zeby zagrac jakies picka i nie wierze w to, ze nagle przeksztalci sie w jakiegos Dannego Greena i zacznie poruszac sie bez pilki. Dlatego broni go Doncic, licze ze Russell bedzie atakowac Slowenca, bo kazda sekunda z pilka w jego rekach to zysk dla mojej obrony. Przy odrobinie szczescia DLO moze powtorzy swoj epicki choke z PO 2019, gdzie cancerowal na poziomie 45TS% i 33.6 usg%. Gosc pomimo swoich umiejetnosci nie zacznie tu pelnic roli KCP tylko jak juz dostanie pilke to koniecznie bedzie chcial skonczyc akcje, bo nie wiadomo kiedy znowu ja otrzyma. Podobny case jest z Ingramem i troche jestem zdziwiony, ze jeden z nich nie zaczyna spotkan na lawce. Jak myslicie ile razy Ingram, bedzie mial mozliwosc grac picki i wchodzic po kozle pod kosz? Przy Lebronie, Butlerze? Trzeba jeszcze wspomniec, ze w kazdym momencie na parkiecie jest 2ka Leonard(Theis) oraz Butler, ktora nie grozi rzutem z dystansu, co utrudnia wjazdy reszcie zespolu. To nie jest idealna konstrukcja, i trzeba jasno wskazac, ze kazdy z liderow Lakers spelnial sie najlepiej wtedy kiedy pelnil inna role niz w zespole Januarego. Ja tu widze zespol ktory moze miec problemy w HCO, a Ingram/DLO nie maja takiego charakteru i bball iq jak Butler zeby poswiecac sie dla druzyny. Lebrona kryje Holmes,  ktory jest bardzo szybki na nogach i ma sile zeby nie odbic sie od Lebrona przy jego wjazdach. Moga isc tez podwojenia od Doncica oraz Vuca, ale pewnie Król i tak zrobi swoje. Nadzieja jest slabsza gra Brona w 4 kwartach w tym roku i jest to w zasadzie jedyna skaza na jego grze w tych PO. Brakuje Lakersom stretch 5, odpowiedza mial tu byc Dedmon, ale niestety... Theis nie jest cancerem, ale okupuje srodek, co przy jumperkujacycyh Celtics nie jest problemem, ale tu sa wjezdzajacy Lebron/Butler czy nawet ten Ingram. Leonard jest po Robinie Lopezie najgorszym starterem w tych PO, wiec nie wiem po co ma zaczynac te spotkania. Pierwsze minuty czesto wyznaczaja ton spotkania, a Meyers zagral w tych PO 3 mecze, wiec w ciemno biore te minuty. 

Co do half court defense:

Gram najczesciej strefe 1-3-1:

1-3-1-half-court-setup.jpg

gdzie wingsami sa Doncic i Middleton, chaserem jest idealnie stworzony do tej roli Oladipo (bronil podobnie Kembe przy box and one defense w ECSF), Centrem jest Vuc, a warriorem jest Holmes. Kluczowi w tej obronie sa chasers i warriors, bo musza byc super aktywni, biegac najwiecej w zespole i pokrywac najwiecej terenu. Oladipo i Holmes to swietni defensorzy i szczegolnie na nich licze w tej obronie. Stosunkowo rzadko sie gra taka obrone na poziomie zawodowym, ale trzeba szukac przewag i odwaznie eksperymentowac jak Nurse w tamtym roku. Przelamanie takiej obrony wymaga swietnych shooterow(Lakers nie maja tu takich killerow jak Klay, tylko niesprawdzonych na tym poziomie/bolesnie zweryfikowanych Ingrama/DLO) , ruchu bez pilki calego zespolu i cutterow wzdluz base line. Tu jest Jimmy, ale oprocz niego nie widze tu nikogo, kto bedzie uciekal wdloz koncowej linii. Taka obrona mysle, ze wprowadzi sporo zamieszania w zespole Lakers i ciezko bedzie ja rozbic z jakimkolwiek non factorem na boisku, a takim jest w atakt Theis czy Leonard.  

 

W ataku:

Wyjsciowa 5ka naladowana jest talentem w ataku. Luka zaprezentowal forme na miare MVP grajac naprzeciw arguably najlepsze druzynie NBA, a Clippers do jego krycia posiadali najlepszy mozliwy personel. Zakladam, ze bedzie go bronil Jimmy, ale szczerze to nawet nie wiem co o tym sadzic. Myslalem, ze z Clippers bedzie mial droga przez meke, a on sobie i tak radzil z Kawhim, PG, Beverleyem czy Morrisem.  Mozna go probowac trapowac z Theisem, ale wtedy jest wolny ktos z zestawu: Vuc (3.6 3pt made na 41%) lub Holmes, ktory jest zajebistym finisherem(68TS%, 75 at rim%) i ma swietne floatery(rzadkosc u amerykanskich wysokich, mial chyba kiedy Bałkanskiego trenera;)  , a na nastepnie na pilke czekaja Oladipo i Middleton, ktorzy potrafia wykorzystywac granie 4 vs 3. Trzeba byc zajebistym w scramble defense zeby trapowac Luke i najlepiej miec przy tym 5 Covingtonow na boisku. Houston byli w tym swietni, a i tak mieli problemy w tych PO naprzeciwko elite creatorom. Pick Doncic/Vuc otwiera wiele opcji, a duet Theis/Meyers to nie sa dla niego godni rim protectorzy. 

Luka od tego sezonu wykancza wjazdy na  Lebronowym poziomie: Luka RS 75% at rim% , 3-10 f 44%, PO at rim% 72%, 3-10 60%. Dla porównania Giannis w PO:  72% at rim%, 3-10 48%. Mysle, ze w tej serii zanotuje podobne cyfry, Lakers nie maja tu rim protectora z prawdziewego zdarzenia tylko zastep solidnych jak Theis badz slabych centrów. Nigdy nie lubilem Lebrona, ale w czasach BIG3 za kazdym razem jak wjezdzal pod koszem to mialem wrazenie, ze albo zdobedzie punkty, wymusi faul albo wykreuje open look. Podobnie wrazenie mam z Doncicem, ktory nie ma tradycyjnego atletyzmu, ale ma swietny niski koziol, jest bardzo silny(radzi sobie z takim Morrisami czy Tuckerami) i fantastycznie zmienia tempo. Dolozyl jeszcze do tego gre floaterem i do w pelni zbalansowanej gry brakuje mu jeszcze lepszego shot secletion przy 3kach - rzuca po Hardenie najtrudniejsze 3ki w lidze - oraz poprawy na linii osobistych. No coz, moze odkocha sie jeszcze w tych step backach. W moim zespole ma wielu graczy, ktorzy beda korzystac z jego kreacji, atencji defensywy ktora na siebie sciaga. Przy zwyklych spread screenach defensywa musi podjac decyzje czy pomagac od Vuca, Crowdera, Middletona, Oladipo. Kazdy z nich stanowi zagrozenie z dystansu, a Dipo czy Middleton potrafia jeszcze zaatakowac close out by wykreowac jeszcze lepsza pozycje. Doncic jest bardzo cierpliwy przy wjazdach i potrafi podac pod katami osiagalnymi tylko dla garstki graczy w tej lidze. Crossowe podania powinny byc jego specjalnoscia w moim zespole. Luka swietnie tez funkcjonuje z 2 klasycznymi wysokimi(vide Porzingis)/Powell, gdzie ma wtedy jeszcze mozliwosc grani lobem do 2 wysokiego. 

Gra dwójkowa Doncica z Vucem to pewnie bedzie podstawa mojej gry. Nikola nieprawdopodobnie wystrzelil z forma i overall zagral bardzo dobrym sezon, o co balem sie po CY. Magic od lat sa dobra defensywa z nim jako rim protectorem, ma swoje ograniczenia, bo nie moze switchowac przeciwko nizszym, ale overall jest solidny po tej stronie. Naprzeciw siebie bedzie mial Theisa czy Leonarda, ktorzy nie stanowia zadnego zagrozenia w ataku, nie musi tez wychodzic na obwod, moze skupic sie glownie na obronie pomalowanego. Vuc obecnie jest 2way centrem, a dzieki wydluzeniu zasiegu rzutu do 3ki, otwiera mi tez wiele mozliwosci w ataku i jest swietnym fitem do Luki. Korzystam z wszelkich pick'n'popow, hand offow, pick'n'rolli,gdzie Vuc potrafi tez fajnie podac po short rollu.

Middleton po bardzo slabym pojedynku z Magic, zagral swietna serie naprzeciw rewelacyjnych Heat, wyrwał G4, liderowal druzynie pod nieobecnosc Giannisa i w duzej mierze dzieki niemu Bucks jeszcze jakos stawiali sie w G5. Jest chyba jednym z niewielu graczy Bucks wobec ktorych nie mozna miec nic do zarzucenia po tej serii, overall robil w niej 26/6/7,  na pewno zmazal plame z 1 rundy. Middleton jest idealnym uzupelnieniem duetu Doncic/Vuc, bo potrafi grac z pilka: tu przede wszystkim jest pull game game(nie boi sie przy tym rzucac z midrange), ale jest tez bardzo efektywny bez niej (28% rzutów oddaje bez kozła). Jest rowniez dobrym obronca z odpowiednim sizem na 2/3 w tej lidzie. Jak Butler broni Doncica to Ingram pewnie zostanie odeslany na Middletona. Khris potrafi zdobywac punkty na wiele sposobow i Ingram, ktory jest lepszym team defenderem niz obronca na pilce bedzie mial z nim wielki problem. Przez cala serie za nim nie nadazy, a Holmes i Vuc(czolowka w tym wzgledzie) stawiaja swietne zaslony na uwolenienie strzelcow.  Khris bedzie tez staggerowany od Doncica w 2 kwartach by mogl pograc wiecej jako kreator. Szkoda, ze nie trafil do all nba 3rd team, a bylo troche szumu w tym temacie (Zach Lowe na niego glosowal). To jest gracz, ktory wlasnie z powodzeniem moglby wypelniac role Ingrama czy Russella w Lakers, bo nie potrzebuje tylu tocuhes zeby byc efektywny i punktuje na wiele sposobow, przede wszystkim na obwodzie. Na potwierdzenie staty z tego sezonu:

EgWaRROXgAIVJGQ?format=jpg&name=large

 EgWaRRSXYAEETNq?format=png&name=small

EgWaRRXX0AAKk19?format=png&name=small

R. Holmes - to jest dla mnie x factor w tej serii, oszczedzalem go troche w poprzednich rundach. Myslalem, ze nim wystartuje juz z Bucks(na Giannisa), ale kontuzje w Milwaukee pozwolily mi go zostawic na pozniejsze matchupy. Holmes do kontuzji byl uznawany przez domoroslych analitykow/scoutow z twittera(zazwyczaj 20 letni studenci, ktorzy wieksza wage przykladaja czesto do zaslony niz punktow) za kandydata do MIP. Zagral fantastyczny sezon, wnosil na boisku dobra team D(czasami zbyt aktywna w mojej ocenie - kosztem swojeg gracza), potrafil bronic niskiego na switchu(swietna praca na nogach), a w ataku konczyl floaterami jakby nazywal sie Holmić. Ma dobre rece, stawia twarde zaslony i mysle, ze bedzie korzystal z elitarnego kreatora(sorry Camby, Doncic>Fox) oraz spacingu Dipo/Middletona/Vuca. Jeden z lepszych podpisow w tym roku w BeGM(gra za minimum) i ma szanse w CY wykazac sie naprzeciwko Lebrona w big dance. 

Oladipo wedle boxa zagral niezla serie z real Heat, ale razila mnie w oczy jego selekcja rzutowa i slabe wykonczenie pod koszem. Fizycznie wyglada znacznie lepiej niz marcu, ale nadal to nie jest jeszcze to czego oczekuje. Nakladam na niego duza odpowiedzialnosc, bo bedzie w moim zespole pelnil kluczowa role w obronie(wyjasnienie strefy powyzej). Victor bazowal przez wiekszosc kariery na agresywnosci, aktywnosci i z tego bede korzystal. Sa finaly i wiem, ze do tej pory mniej z niego korzystalem w ataku tak tutaj ma mozliwosci gry high pickow, zwlaszcza zamierzam targetowac DLO, ktory chyba go bedzie kryl. Russell jest na to za wolny na nogach, a po jego minieciu tym razem nie ma Embiida tylko jest Theis/Leonard. Victor musi tu pokazac kawalek swojej starej gry, lepsze matchupu juz nie dostanie.Organizacja w niego uwierzyla, pomimo ofert w czasie kontuzji nie zostal wymieniony,  jest szansa na mistrza i wszyscy musza byc skupieni na celu. 

Z lawki glownie minuty dostaja Satoransky/Ross/Crowder/Portis, ktorzy uzupelniaja zelazna rotacje. Arcidiacono/Dudley moga jeszcze czasami dostac jakies minuty poza garbage time, ale watpie. 

J. Crowder - w finalach mial slump, ale overall jego transfer byl strzalem w 10ke. Jest dla mnie uniwersalnym wing defenderem, dajacym spacing z long range. Jak bedzie mial dobry dzien rzutowy to moze wrocic do S5, ale z zalozenia na poczatku gra Holmes. Ma dobre warunki do bronienia wingow Lakers, wiec i tak dostanie spore minuty z lawki. 

T. Satoransky - nie mial mozliwosci gry w PO; w moim zespole moze grac na dowolnej z obwodowych pozycji, sprawdza sie swietnie jako secondary creator, nawet przy niskim volume ma dobry wplyw na gre w ataku, jest ponadprzecietnym obronca. Idealny gracz do contendera, dobrze uzupelnia sie z reszta rosteru. 

T. Ross - zagral dobra serie z Bucks, duzo pracuje bez pilki, ladnie uciekal Milwaukee przy curlach, potrafi wykonczyc akcje floaterem, skutecznosc psuja mu off balance trojki, ale ogolnie zaprezentowal sie przyzwoicie, byl drugim najlepszym zawodnikiem Magic w tej serii. Lepiej czuje sie jak broni on ball niz przy bieganiu po zaslonach. 

B. Portis - mial swietny stretch tuz przed zakonczeniem sezonu, ale z racji gry w Knicks jego forma jest nieznana, licze na jego gre w ataku, on akurat z lawki powinien troche punktowac na cienkich C Lakersow.

Podzial minut:

  • C : Vuc 36/Portis 8/Crowder 4
  • PF: Holmes 32/Crowder 16
  • SF: Doncic 38/Satoransky 6.Ross 4
  • SG: Middleton 38/ Ross 10
  • PG: Oladipo 34/Satoransky 14

Arcidiacono, Dudley graja w razie foul trouble, kontuzji, 

Nie bede wymienial wszystkich 5 man unitow, bo rotacja jest dosyc klarowna. Pierwszy z lawki pewnie bedzie wchodzil Crwoder za kogos z duetu Vuc/Holmes. Reszte minut otrzyma tu Portis, on gra tylkoz  2nd unitem

Randomowe staty ponizej:

L. Doncic - PO 6 GP, 35.8 mpg, 31.0 pts., 9.8 rb., 8.7 ast., 36% 3P% (2.7 made),  60TS% 

N. Vucevic - PO 5 GP, 37.0 mpg, 28.0 pts., 11.0 rb., 4.0 ast., 41% 3p% (3.6 made),  60 TS%

K. Middleton - PO 10 GP, 35.5 mpg, 20.3 pts., 6.9 rb., 6.0 ast., 35% 3P%(2.3 made),  51 TS%

J. Crowder -   PO 21 GP, 31.4 mpg, 12.0 pts., 5.6 rb., 1.9 ast. 34% 3P% (2.6 made), 57 TS%,

V. Oladipo - PO 4 GP, 30.8 mpg, 17.8 pts., 3.3 rb., 2.5 ast. , 36% 3p%(3.0 made),  56TS%

R. Holmes - RS 28.2 mpg, 12.3 pts., 8.1 rb.,  1.0 ast.,  68TS%

T. Ross - PO 5 GP,  27.0 mpg, 16.4 pts.,  4.4 rb., 1.0 ast., 33 3P% (2.0 made),  58TS%

T. Satoransky - RS 28.9 mpg, 9.9 pts., 3.9 rb., 5.4 ast., 32 3P% (1.0 made), 53TS%

B. Portis - RS 21.1 mpg, 10.1 pts., 5.1 rb., 1.5 ast., 36 3P% (1.0 made), 53 TS%

 

Boxscorowa produkcja jest tu mocarna, a jak sie przeanalizuje profil gry w/w graczy, to mozna dojsc do wniosku, ze wiekszosc graczy do siebie swietnie pasuje i poradzi sobie z mniejszym loadem w ataku. To jest moja żelazna rotacja na PO.

Podsumowanie i ogólne wnioski:

- Lakers maja duze wady w konstrukcji zespolu i jak im sie ograniczy szybszy atak, to okazuje sie ze Lebron na stare lata nie ma wysokiego do grania z pickow, tylko kolejne wcielenia Mozgovow i TT. 

- Ingram i DLO graja poza strefa komfortu, a nie widze w nich na razie potencjalu na role playerow. Musieliby grac jak np. Joe Johnson kiedys w Phoenix. Dbac o ruch pilki, poswiecic swoje staty dla zespolu. Ja nie uwazam, zeby na tym etapie kariery byli do tego zdolni. Jedyne dobre sezony jakie zaliczyli mieli wtedy kiedy dostali carte blanche w ataku i nieograniczona ilosc posiadan. Nie wierze w to, ze nagle stana sie D. Greenem i KCP na sterydach

- Mam lepszy spacing z obwodu niz Lakers, ktorzy na parkiecie zawsze maja slabego na perimeter wysokiego oraz Butlera

- zdecydowanie lepsza lawka Miami. Satoransky/Ross/Crowder vs. Brown/Huerter/ Korver.  Gdzie moi lawkowicze to sa w zasadzie starterzy w wielu teamach. 

- Lakers nie maja odpowiedzi na picki z Vucem, zaden z ich wysokich nie jest w stanie tego ograniczyc

Mam taka dygresje odnosnie Luki. Ten caly run w tym roku w BeGM przypomina mi troche drugi rok Larrego Birda w Celtics. Larry pokonal wtedy Sixers 4:3 w ECF, podobnie jak Luka w naszej grze. Rok wczesniej odpadl po serii rowniez z Sixers, a z tego co pamietam to w tamtym roku tez przegralismy z Sixers. Luka odmienil organizuje podobnie jak Larry, w zasadzie z miejsca stworzyl contendera na Florydzie, ktorego nie bylo od dawna. Jego wplyw od poczatku kariery jest niespotykany biorac pod uwage wiek czy brak tradycyjnego atletyzmu. Zaliczylismy niesamowity run w tych PO i to w tak trudnej i wyrownanej konferencji. Larry zakonczyl sezon 80/81 pierscieniem. Licze, ze tu bedzie podobnie. Proponuje 4:3 Miami. 

W duzej mierze czerpalem z poprzedniego opisu, bo jednak plan gry w ataku nie uległ wielkim zmianom. Najwiecej poprawek znajduje sie oczywiscie w obronie.

Dziękuje za gre w tym sezonie. Przeczytalem wiele merytorycznych opisow w tych PO(chyba jakis rekord?) Osobiscie, w skutek wielu decyzji zyciowych mialem malo czasu na te gameplany, ale probowalem je robic jak najlepiej. Po odzewie jaki otrzymalem widze, ze sie udalo. Pozdrawiam ;]

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uczciwie z perspektywy czasu to chyba tylko zdrowi Rockets mogli dać serie przeciwko Lakers.

Nie pamiętam takiego bankera do mistrzostwa jak obecni Lakers. Tomek jak miał samograja w Warriors, to przynajmniej wymieniał Klay Thompsona na niegrającego od grudnia Tyreke Evansa i można było punktować fit i personalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Regis napisał:

W sumie to smutne jest w tej naszej zabawie, że tytuły zdobywają słabi/przeciętni GM.

Oprócz NYK ,(świetna robota @człowiek...morza  i po części też @Wooden) pozostali Nasi mistrzowie to słabi GM.Tu róźnica

talentu jest zbyt duża, żeby doszło do wyrównanej serii. 

 

 

Raczej swietnie to odzwierciedla 'realia' prawdziwej oceny 'pracy' gm czy trenerow w real nba.

Gdzie najwazniejsze jest to gdzie trafisz i co masz na starcie (w sumie to samo w innych dziedzinach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Tak uczciwie z perspektywy czasu to chyba tylko zdrowi Rockets mogli dać serie przeciwko Lakers.

Nie pamiętam takiego bankera do mistrzostwa jak obecni Lakers. Tomek jak miał samograja w Warriors, to przynajmniej wymieniał Klay Thompsona na niegrającego od grudnia Tyreke Evansa i można było punktować fit i personalia.

Tomek zabrał sobie jedno mistrzostwo tamtym ruchem.

Z drugiej strony w pełnych składach to NYK jebneliby tych Lakers z palcem w nosie. Może w kolejnym sezonie będzie ciekawiej. Nadal nie kupuje tego fatalnego dopasowania Ingrama i DARa do LBJ i Butlera ale to moje zdanie. Dla Lakers to pierwszy i być może ostatni mistrzowski sezon. Na Zachodzie w pełnym składzie Houston byli dla nich dobrym konkurentem. 
 

oby za rok było ciekawiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Z szacunku dla finałów, wstrzymajcie się z głosami do środy. @tangiers dopisał, że opis będzie jednak we wtorek, może nie każdy doczytał. Bo inaczej do wtorku wszystko rozstrzygniecie a jednak chciałbym ten opis przeczytać, bo to jest clue tej gry. 

Dzieki, ale nie zmiescilem sie w czasie, wiec jak ktos chce to moze glosowac. Najwyzej pozniej zedytuje w razie potrzeby jak opis kogos przekona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Oj nieładnie tangiers, że kiedy ja Ci uczciwie nie tak wielką zmianę (Meyers do s5 na kilkanaście minut) podałem od razu, to w odpowiedzi wyskakujesz znikąd Richaunem Holmesem po raz pierwszy w tych PO jako starterem na... PF 🙂 

Postaram się na to i kilka innych kwestii, w tym bardzo dziwnych niektórych założeń i tekstów odpowiedzieć jutro lub pojutrze.

No, ale dla mnie nie ma wielkiej roznicy czy startujesz Theisem czy Leonardem, a ze napisales o tym przed swoim opisem to sie na to powolalem. Twojego opisu przed wrzuceniem nie czytalem poza podzialem minut(sila rzeczy musialem zobaczyc)

Holmesa szykowalem na takie matchupy juz w momencie podpisu, glownie pod katem Bucks ;)  W poprzednich rundach  nie widzialem, zeby byl zwyczaj podawnia swoich 5tek przed wrzuceniem opisow, jest to dla mnie jakis element zaskoczenia

Ale dobrze, ze reagujesz, czuc panike ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2020 o 17:52, january napisał:

Dobra, podzielę odpowiedź na 2. Pierwsza część - to zone 1-3-1 rywala, druga to prostowanie kilku rzeczy.

1) Zone 1-3-1 jako główne założenie D Heat.

Zacznijmy od tego, że ogarnięcie dobrze funkcjonującej jakiejkolwiek zoneD to jest skomplikowany proces, wymagający wielu treningów i spotkań by to zgrać. Dlatego troszkę bawi mnie wrzucanie nowej strefy znikąd przez oponentów jako główne założenie obrony, troszkę to nierealne.

Zone 1-3-1 to bardzo obciążający jak chodzi o kondycję system. Trochę słabo widzę w tym Doncicia oraz Vucevicia. Nie bez powodu też nie jest stosowana w RL NBA, bo najsłabszymi punktami są poza high post corners3, za które oba de facto przy szybkim przerzucaniu piłki z jednej strony boiska na drugą odpowiadać ma 1 zawodnik (warrior) - w tym przypadku Holmes. Nie jestem pewien ilu zawodników w lidze byłoby w stanie tak bronić przy dobrych rozrzucających rywalach i 40%+ 3pt strzelcach z rogów c%s jakich akurat przecież mam, jeszcze potrafiących atakować closeoty. Dodatkowo center (Vucević) w strefie 1-3-1 ma zawsze frontować odpowiedź 2-1-2 na high-post. Tutaj Vuc w zupełnie nowej roli frontującego, lob passy dają LeBron i Butler... I łatać to ponownie ma warrior (Holmes). Bez urazy, ale dawanie Richaunowi roli, z którą mógłby sobie tu Giannis nie poradzić w obronie to mocno życzeniowe podejście. Chaser (Dipo) też niefortunnie trafia, bo jego size nie będzie problemem dla mojego podającego z top.

Założenia, iż: nagle DLO i Ingram nie trafiają prostych rzutów (które koszą na świetnej skuteczności), Theis nie potrafi cutować (polecam odświeżyć sobie obecne PO, jak nawet w końcówkach cutowaniem robił w niektórych meczach vs zone rzeź) i potem oddać piłki, czy Butler i Bron nie karzą gaps w takiej obronie, a Doncić i Vuc mają zasuwać na pełnej zamiast się chować są po prostu błędne.

Warto też wspomnieć o tym, iż legitna zoneD RL Heat w starciu z LeBronem została po prostu zmiażdżona, a na perimeter Bron miał tam w porównaniu do mojego obwodu zwykłe łajzy.

Nie rozumiem zalozenia, ze ta strefa jest ,,znikad''. Pisalem juz w RS, ze moge testowac wspolne minuty Holmesa z Vucem i teraz z tego korzystam. Dobre zespoly robia adjustements przed PO, a tu mialem praktycznie po pandemii caly training camp na przygotowanie takich zagrywek, wiec jak najbardziej moge z tego korzystac, i to z powodzeniem. Igor Milicic nauczyl zawodnikow Anwilu takiej obrony przed PO, wiec mysle ze zawodnicy NBA tez dadza rade. Na dodatek zestaw Dipo/Middleton/Doncic/Holmes/Vuc  ma bardzo wysokie bball iq i ogolnie sa bardzo coachable.

Chwila to lob passy ma dawac Lebron czy Butler to kto jest na high post(na wysokoscie trumny)? Leonard, Theis?  Wlasnie moja defensywa zrobila decision makerem twojej ofensywy Meyersa Leonard/Daniel Theisa. Jak decyzje ma podejmowac ktos z nich to easy posiadanie dla mnie. Troche sie pogubiles widze ze moja defensywa cie  zaskoczyla. Ale zalozmy, ze tego nie napisales i na high posta dajesz zgodnie z przykazaniem Lebrona, to Jamesa frontuje 7 footer, czyli Vucevic(ktory ma footwork i kilogramy) - czyli twoj guard powiedzmy Russell musi rzucic idealnego loba pomiedzy 7 footera Vucevica, a czychajacego z tylu Holmesa. Wiesz, ze to wygeneruje przynajmniej 1 czy 2 straty w meczu. Nie masz dobrze podajacego wysokiego zeby moc sobie pozwolic na granie Lebronem na obwodzie. Zanim Theis/Leonard znajda kat do podania do rogu, to moje defensywa juz sie przesunie, i wtedy trzeba przerzucic pilke na weak side, a na niej bedzie Butler lub Lebron czyli slabi lub przecietni strzelcy za 3. Nie przemyslales tego. DLO/Ingram nie beda mieli open lookow po 1 podaniu, bo strefa sie sie przesuwa. Oladipo to idealny gracza na chasera, bo jest szybki, zmienia kierunki oraz zapewnia ball pressure i swietnie balansuje miedzy lamaniem passing lanes a schematem obrony - w tamtym roku w PO w skutek tego notowal 2.4 stl, a w tym 2.3 stl. Mam pytanie gdzie umiejscowisz Butler w HCO secie przeciwko takiej defensywie? To jest akurat klucz do zlamania takiej defensywy, zobaczymy czy zgadniesz ;]

DLO w PO do tej pory nie mogl trafic pilka w ocean, wiec licze na jakis collapse  jego strony, a Dipo ktorego wysmiewasz nawet w tym roku trafial po 3ki na mecz na 36%. Ingram tez najpierw moglby wejsc do PO, zeby stwierdzic czy da rade byc 3 opcja w ataku w mistrzowskim teamie BeGM.

W dniu 21.10.2020 o 17:52, january napisał:

2.3 Meyers/Theis.

Nie no pisanie o 40%+ 3pt wysokim (RS i w niestety znikomej dawce, a szkoda, bo Heat dobrze z nim nawet w finals na boisku wyglądali w tych krótkich minutach co dostał zanim Spo postanowił katować wracającego w słabej dyspozycji Bama), iż będzie się go olewało na obwodzie, to jest kolejna abstrakcja. On nie bez powodu w RS przeciw Vuceviciowi lekko machnął sobie 15 pkt z 6 rzutów. Theis z kolei miał najwięcej screen assist po finałach konferencji w lidze w PO. Pisanie o nim jak o jakiejś dziadydze po obu stronach parkietu nagle to jest grubsze lol, zwłaszcza przy tym jak Vucevicia w RS wyjaśniał (Vuc 5/18 z gry przeciw niemu).

Maciej Lampe kiedys mial 6/10 naprzeciwko Spurs z Duncanem. Leonard byl zbyt cienki zeby zagrac wiecej niz 3 mecze w tych PO, a ja mam go niby respektowac. Theis trafil w 17 meczach PO praktycznie tyle rzutow co Vuc w 5. Kogo ja mam niby szanowac. Jak zlapiesz moja przynete i dasz im rzuty to ok, moge z tym zyc. DLO i Ingram beda zachwyceni, ze jedno z ich nielicznich FGA zostanie wykorzystane przez ten duet.

W dniu 21.10.2020 o 17:52, january napisał:

2.5 Luka vs "najlepszy zestaw obrońców vs Clippers"

Kurczę, Luka to robił tam rzeź na niejakim Harrellu bądź Zubaku na picku. Tutaj mam inny kaliber perimeterD centra (jak gra Theis) oraz przede wszystkim dostałem w prezencie możliwość pomocy od dwóch graczy (Dipo, Holmes). No i Butlera, a nie miękką faję z Clipps.

Innym kalibrem centra byl Embiid w poprzedniej rundzie. Theis to nie jest dla niego rywal, nawet kilogramow mu brakuje zeby wybronic Luke w drivie. Holmes jest kosmicznie skuteczny at rim i ma floater game jak malo ktory C w lidze. Jest w zasadzie lepiej wyszkolony w ataku niz caly zastep twoich centrow. Co do Oladipo to smialo od niego pomagaj, jak juz wspominalem nawet w tym roku w przecietnych Pacers trafial po 3 trojki na mecz w PO

Bardzo sie pogubiles w tym opisie i widac, ze defensywa cie troche zaskoczyla, wiec jakies wstawki o bledach taktycznych sa tu raczej nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.