Skocz do zawartości

ACB PO 2020


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ogląda albo zamierza? ja myślę rzucić okiem, gdzieś od 2015 czy 2016 roku nie widziałem chyba pół meczu ACB, więc się nie orientuję  i nie wiem kto jak i dlaczego (a tak się ciężko mecze ogląda), z drugiej strony grajo w Valencii do której mam sentyment bo studiowałem tam kiedyś przez rok i chodziłem na mecze (miałem wtedy ostrą wkrętkę na ACB, może ktoś jeszcze pamięta jak na e-basket jeszcze o tym pisałem), grajo dwaj polacy no i, last but not least, to najlepsza koszykówka na świecie w tej chwili, do czasu powrotu NBA.

 

system jest moim zdaniem lekko jebnięty w łeb:

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_ACB_Playoffs

mogli chociaż to final 4 zrobić w formacie best of 3 albo coś, no ale nic, będą za to emocje i walka na całego. Choć bez kibiców.

 

 

no i zanim na dobre się bujniemy z tematem to zasadniczy problem:  skąd ściągać mecze? myślałem że na pier720 będą, ale tam ACB w ogóle nie widać, ani tych meczy z dzisiaj / wczoraj ani starszych, i też nie sądzę by z dnia na dzień się nagle pojawiły.

Streamów oglądał nie będę, aż tak się nie interesuję

no i c***, wyszło jak z polskimi samochodami elektrycznymi - pogadać to fajnie, ale jak przyszło do konkretów to klops.

jedyne co znalazłem z tego sezonu to https://rutracker.net/forum/viewtopic.php?t=5828348  ale i tak nie ma seedów :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak Lampe grał w Vitorii czy później dla Barcy to praktycznie w każdy weekend zasiadałem, by ligę acb oglądać. Potem jeszcze w miarę regularnie się oglądało Doncicia, ale od jego odejścia już praktycznie nie oglądałem oprócz przeglądania czasem statystyk czy jakiś urywek, najczęściej poszczególnych graczy. Niestety i w tym roku nie przysiadłem do tego, bo czasu akurat w tym okresie brakuje. Widziałem jedynie fragmenty dosłownie dwóch meczów, m.in. połowę 4q meczu Baskonia - Tenerife. Z krótkich obserwacji. Talentu w ataku może tam brakowało (btw, za gwiazdę robił Tornike Shengelia :)), ale intensywność gry w tych ostatnich kilku minutach, agresywna obrona, ciągłe napieranie na przeciwnika, to mogło się podobać. Mała ciekawostka, o której dowiedziałem się właśnie w tamtym spotkaniu. Marcelinho Huertas ma w tym sezonie 53 udane próby z linii na 54 (wtedy akurat miał 47/48, ale dołożył jeszcze w kolejnych meczach), czyli 98.1%. Nieźle :)

Dobra, jak już się tak rozpisałem to jeszcze wspomnę o jednym zawodniku, który imho ma spore szanse, by w niedalekiej przyszłości dołączyć do NBA. Carlos Alocen, obecnie gracz Saragossy, ale od przyszłego sezonu już będzie występował w Realu. Dla mnie to był pewniak na 2 rundę draftu w tym roku, ale widziałem, że jednak nie zdecydował się przystąpić. Może myśli, że po dobrym kolejnym sezonie, już w zdecydowanie lepszym zespole, będzie w stanie zaatakować 1 rundę. Zobaczymy. Na pewno gracz warty obserwacji. Kto nie widział, polecam ;)

Z ciekawych młodych jest jeszcze Bolmaro w Barcelonie, ale on niestety mało szans do gry dostaje, choć ostatnio coś tam pograł. 

O proszę, ja tu piszę, a tu zaraz finał się zaczyna. Dobra lecę szybko robić kolację i załapię się akurat na najważniejsze :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.