Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - grupa 1


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

 

Grupa 1

 

@julekstep

  1. -Dwyane Wade 2006
  2. -Nikol16. a Jokić 2019
  3. -Jason Kidd 2003
  4. -Shane Battier 2007
  5. -Horace Grant 1992
  6. -James Worthy '90
  7. -Jeff Hornacek 1992
  8. -Maybyner Nene 2009

@P_M

  1. -James Harden 2019
  2. -bust Hardaway 1996
  3. -Marc Gasol 2013
  4. -Peja Stojakovic 2004
  5. -Dennis Rodman 1992
  6. -Larry Nance 1992
  7. -Dan Majerle 1992
  8. -Doug Christie 2002

@Pablo81

  1. Shaquille O'Neal 2000
  2. -Chris Webber 2001
  3. -Clyde Drexler 1992
  4. -Mitch Richmond 1997
  5. -Tim Hardaway 1992
  6. -Allen Iverson 2001
  7. -Amare Stoudemire 2005
  8. -Sean Elliot 1995

@lorak

  1. -Giannis Antetokounmpo 2019
  2. -Rasheed Wallace 2005
  3. -Damian Lillard 2019
  4. -Victor Oladipo 2018
  5. -Luol Deng 2011
  6. -Kevin Love
  7. -Mookie Blaylock
  8. -Rudy Gobert 

@BiałaCzekolada2.0

  1. -Lebron James 2016
  2. -Anthony Davis 2018
  3. -Andre Iguodala 2012
  4. -Kyrie Irving 2016
  5. -Bradley Beal 2018
  6. -Brook Lopez 2019
  7. -Gordon Hayward 2017
  8. -Patrick Beverley 2019

@Qcin_69

  1. -Tim Duncan 2003
  2. -John Stockton 1996
  3. -Larry Bird 1990
  4. -Eddie Jones 2000
  5. -Andrei Kirilenko 2004
  6. -Chris Mullin 1992
  7. -Derrick Rose 2011
  8. -Marcus Camby

@january

  1. -Dirk Nowitzki 2011
  2. -Emanuel Ginobili 2005
  3. -Alonzo Mourning 2000
  4. -Shawn Marion 2006
  5. -Kyle Lowry 2019
  6. -Ben Wallace 2004
  7. -Kevin Johnson 1990
  8. -Steve Smith 2000

@blackmagic

  1. -Magic Johnson 1990
  2. -Paul George 2018
  3. -Jimmy Butler 2015
  4. -Jermaine O'Neal 2003
  5. -LaMarcus Aldridge 2015
  6. -Tony Parker 2007
  7. -Robert Covington 2018
  8. -Bernard King 

@airmax

  1. -Chris Paul 2008
  2. -Patrick Ewing 1990
  3. -Vince Carter 2001
  4. -Ron Artest 2004
  5. -Paul Millsap 2016
  6. -Derrick Coleman 1994 
  7. -Kirk Hinrich 2007
  8. -Latrell Sprewell 1994

 

Głosowanie na powerranking w grupie do niedzieli 14.06.2020

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w piłkarskim ATF udało mi się wziąć jednego z moich ulubionych zawodników (Magic) i podobnie jak tam cały system buduję w oparciu o niego. Magic był symbolem Lakers i showtime opartego na obronie, zbiórce i fast breakach. Zamierzam grać podobnie – Magic w obronie on ball był słaby i nigdy tego nie robił stąd też na obwodzie mam jimmego i paula którzy będą oddelegowani do krycia najgroźniejszych obwodowych – Magic zawsze będzie krył gracza najmniej grającego z piłką u rywala. Ogólnie ze względu na Magica reszta s5 to bardzo dobrzy / świetni obrońcy.

W ataku gdy nie ma szans na fast break (czyli rzadko bo bardzo dobra obrona + świetna zbiórka) gram atak dalej oparty jest na Magicu, który był świetny w HCO. Ma tam zresztą mnóstwo opcji – poza jermainem każdy zawodnik ma dobry rzut (butler 38% za trzy, 58% ts, 43% z 10-16 feet / George 40% za 3 (7 prób!),57 ts%) / Aldridge również świetny półdystans – powyżej 40% z każdej odległości do 3 i 35% za 3)/ King – tu nie ma niestety shooting stats ale on miał ok 50% i był świetny na midrange).

Gdy O’neal siada to LMA gra na C. W zależności od matchupu na 4 gra wtedy George/Covington a czasem nawet Magic. Gdy nie ma Magica to zawsze gra King, który w ataku był one man army.

Swoje izolacje dostanie też LMA, podobnie jak dostawał je KAJ, ale atak co do zasady będzie wyglądał jak rich version of Lakers past prime Jabbar.

Jakby ktoś nie widział:

 

Gdy Parker jest na boisku gra z LMA akcje dwójkowe

 

na weak side butler/George

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @BiałaCzekolada2.0

2. @Qcin_69

3. @january (ale ja bym KJ startował a nie Lowrym)

4. @airmax

5. @P_M

6 @julekstep

7. @lorak

8. @Pablo81

Po krótce czemu:

1.fajnie i nowocześnie obudowany team LBJ. Są ludzie potrafiący grać z piłką, są potrafiący grać off ball, nie ma zbyt wielu dziur w obronie, są ludzie do bronienia wysokich i niskich. Jedynie czego brakuje do szczęścia to ktoś drugi do punktowania pod koszem.

2. Tylko ten Camby mnie kuje w oczy poza tym to taka rich wersja Jazz '90, SAS '00 dobra defensywa, fajnie obudowany Duncan, brakło mocy w ofensywie by to wygrać

3. Spacing checked, clutch checked, ludzi z minięciem checked. Brakuje trochę interior defence.

4. solidnie ale bez fajerwerków, widać że musiałeś wybierać późno bo brakuje kogoś do zrobienia różnicy, aczkolwiek duet ewing - cp3 fajny. Jest obrona pod koszem i na obwodzie. Trochę dużo headcasów do opanowania w składzie :)

5. Średnio mi pasuje penny do hardena (a penny to jeden z moich ulubionych grajków z lat 90.) no idefensywa na obwodzie będzie mocno problematyczna.

6. Leży spacing no i trochę mało pasuje kidd to duetu Wade - Jokić

7. Lillard/Oladipo/Deng to imho słąby obwód w tej zabawie - w ataku przy takiej jak tu obronie nie robią wrażenia. Dodatkowo Sheed z okresu gdy już był rolesem.  Brakuje siły w ataku też trochę.

8. Jak na moje to będzie tracił po 150 pkt w każdym meczu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

5. Średnio mi pasuje penny do hardena (a penny to jeden z moich ulubionych grajków z lat 90.) no idefensywa na obwodzie będzie mocno problematyczna.

Co nie pasuje w Harden&Penny?  Harden mógłby zajebiście skorzystać na Pennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Mourning/Wallace na C przez 48 min i "brakuje trochę interior defense" ? o.0

U mnie nie ma fajerwerków mimo że CP, Ewing i Vince to byli one man army w tych sezonach w których ich wybierałem. Ale na jakiejś podstawie trzeba wybrać i fajnie że jest tu jakieś uzasadnienie wyborów i wytłumaczenie czym kierował się autor tworząc taki a nie inny ranking i to mi się akurat podoba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Covington nie narzuca ale jest sporo grajków u mnie którzy sami 30 pkt wrzucić mogą :)

 

30 minut temu, january napisał:

Mourning/Wallace na C przez 48 min i "brakuje trochę interior defense" ? o.0

No Mourning na poziomie ATF może imho mieć problemy ale to moja opinia tylko :)

 

57 minut temu, P_M napisał:

Co nie pasuje w Harden&Penny?  Harden mógłby zajebiście skorzystać na Pennym.

Penny najefektywniejszy jest w grze z piłką, podobnie jak Harden. Nie ma opisu jak chcesz grać - harden ma biegać po zasłonach? Penny jako spot-up bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, blackmagic napisał:

Penny najefektywniejszy jest w grze z piłką, podobnie jak Harden. Nie ma opisu jak chcesz grać - harden ma biegać po zasłonach? Penny jako spot-up bez sensu

To chyba jednak musiałbym coś napisać :) Harden jest srednio efektywny z piłką duzo TO, liczyłem na niego jako SG. Penny jako Pg, Rodman stawiający screeny peją popierdalajacym zza łuku, gasolem wyciagajacym centrów i graniu sporej ilosci handoffow i cutow z duetem penny Harden. Generalnie bardzo dużo ruchu w mojej ofensywie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, P_M napisał:

To chyba jednak musiałbym coś napisać :) Harden jest srednio efektywny z piłką duzo TO, liczyłem na niego jako SG. Penny jako Pg, Rodman stawiający screeny peją popierdalajacym zza łuku, gasolem wyciagajacym centrów i graniu sporej ilosci handoffow i cutow z duetem penny Harden. Generalnie bardzo dużo ruchu w mojej ofensywie. 

Jak dużo u Ciebie będzie grał Rodman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja (mocno uśredniona, w zależności od przeciwnika mogłaby ulec zmianom większym i mniejszym):

PG – Chris Paul 38-40; Kirk Hinrich 8-10

SG – Vince Carter 36-38; Latrell Sprewell 10-12

SF – Ron Artest 31-36; Latrell Sprewell 12-17

PF – Paul Millsap 35; Derrick Coleman 8; Ron Artest 5

C – Patrick Ewing 38-40; Derrick Coleman 8-10

 

Aby oszczędzić wszystkim czasu nie będę opisywał każdego zawodnika z osobna (najwięcej na tym straci chyba Vince i młody Ewing (którego polecam sobie obejrzeć z jaką lekkością poruszał się w 1990 😊)

Rozpoczynając ten draft i wybierając z ostatnim pickiem, moim głównym celem było zbudowanie zbilansowanego zespołu, w którym każdy z zawodników będzie mocny w defensywie, jednocześnie potrafiąc kreować przynajmniej sobie, pozycję w ataku – uważam że ten plan udało mi się zrealizować całkiem nieźle. Wybranie z #18 CP3, Ewinga z #19 oraz Vincea z #38 otworzyło mi sporo możliwości do obudowania tych graczy z uwagi na to jak wszechstronnymi graczami byli – w mojej opinii, jest duża szansa że świetnie uzupełnialiby się oraz pasowali do siebie gdyby przyszło im zagrać razem.

Co chce grać?

Przede wszystkim mocny team defence z wybitnymi jednostkami w tej dziedzinie na czele z Ewingiem, Artestem czy CP3 pozwalający na zbiórkę/przechwyt oraz szybkie przejście z obrony do ataku. Młody Ewing daje mi tą wygodę, iż nie będzie hamulcowym jeśli chodzi o granie up tempo kiedy przyjdzie do tego okazja/konieczność. Domyślam się, że zespoły grające ze mną chciałyby jak najbardziej zwolnić grę co również nie będzie stanowiło problemu dla mojego zespołu. CP3 to ścisły top rozgrywających w tej zabawie. W zależności od rywala może zejść Artest, a w jego miejsce pojawi się Spree ze świetnym minięciem, wejściem pod kosz, czy też pewniejszą trójką. Spacing to kolejny element na który chciałbym zwrócić uwagę. Każdy zawodnik za wyjątkiem Ewinga i Colemana (którzy mają za to rzut z półdystansu którego nie można zignorować) mogą pokarać trójeczką każdą próbę podwojenia/trapu/pomocy/rotacji. Właśnie w przypadku kiedy Ewing byłby podwajany – a zdarzało się to nagminnie m in w serii z Celtics, potrzebny będzie mi Hinrich ze swoim rzutem za 3. Wówczas mogę zagrać CP-Kirk-Vince (jeśli oczywiście matchup pozwoli) gdzie dwaj ostatni mają +40% za 3 przy dużej dawce.

Obrona o której już wspomniałem zależeć będzie przede wszystkim od Ewinga oraz Artesta który będzie odpowiedzialny za krycie najlepszych atakujących na SG-SF (na PG mam akurat dwóch gości z all defensive team więc się nie martwię o to) silny jak byk, szybki na nogach, do tego wariacik, myślę że nikt nie będzie chciał atakować przez Rona – na pewno Harden nie będzie próbował hehe - zwłaszcza że za jego plecami będzie jeszcze King Kong. Z ławki mam Sprewella, który nieco zapomniany, był świetnym defensorem 1vs1 i robił to przez ~40 minut – łącząc to z atakiem w wybranym przeze mnie sezonie 1st team all NBA i 2nd defensive team, gość nie do zajechania.

Chyba jedynym minusem jaki widzę w swoich zespole jest brak jakiegoś konia pociągowego na tym już najbardziej elitarnym poziomie, ale takich jest ilu, 4/5 w tym drafcie? Uważam, że moja kombinacja defensywy, spacingu, oraz fakt, że nie mam czarnych dziur w ataku czy obronie byłaby bardzo ciężka do powstrzymania dla zespołów z grupy – ale to już moja, mocno subiektywna ocena 😉

W razie wątpliwości, proszę pytać, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blackmagic napisał:

7. Lillard/Oladipo/Deng to imho słąby obwód w tej zabawie - w ataku przy takiej jak tu obronie nie robią wrażenia. Dodatkowo Sheed z okresu gdy już był rolesem.  Brakuje siły w ataku też trochę.

brak siły w ataku? średnie drużyn (per gracz, bo nie wiem jakie S5):

GM PTS TS% FGA
Pablo81 26,0 0,558 20,0
airmax 21,3 0,553 16,7
blackmagic 20,7 0,564 15,8
lorak 19,3 0,574 14,6
Qcin_69 19,0 0,558 14,7
P_M 19,0 0,596 13,8
BiałaCzekolada2.0 18,8 0,577 14,3
julekstep 18,3 0,586 13,5
january 18,0 0,577 13,2

 

do tego dochodzi kwestia dopasowania, a moi raczej lepiej fitują niż np. twoi (Magic, Aldridge, King, Jermaine oraz Tony)

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, lorak napisał:

brak siły w ataku? średnie drużyn (per gracz, bo nie wiem jakie S5):

GM PTS TS%
Pablo81 26,0 0,558
airmax 21,3 0,553
blackmagic 20,7 0,564
lorak 19,3 0,574
Qcin_69 19,0 0,558
P_M 19,0 0,596
BiałaCzekolada2.0 18,8 0,577
julekstep 18,3 0,586
january 18,0 0,577

 

do tego dochodzi kwestia dopasowania, a moi raczej lepiej fitują niż np. twoi (Magic, Aldridge, King, Jermaine oraz Tony)

od kiedy mierzysz siłę ataku czystym PPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.