Skocz do zawartości

LeBron vs Jordan - tak na poważnie


BMF

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był



Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ttr napisał:

Na czym ta wyższość wychowawcza polegała ? Na sprzedawaniu buły Kerrowi czy opierdalaniu w karty i ruletkę teammateów, którzy zarabiali frytki ?

 

Idziesz do roboty. Jeden lider grupy ciebie potrafi zmotywować a drugi nie. Może być jeszcze opcja ze w sumie Ciebie wkurwia i sabotujesz wyniki na przekór i złośliwie. Wyniki zespołów mogą odzwierciedlać taki stan rzeczy. Przecież wygrane czy przegrane serie to czasem mikro detale. Ale możemy udawać ze tego aspektu w nba nie ma. Moim zdaniem jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ignazz napisał:

Idziesz do roboty. Jeden lider grupy ciebie potrafi zmotywować a drugi nie. Może być jeszcze opcja ze w sumie Ciebie wkurwia i sabotujesz wyniki na przekór i złośliwie. Wyniki zespołów mogą odzwierciedlać taki stan rzeczy. Przecież wygrane czy przegrane serie to czasem mikro detale. Ale możemy udawać ze tego aspektu w nba nie ma. Moim zdaniem jest. 

Jordan jako team leader zajebiście nakurwiał targety i ogarniał kejpiaje,

Wiemy to porównując nasze mecze podwórkowe z finałami NBA!

bo tak! ❤️ 

7 godzin temu, Swiety_76 napisał:

Mam takie pytanie do znawców. Chodzi o zbiórki.

Jordan jak na swoje warunki fizyczne (wzrost waga) oraz pozycję (SG) był bardzo dobrym zbierającym. Jeden z najlepszych zbierających SG w historii.

LeBron też jest bardzo dobrym zbierającym. Teoretycznie SF i jak na tą pozycję do ilości jego zbiórek nie ma się co  doczepić. Praktycznie różnie od rozgrywającego do PF. Częściej gra pod koszem niż Jordan. Obydwaj Lebron i MJ jak na swoje warunki bardzo skoczni bardzo szybcy i bardzo silni. Mówi się dużo o sile Lebrona ale MJ też był uznawany za silnego jak na swoje warunki.

Tyle że uwzględniając że LeBron jest wyższy te parę cm i cięższy kilkanaście kg to wydaje mi się że w tym kontekście i w kontekście rozmowy o Goat ta średnia ilość zbiórek w karierze o tylko jedną to nie jest jakiś wybitny wynik i gość taki jak Lebron powinien nakurwiać dużo więcej zbiórek ?

to jest napisane w takim tonie jakby LBJ był "siłowcem i cyborgiem" a MJ to "technika i finezja i też w sumie niezły atleta" a przecież MJ w swoich czasach (liga mechaników :) ) był większym freakiem niż LBJ w swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Idziesz do roboty. Jeden lider grupy ciebie potrafi zmotywować a drugi nie. Może być jeszcze opcja ze w sumie Ciebie wkurwia i sabotujesz wyniki na przekór i złośliwie. Wyniki zespołów mogą odzwierciedlać taki stan rzeczy. Przecież wygrane czy przegrane serie to czasem mikro detale. Ale możemy udawać ze tego aspektu w nba nie ma. Moim zdaniem jest. 

Dlaczego akurat przypisujesz to Jordanowi jak wszystkie historie i nawet wywiady z the last dance wskazują na to, że to Phil Jackson ogarniał temat bardziej niż MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ttr napisał:

Dlaczego akurat przypisujesz to Jordanowi jak wszystkie historie i nawet wywiady z the last dance wskazują na to, że to Phil Jackson ogarniał temat bardziej niż MJ.

Ponieważ Jordan skupiał się tylko na treningach ( angażując się na treningach i dając wzór ) oraz meczach . Jakby jebał z bara Jacksona i bawił się w gmema to podważyłby ich kompetencje oraz odebrał im szacunek przy innych teamates . Dlatego zabawnie wyglądało jak LeBron robił le quit będąc obrażony , w dodatku jego teamates jak skończył się mu kozioł to po podaniu do swoich kolegów oni następnie oddawali mu piłkę . Była taka analiza kiedyś na yt na ten temat .

 

39 minut temu, julekstep napisał:

Jordan jako team leader zajebiście nakurwiał targety i ogarniał kejpiaje,

Wiemy to porównując nasze mecze podwórkowe z finałami NBA!

bo tak! ❤️ 

 

albo czytając realgm , tam jest takie wykopalisko , że niektórzy kopiują stamtąd posty ( wiemy,  że to nie Ty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

Ponieważ Jordan skupiał się tylko na treningach ( angażując się na treningach i dając wzór ) oraz meczach . Jakby jebał z bara Jacksona i bawił się w gmema to podważyłby ich kompetencje oraz odebrał im szacunek przy innych teamates . Dlatego zabawnie wyglądało jak LeBron robił le quit będąc obrażony , w dodatku jego teamates jak skończył się mu kozioł to po podaniu do swoich kolegów oni następnie oddawali mu piłkę . Była taka analiza kiedyś na yt na ten temat .

Angażował się na treningach i dawał wzór ? Przecież to można napisać o każdym jednym liderze, a już na pewno o największych z największych. k**** czy to tak trudno zrozumieć, że Jordan na swojej drodze trafił na Phila Jacksona i to jest jedna z jego większych przewag w legacy ? Co ty mi tu piszesz o nie wchodzeniu w kompetencje jak Jordan ma takich historii mnóstwo z Krause, Dougiem Collinsem, jako młodziak z Albeckiem. Ignorował zalecenia sztabu przy kontuzji, chciał wybierać zawodników na co Krause mu nie pozwalał etc.

Co łączy dwóch największych "psychopatów" NBA i ich sukcesy ? Phil Jackson. Jakoś ten leadership nigdy bez niego nie działał jak nie trzymał grupy w ryzach i nie wyznaczał drogi dla mniej z pozoru istotnych zawodników. Już nie rozpisując się o systemie gry i o tym, że drużyna bez lidera nadal wiedziała co i jak ma grać. 

Chcesz mi powiedzieć, że ignorujemy wielkość Phila w legacy Jordana i porównujemy je z sytuacją Lebrona ? Wyciągamy, że gdzieś tam wpadł na Lue, który nie wiedział, że ma czas w kluczowej akcji 1 meczego finałów :D ? Takie porównania teraz się tu uprawia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Swiety_76 napisał:

Tyle że uwzględniając że LeBron jest wyższy te parę cm i cięższy kilkanaście kg to wydaje mi się że w tym kontekście i w kontekście rozmowy o Goat ta średnia ilość zbiórek w karierze o tylko jedną to nie jest jakiś wybitny wynik i gość taki jak Lebron powinien nakurwiać dużo więcej zbiórek ?

LeBron nigdy nie był stat-padderem pod względem zbiórek, współcześnie wiadomo, ile zbiórek jest w stanie mieć zdeterminowany do łapania uncontested rebounds guard (Doncic, Westbrook) w lidze bez atakowania tablicy w ofensywie.W playoffach było trochę inaczej, bo większe intensity i tych zbiórek wpadało więcej.

Postseason:

  REB PER100 TRB%
LeBron 11,7 13,0%
Bird 12,1 13,9%
Erving 9,6 11,4%
Kawhi 11,5 12,7%
Durant 9,8 10,8%
Pippen 10,6 11,8%

'Lepszy' (statsytycznie) od LeBrona z półki superstarów o podobnym profilu był chyba tylko Bird, który spędzał więcej czasu pod koszem i w obronie, i (przede wszystkim) offball w ataku, przez co notował więcej ORebs (ogólnie był w tym naprawdę dobry). Jordan na swojej pozycji był większym outlierem pod tym względem, ale wtedy musielibyśmy być konsekwentni i dać LeBronowi jeszcze większą przewagę za passing, bo guardzi to z reguły lepsi kreatorzy niż 6'9, 260lbs czołgi, a tu jest odwrotnie.

To co ma znaczenie w kontekście rozmowy o GOAT (którymi są IMHO obaj) to fakt, że Jordan jest największym outlierem pod względem najważniejszego koszykarskiego skilla (scoringu), a LeBron pod względem wszechstronności (nie było gracza tak dobrego w scoringu/playmakingu/obronie) - a my moglibyśmy co najwyżej dyskutować, co jest bardziej wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał:

Charles Oakley (świetny roles),#10 - Horace Grant (zajebisty roles),#11 - Will Perdue (bench warmer), #18 - BJ Armstrong (świetny starter)

roles > starters? bo sam cenię BJ, ale żeby dać go ponad Horacem, to nie rozumiem.

Godzinę temu, BMF napisał:

To jest info z dzisiaj.

Kurski wyjaśnił fanów Jordana. :]

XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

LBJ sam ma lepszy rapm niż sumarycznie cały jego 66W support

RAPM to nie jest wskaźnik, który porównujesz do sum pozostałych...  powinieneś to wiedzieć, ale... ;)

3 godziny temu, julekstep napisał:

 Ilgauskas 3 (30)

Mutombo 2001 miał 2,8, a Theo Ratlif 1,8...

3 godziny temu, julekstep napisał:

Varejao 2,1 (55)

Tyrone Hill 0,0

3 godziny temu, julekstep napisał:

West 1,8 (64)

McKie 3,6

3 godziny temu, julekstep napisał:

Mo Williams 0,8 (93)

Snow 1,5

3 godziny temu, julekstep napisał:

Gbison 0,7 (96)

Lynch 0,0

3 godziny temu, julekstep napisał:

Wallace 1,5 (72)

Jumaine Jones -1,8/ Kukoc 2,5

Czyli z grubsza wg Twojej logiki najlepsza 6 pomocników LBJa to "razem" 9,9 RAPM, a AI... 9,6 z Ratliffem i Kukocem, 6,1 z Mutombo i Jonesem. Jak teraz jeszcze dodamy, że LBJ ma 4x większy RAPM jak AI, to w ogóle wyjdzie, że cała top siódemka 76ers przystępując do PO miała niższy RAPM niż LBJ!

Teraz najlepsze - top 7 CLE miała RAPM łącznie 19,2, a Orlando... 10,2 (DH 3,1, Lewis 5,5, Hedo 3,9, Alston -0,4, Lee -0,3, Pietrus -0,8, Johnson -1,8 - bo Nelson 2,2 nie grał w ECF z nim byłoby 12,8). LOL

Żeby zrozumieć jak często na różnych liczbach zwolennicy LBJ lubią manewrować pisząc o sile ekip, RAPM, SRS itd. warto pokazać dane LAL: Gasol 3,1, Bryant 6,1, Odom 6,9, Ariza -0,5, Fisher 1, Bynum -0,5, Walton 0,3. Razem 16,4

Oczywiście dla mnie RAPM to jest tylko drobna wskazówka i nie śmiem pisać, że Lewis to najlepszy gracz Magic, McKie 76ers, albo Odom LAL, ale to julek takie parametry próbuje tu przemycać, licząc na to, że nikt nie powie: "sprawdzam".

Ja naprawdę nie rozumiem po kiego takie bzdury pisać jako dowód zajebistości LBJa, skoro jest wiele innych prawdziwych, dużo bardziej adekwatnych - choć może z nich GOAT nie wychodzi. 

5 godzin temu, julekstep napisał:

byłbym ostrożny z rapmami bo zaraz wyjdzie że Ricky Davis to był jednak przekasztanem a Zydrunas ot średniakiem

Chyba ostrożność zbyteczna. Zresztą dane do RAPM chyba dopiero od 1996/1997 roku są (XRAPM , bo danych brak, a wcześniej to jakieś APM, VORP, WS, BPM czy WOWYR. No ale może jakiś maniak spróbował to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julekstep napisał:

zwłoki obytego z ligą HoFa mają dużo większą wartość dla młodziaka w 2gim roku

Szczególnie tego kontuzjowanego! Masz 100% racji ;)

8 godzin temu, julekstep napisał:

nie chce wierzyć żeby stary Sloan chciał tankować. Ot zaczęli dobrze, ale po kontuzji Kirilenki Boozer zaczął swoje show

Może na starcie nie (wtedy chyba nikt tego nie zamierza), ale jak stracił Kirylenkę... to decyzja była jasna. No ale lepiej na Boozera zrzucić ;)

8 godzin temu, julekstep napisał:

drapmów miał odpowiednio -1,8 i -1,2 -> jak na wysokiego to słabiutki wynik

Widzę tonący łapie się brzytwy... więc abstrahując od mojego podejścia do RAPM, Pau Gasol, ten świetny obrońca, lepszy wg niektórych gracz od KB miał przed przyjściem do Lakers -2,2 słabiutki to był Jamison -3,9. Zresztą w tamtym sezonie taki Shaq miał raptem +1,5, Kirylenka +0,4 a LBJ -0,5 więc jeśli ktoś jest lepszy od Gasola i niewiele gorszy od LBJa to chyba bronił lepiej niż słabiutko. 

9 godzin temu, rw30 napisał:

przecież zamiana Oakleya na Cartwrighta to, long term, był dobry deal

Nie zrozum mnie źle, ja nie twierdzę, że mimo opisanych problemów Bill się nie przydał, albo dzięki temu Grant nie rozwinął, ale... on był po kontuzji, jeśli dobrze pamiętam w CY i mogli go mieć za darmo po sezonie (Knick z Ewingiem by nie zaszaleli) lub duuuuuużo taniej. Oni oddali Oakleya do rywala (swoją drogą trochę krwi im napsuł potem) i (w domyśle) Stricklanda.(gość w prime przez 6 sezonów robił 17/5/9/1,8 - aż dziw, że ani razu w ASG nie zagrał, ROY i AllNBA) - nie nie mów mi, że to był "dobry deal" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dannygd napisał:

Widzę tonący łapie się brzytwy... więc abstrahując od mojego podejścia do RAPM, Pau Gasol, ten świetny obrońca, lepszy wg niektórych gracz od KB miał przed przyjściem do Lakers -2,2 słabiutki to był Jamison -3,9. Zresztą w tamtym sezonie taki Shaq miał raptem +1,5, Kirylenka +0,4 a LBJ -0,5 więc jeśli ktoś jest lepszy od Gasola i niewiele gorszy od LBJa to chyba bronił lepiej niż słabiutko. 

Duncan, Garnett, Wallace w topie z ponad 4 - na oko legit

Tak - rookie LBJ to jeszcze nie był defensor na poziomie swojej wersji z Heat :)

1,5 dla wychodzącego z prime Shaqa, który nigdy nie był top obrońcą brzmi legitnie

 

ja tylko przypominam że Ty pisałeś że Boozer w tamtych latach był dobry i potem dopiero go popsuli - co jest nieprawdą

ale gratki za pisanie tekstów o brzytwach itp!

19 minut temu, dannygd napisał:

Może na starcie nie (wtedy chyba nikt tego nie zamierza), ale jak stracił Kirylenkę... to decyzja była jasna. No ale lepiej na Boozera zrzucić ;)

Fakt! Sorry! Wina LeBrona!

19 minut temu, dannygd napisał:

Szczególnie tego kontuzjowanego! Masz 100% racji ;)

myślałem że fraza 'obyty z ligą' rzuci światło na to w jakich kwestiach taki grajek może pomóc wschodzącej gwieździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

był dobry i potem dopiero go popsuli

Nigdzie nie pisałem, że był "dobry", tylko "niezły" - na pewno nie "słabiutki" jak piszesz. Jak nie rozumiesz różnic między tymi słowami, to może nie komentuj wprowadzając w błąd - inaczej po prostu przeinaczając chwytasz się brzytwy.

PS. Jeszcze raz powtarzam, że dla mnie DRAPM nie jest żadnym legitnym wyznacznikiem defensywy gracza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dannygd napisał:

Nigdzie nie pisałem, że był "dobry", tylko "niezły" - na pewno nie "słabiutki" jak piszesz. Jak nie rozumiesz różnic między tymi słowami, to może nie komentuj wprowadzając w błąd - inaczej po prostu przeinaczając chwytasz się brzytwy.

PS. Jeszcze raz powtarzam, że dla mnie DRAPM nie jest żadnym legitnym wyznacznikiem defensywy gracza. 

w sumie mogłem przewidzieć że to bait który ma na celu złapanie za słówko ❤️

gratuluję tego forumowego sukcesu drogi userze dannygd!

 

ogólnie oczekiwanie że ktoś będzie pamiętał słowo w słowo posty randomowych userów na forum o NBA to grubszy lol

 

edit - przeszukałem temat po 'niezły' i pisałeś tak o Silasie

standardowo - pierd*****  :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.