Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ptak napisał:

Przewiezienie broni przez granicy stanów już jest przestępstwem. Federalnym (chyba).

Prawo federalne -poza wyjątkami- nie zakazuje przewozu legalnie nabytej broni między stanami w celach zgodnych z prawem (czyli o ile pierwszy warunek mógł być tutaj spełniony o tyle drugi już nie), reszta to już prawa stanowe: https://www.nraila.org/articles/20150101/guide-to-the-interstate-transportation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 17 lat, nie mógł legalnie posiadać broni. Posiadanie broni-przestępstwo,przewożenie z zamiarem użycia-przestępstwo, podwójne morderstwo-przestępstwo. A mówimy o 17 latku.

Należy zwrócić uwagę, że większość wariatów którzy dokonują masakr w szkołach, budynkach publicznych to są biali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to, że sama broń mogła być  jak najbardziej legalnie nabyta i należeć np do ojca a to wg mnie też może być ważne w tej sprawie, bo jeżeli właściciel nie zgłosił jej kradzieży albo zaginięcia to wydaję mi się, że on również powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Z cała resztą masz rację. W Illinois aby mieć legalnie broń oraz ją przewozić trzeba mieć licencje, która wymaga ukończenia 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko nadmienić, że rolę noża może pełnić byle przedmiot z zaostrzoną końcówką, wystarczy sobie obejrzeć dowolny dokument z amerykańskich więzień, takich patentów jest setki i każdy tamtejszy bywalec potrafi coś takiego zrobić w momement z dowolnego tworzywa

a jak ktoś widzi tam smartfon, albo kartę do biblioteki czy też karnet na siłownię, to z tym już nic się nie da zrobić, proponuje pojechać na miejsce i sobie działać wg swojego uznania, tutaj jest Polska, tu nikt nie poświęca podobnemu bandycie kszty uwagi 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, julekstep napisał:

znów źle przeczytałeś wikipedię

To z pamieci nie wikipedii.

Nie łatwiej i milej podzielic sie swoja wersją odpowiedzi zamiast wykonac "ad personam"?

10 godzin temu, the_secret napisał:

Jeden z typ którego odjebał headshotem był zarejestrowanym sex offenderem, drugi też miał kartotęke, podobnie ten który przeżył. Więc normalny sędzia raczej da mu niski wyrok za niską szkodliwość czynu.

Przeszłość postrzelonych nie powinna mieć znaczenia w ocenie tego co się wydarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ptak napisał:

Należy zwrócić uwagę, że większość wariatów którzy dokonują masakr w szkołach, budynkach publicznych to są biali.

 

Ta obrona słąbo wygląda biorąc pod uwagę statystyki "homicide offenders" wśród nastolatków w USA. Na początku lat 80-tych ten wskaźnik wśród młodych czarnych kobiet był wyższy od poziomu młodych białych mężczyzn. Statystyki czarnych młodych mężczyzn, aż strach cytować (koniec lat 80-tych i początek lat 90-tych,  epoka NWA "Fuck the police" , i tam liczby były 10 razy wyższe)

W ostatnich latach w grupie 14-17 lat: (na 100 tys przypadków): 

białe kobiety: 1,5

biali mężczyźni: 8

czarne kobiety: 4

czarni mężczyźni: 70

W grupie 18-24 (na 100 tys. przypadków)

białe kobiety: 3

biali mężczyźni: 20

czarne kobiety: 11

czarmi mężczyźni: 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ptak napisał:

Należy zwrócić uwagę, że większość wariatów którzy dokonują masakr w szkołach, budynkach publicznych to są biali.

To przede wszystkim psychopaci. Jakie znaczenie ma rasa? Podobnie Blake, on był przede wszystkim przestępca ściganym listem gończym, złapanym na kolejnym przestępstwie i stawiał opór przy aresztowaniu. 

Co próbujesz tu udowodnić? Bo napisałeś kilka postów, jedne przeczą faktom, a inne są trochę bez sensu. Masz jakąś tezę? 

Moze lepiej odpal jakiś archiwlany mecz Celtics na wideo. 😋

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

Nie łatwiej sprawdzić i przeprosić?

Za co mam przepraszać? Ze nauczycielka mi kiedyś źle powiedziała?

14 minut temu, RappaR napisał:

 Dumas miał czarną babcię.

No to zajrzałem do wiki i stoi ze miał czarna mamę

p.s. Jeśli faktycznie też babcię to chyba wychodzi 3/4

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

tak wiemy

juz wczoraj to zrobiles - z klasycznym skutkiem

a dzis jeszcze zwalasz na nauczycielke (ktorej zapewne nie ma na forum, wiec nie ma jak sie bronic)

No podzieli się w końcu swoja wiedzą i naprostuj moją.

p.s. Ktoś kto spojrzy do wiki to pomyśli ze to była 1/2

"ojciec był synem markiza de la Pailleterie i czarnej niewolnicy" szczerze mówiac nie wpadłbym na to ze markiz mógł byc w połowie czarny, wiec niech bedzie ze gdybym ja opierał sie na wiki to tak by mi wyszło

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

No podzieli się w końcu swoja wiedzą i naprostuj moją.

przeceniasz jego możliwości , jest samozwańczym narratorem/moderatorem  i to jego życiowa rola. 

 

38 minut temu, Krzemo napisał:

Podobnie Blake, on był przede wszystkim przestępca ściganym listem gończym, złapanym na kolejnym przestępstwie i stawiał opór przy aresztowaniu. 

czyli w tym wypadku strzelanie w plecy 7 razy jest wytłumaczeniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

czyli w tym wypadku strzelanie w plecy 7 razy jest wytłumaczeniem ? 

Tak. Było uzasadnione podejrzenie, że może wyciągnąć z auta broń. 

Wrzucałem tu już filmik z analogicznej interwencji, oglądałeś? Dwóch postrzelonych policjantów. Gość wypakował w nich 2 magazynki. Też się wyrwał i zwiał do auta. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

przeceniasz jego możliwości , jest samozwańczym narratorem/moderatorem  i to jego życiowa rola. 

I to wciaz duzo lepsza rola niz wciskanie kitu emerytom.

Troszke przykre ze nawet Twoje wymyslone obelgi nie sa tak slabe jak to co sam robiles :)

 

5 minut temu, darkonza napisał:

Ok, rozumiem ze wymiękłeś :P

ale co mam tlumaczyc ze przeczytales o jego starym i myslales ze to o nim?

po prostu ludzie powinni wiedziec jak wyglada Twoj modus operandi na forum (cos zle zrozumiec i potem sie przy tym upierac) - szczegolnie kiedy namawiasz innych userow do prawnie zakazanych systemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzemo napisał:

Tak. Było uzasadnione podejrzenie, że może wyciągnąć z auta broń. 

Wrzucałem tu już filmik z analogicznej interwencji, oglądałeś? Dwóch postrzelonych policjantów. Gość wypakował w nich 2 magazynki. Też się wyrwał i zwiał do auta. 

Przecież jak on szedł tym leniwym krokiem to mogli go spokojnie obezwładnić . 

4 minuty temu, julekstep napisał:

I to wciaz duzo lepsza rola niz wciskanie kitu emerytom.

Troszke przykre ze nawet Twoje wymyslone obelgi nie sa tak slabe jak to co sam robiles :)

przecież tego nie robiłem . za dużo czasu na skwerku spędziłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.