Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, eF. napisał:

Mam pytanie do supporterów tego cyrku, który się dzieje w USA. Jestem dorosłym białym człowiekiem, mieszkałem kilka lat w UK, do dzisiaj mam znajomych innego koloru skóry niż moja, a dzięki mnie (tak, poznałem ich) mój znajomy ożenił się z czarnoskórą kobietą... słucham rapu, szanuję czarnoskórych aktorów (uwielbiam Samuela L Jacksona he's the man), od lat oglądam NBA, uważam że Edgar Davids to był mega kot... czy to oznacza, że jestem rasistą, bo za c***a nie popieram BLM? Czy to oznacza, że jestem rasistą, bo uważam, że to co obecnie robią to nic innego jak wojna o "black privilege"? 

Dodam tylko, że podczas pobytu w UK romansowałem z czarnoskórą (Brenna, props) i dodam, że nie raz zdarzyło mi się usłyszeć "white boy" od grupy podpitych Jamalów. I wiecie co? Nigdy mi się to nie podobało, uważałem to za obraźliwe i mocno rasistowskie... tylko ciężko coś zrobić jak sobie idziesz solo. A ja tu wspominam o UK... to jak jest w USA? Chcecie mi powiedzieć, że rasizmu wśród czarnoskórych nie ma? Hehe. Nie wiem czemu wrzucam tu część swojego życia, ale pewnie głównym powodem jest te parę drinków, jak również mocna irytacja wspierania działań przez naiwnych "białasów", którzy nie widzą, że to wszystko zmierza do rasowego podziału. To całe BLM, ten płacz LeBrona itd... ps. Alkohol, Ty ch*ju! 

A teraz rzucajcie minusami, lecim! :) 

 

 

jak juz sie tak otwieramy

pewnie tez juz jestem rasista

no trudno

ja 2 lata bylem w stalym zwiazku w UK z murzynka, z Ugandy oryginalnie

anyway

rozstanie bylo jakis rok temu

brzydkie rozstanie (sa inne?)

zastanawiam sie jak brzydkie by bylo w tych okolicznosciach co teraz

tak czy inaczej

wychowywalem sie na czarnej kulturze, rap, zajaranie denzelem jako aktorem, ogladanie kazdego filmu, w tym te tak bardzo o czarnej kulturze typu The Great Debaters

i tak jak napisales, teraz mi to strasznie wszystko brzydnie, nie wyobrazam sobie ogladania tych filmow co kiedys

czemu?

nie lubie juz czarnych?

nie. czuje sie traktowany jak idiota

strona dyskusji typu BLM, to strona ktora uwaza ze mam iq5 i nie podaje zadnych faktow oprocz byl czarny, 7 strzalow w plecy, protestuj z nami

sorry ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

nie no bądzmy powazni, kto to kucio wie tutaj 15

15+ osób to piło z nim razem na zlocie w sierpniu, znamy się wszyscy, jedni lepiej drudzy mniej, ale ksywki starych userów każdy kojarzy, zwłaszcza jak ktoś ma konto od 8miu lat 

e: sorry w lutym, nie w  sierpniu

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Ja sam na wlasnej skórze przekonałem się jak to wygląda u "czarnoskórych" . Pracuje w weekendy na bramce w klubie. Mialem sytuacje, że wpada dwoch czarnoskorych amerykanskich żołnierzy bo niedaleko mojego miasta jest jednostka gdzie stacjonowali, i często przyjezdzali do nas "na miasto" 

Sytuacja wygladala mniej wiecej tak, że jednej z klientek nie podobało się zbyt nachalne zachowanie, ktore normalnie by się skonczylo bez zadnej gadki z mojej strony, tylko siłowe wyrzucenie gościa z lokalu. Tutaj wzialem poprawke na kolor skory, pochodzenie, i grzecznie  i konstruktywnie wytlumaczylem ze ich czas tutaj dobiegł konca. Pierwsze co uslyszalem, ze JESTEM RASISTA. 

inny przyklad: wpadaja cała bandą, wyciąga glosnik, puszcza swoja muzyke, a najlepszy jeden z nich poprosil barmana o szkło, po czym wyciagnał swoj alkohol z plecaka. Wiadomo jaka moja reakcja i tez grzecznie tlumacze im zasady tutaj panujace, co uslyszalem? ze nie pozwalam im bo JESTEM RASISTA.

czyli grają karta rasizmu przy kazdej mozliwej sytuacji.

Ale taka ciekawa anegdotka, tego samego dnia co ostatnie opisane wydarzenie, pale papierosa, podchodzi tak z 20 lat na oko mlody czarnoskory chlopak, grzecznie pyta co tam, jak wieczor, i czy poczestuje go papierosem, dalem mu tego papierosa, gadamy o sporcie, mowi ze lubi MLB, i NBA. Akurat to byl okres gdzie Phila z Dallas graly w Chinach, i mowie ze ogladalem ten mecz wczoraj, na co on, ze Denis Smith Jr. to jego kuzyn. Mowie czy moze to jakos udowodnic. szpera w telefonie z kilka chwil i pokazuje mi z nim zdjęcie :) mowie soibe jaki ten świat mały.

 

niestety ale na calym swiecie zaszlo to za daleko. zgadzam sie z toba

w UK tez nie jest ciekawie, pracowalem z muzulmanami i ty jako katolik mozesz na boze narodzenie dostac 1 dzien wolny

jak przychodzi ramadan oni w ogole nie pracuja, moga wyjebac caly urlop

albo sytuacje typu takiego ze gosc zle robi swoja robote po czym ja w systemie musze to naprawiac, a jak poszedlem pietro wyzej mu zwrocic uwage ze robic cos zle to odrazu sprawa zaczela byc na tle rasistowskim

tak samo troche z tym opieraniem sie aresztowaniu

zaczeli aresztowanym pozwalac na jedno, potem na drugie, potem na trzecie i zaczyna sie tak ze policjant nie wie co moze czego nie

czy aresztowany moze sie opierac czy nie

czy moze go wyzywac czy nie

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

15+ osób to piło z nim razem na zlocie w sierpniu, znamy się wszyscy, jedni lepiej drudzy mniej, ale ksywki starych userów każdy kojarzy, zwłaszcza jak ktoś ma konto od 8miu lat 

ok dzieki, a byl juz u Joe Rogana?

to zmienie troche postawe

@kucio niech Ci ziemia lekka bedzie

 

wspolczuje tym co z nim pili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie siej nienawiści, wszystkim już chyba wystarczy

ok

tylko jeszcze zapytam, jak duzym atencjuszem trzeba byc zeby prosic na forum internetowym o usuniecie konta zamiast po prostu przestac sie logowac i czytac?

nikt po nim nie bedzie plakal:

@buła fajnie jakbys wrocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubbas napisał:

nikt po nim nie bedzie plakal

przestań się wypowiadać za innych, stało się co się stało, ale ja go zawsze będę wspominał z tej lepszej strony, był moim pierwszym kumplem tutaj i zrobił dla forum wiele dobrego, zwyczajnie po ludzku szkoda, tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubbas napisał:

wychowywalem sie na czarnej kulturze, rap, zajaranie denzelem jako aktorem, ogladanie kazdego filmu, w tym te tak bardzo o czarnej kulturze typu The Great Debaters

i tak jak napisales, teraz mi to strasznie wszystko brzydnie, nie wyobrazam sobie ogladania tych filmow co kiedys

czemu?

nie lubie juz czarnych?

nie. czuje sie traktowany jak idiota

strona dyskusji typu BLM, to strona ktora uwaza ze mam iq5 i nie podaje zadnych faktow oprocz byl czarny, 7 strzalow w plecy, protestuj z nami

sorry ale nie.

Szanuję taką szczerość, serio. Szczególnie, że na forum każdy lubi mieć maseczkę na ryju i palić głupa... bo przecież od tego jest forum, heh. Ale do meritum, szanuję za szczerość, a jednocześnie nie rozumiem czemu miałbyś nagle nie lubić tych filmów, które wcześniej lubiłeś? Nie daj się zwariować, taki radykalizm to nic dobrego. Tu nie trzeba grać nienawiścią, tu wystarczy pokazać, że nie ma Twojego przyzwolenia na to czym gra druga strona. Tyle na początek rozgrywki wystarczy, moim zdaniem. :) 

Ewentualnie można być jak Max Kellerman czy Skip Bayless, ale to oznacza tyle, że nie ma się szacunku do samego siebie.

PS. @kucio zachował się podle, to jego wybór. Nie piłem z gościem, szanowałem za treści, ale wychodzi na to, że jest parówą. End of story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eF. napisał:

Szanuję taką szczerość, serio. Szczególnie, że na forum każdy lubi mieć maseczkę na ryju i palić głupa... bo przecież od tego jest forum, heh. Ale do meritum, szanuję za szczerość, a jednocześnie nie rozumiem czemu miałbyś nagle nie lubić tych filmów, które wcześniej lubiłeś? Nie daj się zwariować, taki radykalizm to nic dobrego. Tu nie trzeba grać nienawiścią, tu wystarczy pokazać, że nie ma Twojego przyzwolenia na to czym gra druga strona. Tyle na początek rozgrywki wystarczy, moim zdaniem. :) 

Ewentualnie można być jak Max Kellerman czy Skip Bayless, ale to oznacza tyle, że nie ma się szacunku do samego siebie.

PS. @kucio zachował się podle, to jego wybór. Nie piłem z gościem, szanowałem za treści, ale wychodzi na to, że jest parówą. End of story.

zle moze sie wyrazilem

nie tyle co nie lubic, tyle co chce przedstawic jak bardzo wbrew pozorom oni dzialaja sobie na szkode a nie na korzysc

@lorak chyba tez cos o tym juz wspominal jesli sie myle to niech naprostuje

ale to wszystko tylko stawia ich w jeszcze gorszym swietle

statystyki mowia co innego

filmiki pokazuja co innego

nadal czekam az @ely3 poda te cytaty graczy nba ktorzy powiedzieli ze Blake powinien byc aresztowany i zachowal sie zle

albo slowem sie zająkną o tym jak George Floyd podczas CALEGO aresztowania mowil ze nie moze oddychac i wsiadl z jednej strony do auta policyjnego a wysiadl z drugiej, z tego powodu znalazl sie na chodniku gdzie potem zostal uduszony przez policjanta ktory powinien byc za to szazany.

rozmawiajmy o faktach jak ja probuje jak mozecie sie na mnie bardzo wkurwiac mowic ze Kobe mial lepszy skillset niz Lebron w ataku to nie wchodze tu i mowie mial lepszy skillset tylko szukam filmikow, meczy, obroncow ktorzy go kryli i jak przeciw nim gral

a wy mi mowicie jak gral przeciw nim Lebron i to ze Lebron zawsze byl bardziej efektywny przeciw nim mimo mniejszego skillsetu dlatego jest lepszy

tak wyglada dyskusja, a nie jakies farmazony

na realgm to samo, nikt nie potrafi rzeczowo odpowiedziec, ale na szczescie tak jak i tu na realgm jest 90% osob ktore mowia o faktach tak jak my tutaj

i pare osob takich jak barcalover ktore odpisuja

bezbronny

7 kul

czarny

jestescie rasistami

w sumie juz dobrze tu ktos pisal, tak prezentujemy lepszy poziom dyskusji niz realgm.

Cytat

Max Kellerman czy Skip Bayless

to jest wlasnie przejebane, ja sie tak zastanawiam, co taki Kellerman, jak dla mnie mimo wszystko gosc mowiacy o swoich faktach i przekonaniach mocno, argumentujacy je dobrze, mozna sie zgadzac albo nie czuje siedzac tam i przytakujac? Albo Ernie?

a sam Silver?

przeciez oni sa w takim polozeniu gdzie wychodzi na to ze czarni to sa oprawcy

Colin Cowherd?

ludzie ktorzy zazwyczaj jak Mariusz Max Kolonko xD

mówią jak jest a teraz muszą być pacynkami?

czy ktos z mainstreamowych mediow dookola NBA wypowiedzial sie przeciw?

a jeszcze jedno, tak rozmawialem na grupie znajomych z kolegami na ten temat i tak mi sie nawinelo

bo na realgm i na internetach czesto sa glosy typu:

inaczej bys cwierkal jakby to byl czlonek twojej rodziny, 7 strzalow w plecy, jak oni mogli mu to zrobic nie byl uzbrojony (zalozmy do tego przykladu ze nie byl)

no to pobawmy sie w to

zalozmy ze to byl moj tata, zamiast tego Blakea, wiecie co bym zrobil na pogrzebie zakladajac ze by zginal jak George Floyd?

powiedzialbym ze nie wiem co myslal, majac 2 policjantow ktorzy celuja do niego, nie wazne czy zrobil cos zle czy nie, po co szedl do samochodu

przeprosilbym tych policjantow ze w tamtym momencie zachowal sie jak najgorszy idiota i przez to ci policjanci teraz do konca zycia beda musieli zyc z tym ze zabili czlowieka ktory nie sluchal sie i siegal do samochodu nie wiadomo po co.

straszny rasizm, wiem.

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Derek Chauvin i Rusten Sheskey dostaną konkretne odsiadki. Jestem ciekawy procesów i tego jak sytuacja rozwinie się w najbliższej przyszłości. Każda kontrowersyjna akcja policji podsyci protesty. Niestety, ale wygląda na to, że Amerykanie dostaną naprawdę konkretny rachunek za kult broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BMF napisał:

Rzeczywistość nie jest zero-jedynkowa, można np. bronić określonych wartości w skali 6/10. Dezawuowanie istnienia i znaczenia wartości jako takich na podstawie jakichś typów idealnych jest abstrakcyjne, bo nikt nie jest w stanie sprostać takim standardom. ,,Czarni koszykarze bronią (w ich mniemaniu) sytuacji czarnych, ale mają gdzieś obywateli Hongkongu'' to raczej słaby symetryzm, ludzie na tej zasadzie (bardziej walczymy o rzeczy dla nas bezpośrednie) postrzegają ... wszystko. 

no tak, tylko że dla LeBrona HK nie był jakąś obojętną kwestią, bo od razu po twicie Moreya zabrał głos. dla mnie to mocna oznaka tego, że oni nie walczą tak naprawdę o wartości, które głoszą. wykorzystują je tylko do swoich celów ("chcę być miliarderem") i tak jest też z BLM (zresztą po stylu w jakim się to odbywa - zamieszki, ogólniki w stylu defund police - też widać, że nie o polepszenie losu murzynów chodzi). a James mówiący, że on jest scared jako black, bo gdy jakiś policjant wychodzi z domu może już planować zabicie czarnego, to jakiś nowy poziom absurdu.

 

@Kubbas nie wiem, ale wątpię by ktokolwiek, bo to by było dla niego zawodowe samobójstwo. ludzie są przecież zwalniani za mniejsze "przewinienia", jak np. wrzucenie na swoim fejsie info o wyrokach Floyda...

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w sumie trzeba bronić za wszelką cenę tego co mamy - jak dojdzie Socdem zachodni do władzy, to u nas będzie to samo. 

Aktualnie w sumie grupa Schengen to jedyna ostoja normalności w tym świecie, nie licząc krajów Azji Wschodniej, gdzie jest bardzo wysoki standard życia, a jednocześnie zachowana wolność, demokracja i swobody obywatelskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.